Ethiopië executeert 19 'samenzweerders' Amalrik vertrekt donderdag uit Rusland naar Amsterdam Ziekenhuisraad boos na uitlating Hendriks ROEMEENSE DIPLOMAAT IN ANGOLA GEDOOD INDUSTRIE ZIET ENIGE STIJGING BEDRIJVIGHEID Kohl boos over eenzijdige indoctrinatie studenten Straffen voor medewerkers Mi Amigo gecombineerd Man stopte niet tijdens ceremonie Ambulance- verpleegkundige geen specialist VV0ENSDAG14JUU1976 'POGING TOT ST AA TSGREEP EN ECONOMISCHE SABOTAGE' ADDIS ABEBA iREUTER/AFP) - De militaire heersers van Ethiopië hebben 19 mensen geëxecuteerd wegens poging tot een staatsgreep en economische sabotage. Tot de terechtgestelden behoren twee hooggéplaatste militairen. Een van hen is gene raal Getasjew Nadew. de man die door de militairen was aan gewezen om het separatistisch verzet in de provincie Eritrea te breken. Hij zou het regime hebben verraden. De andere is ma- joorSisaye Habte. voorzitter van de commissie voor politieke en buitenlandse zaken van de voorlopige militaire bestuursraad. Dc terechtstellingen vonden, volgens radio Addis Abeba, afgelopen zaterdag plaats en volgden op een vonnis van een speciale militaire rechtbank. Het vonnis werd bekrachtigd door gcne- raai Teferi Bantc. het Ethiopische Staatshoofd. Het is de tweede keer sinds de machtovemame door de mili tairen dat in Ethiopië executies zijn verricht. Op 23 november 1974, twee maanden na de afzetting van keizer Heile Selassie, werden 00 leiders op last van het militaire bewind geëxecu teerd. Over de wijze waarop brigade - Volgens het Fretilin, de onafnhankc- lijkheidsbe weging van Oost-Timor. zijn bij gevechten op Oost-Timor 309 Indonesische soldaten gedood. De strijd ontbrandde op de weg van Bau- cau, de tweede stad van Oost-Timor. naar Guelicai. Het Fretilin verloor 36 man in de stijd. Dat is meegedeeld in een radioboodschap van de Fretilin- minister van binnenlandse zaken Ala- rico Femandes. die in Australië is op gevangen. AMSTERDAM (ANP) - De kanton rechter in Amsterdam heeft dinsdag detuinarbeiders LeunisM.T. (34) uit 's Gravenzande en Koos van D. (33) uit Hoek van Holland voor mede werking aan het illegale radiozend- schip Mi Amigo ieder veroordeeld tot acht weken hechtenis voor waardelijk en een boete van 8.000. De kantonrechter, mr J. A. van Waarden, had er bij de strafmaat rekening mee gehouden, dat beiden 'gedurende een zeer geruime tijd hun door de wet verboden mede werking aan de exploitanten van de Mi Amigo hebben verleend' en voorts met de generale preventie. Tegen beiden was twaalf weken hechtenis voorwaardelijk en een boete van vijftien mille geeist. De kantonrechter veroordeelde de 28- jarige matroos Jan van der V. uit Hoek van Holland, die een klein jaar op de Mi Amigo was geweest, tot drie weken hechtenis voor waardelijk en een boete van 1.000 L. had in november en december vorig jaar toen het zendschip in de Theemsmonding was gestrand on der meer geholpen bij verslepmg van het schip naar zijn oorspronke lijke ligplaats buiten de Engelse territoriale wateren. Hij en Van D. hadden voorts werkzaamheden aan de zendapparatuur verricht. generaal Getasjew Nadew om het le ven is gebracht best aat nog geen volle - dige duidelijkheid Enerzijds wordt gemeld dat hij tot de 19 personen be - hoorde die zaterdag zijn terechtges teld. Anderzijds zou er een regerings aankondiging zijn dat de taaie be roepsmilitair. die de afgelopen 17 maanden met ijzeren hand over Eri trea regeerde, zaterdag zou zijn omge komen in een hagel van kogels van een militaire patrouille. De 52 -jarige mill - tair zou voor ondervraging naar Addis Abeba zijn teurggeroepen. Hij schoot op een soldaat die bij hem thuis aan - belde om een boodschap af te geven van dc voorlopige militaire bestuurs- NIEUWE OPZET AVOND-MEAO DEN HAAG - Vanaf 1 augustus wordt het mogelijk aan de avondscholen voor middelbaar