Rotterdamse inbreker vergiste zich in 'achtergebleven' Zeeland Eis negen maanden voor vervalsing en verduistering tegen Vlissinger PZC/p MIDDENSTAND VERDEELD PROBLEMEN TWEEDE WONING alarminstallatie werd kraker noodlottig Voorstel tot 'doorlichten' provinciale subsidies installatie in half augustus Nieuwe burgemeester schudde ambtenaren Terneuzen de hand Status natuurgebied voor gedeelten buitengebied gemeente Middenschouwen 7&TTRDAG 17 JULM976__ EIS VAN 18 MAANDEN VOOR INBRAKENREEKS provincie MIDDELBURG - Een naïeve onderschatting van de technische vooruitgang in Zeeland werd de 30-jarige inbreker P van der H. uit Rotterdam in de nacht van 11 op 12 juni fataal. In die nacht kwam in een Vlissingse juwelierszaak door een perfect werkende alarminstallatie een einde aan een indrukwekkende reeks solo inbraken. waarbij Van der H. grote geldbedragen, antiek en sie raden had weggesleept. deels gepleegd in Zeeland en deels in zijn eigen omgeving*, onder meer in Sliedrechi. walwijk en Noordwijk. Mr Besier zag Van der H als een beroep sinbreker. die zeer geoefend te werk ging Hij zorgde bijvoorbeeld sleeds dal alle sporen werden uitgewist en bediende zich ook van de methode om telefoons onklaar te maken. De officier schade bij hem te vorderen vond het jammer dat de heler op de achtergrond onbekend is gebleven Van der H. had een goed adres waar hij de gestolen waar kon afzetten, maar de gegevens daarover heeft hu met prijs gegeven Van der H. moei volgens de officier in een ouwe sok over flink wat geld beschikken hoewel hij een be rooid man lijkt. AchterhaaLs is inmid dels een bankrekening waar hij grote bedragen had gestort De gedupeerde raadde hij dan ook aan de geleden Van der H., bijna dagelijks op inbre kerspad. had eind mei vanuit Rotter dam zijn 'werkterrein' uitgebreid tot de provincie Zeeland, in de veronder stelling dat dit 'achtergebleven ge bied' nog veel perspectieven bood. Hij maakte daarbij echter de vergis sing te denken dat alarminstallaties in deze provincie nog onbekend zijn. Door zijn aanhouding in Vlissingen kon een grote reeks inbraken, die tot dan toe in de politiedossiers onder de rubriek 'dader onbekend' waren ge noteerd, worden opgelost. Van der H. - gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda - hoorde vrij dagmorgen bij de arrondissements rechtbank In Middelburg 18 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek tegen zich eisen. Nadat hij in 1972 voor een reeks overvallen tol drie jaar gevangenisstraf was veroor deeld, waarvan hij het laatste voor waardelijk in vrijheid werd gesteld, week hij opnieuw van het rechte spoor af Opvallend noemde rechtbankpresi dent mr P. van Empel de grote des kundigheid waarmee Van der H. te werk ging, steeds toegerust met prak tische gereedschappen, zoals koevoet, beitels en een centrumboor, waarmee hij muren openbrak. tieke voorwerpen uit het pand mee Op 5 juni nam hij uit een woning aan de Mazinnilaan in Middelburg een groot geldbedrag weg Volgens de bewoners werd ƒ8000- vermist maar volgens Van der H zelf ging het om slechts 2500,- Het derde en laatste direct ten laste gelegde feit betrof de poging tot inbraak bij de Vüssmgse juwelier aan het Bellamypark. waarbij de alarmin stallatie hem noodlottig werd en hem in de armen van de politie dreef. Van der H had op dat moment al grondig voorbereidingen getroffen door vanuit een naastgelegen perceel een schei dingswand met boor en beitel open te breken. Van der H wordt ook verdacht van de inbraak in het pinksterweekemde bij een Goese juweüer aan de i\orte Kerk straat, waarbij voor 125.000.