Oostkapelle: eerste open jeugd-tennisevenement Conflict tussen consul en speaker vrijdag opgelost ORGANISATIE 24 UUR OOSTRURG AL EINDROND li] Meester Santana verloor van leerling Gimenez MOSSELRONDE IN PHILIPPINE TOCH MET VEDETTEN ZEER STERK TENNIS IN BELF0RTT0ERN00I (PZCX Mario Rammeloo eerste uitvaller van jeugdtoür WK 1979 in Nederland Gijsel tweede in Vresene (B) Van der Ploeg naar 5e zege Boehm deelt vierde plaats Van de Velde 7e in finale op vrije slag Concours in Vierde remise Oostburq Wanprestatie poloploeg Nederland Topsprinter breekt enkel KANDIDATEN SPELEN 1984 ZATERDAG 17 JULI 1976 Temeuzen - Broederlijk zaten ze gisteravond naast elkaar aan de bar in hotel 'De Post' in Temeuzen- de Middenzeeuwse wielerconsul jan Moerdijk uit Kapelle en de populaire wielerspeaker Wim Hendriks met zijn onaf scheidelijke geruite pet. Het was de duidelijkste illustra tie van het feit. dat het con flict tussen de twee bekende persoonlijkheden uit de Zeeuwse wielersport is opge lost. Samen dronken zij nu aan de bar een glaasje en al les in de provinciale wiel rennerij lijkt nu weer koek en ei. Arjaan dc Schipper, sportcommis- sielid van de KNM'U. door de unie als 'vredrechter' aangewezen, na het ruim één uur durende gesprek, dat er tussen de beide heren had plaatsgevonden, zei: ..Het conflict is opgelost- Ik ben hardstikke blij dat er een oplossing is gevonden. Tot beider genoegen is besloten de voorgestelde schorsing niet door te laten gaan". Het bijna ingestudeerde communi qué. dat De Schipper opzegde maakte wel duidelijk dat er geen problemen meer zijn. het bleef de vraag hoe de 2 opposanten bin nen die tijd tot elkaar waren geko men. Een vraag waarop De Schip per overigens geen duidelijk ant woord wilde geven ..Beide heren zijn tot de conclusie gekomen, dat de sport moet prevaleren. Men heeft beslist geen rancunes meer ten op zichte van elkaar betoogde De Schipper Zoals bekend lagen Moerdijk en Hendriks met elkaar overhoop sinds de amateurkoers ln Kruiningen Terwijl de amateurs daar plichtma tig hun rondjes draaiden ontstond er op de jurywagen een ruzie tussen het tweetal. Volgens Hendriks werd er. terwijl hij zijn best deed het pu bliek zo volledig mogelijk m te lich ten over de koers achter hem door een aantal personen, onder wie Jan Moerdijk, te luidruchtig gediscus sieerd over de actuele problematiek van de Zeeuwse wielersport Hend riks stoorde zich daar zodanig aan. dat luj zich woedend omdraaide en de praters op de jurywagen toeriep ze van de wagen ie zullen verwijde ren Moerdijk nam dat niet en meende dat Hendriks zich alleen met de wedstrijd moest bezig hou den. Over de posities van de consul en de speaker kwam geen klaarneid op dat moment. Hendriks schreet een brief naar de KNWU, waarin hij vroeg duidelijkheid te creëren op liet gebied van de bevoegdheden Hij zond een afschrift daarvan aan sportcommissielid Arjaan de Schipper en Jan Moerdijk De Mid denzeeuwse consul - die aanvanke lijk van plan was de hele zaak in dse doofpot te duwen - maakte naar aanleiding van deze brief proces verbaal op over het gedrag van Wim Hendriks tijdens die wedstrijd. Arjaan de Schipper ..De hele zaak is een beetje op de spits gedreven door dat krantebericht dat er toen is