economisch en admini stratief onderwijs (meaoi per vak te gaan studeren. De leerlingen kunnen zelf de volgorde van de zes vakken, die ze moeten bestuderen, bepalen. Door deze verandering kunnen de over het algemeen volwassen leerlingen mak kelijker het mcao-diploma behalen. De studie per vak hoeft geen drie jaar meer te duren, maar kan afhankelijk van de mogelijkheden die de avond school biedt, ook in twee of zelfs één jaar worden gedaan. Heeft men op het exa men een zes of meer voor het vak be haald, dan ontvangt men een certificaat dat onbeperkt geldig is. Zes van deze certificaten geven recht op het meao- diploma. Van deze zes zijn de certifica ten voor Nederlands, een moderne vreemde taal cn een economisch vak verplicht. GOEDKOPE SANERING ZIEKENHUIZEN UTRECHT (ANP) - ..Het is onzin, dat een goede sanering van oude ziekenhuizen mogelijk is met ien procent van het bedrag dat nieuwbouw zou kosien". De directeur van de Nationale Ziekenhuisraad, mr. L. C. Wesseldijk. zei dit dinsdag naar aanleiding van enkele uitspraken die staatssecretaris Hendriks blijkens een zojuist gepubliceerd verslag heeft gedaan tijdens een mondeling overleg met de vaste kamercommissie voor de volksgezondheid. Bij die gelegenheid toonde de staats- bouw voordeliger dan nog langer blij secretaris zich een voorstander renovatie inplaats van nieuwbouw en hij vroeg zich af. of sommige zieken huizen niet even goed geholpen zou den zijn met een tiende van het voor nieuwbouw nodige bedrag voor aan passing van het bestaande gebouw. Mr Wesseldijk zit al jaren in het col lege voor ziekenhisvoorzieningen. dat alle meuwbouwplannen bekijkt, en dat daarbij volgens hem nauwkeurig de voordelen van nieuwbouw en sane ring tegen elkaar afweegt. In nogal wat gevallen blijkt efficiënte nieuw- DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie verwacht voor de maanden juli, augustusen september enige stijging van de bedrijvigheid. In juni bleef de bedrij vigheid in de industrie onveranderd. Dat blijkt uit het conjunctuurbericht over juni van het centraal bureau voor de statistiek. De industrie signaleerde een geringe toename van de orderontvangsten en een vermindering van de voorraden. Eind juni waren de voorraden groot bij 35 procent van de ondememingken (een maand tevoren bij 37 procent). Bij 59 procent (een maand tevoren ook 59 procent) waren de voorraden normaal en zes procent (de vorige maand vier procent) van de ondernemingen vond zijn voorra - den te klein. Zeven procent - tegen vijf procent de vorige maand noemde de orderontvangst groot, 57 procent (tegen 58 procent een maand eerder) sprak van normale order- ontvangst en 36 procent (de voorgaande maand 37 procent noemde de orderont - vangst klein. De beoordeling van de orderpositie toonde vergeleken met de maand mei een kleine verschuiving van de oordelen normaal en klein naar het oordeel groot. Acht procent (in plaats van vijjf procent) van de ondernemingen vond de order portefeuille dik. 57 procent in plaats van 59 procent noemde de orderpositie normaal en 35 in plaats van 36 procent vond dat hij slecht in de orders zat. ven rommelen aan oude gebouwen, ai- dus de NZR-directeur Een andere opmerking van ae staats secretaris is hem ook duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten, name lijk dat het indienen van bouwplannen door psychiatrische ziekenhuizen wel wordt gestimuleerd, maar dat dit nog niet veel effectheeft gehad Destaais- secretaris doet net. of de psychiatri sche sector zelf in gebreke blij ft. aldus mr. Wesseldijk. Volgens hem is dat echter geenszins het geval Er liggen op het ministerie verzoeken van. ne gen psychiatrische instituten om in stemming met het schetsplan en aan - vragen van veertien psychiatrische ziekenhuizen om medewerkmg m be ginsel (twee fasen in de goedkeurings - procedure). Mr. Wesseldijk