Brandstichting in gebouw van openluchttheater Middelburg Goederenvervoer kanaal Gent-Terneuzen nam toe Tentoonstelling van botten uit de Oosterschelde bij zilveren jubileum Kor en Bot Gemeenten Hulst en Hontenisse drie uur zonder stroom VVV: géén top drukte SCHADE BELOOPT 30 A 40 MILLE almanak Presentiegelden staten omhoog Mammoettanker passeert rede van Vlissingen VANAF 20 AUGUSTUS IN ZIERIKZEE GREEP UIT OPGEVISTE COLLECTIE ZATERDAG 17 JULI 1976 MIDDELBURG - In de nacht van donderdag op vrijdag is een kleedgebouw in het openluchttheater 'Toorenvliedt' in Middel burg gedeeltelijk door brand verwoest. Een onderzoek van de Middelburgse recherche naar de oorzaak van de brand heeft uit gewezen dat er hoogstwaarschijnlijk van voorbereide brand stichting sprake is. De schade beloopt naar schatting 30 a 40.000 gulden. POLITIE VOND JERRYCAN EN VERMISTE SLEUTEL De brand vernielde ongeveer de helft van het gebouw, opgetrokken in steen en voorzien van een plat. houten dak met rubberroidbedekking. Een deel van het gebouw werd gebruikt als op slagplaats van de gemeentelijke plantsoenendienst. Enkele gereed schappen van deze dienst en enige inventaris gingen mede door de brand verloren. De brand werd om kwart over drie 's nachts vanuit de nabijgelegen ver pleeginrichting 'Vijvervreugd' aan de Middelburgse politie gemeld. De Mid delburgse brandweer rukte uit met een gecombineerde hoge- en lagedruk- autospuit. Door de geïsoleerde ligging van het openluchttheater - op een ei landje in de vijver van het park Toor envliedt" - was de plaats van de brand voor de brandweer moeilijk toeganke lijk Eerst moest het met kettingen be veiligde toegangshek van het park Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg worden geforceerd en vervolgens het hangslot van de ophaalbrug die toe gang geeft tot het openluchttheater. Daarmee werd een kwartier verspeeld. De brandweerauto kon niet verder dan tot het bruggetje, waardoor een af stand van ongeveer 120 meter met slangen moest worden overbrugd. Om streeks tien minuten voor vier was men de brand, die met een hogedruk- straal werd bestreden, meester Het nablussen duurde tot ongeveer half vijf. Yerrvcan De Middelburgse recherche heeft vrijdag een onderzoek verricht Daarbij werd een stalen jerrycan aangetroffen, die moet zijn wegge haald uit een bijgebouwtje van de plantsoenendienst en die volgens de politie donderdagavond nog gevuld was met 12 liter benzine. Vaststaat dat de brand moet zijn ge sticht na negen uur 's avonds. Toen is er nog iemand van de gemeente ge weest om in het aangrenzende ge bouwtje een koelkast te plaatsen De politie heeft voorts in de buitenzijde van de toegangsdeur van het gebouw- een sleutel aangetroffen, die aan het eind van de middag, omstreeks vijf uur. door gemeentewerklieden bij hun vertrek werd vermist Donderdagmiddag was in het open luchttheater nog een kindervoorstel ling gegeven. De recherche heeft nog geen .dadens) kunnen aanhouden. Voor f 6500 aan goederen gestolen bij inbraak CHV Zuiddorpe ZUIDDORPE - Bij een inbraak in het CHV-depot 'Bontekoe' in Zuiddorpe zijn goederen ter waarde van onge veer 6500 gulden gestolen. De inbraak is gepleegd in de nacht van woensdag op donderdag. Het slot van de voordeur van het CHV-gebouw was geforceerd en zodoende konden de da ders het gebouw betreden. De rijkspo litie van de groep Axel heeft de zaak m onderzoek. Ontvreemd werden 72 khaki kleurige overalls. 51 blauwe overalls. 25 werk broeken, 140 pakken koffie. 100 pakken thee. 56 stuks zeemleder, ongeveer 50 ronde batterijen en tien platte batte rijen. 