verschenen Anders had het met zo'n vaart gelopen De KNWU stelde De Schipper aan als vreder echter. die de zaak weer in orde moest maken. Op initiatief van Moerdijk echter vond gisteravond de bijeenkomst in Temeuzen plaats Een uur en een kwartier duurde de seance, waarbij behalve De Schip per. Moerdijk en Hendriks ook de Zeeuws-Vlaamse consul Ben IJse- baerl aanwezig was. Volgens De Schipper is er echter maar een kwar tier aan de affaire Moerdij k/Hendriks besteedt. De overige t ijd was volgens hem ge spendeerd aan het spreken over an der wielerzaken Wat die andere zaken waren wilde hij niet met na druk zeggen, maar duidelijk werd uit de loop van 't gesprek dat de po sitie (juist voor beide heren hel. zwaarste punt) nog eens goed waren doorgenomen Tijdens de zitting hebben beide heren ook de geschrif ten. die naar het umebureau zijn verstuurd, ingetrokken Daarmee is de zaak- Moerdijk/Hendriks tot een voor spoedig einde gekomen. Vanaf dit moment treedt Hendriks weer op als speaker tijdens wielerwed strijden in Midden-Zeeland. En wanneer iedereen zich op de ju- rywagen even rustig houdt als de beide wielerofficials gisteravond in het Terneuzense hotel lijkt de rust op de Zeeuwse wielerdreven voorlopig weergekeerd. sport HILVERSUM-Het Melkhuisje-tennistoernooide Spanjaard Santana verlaat het strijdtoneelnadat hij vrijdag in zijn 18 jaar jongere landgenoot Gimeneze zijn meerdere moest erkennen met 7-5, 6-2. HILVERSUM - De meester is gevloerd. In één van de kwartfinales van de in ternationale tenniskampioenschappen van Nederland in Hilversum ging vrij dag de .Spaanse miljonair Manuel San tana. inmiddels 38 jaar, ten onder tegen zijn 18 jaar jongere landgenoot Angel IJZENDIJKE - De Zeeuws-Vlaamse jeugdtoer. het grootste wlelereven- ement. dat de vereniging Zeeuws- Vlaanderen momenteel houdt heeft zijn eerste uitvaller Hel is de 11-Jange Mario Rammeloo van de organise rende club. Het jeugdige talent moest na de eerste 'etappe' van de drie dagen durende jeugdtoer naar het ziekenhuis worden gebracht Hij kreeg namelijk last van een acute bhndeiidarmontste- king. waardoor hij de eerste uitvaller van de jeugdtoer werd sinds het be staan van deze wedstrijd voor jeugd- renners uit heel Nederland Gimenez. Het werd 7-5.6-2 en daarmee verloor het Melkhuisjeopnieuw een at tractie na de snelle uitschakeling van de Pool Fibaak. Gimenez ontmoet nu in de halve finales (1e Argentijn Cano, die vrijdag in een andere kwartfinalepar- tij de Brit Robin Drysdale versloeg. De Spanjaarden Santana en Gimenez bestreden elkaar met veel hoge top spinballen langs de lijnen. De toe schouwers in het drukkend warme Hil versum - twee regenbuitjes konden ook geen verfrissing brengen - waren ge tuige van enkele spectaculaire rally's. Santana kon het met zijn routine en raf finement niet bolwerken tegen het ta lent uit BArcelona dat toch te snel bleek te zijn en de oude grootmeester vele keren eenvoudig passeerde. In de eerste set kon Santana een achterstand van 2-5 nog inlopen maar Gimenez g reep toch de set met 7-5 Daarna is San tana eigenlijk niet meer in zijn spel ge komen Na afloop verklaarde hij: „Gi menez was sterker dan ik" Het einde kwam voor Santana. die wellicht vol gend jaar weer naar