Zwakke dag Nederlands hockeyteam niettemin werd Maleisie verslagen Vreugde en leed IJsrevuester op het droge DE VERVELING EN DE SEXN00D IN OLYMPISCH DORP VAN MONTREAL SPELERS; BENAUWD NACHTJE 'Domburg'start sterk ORANJE SPEELDE ONDANKS 2-0 OVERWINNING IN DE SCHADUW VAN DE STRIJD TEGEN INDIA PZC 11 Australisch hockeyteam naast Oranje Spelen op radio en televisie Verrasingen in Oostkapelle Prestatieloop De Meeuwen WOENSDAG 21 JULI 1976 (Van een speciale verslaggever) MONTREAL - Een ongeschreven wet in de internationale hockey wereld luidt dat een elftal tijdens een meerdaags evenement ten minste één zwakke dag doormaakt. Pas na de groepswedstrijden, die toten met zondag duren, zal blijken in hoeverre de ontmoeting tegen Maleisië voor het Nederlandse hockeyteam zo'n offday is geweest. In ieder geval draaide de ploeg, die nog geen achttien uur na het huzarenstukje van maandag tegen India opnieuw in het veld moest komen, uiterst stroef, maar er werd wél gewonnen (2-0). Maleisië, vorig jaar in eigen huis vierde tijdens het toernooi om de wereldbeker, hield één helft gelijke tred met de deze keer in donkerblauw geklede Nederlanders, die na de hervatting via Paul Litjens afstand namen. Niemand minder dan de Westduitse hockey-autoriteit Hugo Budinger draagt bij herhaling de theorie uit dat een van de belangrijkste elementen tijdens een groot toernooi is, dat een ploeg ondanks een offday een positief resultaat weet te bewerkstelligen. Wim van Heumen formuleerde het gistermiddag zo: „In een toernooi met een zo sterke bezetting is iedere overwinning een prestatie op zich". Een feit is dat het Nederlands elftal tegen Maleisië meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander liep te hockeyen. Van Heumen: „Het was natuurlijk al geen prettige gedachte om binnen een etmaal alweer in actie te moeten komen. Daar kwam dan nog eens bij dat de meeste jongens niet meer dan één of twee uur hadden geslapen. De airconditioning op de kamers was kapot, met als gevolg dat iedereen het benauwd had en lag te woelen". „Bovendien was er gisteravond erg veel olympische dorp hebben we een uurtje sport tijd nodig voor de medische verzorging, want die Indiërs bleken maandag heel wat te hebben uitgedeeld. André Bol huis bijvoorbeeld had een bult op zijn enkel, die zo groot was als een tennisbal. Er is flink aan gesleuteld om hem op te lappen", zei Van Heumen. De combinatie van voldoening over de prestatie tegen India en spanning ten aanzien van de voor het verkrijgen van een goede uitgangspositie zo belang rijke ontmoeting tegen Maleisië bleek voor het merendeel van de spelers ook al geen al te best slaapmiddel te zijn ge weest. Geert van Eyk: „En dat gold echt niet alleen voor degenen die hier in Montreal hun eerste belangrijke toernooi spelen. Zelfs routiniers als Bolhuis en Sikking waren meer gespannen dan normaal. Toch hebben we niet al te lang stilges taan bij die overwinning op India. In het lekker zitten genieten, maar daarna hebben we het hoofdstuk-India heel bewust afgesloten. Toen werd er alleen nog maar aan Maleisië gedacht". Vermoeidheid Al met al was de aanloop naar de wed strijd tegen Maleisië (tot gisteren ze venmaal de tegenstander van Neder land en pas eenmaal winnaar, vorig jaar in Koeala Loempoer, 2-1) allesbe halve ideaal. De vermoeidheid was overduidelijk van invloed op het tech nisch kunnen van de spelers. In tegen stelling tot maandag tegen India ging er veel net fout: de passes misten zui verheid. er werd vaak gebrekkig ge stopt. kortom het ritme was duidelijk verstoord. Van Heumen: ..Toen de jongens van morgen om zeven uur werden gewekt en MONTREAL - Het Nederlandse hockeyteam in Montreal heefl weer een overwin ning op zijn lijstje kunnen schrijven Maleisië werd met 