Sas van Gent staat nu voor derde Gentse week A\ De hagelwitte Rus Noren en Zwitsers dankzij Sas Promotion Zeeuwsch-Vlaanderen ORGANISATOREN VERWACHTEN GROTE DRUKTE Feestmarkt tijdens de Gentse week Aardenburgers én stuntrijders op de kermis StMargriete Fotopuzzel 'Speulerié9 doodt de verveling van de Terneuzense schooljeugd VRIJDAG 16JULI1976 ZEEUWSCH-VLAANDEREN J SAS VAN GENT - Voor het derde achtereenvolgende jaar begint morgen (zaterdag) in Sas van Gent een braderie onder het motto 'Gentse week'. Burgemeester drs. W R. V. Dusarduyn zal bij de opening om 14.30 uur worden geassisteerd door keizer Karei V. althns een Sassenaar'die als zodanig vermomd gaat en dat trou wens de hele week blijft doen. De organiserende middenstandsver eniging 'Sas '70 verwacht in deze Gentse week. zo genoemd naar de Gentse feesten (niet meer dan het zomerverlof in het Gentse», weer een grote drukte. De verwachtingen zijn erg hoog gespannen om dat de meeste braderie-straten nog maar een halfjaar geleden zijn omgetoverd tot promenade. Veel zaken hebben daardoor al meer omgezet. Alleen de Westkade valt buiten het wandelgebied van de deelnemende straten. Tijdens de braderie, die duurt tot en mei zondag 25 juli. zal het centrum van Sas van Gent er weer feestelijk uit zien. De deelnemende middenstan ders brengen hun speciale 'huisjes' op straat en hijsen zichzelf in voor de Ge ntse week ontworpen kostuums. Karei V die gul hier en daar en af en toe ca deautjes uitdeelt en het wereldrecord 'punniken' lopen als een rode draad door het programma heen. Breiden enkele Sasse dames vorig jaar tijdens de braderie een record-lange sjaal, deze keer wil Sas van Gent een we reldrecord 'klosje-breien' vestigen, ledereen mag daar een steentje aan bijdragen. Opvallende programma-onderdelen zijn verder optredens van de popgroep Andrew Aeroplane, van de volksdans groepen Peer Gynt (Noorwegen) en de LuzemerTrachtengruppe (Zwitserland en een extra feestelijke weekmarkt. Het programma van dag tot dag zater dag 17 juli: 13.00 aanvang braderie, 14.30 aanvang wereldrecordpoging punniken op de promenade <Zuid- straal). 14.30 uur: opening Gentse week door Karei V en burgemeester Dusar duyn. 14 45 uur- optreden majoretten uit Kloosterzande 15.00 DJ van bar Mi-Amigo 16 00: optreden van Peer Gynt op de markt Zondag 18 juli: 13.00: braderie, 14 00 DJ bar Mi-Amigo. 15.15 Luzemer Trachtengruppe op de markt 16.30 uur. optreden Andrew Aeroplane. Maandag 19 juli 13.00 braderie, punni ken. 15.30 uur ontvangst op gemeente huis van volksdansgroepen. 20 30 op treden volksdansgroepen in de Speye voorgasthouders. Dinsdag 20 juli 13.00 braderie, punniken. 14.00 uur slraatte- kenen (Zuidstraat). 15.15 Luzerner Trachtengruppe op de markt De hele dag: feestmarkt, Woensdag 21 juli: 13.00: braderie, punniken. 14 00 uur oude ambachten. 19.30 uur Peer Gynt op de markt. Donderdag 22 juli: 13.00: braderie, punniken, vrijdag 23 juli: 13.00 uur: braderie, punniken. 19.30 uur Lu zerner Trachtengruppe in de Gentse straal. Zaterdag 24 juli 13 00. braderie, punniken. 14.00 uur. biertapwedstnjdin café 'Oudt Sas'. 14 00 uur: optreden boe- renkapel 'de Duukdalvers op de pro menade. Zondag 25juli: 13 OU. braderie, punniken 14.00: start dameswieler koers. 