het Melkhuisje komt, op een wat onplezierige wijze. Op setpoint gaf de scheidsrechter een vol gens beide spelers uitgeslagen bal van Gimenez in De 23-Jange Robin Drysale kwam preci sie en snelheid te kort tegen de foutloos spelende Argentijn Ricardo Cano De als zesde geplaatste Cano kon in de eer ste set pas na 5-5 doordrukken, nadat de jeugdkampioen van Engeland 1975 nog een voorsprong van 3-1 had genomen. De tweede set was snel ten einde. De kleine Cano - bij iedere service springt hij op om de bal maar zo hoog mogeliojk te raken - speelde een degelijke partij en hoefde zich weinig in te spannen, omdat de backhand van de nummer tien van Engeland het volledig liet afweten. De Brit bleef bovendien te veel op de ach terlijn spelen. En als hij naar het net kwam. had Cano telkens een antwoord klaar De Argentijn won met 7-5. 6-3 MONTREAL - De wereldkampioen schappen wielrennen op de baan en op de weg zullen in 1979 worden gehouden in Nederland. Dit werd vrijdag tijdens het congres van de internationale amateurwielerfederatie (FIAC) in Mon treal besloten Nederland is aangewe- zenl nadat Tsjechoslowakije zijn kan didatuur heeft ingetrokken. In 1978 worden de wereldkampieonschappen voor junioren gereden in de Verenigde Staten De wereldkampioenschappen veldrijden worden gehouden in Spanje, de junioren zullen in Oost-Duitsland rijden. OOSTBURG - De organisatie van de derde uitgave van de 24-uurs van Oosthurg - hel een volle dag durende trimevenement voor fietsers - is al een heel eind rond. Dat verzekerde het organiserend comité tijdens een bijeenkomst in Pub-Q te Oostburg. Van de deelname van 30 ploegen van elf vijf renners is men al zeker. Ge hoopt wordt op een uitbreiding naar 40 ploegen. Naar het zich momenteel laai aanzien zijn er nog een stuk of vijf teams die zich in zullen schrijven ..We kunnen nog wat ploegen en ook enkele spon sors gebruiken zei het comité, dal nu al verzekerd is van een groot aantal premies zowel in baar geld als in natu- ra Het totaal beloopt zon ƒ4000.-. maar rijdens dc koers loopt dit bedrag onder meer door aanmoedigingspre mies zeker op tol 7000.- Vnjdagavond 6 augustus worden de trimmers weggeschoten door een door het comité nog te benaderen persoon Tot zaterdagavond acht uur gaan de trimmers dan door op het parkoers Burchtstraat. Nieuwstraat. Ledelplein. Markt. We zijn erg blij dat zowel rijkswater staat. als de gemeente Oostburg, als de rijkspolitie hun fantastische medewer king hebben willen verlenen om dit parkoers voor de derde achtereenvol gende maal beschikbaar te stellen", zei Frans Quadekker van het organise rende comité In de kern Oostburg komen in totaal 25 borden te staan om het verkeer dat door Oostburg heen wil een alterna- VRASENE - Junior Henny Gijsel uit Heikant heeft tijdens een wielerwed strijd in het Belgische plaatsje Vrasene bij Beveren een tweede plaats behaald Hij sprintte weg uit het peloton en kreeg slechts Etienne Steveninck achter zich aan Dat bleek overigens een rapper sprinter dan de Zeeuws-'Vlaming, die zodoende genoegen moest nemen met een tweede prijs na 80 km EINDHOVEN - Zeeuws wielrenner Ad van der Ploeg uit Kwadendamme heeft in Eindhoven zijn vijfde overwinning van het seizoen behaald Halfweg de