Wilhelminapolder wil groot recreatiegebied bij Goese Sas maken Der Boede kan 100 -130 bedden méér gebruiken Ruilverkaveling Kapelle- Wemeldinge begint eind juli WACHTEN TOESTEMMING OVERHEID OUDE SLUIS TOEGANG VOOR DE JACHTHAVEN Commando's 'nemen' toren vanIJzendijke Doorstroming onder landelijk gemiddelde M/GFNSDAG 14 JULI 1976 WILHELMINADORP - De koninklijke maatschap tussen eige naren van gronden in de Wilhelminapolder en de Oost- Bevelandpolder wil in en om het Goese Sas omvangrijke recrea - tieve voorzieningen tot ontwikkeling brengen. Het wachten is alleen nog op toestemming van de overheid. De NV Grontmij heeft voor de Wilhelminapolder inmiddels een plan uitgewerkt, Volgens het ontwerp- ontwikkelïngsplan voor de openlucht recreatie op de Bevelanden, gaat het om de aanleg van een jachthaven met maximaal ldOft ligplaatsen (ingedecl- ten aan te leggen), een kampeerterrein van vier hectare, een parkeergelegen heid van twee hectare en diverse an dere dagrecreatie-voorzieningen. In to taal is met het plan ruim twintig hec tare grond gemoeid. Directeur J Minderhoud van de Wil helminapolder wilde over de plannen nog niets loslaten. „Het is bijna nog minder dan prematuur", aldus de heei Minderhoud. Ook ontkende hij dat de maatschap onderhandelingen heeft geopend met de watersportvereniging uit het Belgische Hoboken voor het exploiteren van de grote jachthaven. De Wilhelminapolder heeft al in 1968 voor de eerste maal toestemming ge vraagd om een recreatieve voorzie ning tot ontwikkeling te mogen bren - Schade bij twee aanrijdingen in de Westhoek HAAMSTEDE - De uit Rotterdam af komstige automobilist J. A. F. ver leende dinsdag op de kruising Kloo» terweg- Vroonweg te Haamstede geen voorrang aan de bromfietser P. de J. uit '^Gravendeel. De bromfiets werd zwaar beschadigd, de auto werd lichl beschadigd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Bij de afslag Lagezoom - Stoofweg te Renesse kreeg de motorrijder L. V. uit Nieuwe Tonge geen voorrang van eer autodiebestuurd werd door J. D. T. uit Crieff (Schotland). De motor were zwaarbeschadigd. deauto licht. V. liep lichte verwondingen op Vliegclub Haamstede HAAMSTEDE - Vrijdag is er ter gele genheid van het 20-jarig bestaan van de vliegclub Haamstede een ontvangst voor oud-leden, sportvrienden dotia- leursen belangstellenden. De ontvangst is tussen 17.00 uur en 19.00 uur in de grote hangar op het vliegveld Haam stede. 's-Avonds is ervanaf20.30 uur een feestavond. gen Dat gebeurde bij de voormalige gemeente Kattendijke. ..Het enige wat we toen gehoord hebben is dat de zaak in handen gesteld zou worden van een commissie die er nog moest ko men", verklaarde directeur Minder houd. ..Wij hebben verder nog met niemand contacten gelegd" Het plan uit 1968 had betrekking op dc Oost-Bevelandpolder Uitgegaan was van een volledig afgesloten Ooster- schelde met een vast waterpeil Van daar ook dat er een dijkdoorsteek naai de Oost-Bevelandpolder in het plan van de Grontmij opgenomen was, Het besluit om het Oosterscheid egebied te beveiligen doormiddel van een pijler dam, hee ft dat idee op losse sch roeven gezet. Het is niet uitgesloten dat de Wilhelminapolder voor de toegang tot de aan te leggen jachthaven gebruik gaat maken van de oude sluis en ka- naalarm bij het Goese Sas. Deze ka- naalarm komt vrij als er ten oosten van de huidige 'museumsluis' een nieuwe sluis (100 bij 14 meter) wordt aange legd. De heer Minderhoud wilde ook daarover nog geen uitspraak doen. „Het enige wat er door ons geconsta teerd is: hetkanaal is eigendom van de Wilhelminapolder. In welke vorm en wat wij ermee gaan doen - daar is nog niks van bekend", vertelde de direc teurvan de Wilhelminapolder Geen contact