15.00: optreden Andrew Aeropla ne. 16.00 start profkoers. 19.00 uur op treden Peer Gynt en Luzemer Trach tengruppe op de kiosk. SAS VAN GENT - Bi] gelegenheid van de Gentse week krijgt de week markt op het keizer Karelplein in Sas van Gent volgendeioeek dinsdag een feestelijk karakter Standswer- kers brengen de hele dag leven in de brouwen] en de marktkraampjes worden fraai versierd Voor de mooiste kramen zijn zelfs drie bekers beschikbaar gesteld Een jury, met vertegenwoordigers van hel gemeen tebestuur. de middenstand en de consument.encommissie moet het beoordelen Om 15.30 uur is de trek king van een gratis lotenj met vele prijzen teerste prijs een fiets i en Ka ret V deelt op de markt cadeautjes uit Om 1515 treedt de Luzemer Trachtengruppe op. Tenslotte maakt een vliegtuig boven Sas van Gent re clame voor de weekmarkten in Zee land Marktmeester A. de Vries: „We rekenen op een erg gezellige markt". VAN 23 TOT EN MET 27 JliLI SINT-MARGRIETE (B) - Van vrijdag 23 .juli tot en met dinsdag 27 juli viert de Belgische grensgemeente SL-Mar- griete kermis. Zoals bekend is Aar denburg al sinds jaar en dag onder meer met deze gemeente verbroederd en daarom zullen grote afvaardigingen van de kikkerstad ook dit jaar weer deze Vlaamse kermis opluisteren. Op zondag 25 juli. eén van de twee cli- maxdagen. komen ruiters, muziek en majoretten uit het Zeeuws-Vlaamse naar St.-Margricte voor het verzorgen van een kijkspel. Onder leiding van de voltallige burge meestersfamilie Lockcfeer zullen er vanf 's middags half vier demonstraties en/of wedstrijden met pony 's en paarden van de paardensportvereniging 'De Hann- gruiters' worden gehouden Ter afwisse ling zullen de Aardenburgse fanfare en het Aaidenburgse majorettenpeleton een parade geven. Om zes uur 's avonds treedt de muziek maatschappij St. Mi- chïelskring' uit St, Laureins op. Tweede hoogtepunt van de vijfdaagse kermis in St.. Margriete vindt plaats op de laatste dag, zondag 1 augustus. De zondag is gekozen om zoveel mogelijk mensen van dit spectaculaire gebeuien ooggetuige te laten zijn. De Westvla ming Jacky de Tijger zal met een spe ciaal opgetuigde siunlwagen vanaf een zes meter hoge schans een raceduik in de Blokkreek bij St Margnele nemen. Voor deze niet van gevaren ontblote on derneming neemt Jacky een aanloop die de snelheid tot 110 km per uur moet laten oplopen De spnngschans staat opgesteld in het polderlandschap. Jacky de Tijger beweert dat hij zijn auto zodanig heefl geconstrueerd dat deze de klap op en in het water zonder gevaar kan weerstaan. Een paar jaar terug liep een dergelijke duik bijna dodelijk af, omdat de wagen van een stunt, man in de zuigende modder bleef steken Nog een stuntman zal die zondag staaltjes laten zien John Massis. de ijzervreter uit Gent Verder zullen duikers, waiers- kiers en helicopterpiloten shows uitvoe ren. Op de overige kermisdagen worden er bij café 'De Brakke' verschillende wedstrijden georganiseerd, zoals bol lingen, schietingen op de liggende wip en nog andere volksspelen 'De Opktoppers' houdt traditionele folkloristische spelen CLINGE -Dinsdagmorgen, houdt de Clmgse buurtvereniging .De opklop- pers" de traditionele folkionstisclie spe len in de wijk „Het Zeegat" te Clinge. Men begint 's morgens met mastklim- men Daarna is er een duivenwed vlucht op een onbekende losplaais De inkor- ving gebeurt in café ..De Gouden Kroon' De duivenringen moeten m klederdracht naar het duivenlokaal te ruggebracht worden. De prijzen voor deze spelen zijn voor het. merendeel af komstig van de Clingse middenstand. 