40 balpennen, ongeveer twintig snoeimessen, tien zakmessen en tien schilmesjes. ADVERTENTIE EEN MOOIE TUIN: LEVENSLANG PLEZIER Langevielesingel 34. Middelburg Tel.: (01180) 25253 ZEEUWSE Boerenleven Vooruit maar - een boerennovelle vandaag. Wekenlang had de regen op zich la ten wachten. Het weerbericht meldde iedere dag met een voor boer en tuinder irrite rende eentonigheid, dat de droogte zou aanhouden. Boer Jansen zag met toenemende zorg hoe zijn weilanden verschroei den onder de brandende zon en hoe zijn koeien zochten naar het laatste sprietje gras. Met bijvoeren in de weide probeerde hij de melkgifl op peil te houden Maar ruwvoer en krachtvoer zijn schaars en duur en hoe moest dat deze winter? Met zorg vervuld legde hij zich 's avonds ter ruste. Deze week werd hij 's nachts om 4 uur plotseling wakker. Hoorde hij het goed? Het tikkelde tegen de ruiten van de slaapkamer. Hij wekte zijn vrouw „Sten ik geloof, dat het regent". Inderdaad, een zacht aanzwellend ruisen was hoorbaar, dat moest re gen wezen. Hij vloog zijn bed uit, naar de ach terdeur en gooide die wijd open. Ongelooflijk, een malse regen viel gestadig naar beneden. Nog half versuft van de slaap zoog hij de frisse geur van bloemen en struiken in zijn longen. Hel regende in zijn achtertuin Toen kwam in zijn slaperige hoofd de reactie. Hij kon zijn ogen niet geloven en liep naar de voordeur. Met welgevallen constateerde hij, dal hel ook daar regende Terug in bed realiseerde hij zich zijn ivonderlijke handelswijze en moest er heimelijk om lachen. Het ruisen van de regen voerde hem van lieverlee in een tevreden maar korte slaap. Toen de wekker nep, was het mel- kenstijd. 'HEEL BEROERDE STORING .T_ O-—, Nadat de storing was verholpen werd MlL>iJli,ljBURG - Een grote het transformatorgebouw weer inge- stroomstoring is er vrijdag- schakeld. Het bleek toen dat in enkele moreen de oor/aak van PP kabels n°g storingen zaten. In een aan- g ae oorzaak van ge- taj etappes werden kabels weer uitge weest dat het grondgebied van schakeld en de storingen te vinden. de gemeenten Hulst en Honte- !<abeivoor_^abel moesl worden geme- ten. Er werden twee gestoorde kabels nisse 2.5 uur van elektriciteit gevonden. De fout werd bepaald en verstoken is geweest. Kort na hersteid in de loop van de dag Ir. Sisouw de Zilwa sluit het niet uit negen UUr was de storing Op- dat er verband bestaat tussen de kort- geheven. De PZEM moest Sluiting bij de CHV in Kuittaart verle- enise tiïd later wepr overgaan ^en week waarbij brand in een trans- r overgaan f0rmatorhuisje ontstond - en deze slui- tot afsluiting van de netspan- ting. ning. Dat gebeurde echter ge- Hel is m°gelvk- zo zei be pzem- - directeur, als een verklaring voor de leidelijk, met een kabel tege- storing, dat een sluimerende kabelfout lijk, om storingen in kabels op zich plotseling openbaart, te sporen. De gemeente Hulst had rond de klok van half elf gistermorgen weer volop elek triciteit. In Hontenisse was en kele tijd later weer spanning op het hele net. Adjunct-directeur ir. L. G. Sisouw de Zilwa van de PZEM sprak van 'een hele beroerde stroomstoring'. Die storing was ontstaan in het transfor matorgebouw in de Cambronpolder. ..Daar wordt 50.000 volt omgezet in 10.000 volt. Aan de kant van de 10.000 volt ontstond kortsluiting in de in stallatie. Dat was om 06.38 uur. Die storing was verholpen cm 09.08 uur. MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten van Zeeland stellen provinciale staten voor de vergoedingen voor het bijwonen van vergaderingen te verho gen. De thans geldende bedragen gelden sinds 1 januari 1974. Gs willen de vergoeding voor het bijwo nen van een statenvergadering van 130 op 180 per dag brengen. Het be drag voor het bijwonen van een com missievergadering of van een vergader ing van de afdelingen van de staten wil len gs verhogen van 75 tot 100. tenzij een dergelijke vergadering langer dan een halve dag duurt. Voor dat geval stel len gs een bedrag van 180 voor Voor het bijwonen van meerdere vergaderin