Hennie kuiper vedette in CPC-prijs te Sas van Gent Eerste seizoenzege Huijzen in weinig opwindende koers Zeeuws-Vlaamse jeugdtoer dit jaar met 200 jeugdrennertjes PZC/S ALLE ZEEUWSE PROFS KOMEN AAN DE START Kuiper weer thuis HEMMES ALLEEN NOG VIA LOTING KANS OP HOOFDTOERNOOI Verrassingen tijdens Tennistoernooi Sluis SASSE COMITÉ: ONVOORZIENE OMSTANDIGHEDEN DAARGELATEN IS HET VOOR 100 PROCENT ZEKER, DAT KUIPER KOMT RIJDEN 13 Ligterink verliest DINSDAG 13 JULI 1976 sport SAS VAN GENT - Profwereldkampioen Hennie Kuiper is de voor naamste trekpleister van de derde wielerronde van Sas van Gent voor professionals en dames, beker bekend als de 'Grote CPC- prijs'. Vooral de opvallende prestaties van de regerend wereld kampioen voor zijn dramatische val in de Tour de France zullen ongetwijfeld vele duizenden wielerliefhebbers naar het Sasse evenement lokken. Het Sasse wielercomité, dat de profrenners heeft aangetrokken dankzij de bemiddeüng van Jan van Stee, de coördinator van de SBB (stichting belangenbehartiging beroeps wielrennerij), heeft de verzekering gekregen, dat Hennie Kuiper zondag 25 juli gezond en wel in Sas van Gent aan de startstreep zal staan. „Het is voor 100 procent zeker, onvoorziene omstandighe den daargelaten", verzekerde Johan de Block, de secretaris penningmeester van de stichting Het Sasse Wielercomité. Wellicht start Hennie Kuiper reeds in de Acht van Chaam, het eerste wieler spektakel in Nederland nadat de Tour de France is geëindigd. Verder heeft het actieve wielercomité, zo zette bestuurslid H. Coens uiteen, bewust gezocht naar een tegenhanger voor de twee sterke Nederlandse wieler ploegen Frisol en TI Raleigh, die met een forse groep naar Sas van Gent ko men. Dat tegenwicht is gevonden in een bijzonder sterke afvaardiging van de Molteni-ploeg met de Zeeuwse trek pleister Kees Bal, alsmede de Belgische renners Jos Huijsmans, Vic van Schil, Roger Swerts en Frans Mintjes. Deze Belgische profs zullen ongetwijfeld heel wat publiek trekken van 'over de grens', temeer omdat de Sasse wielerwedstrijd gezien met worden als het sluitstuk van de Gentse week, die de vonn van een braderie krijgt Kees Bal is niet de enige Zeeuwse prol. *fF uiteraard Nederlands kampioene Keetie van Oosten-Hage haar w inst van vorig jaar verdedigen De Zeeuw se doel dat onder meer tegen wereldkampioene Tineke Fopma. de Zeeuwse Agne- Koeman uit Axel. Greet Bos uit Apel doorn, Mini Brinkhof ui l Heerenveen. de andere zusjes Hagc. Heieen Hage en Belle van der Spiegel-Hage. Greet Hoekstra. Gre Knetcmann-Donker uil Huijbergen Marijke Lagerlofl" uit Klaaswaal en Truus van der Plaat tweede bij het Nederlands kampioen schap De dames strijden onder meer om eer door assurantiekantoor De Block be schikbaar gestelde leidersprijs van 50 - Het geheel volgens de normen van de KNWU De dames worden om twee uur 'weggeschoten door mevr. Du- sarduijn, de echtgenote van de burge meester. waarna drs. Dusarduijn om vier uur de profs van start laat gaan. De dames rijden 25 rondjes van 1750 metei (Stationsstraat, West,kade. Klooster laan. Paul Krugerdreef. Canadalaan Poelstraat en Stationsstraat! de profs stellen daar 105 kilometer tegenover Entreeprijzen die de Sasse organisatoren hebben we ten aan te trekken: ook Jan Raas, de nationale kampioen op de weg, als mede Wim de Waal en amateur- wereldkampioen Ad Gevers van BP Le Jeune. Cees Priem. Jos Schipper. Ko