heeft het gevoel, dat de 'verhalen' van dc staatssecretaris in de kamercommissie vooral 'een politiek tintje hadden'. Hij zei. dat de NZR op het ministerie van zijn ongenoegen blijk zal geven. raad Veiligheidstroepen beant woordden 't vuur en doodden de gene - raai. De militair die door hem was be - schoten raakte gewond Volgens de door radio Addis Abeba verspreide verklaring van de raad had generaal Nadew. zijn bevoegdheden als toe zichthouder op de noodtoestand in de provincie misbruikt voor anti revolutionaire activiteit Dn ge beurde nadat enkele belangen vpn hem waren getroffen door de nationa - Useringsmaatregelen van de militaire regering. Revolutie Dc andere leider van de samenzwering, aldus de verklaring van dc militaire bestuursraad, was majoor Sisaye Hab te. voorzitter van het invloedrijke co mité voor politieke en buitenlandse zaken van de raad. Habte was een van de machtigste mensen in de dergue, de honderd man tellende groep van officie ren die Ethiopië hebben geregeerd sinds keizer Haile Selassie werd afge zet. Naast generaal Nadew en majoor Habte werden nog 17 officieren amb tenaren en gewone burgers geëxecu teerd na de ontdekking van de samen - zwering. Onderhen waren 7 handela ren die werden terechtgesteld wegens het opslaan van levensmiddelen1' ten einde met opzet een schaarste aan goederen te k weken, opdat de Ethiopi - sche massa haar vertrouwen in de re volutie zou verliezen", aldus de ver klaring. De aankondiging over de ontdekking van de samenzwering en het voltrek - ken van de doodvonnissen vormen de laatste aanwijzingen van de ernstige probelemen waarmee de Dergue wordt geconfronteerd bij het toepas sen van een revolutionair socialistisch beleid in een achterlijk land dat door drenkt is van feodalisme en ver scheurd door regionale en etnische tegenstellingen Het probleem dat de meeste publiciteit heeft gekregen is dat van de wrede afscheidingsoorlog in Eritrea. De regering poogt de con trole te her winnen op de enige toegang van het land naar de zee tegen een se - paratistische opstand onder de. voor namelijk mohammedaanse, bevol king. In het westen van Frankrijk zijn militairen ingezet bij het binnenhalen van hooi dat naar die delen van Frankrijk getransporteerd wordt waar door de droogte een voedseltekort voor hel vee is ontstaan. Sacharov komt op voor Russische wetenschapsmensen MOSKOU (UPD - De Russische kernfy sicus Andrej Sacharov en 23 andere dissidenten hebben dinsdag een open brief gepubliceerd uit protest tegen de schending van menselijke en beroeps- rechten van Russische wetenschap» Het ongebruikelijke van de brief was dat hij uit een breed deel van de dissi dente gemeenschap kwam. waaronder activisten van de joodse emigratiebe weging. de zogenaamde democrati sche beweging en de Russische natio nalistische beweging Normaal opere ren deze groepen onafhankelijk van elkaar De brief werd gestuurd naar de Russische academie van wetenschap pen Westerse correspondenten kre gen een afschrift De 25-jarige mevrouw C. W. Visscher-Ter Horst uit Genemuiden is dinsdagmiddag bij een ongeval in de buurt van de Flevohof in Dronten om het leven gekomen. Haar man bij wie ze in auto zat gaf geen voorrang aan een vrachtwagen. PPRFRACTIE VRAAGT BEGRIP VAN FNV DEN HAAG (.ANP) - De PPR-fractie in de tweede kamer heeft dinsdag in een verklaring begrip gevraagd van de Fe deratie Nederlandse Vakbeweging voor die kamerleden die ook gewild hadden dat dezaken rond de loonmaat regel veel eerder aan dc orde zouden zijn geweest dan twee weken na het be gin van het kamerreces. In een reactie op de brief van de FNV aan de kamer zegt de fractie dat zij zich niet zal verzetten tegen het bij - eenroepen van de kamer tijdens het reces, maar dat de daarvor benodigde vijftien handtekeningen vermoedelijk niet zullen worden gehaald. De