- aan goud en sieraden werd buitgemaakt, maar deze inbraak heeft Van der H. tot nu toe ontkend en deze zaak bleef vrij dag dan ook buiten de tenlastelegging. De officier somde voorts nog een grote waslijkst op van andere inbraken. Gs winnen beroep gemeente Valkenisse DEN HAAG - De kroon heeft gs van Zeeland in het gelijk gesteld in het be roep dat zi j tegen dc gemeente Valke nisse instelden over de wijze van op slag van bestrijdingsmiddelen in bun kers aan de Verbrande Hofweg te Koudekerke. DKe gemeente Valkenisse had van de provincie geëist, dat de bunkers werden voorzien van koolstofhoudende filters, dit met het oog op dc omstandigheid, dat de opgeslagen bestrijdingsmiddelen kwik bevatten. Gs van Zeeland konden zich met deze eis met verenigen, omdat naar de opvatting van dit college de be strijdingsmiddelen op voldoende veilige wijze waren opgeslagen. De Kroon bleek het met de opvatüng van gs eens te zijn De bestrijdingsmiddelen zitten in plas- ticzakken in luchtdicht afgesloten con tainers. waardoor, aldus de kroon, venti latie overbodig is. Rapport De officier zag het ontbreken van een psychiatrisch rapport in dit stadium niet als onoverkomelijk. Een derge lijk rapport zou wel nuttig zijn. maar op dit moment weinig vin invloed zijn op de strafmaat, meende hij, te meer omdat hij toch niet met de ge dachte aan t.b.r. speelde aangezien er geen bedreiging van mensen in het spel is geweest. Van der H's raadsman, mr tt. G. van Meggelcn, merkte op dal er zeer weinig over de persoon van verdachte bekend is. Hij schetste voor zover mogelijk de persoonlijke achtergron den. maar kon ook geen verklaring geven van de drijfveren tot Van der H's gedrag. „Verdachte zelf weet ei genlijk niet wie hij nu precies is", al dus de raadsman, die wel veronder stelde dat de dwangmatigheid achter de inbrakenreeks moet worden uitge legd als een prestatiedrang. Van der H. zelf verklaarde tegenover de rechtbank, toen hij het laatste woord kreeg, er geen heil in te zien om zijn hele leven inbreker te zijn en zijn halve leven in de gevangenis door te brengen. De rechtbank doet uitspraak op 28 juli. Chans Officier van justitie mr A. P. Besier had voor de tenlastelegging drie feiten uit de hele reeks gelicht. Op 29 mei toog Van der H. - per auto - voor het eerst naar Zeeland. Zijn eerste doelwit was een verlaten notariswoning in Zierik- zee, waar hij die zaterdag binnendrong en een onbeschrijflijke chaos aanrichh te. De zondag daarop kwam hjj terug en nam hij enkele rekenmachientjes, wat geld. een antieke pendule, een ko pergravure en enkele koperen en an- Statencommissie RO en verstedelijkingsnota MIDDELBURG - De statencommissie voor ruimtelijke ordening, volkshuis- Goede zaak vesting, recreatie en natuurbescher ming zal tijdens de op vrijdag 13 au gustus in het provinciehuis te Middel burg te houden vergadering onder meer het voorstel van gs inzake de Verstedelijkingsnota behandelen. De vergadering begint om halftwee (Stol van pap. 1) tenlanders. Zij wonen vnj kort bij en komen bijna elke week hun bezittingen opzoeken, in tegenstelling tot bijvoor beeld Duitsers, die vaak van veel ver der moeten komen" De rijksconsulent vindt dat de ge meenten de materie van de tweede woning genuanceerd moeten benade ren: „Het is toe te juichen dat zij hun dorpskernen leefbaar willen houden en laten functioneren Anders ontstaat er een sneeuwbal-effect, dat niet alleen zakenlieden uit het dorp doet verdwij nen, maar ook 'n scholenprobleem op roept. waardoor onderwijzers weer ge noodzaakt zijn de dorpsgemeenschap te verlaten". Het voorstel over de Verstedelijkings nota is nog niet openbaar. Voorts staan op de agenda het voorstel van gs Inzake de rijksnota's nationale parken, nationale landschapsparken en rela tienota en het gs-voorstel inzake de nieuwe ïnrichüngsschets voor het