Overstelpende drukte plaatst Oostburg voor grote problemen de pareloester 10 KORTING FLORUSSE TEKENWEDSTRIJD IN GOESE BINNENSTAD Ruim driehonderd inzendingen Gazelle fietsen fijne fietsen! GAZELLE 7STEE Boetiek Zirkze S Nu kortingen tot 40 VRIJDAG 16 JULI 1976 FOUTPARKEERDERS, SPEEDBOTEN, PAARDEN EN HONDEN BURGEMEESTER: 'POLITIE IS MACHTELOOS OOSTBURG - Parkeerders op de we gen naar het strand, loslopende hon den en paarden die dat strand veron treinigen en de bezoekers de schrik op het lijf jagen en speedboten die ge vaarlijk dicht in de buurt van zwem mers komen. Dat zijn de grote proble men, waarmee, volgens burgemeester A. Schipper het gemeentebestuur en de politie van Oostburg kampen, nu door het aanhoudend mooie weer de drukte aan het West-Zeeuwsch- Vlaamse strand overstelpend is. De heer Schipper luchtte er donderda gavond zijn hart over toen de gemeente raad sprak over het voorstel om het parkeren langs de kust voortaan weer helemaal vrij te laten. Een poging om in Cadzand en Nieuwvliet parkeergelden te innen van dagrecreanten isdoor aller lei oorzaken mislukt De raad besloot daarover Tn rustiger tijden (het najaar) nog eens te praten', maar wat burge meester 8chipper betreft mocht er radi caal een punt achter worden gezet. Tijdens topdrukte is het foutparkeren volgens hem niet uit te roeien. ..En de politie staat er machteloos tegenover. We kunnen de auto's moeilijk allemaal wegslepen, want waarmoetjeheen? Het is een hopeloze situatie. En een par keerwachter of een parkeerautomaat zetten, dat is gebleken, helemaal geen zoden aan de dijk. Ik hoop daarom dat u er nooit meer op terugkomt". De heer Schipper herinnerde er ook aan dat de problemen extra groot zijn door de on derbezetting van het Oostburgse poli tiekorps. Groter verband Hij bepleitte de instelling van een groep van de rijkspolitie in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, waar nu Oost- borg, Aardenburg-Sluis en Sas van Gent nog zelfstandig opereren. „In een groter verband is het gemakkelijker om de beschikbare mankracht soepel overal in te zetten". Hij meende ook dat het optreden van de politie moet zijn aangepast aan de omstandighe den. „Het is dit jaar weer erg druk en dan moet je wel eens iets door de vin gers zien. Dat beteket processen- verbaal opmaken waar mensen in de berm parkeren terwijl een parkeer terrein in de buurt nog lang niet vol is en het betekent niet optreden op plaatsen waar mensen hun auto's al leen nog in de bermen kwijt kunnen". De enige manier om het parkeerpro bleem langs de kust op te lossen is vol gens burgemeester Schipper de aanleg van extra parkeergelegenheid. „We hebben op dat punt al veel gedaan. Het heeft ons tonnen gekost, maar we blij ven eraan werken" melde hij. In een aanpassing van de algemene po litieverordening tapv) zag hij de enige maaier om de andere problemen - speedboten, paarden, hondden -te Hjf te gaan Hij merkte op dat de gemeente raad een voor de politie moeilijk werk bare apv heeft vastgesteld. De politie zou vooral erg negatief denken over de regeling die sindskort geldt voor paar den op het strand: de uren dat ze erop mogen verschillen van plaats tot plaats Na de raadsvergadering liet hij weten dat politie en