RTM WIL ONRENDABELE B USLIJNEN OPHEFFEN Gs. Brabant beslissen over aanleg jachthaven Zeeland Werkloosheid in Zeeland daalde in juni met slechts 0,1 procent {pza Overleg sociaal plan voor personeel Smit en Bolnes vastgelopen Duits flottielje mijnenvegers brengt bezoek aan Vlissingen Rijkspolitie redt een afgedreven jongetje ZIERIKZEE - He NV Rotterdamse Tramwegmaatschappij (RTM) heelt voorstellen gedaan om met ingang van de komende \vinterdienstregeling enkelezeer onrendabele buslijnen op Schouwen-Duiveland te laten verval len. waardoor op jaarbasis een besparing wordt verkregen van 34.219 kilt* meter of netto 29.531, 15. De RTM heeft, deze voorstellen geformuleerd naar aanleiding van de briel van de minister van verkeer en waterstaat, waarin deze als criterium vooi busdiensten in de avonduren en tijdens de weekeinden een aantal van t ien reizigers noemde In een uitvoerige opsomming noemt de directie van de RTM op Schou wen -Duiveland in de verschillendedienstregelingen enkele tientallen busrillen. die het gemiddelde van tien reizigers met halen. Om uiteenlopende redenen - goedbezette tegengestelde ritten, uitloopritten en aanloopritten - kunnen de meeste van de genoemde ritten, aldus de RTM-directie niet uit de dienstregeling verdwijnen Voor watde zomerdienst betreft stelt de RTM aan de rijkshoofd inspecteur van het verkeer in Zeeland voor om op werkdagen de dienst Kerk werve- Dreischor te laten vervallen en zes ritten van Zierikzee naar Brou wersha ven niet meer langs Dreischor te laten gaan. maar rechtstreeks van Noord - gouwe naar Zonnemjaire De RTM heeft voor de zaterdagen in dc zomer dienst voorgesteld de rit Goes-Zierikzee van 22.19 uur en Zierikzee-Goes van 22.46 te laten vervallen. Wat de wmterdienst op werkdagen betreft stelt de RTM voor één snel- dienst Burgh-Zierikzee te laten vervallen en de reizigers de reeds be staande dienst via Brouwershaven aan te bieden. Voorde winterd lenst op zondagen wil de RTM-directie twee ochtenddiensten tussen Goes en Zie rikzee vervangen door één dienst. Kerkwerve Vooralle dienstregelingen stelt de RTM-directie voorde ritten van en naar Kerkwerve te laten vervallen: „De betekenis van Kerkwerve voor het open baar vervoer met minder dan gemiddeld 1 reiziger per dag. is zo gering dat deze plaats uit het lijnennet kan vervallen". De RTM wil lil totaal meer dan een half miljoen bezuiningen op de lijn diensten op Schouwen-Duiveland (ruim 29.000 gulden.). Goeree- Overflakkee iruim 37.000 gulden i. Voome-Putten en Rozenburg ruim vier tonen Hoekse Waard iruim 47.000 gulden„In feite achten wij dit bedrag voor het bedil j f van RTM te hoog gezien de uiterste zuinigheid welke bij de RTM steeds betracht is en die mede geleid heeft tot een naar verhouding lage rijksbijdrage: 25 procent in plaats van 52 procent gemiddeld over 1976". aldus de RTM-directie in een brief aan de rijkshoofdinspecteur van het verkeer in het district Zeeland. ..Ik wil U niet onthouden dat ik mij grote zorgen maak over de ontwikkelingen van het openbaar vervoer en speciaal over de mogelijkheden voorde ondernemingen om daar waar zij toekomstverwachtingen zien. daarop te anticiperen door ritten welke aanvankelijk niet aan de te stellen norm voldoen in te voegen, dan wel nieuwe verbindingen te scheppen" provincie WOENSDAG 14 JULI 1976 CONFLICT IN KANAALSCHAP 'DE EENDRA CHT' wanneer besloten zou worden tussen tijds op te stappen. GOES - Het college van gedeputeerde staten van Noord-Brabant zal uitspraak