Gre- velingenbekken. MIDDELBURG - In het kader van een in 1974 gemaakte afspraak heeft g.s. ook dit jaar weer een aantal sub sidies aan tal van instellingen laten doorlichten. In totaal werden 47 in stellingen doorgelicht. G.s. stellen provinciale staten voor om in 31 ge vallen de subsidie ongewijzigd te handhaven. In 16 gevallen stellen g.s. voor om voor de begroting van 1977 de subsidie of wel te beëindigen, in te trekken, of in gewijzigde vorm voort te zetten, of nader te bezien. De volgende subsidies dienen volgens g.s. te worden beëindigd, contributies aan de Topografische At las 15.-): de tuberculosebestrijding (ƒ30.-). Vereniging Hendrick de Key- ser 1/20.-); de Archeologische Werk gemeenschap voor Nederland A N.W. 35.-). het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap 110,-); de koninklijke Nederlandse vereniging van ingenieurs 160.-). aan de Neder landse vereniging 'Water. Land en Ruimte' 25.-), aan de vereniging Ko- ninklyke Nederlandse Heidemaat schappij 20.-). Verder willen g.s. de deelneming beëindigen in garantie ten behoeve van de tuinbouw verleende kredieten. G.s. stellen provinciale staten verder voor de volgende subsidies 'in gewij zigde vorm voort te zetten': de bevor dering van de paardenfokkerij en ver betering van het paardenras 1.200.-): de bevordering van de rundveefokkenj, bestrijding van ziekten onder hel rundvee en verbetering van de rund veestapel (ƒ7.000.-), bevordering van de varkensfokkerij en verbetering van het varkensras 1.000,-) en de bevor dering van de schapenteelt 3000.-). Volgens g.s. dienen de volgende subsi dies nader te worden bezien: de subsi die aan de stichting 'Algemene en in dividuele Blindenbelangen', (ƒ200,-); en de subsidie ten behoeve van de na zorg voor doven 2000.-1 en de subsidie ten behoeve van vogelbeschermings- wachten 300,-i. Tenslotte stelt men voor de bestrijding van de iepenziekte 100,-) in te trek- Rijksconsulent Korstanje vindt dat oyetj. het algenmen bewoning van huisjes buiten ctt dorpskernen door niet-autochtonen een goede zaak kan zijn. Als voorbeeld haalt hu aan de situatie bij het meertje 'De Vogel' in OosU Zeeuwsch-Vlaanderen: „Oude landar beidershuisjes. die op instorten ston den, maar door mensen van buiten de gemeente, buitenlanders en anderen, zijn gerenoveerd. Dat die huisjes op die plaats weer worden bewoond, vind ik wel een goede zaak Het lijkt mij dan ook voor de ge meentebesturen aanbevelenswaar dig om dit soort woninkjes, buiten de dorpskern, wat afgelegen in de pol der. maar buiten de verordening te houden", aldus de heer Korstanje. De rijksconsulent is dus ook gecon fronteerd met huiseigenaren, die hun woningbezit niet aan gemeentenaren of anderen voor permanente bewoning konder verkoen. maar dit wel aan nletr inwoners voor tweede woning kwijt kon den. „Er treedt dan door maatregelen van de overheid kapitaalverlies voor de eigenaar op. Dat kan toch ook niet de bedoeling van de verordening zijn. Mogelijk dat maatregelen van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening deze onhoud bare toestand kunnen opheffen. En wel doordat de gemeentebesturen in de kernen rehabilitatie-gebieden kunnen aanwijzen, waardoor daar de oudere huizen met subsidie weer aantrekkelijker kunnen worden ge maakt voor permanente bewoning", aldus de heer Korstanje. Goede werking Gemeente-secretaris L. van der Hiele van Veere - een 'erg in trek zijnde' gemeente, die sedert 15 no vember 1972 'werkt' met een ver- bruiksverordening voor tweede wo ningen - vindt dat deze verordening een goede uitwerking heeft: „In een aantal gevallen hebben de ei-.' genaren van woningen ons wel verwe ten dat zij schade zouden lijden, omdat zij bij verkoop van hun pand