Zaterdag 17 juli weer een vlootshow in Bruinisse Stichting GoesKaden zorgde voor gezelligheid AUTO HOEK VERNIELD festiviteiten bij aanloophaven G. DE WEVER SCHOONDIJKE WINT CONCOURS BARCELONA ..»»WPAG1»JUU1W« GOES - Het was gezellig zaterdag aan de Goese aanloophaven. De vlaggen hingen uit, een draaiorgel zorgde voor vrolijke muziek, er stonden marktkraampjes. er wer den demonstraties oude ambachten gegeven en er was een heuse visafs- lag. waar de tong. schol en schar tegen zachte prijsjes van de hand ging. Het was zaterdag voor de derde ach- teeenvolgende keer, dat de stichting 'Goese kaden' een havenfeest orga niseerde. Het begon al om een uur ol negen met een hengelwedstrijd voor de jeugd. Zo'n tachtig kinderen de den daar aan mee. De v ren nu niet bepaald om over naar huis te schrijven, maar dat kon de prat niet drukken. Zaterdagmiddag was het helemaal dringen geblazen aan de aanloophaven, toen een ba- lonnewedstnjd begon. Maar lielst vijfhonderd kinderen waren daar op af gekomen. De deelname voor een puzzeltocht voor schepen viel wat tegen. Er verschenen slechts een stuk of tien schapen aan de start. De activiteiten Werden 's middags opge luisterd door een optreden van de Bredase jazzband 'The Scat Cats' en door 'Beautiful Idaho'. En dan was er ook weer de traditionele mossel maaltijd, waar velen zich het verse zeebanket goed lieten smaken De Goese havenfeesten werden zater dagavond afgesloten met een groot zeilersbal in de 'Prins van Oranje', waar Cees Hoogesteger en zijn muzi kanten voor de muziek zorgden. De organisatoren van de derde Goese havenfeesten waren na afloop bij zonder te spreken over het verloop van de festiviteiten. ..Het was bijzon der geslaagd Op de foto: een oeeld van de Grote Kade in Goes, waar zowel in het wa ter als op de ival een drukte van be lang ivas. Rommelmarkt van jeugdsoos Veere VEERE - De jeugdsoos Veere organi seert dinsdag 13 juli aanslaande een rommelmarkt. Dat gebeurl vanaf elf uu r 's morgens tot vijf uur 's middags op hel parkeerterrein bij de Campveerse Toen lOranjeplein) te Veere Met de op brengst wil men de soos draaiende hou den kinderspelen en disco-avonden or ganiseren, Voor het eerst zal een soos- krant worden uitgegeven. Huldigingsbolling EEDE - Aan een huldigingsbolling voor C. Bouwens door de bejaarden- en ïnva- lldenclub bij café De Vreeze' te Eede werd door 48 bolders deelgenomen De uilslgg was: 1 J. de Vreeze. Ach Haege- man. Med van Killegem. 2 Jul Sïerens. R Raeman.M de Lange: 3 Pros deGee- ter. Arm de Baets. R Reijbroek. 4 Pr Haegeman. Fr. Gijsels. C. Bouwens. 5 E CocquiL J GoethaLs. V. Verstringe Duivenrubriek Dourdan voor jonge duiven zware opgave Bingowedstrijd HENGSTDIJK - Op camping De Vo gel' te Hengstdijk namen 250 personen deel aan de bingowedstrijd, die in het kader van de vakantie-activiteiten werd gehouden De uitslag luidde 1 B de Cock. Chnge. 2 A. Lemiek. Susteren; 3 G. Mahu. Lams- waarde. 4 mevrouw Van Goethem. Kloosterzande; 5 mevrouw Van Gaas beek. Antwerpen, 7 J. Collet. Zutphen. Eerste zwarte bessen geveild GOES - Op 8 en 9 juli werden door de Zeeuwse veilingen de eerste zwarte be ssen geveild De noteringen liepen van 272-305 cent per kilo. In 1975 waren de prijzen voor de eerste aanvoer die een week later begon dan nu in het seizoen 1976. van 275-284 cent per kilo. Tegelij kertijd werden de eerste zure morellen geveild. De prijzen hiervoor waren van 227-255 cent per kilo In 1975 werden de zure morellen op 16 juli in voorverkoop geveild. In Kapelle zullen de ontsteelde morellen nu in voorverkoop woensdag geveild worden. WEDVLUCHTEN MIDDELBURG - De afdeling Zeeland - van de Nederlandse Bond van zater- SINT-PHILIPSLAND - Zaterdagmid- dagvliegers hield een wedvlucht vanuit ?ag is het stoffelijk overschot van de hoor p Vn r.