Eendrachtschipper Juta: reis naar Amerika is een stukje vlagvertoon ECHTE ZEILEN WAT NAAR DE ACHTERGROND HUNT WON GP ENGELAND IBM-toernooi is aangelegenheid buitenlanders MORGEN START VOOR DE 26E MAAL HET D0MBURGS TENNISTOERNOOI VERLIES EN WINST VOORGENNASOSONKO AAN DE WAL KAN DE SCHIPPER ZIJN DRAAI MOEILIJK VINDEN —as Orantes wint toernooi Kitzbuhel Laatste lopers: 3 fakkels Herdenking Israëlische slachtoffers in Munchen Zweden niet in de Davisfinale Dekker naar NAC MAANDAG 19 JULI 1976 NORFOLK - Zo'n dag of tien geleden is de Tall Ships Race in New York geëindigd, maar de Nederlandse gaffelschoener De Eendracht koerst voorlopig nog rond op de Atlantische Oceaan. De terugtocht naar Nederland (aankomst begin september) is uitgestippeld via Bermuda en de Azoren. Sinds het vertrek uit New York is de 37 koppen tellende bemanning onder aanvoer ing van schipper Henri Juta bezig met een zogenaamde goodwill-trip langs een aantal kustplaatsen, zoals onder an dere Baltimore, Annapolis en Norfolk. Zonder meer is daardoor het echte zeilwerk wat naar de ach tergrond geschoven, hetgeen door sommigen aan boord van De Eendracht niet in dankbaarheid is aanvaard. De afgelopen da gen hebben bol gestaan van de walactiviteiten - party's en sightseeingtrïps bij het leven - en hel wordt nu maar eens dringend tijd. dat het ruime sop wordt gekozen voor de over steek naar Bermuda, vindt men. De bezoeken aan Baltimore en - vooral ook - Annapolis waren goed opgezet en meer dan plezier, maar in Norfolk is het duide lijk te veel van het goede geworden. Nog maar net lag De Eend racht vast aan de wal of een horde van ongeduld trappelende 'pleegouders' snelden aan boord om voor 'n dagje een trainee mee naar huis te sleuren om hem zo nodig the American way of live bij te brengen. Niet verwonderlijk, dat een groot aantal opstappers met lange gezichten tandenborstel en zwembroek maar weer te voorschijn haalde. De smekende en bezwerende ogen van schipper Juta hadden - zoals voorheen - hun uitwer king niet gemist. Slechts een enkeling durfde de moed op te brengen aan boord te blijven en dat was-zo bleek achteraf- geen slechte keuze. Wat vindt de immer weer naar avontuur hunkerende oud- marine-officier Henri Juta nu van deze goodwill-reis? NORFOLK - Plotseling zijn dc woorden eruit; zijn ragfijne grijze snorretje tekent zich scherp af tegen het diepbruine gelaat, de toegeknepen blauwe ogen schieten vonken. „Ik ben maar een gewoon zeemannetje, maar ik wil alles doen om het schip voor de jeugd in de vaart te houden. Al moet ik er voor op m'n tandvlees lopen". Ook Schipper Henri Juta, 63, begint aan boord van De Eendracht nerveuze en onrustige trekjes te vertonen. Het is duidelijk; de op zee niet stuk te krijgen oud-marine officier, die altijd weer geconfronteerd wenst te worden met de oerkrachten van zee en wind, kan aan de wal momenteel zijn draai maar moeilijk vinden. Hij heeft waterige ogen en het is hem aan te zien, dat het op z'n Amerikaans rennen van de ene goodwill-party naar de andere verre van rustgevend is. Niemand kan zijn vermoeidheid verborgen houden, ook schipper Juta niet. Verenigde Staten, heelt de laatste paar dagen meer weg van een zeilend circus dan van een over het diep blauwe oceaanwater scherende wed strijdboot. De twee masten, trots ge- ri'ht naar het hemelsblauw en om sponnen door de strakke, fijne lijnen van het want, hebben na het vertrek uit New York nog maar weinig de door Levi Strauss geschonken blauwe zeilen getorst. Slechts een enkele keer zijn breefok, kluivers en grootzeil in top gegaan op momenten dat schipper Juta vond