moeten doen in het conflict, dat is gerezen tussen de partners binnen het kanaals chap De Eendracht. De inzet van de controverse: de plannen van het kanaalschap om in de voormalige werkhaven bij Sint-Philipsland een jachthaven aan te leg- \ooit hcZWOTBn gen. De gemeenteraad van Sint-Philipsland heeft op het allerlaatste moment, toen alles al in kannen en kruiken scheen te zijn, "nee" tegen de plannen gezegd. De drie andere gemeenten binnen het kanaalschap (Tholcn. Nieuw-Vossemeer en Steen bergen) nemen dat niet. Ze willen Sint-Philipsland dwingen alsnog akkoord te gaan met de realisering van de jachthavenplannen. ST PHILIPSLAND WEIGERT MEDEWERKING JACHTHAVENPLAN Op grond van de verordening op het kanaalscbap is het laatste woord aan het college van gedeputeerde staten van Noord-Brabant. En daarmee is een unieke situatie ontstaan: het provin ciaal bestuur van Noord-Brabant moei beslissen, of er op Zeeuws grondgebied een jachthaven komt. Alvorens g.s. van Noord-Brabant hun standpunt zullen bepalen, zal overleg met het college van gedeputeerde sta ten van Zeeland plaatsvinden Op het provinciehuis in Den Bosch wordt aangenomen, dat de visie van gedepu - teerde staten van Zeeland van door slaggevende betekenis zal zijn bij de oordeelsvorming van het Brabantse college. De procedure zal waarschijnlijk nogal wat tijd vergen HetBrabantse college van g.s. heeft over deze kwestie nog Truc Toen de Duitse dog Vrouw Bas - nog in de kleuterleeftijd van negen maanden - ons pand kortelings bin nenkwam om het gat na het ver scheiden van de gevlamde boxer Bommel op te vullen, hadden de blauwe rus Poespas en de Europese korthaar Kneus zich juist in een be vallige houding geplaatst voor een wasbeurt. Ze keken van de onver wachte entree van de dog zéér op en bleven aanvankelijk met een nog half geheven pootje verbouwereerd zitten. Nadat ze weer bij zinnen wa ren gekomen, slopen ze haastig naar verschillende hoeken van de kamer om vandaar uit de nieuwkomer spie dend te volgen, de staart en zwaaiend om ons te melden, dat de verrassing geen aangename was. Ze vonden het geen prettig vooruit zicht na twee maanden rust opnieuw de kans te lopen steeds pesterig door het pand achterna te worden geze ten. Maar ze hadden de nieuwe situa tie snel doorzien: geen gevaar, een aankomende lobbes. Ze bliezen eens als zijn muil te dicht in hun buurt kwam en verder liepen ze gewoon tussen zijn poten door. als ze zich voor 'em uit de voeten wilde maken'. Vrouw Bas zelve had veertien dagen nodig om de inventaris van het pana tot zich te laten doodnngen. Ze legde zich daarna bij voorkeur neer voor de deur van de bijkeuken, met de mimiek van iemand, die een diepe gedachte combineert met het verlan gen een dutje te doen Een tafereel waar een grote rust van uitging. Maar de diepe gedachte overheerste, want zodra wij uit haar gezichtsveld waren verdwenen, stond ze haastig op en repte zich de bijkeuken in waa r we haar jachtig en schrokkerig te keer hoorden gaan in de etensbakje van de poezen „Foei", riepen we dan - want ze zal niet stelen, en zeker niet 's naastens voer Ze kwam dan aanvankelijk weer de kamer in met op de snoet de onschul dige uitdrukking van iemand, die tij dens een ommetje een smakelijke hap is tegengekomen en vindt, dat daarover toch geen drukte moet worden gemaakt. Daar wij maar .Foei' bleven roepen als het weer zover was, zakte haar animo geleidelijk. Af en toe probeert ze het nog eens „Foei" roepen wij dan als het rinke len der poezebakken tot ons door dringt-want hadden kennissen tens lotte niet bezwerend geroepen, dat we consequent moesten wezen? Ze sjokt nu na zo'n berisping treurig de kamer in. Bedroefd, betrapt, doorzien. En voor ze zich zuchtend neerlegt voor de échte dut, zeggen haar ogen: „Jammer. 