-iHor ornTr- nolnnir<;rplnnp BIERVLIET - Dourdan. gemiddeld voor de Zeeuwse liefhebbers 340 km. was zondag voor de meeste jonge dui ven een te zware opgave. De prijs kampen stonden abnormaal lang open en de verliezen zijn nu niet direct dramatisch, doch vele jonge duiven hebben de thuishaven toch niet ge haald. Barcelona. 1100 km. beloofde dus niet teveel, doch we zien. dat de echte fonduduiven. de duiven met doorzettingsvermogen en bovendien de duiven met veel ervaring, ook deze zware klip wisten te omzeilen, want gezien de omstandiheden kwamen de duiven rij regelmatig af. Provinciaal gaat de overwinning naar G de Wever te Schoondijke. die H. Be- gheijn uit Koewacht, die er twee door kreeg op zaterdag, klopte en 3de werd J du Puy uit Sluiskil, ook weer met een duif, die reeds verschillende keren met groot succes St. Vincent en Dax gevlogen heeft. Internationaal gaat de oerwinning naar een doffer van Flori- Benoeming onderwijzer NIEUWERKERK - In de vacature aan de christelijke nationale basisschool te Nieuwerkerk. ontstaan doordat de heer w A Jumelet, een benoeming aan de Ds. Bogermanschool te Alblasserdam aannam, werd tot onderwijzer benoemd de heer G J. Zwart, te Middelburg De heer Zwart slaagde onlangs als onder wijzer aan Pedagogische Academie, de Driestar te Gouda P. Mol onder grote belangstelling ter aarde besteld Chartres. Er vlogen 1576 duiven aan het concours mee De snelheid van de eerste duif bedroeg 1087 meter per minuut. De laatste prijsduif vloog 938 meter per mi nuut De uitslag luidt, rayon A: 1 com binatie Van der Maas: 2 Knop-Stouten. 3 B de Ruiter: 4 combinatie van der Maas: 5 J Verwijs Rayon B 1 J Moer land: 2 A. Scherpenisse; 3 J Berkey. 4 A. Hooglande. 5 A Riedijk. Rayon C" 1 M. Boogaard. 2 P. Alebregtse: 3 en 4 W. Daancenzoon.5F Dingemanse Rayon D: 1 P Glas: 2 S. Branderhorst; 3 W. Versluijs; 4 J. Duijnkerke; 5 F. Timmer man. Rayon E: 1 P van Os. 2 gebroeders Clement; 3 Jac Minnaard: 4 gebroeders Clement: 5 mevrouw Minnaard. Rayon F 1 A. de Bruine. 2 H. Scheeie: 3 F. Scheele; 4 A Scheeie: 5 H. de Feijter. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Noord Sc Zuid, 16-17 uur: radio Nomen Nescio. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30- 17.30 uur: miniatuur Walcheren. Gasthuis, 20-21.15 uur: Rawa. NOORDGOUWE - Hervormde kerk: BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Dodenrit met de duivel, 14 jaar. Luxor, 20 uur: Horrer-express, 14 jaar. GOES - Grand, 20 uur: The sound of music, alle leeftijden. HULST - De koning van Engeland, 20 uur De langste dag, 14 jaar. 20.30 uur: Meisjes die graag naar bed willen, 18 jaar. MIDDELBURG - City, 20 uur: Irma la Dour.e, 14 jaar. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Met jouw duivel ui mijn hel. 18 jaar. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Smok- kelschip Lucky Lady, alle leeftijden. VLISSINGEN - Alhambra, '20 uur: Breakhart Pass, 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG-Sin t-Baafekerk. Scin- fala. DRE1SCHOR - Landbouwmuseum, 13.30-16.30 uur: oude landbouwwerk tuigen en klederdrachten. GROEDE - Vlaemsche Duyn: schilde rijen en houtpanelen van Carla Pols. IIEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws museum, 10- 17 uur: verdronken land. Galerie Contrast. 