koers over 60 km ging hij er met vijf vluchters vandoor, die aan het eind van de koers 33 seconden voorsprong hadden Van dit zestal won Van der Ploeg de eindsprint. Ko Tolhoek werd OOSTKAPELLE - Maandag start voor de eerste maal het open- jeugdtennistoernooi van de tennis vereniging De Sprink uit Oostkapel le. Er wordt gespeeld in de leeftijds- categoriën t/m 12, t/m 14 en t/m 16 jaar, waarbij men voornamelijk hel poulesysteem zal hanteren om de jongelui zoveel mogelijk wedstrij dervaring op te laten doen en als het weer mee zit kunnen zaterdag de fi nales verwacht worden. Westrijdleider W Hoogendoom. geas sisteerd in de organisatie door zijn vrouw en verder dé wedstrijdcommis sieleden mevr. Bommeljé en Van Bo ven, alsmede bondsgedelgeerde A. Bo de. vertelde dat in het jongensenkel t/m 16 jaar de sterkste bezetting is Vooral van Kees der Weduwe uit Ca- stricum mag heel wat verwacht wor den, gezien het feit. dat hij al twee jeugdtoernooien op zijn naam heeft ge- AMSTERDAM - Drie zeges van met zwart opererende spelers, dat was het meest opmerkelijke uit de ne gende ronde van het IBM-toernooi. Het vanzelfsprekende overwicht van wit werd door Ligterink, Boehm en Langeweg ongedaan gemaakt. Het werd een positieve score voor de Nederlanders vrijdag, want alleen Donner en Ree moesten het punt af staan aan respectievelijk Boehm en Velimirovic Dat Ree verloor, wal een ongelukkige zaak, omdat hij duidelijk remise stond Behalve Velimirovic haalde ook Sax als witspeler een - overigens prachtige - zege op Miles Kurajica (Joei-Kortsjnoj iSov) afg OlaCsson (Ush-Langeweg iNedi 0-1. Gipslis (Sovi- Sigurjonsson <IJst> 0.5-0.5: Ivkov iJoei- Farago iHong) 0.5-U.5. Velimirovic iJoei-Ree (Nedi 1-0. Sax iHoro-MUes(GBr) 1-0. Donner (Nedj-Boehm (Ned) 0-1. Szabo iHom- Ligtennk iNedi 0-1 Stand na de negende ronde 1 Kortsjnoj 5.5 len 1 afg.) 2 Farago, Miles 5,5; 4 Szabo. Boehm 5, 6 Slgurjonssuii. Gipslis. Ivkov, Ve limirovic. Ligterink, Sas 4 5. 12 Kurajica 4 (plus li; 13 Ree. Olafsson 4. 15 Donner 3, 16 Langeweg 2.5. Meestergreep Tatai (It.nWoodhams iGBri 1-0, Van Wljgerden (Nedt-Gaprindasjvili (Sovi 1-0, Hartoch iNed«-Matera iVSti 0.5-0.5. Westerveld iNedi-Pnbyl iTsji 0-1. Suwub (IndhElsing iWDli 0.5-0.5 Van Baarle <Ned)-Clocaltea (Roei 0.5-0.5 Afgebroken partij achtste ronde Woodhams-Van Baarle 1-0. De stand na negen ronden is: 1 Tatal 7 pun ten; 2 Pnbyl 6,5 3 Van Wljgerden en Har toch 6. 5 Matera 5; 6 Ciocaltea Van Baarle en Eising 4. 9 GaprlndasjviU 3.5. 10 Suwuh en Wood hams I 12 Westerveld 2 schreven. Ook van Jan-Willem van Dop die derde klas heeft gespeeld in Zwijndrecht en die bovendien in de fase-training zit. mag heel wat ver wacht worden De Zeeuwse eer zal ver dedigd moeten worden door de win naar van het Noord-Bevelandse jeugd- tocmooi Frank Bauer, die waarschijn lijk wat tegenover het spel van Kees en UTRECHT - Opnieuw heeft een Zeeuwse zwemmer de finales ge haald van de nationale kampioens schappen: de 14-jarige Rob van de Velde van de Vlissïngse zwemvereni ging De Stormvogel legde in de finale van de 100 meter vrije slag bij de jon gens onder 14 jaar beslag op de ze vende plaats. In de series, waarin een plaats m de fi nale op het spel stond, roffelde Van de Velde