2-0 geklopt. Hier een mo ment uit deze strijd waarin de Maleisische doelman Khaüuddin Zainal een schot van Paul Litjens blokkeert. Op de achtergrond Mohindar Singh Amar. iedereen al wakker bleek, wist ik al hoe laat het was. Het is niet normaal dat zoiets gebeurt, sportmensen zijn over het algemeen heel gezonde slapers. Ik ben blij dat het toch goed is afgelopen, maar ik moet eerlijk zeggen dat we het nodige geluk hebben gehad". De Nederlandse coach doelde daarbij vooral op het moment waarop de Ita liaanse scheidsrechter Pensosi bij de stand 0-0 een voetfout van Inbert Jeb- bink (een van de uitblinkers tegen In dia) over het hoofd zag en daardoor Ma leisië een strafbal onthield. Van Heumen: „Gaat die bal op de stip en komt Maleisië met 1-0 voor. dan zit er een grote kans in dat je zo'n wed strijd die je op papier moet winnen, verliest. Dan staan de zaken er ineens wel wat minder florissant voor...". Onvoldoende Dat het toch goed afliep, was - niet voor het eerst - te danken aan Paul Litjens. die in de zesde minuut na de rust de derde lange corner benutte en een kwar tier voor het einde de derde strafcomer verzilverde. Overigens was het nemen van de corners tegen Maleisië opvallend slecht verzorgd. Twee doelpunten op een totaal van elf lange corners en vier hoekslagen is een onvoldoende rende ment. Van Heumen: „Vooral het stoppen ging niet goed. Maar als je de hand van Koen Kranenberg (de man die de door Leefers aangeslagen bal moet klaar leggen voor beul Litjens) ziet. zul je daar wel enig begrip voor kunnen opbrengen. Die hand is helemaal beurs. Op dit snelle kunstgras moet de bal hard worden aangeslagen en als die dan even op springt. zoals vandaag een paar keer gebeurde, wil dat wel eens lelijk aanko men Tegen India gebruikte Koen een handschoen, maar die werd al gauw drijfnat, waardoor hij dat ding niet aan kon krijgen. Mocht het te gek worden met de blessure van Koentje. dan gaat Ronnie (Steens - red.i de ballen stop pen". Incalculeren Paul Litjens, die zich gisteren naar de top van de schutterslijst sloeg, weet de zwakke uitvoering van de corners niet alleen aan het minder goede aanslaan van Leefers en het stoppen van Kranen- berg, maar zocht de fout vooral ook bij zichzelf. „Tegen India liep het ideaal, nu ging er steeds iets fout bij het slaan. Maar zoiets moet je incalculeren, het is uiteraard niet zo dat iedere knal raak kan zijn". Met name in de slotfase van de wed strijd stuitten de knalharde inzetten van Litjens op de legguards en de stick van doelman Khailuddin, die kort na Nederlands openingsdoelpunt zijn col lega Azraai was komen vervangen. De Maleisische coach Othman had er wel licht beter aan gedaan ook zijn aan- vaislinie van nieuwe impulsen te voor zien. want aan stootkracht ontbrak er bij de Aziatische formatie wel het een en ander aan. Wel scoorde Pooh Fook Lok kort na de tweede voltreffer van Litjens een knap doelpunt, maar tekenend voor de steun die Nederland van Vrouwe Fortuna had, was dat er kort voor de produktieve daad van de Maleisische uitblinker (Bolhuis hield hem overigens goed in bedwang) al was gefloten voor een straf comer. Dat wapen bleef krachteloos, doordat de Maleisische experts An thony Francis en Shrishannuganathan de juiste richting totaal niet wisten te vinden. Met twee overwinningen in twee wed strijden heeft Nederland zich (samen met Australië) een goede uitgangsposi tie verworven voor de rest van het toer- MONTREAL - Maleisië en Argentinië lijken uitgeschakeld voor de strijd om de betere plaatsen in de A-groep van het hockeytoemooi. Maleisië incasseerde tegen Nederland het tweede verlies en Argentinië deed tegen Canada hetzelf de. De gastheren wonnen royaal met 3-1. De stand in de A-groep is nu: Australië 2-4.5-0: Nederland 