'tVJas m'n grote truc. Had nogjdren meegemoeten. geen contact gezocht met het Zeeuwse college Het is niet te verwachten, dat er op korte termijn een uitspraak op tafel ligt. Door het geharrewar is inmiddels een rijkssubsidie van drie ton verspeeld Het kanaalschap was een DACW- subsidie van driehonderd duizend gulden toegezegd. Omdat dc uitvoer ing van de plannen zo lang op zich laat wachten, isdesubsidieaandeneusvan het kanaalschap voorbij gegaan Hoe wel het conflict de verhoudingen bin nen het kanaalschap nu niet bepaald goed heeft gedaan, ziet het er niet naai uit. dat de kwestie tot een definitieve breuk zal leiden tussen Sint- Philipsland enerzijds en de gemeen ten Tholen, Nieuw-Vossemeer en Steenbergen anderzijds. Burgemees ter A Remery van Nieuw-Vossemeer voorzitter van het kanaalschap, ge looft niet dat Sint-Philipsland zich uil de gemeenschappelijke regeling zal terugtrekken. Loco-burgemeester A. A Rijstenbil van Sint-Philipsland verwacht ook niet, dat de gemeente raad tot een dergelijke stap wil over gaan. De gemeenschappelijke rege ling is aangegaan voor een periode van tien jaar. Volgens de heer Rijstenbil zouden de (financiële) consequenties voor Flipland niet te overzien zijn. Het kanaalschap De Eendracht is een gemeenschappelijke regeling tussen de Zeeuwse gemeenten Tholen en Sint- Philipsland en de Brabantse gemeen ten Nieuw-Vossemeer en Steenbergen. De taak van het kanaalschap: de land schapsverzorging. natuurbescherming en de recreatie in de Eendracht, de Krabbekreek, de slikken van de Heene en de monding van de Steenbergse en Rooscndaalse vliet. Al rond 1970 werd en door het kanaals chap plannen voorbereid om bij bij Smt-Philipsland een jachthaven mei zo'n 270 ligplaatsen aan te leggen. Die accommodatie zou later tot ongeveer 500 ligplaatsen moeten uitgroeien. De kosten van het project: rond de ccn miljoen gulden- Volgens voorzitter Remery van het ka naalschap zijn in die voorbereidings periode door de bet rokken gemeenten nooit bezwaren naar voren gebracht. Lichte schade bij brandje Kuitaart KUIT AART - Een brandje heeft maan dagavond lichte schade aangericht in de vakantiewoning van defamilieDe S. uit Antwerpen te Kuitaart. Het brandje ontstond door het ontploffen van een boiler. De familie De S. wist het brandje spoedig te blussen, zodat de schade beperkt bleef tot enkele verschroeide planken. De inmiddels uitgerukte brandweer van Hontenisse behoefde niet meer in actie te komen. De oor zaak van de ontplof fing van de boiler is niet bekend. MOGELIJK VERVOLG OP IHC-NIVEAU ZIERIKZEE - Er is nog geen overeenstemming tussen de directie van Smit Bolnes en de vakbonden over een sociaal plan voor het personeel van de Zierikzeese motorenfabriek, die zal worden gesloten. Maandagavond laat zijn de onderhandelingen afgebroken. „Er is een essentieel verschil over principiële uitgangspunten", verklaarden de vakbondsbestuurders C. Benschop van de In dustriebond CNV en H. Bi.) vank van de Industriebond NW. De jachthaven had nu al gereed kun nen zijn, als de gemeenteraad van Sint-Philipsland niet op hetallerlaat- ste ogenblik zijn'veto' over de plannen had uitgesproken. De meerderheid van de Fliplandse raad (de vier