naar een persoonlijk record «van 62 3 naar 61 61 hetgeen hem ook een zevende plaals opleverde, en in do fi nale zwom de Vlissingse scholier 63.2. Jaap Keijmel. die meeging als begelei der van de Stormvogelzwemmer, gaf als commentaar „In de series 's mor gens had Rob zich natuurlijk helemaal leeggezwommen. zodat hij in de finale zelf niet zo'n snelle tijd meer kon zwemmen. Uiteraard was Rob bijzon der tevreden over zijn verrichting tij dens deze kampioenschappen" De finale werd gewonnen door Hage naar Kees-Jan Winkel, die finishte na 58.02. Jan-Willem kan stellen Misschien dat ook Geme v d Ven voor enige verras sing kan zorgen De meisJescaiegone t/m 16 jaar is zwak bezet. Slechts vier deelneemsters zul len in een poule om de eer gaan strij den Bij de jogens t/m 14 jaar zal hel vooral een Zeeuwse aangelegnheid worden tussen Eric Pietersz. in Noord-Beveland verrassend uitge schakeld door Robert van den Boog aard. Peter Mattel en Harold Houg, terwijl de vier onbekende niet Zeeuwse spelers voor verrassingen kunnen zorgen, Lorna Tesselaar. drie titels winnend m Noord-Beveland. is ook in Oostkapelle één der kanshebsters bij het meisje senkel t/m 14 jaar. samen met Marjo- leine Bogaert. Liande van Damme. Wilma Kupferen misschien vechstertje Marie-Louise Maasdam Bij dc jongens t/m 12 jaar is Jimmv Sa- lawane uit Oostkapelle de grote favo riet, terwijl in deze leeftijdsgroep ook de enige buitenlandse deelnemer zit, namelijk Bernd Kónig. die misschien kan verrassen De meisjesstrijd t/m 12 jaar lijkt geheel open vijf meisjes zullen enkel in een poule gaan uitmaken wie met de eer mag gaan strijken Lichtelijk favoriete is de Zeeuwse kampioene Manon ten Bruggencate uit Vlissingen Van dc dubbelspelen is weinig te zeggen. meende wedstrijdleider Hoogendoorn, omdat van de meeste koppels de sterkste moeilijk te bepa len is. zodat wellicht interessante partijen tc verwachten zijn. BIEL (ANP1 - Evenals in v.iin drie BIEL (ANP) - Evenals in zijn drie voorgaande partijen hcefl de Neder- oandcr Genadi Sosonko ook zijn par tij in de vierde ronde van hel inter zonale schaaktoernooi in Biel remise gespeeld. Hij deelde het punt ditmaal met de Israëlir l.iherzon. Uitslagen vierde ronde Malimovie (Jo. Rogoll (VStl 0,5-0.5. Petrosjan (Sovi - Tul (Sov) 0,5-0.5; Liberzon dsn - Sosonko iNedi 0.5-0.5. Smislov iSov) - Porti sell (Hom 0.5-0 5 Hübncr <WD1) Dia/. (Argi 1-0 Csom (Hom Andersson «Zwei 1-0 De partijen Smejkal (Tsji Sanguine» iArg>. Gelier (Son - Lom bard (Zwii, La reen iDem Goelko iSovi en Byrne Castro werden afgebroken Stand na de vierde ronde l Portisch Smislov i punten 3 Larsen 3 •en 1 afg 4 Liberzon ,Som.> Petrosjan 2.5 7 Smejkal. Goelko. Hübner 2 ien 1 afg 1 n Matanovic. Sosonko 2. 12 Castro 1,5 ien 1 afg 13. Byrne I 5 (en 1 afg.i OOSTBURG - Morgen zondag) wordt in de manege Dc Brugse Vaart te Oostburg een concours-liippique ge houden ouder de reglementen van de Westvlaamse Unie voor ruitersport, die m hel Belgische Torhout gevestigd is. Er worden circa 150 deelnemers ver wacht. die elk tweemaal moeten uit komen Gestart wordt m dc leeftijdsgroepen scholieren tot en met 14 jaar. junioren tot en met 16 jaar en senioren boven de 16 jaar. De Scholieren springen maximaal 90 tot 100 