strandposten 'klacht op klacht' krijgen. Paarden, honden en speedboten zouden dan ook buiten het domein van de doorsnee strandgast moeten blijven „Maar de raad heeft het wat het strand betreft zeifin de hand via de apv". aldus de heer Schiiper. die het West-Zeeuwsch-Vlaamse strand verder bestempelde als 'een voorbeeld'. Plein De gemeenteraad beperkte de discus sie overigens tot bet parkeerprobleem. De fractie Dorpsbelangen en Toerisme was blij met het vrij parkeren („Daar hebben we altijd voor gepleit') en zette een pluim op de hoed van de poli tie die 'een compliment verdient'. De heer K. Malcorps (wd) vond een meer derheid voor zijn standpunt dat later de inning van parkeergelden nog eens aan de orde moet komen. „Omdat het een logische zaak is dat de dagrecrean ten wat betalen". „Is er wel genoeg overleg geweest met depolitie", wilde de heer A. de Feyter (chu-ar) weten. Prijs Zeemanshoop voor vijfde maal naar Ruyterschool VLISSINGEN - Voor de vijfde maal in successie is aan een leerling van de Zeevaartschool 'De Ruvter' te Vlissingen de prijs toegekend van het Koninklijk College Zeemans hoop voor het beste eindexamen stuurmansleerling. De prijs ging dit jaar naar Jan de Boer uit het Friese IJsbrechtem, die voor zijn schrifte lijk examen, dat landelijk wordt nagekeken, gemiddeld 7,53 haalde. Leerlingen van zes scholen (vroeger negen) dingen mee naar deze jaar lijkse prijs. Het is voor het eerst dat de prijs vijf maal achtereen bij de De Ruyter school terecht komt. Voordien werd de prijs incidenteel door leerlingen van de Vlissingse zeevaartschool ge wonnen. Donderdag ontving Jan de Boer. die in gezelschap was van zijn ouders, in Amsterdam de prijs uit handen van de voorzitter van het 154 jaar oude college, de heer Mörzer Bruins. Jan de Boer koos voor een moderne sextant De prijs voor het beste eindexamen stuurmansleer ling wordt toegekend sinds 1926 GOES - Onder het motto 'teken mee met de GMC' is donderdagmiddag in de binnenstad van Goes een tekenwedstrijd gehouden. Ondanks het goede weer, bezetten vele kinderen tussen twee en vijf uur de schildersezels, die her en der in de winkelstraten opgesteld waren. In totaal werden ruim driehonderd tekeningen ingeleverd. De onderwerpen waarover getekend mocht worden, waren vrij. Dat leverde een bonte men geling op van - soms zeer fantasierijk getekende - huizen, bomen, dieren, schepen, vliegtuigen en andere voorstellingen op, De juryle den - de heren Bert van Dissel en J. op 't Hof- had twee uur nodig om alles te beoordelen. Een eerste prijs werd toegekend aan Raymond Linssen, die een luchtfoto situatie van de stad tekende, compleet met auto's, kinderen, enzovoort. De jury waardeerde deze inzending te meer gelet op de jeugdige leeftijd (6 jaar van de tekenaar. De 11-jarige Bert Braat kreeg ook een eerste prijs voor zijn tekening. Andere eerste prijzen gingen naar Annet van der Schraaf (11 jaar) en Bianca Goede- gebuure (9 jaar). Zij tekenden huizen en dieren. Naast de eerste prijzen, werden 32 andere tekeningen meteen prijs bekroond, waardoor onder de inzendingen geloot werd. De prijzen werden donderdaga vond op de Grote Markt bekend gemaakt Daama werd een muziekshow verzorgd door de drive-in-show Opus 7 De