10.30-17 uur: antieke poppen en meubelen. Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: kinderzorg in Zeeland. Abdij, 11, 10-17 uur: Facetten van de Oosterschelde. NIEUWVLIET - Camping Nooitge- dacht: werken Ben Bonte. OUWERKERK - De Vierbannen. 11-19 uur het geheimzinnige leven op duis tere diepten. TERNEUZEN - Galene 'Des Beaux Arts': Java (schilderijen) en Heusser '(beeldhouwwerk); Terneuzens Museum, Knstal en snuiste rijen uit grootmoederstijd. Artikof werken Nildo Marchena. (VEERE - Grote Kerk: Delta Cultureel Hervormde Kerk. 10-17 uur. woord voor woord VLISSDs'GEN-StedelijkMus.eum,10-12 en 14-17 uur: Michiel de Ruyter. IJZEND1JKE - Molen, 14-17 uur: ten toonstelling. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg 1575-1576. Burgwerweeshuis, 10-17 uur- binnen klei antiek en buiten 44 beeldhouwers. Gravensteen, 10-17 uur: Zeeuwse Kunst kring. NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen. tel. 01150-4444 TIIOLEN EN SINT-PHILIPSLAND-tel 0011. HOEK - Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vijf is bij garage Roelse in Hoek een auto volledig uitgebrand. Mevrouw C. J. M. de J.-de J. uit Tcrneu- zen had juist benzine getankt en beslo- brandweer ten haar man te bellen om hem te mek den 'dat de auto zo slecht trok'. Toen zij terugkwam bij de auto ontdekte zij vlammen onder de motorkap. De i Hoek werd gew schuwd. maar ondanks bet gebruik van zes grote schuimblussers kon het vuur niet worden gedoofd. De auto brandde volledig uit. Later heeft de brandweer het vuur met water geblust. De eige naar was niet tegen brand verzekerd. heer P Mol onder grote belangstelling op de algemene begraafplaats van Sint-Philipsland ter aarde besteld. De heer Mol overleed vorige dinsdag op tachtig-jarige leeftijd. De heer Mol was zeer actief voor de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christelijke Arbei dersbond Hij heeft vijfendertig jaar lang deel uit gemaakt van het gemeentebestuur van SintrPhihpsland. veertien jaar als raadslid en eentwintig jaar als wethou der Aan het graf werd gesproken dooi loco-burgemeester A. A. Rijstenbil van SintrPhihpsland. Hij herinnerde eraan, dat de heer Mol een begrip is geweest voor de Fhplanders. ..Het was een groot man. die altijd bereid was het goede te zoeken voor de gemeenschap", aldus de loco-burgemeester. Vernielingen in Westerschouwen HAAMSTEDE - Tijdens het weekeinde hebben toeristen in de gemeente Wes terschouwen op veel plaatsen vernielin gen aangericht. Op tal van plaatsen werden verkeersborden en wegwijzers vernield, zitbanken verdwenen en in Renesse werd een aantal jonge boom pjes gekraakt. KETTINGBOTSING GREVELINGENDAM: LICHT GEWONDE BRUINISSE- Zondagmorgen is bij een kettingbotsing op de Grevelingendam bij Bruinisse een inwoonster van Breda licht gewond geraakt. Vier per sonenauto's werden min of meerzwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de persone nautobestuurder J.M.R. v d B. uitlJs- selstein op deze weg te laat remde voor een file. Hij botste op de wagen van C.MR. uit Breda, die op zijn beurt tegen de voor hem in de file staande auto van M C. uit Schiedam botste. Deze wagen schoot eveneens door en kwam tot stil stand tegen de daarvoor staande wagen van J.S. uit Amsterdam. Bij de botsing werd mevrouw M. uit Breda die bij C M R. in de wagen zat ücht gewond. De wagens werden min of meer zwaar be schadigd. VOOR HET EERST SINDS 1971 NA BESLISSING OOSTERSCHELDE VISSERIJDAGEN, WIELRENNEN EN EEN ZESKAMP BRUINISSE - Voor het eerst sinds 1971 zullen de visserijdagen