Blok en oud-Axelaar Richard Bukaeki hebben hun contract getekend, zodat de Zeeuwse profat vaardiging in Sas van Gent optimaal is. 56 renners Frisol komt in deze belangrijke Zeews- Vlaamse koers niet twaalf renners aan de start, TI Raleigh met elf, Ormas Sharp en Onderneming uit Gouda elk met zeven. Moltem met vijf en BP Le Jeune met twee. Bij de 56 gecontrac teerde renners bevinden zich ook nog acht individuelen. „In vergelijking met de beide vorige malen", zo verzekerde Johan de Block, „betekent dit veld be slist een kwalitatieve en kwantitatieve verbetering. Gan Mercier heeft met Gerard Vianen één renner in de strijd, hetzelfde geldt voor Gero Eusosol Van Looy (Wimke Prinsen). Sarome (Bas Hordijk, de felle sprinter) en Ebo-Ginzia (Jan Aling). Fnsol brengt de Australiër Don Allen in strijd, alsmede Ko Blok. Wil van Hel- voirt. Fedor en Nidi den Hertog. Cees Priem. Henk Prinsen. Mare Steels, Etienne van der Snickt. Willy Vanneste en Fred Rompelberg. TI Raleigh ver schijnt met Bob Cary. José de Cauwer. Cees van Dongen. Etienne van der Helst. Co Hoogendoom. Jan en Piet van, Katwijk. Gerrie Knetemann, Hennie. Kuiper. René Pijnen en Jan Raas. Om de rennersmeute te motiveren is ei een leidersprijs van vijfhonderd gul den. beschikbaar gesteld door Ennia- verzekcring en assurantiekantoor Job. de Koning. De eerste prijs is 225r de tweede prijs 175,- en de derde prijs 100.-. Behalve CPC Sas van Gent tre den als sponsors op Garage Peters. A en O. uit Sluiskil, terwijl ook de Sasse middenstandsvereniging SAS '70 zeer positief op het gebeuren gereageerd heeft. Dames Bij de dames, die voor de tweede maal om de CPC-prijs mogen koersen, koml UZENDIJK E - Wie met eigen ogen wil zien hoe de weielevereniging Zeeuws-Vlaanderen het jeugdwiel- rennen opvat krijgt van donderdag 15 tot en met zaterdag 17 juli een geweldige kans. In dat tijdsbestek houdt de actieve jeugdcommissie van deze wielervereniging voor de derde maal de Zeeuws-Vlaamse jeugdtoer. Aan dit vakantiekamp nemen in totaal zeventien wieler verenigingen uit den lande deel. die gezamenlijk goed zijn voor twee honderd juegdlicentichoudcrs: het maximale aantal dat wordt toegela ten aan dit vakantiejeugdkamp. „Ergens", zegt voorzitter Wim Ver- planke. „moet je toch een grens steL len. Ik ben blij dat er een enorme belangstelling voor ons evenement bestaat, maar we kunnen niet ieder een toelaten. Het blijft een jammer lijke zaak dat je mensen moet tele urstellen, maar dit aantal is voor ons het maximum." De tweehonderd deelnemers aan deze jeugdtoer krijgen een geweldig gevarieerd programma voorgescho teld. waarbij het echte koerslement paar het tweede plan wordt verdron gen. De jeugdcommissie van de wie lervereniging heeft altijd voor ogen gehad dat het spelelement centraal moet blijven in de jeugdwielrennerij en dat men dit principe wenst te handhaven blijkt duidelijk uit het programma voor de drie dagen. Alleen op de eerste dag (donderdag) wordt er door de jeugd om het hardst gereden door de straten van IJzen- dijke. Om één uur gaan de achtjari gen van start en vervolgens de an dere leeftijdgroepen. Vrijdag en za terdag is ervan echthardfietsen geen sprake. Dan staat duidelijk het spc lemen t voorop. Vooral het vrijdagprogramma be looft iets aparts te worden. Die dag worden de renners in twee catego rieën ingedeeld. De A-categorie be staat uit de 8.9, 10 en 11-jarigenende B-categorie uit de 12. 