activiteiten in de Goese binnenstad werden afgesloten met een filmvoorstel ling in de open lucht. Volgmde week donderdag (22 juli) worden er in de binnenstad weer bezighe den voor dejeugd opgezet. In samenwerking met de werkgroep jeugdvakan- tiewerk van de stichting sociaal-cultureel werk Goes (SkW) organiseert de Goese Middenstand Centrale (GMC) dan een zeskamp, met de Grote Markt als centraal punt Een en ander geschiedt in het kader van de toeristische dagen 1976. Namens de progressieve fractie zei de heer F. Baarends: ..Het is jammer dat democratische besluiten met voeten zijn getreden. Het fout-parkeren is een vorm van burgerlijke ongehoorzaam heid en het is bedenkelijk dat we daar voor moeten buigen". Reactie van de heer De Feyter: „Onze beslissingen mo gen niet nopen tot burgerlijke onge hoorzaamheid". En van de heer A. Ver flage (d. en t.): „Hier is geen sprake van burgerlijke ongehoorzaamheid, maar van overmacht. Iedereen zoekt nu een- Bromfietser zwaar gewond bij botsing KOEWACHT - Donderdagmiddag w erd bij een botsing tussen een vrach tauto en een bromfiets de bromfietser R. II. van G. uit Moerbeke(B) zo ernstig gewond, dat hij per ambulance naar het ziekenhuis van Sint-Gillis (B) moest worden overgebracht. De botsing gebeurde in een bocht van de weg in wijkTragel te woewacht. toen de bromfietser Van G door te grote sneld- heid naar links uitweek en frontaal met zijn hoofd terecht kwam tegen de vooruit van de vrachtauto, die werd bestuurd doorJ P J uitSint-Jansteen Van G. liep een schouderfractuur, een sleutelbeen breuken een open been breuk op. Hij heeft zijnlevenvermoedelijktedankenaanhet feitdat hij een helm droeg. De auto en de bromfiets werden zwaar beschadigd. Volksdansgroepen in Breskens BRESkENS-Zondag 18 juli zal deLu- zern Volksdans Groep uit Zwitserland Sehieting maal zo snel mogelijk een plaatsje voor een optreden op camping 'Zeebad' te zijn auto en dat is moeilijk te vinden als breskens. Het optreden van de dans- het erg druk is". Hij pleitte met de heer I. groep is op het parkeerterrein van cam- de Bruyne („Processen-verbaal maken ping'Zeebad'en begintom 19.30 uur. De een slechte indruk op onze gasten voor avond is voor iedereen gratis toeganke- een 'coulant optreden van de politie' lijk. Donderdag 22 juli kunnen liefheb- Men was het wel eens met WD-er Th. bers van volksdansen eveneens op 'Zee- Cambier die opmerkte dat er op de we- bad' terecht voor een optreden van de gen langs de kust in ieder geval ruimte Leikamngen Pergynt uit Noorwegen, moet openblijven voor ambulances. Het optreden op het parkeerterrein be- brandweerauto's, grote landbouwma- gint ook hier om 19.30 uur. Beide optre- chines en dergelijke. Eensgezindheid dens organiseert'Zeebad'in samenwer- bestond er ook over de suggestie het king met 'Sas Promotion'. Verder wor- probleem over enkele maanden nog den er op 29 juli en 12 augustus enkele eens op tafel te leggen. Even unaniem en demonstratiewedstrijden volleybal ge zonder discussie betuigde de raad don- houden die om 19 uur beginnen In ver- derdag adhesie aan een motie van de band met de droogte heeft de leiding Sassegemeenteraad.diezichuitspreekt van 'Zeebad' besloten de evenementen tegen de plannen van minister