2-4,5-1; In dia 2-2.5-3: Canada 2-2,3-4; Maleisië 2-0, 0-4; Argentinië 2-0, 1-7. MONTREAL-'76 VLISSINGEN - De Olympische Spe len uit Montreal zijn vandaag (woens dag) via televisie en radio op de vol gende uren te zien en te horen: TELEVISIE 17.30-18.45 Ned. 1: Sa menvattingen van o.m. gewichtheffen, schoonspringen, zeilen en boksen, 21.00-01.00 Ned. 1: Rechtstreekse re portages zwemmen, turnen, boksen, modeme vijfkamp. wielrennen. RADIO: Hilversum III: van 17.00 uur tot 05.00 uur Olympische reportages, beschouwingen, interviews en com mentaren. Van 078.02 tot 07.20 uur Olympisch Journaal, een samenvat ting van de vorige nacht. nooi. waarin nog duels tegen achtereen volgens Australië, Argentinië en Ca nada op het programma staan. Tekenend voor de instelling van de Ne derlandse ploeg is deze opmerking van Litjens: „Inderdaad zijn we prima van start gegaan, maar we denken nog he lemaal niet aan een plaats bij de laatste vier. Gelukkig hebben we nu twee dagen rust. voordat we tegen Australi'spelen Hopelijk is de voorbereiding op die wed strijd wat bevredigender dan die van af gelopen nacht". De opstelling van Nederland was- Sik king: Taminiau; Jebbink Jorritsma, Kranenberg; Litjens. Bolhuis, Ron Steens. Van Eyk, Leefers. Hans Kruize (Theodoor Doyer). OOSTKAPELLE - Gisteren vielen de eerste grote verrassingen van het jeugdtennistoemooi te Oostkapelle. Bij het meisjes enkelspel tot en met 14 jaar versloeg Marie-Louise Maasdam in een goede partij tennis Marjoleine Bogaert met 6-4. 6-2. Marjoleine begon te slap en doordat Marie-Louise nu eenmaal een vecht- stertje is, kwam ze gelijk voor te staan. Deze voorsprong wist ze uitstekend te verdedigen en ze won tenslotte ver diend DatMarjoleine Bogaert niet ineen beste vorm stak. bleek later op de dag in haar partij tegen Marjan Pieterz(12jaar pasi die uitstekend tegenstand bood Pas m de derde set moest zy uiteindelijk capi tuleren (4-6. 6-4. 6-0). Bij de meisjes tot en met 14 jaar won Marjan van de Berge van Helma Tabak na een zeer speannende wedstrijd, die eindigde in een 2-6.6-19-7 overwinning. Bij de jongens tot en met 16 jaar won Frank Bauer weer; dit maal van Alwm Don met 6-1.6-3 Ook Kees der Weduwe maakte weer een sterke indruk, 6-2, 6-0 tegen Anton Esseling. Jan-Willem van Dop overeen keiharde service beschik kend. won simpel van Alex de Pagter 6-1, 6-1. i Door Nico Scheepmaker) CIRCUS Ik was er bij. ik heb het met mijn eigen ogen gezien, en niemand kan me dit meer afpakken, op die Ene na natuurlijk. Nadia Comaneci, de 14-jange Roemeense die tumen en vooral schitteren nog zo leuk vindt, begon met een 10.00 voor haar balkdans. kreeg daarna 9.85 voor haar vrije oefening die we beter zouden kunnen omdopen in vloeroefening (de Engelsen spreken van 'floor', de Fransen van 'sol', wat moeten we met 'de vrije oefening bij de verplichte oefenstof), weer 9 85 voorde paardsprong, om haar optreden perfect af te hechten met opnieuw 10.00 voor de brug-ongelijk. Ik merk dat ik voor de juiste benaming van al die onderdelen even moet spieken op het papier van onze tumexpert Joop van den Berg, want tumen is eigenlijk m'n pakkie-an niet. Ik zie eens in de vier jaar tumen. bij de Olympische Spelen, en kom dan eens in de vier Jaar tot de conclusie dat tumen tot de grote sporten behoort, net als atletiek en zwemmen, althans wat de spelen betreft. Atletiek komt nog altijd op de eerste plaats, dan komt tumen, dan pas zwemmendan een hele tijd niets, en dan de rest De reden ligt voorde hand het tumstadion in Montreal, dat ruim 18000 toeschou wers kan bevatten, is steeds vol omdat tumen een soort veredeld circus is. Ik kan het u gevoeglijk aantonen (om even een regel van de dichter Gerrit Achterberg te citerenTen eerste is het tumkampioenschap een