13 en 14- jarigen. Daarnaast worden de deel nemers nog in kleinere ploegjes on derverdeeld voor een oriéntatierit door het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder weg moeten er dan een aantal klasse mentsproeven gedaan worden. De start van de eerste ploegen is reeds om negen uur vanaf de Markt in IJ- zendijke waar men ook weer uit komt. Onderweg staat er van alles op het programma Voor de A-categorie onder meer in Oostburg wateresta fette. in Groede en surplacewed- strijd, in Breskens gamalenpellen in Schoondiike wordt het zelfs koeien- melken. in Stroopuit staat een roei- wedstrijd op het programma en in Aardenburg een rodeo. Veel steun Om dit alles organisatorisch rond te krijgen heeft de jeugdcommissie zich verzekerd van de steun van een aantal wielercomitees in de plaat sen die men aandoet. Wim Verplan ke: „Ons beleid is altijd gericht ge weest op samenwerking met iedere instantie of ieder wielercomité. Ie der comité weet in eigen plaats be ter de weg om iets te kunnen regelen. Voor die steun zijn we ontzettend dankbaar, maar het kweekt tevens een beter begrip tussen deze comités en de wielervereniging. Daarnaast proberen we zoveel mogelijk aan dacht aan het regionale gebeuren te geven. Via deze jeugdtoer proberen we de streek wat meer onder de aan dacht te brengen." Behalve de comités en instanties, waarbij vooral de IJzendijkse VW zich niet onbetuigd heeft gelaten, heeft men ook niet tevergeefs aange klopt bij een aantal bedrijven en winkeliers in Zeeuwsch-Vlaanderen voor financiële steun Het feitsgebeuren voor de jeugd wordt zaterdagmorgen besloten met een fietsenrodeo voor de jongsten op de Markt in IJzendyke en een foto- herkenningstocht voor de oudsten. Zaterdagmiddag om half twee v.olgt dan de prijsuitreiking. Dan zal Moni que de Vos uit Philippine als Miss- Glimlach de eindoverwinnaars kun nen huldigen. „Het zal weer een hele gersutstelling zijn als het er weer opzit. Gelukkig hebben we voor het opmaken van de uitslagen en dagklassementen de steun van KNWU-jury Die zijn voor ons net zo nmisbaar als de steun van sponsors en comités. Vorig jaar le verde dit nog problemen op maar nu is het uitstekend voor elkaar", zegt Wim Verplanke Voor het eerst zal er dit jaar ook een meisjesklassement worden opge maakt en zal er iedere dag een suf- ferdpnjs worden uitgeloot voorde ge lukkigste sufferd, hetgeen net zo goed iemand van de organisatie, jury of van de deelnemers kan zijn. Aan de Zeeuws-Vlaamse jeugdtoer wordt deelgenomen door de vol gende verenigingen Westland Wil Vooruit. Sparta. Avanti. Bollen streek. Kampioen. Theo Middel kamp. Heer. de Ster. De Bergklim- mers. Eysden. Ahoy, Harga. De Mol. Presto, Peyenburg, Excelsior en de organiserende verenigijng. Grootste evenement „Als je het aantal deelnemende ploegen bekijkt en de kosten die aan dit evenement verbonden zijn durf ik gerust te zeggen dat dit het groot ste wielervenement van Zeeland is", aldus Wim Verplanke, die samen met Eddy en Anda de Smit. Mare Groosman. Walter van Acker en Diana Roelands drie dagen handen vol werk zal hebben om alles in goede banen te leiden. In tegenstelling tot vorig jaar, toen het publiek vooreen gedeelte van het par koers entreegeld moest betalen (hel grootste gedeelte was echter vrij) wordt nu een bedrag van drie gulden (50 Belgische francs) als entree ge vraagd. Johan de Block: „We hebben