GRANDIOZE OPRUIMING van IJsseldijk Snoep UIT HEIJ STEK Pluk uw voordeel! GEBR. THIEN RAPPORT DR. STUMPHIUS NIET LAATSTE WOORD ZUID-AFRIKA L MOET DE DEUR UIT!! KWALIÏEITSKOOPJES IN ONZE SEIZOENOPRUIMING 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 13 JULI 197; j. De konklusie van dr. Stmnphius, gesteld in zijn 'oriënterend onderzoek' bij de Schelde, t.w.: „Het isgeenszins bewezen dal het lassen een zodanig slechte in vloed heeft op de gezondheid van lassers dat de gezondheid in duidelijke mate of vroegtijdig wordt gestoord", is dezdak op zijn kop zetten. Dr. Stumphius toont hiermede niet aan dat lasdampen niet schadelijkzijn voor de gezondheid van de lassers en de men sen die in omgeving werken. Aanzettothet 'oriënterend onderzoek' is geweesthetstellen van een aan tal vragen over even tuele schad elij ke ge volgen v an lasdampen, door kaderleden van de In dustriebond NVW in de onernemings- raadendeHoofdkommissievandeveiUg- heid van de KMS. De Industriebond NW is al geruime tijd bezigmethetverstrekken van informatie op gebied van lassen en lasdampen, e.e.a. in samenwerking met een aantal des kundigen uit de Sociale geneeskunde. In een vorige week gehouden vergader- in g van kaderleden van delndustriebond NW werkzaam bij de Schelde, spraken de kaderleden me mening uit - het rap port 'zeer mager' te vinden. DekorteonderzoekperiodeC70-'76)en de toch wel watlosse. geruststellende toon, welke uit het rapport klinkt, welke te grote wijfels aan de wetenschappelijke waarde van het rapport. Dr.Stumphiussteltinz'nrapporto.a.dat ijzeroxyde (een bestanddeel dat in las- dampenkanvoorkomenlgeenstoornisin de ademhalingswegen veroorzaakt. Hiertegenover staat de mening van fa brikanten van laselektroden (Esap en Mellenbergldatijzeroxyden wel degelijk gevaarlijk kunnen zijn. Het is bekend dat bij alle lasmethoden Ozon wordt gevormd, tevens wordt bij het lassen op bepaalde verfsoorten zi- noxyde gevormd. Inademing van ozon ol zinkoxyde veroorzaakt acute vergifti gingsverschijnselen bij lassers. Volgens dr. Stumphius veroorzaken deze actue vergiftigingsverschijnselen geen blij vende schade bij de lassers Dr. Stumphius onderbouwt zijn uitspra ken echter nergens met wetenschappe lijke gegevens. Ook de konklusie: „Er is geen reden om aan te nemen, dat ook langdurige en/of intensieveblootstellingaanlasrookleidt toteen verhoogdziekteofsterfterisicobij lassers", moet hij aan de hand van de literatuur maar eens hard maken. Kan tnoch wal raakt de vergelijking met de 20% van de bevolking die in principe een allergische aanleg bezit. Deze groep mag volgens onze deskundige niet zo maar worden vergeleken met een totaal Eindere groep van lassers bij de Schelde. Bovendien speurt de geneeskundige dienstvandeKMSzorgvuldignaareven- tuele allergische aanleg bij keuring van sollicitanten, zodat het gemiddelde per centage van 20% onlogisch wordt ge bruikt. Wat dr. Stumphius had moeten doen is eengoedevergelijkingsgroepsamenstel- len, naar geslacht - leeftijd en rookge woonten. Het is niet onze bedoeling nu even te zeggen „Hetrapportdeugtniet." Wel wil len we duidelijk stellen dat dit rapport niet een laatste stap meteen verlossende eindkonklusie kan zijn, maar veel eerder eeneerste stap inderichting van een veel diepgaanderonderzoeknaardegevolgen van lasdampen op de gezondheid van lassersenmensen welke in een omgeving of ruimte werken waar gelast wordt. Ook de geneeskundige dienst van de KMS zelf is naar onze mening niet over tuigd van deze eindkonklusie. Ten eerste heeft dr. Stumphius in de ondememigs- raad bij de behandeling van het rapport toegezegd verder terug te gaan in de tijd met zijn onderzoek, nu tot 1961. Eerbied voor de dood Naar aanleiding van mijn laatste stukje wil ik heel graag de woningbouwvereni ging mijn excuses aanbieden. Het eerste