als per manent te bewonen huis' een lage prijs zouden moeten accepteren Dat is on-, juist gebleken Erligtzo'n druk op het; gebied van Veere om er te komen wo nen dat de huizen vrijwel altijd voor permanente bewoning kunnen worden verkocht". De secretaris kan zich voor stellen dat dit zich kan voordoen, De verordening is inmiddels bindend ver klaard en nog onlangs verklaarde de minister dat - in tegenstelling' tot het geen indieners van klachten hadden gesteld - de gemeente Ve'erë met deze verordening niet te ver is gegaan. Zij schraagt nu het beleid van deze ge meente met een 4200 inwoners: een gemeente waarvan 25 G van het huizen-bestand tweede woning is „Dat wil zeggen dat maar driekwart t ge hele jaar door bewoond is. maar de rio lering bijvoorbeeld is afgestemd op het maximale gebruitóin de zomer" gmgsleven functioneert onvoldoende, het kader vermindert, de omvang van het kerkelijk leven wordt kleiner In de zomer zit je met een te groot, in de winter met een te klein aantal inwo ners. Dat betekent in de zomer overbe laste nutsbedrijven, een toevloed van vervoersmiddelen in bepaalde maan den. Het politie-apparaat moet 's win ters extra aandacht besteden aan de dan leegstaande huizen Dat heeft toch ook consequenties voor de - dure straatverlichting Maar doordat de tweede-woning-bewoners niet tot het officiële inwonertal horen, komt er voor hen geen geld binnen uit het Ge meentefonds" In de gemeente Veere worden wel ontheffingen verleend van de bepa lingen van de gebruiksverordening voor bepaalde 'gèbouwen buiten dc bebouwde kom. op zich blkeken". zegt öe gemeentesecretaris, „vooral op het punt 'bruikbaarheid als perma nente behuizing*. Dat kan ook nog gelden bij kleine woningen" Secretaris Van der Hiele wijst er met enige nad ruk op dat de verordening geen koop of verkoop verbiedt. „Het eigendoms recht wordt niet. aangetast. Men mag kopen of verkopen, alleen het gebruik is aan bepaalde beperkingen gebon den" Boetes Zoals gezegd meent de heer Van der Hiele dat de verordening voor alle be trokken partijen een goede werking heeft. Minder te spreken is hij over de hoogte van de boetes, die worden opgelegd bij overtreding van veror dening: „Op grond van de gemeentewet is de maximum-straf 3 maanden hechtenis of 300 geldboete. Maar op grond van het wetboek van strafrecht art. 24 kan de kantonrechter ook een hogere boete opleggen als er drie maanden gevan genisstraf kan worden geëist. Hij kan dan gaan tot 1000.- Maar er zijn ettelijke gevallen, waarin de boetes niet meer bedroe gen dan 150,-. En dat is naar mijn overtuiging te laag. al weet ik niet wat de rechter doet bij herhaling. Ik betreur het dat de gemeentewet niet is aangëpast. en dat de boetes niet zijn aangepast aan de geldontwaar ding". Gemeentesecretaris Van der Hiele legt uit dat de verordening ook gezien moet worden tegen de achtergrond van de dreigende verstedelijking „Om die tegen te gaan kan er hier nauwelijks worden uitgebreid. Er is een heel klein uitbreidingsplan van 80 woningen in tien jaar. dat is gemiddeld acht wonin gen per Jaar. Voor 1976 zijn er negen premiewoningen toegewezen. 20 voor 1977. nauwelijks genoeg om de mensen uit de eigen gemeente te helpen Daarom moeten de reeds bestaande woningen in de kernen ook zo intensief mogelijk bewoond worden, en dat kan alleen via permanente bewoning". De gemeenteraad van Veere heeft een be sluit genomen waardoor optie op bouwgrond alleen wordt toegestaan onder het geding dat er geen recrea tiewoningen mogen worden gebouwd Doet men het toch, dan gaat dit 65.000 boete kosten, 'en die is waar devast'. Nochtans is er een hele lijst van gegadigden voor optie op bouw grond „Ik kan me voorstellen dat men in weekend