dat de tijd en-oor rijp was Visitekaartje Toch bestaat het de van zeilschepen bezeten Henri Juta om de overal in De Eendracht geïnteresseerde pers tussendoor te woord te staan. Hij zal de laatste zijn om naar de kooi te gaan, als nog gauw even een graantje van de publiciteit kan worden mee gepikt „Alles doe ik ten behoeve van het schip", antwoordde hij nog pas geleden een Amerikaanse journalist. „Kost watkost". Enhetis waar. Even de beslommeringen van zich afge schoven, relaxed onderuit gezakt in het 'theehuis' op de achterplecht van de enige in de vaart zijnde Neder landse gaffelschoener, zegt Juta: „Ik ga ook liever naar m'n bed, dan ie dere avond weer naar een party. Maar er moet gezorgd worden voor belangstelling, gewoon omdat het noodzakelijk is In al die jaren dat ik ermee bezig ben, heb ik vele zaken mensen ontmoet, die belangrijke steenjes voor het behoud van De Eendracht kunnen bijdragen. En dat ik dat steeds weer doe, ach op een gegeven moment heb je een soort spraakwater verzameld. Ze zeggen wel eens: de kapitein staat altijd in de belangstelling. Maar vergeet niet. ik praat altijd voor mijn vaste be manning. Dat zijn mijn vijf rechter handen. Wat deze mensen met een enorme inzet doen is onvoorstel- Elementen De Eendracht is Juta's lust en leven. Met veel drammen en pleiten slaagde hij er enkele jaren geleden in de benodigde gelden bij elkaar te scharrelen en ging zijn wens in ver vulling: een gaffclschoener kon op stapel worden gezet, waarop jonge lui hun krachten kunnen meten met de elementen. Geen pogingen om van de jonge mens een echte zeezeiler te maken, maar de nadruk op de sociale erva ring - door de strijd met zeildoek en touwwerk tegen wind en water het gevoel voor verantwoordelijkheid en zelfkennis ontwikkelen Vandaar de naam De Eendracht, maar de meer ingevoerden in het verenigingsleven van het Zeilend Zeeschip en de vaste-bemanningsleden spreken lie ver over het Juta-schip Algemeen vindt men dat die image moet worden weggewerkt en dat meer naar een professionele opzet moet worden gezocht Grote wens van Juta en de zijnen is - mogelijk binnen nu en vijf jaar - een tweede schip in de vaart te nemen Juta daarover: „Het zwakke punt is mo menteel dat te weinig jongelui van het schip kunnen genieten Per jaar zijn dat er nu ongeveer 650 Terwijl we in de zomer op ons gemak twee schepen kunnen vullen. Een tweede boot zou dus wat zoden aan de dijk zetten Er komen dan ook andere fa cetten om de hoek kijken, bijvoor beeld een competitie tussen de twee schepen". Proffesioneler Wachtsofficier Simon Hollander (55) vult aan, dat het plan voor een tweede schip inderdaad binnen vijf jaar moet worden afgewikkeld. Wat betreft De Eendracht moeten dan de nog lopende leningen (meer dan één miljoen gulden) wel zijn weggewerkt. „Daarvoormeent Hollander. ..die meer professionele opzet, want de kosten moeten worden weggewerkt Anders zou over vijf jaar De Eend racht geen groot onderhoud kunnen ki.jgen. We zouden dan moeten be zuinigen en dat gaat ten koste van het schip". Wat moet je de mensen op de wal ei genlijk op de mouw spelden, vragen we ons aan boord van De Eendracht sinds het vertrek uit New York naar stig af. De Eendracht, een paar we ken geleden nog volop in de Tall Ships Race van Engeland naar de Dat op andere geschikte momenten de zeilen netjes ingepakt bleven, zal ongetwijfeld hebben gelegen aan het feit. dat met te veel moest worden verloren op het tijdschema, want - en die gedachte moet Juta voortdurend hebben geplaagd - in de aan te lopen kustplaatsen hadden tal van comités de nodige activiteiten op touw