indertijd ging over de 2 minuten stilte met de dodenherdenking. Nu weet ik wel met het steeds drukker wordende verkeer is dat niet zo eenvoudig, want als er gestopt wordt en een ander heeft het niet tijdig in de gaten zit je zo met een kettingbotsing. Maar op zo'n avond als het niet zo druk is op de weg, zoals 4 mei zou het nog wel kunnen, als de wil er is geloof ik. Maar nu het 2e stukje. Het feit is en was hetzelfde gebleven, maar was al in der minne geschikt, zodat ik dat geld van die boete aan de 'Wilde Ganzen' kon geven, wat ik ook onmid dellijk heb gedaan. Nu was het al een week of vier zeker geleden, dat ik het stukje ingezonden heb. Had ik kunnen vermoeden dat ze het toch nog zouden plaatsen dan had ik gevraagd aan de redactie van de 'Provinciale Courant' het niet meer te plaatsen. Ik dacht dat komt er toch nooit meer in. maar helaas het kwam er juist wel in en daarom aan het bestuur van de woningbouw Mid delburg mijn oprechte verontschuldi ging. Een mens doet in zo'n geval van emotie en opwinding dat wat hij veel be ter niet had kunnen doen. c ginKe Baarsjesstraat 15. Middelburg Reddingdemonstratie 'Van Dixhoornbrigade' VLISSINGEN - De "Van Dlxhoombri- gade' uit Vlissingen geeft op 22 juli een zeereddingsdemonstratie bij Dishoek. De aanvang is half vier. Aan de demon stratie wordt meegewerkt door de red dingsboot Javazee en door het Neder landse Rode Kruis. Bij slecht weer wordt de demonstratie uitgesteld tot 23 juli om half vijf. Ten tweede is een jaar geleden al in de hoofdkommissie Veiligheid van de KMS medegedeeld dat dr. De Beer (eveneens bedrijfsarts bij de KMS) een onderzoek zal gaan doen naar de gevolgen van las dampen. waarbij zoveel mogelijk facet ten van het lassen medisch gezien) wor den betrokken. Dit onderzoek zou enige jaren in beslag Zoals gezegd, we staan nog maar aan het beginvaneenreeksvanonderzoekingen. Ook van de zijde van de Industriebond NW ishet laatste woord omtrenldepro- blemen van het. lassen nog niet gespro ken. De gezondheid van de mensiseen te belangrijke zaak om er lichtvaardig mee om te springen Industriebond NW Bedrijfsgroep KMS Voorz. Tiny Hofman Colijnstraat 81. Vlissingen V akantieadressen voor kinderen gevraagd Zoals ieder jaar komt dit jaar ook weei 'n groep kinderen naar Zeeland. Kin deren die nooit op vakantie gaan. Als je in de zomervakantie alle drukte op de wegen en op campings ziet, zou je niet denken dat er nog zoveel kinderen zijn die in die tijd gewoon thuis moeten blij ven. Wijl de vrij willige hulpverlening, hebben veel contact met maatschappelijk werksters. Zij komen in gezinnen waai vakantie voor kinderen 'n onmogelijke zaak is. vanwege ziekte, echtscheiding, werkloosheid enz. Al vele jaren probe ren we toch deze kinderen met vakantie te laten gaan. Tot nu toe lukt het ons steeds een aantal gastvrije mensen te vinden, maar niet voldoende. Ook nu doen we nog een beroep op u. Help ons om een van deze kinderen hier in Zeeland een fljne vakantie te ge ven. Deze groep kinderen komt van 24 juli tot 7 augustus naar Zeeland. Onze vraagis:„Isereen plaats vooreen jongen of meisje van 7 tot 12 jaar oud?". Als u mogenlijkheden ziet, neemt u dan eens contact met ons op of stuur een briefkaartje met uw adres naar: L. Huizer, Zandkreekstr. 