SGP-raadsleden) wei gerde het bestemmingsplan buitenge bied zo te wijzigen, dat de aanleg van de jachthaven mogelijk wordt. De meerderheid van de gemeenteraad van Sint-Philipsland vindt het best dat de jachthaven er komt Maar dan moetde haven 's zondags dichtblijven omdat anders de zondagsrust in gevaar zou komen. Als de partners in het ka - naalschap die voorwaarde niet accep teren. dan verleent de raad van Sint- Philipsland geen medewerking aan de havenplannen. En de gemeenten Nieuw-Vossemeer. Steenbergen en Tholen zijn geenszins van plan met die voorwaarde akkoord te gaan. De wa tersportvereniging 'De Eendracht', die zich met de exploitatie gaat bezig houden, wil er evenmin van weten. Doordrukken Het kanaalsehap wil de jachthaven- plannen doordrukken. En dat is moge lijk. In de gemeenschappelijke regeling kanaalschap De Eendracht is een mo gelijkheid ingebouwd om een deelne mende gemeente te verplichten plano logische maatregelen te treffen, als de overige aangesloten gemeenten dat noodzakelijk vinden (artikel 18). De gemeenteraden van Nieuw-Vossemeer. Tholen en Steenbergen delen het standpunt van het algemeen bestuur van het kanaalschap. Het college van g.s. van Brabant fun geert krachtens de gemeenschappe lijke regeling als een verkapte beroep sinstantie. Zoals te verwachten was, besloot de raad van Sint-Philipsland in beroep te gaan. Dat gebeurde eind juni. Op het provinciehuis in Den Bosch is echter nog geen brief van Sint-Philipsland binnengekomen, zo deelde een woordvoerder dinsdag mee. Pas als de brief binnen is. zullen g.s. van Noord-Brabant contact opne men met hun Zeeuwse collega's. Voor zitter Remery van het kanaalschap verbergt niet ernstig teleurgesteld te zijn in de houding van de gemeente raad van Sint-Philipsland. ..Nooit hebben ze bezwaren laten horen. En toen we alles rond hadden, bok finan cieel. vielen ze uit de boot. Dat is een hard gelag. „Volgens de heer Remery bestaat er voor de bevolkingvan West-Brabant, en Oost-Zeeland een enorme behoefte aan de geplande jachthaven. Op de uitspraak in het conflict wil hij niet al te veel vooruit lopen: „Ik ben gematigd optimistisch". *êk. TUSSEN 16 EN 19 AUGUSTUS VLISSINGEN - Van maandag 16 augus tus tot donderdagmogen 19 augustus brengt een Duitsflottielje ondiepwater mijnenvegers een bezoek aan de bui tenhaven van Vlissingen. Het flottielje bestaat uit een tiental mijnenvegers, begeleid door het ondersteuningsvaar tuig 'Saar' en het bevoorradingsschip "L tineburg'. De schepen worden op zondag 15 au gustus al op de rede van Vlissingen verwacht. Ze zullen echter pas de maandag daaropvolgend de buitenha ven binnenlopen. Om acht uur 's mor gens verwacht men dat alle schpen hebben aangemeerd. Voor de beman ningen van de twaalf Duitse oorlogs schepen is i het gaat hier om een totaal Auto opengebroken in Middelburg MIDDELBURG - Uit een in het cen trum van Middelburg geparkeerde auto zijn maandagmiddag goederen gestolen met een waarde tussen 1500 en 2000. De auto stond geparkeerd bij de Lange Jan (Onder de Toren) en was eigendom van N. B. uit Den Bosch. De Bossenaar werd bestolen van een fototoestel met statief, een autocas setterecorder. een verrekijker, een gi - taar. een paar contactlenzen en twee weekendtassen met kleding en ge bruiksgoederen. De auto, die afgeslo ten was, werd opengebroken. Een andere diefstal 'op klaarlichte dag' werd zaterdagmiddag in Middel burg gepleegd bij de elektriciteits- zaak Van 't Westende op de Markt, waar een