vierringscircus dat het drie- nngscircus van Bamum and Bailey nog overtreft Op vier plaatsen tegelijk zijn vier verschillende ploegen bezig een ander onderdeel af te werken. Je komt daardoor ogen te kort. Dat kan ook wel eens erg hinderlijk zijn, moet ik zeggen, want maan dagavond begon vlak voor me Teodora Ungureanu aan haar evenwichtsbalk die haar 9.85 zou opleveren, en tegelijkertijd begon Olga Korbut rechts in de hal aan haar brug-ongelijk, die haar 9.90 zou opleveren. Keek je even naar rechts naar Olga 's handstand, dan miste je voor je de losse salto van Teodora. Om nog maar te zwijgen van de vloeroefening van de Oostduitse en de paardsprong van de Hon gaarse die je ondertussen hooguit in je ooghoeken kon registreren. Puur circus dus. Andere circuselementen zijn de ongeloofwaardige toeren die de meisjes op de balk, aan de bmg en over het paard uithalen (het Russische dwergje Maria Filatova 'besprongde balk van opzij via een salto voorover met haar rug als draaipunt over de balk waarna zij parmantig op de balk kwam te zitten) en die het grensgebied tussen tumen en acrobatiek regelmatig overschrijden, en de doorlopende piano muziek die de vloeroefening begeleidt en bijzonder afleidend moet werken op het eigen uitgekiende ritme waarmee meisjes als Nadia Comaneci, Olga Korbut, Teo dora Ungureanu en Ludmilla Toerisjtsjeva hun evenwichtsbalk afwerken. Ik be trapte meer een paar keer op dat ik de muziek op de schroef salto's en draaiingen van de balkmeisjes entte die hun oefeningen zo keurig in het ritme volvoerden, totdat ik besefte dat die muziek helemaal niet voor hen bestemd was! Circus is ook de wijze waarop de turnster met geheven arm aangeeft dat zij aan haar oefening begint, en de manier waarop zij na de oefening de eventuele ovaties in ontvangst neemt. Nadia Comaneci is daar heel behendig in, nooit te lui om nog even het podium te bestijgen voor een stralend bedankje, en ook de enige van de 18 meisjes by de medaille-uitreikmg die zich omdraaide om ook het publiek achter haar voor de ovaties te bedanken. Puur circus is verder de wijze waarop de ploegen onder de tonen van een pittig marsmuziekje gedisciplineerd naar het volgende toestel marcheren, maar het allerpuurste circus is toch het vloemummer, althans op de manier waarop Maria Filatova <9.85) en Nadia het deden Filatova, gebruik makend van haar ietwat cloumeske en kinderlijke figuurtje, maakte er een kinder lijk maar amusant clownsnummer van, en voor Comaneci noteerde ik: „Dansant, koket, hartveroverend, brutaal, provocerend frivool". Comaneci kan alles. De ideale ijsrevuester op het droge. Over vier jaar ga ik zeker opnieuw naar het turnen! DOMBURG Gisteren is voor de ze sentwintigste maal het badgastenten nistoernooi te Domburg van start ge gaan en er waren deze eerste dag al vrij sterke partijen te zien. Zo maakte de Duitser N. Fries een bijzonder sterke indruk: hij won liefst tweemaal met 6-0. 6-0, en wel van H. Brand en van de als achtste geplaatste Gerard Overdijkink. Ook de oud-Nederlands kampioen Piet van Eijsden speelde twee sterke par tijen. Eerst versloeg hij Erik de Vries uit Vlissmgen met 6-1, 6-0 en daama Rinus Vreugde en leed liggen in Montreal dicht bij elkaar: op de bovenste foto huilt sprintwinnares Komelia Ender van vreugde nadat ze de 100 meter gewonnen heeft op de onderste foto zitten de Russische waterpolospelers verslagen ineengedoken na hun nederlaag tegen Nederland. (Door Joop van den Berg) MONTREAL - „Ik zou niet graag alle kindertjes de kost willen geven die vier jaar geleden in het olympisch dorp in München zijn verwekt. Dat moeten er tientallen zijn en die wichtjes zijn nu dus allemaal drie jaar". Ans Smulders, de 25-jarige turnster, zegt het met pre toogjes en zij kan het