Wethouder J. P. Lindenbergh (recrea tie) van Gocszei dat de Wilhelminapol der met dc gemeente Goes nog geen contact heeft opgenomen over de ver wezenlijking van de plannen. Wel wees hij erop dat in de voorstudie 'recreatie basisplan de Bevelanden' (in april 1974 verschenen) sprake is van het recrea tieplan Wilhelminapolder. bestaande uit jachthaven met bijbehorende voor zieningen. In de voorstudie staat het plan aange - duid alszogenaamd 'zacht plan', het geen wil zeggen dat de uitvoering nog niet honderd procent vaststaat. De heer lindenbergh stelde dat er op dit moment nog geen beslissing over de plannen van de Wilhelminapolder ge nomen kan worden/Dat hangt samen met de plannen die er zijn voor de ontwikkelingen langs de gehele Oos- terschelde. Het recreatiebasisplan zal daarvoor éen van de uitgangspunten zijn De stuurgroep natuur- en recrea - UZENDLTKE - Dinsdagmorgen kregen de inwoners van Uzendijke alvast een voorproefje van hetgeen hun vandaag te wachten staat. Behalve para chutespringen staat er voor woensdagmorgen in IJzendijke ook een afda ling van de Rooms-Katholieke kerk in dc Koninginnestraat gepland. Om het risico op ongelukken bij het afdalen van de 35 meter hoge kerktoren zoveel mogelijk te beperken oefenden veertien commando's onder leiding van eerste luitenant N. Strey dinsdagmiddag alvast. Een vijftal militairen daalde onder grote publieke belangstelling via een dubbel nylonkoordloodrechtdetorenmuuraf. De dikke handschoenen, die men droeg, konden niet voorkomen dat sommigen flinke ontvellingen aan de afdaling overhielden. Onder de schuine afdaling liepen enkele com mando's schaafwonden op. Luitenant P. van Ginten maakte, doordat hij nietbijtïjds afremde een flinke schuiver. Dat het publiek de stunt erg kon waarderen bleek wel uit het feit, edat sommigen afdalingen werden be loond met een spontaan applaus. Het landingsterrein voor de parachutis ten, die springen om de grote prijs van IJzendijke, ligt aan de Schoondijk- seweg. In verband daarmee kan men IJzendijke alleen binnen komen via het kruispunt Tivoli of de Zevenhofstedenstraat. Om half twee 's middags zijnde eerste sprongen gepland. Nahetparachutespringenstaaterooknog een demonstratie ongewapend vechten op hetprogramma. 's Avonds geeft de harmonie Sint Caecilia uit Zuidzande op de markt van IJzendijke een uitvoering. tiebelangen Oosierseheldc iin novem - ber geïnstalleerd) moet een en ander verwerken. Volgens de heer Lindenbergh is dc stuurgroep nog niet aan het werk ge slagen. Dat komt omdat de ministeries van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. verkeer en waterslat, en financiën nog geen vertegenwoordi gers aanwezen vanwege de onzeker heid over de wijze van afsluiting van de Oosterschelde. „Nu is de beslissing er en de stuurgroep kan dus aan het werk", aldus wethouder Lindenbergh. „In de stuu rgroep za 1 ter sprake kom en of ce ontwikkeling in de Oost- Bevelandpolder past in de toekom stige ontwikkeling langs de Ooster schelde. Eerder kan niet beslist wor den Ik ben dan ook wat verwonderd over de ontwikkelingen rondom een j achthaven in Wemeldmge Dat moet mijn inziens eerst m destuurgroep be - keken worden". Wethouder Lindenbergh kon over de plannen van de Wilhelminapolder nog niets zeggen. Hij wil dat m eerste aan leg overlaten aan de stuurgroep. Wel wilde hij kwijl dat de aanleg van een jachthaven bij het Goese Sas van 1000 ligplaatsen langs de Oosterschelde: de Bevelanden, Tholen. Schouwen- Duiveland en eventueel ook SL- Philipsland met het kanaalschap de Eendracht. De heer Lindenbergh voor zag dat de aanloophaven van de ge meente Goes (bij de kaden) mogelijk nadeel zal ondervinden van de aanleg van een jachthaven bij het Goese