PPR- fractie ziet echter niet dat uitspraken tegen f ter correctie van de loonmaat regel een meerderheid zouden halen. CHU-fractievoorzitler Kruisinga heeft premier Den Uyl gevraagd zich genuanceerder op te stellen en uit te laten Aanleiding voor dit verzoek is de uitlating van de minister-president dat de vakbeweging 'vlees van mijn vlees' is De CH-fractievoorzitter vraagt zich af. of metdeze uitdrukking deFNV is bedoeld enofdepremierhet daarbij behorende 'been van mijn been' heeft willen reserveren voor het CNV Volgens Kruisinga heeft de pre mier met hel over een kam scheren van de vakbeweging onrecht gedaan aan dat deel van de werknemers, dat in het CNV is georganiseerd. „Linkse advocaten verbindingsmannen Baader-Meinhof- BELGRADO (RTR/ANP) - Vanuit de Angolese hoofdstad Loeanda heeft het Joegoslavische persbureau Tan jug maanda gavond gemeld dat een Roemeense diplomaat daar is doodge schoten vermoedelijk omdat hij niet stopte met zijn wagen tij - dens de dagelijkse ceremonie van het strijken van de vlag. In een verklaring van het Angolese ministerie van buitenlandse zaken werd gezegd dat ambassaderaad Manolescu door 'een on gelukkige samenloop van omstandigheden werd gedood'. gedetineerden 99 STUTTGART (RTR) - I)e gue ril last rij ders die in West-Duitsland gevangen zitten, hebben verbinding met elkaar en mei medestanders buiten de gevan genis via linkse advocaten. Dit is dins dag in het proces tegen Andreas Baa- der. Gurdun Ensslin en Jan-C'arl Raspe verklaard door getuige a charge Ge rhard Mueller (28). die zelf in maart tol tien jaar is veroordeeld wegens mede plichtigheid aan moord en het lidmaat schap van een misdadige organisatie. De drie beklaagden wilden dinsdag de zitting niet bijwonen. Zij zeggen dat Meullers getuigenis gekocht is. Muel ler zei dinsdag dat hij in een gewe tenscrisis geraakte na de moord op de Westerberlijnse rechter Von Drenk- mann. vorig jaar Hij wendde zich toen van de Baader-Memhofgroep af. Muel ler ontkende dat hem een betere be handeling beloofd was voor zijn ver klaring Na zijn gevangenmeing. zei hij. had hij beseft dat de groep 'geen revolutionair apparazt. maar een par tij vuile zaakjes' was. Eerder ver strekte hij de rechtbank bijzonderhe den over bomaanslagen waarbij viei mensen het leven lieten Tanjug wist uit welingelichte bron te melden dat hij door een slodaat werd doodgeschoten toen hij zijn wagen niet tot stilstand bracht in verband met de ceremonie. Deze wordt iedere avond om zes uur gehouden en al het verkeer moet dan voor enige minuten stoppen. De diplomaat w as daar waarschijnlijk niet van op de hoogte en het door de soldaat afgevuurde 'waarschuwings schot' raakte hem dodelijk. UTRECHT (ANP) - ..De werkzaamhe den van de verpleegkundige bij het ambulancevervoer zijn niet zodanig verbijzonderd, dat kan worden gespro ken van een specialisatie". Aldus een van de kernpunten uit een rapport dat de centrale raad voor de volksgezondheid aan staatssecretaris Hendriks heeft uitgebracht over de taken van de verpleegkundige bij het ambulancevervoer. In dit rapport is de raad ervan uitgegaan, dat er in de am - bulanceen op de plaats waar die wordt ontboden, vooral in de steden door gaans geen arts aanwezig is. De zorg voor de patiënt is dan een verpleeg kundige taak. die de raad omschrijft als het zonodig in staat zijn tot zelf standig en beslissend optreden in de acute en soms voor de patiënt leven sbedreigende situatie in de 'mobiele ziekenkamer'. Het rapport stelt, dat voor de betrokken verpleegkundigen bijscholing noodzakelijk zal zijn. met name gericht op ingegrpen ter gbe- strijding van stoornissen in ademha ling en bloedsomloop en op hulpverle ning in het psychische vlak Het inzet ten van anderen dan de verpleegkun digen op ambulances, bijvoorbeeld ziekenverzorg(st)ers en de chauffeur-ziekendrager, acht