en vakantie weg wil uit de flat- en steen woestenij van de grote steden, dat daardoor druk ontstaat op dit gebied, dat men wil bouwen in de recreatiesector. Maar terwille van de eigen bevolking is 't harde noodzaak dat we hier het hoofd aan bieden", aldus dc heer Van der Hiele. OOK BEZOEKJE GEBRACHT AAN AMBTSWONING TERNEUZEN - De nieuwe burge meester van Terneuzen. de heer C. Ockeloen uit Vclzen. heeft vrijdag kennis gemaakt met zijn nieuwe gemeente. Het echtpaar Ockeloen arriveerde in de ochtenduren in het Terneuzense stadhuis. Daar waren onder anderen loco- burgemeester drs. R. C. E. Barbe en wethouder mevrouw L. van der Plas-Tanis aanwezig. In de eerste plaats werd een wens van de heer Ockeloen vervuld: hij wilde alle medewerkers van de gemeente persoonlijk de hand schudden. 's Ochtends maakte het echtpaar Ockeloen kennis met de medewer kers in het stadhuis en 's middags werden de politie en openbare wer ken bezocht. Het echtpaar Ocke loen ging ook een kijkje nemen in de ambtswoning, de villa aan de Otheense ixreek Vooral mevrouw Ockeloen toonde zich bijzonder in genomen met 'haar nieuwe onder komen'. De heer Ockeloen heeft vrijdag ook het draaiboek van de officiële instal latie doorgesproken met voorlich tingsambtenaar J Robesin Een precieze datum voor dat officiële gebeuren is nog niet vastgesteld, maar het wordt in elk geval half au gustus ide heer Ockeloen is be noemd met ingang van zestien au gustus). Vast staat wel dat het echtpaar Ockeloen een dag na de Installatie direct naar de Terneu zense kernen gaan. om ook daar kennis te maken. Op de foto- Het echtpaar Ockeloen. tijdens de kenmamking met het ambtenarenkorps, vrijdagochtend in het Terneuzense stadhuis L. V. D. HIELE Adhesie b. en van Middelburg aan brief van streekvervoerders MIDDELBURG - B. en w. van Middel burg hebben in een brief aan de minis ter van verkeer en waterstaat adhesie betuigd aan de brief van de streekver- voerbed rijven in Zeeland (RTM, Streekvervoer Walcheren en AMZ) waarin bezwaar wordt gemaakt tegen de voorgestelde maatregelen tot ver sobering van het openbaar regionaal vervoer. Deze plannen zullen - aldus het Middel burgse college - te diep ingrijpen in het streekvervoer in deze regio en metname in de verbindingen op Walcheren. „Wij denken hierbij aan de verbinding tussen Middelburg en Vlissingen, de verbin dingen binnen de gemeente en met de om liegende dorpen". Met de streekver- voerbedrijven zijn b. en w. van Middel burg van mening dat de bijzondere si tuatie in het Deltagebied door de geïso leerde ligging van de eilanden en met slechts eén spoorwegverbinding, niet te vergelijken is met andere gebieden. „Met name zal de leefbaarheid m deze regio worden aangetast, aangezien de voorgestelde maatregelen grotere con sequenties zullen hebben dan in dichter bevolkte, niet met onze regio vergelijk bare gebieden" B. en w. stellen de ge meenteraad voor om in zijn vergadering van 26 juli a s eveneens adhesie te be tuigen aan het standpunt van de streekvervoersbedrijven en zijn stand punt aan de minister kenbaar te maken. Rommelmarkt WESTKAPELLE - Vandaag - zaterdag - wordt op het marktplein te Westka- pelle een rommelmarkt gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de voetr balvereniging 'De Noormannen'. WENS VAN COÓRDINATIEORGAAN: PLEIDOOI VOOR INVOERING VAN 'SUBKLASSE' VLISSINGEN- De stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landsehaps- en Milieubescherming heeft de gemeenteraad van Midden- schouwen een aantal wensen kenbaar gemaakt ten aanzien van het bestem mingsplan "Buitengebied", waarvan de termijn van tervisielegging kortge leden is verstreken. In het plangebied zijn verschillende terreinen gelegen, die