Sas De heer W. J. van Gilst. exploitant van het café'het loze vissertje,' de enige horeca-gelegenheid bij hetGoese Sas, is enthousiast over de plannen van de Wilhelminapolder. „Als de plannen verwezenlijkt worden, dan haak ik daar zoveel mogelijk op in. Ik ben bereid om investeringen te doen, Er is gewoon behoefte aan e?n recrea - tieve ontwikkeling bij het Sas", aldus de heer Van Gilst. Burgemeester van Doel (B) begraven DOEL (B) - Maandag is de heer R. do Roeck. bij leven burgemeester van de Belgische gemeente Doel. ter aarde be steld. De heer De Roeck overleed woënsdae in het academisch ziekenhuis van Gent Hij is 69 jaar geworden. Hij werd in 1964 burgemeester van Doel Daarvoor was de heer De Roeck zes jaar schepen van openbare werken in de gemeente De burgemeester heeft zich altijd opgeworpen als een verde diger van de industrialisering van de Wase oever en van de gemeente Doe i in bet bijzonder. Hij kwam op voor hel behoud van Doel als landelijke ge meente Maandagmorgen werd het stoffelijk overschot van de heer De Hoëck opgebaard in hei gemeentehuis van Doel waar de bevolking afscheid kon nmen van haar burgemeester De plechtige uitvaartdienst werd gehou den in de parochiekerk van Sint- Ingelbert van Prosperpolder Dronken automobilist rijdt voetganger aan RENESSE - Dinsdag is te Renesse een voetganger aangereden waarna de au tomobilist is doorgereden. De 25-jarige voetganger. H. V. uit Rotterdam werd op deHogczoom aangereden door de uil Sint-Philipsland afkomstige dronken dienstplichtige marinier J. W. De politie, die net een motor uit de sloot haalde, zette direct de achtervol ging in en wist W. bij de veerpont te Zijpe te grijpen. Vandaar werd W. naai Haamstede teruggebracht om in decel zijn roes uit te slapen. V. liep diversc- kneuzingen en ontvellingen en een lichte hersenschudding op. en verlooi twee kiezen. Na geneeskundige be- bomieling kon V —eg vervolgen. Geslaagden EHBO-examens HULST - In het Sint Licluinazieken- huis in Hulst werden EHBO-examens afgenomen De geslaagden zijn de da mes M. G. Defauw. B. M. W. Groen in het Woud. J. A J M. Jacobs. M. E. G. Rommens. S. A, P Vleeschouwer en de heren F. G A A Hageman. E. P M van Remoorlere en I R M Wouters JAARVERSLAG VERPLEEG- EN RUSTHUIZEN VLISSINGEN - Bij een ongewijzigd beleid is dc verwachting gewettigd, aai ue regio Walcheren nog 100 tot 120 bedden extra nodig heeft voor de opvang van psychogeriatrische patiënten, aldus geneeskundig-directeur IJ. II van Boeijen van 'Der Boede' te Koude kerke in het jaarverslag over 1975 van de stichting Verpleeg- en Rusthui en Zeeland. In het voorwoord van het jaarverslag schrijft voorzitter A. J. Kaland van het algemeen bestuur van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, dat het er naar uit ziet dat men een tijd van consolidatie tegemoet gaat. „Die tijd zou wel eens dienstbaar kunnen worden gemaakt aan interne bezinning op doelstelling, structuur en organisatie aldus de heer Ka- land. De heer Van Boeijen schrijft in het jaarverslag onder meer dat men. naarmate er in de jaren 1965 tot 1975 in alle regionen van onze provincie nieuwe voorzieningen in de verpleeg- huissector tot stand kwam. de hoop koesterde, dat de vanouds op Walche ren gevestigde verpleeghuizen hun taak. die zich toen tot de eigen regio kon beperken, ook in kwantitatief op zicht volledig waar zouden kunnen maken „Maar. 