in Bruinisse weer ondersteund worden met een vlootshow van de mossel vissers. Wa ren de visserijdagen van oorsprong een aangelegenheid van die vissers in sa menwerking met de WV, in 1971 beslo ten de mossel vissers er mee te stoppen, omdat de afsluiting van het Grevclin- genbekken hen allerminst reden tot feestvreugde gal'. Dit jaar zijn ze er ech ter weer bij- En dat is dan te danken aan de beslissing om de Oosterschelde niet helemaal af te sluiten. Van de veertig mosselschepen, die Bruinisse in 1971 nog telde, zijn er nu nog vijfentwintig over De andere vijf tien zijn er mee gestopt of zijn overge schakeld op de palingvisserij. De over ige vissers uit Bruinisse kregen plaats vervangende percelen aangewezen in de Waddenzee en in het Volkeraken bleven doorgaan met de mosselcultuur. On danks de dreiging van een afgesloten Oosterschelde Want dat zou wel eens het einde hebben kunnen betekenen. „Het voornaamste is." aldus de s ris van de vissersvereniging de heer H. Hoogerheide. „dat in Yerseke de verwa terplaatsen kunnen blijven bestaan Die zijn voor ons van groot belang. Een ge- tijdestroom daarin is nodig, omdat we met vloed moeten kunnen binnenvaren en met eb het dode spul door de meeu wen tussen de mossels uit moet kunnen worden gehaald en de mossels dan ook kunnen worden gespreid. Yerseke is bo vendien zo belangrijk, omdat de grond soort daar goed is voor het verwateren en omdat het dichtbij het afzetgebied, voornamelijk België, ligtHoewel Bruinisse toch nog een afsluiting krijgt door de Philipsdam, wat weer gevolgen heeft voor de percelen in het Volkerak. zijn de vissers vol goede moed. Zij hopen nu op eventueel nog wat vervangende percelen in de Oosterschelde en boven dien op een eb en vloedbehoud in de Oosterschelde. die voldoende zal zijn. De heer Hoogerheide .Het zou van een kruldeniersmentaliteit getuigen wan neer ze voor een paar mfijoen extra de gaten voor 60 pet. in plaats van voor negentig procent doorlaatbaar zouden maken Perslot van rekening is dit toch het waterstaatkundige werk van de De vlootshow van de Bmse vissers zal op zaterdag 17 juli om elf uur worden gehouden „Noem het liever vloot- schouw", zegt de heer Hoogerheide. „met schepen kun je niet showen, die kun je alleen laten zien." De toeris ten zullen dan mee kunnen genieten van de feestvreugde en een tochtje op de vis sersboten mee mogen maken. Daarna, om ongeveer kwart over elf zal waar schijnlijk in het Dorpshuis in Bruinisse in aanwezigheid van onder andere een aantal prominenten uit de visserijwe reld, officieel worden onderstreept hoe blij men is met een open' Oosterschel de .Waarschijnlijk het eerste officiële glas hierop", lacht de secretaris van de visserijvereniging. Hierna kan het pu bliek de hele middag tijdens de braderie mossels eten. Officieel beginnen de vis serijdagen al op donderdag 15 juli in Bruinisse. Om twee uur 's middags zal burgemeester T. C. Hekman dan aan de Korte Ring de bradene openen, waarna om vier uur de ronde van Bru voor da mes tover veerug kilometer) en om zes uur de ronde van Bru voor amateurs (over honderd kilometer) zal worden verreden. Vrijdag 16 juli begint de bra derie weer om twee uur 's middags. De kinderen kunnen dan aan bod komen Zeskamp zoone uit Nieuwpoort (West- Vlaanderen). die zijn duif even na 9.00 uur reeds klokken kon. Het betreft hier een doffer, die bij kweekte uit het soort van de pastoor Van Zande, wiens stam gebaseerd is op het Oude Stichelbaut soort, dat hij kruiste met duiven van De Smet-Mathijs. In 1974 won deze