centimeter, de beide anderen groepen starten in de klassen A, B en C respectievelijk 1 me ter. i 10 meter en 1 20 meter Het con cours begint om half "en. waarna in de pauze onderlinge wedstrijden voor po- ni/ruiters worden verreden PHILIPPINE - Voor de elfe maal houdt het wielercomité Philippine maandag zijn traditionele mossel ronde voor amateurs tijdens de kermis in Philippine. De wedstrijd voor amateurs is altijd nog een gala geweest van vedetten. Nog ieder jaar heeft men de vaderlandse top pers in Philippine aan het werk kunnen zien. Dit jaar is men in deze opzet niet he lemaal geslaagd. De oorzaak hiervan ligt niet bij de nijvere organisatoren, maar moet men zoeken in de vorm van de Olympische Spelen in Mon treal. Daar is zowel de Nederlandse als Belgische selectie vertegenwoor digd en dat maakt de spoeling van toppers in een slag een stuk dunner Want zonder Montreal waren Arie Hassink. Leo van Vliet. Ad Tak. Ad- rie van Houwelmgen. Frits Schür. Fons van Katwijk, Flits Pirard en Tome van den Bunder maandag wel in Philippine van start gegaan. Paul Wiskerke: „Deze acht renners had den inderdaad gestart in Philippine Toen de namen bekend werden heb ben we voor ons zelf even verbaasd gekeken. Het valt nu eenmaal niet mee als je als organisatie in een keer deze acht namen ziet verdwijnen Paul Wiskerke. Henk Segers en Johnny Spuessens zijn niet bij de pakken neer blijven zitten en hebben in allerijl de Belgische top en sub toppers aangeschreven „Van hen heeft alleen Mare Dierikckx die tweede was op de Belgische kam pioenschappen defenitief ingeschre ven. Van de rest weten we nog niets", vertelt Paul Wiskerke Het rennersveld dat in Philippine van start gaat mag er nog altijd zijn Er zijn nog genoeg namen, die men in Zeeland maar weinig te zien knjgt zoals die van Jan Bakker Jules Breussing, Matje Dohmen. Bart van Est. Gerrie van Gerwen, Michel Ja cobs. Hans Goeyers, Jan Huisjes, Pe ter van der Kruys, Hans Langerijs. Piet van Leeuwen, Albert Scheffer. Peter Kuys" Voeg bij dit rijtje namen dan nog die van Cees Spaans, Zeeuws kampioen Thijs Fase. John Akkermans. Bart van Est. Jan Da- men Piet Franken, Bram Geense. Peer Maas. Ad van Peer. Toon van der Steen, Bertus Wieles en plaatse lijke favoriet Frans Verstraeten en men komt tot de conclusie dat het maandag in Philippine weer wel eens een leuke koers kan worden op het zeer lastige parkoers van ruim drie kilometer dat door de renners 32 maal moet worden afgelegd De koers in Philippine begint maan dag om half drie SLUIS - M ie gisteren net na de mid dag tijden shet Belfort- tennistoernooi in Sluis de eerste set heeft gezien uil de partij tussen de Belg Osiers en de Duitser M'eise zal moeten beamen, dat op Nederlandse B-toernooien zelden op nooit een partij van dat gehalte gespeeld wordt. M'eise was technisch snel met het voetenwerk en speelde sterk, maar Osiers was uiterst kanp cn vaardig bezig in een verschrikkelijk hoog tempo. Zou hij altijd zo spelen als in die eerste set, dun kon hij mak kelijk mee in de hoogste regionen van de Nederlandse rediwfsie. Dubbel zo hard kwam voor hem toen eigenlijk het drama, na 3-3 en -15 in de tweede set op service van Osiers sloeg Weise een scherpe bal richting zijlijn, maar de bal sloeg tegen de nel band en viel op de helft van Osiers Met een snoekduik trachtte Osiers de bal to halen, maar hij scheurde daarbij de spier vlak boven zijn knieschijf Weise draaide in hetzelfde hoge tempo door en Osiers kon niets meer doei: Hij stopte na 3-0 achter in derde sei Weise speelt vandaag (zaterdag! de halve finale tegen Danny de Kaay. die in een vlotte partij met 6-1. 