gezet En druk of niet. vermoeid of niet, dergelijke feestelijkheden wenst schipper Juta zo min mogelijk te ontr lopen. „We zijn het visitekaartje van Nederland en we moeten een goede indruk achterlaten", heeft hij zijn bemanning al tientallen keren op het hart gedrukt, om hen steeds weer voor dergelijke verplichte bezighe den te motiveren Juta daarover: „Persoonlijk vond ik de reis van De Eendracht naar Ame rika een stukje vlagvertoon, letter lijk en figuurlijk. Onze vlag ver dwijnt zo langzamerhand van de wereldzeeën en dat wij hier present mogen zijn, is sprookjesachtig. Ik ben trots op ons vlagvertoon hier. Wij, als een klein Hollands scheepje, die toch maar als eerste tijdens de East-Riverintocht New York moch ten binnenvaren met alle andere schepen achter ons aan. dat is toch ongelooflijk". Die talloze Amerikanen die tijdens de bezoekuren over het dek heen en weer hebben gerend om met hun al lerduurste toto- ol filmcamera s vele rolletjes vol te schieten, hebben in wezen maar weinig weet van De Eendracht, ofjuister van Nederland. Allemaal hebben ze het 32 meter lange scheepje op de televisie kun nen zien. maar hoe vaak al niet is ge vraagd of we Duitsers of Zweden zijn. hebben we maar niet bijgehouden. Ze zijn werkelijk te lui of te weinig geïnteresseerd om zich daarvan op de hoogte te stellen, terwijl de kran ten toch meermalen uitgebreid aan- Avontuur Diezelfde Amerikanen kunnen eigen lijk ook nauwelijks geloven als hun wordt duidelijk gemaakt, dat De Eendracht geen speciaal opleidings schip is voor toekomstige manne- of koopvaardijmensen Schipper Juta heeft daaromtrent al vele malen uit- leg gegeven, ..We zijn hier niet om zeelieden op te leiden'verklaart hij eenvoudig .We maken momenteel de verstedelijking van de mens mee weinig avontuur en veel langs elkaar leven. Er is geen ruimte meer. de enige ruimte die we nog hebben, is het water en daar is avontuur te vin den Die kans geven we de jongelui Volgens de schipper valt de zoge naamde Jan-Saliementaliteit bij de huidige jeugd erg mee. „De vonk van het avontuur is er nog steeds. Of ze nu lange haren of baarden hebben, of niet De Hollandse spirit zit er nog steeds in. maar je moet ze wel de ge legenheid geven. Als je ze de uitda ging geeft, dan pakken ze die. En dan het tweede punt: het samenbrengen van mensen uit alle sociale niveaus. Als ze tegen wind en water moeten vechten, zie je door die confrontatie met de oerkrachten ineens een vriendschap ontwikkelen door sa menspel en eendracht". ARNOUT VOS BRANDS HATCH - De grote prijs van Groot-Brittannië op het circuit van Brands Hatch is zondag begonnen met een massale botsing in de eerste bocht na de start. De negende wedstrijd in de stnjd om het wereldkampioenschap in de formule 1 werd ogenblikkelijk gestopt Clay Re- gazzoni had met zijn Ferrari de voor hem liggende McLaren van de Brit Ja mes Hunt geraakt. Vele achterop rij dende coureurs konden niet meer uit wijken en reden op elkaar Geen enkele ryder raakte gewond Een van de wein igen. die niet bij het gebeuren betrokken raakte, was wereldkampioen Niki Lau- da, die het veld van 26 deelnemers op dat moment aanvoerde. Het slechtst kwamen James Hunt en Jacques Laffite er van af. Beiden ver zochten de wedstrijdleiding met hu re servewagen tot de tweede start te wor den toegelaten. Hunt liep bovendien kleine kneuzingen en een verstuikte pols op. Na de tweede start raakte m dezelfde bocht de March van Hans Joa chim stuck van de weg en reed tegen de vangrail. De laatste vier jaar is de grote prijs van Groot-Bnttannië drie keer gestopt In 1973 op Silverstone was