'De Knorhanen hield club wedstrijd HEIKANT -De zeehengelaarsvereni- ging 'De Knorhanen' uit Heikant hield met 16 leden een clubwedstrijd op de Westerschelde. Er werd gevist nabij Ossenisse. De vangst was redelijk goed. De uilslag luidt: 1 E. Strobbe 13 vissen 400 pnt2 R. Bertram 4 vissen, 340 pnt.. 3. J. van Gimst 5 vissen 220 pnt 4. E. de Schrijver 13 vissen 215 pil! 5 F EijsackersS vissen 50 pnt 6. B van Bunder 4 vissen 40 pnt 7 J. Elias3 vissen 30 pnt.. 8 ex-aequo: B de Neve 2 vissen 20 pnt,. mevrouw De Neve-De Saegher 2 vissen 20 pnt. R. Asselman 2 vossen 20 pnt. rivier ligt breeduit hel te blikkeren onder een strak blauw uitspansel in een gloeiende zon. Vandaar waait over de dijk een verkwikkende koelte ons tegemoet een paradijselijke enclave in een onverbiddelijk sehroeihete stad. Een zeldzaam plekje van rust. verkoeling en ont spanning. dit laatste, zonder hiervoor transpiratiever- wekkende activiteiten Ie moeten verrichten. Het pope lende leven dat zich op het water afspeelt is juist ver ge noeg verwijderd om er met een verrekijker iets van mee te kunnen beleven. Ten dele althans waar het de kleine vaart betreft Daar ziet men tekens van menselijke bedrij vigheid. een hand aan het rad tu een stuurhut, wat u as- goed wapperend aan een lijn. Frivole vlaggetjes lonken van alle schepen verwarrend door de wind. Communica tie is vanaf hier met mogelijk en zelfs ongewensthet zou de fantasie verhinderen haar weergaloze gang Ie gaan. Alles weten ontluistert soms zoveel. Er bestaat zoiets als een behoedzame en barmhartige onwetendheid. Helgrote schip ligt in schijnbare verlatenheid ten anker. Het domi neert de omgeving door een hagelwitte frisheid Serene stalen staketsels wijzen naar boven als de statige zuilen in een middeleeuws kasteel, zijn het aangenaam gecamou fleerde cilindersDe kennis is ontoereikend, de wil om er nietsandcrs in te zien dan luchtkokers.zeer wel aanwezig Het machtige dekhuis heeft vast wel passagiersaccom modatie. de rode band In de schoorsteen, zelfs de kiel. fonkelen in het zonlicht Hier en daar hangt schalks een vriendelijke oranje reddingboei legen een wand. sloepen van dezelfde kleur in de davits. Hel wekt een indruk alsof men ermee zeggen wil: op dit schip kan echt mets gebeu ren. deze voorzorgen zijn grapjes en dienen als kleur schakering. Wil. rood en oranje, men doet hier iets met kleuren. En ach wat lijkt het vanaf deze afstand proper te zijn aan boord. Geen weelde maar een robuuste stoerheid een schip kortom met een kuise aanblik. Helaas lijkt het 'och ook wet een schip dat vloeibare lading in zich heeft. De metalen staketsels en buizen wijzen hierop. Hè. wat jammer toch. waarom is hel nu geen vracht of passa giersboot? De naam staal in cyrillische letters op de kop an he: chip. onmogelijk dus om te lezen Niettemin wis te-' i e de herkomstde so.kei en hamer tn de rode band van de schoorsteen hadden het ons verteld' hterlag een mooie ftu^ Eu de naam luidde Botdun want die stond ook in duidelijke Latijnse