juist een stichtingsvorm aangenomen om onszelf in bescherming te nemen tegen financiële gevolgen, anderzijds mogen we toch ook van degenen, die van deze strijd van dames en profs ge nieten. wel een bijdrage vragen". De Sasse verenigingen helpen bij het ver kopen van de entreebewijzen (ook bij de aanbieding van de kaarten op vrij dagavond 23 juli aan de bewoners, die binnen het parkeoers wonen en op deze wijze steunenzij tegelijkertijdcen aan tal plaatselijke sportverenigingen, want de deelnemende clubs. Corn Boys. Bruinvis. THOR. toerclub Sas van Gent en Het Witte Paard krijgt 75 cent per kaartje!) Het Sasse wielercomité heeft voor deze gelegenheid een 'speaker-experiment' in elkaar gezet: er is een commentator op de jurywagen, één halverwege het parkoers en één in de volgauto van A en O. Pierre Eysackers en Wim Hendriks zijn er reeds voor uitgenodigd. Voorts zal vrijdag met de CPC-geluidswagen reclame voor de koers gemaakt zorden in Zeeuwsch-Vlaanderen en Belgisch Oost-Vlaanderen OSSENDRECHT - Hennie Kuiper is weer thuis. Maandagavond omstreeks half tien arriveerde hij op het station van Roosendaal na een treinreis van meer dan negen uur. „Ik voel me duf en ik heb spierpijn", waren de eerste woorden van Kuiper nadat hij door zijn broer, zijn vrouw Ine en zijn zoontje Patrick was verwelkomd. „Vanoch tend om kwart over negen ben ik in Pau in de trein gestapt omdat ik vanwege mijn hoofdwond niet mocht vliegen. Die treinreis was een verschrikking omdat we ettelijke malen moesten overstappen". Kuiper, die de reis samen met Geme Knetemann had gemaakt, wordt van daag in het ziekenhuis van Bergen op Zoom onderzocht naar aanleiding van zijn fatale val in de veertiende etappe van de Tour de France. Kuiper: „Nog steeds weet ik niet precies hoe het is gebeurd Pas in de ambulance kwam ik weer een beetje bij. Het is verschrikke lijk dat je op zo n manier afscheid van de Tour de France moet nemen. Fred Hemmes tijdens zijn gewonnen partij tegen Kanderal. HILVERSUM (ANP) - De Chileen Pinto Bravo, de Brit Robin Drysda- le, de Australiër John Marks en de Italiaan Guido Oeupo hebben zich maandag na kwalificatiewedstrij den. geplaats voor het hoofdtoern ooi van de internationale tennis kampioenschappen van Nederland, op de banen van 'het Melkhuisje' in Hilversum. Maandag kreeg wedstrijdleider Piet van Eysden echter bericht dat de Fransman Eric Delbicker - wegens een enkelblessure - en de Brit John Lloyd-meteen armblessure - niet in Hilversum konden verschijnen Bo vendien is de Joegoslaviër Nikki Spear in Hilversum nog niet gezien, zodat in het hoofdtoernooi, dat dis- ndag begint, waarschijnlijk nog drie plaatsen open vallen. Eén van deze plaatsen is toegewezen aan de Indiër Bert Nunna. op grond van zijn klas sering op de ATP-wereldranglijst. Fred Hemmes die maandag eerst verrassend van de Zwitserse kam pioen Peter Kanderdal won -7-5,6-4 - moest daarna in de finale van sectie C zijn meerdere erkennen in de Aus traliër John Marks 3-6, 1-6. Matin Hoek verloor in de tweede ronde al van de Italiaan Oeupo: 3-6,2-6. Dins dagmorgen zuilen door iotmg één of twee plaatsen in het hoofdtoernooi worden toegewezen aan een van de volgende spelers Fred Hemmes. Yair Wertheimer ilsr) en Bert Strode (VSt). De uitslagen van de maandag gespeelde partijen in het kwalificatietoernooi rijn: Tweede ronde Drysdale (GBr) - Edwards lAus 7-6. 