de cen trale raad alleen onder duidelijk om schreven voorwaarden mogelijk. Het Angola Comité heeft een beroep gedaan op de Nederlandse regering naar middelen te zoeken om te voor komen dat in de toekomst mogelijk ook Nederlandse huurlingen aan de 'te verwachten strijd' in Zuidelijk Afrika zullen gaan deelnemen. „Nederland heeft bij de recrutering van huurlin gen voor Angola toevallig geen be langrijke rol gespeeld, maardatkan m de toekomst wel eens anders komen te liggen. Daarom moet actief gezocht worden naar een wetgeving die het ronselen in Nederland verbiedt." al dus het Angola Comité in een brie f aan de eregenng. Nederland, de Bondsrepubliek en Denemarken zullen begin november in Den Haag een gezamenlijke wilsver klaring ondertekenen de bescherming van het waddenzeegebied. Dat is het resultaat van een bespreking die staatssecretaris W'. Meijer van erm maandag in Bonn heeft gevoerd met zijn Duitse collega staatssecretaris Rohr van voedselvoorziening, land bouw en bosbeheer. Het ministerie van erm heeft dinsdag meegedeeld. Het comité heeft ook de Amerikaanse en Britse ambassade aangeschreven met het verzoek aan de regeringen van die landen ook hun wetgeving aan te passen, opdatde recrutering van huur lingen voor de strijd in Afrika wordt bemoeilijkt. Het comité vindt dat de VS en Engeland niet het recht hebben zich te beklagen overdestraffen in het huurlingenproces te Loeanda, zolang zij de misdaden, begaan door deze "huurmoordenaars" in Angola, niet af keuren en zolang beide landen geen maatregelen nemen tegen het recrute - ren van mensen die In Afrika voor geld oorlog gaan voeren. Bedreiging Hoewel de burgeroorlog in Angola al enkele maanden is beslecht beerst bij de regering in Loeanda nog bezorgd heid over de militaire bedreiging, die nog steeds uitgaat van de overwonnen tegenstanders. Dc Unita en het FNLA. die het onderspit moesten delven tegen de MPLA. zouden daarbij kunnen reke nen op steun van buurlanden als Zaire, Zambia en Zuid-Afrika, die de MPLA- regering vijandig gezind zijn. Dal zou ook de reden kunnen zijn voor de voortdurende aanwezigheid van rond 12.000 Cubaanse militairen in Angola (volgens Amerikaanse schat tingen). De Cubanen staan Angola overigens niet alleen militair ter zijde. Ze helpen ook in de gezondheidszorg, de landbouw, hel herstel van de ver bindingen en in het bestuurlijke werk. allemaal sectoren waarin Angola een nijpend tekort aan geschoold perso neel heeft 'VOLGESTOPT MET MARXISTISCHE- COMMUNISTISCHE IDEOLOGIE' BONN (UPD - Duizenden Wcstduitse studenten worden volgestopt met Marxistische-Communistische ideologie in plaats van een normale opleiding te verkrijgen. Dit is de mening van Helmut Kohl, leider van de oppositionele chris tendemocratische partij (cdu) in de Bondsrepubliek. De christendemocratische studente norganisatie publiceerde een rapport waarin wordt gezegd dat op 31 unive» titeiten en hoge scholen hoogleraren, die blijkbaar de sociaaldemocratische partij (spd) van kanselier Helmut Schmidt vertegenwoordigen, samen werken met communistische studen ten. Kohl noemde het een 'publiek schandaal' en zei dat deelname van communistische studenten aan het be stuur van universiteiten de leerstoelen heeft veranderd in 'instellingen van ideologische indictrinatie'. HAMBURG: Men neme... een oude reddingboot, een oude toerbus, een oude vrachtauto en een hoop knutselzin en vrije tijd... Het resultaat? Een plezierboot, waarvan men - als alles naar'wens verloopt nog een boel plezier kan hebben! GEEN UITVOERBELASTING OP SCHILDERIJEN MOSKOU (AP) - De Russische dissident Andrei Amalrik 2»1 donderdagochtend naar Amsterdam vertrekken, zo heeft zijn vrouw meegedeeld. Zij zei over de telefoon tegen buitenlandse verslaggevers dat zij en haar man toestem ming hebben gekregen hun schilderijen mee te nemen zon der