letters op het dekhuis. Hoe zou dit er overigens van binnen uitzienEr wordt daar een ander bestaan dan het on c geleefd in comfortabel isole ment. Verblijven, met icarm glanzend hout gestoffeerd. een steriele kombuis wat geen kombuis meer is maar een perfect uitgeruste keuken, hygiënische badkamers, waar bij da alles de beeltenis van Lentn vanaf de wand welwil lend zat toekijken Uitgestorven is het schip geenszins icant s anderendaags bewegen zu-h enkele atletisch ge bouwde mannenfiguren aan dek. De derde dag klimt er een loods aan boord en even later is de 'Bolduri' uit het gezichtsveld verdwenen. Een kennis vertelde me dat er zich inderdaad passagiers aan boord bevonden, dat het schipnieu n as en naar Zcebrugge was gevaren om daar schoongemaakt te worden. Schoongemaakt! Zoals men doet alvorens een nieuw huis te betrekken. Dus toch iets met kuistent te maken Nog properder dan ik dacht, die Russen.' VOLKSDANSGROEPEN TREDEN OVERAL OP Schietingen SAS VAN GENT 'Sas Promotion', de stichting, die Sas van Gent positief wil belichten, levert ook dit jaar een eigen bijdrage aan de Gentse week. Vorig jaar hoekte men veel succes met een folkloristische groep uit Tsjechol- Slowakije. die hij verschillende gele genheden meeslepende muziek ten gehore bracht. Nu zijn zelfs twee groepen gestrikt: Peer Gynt uit Noor wegen en de Luzerner Trachten gruppe uit Zwitserland. Peer Gynt lelt 25 leden tussen 13 en 23 jaar en slaat onder leiding van O. Olsen. Volksdan sen is de specialiteit van de interna tionaal vrij bekende groep. Lie LuzemerTrachtengruppe telt even eens 25 leden en staat onder leiding van Haaienfilm 'Jaws' op witte doek Oostburg TERNEUZEN Ik doe wat ik doe', een pikante film waarin mooie vrouwen zich laten bewonderen, is de titel van Luxor's nieuwste sexrolprent. Van vrijdag tot en met dinsdag is deze film in Temeuzen te zien. Ook is deze pro- duktie rond vrouwelijk schoon niet ontbloot van humor. De .andere' film van Luxor brengt karategeweld: The Bruce Lee story. Op flitsende wijze maakt Bruce de ene na de andere vijand een kopje kleiner. Te zien op vrijdag, zaterdag, zondagmiddag en maandag. Het oostburgse Ledeltheater heeft de film .Hetsmokkelschip Lucky Lady' ge prolongeerd. Spannende situaties ont staan als de politie op zee smokkelaars de pas probeert af te snijden. Ledel draait deze film van vrijdag tot en met maandag. De veelbesproken, hysterie verwekkende film 'Jaws' is nu ook in Oostburg aangekomen. In deze haaien film wordt men op afgrijselijke wijze ge confronteerd met de bloeddorstigheid van deze snelle roofvis. In close-up wordt gefilmd hoe niets vermoedende zwemmers door de haaien worden ver zwolgen. Jaws' staat op het weekend programma van Ledel. Wie de Anti- Maagd Emanuelle 2 nog met heeft ge zien kan haar zondag en dinsdaga vond nog in Ledel aantreffen. In Hulst staan traditiegetrouw vier ver schillende programma's in de aankon digingen De bioscoop .De koning van Engeland' vertoont van donderdag tot en met dinsdag, het avontuur van de Poseidon' Het historische verhaal over D-Day, de landing van de geallieerden op de Normanische kust, kunt u wegens prolongatie zien op vrijdag, zaterdag en maandag. De avonturenfilms .Vol gas met Herbie' en .Storm over Marokko' kan men respectively k op