gen op één dag stellen gs ƒ250 voor (thans 175) Gs stellen voor de nieuwe bedragen in te laten gaan op 1 januari van dit jaar. Tanker Südmeer kreeg motorpech op Westerschelde HANSWEERT - Vrijdag is tussen Hansweert en Temeuzen. ter hoogte van Ossenisse, de motor van het tank schip Südmeer vastgelopen. Het 1297 ton metende schip was leeg onderweg van Duitsland naar Vlissin- gen toen de oliedruk wegviel zodat de motor vastliep. De Südmeer is door de motorsleepboot Zeehond en het be rgingsvaartuig Inktvis de haven van Hansweert binnengebracht. MET ONGEVEER 140.000 TON HAVEN TERNEUZEN IS OVER HET DIEPTEPUNT HEEN TERNEUZEN - Het goederenvervoer op het Nederlandse gedeelte van het kanaal Gent-Terneuzen is in de eer ste helft van 1976 toegenomen met ongeveer 140.000 ton. Havenschapdi recteur W. II. Blok van het haven schap Temeuzen zegt over die resul taten: „Ondanks de recessie zien we dat het aantal geloste en geladen goederen is toegenomen. Je kunt daaraan rustig de conclusie verbin den dat de haven Temeuzen weer over het dieptepunt heen is". De haven van Temeuzen heeft met name in de tweede helft van het vorig jaar minder goed 'geboerd'. De heer Blok weet wel wat de oorzaak van die terugval is: „In de eerste plaats onget wijfeld de algehele recessie, maar bo vendien hebben die binnenvaartsta- kingen voor een terugval gezorgd". De cijfers, die zijn opgenomen in het periodiek van het havenschap Temeu zen ('Havenschapkroniek') zien er als volgt uit: gelost en geladen op de rede van Temeuzen 459 schepen (325 vorig jaar in dezelfde penodei. in de kanaal havens 337 schepen (vorig jaar 369). Sluiskil 183 schepen ivorig jaar 130). Axelse Sassing 14 schepen (vorig jaar geen). Sas van Gent 49 schepen (vorig jaar 35). Dat komt neer op een totaal van 1042 schepen en dat is vergeleken bij 1975 een toename met 183. De ton nage steeg van 3.572.406 tot 3.813.208 in de eerste helft van dit jaar. Het gaat daarbij om bruto registertonnen. Wat betreft de hoeveelheden geloste en geladen produkten meldt het haven schap als resultaat van de eerste helft van 1976: landbouwprodukten. een af name met 2.126 ton tot 14.773 ton. andere voedingsprodukten een afname met 10.563 ton tot 9 547 ton, vaste brandstoffen een afname met 328.852 tot 560.329. aardolie en aardoliepro- dukten een toename van 269.879 tot 928 858. ertsen een afname van 45.376 tot 130.198. metalen een toename van 1.738 tot 1.738. ruwe mineralen een toename van 17.457 tot 96.177. mest stoffen een afname van 61.612 tot Al 350 vogels dood als gevolg van botulisme HULST Botulisme op het Groot Ei land bij Luntershoek in de gemeente Hulst heeft tot nu toe 350 zwemvogels het leven gekost. Gemeentewerken en beroepsvisser Meyer uit Lunters hoek hadden tot en met vrijdag 350 dode vogels geborgen. Vrijdag werden zo'n 75 dode vogels uit het water opgevist „Maandag gaan we weer verder", vertelde plaatsvervan gend hoofd van gemeentewerken Hulst A der Weduwe. „We moeten alles zo veel mogelijk in de gaten houden. De dode vogels kunnen de nog gezonde dieren besmetten" In de kreek bij Luntershoek is sprake van het zogenaamde Botulisme C. Deze is niet gevaarlijk voor mensen, maar toch ontraadt de heer Der We duwe om in de kreek bij Luntershoek te gaan zwemmen. „Er wordt daar overigens toch weinig gezwommen. Zo nu en dan neemt een bewoner van Luntershoek eens een duik in het wa ter". Het Centraal Diergeneeskundig Insti tuut in Rotterdam heeft donderdag vastgesteld dat de dode vogels in de kreek aan botulisme-besmetting waren gestorven. Een mogelijke oorzaak zou de lage waterstand in de kreek kunnen zijn Het warme weer van de laatste tijd en de daarmee gepaard gaande droogte zijn er de oorzaak van dat de waterstand in de kreek lager is dan normaal in deze periode van het jaar VLISSINGEN - Vanmiddag - zater dag - omstreeks vijf uur passeert de Griekse mammoettanker 'Vassiliki C'olocotronis' de rede van Vlissingen. Volgens een woordvoerder van Ship ping Signalling Services nv. dat het agentschap over het schip voert, hoort de Griekse tanker tot de groot ste schepen die ooit op de Wester schelde hebben gevaren. Het schip meet 176.070 brt.. heeft een diepgang van 37 voet (ongeveer 11 me ter) en heeft een langte van 1186 voet (ongeveer 355 meter). Het schip werd in 1975 te water gelaten. De mammoet tanker. die als thuishaven de Griekse stad Piraeus heeft is wanneer hij de rede van Vlissingen passeert op weg naar de Everingen. Hier zal het schip zo'n 5200 ton brandstof bunkeren om vervolgens - de tanker is ongeladen - voor orders koers zetten naar de Perzi sche Golf ZIERIKZEE- "Kor en Bot" bestaat 25 jaar. Dat zal gevierd worden met een tentoonstelling die op 20 augustus óf in het Gravensteen óf in de Vierschaar in het Zierikzeese gemeentehuis zal worden geopend. Dan zal te zien zijn wat deze vereniging zonder bestuur, zonder leden en zonder notulen in 25 jaar aan unieks uit de Zeeuwse wateren heeft weten te vissen. Het zal slechts een greep zijn uit de enorme collectie fossielen en botten, die na miljoenen jaren op en in de zeebodem te hebben gerust, door een enthousiast groepje wetenschappers en liefhebbers naar boven werden gehaald. van de mastodont (de voorloper van ae olifant) en een kaakfragment van de sa beltijger. "Dergelijke vondsten waren nog nooit eerder gedaan", vertelt Jaap Schot, nog nagenietend van de herinnering aan de 5000 kg fossielen, die toen naar boven werden gehaald. "Als je zoiets op het land wilt vinden, moetje dertig, veertig meter diep graven. Zoiets kan bij de bouw van een tunnel. Alleen in de mer gelgrotten vind je nog wel eens wat, maar dan sporadisch. Met vissen is het mogelijk lusten vol naar Doven te ha len". Nergens op de wereld wordt op deze manier echter naar fossielen gezocht en het is dan ook niet verwonderlijk dat "Kor en Bot" meermalen de publiciteit haalde. De heer Schot heeft er plakboe ken van, die hij zorgvuldig in zijn wo ning aan de Nieuwe Haven bewaart, evenals een aantal "opgeviste" exem plaren. die een leek niets en een des kundige alles te zeggen hebben. Jaap Schot "Er mag geen steen over boord voor drs. Kortenbout hem gezien heeft. Elke steen kan een fossiel zijn en een amateur kan dal met zien. Er zijn maar weinig mensen die goed kunnen determineren en daarom gaat er altijd een aantal deskundige mee. zoals ook de direkteur van het natuurkundig mu seum in Leiden dr. D. H. Nooijer". "Kor en Bot" is een vereniging met on geschreven wetten. Eén daarvan is. dat degene die voor het eerst meegaat, een rauwe oester naar binnen werkt. Pro fessor Huizinga bijvoorbeeld zag dat niet zo zitten. „Ik heb liever dat je me ophangt, dan dat ik dit opeet", blufte hij, waarna het koord de kombuis in werd gelaten.... Een andere ongeschreven wet is dat de eerste borrel pas wordt genuttigd wan neer het eerste "bot" is gevonden. Dat kan dan na de eerste trek al zover zijn. maar ook na de tweede derde of vierde In totaal gaan zo'n vijftien tot twintig keerde netten uit. Dan komt er heel wat mee. ook klei en viezigheid. Reden waarom men zich dan maar het beste in ketelpak of andere praktische kleding kan steken. Het is trouwens traditie dat voor er op fossielen wordt gevist, eerst mosselen worden opgehaald, Die zijn voor de spijziging van de opvarenden gedurende de lange tocht. Lang. vooral voor diegenen, die last hebben van zee ziekte. want hoewel niet wordt gevaren wanneer het stormt. - en dat is in vij fentwintig jaar twee keer gebeurd - kan de zee menige leek toch weieens te hoog gaan. „Mijn vader", herinnert Jaap Schot zich, „had dan de gewoonte om er nog een schepje