uitvoerbelasting te betalen. Een ikoon. een samovar en een oud spinnewiel, die als erfdeel van Russische kunst beschouwd worden, mogen echter het land niet uit. De 37-jarige Amalrik. schrijver van het boek ..Haalt de Sowjet-Unie 1984" en van „Onvrijwillige reis naar Siberië" en zijn 33-jarige vrouw Guzel. schil deres van Tartaarse afkomst, zouden aanvankelijk op 1 juli Rusland verla ten. Zij weigerden echter 4000 roebel belasting te betalen die de douaneeiste voor hun schilderijen van non-conformistische tijdgenoten en van me vrouw Guzel. Het visum voor het echtpaar is geldig voor Israël, maar geen van beiden zijn joden Het vervalt op 15 juli. Mevrouw Amalrik zei m het telefoonge sprek dat de douane mogelijk donderdag weer moeilijkheden zal veroor zaken Het echtpaar wil enkele maanden in Nederland blijven en daama naar de VS doorreizen, waar Amalrik door enkele universiteiten, waaronder Har vard, is uitgenodigd. Zij hebben op 12 juni toestemming voor emigratie gekregen. Amalrik was in 1965 voor de eerste maal gearresteerd en naar Siberië verbannen vooi hetschrijven van „Pornografische en anti -Sowjetliteratuur" In 1970 werd hij voor de tweede maal gearresteerd en daarna veroordeeld tot drie jaai strafkamp ui Siberië voor zijn pamflet „haalt de Sowjet-Unie 19844", waarin hij stelt dal een conflict met China waarschijnlijk onvermijdelijk zal zijn en dat daardoor de bestaande structuren in de S U. zullen worden veranderd. Enkele dagen na zijn bevrijding werd hij opnieuw tot drie jaar balling schap veroordeeld, maar in mei 1975 vrijgelaten Hij mocht niet bij zijn vrouw in Moskou wonen en werd in de Russische hoofdstad enkele malen gearresteerd tot hij tenslotte een emigratie-visum aanvroeg. „Duizenden jonge mensen worden be roofd van hun professionele toekomst omdat ze slechts een Marxistisch- Communistische ideologische scho- ling krijgen in plaats van een degelijke wetenschappelijke opleiding", aldus KohL Naar zijn mening moet Schmidt actie ondernemen om de situatie te corrigeren, zo met dan zal hij 'met een dubbele tong' praten in de campagne voor de algemene verkiezingen van 3 oktober Uwe-Kart-sen Heye, plaats vervangend woordvoerder van het partijbestuur van de SPD. zei dat Kohl. kandidaat van de CDU voor het kanselierschap, een 'ongepast activi teitsterrein' had aangegboord om het 'favoritete demagogische wacht woord' van de CDU levend te houden. Traditioneel behalen de sociaaldemo craten bij verkiezingen veel stemmen onder de jongeren in de Bondsrepu bliek. Detam verhoogt verzekerings premies niet UTRECHT (ANP) - De bedrijfsverenE ging voor detailhandel en ambachten (detam) zal haar premies voor de zie- kengeldverzekering en de wachtgeld- verzekering in 1977 hadnhaven op het peil van 1976. Dit betekent dat dc 410.000 verzekerden en de 65.000 aange sloten werkgevers in de onder de DE TAM ressorterende bedrijfstakken per 1 januari 1977 procentueel niet meer gaan betalen dan nu. Het DETAM-bestuur heeft zijn be sluit gebaseerd op de voor 1977 ge raamde kosten, de uitkomsten over 1975 en de verwachte uitkomsten over 1976. Dat de ziekengeldpremie niet omhoog hoeft isondermeerte danken aan het feit dat het ziekterisico in 1975 aanzienlijk minder is gestegen dan in dc jaren daarvoor. In 1975kreegde De tam ruim 516 000 ziekmeldingen bin nen. 0,6 procent meer dan m 1974, ter - wijl de stijging in 1974 rond 9,5 procent en in 1973 bijna twaalf procent be droeg ten opzichte van het voorgaande jaar. Voor de wachtgeldverzekering gold dit jaar een premie van 0.8 pro cent en die zal naar wordt verwacht ook in 1977 toereikend zijn. De werk loosheid in de betrokken bedrijfstak ken nam weliswaar ook in 1975 verder toe. maar de stijging bedroeg 'slechts' zes procent tegen een stijging van 14 procent in 1974.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11