6-4 Hemmes iNedl - Kanderal (Zwi) 7-5 6-4. Marks (Aus) - Kelaldis (Griel 7-5.6-2, Strode (VS tl - Todero lArg) 4-6.6-0, 6-4, Oeupo (Ita) - Koek (Ned) 6-3, 6-2. Derde en laatste ronde. Sectie A. Bravo iChil) - Wertheimer (1st) 6-0, 6-3. Sectie B: Drysdale iGBri - Nunna (Indi 6-2.6-2. Sec tie C. Marks (Aus) Hemmes iNed) 6-3. 6-1. SectieD Oeupo(Itai-Strode<VSt)6-2.0-6, SLUIS - Maandag zijn op de gezellige banen van L.T.C. te Sluis de eerste par tijen gespeeld van het Belfond D-tennistoernooL Vandaag, dinsdag, komen de C-spelers aan bod. Pas don derdag zijn de eerste partijen van het B-toernooi gepland. Er zijn 40 partijen gespeeld en er waren al enkele verras singen te noteren. Zo won M. de Fays van de als vierde geplaatste mevrouw Bassi in het dames-enkelspel met 1-6. 6-2. 6-2. En kele dames zijn reeds bij de kwartfinar. les. aangeland. Naast M. de Fays zijn dat Wilma Kupfer via 6-1, 6-1, 6-0 op me vrouw van Remortel; de als tweede ge plaatste Roslta Breunng, die won van A van Ader met 7-6,6-2 en de als eerste geplaatste mevrouw Eliot die alleen in de eerste set moeite had tegen L. van Dalen (7-5. 6-01. Bij het heren-enkelspel zqn twee par- tijen vanwege de invallende duisternis niet afgespeeld. De partijen tussen A. de Putter tegen Van Kamper en de vetera nen F Hes en C. Dobbelelr. die vandaag de beslissende set spelen. De meest dramatische partij van de dag kwam Juul Dufossé tegen Patrick van Dalen. Juul stond op winst via 7-5, 3-1, maar toen kwam Patrick terug met alles of niets-spel 5-7.6-3.4-0. Daarna bleek Juul toch het sterkste eindschot te hebben. Hij won tenslotte met 7-5.3-6.7-5. Verder maakten Max de Rave en Geert de Druyckere een sterke indruk, waarbij het alleen jammer was, dat Geert reeds in de eerste ronde de toch wel sterkere P. Mühren moest uitschakelen (7-5, 6-2). Ook John Leenhouwers won in een leuke partij tennis zijn eerste wedstrijd na de één uur durende eerste set won hij toch nog onverwachts snel met 7-5,6-3. De oudste deelneemster van het toer nooi is mevrouw Visch (57) en zij pres teerde het zelfs nog drie sets op de baan te staan tegen L. van Dalen, wat onder deze weersomstandigheden een grote prestatie genoemd mag worden. MAASTRICHT - Ex-bondscoach George Knobel heeft maandagmiddag de eerste training gegeven aan het elftal van MVV. Knobel trad onlangs in dienst van de Maastrichtse vereniging nadat hij op uiterst tumultueuze wijze ontslag nam als bondscoach van de KNVB Op de foto luisteren Lacroix en Kerstgens aandachtig SCHOONDUKE - De Kloctingse wiele- ramateur Tonnie Huijzen zal aan de weinig spectaculaire kermisuedstrijd van Schoondijke beslist een opwin dende herinnering overhouden: de Bevelandsc coureur behaalde er giste ravond namelijk zijn eerste overwin ning van het seizoen. In een van ver aangezette sprint versloeg Huijzen de sneller geachte Ad van Overveld uit Zegge. Tonnie Huijzen het aan iedereen mer ken. dal hij duidelijk blij was met deze overwinning „Eindelijk is het gelukt riep hij toen hij de bloemen en de over- wmningszoen kwam halen bij Frida Qc- ké. „Ik was erg bang voor Van Overveld. daarom ben ik al voor de laatste bocht bij hem weggespurt Ik heb overigens lang uitgekeken naar deze overwinning. Het waren voordien steeds maar tweede plaatsen, onder meer afgelopen vrijdag in Haamstede, voorts in Olympia's ronde door Nederland en ook ben ik een keer tweede geworden in de Ronde van Joegoslavië, ik