zondag en dinsdag en van vrijdag tót en met zon dag zien. F Hasler Volksdansen, jodelen, alpen hoorn blazen en vaandel zwaaien staan op het programma 'Sas Promotion' heeft overigens alle moeite gedaan om opnieuw een groep uit een Oostblok land naar Sas van Gent te halen, gezien het enthousiasme over de Tsjechische groep van vorig jaar Die pogingen strandden echter op een blokkade van formaliteiten en men is met het alterna tief zeer ingenomen De Noorse en de Zwitserse groep worden maandag 19 juli ontvangen op het Sasse-gemeentehuis, waarbij ook de culturele attaches van de ambassades van belde landen aan wezig zullen zijn Peer Gynt en de Lu zerner Trachtengruppe treden niet al leen op in Sas van Gent. Hun pro gramma buiten Sas: zondag 18juli: Peer Gynt om 19.00 uur in Aardenburg. Lu zemerTrachtengruppe om 19 3«l uur op camping Zeebad in Breskens. Woens dag 21 juli: Peer Gynt om 15.15 uur in Hulst Donderdag 22 juli' Luzerner Trachtengruppe om 19.30 in de Braak man. PeerGyntom 1,30 uur op camping Zeebad. Breskens. Zaterdag 24 juli: Lu zerner Trachtengruppe om 15.15 uur in Hulst. Peer Gynt om 19 30 uur in West- dorpe. Vrijdagavond 23 juli is de jonge Noorse groep te vinden in de Roselaer vooreen gecombineerde soosavond met Nederlandse jongeren. KOEWACHT - Aan de schieting bij P. van de Steen te Koewacht deden 50 schutters mee. De uitslag luidt: hoge vogel O Saman. Koewacht .ste zijvo gel: O. Saman Koewacht tweede zij vo gel: L deGuchteneireteKoewacht.de* den 48 schutters mee. De uitslag luidt: hoge vogel: P. van de Steen. Koewacht eerste zijvogel: A. Martens. Koewacht tweede zijvogel: A. de Klerck. Koe wacht. grootste aantal (5 stuks): G. Wouters. Koewacht HULST - Aan de schieting bij W. Blommaert te Hulst deden 40 schut ters mee. De uitslag luidt: hogevogel: E van Laere. Huist, eerste zijvogel: W. Koemans. Huist tweede Zij vogel: R, vanSteenberghe. De K linge <B groot ste aantal t5 stuksi: E Neefs. Hulst en Rob Brouwers. Sas van Gent KOEWACHT - Aan de schieting van cafe Nettie' te Koewacht deden 24 schutters mee. De uitslag luidt: hogevo gel J Martens. Koewacht, eerste zijvo gel J. Martens. Koewacht, tweede zij vogel. R. de Groene, Utrecht, grootste aantal (6 stuks): K. van Boven, Axel en R. Laheijne. Overslag. Zestienjarige Brigitte Steyns. woonach tig Groenendijk 10 In Kloosterzande, gaat deze week met de fotopuzzelprijs, de bekende waardebon van een tientje, strijken. Haar oplossing was correct ge steld. overigens troffen we tussen de an dere inzendingen geen missers aan. Op haar briefkaart schrijft brigitte. .op de foto ontbreekt de toren van de heilige St, Martinus-kerk te Groenendijk. De foto is genomen voor de kapsalon van Theo Steyns-Ivens. .in het begin van het dorp. Vroeger was dat plekje een heel bekende ansichtkaart, die nu, jammer genoeg, niet meer bestaat. In vind het trouwens leuk dat Groenendijk ook eens in de krant staat. Links op de foto staat het huis van de familie De Klerck. De heer De Klerck steekt juist de straat over. Helemaal rechts op de foto zien we het parochiekhuis Jaqueline van Wa terschoot, de leidster van de peuter speelzaal. staat voor het parochiehuis". Gefeliciteerd met het prijsje. Brigitte. Blijf zolang de fotopuzzel nog duurt, meedoen, ook al staat Groenendijk