duif de 4de Nationaal St. Vincent en werd om die prestatie op het kweek- hok gezet Een heel jaar kweken le verde echter niets dan duivinnen op en de meetse spelers zien nu eenmaal lie ver doffers dan duivnnen en daarom ging hij terug naar het vlieghok. Nu is Drive-in show Disco '70 Veere VEERE - Met ongeveer honderdzeven tig bezoekers heeft 'Disco '70' in Veere een eerste drive-in show gehouden. Er werd zowel 'rock 'n roll' als stijldansen beoefend. Discjockcy was Peter van Zeeland. Volkskoers in Sluiskil SLUISKIL - Van 12 toten met 14 augus tus wordt de Sluiskilse kermis gehou den. Tijdens deze kermis is er op 14 au gustus een volkskoers. georganiseerd door de Sluiskilse kennisvrienden. Aan hetprogramma ïsdoor de organisatoren een nieuw punt toegevoegd, namelijk een liefhebberswedstrijd bestemd voor leden van verenigingen, gevestigd in Sluiskil. V akan tieactiriteiten op camping 'De Vogel' HENGSTDIJK - In het kader van de vakantie-activiteiten werden op cam ping 'De Vogel' te Hengstdijk viswed strijden gehouden, waaraan tachtig personen meededen. De uitslag luidt: 1 G Mangnus. Vogel waarde. 47 punten, 2 W. Herman. Hengs tdijk. 33; 3 G. Gelderland. Vogelwaarde 33: 4 H. de Nooyer. Vlissingen, 33. 5 C. Mannaert. Vogelwaarde. 30; 6 R. de Waal. Kloosterzande. 20; 7 L. Mannaert, Terhole. 20: 8 J. van den Bosch, Hengs tdijk, 20: 9 M. Bogaert, Kloosterzande. 20 en 10 M de Rooy. Vogelwaarde 20 punten. De vangst was goed en er werd voornamelijk paling gevangen. Van daag. zaterdag is de muzikale wedstrijd 'Ontdek de ster'. Voor deze wedstrijd kan men inschrijven tussen 20 en 20.30 uur. Zowel zangers en zangeressen van alle leeftijden, als orkestjes en solo muzikanten kunnen deelnemen. Rommelmarkt en koopdag Schoondijke SCHOONDIJKE - De zomerevenemen- ten die tussen 31 juli en 14 augustus te Schoondijke worden gehouden zijn met twee programma-onderdelen uitge breid. Zaterdag 31 Juli zal er een over dekte rommelmarkt worden gehouden in een grote tent op het Schoondijkse Dorpsplein. Op zaterdag 7 augustus een 'ouderwetse koopdag' zijn in Schoondijke. De goederen kunnen tussen9 00 en 11.00 uur 's morgens worden ingeleverd, te vens is er dan gelegenheid tot kijken en keuren. De Koopdag, verkoop bij opbod door oud-dorpsomroeper Jannus Casteleijn uit Groede, begint 's middags om 1.00 uur. 'Ontdek de ster' op camping 'De Vogel' HENGSTDIJK - Zaterdag werd op kampeerterrein 'de Vogel' te Hengstdijk in het klader van de vakantie- activiteiten de muzikale wedstrijd 'Ontdek de ster'gehouden. Voor dit mu zikaal evenement bestond een grote be langstelling. De uitslag luidde: 1 Chris- tiane en Patrick Reijns uit Hulst met De Straatmuzikant' 180 pnt., 2. mevrouw Heijens uit Vogelwaarde met 'Inge dinge dong' 166 pnt,. 3 mejuffrouw Jo- sée de Rijk uit Hengstdijk met 'Tien kleine nikkertjes'. 154 pnt 4. DE HEER Van Puyembroek uit Beveren (B) met 'Pastoor van Melsels' 147 pnt.. 6. Hub. Verstraeten uit Temeuzen met het lied van de 'Oude accordeonist'. 145 pnt., 7. mejuffrouw Magda van Steerteghem uit Beveren (B) met 'Ik krijg een heel apart gevoel van binnen' 133 pnt en 8. Liliane Herman en Christiane en Sonja Annaert uit Hengstdijk met 'You are the reason why' 132 pnt de duif wereldberoemd en staan Ja panners. Engelsen en Amerikanen In de rij om onvoorstelbare bedragen voor de duif te bieden. De eerste prijs internationaal voor duivinnen gaat zeer vennoedelijk naar Lede. waar M. Drieghe om 9 57 uur zyn duivinnen klokte Het betreft hier een kleindoch ter van de destijds zo bekende