'zo stelt hij. „deze hoop is ook dit maal niet bewaarheid ge worden. De regio kampt nog steeds met een wachtlijst-problematiek van ontoelaatbare omvang en ernst" In een nabeschouwing aangaande de belangrijkste knelpunten in het op- namebeleid stelt de heer Van Boeijen. dat met name in het verpleegtehuis 'Der Boede' in de patiêntendoorstro- ming beduid end bened en hetlandehjk gemiddelde ligt 'Der Boede' is een verpleeghuis voor langdurig zieken. De capaciteit van dit tehuis is bere kend op 340 patiënten. Wanneer men van een volledig bezet verpleeghuis uitgaat, wordt de mogelijkheid voor nieuwe opnamen uitsluitend be paald door de mate waarin er plaatsen vrijkomen ten gevolge van ontslag van de patiënt of overlijden. Volgens de heer Van Boeijen isdedoorstroming in de categorie verpleeghuizen vooi geestelijkgestoordebejaardenslechts deheltt van die in dc groep somatische verpleeghuizen. „Naarmate een ver pleeghuis langer bestaat", zegt hij. „ziet men d e doorstroming van jaar tot jaar afnemen, doordat er een onver mijdelijke dichtslibbing gaat optre den met patiënten voor wie geen ac ceptabele ontslag-mogelijkheid be staat", De heer Van Boeijen gelooft dat een aantal factoren bepalend zijn voor de zeer geringe doorstroming in 'Det Boede'. „Belangrijk daarbij isdat 'Der Boede' een gecombineerd verpleeg huis is. Het grote aanbod van ge stoordepatiënten is er de oorzaak van dat 190 van de totaal 330 bedden wor den bezetdoordezepsychogeriatische patiënten en hiervan is de doorstro ming relatief laag Voorts kunnen vol gens de heer Van Boeijen de opnamen van patiënten, waarvan de levenskan sen vrijwel nihil zijn. bij lange wacht tijden nietgerealiseerd worden. „Voor deze groep patiënten was er in de zie kenhuizen doorgaans wel plaats. Met zorg vraag ik mij af wat in deze de ge volgen worden van hantering van de 40/0 ziekenhuisbedden-norm". Ver der is het aanbod van 'te reactiveren' patiënten erg laag. Het beperkt zich doorgaans tot zware gevallen, zodat blijvende opname niet is te vermij den" Volgens de heer Van Boeijen is het verblijf van mensen met te weinig psychische spankracht en/of sociale aanpassingsmogelijkheden ook debet aan de geringe doorstroming. Verdei haalt de heer Van Boeijen in zijn ver slag onder meer nog aan. dat het grote aantal hoog-bejaarden in Walcheren debet ls aan de geringe doorstroming in 'Der Boede'. „In de eerste plaats is er het grote aantal geestelijk ge stoorde bejaard en en daarbij komtnog de geringe mogelijkheid tot onslaguit het verpleeghuis ten goede van eigen kwetsbaarheid en onvermogen tot op timale thuisverzorging", zo schrijft hij. Dc stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeel and heeft di t j aar voor het eerst een sociaal jaarverslag samengesteld- Dit is gebeurt in het concept C.A.O. voor het Ziekenhuiswezen 'Statuut Sociaal Beleid'. In dit verslag wordt onder meereen beeld gegeven van het perso neelsbestand. Er blijkt uit dat het per soneelsbestand in 1975 toenam met 98 personen. Op 31 december van dat jaar werkten er 241 mannen en 1172 vrou wen bij de stichting. Het ziekteverzuim van het personeel bedroeg in 1975 in totaal 3214 meldingen. In totaal werd aan 296 personeelsleden - om redenen van allerlei aard - ontslag verleend. Knelpunt Knelpunt bij alle plannen is de vraag wie het straks voor het zeggen krijgt over de bestemming van de oude sluis en kanaalarm. De Wilhelminapolder gaat er blijkens uitlatingen van direo- teur Minderhoud van uit dat het water terug in eigendom komt bij de konin klijke maatschap. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes zei echter dat dit juridisch ge zien nog helemaal niet vast staat. Een en ander houdt verband met het eeu wenoude recht van destad Goesop een vrije toegang tot de Oosterschelde. Toen de Wilhelminapolder in 1809 ei genaar van de' sdfiórrén wërd ls dat vastgelegd in de veilcondities. evenals in een aanvullaide overeenkomst uil 1810. Het komt erop neer dal het gehele be - heer en onderhoud van kanaal en sluis berust bij de gemeente; de Wilhelmi napolder heeft slechts de eigendom van ondergrond. Alleen als de be stemming 'ten openbare nutte' van ka - naai en sluis wordt beëindigd, krijgt de Wilhelminapolder het volle eigen - dom terug. Overleg over deze kwestie tussen de gemeente Goes e de Wilhel - minapolder is nog niet gevoerd. We thouder L H. de Leeuw (ruimtelijke ontwikkeling) van Goes deelde mee dat het knelpunt naar zijn mening geen mvloed heeft op de plannen voor de aanleg van een nieuwe sluis. NA JAREN VERTRAGING DOOR OOSTERSCHELDE De brandput die het centrum vormt van ie buurtschap Eversdijk. waar het eer ste grote bestek van de ruilverkaveling KapeUe-Wemeldinge wordt uitgevoerd. INSPRAAK BIJ DE KAVELINRICHTING KAPELLE- Direct na de bouwvak vak naties gaat-met enige jaren vertraging - de ruilverkaveling Kapelle- Wemeldinge van start. Het eerste grote bestek (werknaam 'bestek Eversdijk') komt dan in uitvoering. De plaats waar met dit bestek wordt begonnen, ligt in en om het gehuchtje Eversdijk. ten zuiden van rijksweg 58 nabij Schore. De oppervlakte bedraagt ongeveer 20(1 hectare oud polderland. Het grondge bruik is momenteel erg verschillend: weiland, boomgaard en bouwland. Het gebied waar de ruilverkaveling begint, grenst aan dat van de ruilver kaveling de Poel -Heinkenszand. „Dal is juist erg gemakkelijk, omdat de af watering in de richting van het gemaal Maelstede bij 's-Gravenpolder moet verlopen", vertelt technisch hoofd ambtenaar J. B. Meij er van de cultuur - technische dienst. „Nu hoeven we niet eerst te wachten op het gereedkomen van het nieuwe gemaal van de ruilver kaveling Kapelle - Wemeldmge De onzekerheid over het a ("waterings - plan is de voornaamste oorzaak van de vertraging met de uitvoering van de ruilverkaveling Kapelle - Wemeldin- ge. Oorspronkelijk laghet indebedoe ling om het overtollige water bij een totaal algesloten Oosterschelde alle maal te lozen op de Westerschelde en het kanaal door Zuid-Beveland. De discussie over het al dan niet afsluiten van de Oosterschelde heeft dat afwa teringsplan op losse schroeven gezet Nu er meer duidelijkheid isgekomen over de wijzfc waarop de Ooster schelde zal worden beveiligd (de pij - lerdam) kan het definitieve afwate ringsplan voor Kapelle - Wemeldmge worden afgewerkt. De besprekingen daarover zijn nog niet afgerond, maar zeker is dat het gedeelte beneden de spoorlijn (met uitzondering van Scho- re) via de ruilverkaveling de Poel - Heinkenszand zal afwateren. Vandaar ook dat nu begonnen kan worden met de uitvoering De heer Meijer vindt hei plezierig dat het 'grote werk' nu een aanvsng kan nemen. Hij wijst er overigens op dat omstreeks de jaarwisseling 1975/1976 al diverse kleinere werken in het ka der van de ruilverkaveling begonnen zijn. „Er is voor 100.000- door ver schillende particulieren aan werken gebouwd Dat heeft zich vooral met de 50-procent-regeling afgespeeld. Er zijn drainages gelegd en er is geëgali seerd. Ook is er zelfs al een nieuwe boomgaard van ruim drie hectare dit voorjaar ingeplant'aldus de heer Meijer. Dat is toch nietniks. deze eer-, ste aanzet." Het vervolg op die eerste aanzet is het eerste grote bestek bij Eversdijk. Het wordt uitgevoerd door het aanne mersbedrijf firma Zijlstra uit Andel en de kosten bedragen bijna half mil joen gulden. De directie van het werk wordt 'gevoerd door de Heidemaat schappij. die dat voor de gehele ruil verkaveling zal doen „Het is niet zo n groot stuk", zegt de heer Meijer. „Het moet in ongeveer 90 werkbare dagen gereed zijn." Andere opzet In vergelijking met andere ruilverka velingen die tot nu toe uitgevoerd zijn. wordt er in Kapelle - Wemeldinge met een wat andere opzet gewerkt. „Het gaat in hoofdzaak om de wegen en wa terlopen. De