bovenop te doen. „Ze zullen len zijn waar we de kans hebben iets te nog veel zeeziek moeten worden, voor ze vinden. Bovendien is er een geoloog aan Een van de mannen achter 'Kor en Bot" is de Zierikzeese visser Jaap Schot, telguit het geslacht "Schotten", die in 1912 uit Tholen naar Zierikzee kwamen om de mosselvisserij tot cul tuur te brengen. Het begon allemaal in de zomer van 1951, toen een aantal Zeeuwse vissers in de Westerschelde op mosselzaad viste. De korren (net ten) brachten ook veel fossiel mate riaal mee naar boven. Obstakels, von den de vissers en zo verdween er weer veel kostbaar wetenschappelijk mate riaal in de golven. Jaap Schot ging er echter eens mee naar zijn schoonvader J.M. de Nooyer en de Zierikzeese mu seumconservator P. van Beveren. die het weer opstuurde naar drs. P. van der Feen in Middelburg. Toen bleken het tanden van de grootste haai te zijn. die hier ooit geleefd heeft zo'n 25 tot 30 mifjoen jaar geleden. Grootvader Jacob Schot en vader B W. Schot voelden wel iets vooreen speciale fossielen tocht met genoemde weten schappers en zo zonden de heren De Nooyer en Van Beveren nog wat uitno digingen naar geïnteresseerden. Op za terdag 28 juli 1951 vertrok voor het eerst de ZZ 8 om prehistorische botten te gaan vissen. Bij die eerste tocht was on der andere ook dr. J Huizinga, thans hoogleraar aan de rijksuniversiteit van Utrecht. Prof. dr Huizinga is secretaris van "Kor en Bot", voorzitter is burge meester TH.H de Meester van Zierik zee. Het zou nog tien jaar duren voor de "vereniging" of het gezelschap ccn naam kreeg. Prof. dr. I.M. van der Vlerk, hoogleraar in de geologie aan de rijks universiteit in Leiden, die jaarlijks on der andere ook vertegenwoordigd is in drs. G. Kortenbout van der Sluys. doopte het gezelschap in 1961 "Kor en Bot" bij de uitreiking van een aantal oorkondes aan de oprichters en de be manning van de ZZ 8 uit dankbaarheid voor hun belangrijke aandeel in het ver garen van kennis over prehistorische zoogdieren. In dat zelfde jaar ook kreeg drs. Kortenbout door het winnen van een geldprijs de kans om een maand lang met de ZZ 8 op fossielen te gaan 'vissen. De vondsten die toen werden ge daan waren uniek: een aantal kiezen het zoveel zijn geweest als ik", zei hij dan!". De inmiddels overleden B W Schot, was evenals zijn zoon. met hart en ziel verknocht aan de fossielen-van- genj en hij stelde er dan ook altijd graag zijn ZZ 8 voor beschikbaar. De visserij kreeg trouwens nog meer boord en kunnen we met het eggelood precies de diepte bepalen waar die en die soort zitten. Bijvoorbeeld: op tien meter zitten mammoetbeenderen van tien duizend tot dertig duizend jaar oud en op dertig tot veertig meter ongeveer zevenhonderd duizend tot een miljoen jaar oude bottenformaties. Dat zijn de publiciteit toen neef Kees Bout van de zogenaamde „zwarte botten". Die heb- Tholen 6 een aantal jaren geleden Neha- lemlia-altaren opviste. Het is de bedoe ling dat op de door de universiteiten van Utrecht en Leiden ingerichte jubileum tentoonstelling in Zierikzee ook daar een aantal exemplaren van te zien zul len zijn. Zoals gezegd wordt die exposi- ben door hun ouderdom ijzer opgeno men". Tachtig procent van wat gevonden wordt gaat naar Leiden, maar twintig procent blijft in Zierikzee voor de Zie rikzeese musea 't Is geen pleziervaarl". lacht de heer tie op 20 augustus geopend. Op 21 augus Schot, nog, „de heren passen zich aan, "(fnr nn." maarze vinden het wel een heerlijke dag uit". Intussen hoopt hfj dat de tentoon- trekt "Kor en Bot" de wateren weer op. wanneer het enminste niet te hard stormt. SELECTIE Opnieuw zal dan een select gezelschap van zo'n man (en vrouw) of dertig, vij fendertig meemogen. Die slectie is hard nodig omdat anders de toeloop te groot word ten het de bedoeling