Peugeot van wijlen Jos Schelfaut uit De Klinge. In Nederland zal de 1ste Nationaal ge wonnen worden door Kuypers uit Limburg. Voor de zoveelste keer Lim burg voorop dus Practisch negen in Nederland wordt er zo algemeen mee gespeeld op de fundvluchten Typische fondduiven moet men hebben Duiven, die de volgende dag zo fit als de eerste dag hun lange tocht voortzetten, be ginnend op een uur. dat de meetste nog moegestreden van de eerste dag op een dak of kerktoren zitten. Zo'n typische ovemachtfondduif is de 69- 124649 van J. Verhagen uit Hoek. In 1971 won deze duif: Dax Kring 1 Pro vinciaal 13: in 1972: St Vincent Kring 7 Prov. 39; In 1973: Sti Vincent Kr. 5 Prov 35: In 1974 St. Vincent Kr. 6 Prov. 33. Dax Kring 1 Provinciaal 2; In 1975- SU Vincent kr. 5 Prov. 16; Dax Kring 3 en Prov. 4. En nu in 1976: Kring 1 en Provinciaal 4. De zaterdagvliegers zaten met hun oude duiven op Charlres. Ook hier duurde het overal ongeveer een uur voor de prijzen ver diend waren. Na het vallen van de eerste duif moest men een uur geduld hebben voor een vierde deel der duiven thuis was. Verlie zen werden er niet geleden. De Jonge duiven zaten nog maar op Quivrain en werden om zes uur reeds gelost. De eerste jonge duiven haalden een snelheid juist boven de 1000 m.p.m. en om het laatste prijsje te winnen had men ook op deze vlucht een uur tijd. In Zaamslagveer vlogen er 347 jonge duiven, lste 1019 m laatste 616m; P Koopman 1. J. Bakker 2-5-6. H. de Feijter 3-4. J. de Feijter 7, Harm Goossen 8. M Scheeie 9. A de Putter 10: In Temeuzen 319 jonge duiven, lste 1017m; F Dieleman 1. J. Bareman 2-6. M. de Visser 3-10. F Verhelst 4-5, P. Scheeie 7. D. Deurwaarder 8, gebrs. Zeegers 9. die 18 prij zen wonnen van 21 lngekorfde duiven. In Westkapelle lielst 558 jonge duiven, lste 1028m: J. Toutenhoold 1-7. W E Westerbeke 2. J. MElls 3-9-10 <16 prijzen), L. Heijt 4, J Janse 5. F Jongepier 6, L. Dingemanse 8. Vanuit Chartes: E.M-M.Temeuzen met 61 duiven, lste 1086m: A de Bruyne 1-3-7-8-9, A Scheeie 2. W van Hoeve 4-5-6-10. Westka pelle met 145 duiven lste 1075 m.: F. Din gemanse 1-5-7-9 J Toutenhoofd 2-6, W. Flipse 3. J. Brasser 4. W. Verhage 8. Melis 10. F Dingemanse won 7 prijzen van 10 lnge korfde duiven. Zaamslagveer met 52 oude duiven, lste 1083 m.p.m.. H. Scheeie 1-7. F. Scheeie 2. H. de Feijter 3-9. C. van Boven 4, HarmsGoossen 5. W. de Putter 6-10, D. Ba- De zondagsvliegers zaten op Dourdan en Doornik De getrouwe duif te Cadzand: Cha- teauroux met 65 duiven, lste 942 m.p.m. Weer een allerbeste A. Duimnck en zn., die buiten kijf. de ene topprestatie na de andere verwezenlijkt, A. Duininck 1-3-4-7-8-9. L Goossen 2. A de Putter en zn. 5. M. van Hee 6. J. v e 10. Doornik met 245 jonge duiven, lste 1254 m.p.m J. v d. Plasse 1-5-6-10. P. Goossen 2-7, W van Akker 3. A de Putter en zn. 4. A Vasseur en zn. 8. Met 59 oude duiven, lste 1263 m p.m.: A. Duininck en zn. 1-8-10, J. Pleijte 2-7. J, v. d. Plasse 3, L Goossen 4, J. de Melj 5. J. Kools 6, J. Pleijte 7-9. Dourdan met 82 Jonge duiven, lste 1056 m.. A Duininck en zn. 1-9. J. v. d. Plasse 2-3-7, A Mabelis 4. G. Schrier 5. A de Putter en zn. 6, J. Kools 10 Met 40 oude duiven lste 1076 m. A Duinck en zn. 1-2-3-7-8-9- A de Putter en zn. 4-10. J. v. d. Plasse 5-6. De snelvliegers te Oostburg met 240 Jonge duiven ip Quivraln. lste 1256 m M. Buysse 1. L. Verstraeten 2-5. G. van Hee 3, A Ris- seuw sr 4, J Bakker 5, A. Wage 6, Rammo- loo Cauels 8, J. Rlieco 9. J. de Krijger 10. Met 71 oude duiven, lste 1243 m: J. de Smet 1. J de Lijser 2 er. 10: J. de HoUan- der 3 en 8; A Boonman 4. J. Bakker 5; A Aalbreglse 6; J. Simpelaar 7; Bossche Steen bergen 9. Dourdan met 84 jonge duiven. Eer» ste 1050 m.: G. van Hee 1: L. Risseeuw 2 en 4; M. Buysse 3 en 7; Rammeloo Cauwels 5; B. Maas 6. 