werkzaamheden die zich binnen dat kader verder afspelen, zoals egaliseren, drainage, en dergelijke, worden door de grondeigenaren en/of grondgebruikers zelf bepaald. Dat hoeft wat ons betreft niet eens door de zelfde aannemer te gebeeuren", stelt de heer Meijer. „In deze ruilverkaveling wordt de beslissing over de kavclin- richting overgelaten aan de grondge bruikers." De reden voor deze gewijzigde aanpak ligt volgens deheerMeijer vooral in de financiële afwikkeling. „In het verle den is gebleken dal grondeigenaren - niet -gebruiker zijnde - nogal eens moeilijkheden hadden met de afreke ning. Dat willen we nu voorkomen door ze in belangrijke mate mede te laten bepalen hoe de kavelindeling moet worden", betoogt de technisch hoofdambtenaar. De totale oppervlakte van Kapelle - Wemeldinge bedraagt 3.630 hectare, gelegen in de gemeenten Goes. Ka pelle en ReimerswaaL Daarvan is 847 hectare in gebruik als boomgaard. 52 hectare als kleinfruit, 1.870 hectare bouwland, 664 hectare grasland en 7 hectare glastuinbouw. De kosten zijn indertijd geraamd op 24 miljoen gul den. De heer Meijer verwacht niet dat deze kosten door het uitstel sterk zul - len stijgen. „De begroting van 24 mil joen gulden wordt door ons nog altijd gehanteerd. Het zal niet veel meer hoeven te worden", meent de heer Meijer. „In het algemeen is het zo. dat wanneer wij in dé ruilverkaveling binnen de geplande werken geen af wijkingen hebben, er over een stijging van de kosten niet zo moeilijk gedaan wordt. Het ligt anders wanneer je wij - zigingen in het plan moet aanbren gen." De heer Meijer geeft toe dat een stijging van de kosten wel een verho ging van de niet-subsidiale kosten (het rijk neemt 67 voor zijn rekening) met zich mee zal brengen. Op basis van de huidige gegevens voorziet hij ech ter geen grote stijging. Twee belangrijke vraagpunten binnen de ruilverkaveling zijn nog niet hele maal opgelost. Eerste punt is de aanleg van een bos van ongeveer 40 hectare. Als plaatsen daarvoor werden aan vankelijk genoemd de dorpen Schore en Kattendijke. „Er is ontzettend mee geschoven", aldus de heer Meijer. „Er is nu wat meer klaarheid over geko men. Het wordt opgesplitst in twee bossen. Eén west noord - west van Wemeldinge en tussen de 10 en 15 hec tare groot en zo'n 25 tot 30 hectare ten oosten van Kapelle. De gedachte van Kattendijke en Schore ishelemaal van de baan. Het overleg erover is nog niet helemaal afgerond, maar het lijkt in de richting van twee bossen te gaan." Vraagpunt Het andere vraagpunt is de wing van de weg tussen Kapelle en Goes. Met name de gemeente Goes heeft laten weten niet zoveel te voelen voor een compleet nieuwe weg die veel land doorsnijdt. De heer Meijer laat weten dat over het gedeelte an de weg op het grondgebied van Kapelle overeen stemming bestaat. De weg zal worden verbeterd, waarbij zoveel mogelijk het bestaande tracé zal worden aangehouden, hoewel op sommige plaatsen nieuwe grond nodig is. Ook zal er een fietspad langs de weg aangelegd worden. Over het Goese ge deelte van de weg moet nog worden gepraat Ook provinciale waterstaat is bij de besprekingen betrokken. Deze dienst heeft ook voor de aanpassing van de weg een ontwerp gemaakt. De heer Meijer hoopt dat de gemeente Goes het eerder ingenomen standpunt over de weg zal willen herzien. „Ik ge loof weidat men in Goes watsoepelei wordt", merkt de heer Meijer op. De vertraging als gevolg van de onze kerheid over de wijze van beveiliging van de Oostersche ld e. zal ook het tijd - stip waarop de ruilverkaveling gereed moet zijn. doen opschuiven. „Wat be treft het plan van wegen en waterlo pen moet 1980 haalbaar zijn. Of we de hele ruilverkaveling dan klaar hebben - ook ten aanzien van de