weten, want ze was er om zo te zeggen in München zelf bij. zoals ze nu ook de Olympische Spe len van Montreal beleeft. Naast het zwembad in het olympisch dorp in Montreal zitten we in ligstoelen ontspannen te praten met Ans Smul ders. die grif een filtersigaret accepteert (..Maar zet dat nou met in de krant"i Aan de andere kant weten we ons ge flankeerd door de 20-jarige Joke Kos, eveneens turnster, die vele blikken van passerende sportlieden trekt. De heren houden zelfs de pas even in en brengen de passeersnelheid tot slentertempo te rug. Terecht, want Joke Kos (die niet meer in de olympische strijd hoeft) heeft zich in een bikini gestoken En daar mag naar gekeken worden. Het onderwerp is er dan ook naar: de sexnood in het olympische dorp! De ge ruchten gaan dat die nood alweer hoog gestegen is. Zo willen de verhalen in het dorp. dat smachtende Bulgaren arge loos passerende kamermeisjes plotse ling hun kamer binnentrokken en on stuimig in de armen sloten. Ook werd de klacht gehoord van een Israëlische sportman, die er met zijn onschuldige ogen in geslaagd was een meisje mee te voeren naar zijn kamer: „Maar die ka mer moet ik delen met vijf man. En in dat soort gevallen word ik niet graag op mijn vingers gekeken", zei de man Is de seksuele nood inderdaad al zo hoog gestegen, vragen we maar ronduit aan Ans Smulders. Uit vroegere olympische ervaring weet ze te melden: „Daar is het volgens mij nog te vroeg voor. Dat komt eigenlijk pas de laatste week van de spe len echt op gang. In München was het net als hier: de vrouwen mochten wel bij de mannen naar binnen, maar de meis jes mochten geen mannen op hun kamer ontvangen". Opnieuw pretlichtjes in de ogen weet Ans Smulders zich nog als de dag van gisteren te herinneren: „Nou en daar in München gingen de meisjes op het laatst met velen bij de mannen op be zoek. Je bent natuurlijk nieuwsgierig en ik wil echt wel bekennen dat ik 's avonds laat vaak voor het raam ging staan. Dan zag ik de ene na de andere naar binnen sluipen bij de mannen, 's Nachts of beter 's morgens vroeg - zo tegen vier uur - gingen de meisjes dan weer vliegensvlug naar hun eigen appartementen terug, want ze werden vaak 's morgens gecon troleerd door hun trainers. Daarom durf ik het wel te zeggen: ik zou niet graag alle kindertjes de kost geven die daar zijn verwekt". Jeanette van Ravenstijn, de 17-jarige donkere turnster uit Eindhoven, bezig aan haar eerste Olympische Spelen, luistert wat bedremmeld mee, maar hangt toch in ademloze aandacht aan de lippe» vuii de meer geroutineerde Ans Smulders. Nu de spelen nog maar een paar dagen bezig zijn, acht Ans de seksuele nood van haar mede dorpsbewoners dus nog niet hoog ge stegen: „Maar dat zal volgende week ongetwijfeld ook hier wel te merken zijn. Ik heb trouwens nergens last van". Ook geen lust, willen we wel weten. „Nee", lacht de eerzaam getrouwde (met nationaal kampioen Cor Smul ders) Ans. Ze weet ook nog te berichten: „We zou den het trouwens niet moeten wagen om een man mee te nemen naar ons appar tement Er staat een enorm mens voor onze deur. een echt manwijf, die iedere man onverbiddelijk afpoeiert Fysiothe rapeut Ed van Breukelen wilde zijn vrouwelijke collega Cora de Wilde hel pen een massagebank by de dames naar binnen te slepen. Die bank was lood zwaar, maar hij mocht eerst absoluut niet mee van die kenau. Pas toen ieder een zag dat de meisjes die bank alleen niet konden dragen, mocht Van Breuke len mee naar binnen, maar hij kreeg wel een soldaat met een geweer in zijn hand met zich mee" Ans Smulders kwalificeert die toestand als: „Pure discriminatie! Waarom mo gen de vrouwen wel naar de mannen en waarom zouden wij geen man op bezoek mogen krijgen. Niet dat ik het nodig heb, maar stel nu datje samen met