vanwege hun bijzondere ornitho logische, natuurwetenschappelijke en cultuurhistorische waarden naar de mening van het Coördinatieorgaan de status van "natuurgebied" zouden moeten krijgen. De gebieden die de stichting daarbij op het oog heeft zijn een gebied ten noorden van de Wever sinlaag: het gebied ten noorden van de Provinciale weg tegen de westelijke gemeentegrens aan; en de weilanden ten zuiden van de Langendijk. Om het gebruik van de gronden bij een bestemming tot "natuurgebied" niet al te zeer te belemmeren stelt het Coördi- naüeorgaan voor een bijzondere sub klasse in te voeren, waarbij voor be paalde werkzaamheden een aanlegver- gunning van b en w. vereist is. Die ver gunning zou alleen dan mogen worden afgegeven, nadat het college van GS van Zeeland de Natuurbeschermings consulent heeft gehoord en een verkla ring van geen bezwaar heeft afgegeven. Het Coördinatieorgaan heeft daarbij ZELFSTANDIG ADMINISTRATEUR IN DE FOUT DOOR FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN het oog op werken en werkzaamheden die wijziging van de waterhuishouding of verandering van de waterstand ten gevolge hebben, en bodem verlagen, af graven. ophogen, egaliseren en het scheuren van grasland In tegenstelling tot het college van b. en w. wil het Coórdinatieorgaan de be stemming 'Natuurgebied' gehandhaafd zien voor het gebied tussen de Kom van Scharendijke en de Dammenweg. Het Coördinatieorgaan schrijft weliswaar met het college van mening te zijn dat het gebied zwaar is aangetast, maar acht de waarde nog wel zodanig, dat be schermende bepalingen gerechtvaar digd zijn. En „waar herstel mogelijk is dient dat ook te gebeuren", aldus het Coördinatieorgaan. Het Coórdinatieorgaan heeft verder be denkingen geuit tegen het voornemen om in het bestemmingsplan het opslag- terrein tegen de Spuikom bij de Heren keet te legaliseren Het Coördinatieor gaan: "Een dergelijk element behoort beslist niet thuis ln een natuurgebied. De overgangsbepalingen geven vol doende mogelijkheden voor de huidige gebruiker om het gebruik voort te zet- ten." Een benzinestation langs de Rijksweg 57 (Dammenweg) acht het or gaan ook uit den boze Een dergelijk bouwsel zou- evenals welke andere vorm van bebouwing dan ook- het open karakter van het gebied zeer sterk aan tasten. Tot slot dringt het Coördinatieor gaan er bij de raad op aan het artikel inzake dijkverhogingen aan te vullen met de bepaling dat voor dergelijke werkzaamheden een aanlegvergun- ning is vereist. "Alhoewel ook wij overtuigd zijn van het feit dat noodza kelijke dijkverhogingen zo spoedig mogelijk en met zo weinig mogelijk belemmeringen moeten kunnen plaatsvinden menen wij toch dat in dergelijke gevallen geen planologisch vacuüm mag ontstaan", aldus het Coördinatieorgaan, dat erop wijst dat in het verleden juist in de inlagen bij dijkverhogingen onzorgvuldig met na tuurwaarden is omgesprongen Nadelen De heer Van der Hiele somt de nade len nog eens op door een te veel aan tweede woningen in een woonkern: „De scholen ontvolken, het verent- DRIE MAANDEN VOORWAARDELIJK MIDDELBURG - Wegens verduiste- ring en valsheid in geschrifte heeft officier van justitie mr. A. P. Besier vrijdagmorgen bij de arrondisse mentsrechtbank in Middelburg tegen de 23-jarige Vlissinger J. B. J. D. 9 maanden gevangenisstraf geëist, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. D. had zich in een jaar tijd als zelf standig administrateur bijna 30.000.- onrechtmatig toegeëigend. D had een eigen bedrijfje opgezet, waarin hij zich onder meer bezighield met financieringen Toen hij ln finan ciële moeilijkheden kwam. nam hij zun toevlucht tot onrechtmatigheden. Door zijn bezigheden was hij hiertoe makkelijk ln staat Hij had veel con tacten met banken en financierings maatschappijen en genoot in zijn func tie een groot vertrouwen. Zo kwam hij er onder meer toe om bij twee banken tegelijk een lening van ƒ5000.