er in de tweede ronde de grootste massacrash in de GP-geschiedenis Acht coureurs werden uitgesloten. Vorig jaar na hevige regen val. werd Silverstone de duurste schroothoop Zes wagens reden tien ronden voor het einde op elkaar in. James Hunt won ondanks de crash de grote prijs van Gmot-Brittanniè. Tweede werd wereldkampioen Niki Lauda iOos) in een Ferrari en derde Jody Scheckter iZaf) in een Tvrell AMSTERDAM (ANP) - Het IBM- toernooi. jaargang zestien, is nadruk kelijker dan ooit een aangelegenheid voor dc buitenlanders. De laatste Ne derlandse overwinning dateert uit 1965 toen Donners haan victorie kraai de. maar door het huidige vaderlandse gekakel laten gerenomeerde groot meesters als Kortsjnoj en Szabo zich niet meer van de wijs brengen. De Rus versloeg Ligterink, die na een goed be gin in de laatse vijf partijen drie nul len moest incasseren, terwl Szabo een eigenwijze Böhm vloerde. Op een moment dat de Hongaar goed stond bood hij Böhm remise aan. maar de Nederlander weigerde het aanbod aan te nemen. Daarna haalde Szabo alle fi nesses uit de stand en won gedeci deerd. Velimirovic produceerde tegen Farago een schitterend dameoffer, om daarna met een mataanval tot winst te komen. In een moeizaam pionneneindspel wist Donner het halve punt tegen de Brit. Mi les met knap verweer te redden. De Rus Gipslis. die alleen maar remises scoor de. zette tegen Langeweg deze traditie voort, zodat de teleurstellende Neder lander een half punt aan zijn schamel totaal toe kon voegen. Ree en Sax bra ken ook in de tweede zitting hun partij af. met winstkansen voor de jonge Hon gaar In de meestergreep heeft de Italiaan Ta- tai. met nog één ronde te spelen, de grootste kans op de overwinning, maar dan moet hij in de laatste ronde wel stand weten te houden tegen Rob Har- toch. Met Van Wijgerden strijd Hartoeh om de eer van de beste Nederlander, die recht geeft op een plaats in de groot- meestergroep tn 1977. Kortsjnoj (Sovi Ligterink (Ned) 1-0, Bohm (Ned) - Szabo (Hon) 0-1, Miles (GBr>- Donner (Nedi 1/2-1/2. Ree (Nedi - Sax (Hom afg Fa rago iHom - Velimirovic iJoei 0-1 Sigurjons- son ilJsli - Ivkov iJoe> 1-0. Langeweg iNedi - Gipslis (Sovi 1/2-1/2, Kurajica rJoei - OlaËsson (IJslI 1/2-1/2. De stand is: 1. Kortsjnoj 0 1/2 (plus 1 afg i. 2. Szabo, Miles 6. 4 Farago, Velimirovic. Sigur- jonsson 5 1/2.7. Gipslis. Bóhin 5,9. Sax. Kura jica 4 1/2 (plus 1 afg 11 Ivkov. Ligterink. Olafsson 4 1/2.14 Ree 4 (plus 1 afg i 15 Don ner 3 1/2. 16. Langeweg 3 Grootmeestergroep negende ronde. Kurajica Kortsjnoj afg Meestergreep. Woodhains (Ausj - Clocaltea (Roel 1/2-1/2. Eising (WDI) - Van Baarle iNcdi afg. Bnbyl (Tsji - Suwuh Undi 1-0. Matera (VSll - Westerveld (Ned) 0-1. Gaprindasjvili iSovi - Hartoeh iNedi 1-0 Tatai (Itai - Van Wij gerden iNedi 1-0. De stand is i Ta tal 3. 2 Pribyl 7 1/2. 3. Van Wijgerden. Hartoeh 6. 5 Matera 5.6 Gaprin dasjvili. Clocaltea 4 1 f2. 8. Eising, Van Baarle /plus 1 afg.). 10 Woodhams 3 1/2,11 Suwuh. Westerveld 3. FC Dordrecht heeft Johan Versluis voor een jaar gecontracteerd De 22- j arige Versluis is afkomstig vaij de ama teur derde klasser SSW KITZBLEHEL (RTR-SID) - De Spanjaard Manuel Orantes heeft zon dag voor de derde keer het heren en kelspel van het internationale tennis toernooi te Kitzbuehcl gewonnen. Hij versloeg in de eindstrijd de Tsjech Jan Kodes met 7-6, 6-2. 