kavelinrich ting. en dergelijke - dat betwijfel ik. We hebben daar wel eens een timing voor gemaakt, maar die is wel door de onzekerheid over de Oosterschelde, In het ongerede geraakt", zegt de heei Meijer. B. en w. Oostburg: Adhesie betuiging openbaar vervoer OOSTBURG - Burgemeester en we thouders van Oostburg stellen de raad voor om donderdagavond adhesie te betuigen aan de motie van de raad van Sas van Gent waarin gepleit wordt voorhandhaven van het voorzieningen niveau van het openbaar vervoer in West-Zeeuwscb-Vlaanderen. Strikt hanteren van de door de rege ring genoemde norm van 10 reizigers betekent volgens het Oostburgs col lege een verarming voor deop het toe risme ingestelde gemeente. Een der gelijke maatregel zou zelfs kunnen be tekenen. aldus het college, dat er een terugloop van het bezoekersaantal komt Bovendien betekent het wegvallen van lijndiensten voor vele bejaarden, invaliden en andere niet- autobezitters een grotere isolatie om dat de buslijnen en de enige wil ze van openbaar vervoer tussen de kernen onderling en de aangrezende gebieden iBelgiè en Walcheren) zijn. Het col lege wijst de raad op de verstedelij- kingsnota van NV Nederlandse Spoorwegen en Managementteam Ex- ploitatieve Samenwerking Openbaar Vervoer. Aanpassing van het voorzie ningenniveau aan de vraag heeft in sommige streken al geleid tot een voorzieningenniveau dat ligt beneden een sociaal aanvaardbaar minimum wordt er verder van de zijde van het college opgemerkt Streekmuseum Voor aankoop van inventaris voor het streekmuseum in IJzendijke wil b. en w. een bedrag van 10.000 op de begro ting 1976 plaatsen. G.s. heeft al bericht dat de gemeente geen subsidie moet verwachten uit de provinciale pot Mocht het bedrag van 10.000 dit jaar nietnodigzijndan wilb.enw. reserve ren voor volgende Jaren. Overigens wil men. als de raad hetgoedvindt. elk jaar 5.000 op de begroting plaatsen voor de aankoop van waardevolle heem kundige voorwerpen voor het streek museum. Zeeuwse kostuums in Grote Kerk, Veere VEERE - In het kader van het zomer- programma van de Stichting Delta Cultureel is vrijdagavond in de Grote Kerk te Veere de Zeeuwse kostuums how te zien van mevrouw De Jager-de Pagter uit Domburg. De avond, die mede bedoeld is als een zowel attrac tief als informatief evenement voor de toeristen, begint om acht uur. Flinke schade bij aanrijding te Zierikzee ZIER IK ZEE - Twee auto's zijn dins dagmorgen omstreeks hal f t waal f aan- zienlijk beschadigd bij een aanrijding op de kruising van de Caland weg en de Caustraat te Zierikzee. Het ongeluk gebeurde doordat automobilist L. C. v. d. W uit Zierikzee de kruising niet vrij liet voor de auto. bestuurd door G. van H. uit Oosterland. die overigens te veel naar rechts kwam. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bromfietser gewond bij aanrijding te Vlissingen VLISSINGEN - Een bromfietser is dinsdagavond omstreeks kwart over zeven licht gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Presi dent Rooseveltlaan en de Bonedijke- straat te Vlissingen. De bromfietser, L» van L. uit Vlissingen, werd op de krui sing aangereden dooreen personenau to, bestuurd door mevrouw H. W. uit Vlissingen. De automobiliste verleende op de kruising geen voorrang aan de brom fietser. die over de President Roos eveltlaan in de richting van de Irislaan reed. De auto reed ook over de Presi- dentRooseveltlaan en wilde linksaf de Bonedijkestraat in rijden. Door de botsing werd Van L. op het wiel van de fiets van D. F. L. uit Vlissingen gewor pen. Het wiel raakte hierdoor verbo gen. Van L. werd ter observatie opge nomen in het ziekenhuis. De bromfiets en de auto werden beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7