isom de expe ditie zo wetenschappelijk mogelijk te houden, vertelt Jaap Schot „We weten ook altijd waar we moeten vissen", vertelt hij verder, „waar de geu stelling in het Gravensteen plaats zal vinden". „Dan zal de eikenhouten wand met inscripties van vroeger gevangen gehouden zeelui bezichtigd kunnen worden", vertelt hij. Jaap Schot was de, gene die in het Gravensteen de ont dekking deed dat er inscripties te vin den waren, die wezen op het gevangen nemen van zeelui. Voor hem, met zijn hobby in alles wat historie is. een gewel dige vondst, waarvan hij graag meer mensen mee wil laten genieten. Op de foto: de vangst wordt bekeken. 406.657. chemische stoffen een toe name van 230.624 tot 656.521. overige goederen een toename van 69.704 tè: 192.513. De statistiek binnenvaart laat zien da: in de eerste helft van 1976 in totaal 2118 schepen in het kanaal Geni- Temeuzen gelost en geladen werden. Die hadden een totaal laadvermogen van 2.059.750 ton. in dezelfde periode van het vorig jaar was dat: 2472 sche pen met een totaal laadvermogen van 2.569.995 ton. Th. W. H. Winnubst te Heemskerk overleden HULST - In de leeftijd van 65 jaar is te Heemskerk overleden de heer Th. W. H Winnubet. oud-directeur van de lagere technische school Sint>Bemardus te Hulst. i ADVERTENTIE RESTO - VROUWENPOLDER tel. (01189) 1900. b.g.g. 1965 diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteit VLISSINGEN - Directeur van de provinciale VVV in Middelburg, de heer J. P. de Regt verwacht niet dat Zeeland met het 'loskomen' van toeristen uit N'ord-Rhein en Westfalen in Duitsland huisves tingsproblemen zal raken. „Het blijft natuurlijk altijd een gok om te voorspellen of er veel Duitsers naar Zeeland komen of niet, maar ik voorzie niet dat het nog veel drukker wordt", aldus de heer De Regt. aan de vooravond van de 'Duitse invasie'. Volgens de rijkspolitie te Middel burg stond er vrijdagmiddag om vijf uur bij Bergen - autoweg in de buurt van Arnhem een file van ruim vier kilometer, bij Heerlen in Lim burg een file van één kilometer, bij Venlo iets minder. Het verkeer op de Zeeuwse toegangswegen viel volgens een woordvoerder van de rijkspolitie op dit tijdstip nogal mee. „De weg over de Brouwersdam had vrij weinig verkeer, rijksweg 18 (van Rotterdam naar Schouwen) eveneens weinig en rijksweg 58 (Ber gen op Zoom-Vlissingen) was vrij- druk maar het is niet te zeggen of dat door Duitse toeristen kwam. Meestal is vrijdag een drukke dag in verband met de vele toeristen", zo zei de woordvoerder. Men ver wachtte vooral in de nacht van vrij dag op zaterdag een stroom verkeer. „Of deze mensen allemaal naar Zee land komen is natuurlijk met te zeggen", aldus de woordvoerder. Vrijdagavond vond men op de Zeeuwse doorgaande wegen op merkelijk druk. De heer De Regt stelt dat. de on derkomens in Zeeland nog niet vol zitten. „Het is natuurlijk wel druk maar. mmar vele pensions en hotels hebben nog ruimte. Met zomerhuis jes is dat wat anders omdat die veelal maanden van tevoren worden besproken. Ook de campings zijn vrijwel allemaal vol, maar er is een wisseling tijdens elk weekeinde. Dan komen er weer plaatsen vrij", aldus de heer De Regt. Met het voorgaande wil de directeur van de VW niet suggereren dat het seizoen niet goed zal worden. De hher De Regt: „Als ik een verge lijking trek met vorig jaar kom ik wel tot de conclusie dat het nu minder druk is. Daarom verwacht ik de komende dagen ook geen extra toevoer van toeristen. Misschien dat het wwarme weer wat meer mensen naar de Zeeuwse kust doet komen dan voorheen, maar problemen zie ik nietNogmaals prognoses maken is een moeilijke zaak. Op het ogen blik vind ik de situatie zeker met verontrustend. We zullen moeten afwachten", aldus de heer De Regt-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2