- voor een cliënt aan te vragen De ene helft droeg hij aan zijn cliënt over en de an dere ƒ5000.- stak hij in eigen zak In een ander geval diende hij bij een fi nancieringsmaatschappij een aan vraag voor een persoonlijke lening van een client, groot ƒ7000.- in. bestemd voor de financiering van een auto. en deelde hij deze cliënt vervolgens mee dat de aanvraag was afgewezen, in strijd met de werkelijkheid. Ook deze ƒ7000.- kon hij op deze manier voor zichzelf houden. De dagvaarding beperkte zich tot deze twee feiten uit een grotere reeks soort gelijke feiten waarmee verdachte zich - zo becijferde de officier - een extra jaarinkomen' van ƒ29.500,- had ver worven. In één van deze gevallen werd een buurtvereniging voor ƒ3000.- be nadeeld. Herhaling wees er op dat D. met n herhaling is getreden. Eerder is hij voor een soortgelijk feit tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld en momenteel loopt nog een zaak in hoger beroep na een von nis van een inaand onvoorwaardelijk van de politierechter in Arnhem. De officier zei daarop echter niet te wil len wachten, in verband met de ernst van de tenlastegelegde feiten. Hij vroeg bij zun eis verdere, uitvoerige re- classenngsbegeleiding voor D., die in middels een betrekking als boekhou der heeft gekregen Zijn raadsman mr. E Tak noemde het tragisch dat zijn cliënt nu weer is 'uitgegleden' na alle reclasseringshulp en ook gezien de prestaties die hij op jonge leeftijd, in het bezit van het MBA-diploma. al heeft verricht Een lange gevangenis straf zou volgens mr. Tak de verdere kansen van zun cliënt, zeker in de sfeer van boekhouding in loondienst, aan zienlijk verkleinen. Ook vroeg hij de rechtbank rekening te houden met de gevolgen voor zjjn gezin. De rechtbank zal op 28 juli uitspraak doen. Cheque Statenexcursie naar Biesbosch Een boete van 500.- vorderde de of ficier vrijdagmorgen tegen de Mid delburger J. A. dc P. wegens verval sing van een cheque. De P. zou in MIDDELBURG - Provinciale Staten van Zeeland zullen vrijdag 20 augustus een excursie maken naar de Biesbosch. Deze excursie wordt georganiseerd ln gustus vorig jaar een zogenaamde samenwerking met de WMZ 'zichtcheque* van het Gemeenschap pelijk Administratiekantoor. be stemd voor een kostganger, van een valse handtekening hebben voorzien en geïnd. Het ging om een bedrag van ruim 500,-. De P had al eerder, met toestemming van de kostganger een dergelijke che- WMZ-pompstation te Ossendrecht que geïnd omdat deze daartoe zelf door ziekte niet m staat was. Maar de tweede keer zou hij dat zonder diens medeweten en met vervalsing van de handtekening hebben gedaan. Dit laatste ontkende De P. ten stelligste. Door deze ontkenning, zo legde de offi cier uit, is deze zaak aangebracht bij de meervoudige strafkamer van de rechtbank in plaats van bij de politie rechter Ook in deze zaak doet de rechtbank 28 juli uitspraak. 's Ochtends maakt men een boottocht door de Biesbosch. Het middagpro gramma omvat een bezoek aan het be drijfsterrein Petrusplaat en een Inlei ding door WMZ-directeur ir. P. Stoter ln 'Het Pannenhuis' te Hoogerheide en, als de tijd het toelaat, een bezoek aan het Collecte De jaarlijkse inzameling voor het Neder landse Rode Kruis op Noord-Bevelant heeft 604,35 opgebracht. De opbrengs was over de dorpen gepsplitst: txati ƒ422.50; Geersdijk ƒ355.85. Wissen kerke 638,-. Colijnsplaat 1203.50 Kortgene 1136.-. Kamperlam 2293.50.Het totaalbedrag was 441.-ho ger dan vorig jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9