6-2 van de eigenlijk vooral tactisch falende Hans Felius won. die soms mei wel loepzui vere lobs keer op keer gepasseerd werd door de beste »mash van het toernooi, die Danny op fantastische wyze be heerst De andere halve finale wordt gespeeld tussen dc winnaars van de partijen Gutschmidt (5-7. 7-6. 8-5 tegen Tho mas - Schubnes en Honoré - v d Feen (6-1. 6-0 tegen Verhelst). In het damesenkelspel plaatsten zich naast Josien Huysman en Arda Kre diet de meisjes Nicole van Erven, via 6-4, 6-1 op A van Meurs, en Eugène Hes. die met 7-6. 7-5 net van Corrie Bruens won, zich voor de halve finale die vandaag verspeeld wordt In hei C-toemooi zijn twee halve fina listen bekend het zijr. F Messehaert. die een sterke indruk maakte tegen de Belg Van Glnneken en met 6-2, 6-3 won en Andrë v. d. Avyle. die de sympa thieke Robert de Coster met 6-3. 6-4 versloeg. Gisteren is wel bewezen dat het D-toernooi eigenlijk te sterke spelers kent om het voor de echte D-spelers nog interessant te maken. Men zal voor volgend jaar tocht moeten trach ten een ander systeem hierin te han teren. Zo won Jean-Pierre du Fossé verrassend van de als eerste geplaat ste Geert dc Bruyckere met 6-2. 7-6 in een partij die met evenveel gemak voor een kwartfinale C had kunnen doorgaan. Beiden speelden technisch en vrij snel tennis, wat dan ook een mooie partij te zien gaf. Jean-Pierre speelt vandaag tegen de winnaar van de partij Leenhouwers-Kole. terwijl in de andere halve finale Juu! du Fossé tegen Paul de Bruyckere speelt Juul won van Verhaegen met 6-4, 6-2 terwijl Paul van Dobbeleir won met 6-1. 6-2. Ook hei damesenkelspel D is by ae halve finales aangeland, waarbij vooral de verrassende zege van Wilma Kupfer op Carolien van Opdorp het vermelden waard is 6-2 7-5 üeve route aan te wijzen. Medewerking ondervindt het comité ook volop van het bedrijfsleven en het Rode Kruis, dal een ambulance ter beschilling houdt voor eventuele ongevallen. Ook voor het publiek is er een aanlok kelijke prijs; hei reisbureau Brugge uit Breskens stelde een reis van twee per sonen voor een lang weekend naar Pa rijs ter beschikking. Middels het num meren van de programma's, die ver kocht worden, wordt deze reis verloot In dc koers zijn twee tijdritten en twee afvalrittcn opgenomen. Bij de doorkomsten krijgen de ploegen pun ten naar gelang hun plaats. De laatste ploeg krijgt twee punten, de voor laatste vier en zo opklimmend met twee punten tegelijk. Aan het trime venement doen een Belgische en een Duitse ploeg mee. Twee van de ploe gen bestaan uit dames. MONTREAL - Op zeer knullige wijze heeft de Nederlandse w aterpoloploeg zijn laatste oefenwedstrijd voor het olympisch toernooi tegen de zwakke Australiërs verloren: 5-6. Bondscoach Ivo Trumbic was zo boos over deze wanprestatie, dat hij zijn spelers direct na afloop van het duel een