7-6 Orantes. eerder winnaar in 1971 en 1973, ver diende met zijn zege 13.000 gulden. In het dames dubbelspel ging de titel naar de Zweedsen Helena Anliot en Ma ne WIcksted. Zij wonnen, bij hoge tem peratuur, in de finale van de Westduitse combinatie Katja Ebbinghaus-Heidi Elsterlehner met 6-4, 2-6, 7-5. MONTRAL - Uitennate ruim was de tijd voor de laatste estafette-lopers voor hun weg naar het stadion. De atleet die hel olympisch vuur de arena zou bin nenvoeren moest op de brede toe gangsweg zelfs meer dan een half uur wachten. Dat betekende aat hij twee maal van een nieuwe fakkel moest wor den voorzien teneinde zekerheid te heb- oc». uuu ui olympische toorts bran dende bleef. Overigens was de laatste fakkeldrager bijna nog te vroeg in het stadion aange komen. Eindelijk kreeg hij via de mobi lofoon van een volgauto opdracht zijn missie te beginnen Het bleek ccn ver gissing. In de laatste bocht naar de ca tacomben van het stadion werd hij nog juist op tijd teruggeroepen. AMSTERDAM - Tijdens een zater dagmiddag door de werkgroep Israël gehouden korte herdenkingsbijeen komst voor de elf Israëlische sport- lieden, die bij de Olympische Spelen van 1972 door Palestijnse terroristen zijn vennoord heeft Wllma van Gooi. een van zes Nederlandse sportlieden, die na de Palestijnse terreuractie van verdere deelneming aan de spelen af zagen. samen met een bestuurslid van de werkgroep Israël een krans geiegd bij de marathontoren van het Olympisch stadion in Amsterdam. De werkgroep Israël betreurt het ten zeerste dat het. internationaal olym pisch comité heeft besloten om tij dens de Olympische Spelen in Mon treal geen herdenking te wijden aan de in Munchen omgebrachte Israëli sche sportlieden Het IOC heeff zich volgens de werkgroep kennelijk la ten leiden door politieke overwegin gen en angst voor ongeregeldheden en represailles. Enkele tientallen mensen, onder wie verschillende voorzitters en vice-voorzitters van Nederlandse sportverenigingen, woonden de bijeenkomst bij. GENNA SOSONKO BIEL (REUTER) - De Nederlandse grootmeester Genna Sosonko heeft in het Interzonaal sehaaktoemooi te Biel zijn eerste overwinning behaald. Hij versloeg de Hongaar Istvan Csom. De uitslagen van de vijfde ronde zijn: Ander- sson (Zwii-GeUer (Sovi afgLombard (Zwi)-Smislov (Sov) 0.5-0.5. Sangulnelti (Arg)-Hübner (Wdl) 0.5-0.5: DiaziCubt-Byrne (VS) 0-1. Tal (Sovl-Larsen (Den) 0.5-0.5. Por- tisch (Hon)-Petrosjan iSovi afgGoelko (Sovi-Maianovic (Joe) afg., Rogof (VS>-Smcj- kal (Tsj) 1-0: Sosonko (Nedi-Csom (Hon) 1-0: Castro (Col)-Liberzon (Irs) afg In de zesde ronde leed Sosonko zijn eer ste nederlaag. Na vier remises, gevolgd door een zege op de Hongaar Csom, ver loor hij van Efim Geiler uit de Sovjet Unie.Opvallend was. dat geen enkele partij in de zesde ronde in remise ein digde Twee partijen werden afgebro ken. De uitslagen van de zesde ronde zijn Smislov tSovi-Andcrsson (Zwei 1-0; Petrosjan (Sovl-Lombard (Zwil 1-0 Hubner iWdli-Ro- goff iVS) 1-0 Csom iHom-Castro (Coll 1-0. Byrne (VS)-Liberzon (Isri 1-0; Smejkal (Tsj)-Goelko iSovi 1-0. Geiler iSovi-Sosonko (Nedi 1-0: Sangulneit (Argi-Diaz (Cub) 1-0. Matanovic (Joei-Tal (Sov) afgLarsen iDen)-Porl.isch (Hon) afg Stand aan kop na de zesde ronde 1 Hübner en Smislov 4 5 punten. 3 Petrosjan Byme en Csom 3.5 punten. 6 Portisch 3 ten 1 afgebr i 7 Larsen en Sosonko 3 ROME - Bekerhouder Zweden i zonder Borg) is zaterdag in het toernooi om de daviscup uitgeschakeld door Italië In de halve finale van de Europese zone b wonnen de Italianen Panatta en Berto- lucci het dubbelspel legen de Zweden Norberg en Bengtsson met 7-5. 6-2. 7-5 waardoor Italië een beslissende voor sprong van 3-0 nam Italië komt in de finale van de Europese zone b uit tegen Groot-Brittanmè. Italië nam een dag eerder een voor sprong van 2-0. Corrado Barzzutti won in het tweede enkelspel in vijf sets van Kjell Johansson 6-2.6-4.3-6.3-6.6-2. na- dal Panatta van Bengtsson had gewon nen (6-4. 