13 Middelburg Zuid-Afrika Willen de heren C. Sinke, M. C. Daniëlse en Fr. Inniger, naar aanleiding van hun ingezonden, mij een ondubbelzinnig antwoord op de vraag hoe he t toch komt dat er tot op de huidige dag vele duizen- de zwarte gastarbeiders vanuit de zoge naamd vrije zwarte landen naar Zuid- Afrika en Rhodesië komen om hun bro od te verdienen??? A. D. P. v d. Gaag Pres. Wilsonlaan 74 Middelburg Hondenoverlast Zaterdag 3 juli zijn we met de kinderen naar het recreatieterrein De Piet ge weest. Na een poosje zoeken vonden we een stukje dal nog vrij was van honde- poep. Na een paar uurtjes daar vertoefd te hebben, zijn we maar weer wegge gaan. wantje hoorde er niet anders dan geblaf van honden. Hel ergste vond ik nog dat een grote herdershond doorz'n baas werd toegestaan op een paar me ter van ons vandaan, waar we met de bal gespeeld hadden, een hoop te doen. De mensen stonden in de rij voor de wc, maar de hond mag het op de kleren van een ander doen. Spelen met de kinderen kun je er niet meer, het is allemaal hon- depoep Om niet te spreken van de an dere rommel die er door de mensen ach tergelaten wordt. Het wordt één grote vuilnisbelt. Er wordt geschreven over bescherming van de hond, maar is het onderhand met zo dat de mens zich moet gaan beschermen tegen de over last die door de honden aangedaan wordt. Dezer dagen stond in de Zeeuwse almanak in de krant: denk om de buren. DaL ging over barbequen, terwijl de buurman op dieet was. Ik zou willen zeggen: al dat u met wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet aan. We hou den niet allemaal van hetzelfde geluid, van het zelfde smaak. Daarom dieren vrienden. zorg er voor dat u en uw lieve lingsdier een ander geen verdriet doen, want liefde kan ook omslaan in haat. En haat is tot alles in staat. Er wordt veel over milieu gesproken, maar is lawaai dan geen overlast of mi lieubederf? Vooral numet 't warme weer alles open moet staan, is het niet om te genieten de hele dag het geblaf te moe ten horen van 'n zes honden in de buurt van 11 woningen Als de een ophoudt, begint de ander. Naar de radio kun je niet luisteren, dan hoor je de honden er nog boven uit. De kinderen worden uit. de brandgang gestuurd omdat de hond geen kinderen gewend is. Is het beest méér dan onze medemens? De woningstichting Samenwerking Goes heeft in het huurcontract een be paling dat er geen dieren mogen worden gehouden zonder schriftelijke toe stemming van de verhuurster. Ik had in 1973 twee konijntjes voor de kinderen. Om de twee dagen werd het hok schoongemaakt, maar omdat het vol gens de buren nogal stonk, moest ik ze tot verdriet van de kinderen wegdoen Nu heb ik een cavia voor de kinderen, die loopt wel eens op 't grasveldje bij mooi weer. Maar ik moet wel oppassen voor de loslopende honden. Ik heb bij de daar doen ze er niets aan. Dan moetje bij de gemeente zijn. wordt er gezegd. wordt niets aan gedaan. Wel stuurde de gemeente een brief, ondertekend door burgemeester en secretaris. Volgens art. 29 lid 1. mogen de honden niet loslopen en volgens art 112 mogen ze niet op grasvelden en in brandgangen enz. hun behoefte doen. Bij klachten wenden tot de politie, tel. 13030. Nu dat heb ik schriftelijk gedaan en na een week nog eens persoonlijk. Elke avond lopen er honden los bij mij in de buurt, de politie rijdt erlangs met de auto. maar ziet niets. Volgens mij zou het beter zijn in een wijk als Goes Noord een politieagent te laten fietsen Dan wordt er meer gezien en gehoord dan nu. Het grasveld naast de Thorbeckelaan en bij de supermarkt van Bras is goed te bezien, maar toch gaat het aan het oog voorbij, wanneer je in een auto zit. Een hond kun je alles leren wordt er ge zegd. dus ook wat hij niet en wél mag. Een overbuur heeft de hond wel geleerd om loslopend naast mijn huis op het grasveld z'n behoefte te doen. een blokje rond te lopen en dan met z'n neus aan de brievenbus te rammelen 0111 binnenge laten worden. Maar om dat dier te leren z'n behoefte in de eigen grote tuin te doen, kan niet. En zo zijn er vele. Vooi mij is hondepoep zeer onhygië nisch, vooral met dit wanne weer, en het geblaf tot 's avonds laat een grote over last. Het is voor mij erger dan de luchtjes voordien van de grasdrogerij van Tim merman. Daar legde de gemeente een miljoen gulden voor op tafel. Maar aan overlast van honden wordt door de ge meente, de