pittigestraf- training voorschotelde. Alleen Jan Evert Veer. Gijze Stroboer en Hans van Zeeland, die wel aan de eisen van de Joegoslavische trainer hadden vol daan. werden hiervan vrijgesteld. Even zag het er naar uit dat de schade voor Nederland groter zou zijn dan de nederlaag in dit oefenduel. In de laatste periode raakte namelijk doelman Evert Kroon geblesseerd en moest door Alex Boegschoten worden vervangen. Kroon was vlak onder zijn linkeroog door een Australiër geraakt Achteraf viel de blessure gelukkig mee „Het zal wel dik gaan worden en er zal ook wel een bloe duitstorting verschijnen, maar ik kan zondag we! spelen", zei de doelman. In de resterende dagen voor de eerste wedstrijd van het olympische toernooi tegen Mexico zal er overigens nog heel wat moeten worden afgesproken in de Nederlandse ploeg. Trumbic daarover. „Ze hebben zich vandaag niet moe wil len maken, daarom heb ik ze na afloop ook die straftraining gegeven We moe ten gewoon ook in de oefenduels volop gaan. Als ze daarvoor niet de inspiratie en de concentratie kunnen opbrengen, dan moeten ze niet hier aan de Olympi sche Spelen willen deelnemen, maar thuisblijven. We hadden een 5-2- voorsprong en daarna hebben ze hef gewoon laten liggen. Dat is onaccepta bel" De setstanden 2-1, 2-1, 1-1 en 0-3. Voor Nederland scoorden Van Zeeland (2 keer). Veer. Toonen en De Zwarte. MONTREAL - De Cubaanse sprinter Silvio Leonard, één van de kandidaten voor een olympische medaille op de 100 meter, heeft bij een ongeluk op zijn kamer in het olympisch dorp te Mon treal zijn enkel gebroken, waardoor hij niet op de spelen kan uitkomen. De 20-jarige sprinter heeft donderda gochtend een operatie aan zijn enkel ondergaan. In het weekeinde liep de medewereldrecordhouder op de 100 meter deze afstand bij wedstrijden in Havanna nog twee keer in tien secon den rond. FIFA TEVREDEN OVER VOORBEREIDING WK IN ARGENTINIË MONTREAL (AFP) - De Internationale Voetbal Federatie (FIFA) is tevreden over de voorbereiding en de vordering van de organisatie van de eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap van 1978 in Argentinië. Dat heeft vice-president Hermann Neuberger (WD1) dinsdag in Montreal meegedeeld. Hij zei; „In alle stadions gaat het volgens plan. In Cordoba is het gras zelfs al gezaaid. Ik ben ervan overtuigd dat de Argentijnen in de res terende jaren alle moeilljlcheden zul len overwinnen" Hij voegde er nog aan toe dat hij op 20 november nog eens naar Argentinië gaat om de pro blemen te regelen omtrent de kaart verkoop, die in 1977 moet beginnen. MONTREAL - Enkele dagen voor het begin van de 21e Olympiade wordt in Montreal al driftig gesproken over de plaats waar in 19841 voor 1980 is Moskou al aangewezen) het olympisch feest zou moeten plaatsvinden. De vice-president van het Internatio naal Olympisch Comité. Willi Daume. heeft Teheran Iran; als officieel aange melde kandidaat-stad genoemd. Voorts is interesse getoond, zo zegt Daume. door Glasgow, Wenen. Nice, Los Ange les en Sydney MONTREAL - Nigeria heeft vrijdag bekend gemaakt, dat het de ploeg van 100 sportmensen zal terugtrekken van de olympische spelen in Montreal, in dien Nieuw-Zeeland deel zal nemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21