een paar meisjes met jongens wilt praten. Dan mag dat niet. Stomme discrimina tie, zoals er wel meer discriminatie is van de vrouwen. Waarom mogen de da meshockeyers bijvoorbeeld niet aan de Olympische Spelen deelnemen". Op die manier dwaalt het gesprek na tuurlijk wel at Terug dus naar de reeds gesignaleerde nood Ans Smulders: ..Dat werk je natuurlijk ook in de hand door de verveling. Er zijn hier wel twee discotheken, tv-ruimten en een zaal met video-recorders waar je alle takken van sport kunt laten afdraaien. Verder krij gen we hier in de bioscoop de nieuwste films te zien. Maar toch beleef je in zo'n olympisch dorp vele nutteloze uren, waarin je metje tijd geen raad weet. Dan verveel ik me te pletter". Nu met een strenge blik (je kunt niet altijd lacherig blijven doen over al dan niet vermeende sex toestanden) wil Ans Smulders dan ook wel bekennen: „Ik zou donderdag als de wedstrijden voor de turnsters voorby zijn. het liefst on middellijk naar huis gaan. Niet dat ik ergens last van heb. Ook niet van heim wee, maar ik zit me hier langer dan een week te vervelen als we uitgetumd zyn en in Eindhoven ligt nog veel studie op me te wachten" „Als ik onmiddellijk naar huis mocht, zou ik mijn studie voor het CIOS in Arnhem misschien nog op tijd kunnen afmaken. Maar ze vinden dat te duur. Ik moet wachten tot de hele ploeg na de spelen afreist. Maar ik heb gehoord dat onze trainster Eva Bartha en de pianist Eugcn Filipescu wel direct na de wed strijden vertrekken. Zij gaan naar Amerika. Wij moeten blijven, en dat steekt dan wel". van Iersel uit Domburg met 6-1. 6-1. waardoor hij de derde ronde bereikte. Verder bereikten de derde ronde: Mark van Opstal via 6-2, 6-2 op H. Zerres en 6-4. 1-6, 7-5 op J. Hoflscholen: de Zeeu wen Robert Jan van der Feen via een zege op B. Hungerberg (6-2.7-6) en Hans Felius via 6-3,7-5 op J. Lohrmann en 7-6, 6-4 op W. Müller. De eerste en tweede geplaatste spelers van het herenenkel spel Patrick Silos en Hennie van Brakel spelen vandaag (woensdag) hun eerste party. Doordat gisteren veel lange par tijen gespeeld zyn. kon het programma niet geheel afgewerkt worden Enkele partyen werden gestaakt door de inval lende duisternis. Eveneens wordt een begin gemaakt met het dames enkelspel en het dubbelspel spelen. Verdere uitslagen zijn: E. Won- dergem tegen R. Hoyer 6-4. 6-3. P van Iersel tegen D. Spee 6-3, 7-5. Ton Nekel tegen F. Salawane 6-1. 6-3 P HBill tegen J Verheyden 6-3,6-0. C. Bill tegen D Kapellhoff 6-1. 6-2. K. Bill tegen R. Klop 6-1, 7-6. C. Jansen tegen H Rein- bach 6-3. 6-4. H. Bock tegen w Wiegahd 6-7.7-5,6-3. J. Schmitz tegen Sistermans 7-6. 4-6, 6-4 ZOUTELANDE - Morgen (donderdag) houdt de Zoutelandse voetbalvereni ging De Meeuwen voor de zevende maal een prestatieloop; ditmaal voor het eerst als by de KNAU (atletiekunie) aangesloten clubs. Deze loop over afstanden van 10 en 5 kilometer kent een steeds groeiend aan tal deelnemers, dat vorig jaar byna 640 bedroeg. Het parkoers gaat over strand, door de duinen en de bossen in de omge ving. De start is by de kantine van De Meeuwen om zeven uur. waar een uur van tevoren deelnemerskaarten ver krijgbaar zyn. De provisiekast van de Russische de legatie blijkt rykeiyk van champagne te zyn voorzien. Toen de voorraadkamer van de afvaardiging van de Sovjet Unie even voorzichtig werd geopend stonden daar ten minste tien dozen met flessen Moet et Chandon. De bewaker van het proviand lichtte in moeizaam Frans toe: „Veel medailles, veel champagne In de naaste omgeving van de ac commodaties voor de paardensport in Bromont zyn honden verbonden. Een speciale commissie kwam tot de slot som dat ongepast geblaf paard en ruiter uit de concentratie kan brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11