woningbouwvereniging en politie niets gedaan. Laat men de hon denbelasting opvoeren tot. 150 dan komt dat miljoen gulden nog een keer terug. Een werkelijke hondenvriend heeft er wel 150 voor over. Een werke lijke dierenvriend houdt ook geen dier tot overlast van een ander. Wie liefde voor een dier heeft, heeft nóg meer liefde voor z'n medemens. Maar een egoist denkt aan zijn eigen liefde. De heer Hamelink had, schrijvende over Zuid-Afrika, nog vele andere dingen kunnen noemen. Wat Soweto betreft: dit werd door domme pers mensen voorgesteld als een 'rassen- rel'. Als boer Koekoek morgen in A'dam demonstreert (laat ons zeggen: tegen het landbouwschap) en een groep Surinamcrs maakt daarvan ge bruik 0111 hun grieven aan te tonen, is dat dan een rassenrel? Ik dacht van niet. Even de puntjes op de i zetten! Scholieren demonstreerden in Soweto legen het leren van Zuidafrikaans bij het vak 'geschiedenis'. Nu lijkt het mij logisch, dat iemand die de geschiede nis van Zuid-Afrika wil of moet be studeren deze levende taal erbij nodig heeft. Blijft alleen de vraag of dat nu al per se nodig is op de middelbare school! Maar dan kun je beter staken (weigeren de lessen bij te w onen) dan demonstreren. Staken is effectiever. In elk geval: zwarte politie raakte in paniek en begon te schieten. Er vielen (geheel onnodig) doden en op dat ogenblik brak de opstand uit. Net als in Sharpville speelde de drank een grote rol, niet de apartheid. Die had er niets mee te maken. Zwart vocht met zwart. Tussen twee haakjes, Soweto heeft 1,2 miljoen inwoners en de negers zijn er misschien wel wat. eenvormig, maar bepaald niet erbarmelijk gehuisvest, zoals onze t.v. beweerde! Sterker: er bestaat geen enkele stad in heel Afi-i- ka. waar een zo groot aantal negers goed gehuisvest is, n.l. in stenen hui zen. voorzien van water en elektra en aangesloten op de riolering, met goede straten, openbare verlichting, goed openbaar vervoer enz. Nu is 1.2 miljoen inwoners anderhalf maal zoveel als A'dam bevat! Onze t.v. liet ons een oud huisje aan een zandweg zien met een paar boompjes en voorts een paar zwarte agenten die een leeg vat in een grote zaal van de ene naar de andere kant schoven. Toen ik de heren vroeg waarom ze ons niets beters toonden, zeiden ze, dat de Suidafrikaanse t.v. er wel voor oppaste adequate beelden uit te zenden. Ik zei: maar ga die dan zelf halen of geef al leen tekst; wat u nu laat zien is ronduit belachelijk en doet geen duit ter zake. Zwijgen! Wat is apartheid? Het is een geschei den ontwikkeling van rassen. Ik meen dat dit niet anders kan in een land als Zuid-Afrika. Wat heeft een in stamver band levende Bantoe aan een kies recht dat voor het hele land geldt? Niets, hij begrijpt het niet en kan er niets mee uitrichten. Dat weten de linkse ophitsers terdege (er bestaat geen enkel land in heel Afrika met een parlementaire demokratieü!) en dus voeren zij de 'verstedelijkte Bantoe' aan. Die zou dan toch wel mogen mee beslissen. Of niet soms? Uiteraard wel. maar men vergeet daarbij gemaks halve één ding. Er waren vele jaren, dat elk jaar meer dan 100.000 negers uit het noorden illegaal Zuid-Afrika binnentrokken, op zoek naar werk. Ten slotte moest de zuidafrikaanse rege ring de noordgrens met prikkeldraad afzetten. Niet om de mensen tegen te h.ouden die er uit wilden, zoals in Be rlijn de muur. maar om de veel te grote stroom illegale immigranten tegen te houden. Desondanks kwamen er soms 100.000 en méér per jaar. Men heeft ze vrijwel allemaal opgevangen en aan werk geholpen plus aan een mens waardig bestaan. „Goedkope arbeids krachten!" smaalt de onnozele t.v.