geloof, dat ik bij elkaar wel zeven keer tweede geworden ben en een paar keer ook derde" Scherper geworden Eigenlijk moest die overwinning van de Bevelandse renner wel een keer ko men, want vaak zat hij aan de kop van het peloton of een vluchtgroep. Bo vendien is mijn sprint de laatste maan den scherper geworden, er is veel sneL heid bijgekomen", liet Tonnie Huijzen nog weten. Pashalfkoers «na 45 kilometer) lieten de bijna veertig renners blijken, dat ze er waren en daar namen dc vele toeschou wers ook wat van mee Voor hen was het namelijk maar een 'langdradige ge schiedenis, omdat het parkoers in Schoondijke ongeveer zes kilometer lang is, zodathet peloton slechts zestien maal langs denderde. Overigens kan het wielercomité in deze Zeeuwsch- Vlaamse plaats daar niets aan doen. want een kleinere ronde schijnt niet voorhanden te zijn. Voor de schermutselingen halfkoers te kenden Ad van Elzakker en Hans Ha- rinck (die na een rondje weer ingelopen werden) vervolgens Van Berkel. Heddy Nieuwdorp en de Engelsman Neal Map- pleback (die een ronde later vermoeid opgaf) en tenslotte negen man. die de beslissende demarrage plaatsen Het waren Wim Westdorp. Cees Spaans Coppens. Frans Schelfhout. Bram Geense. Johan Hinneman, Tonnie Huij zen. Ad van Overveld en Gerard Bare- man. Zij namen snel 20 seconden op de rest van het peloton, datzich vervolgens gewonnen gaf. Juist na de premiesprint aan het begin van de laatste ronde liet Tonnie Huijzen de acht resterende vluchtmakkers zijn achterwiel zien Slechts Ad van Overveld slaagde er in om aan te haken Hoe de Bevelandse coureur won is al verteld. De voornaamste uitslag luidt 1 Tonnie Huij zen, Kloetingen. 90 kilometer in 2.14 17. 2 Ad van Overveld. Zegge, op 10 seconden. 3 Ad Coppens. Wouw. 4 Cees Spaans, v Gravenpolder. 5 Wim Westdorp, Kapelle. 6 Gerard Bareman. Oudenbosch. 7 Bram Geense. Slnt-Philipsland. 8 Ad van Peer. Sprundel, 9 Johan Hinneman. Terneuzen. op 47 seconden, 10 Kas Fiktorie, Bergen op Zoom, U Charles de Smit. Biervliet. 12 Wim de Wilde, Oudelande: 13 Frans Schelfhout. Hengstdijk, 14 Sylvester Aarts. Kruiningen en 15 Frans var. Berkel. Roosendaal. TONNIE HUIJZEN AMSTERDAM - De Groningse student Ger Ligterink, tot en met de vijfde ronde de beste Nederlander in het IBM-tocrnooi, moest in de zesde ronde zijn meerdere erkennen in de onbere kenbare Joegoslaviër Drasko Velimi- rovic. Ligterink daalde af naar de mid denmoot en Velimirovic revancheerde zich voor twee achtereenvolgende ne derlagen. Tergend langzaam kruipt Viktor Kortsjnoj naar de top van de wedstrijdladder. In de zesde ronde bracht hij Donner al snel in een hope loze positie, iets dat Donner in de vijfde ronde tegen Sax ook al had ondervon den. Zes partijen eindigden in remise, zodat het percentage puntendelingen na zes ronden bijna 70 procent bedraagt Grootmeestergroep: Kortsjnoj tSov) Donner (Nedi 1-0, Szabo (Hom - Sax iHon) 1/2-1(2. Lig terink <Ned> - Velimirovic (Joel 0-1. Böhm (Ned i - Ivkov i Joe 1,2-1 (2 Miles (GBr) - Gipshs (Sov)l 2-1 2 Ree(Ned)-OlafssondJsl) 1/2-1/2, Farago (Hom - Kurajica (Joel 1/2-1/2. Sigur- jonsson tIJsl) - Langeweg (Ned) 1/2-1/2. De stand ls: 1-3 Miles. Kortsjnoj, Farago 4 pnt. 4. Szabo 3 1/2, 5-13 Ree. Sigurjonsson, Kurajica. Olatsson. Gipslis. Sax, Ligterink, Ivkov. Böhm 3.14. Velimirovic 2 1/2.15. Don ner 2. 16 Langeweg 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13