Wester- zoals stokbroodbakken en kampvuur af terp om te bezuinigen op onrendabele te lassen lijnen van het openbaar vervoer. KAPELLEBRUG - Aan de schieting bij Cyr. de Kindt te Kapellebrug namen 40 schutters deel. De uitslag van de eerste Wip is: hogevogel Leon de Kindt. Ka pellebrug: eerste zijvogel: M. Rijckaert, Clinge: tweede zijvogel: Fr. Franckaert. Clinge. De uitslag van de tweede wip is: hogevogel: M. Rijckaert. Clinge: eerste zijvogel: M Rijckaert. Clinge: tweede zijvogel: verloot. Wedvluchten KILLAND-BATII - De postduiven- houdersvereniging 'De Luchtpost' uit Rilland-Bath deed mee aan een aantal wedvluchten. De uitslag van een con cours vanuit Quievrain, er vlogen 91 duiven mee, luidt: 1 A. Geerts, 2 J v. d. Linde. 3 A. Geerts. 4 W v Boven Zn. 5 L. Lobbezoo, 6 L. Lobbezoo, 7 EMv. de Griek, 8 M Bolier. 9 C Almenkinders. 10 H Roeland Zn. De uitslag van een concours vanuit Chartres. er vllogen 22 duiven mee. luidt: IJ v d. Linde. 2 J. v. d. Linde. 3 C. Almenkinders. 4 A. Geertsjr., 5 M. Moer land. 6 A. Geerts. HANSWEERT - Postduivenhoudersve- reniging 'De blauwe doffer' te Hans- weert/Schore nam met 20 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Ruffei. De uitslag was: 1. 2, 3 en 4: H Vermeulen. 5 F. Vette. De uitslag van de wedvlucht vanuit Beaumetz was: 1. 2 en 5 A. de Leeuw. 3 H. Vermeulen. 4 Keijzer en zoon. De uitslag van de wedvlucht van uit Beaumetz voor jonge duiven: 1. 3. 4 en 10 F Vette. 2 en 8 gebr. Maage. 5 C. Dommechet, 6. 7 en 9 A. de Leeuw KORTGENE - De postduivenhouder- svereniging 'De Blauwe Doffer' te kortgene deed mee aan een concours vanuit Ruffec met 91 duiven. De uit slag: 1. 8. 9 P v Belzen. 2. A. v. d. kreeke. 3 P. J Wilderom. 4. 5. 7 W C. Versluijs.6. A. Abrahamse 10J. v.Bel- zon Hoogste snelheid 1206 meter per minuut. Dezelfde vereniging vloog eveneens in een concours vanuit Quie vrain met466 duiven. De uitslag luidt: 1.9. P.v. Belzen. 2. J C.deFouw,3.P. J Verburg. 4.5 L de Fouw. 6. 7 Brouwer. 7 A. J. Bouterse. 8 J.J Clement. 10. P de Waal. Hoogste snelheid 1114 meter per minuut KRABBENDLIKE - De postduiven- houdersvereniging „De Luchtbode" te Krabbendijke deed mee aan ec KRUININGEN - De postctuivennou. f dersvereniging "De Vrijheidsduif i® Kruiningen deed mee aan een aantal wedvluchten De voornaamste uitsla, gen luiden Ruffec. deelname met 49 duiven: 1. C. Aerts; 2 en 8. J. Bauer: 3. j en P Voois; 4. W. krijnsen; 5. J Wis« Jzn: 6. D. v. Bommel; 7 en 10. C. Dijl; 9, p Schrier. Beaumetz, deelname met 110 oude dui ven: 1 en 5. C. Dijl; 2 en 6. W, krijnsen:», 7. 8 en 10. J, v. Iwaarden, 4. J. Waverijn,' 9 C Aerts. Beaumetz. deelname met 332jonge dui ven: l.J.v Iwaarden; 2. D vBomjmekJ I en 7. J. v. Noorden; 4 en 5 J. Bauer. 6. J, I Meijer: 8. J. en P. Voois: 9. P. Boone; 10, k Tjarks. YERSEKE - De postduivenhoudersve- reniging 'De Noordster' uit Yerseke deed mee aan een aantal wedvluchten: vlucht vanuit Ruffec over een afstand aan een vlucht vanuit Ruffec deden IE. van 666 km. Deelname 110 duiven, duiven mee. De lossing was om 6.10 De Snelheid eerste duif 1161 meter per mi- eerste duif kwam binnen om 15.48 08. De nuut. snelheid laatste prijswinnende ]^s'a£ ^dt:„J El^?urr,e'_ri 5 duif 834 meter per minuut. De voor- naamste uitslagen luiden: 1-3-7 J. Wcststrate, 2. C. van Oosten. 