cassetterecorder met een verkoopwaarde van ƒ600 werd ver mist. van ongeveer 600 man) een uitgebreid programma samengesteld. Na aan komst van de schepen brengt de com - mandant van het flottielje, overste R. Christman een bezoek aan burgemees - ter drs. Th. J. Westerhout van Vlissin gen en aan kapitein ter zee W. J. Huber. commandant maritieme middelen Schelde. Zowel de burgemeester als kapitein ter zee Huber brengen in de loop van de dag een tegenbezoek aan overste Christman. Maandagavond is er voor een zeventigtal genodigden een cocktail-arty aan boord van de 'Saar1. Dinsdag staat op het pro gramma onder meer een cocktail- Aantal cliënten sociaal-pedagogische zorg ongewijzigd VLISSINGEN-Het aantal cliënten van de Stichting dienst sociaal- pedagogische zorg in Zeeland, instel ling voor maatschappelijke dienstver lening ten behoeve van geestelijk ge handicapten, bleef vorig jaar nagenoeg gelijk, het daalde van 503 tot 501. Er kwamen 107 cliënten bij. het aantal af gesloten contacten 109 bedroeg. Nieuwe cliënten werden vooral aan gemeld door scholen voor blo (13). so ciale werkplaatsen (10) en ouders/ver zorgers (22). Een en anderblijktuithet jaarverslag over 1975 van de stichting. In het hoofdstuk 'kategoriaal opbouwwerk' wordt melding gemaakt van de sa menwerking met de Stichting Phila delphia Tehuizen Walcheren om huis vesting te realiseren voor ëén groep van 6 tot 8 geestelijk gehandicapten. Door medewerking van de gemeente Middelburg kan dit in oktober 1976 zijn beslag krijgen. De heer Benschop vond zelfs dat de onderhandelingen 'muurvast' zaten. Volgens hem kan men het voorname - lijk niet eens worden over de mate van suppletie, die de werkgever zal moe ten betalen op de uitkeringen op grond van de wachtgeld- en werkloosheids wet en de wet werkloosheidsvoorzie ning; aanvullingen, die deze uitkerin gen tot op hoogte van het genoten sala - ris of loon moeten optrekken. Ook zou er volgens de bonden eventueel een aanvulling moeten komen op bij nieuwe werkgevers verdiende lonen en salarissen, als d eze bend en de beta - ling bij Smit Bolnes zouden liggen. „Hierover nu bestaat principieel ver schil van opvatting met de directie Maar gezien de geringe mogelijkheid tot het vinden van ander werk op het eiland en de watoudere leeftijd van de meeste werknemers, menen we hier aan vast te moeten houden' aldus CNV -Industriebond -bestuurder Ben - schop. VRAAG NAAR PERSONEEL LIEP TERUG Concessies De heer Bijvank van de Industriebond NW zei dat de bonden al enkele princi piële concessies hadden gedaan, maar van de kant van de werkgever ziet men daar kennelijk geen aanleiding toe". De districtbestuurders van de bonden, die met de Smit Bolnes-directie hebben onderhandeld, hebben de zaak nu overgedragen aan hun bondsbestu- ren en coördinatoren voor IHC -zaken, die zich in verbindig zullen stellen met de raad van bestuur van het IHC- concem m Rotterdam, waartoe - zoals bekend - Smit Bolnes nog behoort. Op dat niveau zal men trachten de on - derhandelingen - die vorige week woensdag waren begonnen - verder voort te zetten. SCHOOLVERLATERS KUNNEN MOEILIJK WERK VINDEN MIDDELBURG - De werkloosheid on der mannen is in Zeeland in de maand juni iets teruggelopen, van 4.7 procent aan het begin van de maand tot 4.6 pro cent aan het eind van juni. Deze ont- w ikkelingen dit percentage steekt niet ongunstig af bij de landelijke tendens. Over het gehele land genomen bleef het percentage mannelijke werklozen ge durende juni constant