9 en 10; J. Simpelaar 8. Met 71 oude duiven Eerste 1071 mpm: J de Hollander 1; W van Unen 2 en 5; A. van Hyfte 3. T. de Jonge 4; A Boonman 6; J Bakker 7. Bossche Steen bergen 8: A. Risseeuw jr. 9. J. Duste 10. "Eerste de Beste' te Schoondijke: Doornik met 54 oude duiven Eerste 1236 m: R. Ras 1. R. Postma 2; S. Taillie 3 en 7. KlaassenTailhe4.8 en 10; P Cornells 5, S. Huigh 6 en 9. Met 160 jonge duiven Eerste 1232 mpm: J. Pijcke 1; S. Huigh 2; Klaassen Taillie 3 en 4; W. van de Velde 5; C. Jansen 6,7 en 9; J. Temmerman 8; R. Postma 10. Dourdan met 47 oude duiven. Eerste 1057 m: P. Cornells 1. 5 en 9; G. de Wever 2. gebroeders Gemaert 3 en 6: C. Jan- sen4, R PostmaT. Klaassen Taillie 8; M. Ver- herbrugge 10. Mei 47 jonge duiven. Eerste 1051 rr. R Postma 1C Jansen 2 en 8; Klaas sen Taillie 3 en 9; mevrouw Temmerman 4; A Hemelinck 5.6 en 7; D. van Houle 10. Heikant Sint-Jansteen Dourdan met 62 oude duiven: gebroeders Smet 1. P. Rottier 2 dn 10; L. Helr- wegh 3 en 7. J. Leenknecht 4; J. van Houte 5; D. Nice 6; gebroeders Hermans 8; C. Ttauy 9. Quïvraine met 240 jonge duiven. Eerste 1255 mpm C L. Thuy 1 en 5. gebroeders Smet 2 en 4. C. de Beule 3 en 8; L. de Bruyn 6; L. van Goethem 7. J. van Spaandonck 9. Ed Maas 10. met een kinderprogramma in het 'Durps'uus' waaraan onder andere Kluk Kluk mee zal doen. Voor de volwasse nen begint er dan een puzzelrit voor au to s. Om half acht 's avonds geeft 'Het Markizaat' uit Bergen op Zoom een rol- schaatsenshow op het sportterrein en om acht uur treedt een bekende pop groep op in 't Durps'uus'. Zaterdag 17 juli begint de dag met de vlootschouw. waarna om half twee zeskampspelen worden gehouden op het sportterrein. Acht ploegen doen daaraan mee en de spellciding is in handen van Ted de Braak. Ard Schenk en Lenie Couvee. 's Middags is het weer braderie met mosselen eten. zoals alle drie de dagen 's avonds een barbecue op het Yate Plein wordt gehouden. Om half zeven speelt Sparta 1 een voetbal wedstrijd tegen DBGC Oude Tonge en om tien uur worden de visserijdagen besloten met een groot vuurwerk op het sportterrein. Voor het publiek zijn er verder deze dagen allerlei extra at tracties zoals een kinderearrousel schiettent, oliebollenkraam enz. Met grote droefheid geven wij u kennis dat, n a een moedig gedragen ziekbed voorzien van de H. H. Sacramenten der Zieken te Brugge, is overleden mfjn lieve man. onze zorgzame papa en opa, broer, schoonbroer, oom en neef, de heer MAURICHE AUPHONS MARIE GRUSON echtgenoot van Catharina Maria Boussen, op de leeftijd van 62 jaar. Wijbevelendezielvanonzedierbareoverledenein uw gebeden aan. Oostburg: C. M. Gruson-Boussen Oostburg: Bonny en Edith Gruson-de Boever Temeuzen: Rudy en Ria Gruson-Verstraten Jurgen Gouda: Claudine en Nic van Leuven-Gruson Oisterwijk: Jeanin van Leuwen-Gruson Verreyen-Gruson Fam. Gruson F am. Boussen De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de ter aardebestelling waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatshebbenopwoensdagl4julia.s omló.OOuur in de parochiekerk van deH. Eligius te Oostburg. Eucharistieviering dinsdag om 19.00 uur m de parochiekerk. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze berichtgeving als zo danig te beschouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5