- commentator. Maar wat wil hij dan? Er bestaat geen alternatief. Nooit of te nimmer zal de blanke Zuidafrikaan prijs geven wat hij in generaties moei zaam werken heeft ongebouwd in een volslagen leeg land. Want. pas toen er orde en welvaart heersten kwamen de negers opzetten, behalve in de z.g. thuislanden, die ook nu voor hen zijn gereserveerd. Opnieuw begint onze t.v. dan te honen. We krijgen dan het afge zaagde argument, dat de zwarte mens, alhoewel hij een meerderheid vormt, slechts 6-10 procent van het grondge bied toegewezen krijgt als thuisland. Dat daarbuiten miljoenencentra be staan (denk aan Soweto die niet of nog niet tot dat thuisland behoren, ver zwijgt men handiglijk. Maar erger is. dat men niet vertelt, dat bijna de helft van heel Zuid-Afrika bestaat uit step pen. bergen en woestijnen. Wie beweert dat de Bantoe slechts een klein per centage land toegewezen krijgt, moet zeggen hoeveel procent dat is van het land dat elk jaar gem. 400 of meer mm regen krijgt Want dat percentage is beslissend, niet het aantal ha. De heer Hamelink noemt de Zuidafrikaanse Koerier. Zojuist is een ander en geheel nieuw blad uitgekomen, n.l. 'Ter Zake', juni 1976. Hierin wordt o.m de wording van de zelfstandige staat Transkei be handeld. Zoals men weet zal dit land op 26 oktober aanstaande zelfstandig worden. Er behoeft niet de minste twij fel aan te bestaan, dat de overgrote meerderheid der betrokken Bantoes net zo vóór deze staat is als wij voor Nederland. Het is zonder meer duide lijk dat een versnelde ontwikkeling der thuislanden de enige weg is die Zuid- Afrika kan gaan. Precies hetzelfde geldt voor Rhodesië. Het is ondenk baar dat een prachtstad als Salisbury opgeofferd wordt aan de macht van het oerwoud. Dat hoeft ook niet. Het kan een blank district vormen. Ian Smith stelt als eis: een ieder krijgt kiesrecht mits hij enige ontwikkeling bezit, dus als hij weet wat hij met zijn kiesrecht kan doen en wat niet. Volkomen juist, mits de ontwikkeling versneld, gewaar borgd en nagetrokken wordt. Wat zou er gebeuren als Bu& Beyers Naudé enz. enz hun zin kt* en alle negers in zuidelijk Afrika^ daag meteen stemrecht kregen enr ledige medezeggenschap? Het zou,, bloedbad opleveren zoals de denis sinds de tweede wereldoog niet meer gekend heeft, een ultpj' dering van de blanken en een pi? hoop waarmee uiteindelijk niem? gebaat zou zijn. Deelt u soms uwfr uw vrouw, uw moestuin, uw autoc met ieder die daar om vraagt? Er is geen land in heel Afrika datn> doet voor de ontwikkeling van de" ger dan Zuid-Afrika Ik zeg niet dat" les daar volmaakt is. Met name* kleine apartheid had kanten die ik rc goedkeur. Maar bezien wij de gn trekken, dan moet m i. gezegd won) dat gescheiden ontwikkeling, elk n naar zijn aard en met behoud van; eigen identiteit de enige weg is. Elki; heeft daar recht op, zonder meer W. Gtj Brouwerijstraj;; Oostkapt De humor van Amin Onderdetitol'Amin endehumor'schd Nico Scheepmaker een goed artikelN PZC. Inderdaad beschikt de 300 w wegende Oegandese staatsman, ij zichzelf tot veldmaarschalk boititj deerde, over een uiterst ontwikkeld] voel voor humor. Dat hebben zijnp tieke tegenstanders ondervonden, v, wie hij speciale krokodillenvijvers i aanleggen die nog bestaan. Nu isojg peuzeld te worden dooreen vraatzucb. reptiel in het land van de humorist® Amin echter nog een zachte dood.Vi erg lastige tegenstanders heeft hljdtt tofagie weer ingevoerd als strafrnajt gel. Voor het geval de lezers dit vreeru woord niet,begrijpen:deletterlijkeveJ ling is 'jezelf opvreten'. U dacht dal; niet kon? De geestige Amin wist wel) ter. Iemand wordt gevangen genomen terstond wordt hem dan een ann ofb» afgesneden, laten wij zeggen- geaiq teerdda t klinkt geestiger. Ditlichaa* deel wordt in de koelkast bewaard, im het verminkte slachtoffer krijgt nieuv eten en alleen te drinken, net zolang; hetrazend vanhonger is. Op datogent wordt zijn arm of been uit de koell: gehaald en smakelij k gebraden. Dera.