op 5,2. In de rij van Nederlandse provincies bleef Zee land voor wat betreft een gunstig per centage op de vierde plaats, na Utrecht (2,8 procent) Noord-Holland (2,5 pro cent) en Zuid-Holland (3,9 procent). Ongunstiger is de situatie in Gelder land (5,6 procent). Overijssel (5.91. Friesland (6.6). Noord-Brabant (7.0). Groningen (7,3), Limburg (8.1) en Drente (9.0). In totaal waren in Zeeland per eind juni 2970 mannen werkloos. Eind mei waren dat er 3031. Deze cijfers zijn ech ter ongunstiger dan die van eind juni van het vorig jaar, toen in Zeeland 2190 mannen werkloos waren (3,4 procent). Bij het Districtsbureau voor de Ar beidsvoorziening in Zeeland leeft voorts zorg over de (geregistreerde) vraag naar personeel, die in juni voor wat betreft de mannen terugliep van 1068 naar 945. In deze aantallen waren eind mei nog 173 jongelui beneden 19 jaarbegrepen. Dit aantal liep in mei terug tot 132. In deze leeftijdsgroep telde men begin mei 158 werklozen, welk aantal eind mei was gegroeid tot 192. Dit is een gevolg van de inschrijving op de ver schillende gewestelijke arbeidsbu reaus van de eerste 'schoolverlaters'. Zeer binnenkort, zo verwacht men, zal dit aantal jongelui dat uit de school banken komt en niet direct werk kan vinden, aanzienlijk stjgen. De cijfers wijzen er op, dat er momenteel voor de jeugd weinig mogelijkheden zijn. Bouw Een uitzondering vormthierop in Zee - land de sector bouwnijverheid. Hier is wel vraag naar jonge krachten, zodat er voor LTS-ers betere perspectieven liggen. De vraag naar bouwvakkers (331 per eind juni) is veel groter dan die vorig jaar op hetzel fde tijdstip was (167) Er worden vooral timmerlieden en metselaars gevraagd, wat verband houdt met een gestegen activiteit in de sector woningbouw en industriebouw voor de uitbreiding van Dow en NSM in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de sector 'grond- weg- en water bouw' zijn echter veel meer werklozen dan vorig jaar, 240 tegen 131. Een be langrijke verbetering wordt echter verwacht nu de Oosterscheldewrkcn weer op gang kunnen komen. Bij deze niet ongunstige ontwikkelin gen realiseert men zich echter bij het Zeeuwse districtsbureau dat ondaks de daling van het aantal werkloze mannen met 61 tot 2970 dit cijfer 780 boven dat vorig jaar (2190) ligt. Dat is ongeveer 35 procent meer. terwijl lan - delijk dit percentage negen is. Meer aanbod van werkkrachten is er onder meer in desectormetaalbewer- groot aanbod staat ingeschreven, aan zienlijk hoger dan een jaar geleden. Vrouwen Het aantal werkloze vrouwen in Zee land steeg in de loop van juni van 771 tot788 of 4,2 procent. In de horecasfeer kwamen heel wat vrouwen en meisjes aan werk, maar de werkloosheid nam toe bij het handelspersoneel en het kantoorpersoneel. De vraag naar vrouwelijk personeel daalde in juni van 399 tot 371. Voor watde mannelijke werklozenper kers. bij het handelspersoneel en het streek betreft bleef de situatie op de kantoorpersoneel. Vooral bij het kan- - - - toorpersoneel nam het aanbod als ge volg van de inschrijving van schoolver - laters toe. Het aantal werkloze man nen in deze groep bedroeg per eind juni 240. terwijl de vraag sivUiu> 68 was. In de sector horecapersoneel is het opvallend, dat nog steeds een vrij Bevelanden (gewest Goes) met een percentage van 6,0 het zorgelijkst. De rayons Middelburg en Vlissingen slo ten juni af met elk 4.1 procent, Temeu- zen was bevoorrecht met 2,8 procent, het rayon Hulst noteerde 5 procent. Oostburg 5.1 procent. Zierikzee, 5,6 pecent en Tholen 5,9 procent. WERKLOZEN PER GEMEENTEN In de verschillende gemeenten van Zeeland telde men per eind juni de vol gende aantallen werkloze mannen en vrouwen: Aardenburg 47 mannen. 