4-8-9 M. Minnaard. 5-6-10 F. Hillebrand. Rilland-Bath. Ook werd deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Quivrain over een af stand van 117 km. Deelname 449 jonge aard Mz 5 en 7 ph- van °os-6 G- Bo°ne, duiven. Snelheid eerste duif 1243 me- 10 c- de B°°y- ter per minuut, snelheid laatste prijs- Eveneens vanuit Quivrain 570 jonge winnende duif 987 meter per minuut. duiven- lossing 7.10. De eerste Nijssen. 3 C W. Hoebeke. 4 mevr. Minn- aard. 6 J. Duinkerke. 8 en 10 J. Kosten. Aan een vlucht vanuit Quivvrain deden 185 duiven mee. lossing om 7.10De eer ste kwam binnen om 8.47.54. De uitslag luidt als volgt 18 en 9 M. Mol. 2 J. Lm~ denberg Mz, 3 J. Zoeteweij, 4 F De voornaamste uitslagen luiden: l .G. Neels. 2. H. van Doom. 3-4-6-7 F. kweam binnen om 8.53.57. De uitslag all volgt: lenSE. MinnaardJz.2en4 Jac j. I Hillebrand.Rilland-Bath.5. H. kievit! °ele'3 gebr' Zuydweg. 6 J. Kosten.71 8. D. van de Vred e. 9 -10 J. van d e Vred e. v d.Plasse.8J. kosten, 9 P. Van Stee. 1 E. Minnaard Mz. Wedvluchten Kerkelijke mutaties NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen te Alblasserdam: M. Verduin. te Brakel; te Stellendam: J. Vroeginde- wei, te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Kesteren en Schoonre- woerd: J. P. Verkade. te Montfoort. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Genemuiden: Chr. van de cours 179 duiven, waarvan de uitslag Poel, te Yerseke. luidt. 1 en 5 I. kwaak; 2. en 3, 8 en 9 G. CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE Lindhout; 4 J. Scherpenisse; 6 J. Stout- KERKEN jesdijk. 7 A. Bijl: 10 L. v d. Berge: F. v. Beroepen te Klundert: H. H. Klomp, Beveren; C Vermeulwen: D. Muskee: C. kandidaat te Ede. Andriesse, C„ Priem. SINT MAARTENSDIJis - De P.V. 'De Zwaluw' te St. Maartensdijk hield een wedvlucht vanuit Ruffec. In concours waren 20 duiven. De uitslag was: 1 en 2 L. v.d Berge; 3 L. Riedijk; 4 en 6 J. Stout- jesdijk; 5 J. Scherpenisse; 71. kwaak; 8 .9 en 10 A. Zwagemaker. Ook werd een wedvlucht gehouden vanuit SL Ghislain. Hier waren in c WAGEMAKERS OOSTKAPELLE Te^U8^34^^ Lees de PZC 'electro (01185) 19 66 Wegens vakantie gesloten van 21 juli tot 5 augustus Voor storingen: Elektr. techn. bureau C. J. Dieleman, Oost-Souburg Tel. 01183-61709 Voor storingen in alarminstallaties OIO- S11950 w Poststraat 30 - Zierikzee Telefoon 01110-4839 Ook maandagmiddag geopend UW ADRES VOOR 100% waterdichte horloges ine bierens goudsmid juwelier wijngaardstraat 20 yerseke tel. 01131-1961 Een vlotte en veilige weg naar elk rijbewijs Westsingel 18-20 GOES Telefoon 01100-16808 Rijopleiding sinds 1947 Nu gedurende de opruiming OP ONZE WINKELVOORRAAD BOTEN - BUITENBOORD MOTOREN BOOTACCESSOIRES DUIK- en HENGELSPORT ARTIKELEN WEMELDINGE - TEL. 01192-1253. iffiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiL Olivetti Lexicon 90 elektrische schrijfma chine met verwisselbare schrijfkogel. Uit voorraad leverbaar. Prijzen vanaf 2125,- excl. B.T.W. volkeri Tel. 01D0-2439 zierikzee boek-en kantoorboekhandel kantoorinstallaties iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiin)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4