- loze cethetnog op ook Dat is autofat- op zijn Oegandees toegepast. DéheerScheepmakerhad gelijk: Ami; eenzeergeestigman.Vandaardathijt- plan openbaarde, een standbeeld n Adolf Hi tier te zullen oprichten. Terac Israëls vijanden zijn altijd beesten? weesL D. de Gnr Stationsstraa Koudekfa Abortus Onze Minister van Justitie, de heer Van Agt,, staat voor een „begrijpelijke" moeilijke keuze, opstappen of blij venduidelijk is dat de praktijken, zoals deze in Amsterdam en „mis schien" in de omstreken „Bloemenhove-kliniek" ontoelaatbaar plaatsvinden, genoemd kunnen wor den. Deze aktiviteiten zijn „onwette lijk", ik heb daarom alle begrip voor de heer van Agt; sterker ik zou willen stel len, meneer van Agt, toon uw kracht..„en stap op. Duidelijk is, dat Nederland een wel erg vrije weg is gaan bewandelen. Argeloze, jonge meisjes kwamen met bussen te Amsterdam aan, teneinde zich te laten aborteren. Blijkens sommige gegevens, zouden zwangerschappen hier in ons land ook verbroken worden, na de wet telijk daarvoor vastgestelde termijn. De artsen aborteren zelfs, zonder dat zij zich van te voren informeren over de „bloedgroep" van bedoeld „slachtof fer". Waarom wordt er in Nederland zo veel gedebatteerd en zo weinig gedaan? Is dit om de ambtenaren aan de slag te houden, „welke" lijvige rapporten over talloze problemen moeten opstellen, rapporten welke vluchtig worden gele zen en terzijde worden gelegd?? „Da den, daden, waar blijft de daad in dit zo langzamerhand „verworven land" Amsterdam kon uitgroeien naar de „twijfelachtige" reputatie van interna tionaal - centrum voor de handel in „hard-drug's Amsterdam was het cen trum en is het centrum, waar onduide lijke praktijken plaatsvinden welke ge zien de ethiek niet verantwoord zijn. La ten wij Nederlanders niet meer zwijgen en ons duidelijk opstellen„alleen abortus toepassen, indien van een sociaal-maatschappelijke noodsituatie sprake is én bovendien gebonden aan bepaalde termijn, welke door de wet duidelijk is omschreven Bovendien.... een arts behoort een „heelmeester" te zijn. niet zich schuldig maken aan „moord" en praktijken welke onaanvaardbaar genoemd kunn- nen worden. Schandelijke bedragen worden verdiend door dp artsen, ver bonden aan abortus klinieken in Neder land, zoals duidelijk is gebleken; som migen „durven" hun verdiensten niet openlijk te vermelden. Waar zijn de tijden dat wij Nederlanders een duidelijke koers volgden, waar zijn de tijden dat wij een vóórbeeld voor an dere landen genoemd kon worden ten aanzien van onze eerlijkheid en be trouwbaarheid. eens waren wij een „groots-volk", thans zijn wij geworden tot een volk van „kletsmeiers", diskus- siegroepen, forums etc.etc. De wette loosheid is groot, als maar geld in de lade komtNederlanders protesteer massaal tegen „kindermoorden" welke in ons land vóórkomen, Fr. Inniger P.J. Jzn. Nassaulaan 213 Middelburg ALLES pakjes, jurken, blouses, mantels, rokken enz. MODEHUIS i Yerseke - Lepelstraat 1 deoen? wensen? klachten? kom noar. buro voorlichting stadhuis (kamer 34) schrijf: antwoordnummer 2 ideeën-inspraakbus of bel: 15100 toestel 333 of 337 Verkoop het door een kleintje GEMEENTE VLISSINGEN KLEDINGMAGAZIJN BELLAMYPARK 42 VLISSINGEN TELEFOON 12968 KOSTUUMS Sportcolberts - Pantalons Overhemden (korte en lange mouw) Wij starten donderdag 15 juli VlijAiiM.k/AhMil.k/A Wij verwachten binnenkort slaapkamertapi j t 4 kleuren - 400 breed Monster ter inzage Gratis gelegd 48,50 per meter Polyether matrassen 80 X 190 75,00 - 99,00-130,00-189,00 90 X 190 115,00-140,00-213,00 120 X 190 145,00 - 155,00 - 285,00 130 X 190 205,00-313,00 140 X 200 260,00 - 310,00 - 369,00 VOORDEELPAKKET 1-pers. divanbed 1 matrasdek 1 matras 1 deken samen voor 169,- De opruiming begint op 15 juli Appelmarkt 24 - ZIERIKZEE Telefoon 01110-2604

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6