niet elke dag in de krant. De waardebon ont- yang je binnenkort. Voor de nieuwe fotopuzzel geldt de in tussen vertrouwde gang van zaken. Pak een briefkaart en schrijf daarop uw op lossing. Wat is op de foto weggelaten en waar werd de foto in Zeeuwsch- Vlaanderen genomen. Kent u Zeeuwsch-Vlaanderen? Oplossingen moeten gericht worden aan de redaktie van de Provinciale Zeeuwsw Courant, Nieuwstraat 22 in Temeuzen, onder vermelding van het motto. Zoals ge woonlijk veel succes in de fotospeur tocht. AVONDACTIVITEITEN VOOR OUDERE JEUGD GAAN DINSDAG VAN START TERNEUZEN - .Speeulerïë' in Ter- neuzen. Zo legen het einde van de zo mervakantie, w anneer de schooljeugd zich langzamerhand afvraagt waar mee ze de dag nu weer door moeten komen, bieden de jeugdvakantieaeti- vïteiten uitkomst. In voorgaande jaren concentreren de activiteiten zich met name rond de sporthal in Temeuzen: de kernen kwamen er nauwelijks aante pas. Nu is dat anders. Zaamslag. Hoek. Bierv liet en Sluiskil, ze hebben allemaal hun eigen .Speuleriêpro- gramma". met een eigen begroting en eigen leiders en leidsters. In nagenoeg alle kernen moet de .Speu- lerië' nog van start gaan, maar ln Zaamslag heeft men een afwijkend pro gramma. Daar is gekozen voor spreiding van de activiteiten over verschillende weken. De eerste spelen zijn al achter de rug. In Biervliet starten de activiteiten op dinsdag27juli in Hoek op maandag 2 augustus opin Sluiskil op maandag 26 jul» en in Temeuzen op dezelfde dag De .Speulerié' in Temeuzen krijgt een heus speuldorp, met een eigen college van b en w. met winkels, wijken en straten, Ook de wijken in Temeuzen doen dit jaar mee. met een eigen programma. Op 2 augustus is er van alles te doen in de bomen- en bloemenbuurt. op 3 augustus is de Serlippenspolder aan de beurtop 4 augustus zijn er activiteiten in Temeuzen-Zuid. op 5 augustus is er van alles te beleven in de wijk Zeldenrust. Catspolder en op 6 augustus wordt het wijkgebeuren' afgesloten m de binnen stad en de Oranjebuurt. Dit jaar zijn er ook weer avondactivitei- ten. Er is een uitgebreider programma dan ooit. Op dinsdag 20 juli is er m de eerste plaats de verkiezing van Miss en Mister .Speulerié'. endaarna volgt een openingsoptocht door Temeuzen en tenslotte wordt .Speulenê' 76 om streeks half zeven, op het crossterrein aan de Schutterhofweg geopend. De verkiezing van de miss en mister vindt plaat in .De Kousepael', en begint, om vijf uur 's middags. Op woensdag 21 juli is er in de sporthal aan de Alvarezlaan een filmvoorstelling (aanvang half acht). Donderdag 22 juli wordt er in .De Koudepael' een bingo? disco-avond gehouden met medewer king van de popgroep Burn (aanvang zeven uuri. Dinsdag 27 juli is er bij de sporthal vanaf half zeven een spelencir- cuit: om half acht begint look by de sporthal) het gecostumeerd geitenvoet bal. Op woensdag 28 juli is er op het strandje tegenover hel postkantoor a^n de nieuwstraat een grote barbecue, die om acht uur begint Een dag later, op donderdag 29 juli. wordt er in een tent en kantine bij de sporthal een grote drive- in-show gehouden, die om acht uur start Al de avondactiviteiten zijn be stemd voor jongens en meisjes van der tien jaar en ouder. MAISON LEGRAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25