6-1. 6-2). BREDA (ANP) - Tom Dekker, vleugel verdediger van FC Amsterdam heeft een eei\jarig contract getekend bij NAC. Jan Cruysen accepteerde het contract dat de bredase eredivisieclub hem had voorgelegd niet en keert terug naar de amalerus Hij gaat voorde hoofdklasser RKC uit Waalwijk spelen DOMBURG - Morgen (dinsdag) start het A-tennistoernooi van Domburg voor de 26e maal. Het is weliswaar minder druk dan vorig jaar bij het jubileum, maar toch heeft weer een groep sterke tennissers de tijd vrij gemaakt om naar Domburg te komen. De grote afwezigen zijn de Braban ders, die andere jaren altijd voor veel gezelligheid zorgden. Wel aanwezig is ae kampioen van het vorige jaar Hennie Bra- kel, en hij heeft dit jaar zijn sterke teamgenoot Patrick Si- los meegenomen. Beide zijn de enige A-spelers die deelnemen, en dat zij voor sterk tennis kun nen zorgen, bewijst het feit, dat zij met hun vereniging Joy Mo- zaik uit Amsterdam zijn gepro moveerd naar de hoofdklasse- Bij de andere 70 deelnemers van het herenenkelspel bevindt zich ook Piet van Eysden, vroeger een aantal maal Nederlands kampioen herendubbcl met zijn partner Maris, die heiden nog een sterke partij spelen. Volgens wedstrijdleider Tonny van Iersel zijn ook de Duitsers Cato en Pe ter Dill gevaarlijke outsiders, gezien het feit dat zij dit jaar sterk vooruit zijn gegaan. Verder sterke B-spelers zijn A. Ploos van Amstel. Gerard Overdijkmk. Tom Me- kel, Robert-Jan van der Feen. de Duit sers I-Iemnkind en Scheel, al vele jaren deelnemers, en de Zeeuwse favorieten Tonny van Iersel. vorig jaar verrassend halve finalist en Zeeuws kampioen 1975, Ernst Wondergem en Hans Felius. die waarschijnlijk voor spektakel zullen zorgen En natuurlijk is oudste deelne mer Gerrit van Eyzeren voor de 26e maal van de parüj. Bij de dames is van een zwakke bezet ting sprake, slechts zestien deelneem sters strijden om de hoogste eer. waar van Paulien van Bergen. Ie klas compe titie spelend bij de Metselaars uit Den Haag en vorig jaar finaliste in Domburg, een belangrijke favonete is. Misschien dat de Vlissingse Joke Thiele voor sterke tegenstand kan zorgen. Verder zijn er veel onbekenden, zodat een open strijd verwacht mag worden Het herendubbelspektakel zal worden aangevoerd door het A-dubbel Brakel- Silos. terwijl Dill-Dill. Hernnkind- Scheel. het sterke dubbel Hermsen- Pijeneburg en de Zeeuwse kampioenen Wondergem-Felius voor sensatie kun nen zorgen. Het gemengddubbelspel kan een sterke strijd worden: hoofdklassespeelster Nannie Verschuren en Gerard Overdij- kink zijn zwaar favonet. terwijl het Zeeuw se koppel Joke Thiele-Tonny van Iersel evenals vorig jaar (halve finale) voor sterke partijen kan zorgen. Niet kansloze outsiders zijn de Middelbur gers Pau lien van Bergen en Piet de Jong en de Domburgers Marja en Rinus van IerseL Het zeer slecht bezette ilamesdubbel- spel lijkt gesneden koek voor Nannie Verschuren en Mieke Pijnenburg, die misschien verrast kunnen worden door twee Duitse koppels. Wedstrijdleider Tonny van Iersel (dit jaar voor de derde maal), geassisteerd door het echtpaar Bernard, vertelde dat de banen bijzonder slecht liggen wegens het slechte onderhoud de afgelopen we ken. waarbij natuurlijk de droogte fu nest is. Ook is er een tlinke pryzenpot dit jaar. wat de inspanning van de spelers mis schien kan verhogen. Tot slot verwacht men. evenals vonge jaren weer veel pu blieke belangstelling: op topdagen zo'n 600 man per dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13