7 vrouwen, Amemuiden 31-25, Axel 64-24, Borsele 147-27, Brouwershaven 27-3, Bruinisse 19-7, Domburg 26-5, Duiveland 42-13, Goes 249-61, Hontenisse 59-9, Hulst 169-44, KapeUe 67-9, Kortgene 53-3, Mariekerke 12-3, Middelburg 287- 122, Middenschouwen 19-4, Oostburg 158-25, Reimerswaal 321-40, Sas van Gent 55-23, Sint-Philipsland 8-5, Sluis 26-3, Temeuzen 210-100, Tholen 183-44, Valkenisse 23-11, Veere 18-5, Vlissingen 435-156, Westerschouwen 51-5, West- kapeüe 17-3Wtssenkerke 42-4, Zierikzee 105-17. party in de longroom van de Vlissingse marinekazerne en 's avonds is ervooi 250 opvarende van de schepen ee: disco-drive-in show in de kantine vs de kazerne Op de derde dag van hr oezoek houden de schepen 'open huil Datgebeurt van twee uur tot vijf uur1; middags. Woensdagavond wordt hei bezoek afgesloten met diner voorgt nodigden in het Vlissingse hotel Uri tannia'. Donderdagochtend, 19 augus tus verlaat het flottielje de bultenh ven weer. RILLAND-BATH - Dinsdagmiddig heeft de rijkspolitie te water, een afge- dreven jongetje uit de Oosterschelde gehaald. Omstreeks half vijf kreeg de groep Wemeldinge, post Rilland een melding binnen dat een jongetje ineen rubberboot op de Oosterschelde dreef, Door rekening te houden met de wind en de stroming kwam de RP snel tot de conclusie dat het bootje richting Be rgen op Zoom opdreef. De RP. die met de RP 58 uitrukte kreeg bij de Schorren tussen Berge op Zoom en Rilland een oranje bootji in zicht. Doordat zij echter over d£ slikken voeren kwamen zij in ondiep water zodat de RP 58 niet dichterbij kon komen. Wachtmeester T. van de: Linde sprong te water en wist de 700 meter naar het bootje zwemmend te overbruggen. Na veel moeite kon de wachtmeester het bootje aan wal brengen zodat de jongen, de7 -jarigeE de G. uit Bergen op Zoom bij zijn in- middels gearriveerde ouders gebracht kon worden. De RP te water attendeert er op dat v> ren met rubberbootjes op de Ooster schelde bijzonder gevaarlijk kan zijn „Door onoplettendheid gebeuren dl verse ongelukken. Zo is zeilen op bei Schelde-Rijnkanaal levensgevaarlijk Het is dan ook voor kleinere vaartuigec kleiner dan 15 ton verplicht om zo dicbl mogelijk aan de stuurboordkant var het kanaal te varen aangezien de kan.' dat er iemand wordt overvaren en groot is", aldus de RP te water. FIETSER LICHT GEWOND BIJ ONGEVAL IN VLISSINGEN VLISSINGEN - Dinsdagmorgen om streeks kwart voor twaalf is bij een on geluk op de kruisint Westerhavenweg-Rijksweg 58 te Viis- i singen de 15-jarige fietser R. R.J. V. uil Vlissingen gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de fietsei die over de Westerhavenweg reed tus sen een file het kruispunt met d( Rijksweg wilde oversteken. Hij werd geschept door een personenauto, die werd bestuurrd door J. C. W. v. d. V. uil Goes. De fietser moest met lichte ver wondingen worden overgebracht naai I het Vlissingse BethesdaSL Josephzie- I kenhuis. De üets werd zwaar bescha digd. Portemonnaie uit zwembad gestolen VLISSINGEN - Uit de garderobe van het buitenbad van het Sportfondsebad te Vlissingen is dinsdagavond tussen zes en zeven uur een portemonnaie met 50,-gestolen. J. M. uit Vlissingen i deed hiervan aangifte bij de gemeen tepolitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2