Familieberichten Mevrouw Bakker werd 103 Jeugd Muziek besloot drie weken durend muziekfeest 4 MAANDAG 1? JUU igj, Plotseling is van onze zijde weggenomen, mjn geliefde man en onze zorgzame vader en opa LEENDERT PIETER JAN VAN OEVEREN op de leeftijd van 65 jaar Goes: M. P. van Oeveren-Willemse Yerseke. W. J. van Oeveren C. van Oeveren-van de Eijk Lennart Anieta A. L. Bom-van Oeveren G. J Bom Jeanette Goes. 8 juli 1976 Ravelijn de Grenadier 11 Decrematiezalplaatsvindenopdonderdagl5juli om 14.30 uur in het crematorium te Rotterdam. Maeterlinckweg 101. Gelegenheid tot condoleren na afloop der crema tie. Diegenen die de crematie willen bijwonen wor den verzocht om 14.15 uur aanwezig te zijn Met leedwezen geven wij u kennis van het plotse ling overlijden van de heer L. P. J. VAN OEVEREN die gedurende 45 jaren met grote toewijding en gave onze vennootschap als directeur diende Zijn persoonlijkheid en vriendschap zullen in onze herinnering blijven voortleven Yerseke. 8 juli 1976 Oude Torenstraat 27 De crematie zal plaatsvinden op donderdag 15 juli om 14 30 uur in het crematorium te Rotter dam, Maeterlinckweg 101. Diegenen die de crematie willen bijwonen wor den verzocht om 14.15 uur aanwezig te zijn. Met ontsteltenis namen wij kennis van hetplot- seling overlijden van onze geachte directeur L. P. J. VAN OEVEREN Zijn ondernemingsgeest en rechtschapenheid zal ons altijd in herinnering blijven. Medewerkers Van Oeveren B V. Yerseke - Goes Goes. 8 Juli 1976 Met ontsteltenis namen wij kennis van het over lijden van de heer L. P. J. VAN OEVEREN Oprichter en erevoorzitter winkeliersvereniging IVA Yerseke. Bestuur en leden winkeliersvereniging IVA Yerseke Yerseke. 8 juli 1976 Geheel onverwacht is overleden mijn levens gezel, de heer JAN IV IA KIN G op de leeftijd van 71 Jaar. M. J. Maring-Deurwaarder West-Souburg, 10 juli 1976 Van Doomlaan 21 De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 15 juli a.s. om 13.15 uur in gebouw 'Rehoboth', Rehobothstraat 2 te Oost-Souburg, waarna de teraardebestellingzalplaatshebbenoml4.00uur op de begraafplaats te OostrSouburg. Geen bezoek. Geen Bloemen. Geen toespraken. Heden is van ons heengegaan onze beste schoonzoon, zwager en oom, de heer J. MARING echtgenoot van M. J. Deurwaarder. Oost-Souburg: J. M. Deurwaarder W. Deurwaarder-v. d. Maas 's-H-Arendskerke: M. C. Deurwaarder D. Deurwaarder-de Pagter Middelburg: P. H. Deurwaarder M. Deurwaarder-Simonse Markelo: L. J. de Bree-Deurwaarder A. de Bree Neven en nichten WestrSouburg, 10 juli 1976 Heden overleed, in vertrouwen op haar Heer en Heiland, na een lang en moeilijk leven, onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der PIETERNELLA VOS geboren Schout, op de leeftijd van 72 jaar. Veere: J. Vos Breskens: N. Vergouwe-Vos J. J. Vergouwe Krabbendijke: J. Vos A. P Vos-de Graaf OostrSouburg: W. Vos C. Vos-Sturm Oostkapelle: M. de Voogd-Vos C. de Voogd Oost-Souburg: Jac. Vos E. Vos-Geerlse Linschoten: C. Vos H. Vos-Karman Klunderi Joh. Vos Th. K. Vos-van Belzen Aagtekerke. P. Vos J Vos-Kramer en kleinkinderen Veere. 10 juli 1976 'Nieuw Sandenburgh' De rouwdienst zal worden gehouden D V. woensdag 14 juli a.s. om 13.15 uur in 'Nieuw San denburgh'. waama de teraardebestelling zal plaatshebben om 14.00 uur op de begraafplaats te Veere. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in 'Nieuw Sandenburgh'. Geen Dloemen. Naeen kortstondige ziek te werd tot haar Heer en Heiland opgenomen onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder FRANCINA MAAS-BASSIE weduwe van Adriaan Comelis Maas. op de leeftijd van 76 jaar Amsterdam: W Maas M Maas-Vintges Vlissingen: C Kasse-Maas J Kasse Vlissingen: F Maas J Maas-Plaze Roskilde i Denemarken i: C. Maas B. A. Maas-uolbe Den Haag: F. de Vries-Maas A J L. de Vries Kapelle: P Maas G. Maas-Meulmeester Kleinkinderen en achterkleinkind Koudekerké. 9 juli 1976 Verpleeginrichting 'Der Boede" Correspondentie-adres: Sloeweg 16. Vlissingen De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 13 juli 1976om 12.45uurinhetGereformeerd Jeugd- gebouw, Dr. Öttestraat, waama de teraardebe stelling zal plaatshebben om 13.30 uur op de al gemene begraafplaats te Vlissingen. Liever geen bezoek aan huis. Op vrijdag9 juli ging. naeen moeizaam leven, van ons heen. onze zo zeer geliefde zuster, schoonzus ter en tante, mevrouw FRANCINA BASSIE weduwe van wijlen A. C. Maas, op de leeftijd van 76 jaar. de familie Bassie De familie Maas Algemene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid is toch nog onver wachts van ons heengegaan onze lieve zuster, tante en oudtante JACOBA CHARLOTTE VAN DEN HEUVEL weduwe van G. Hubrechscn, in de ouderdom van 77 jaar Kloosterzande: N. v. d. Heuvel Breskens: J. C v. d. Heuvel Neven en nichten Kloosterzande, 9 juli 1976 Huize 'Sint-Anthonius' Groenedijk Correspondentie-adres: P. Roedema, Wester- zicht 320, Vlissingen. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 13 juli a.s. om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Breskens. Heden heeft de Here plotseling uit ons midden weggenomen, tot onze droefheid, mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ANNA JACOBA DE MUNCK geboren Polderman, op de leeftijd van 81 jaar. Middelburg: C. de Munck M. J. Kerkhove-de Munck M. Kerkhove Scheveningen: C. de Munck J. M. de Munck-Kingmans Middelburg: M. de Munck S. J. de Munck-Houmes Klein- en achterkleinkinderen Middelburg. 9 juli 1976 L. Stommesweg 1, flat 6 Correspondentie-adres: De Ruyterstraat 33, Middelburg. Deoverledene isopgebaard in de rouwkamer van huize 'Swerf-Rust', L. Stommesweg 1. Rouwbe zoek maandag en dinsdag van 18.00-20.00 uur in flat 6. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 14 juli 1976oml2.00uuropdealgemenebegraafplaatste Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en belangstel lenden in de Getuigeniskerk aan de Adriaan Lau- werijstraat die aanvangt om 13.00 uur. Vertrek vanaf de Getuigeniskerk om 11.30 uur. Gelegenheid de familie te condoleren na afloop van de teraardebestelling in de aula op de be graafplaats. Heden overleed onze geliefde zuster en schoon zuster. mevrouw A. DE MUNCK-POLDERMAN op de leeftijd van 81 jaar. Koudekerke: W. Polderman-de Bree Vlissingen: W. Polderman Rotterdam: W. Polderman Middelburg: P. J E Jeras-Polderman A. Jeras Middelburg. 9 juli 1976 Na een langdurig, doch zeer geduldig gedragen lijden heeft de Here tot Zich ge nomen mijn enige ge liefde zuster op de leeftijd van ruim 72 jaar. „d'Eenvoudige wil God steeds gade slaan". J. de Ligme-Schout iedereen leest de krant altijd en overal, Heden overleed onze innig geliefde tante, mejuf frouw J. P. BRUGGEMAN in de ouderdom van 86 jaar. Namens de familie" G A. Brueeeman Rilland-Bath. 10 juli 1976 Correspondentie-adres: G A Bruggeman. Slot- straat 10. Baarland. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 13 juli as. des namiddags om 15 00 uur vanuit het ver enigingsgebouw te Baarland Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het verenigingsgebouw Bedroefd, maar dankbaar voor watzij voorOns is geweest, is na een liefdevolle verpleging in ver pleeghuis Ter Schorre', voorzien van het Heilig Oliesel van ons heengegaan onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder MAGDALEN A FREDERIKA FRANCISCA DE PAUW-KALLE weduwe van Louis A. J. de Pauw. in de ouderdom van bijna 91 jaar. Den Haag: M. Theissen-de Pauw Schiedam: D v d Wege-de Pauw P. v. d Wege Middelburg: E. Bults-de Pauw D. Bults Hansweert. Ch. de Pauw A. de Pauw-Anflmowa Hansweert: J. de Pauw M. de Pauw-Walrave Vlissingen: J Hemelaar-de Pauw G. Hemelaar IJmuiden: J de Pauw J. de Pauw-van Lit Klein- en achterkleinkinderen Moeder is opgebaard in het mortuarium van verpleeghuis 'Ter Schorre', gelegenheid tot be zoek aldaar. 19 00-20.00 uur. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 14 juli a s. om 11 uur in de kerk van O. L. Vr Onbevl. Ontvangen te Hansweert, v de begrafenis op het r-k kerkhof aldaar Gelegenheid tot condoleren in 'Kay Munck'. Correspondentie-adres: G Hemelaar. Nieuwen- dijk 29, Vlissingen. zakënklei ritjes We hebben nog enkele prachtige bruine cn grijze schapevachten zeer mooi Gaarne zijn wij uw adres voor creatieve apparaten weefgetouw, spinnewielen losse onderdelen, weefwol enz. Modehuis De Schipper telefoon 01196-12678 zkl Uw droomwens op het gebied van slaapkamers prachtige boeren eiken kamers moderne zwart essen kamers De gezondste inlegramen de beste matrassen U koopt het in deze vakantie-meubelactie zeer voordelig Toonzaal Vermetstr. 6, 's-H.-Arendskerke geopend zaterdagmiddag of na afspraak Meubelhuis De Schipper telefoon 01196-12438 500 mz slaap- meubelen onze specialiteit Tientallen modellen m alle maten. Wij houden voorraad' dus di rect levergaar en door ons vakkundig geplaatst. Onze juliaanbieding Degelijke zware kwaliteit ei genslaapkamer met wit-front, fraai van aanzien. Alle delen los verkrijgbaar. 2-pers. ledikant 140 x 200 98,- Litsjumeaux 180 x 200 125,% Nachtkastjes 75,- Toilettafel 3-delige spi egel 295,- 3-drs. linnenkast Igrote maat) 325,- Indien geheel compleet 795,- Ook in litsjumeaux 795,- Bijpassendebedplatenen spi ralen. Bljpassendeslaapkamerstoe- len en bedspreien. Linnenkasten in diverse uitvoeringen 2-drs. wit v.a. 99,- 3-drs. wit v.a. 235,- 4-drs. wit v.a. 495,- 2-drs. grenen 225,- 1 pers. ledikant blankvuren 119,- Bijpassende nachtkastjes, linnenkasten, schrijfmeu- belen Speciale ledikanten voor bejaarden met passende matrassen Kent u spnngbox Pulman. Ook van Olga, het meest ideale slaapmeubel aan be taalbare prijzen. Gezellige vakantie-meubelactie U vindt een prachtige collectie meubelen in meubelhuis De Schipper Speciale aandacht voor massief noten 250 en 300 breed massief eiken U ontvangt of grote inruilwaarde of een leuke vakantiekorting Meubelhuis De Schipper Nieuwdorp, tel. 01196-12438 Zkl Maar er zijn nog volop bikini's, badpakken tuinparasols, stretches halterjaponnetje of zomerkleden Alleen de grootste verrassing U koopt met 10% korting in Schippers Modehuizen Amemuiden - 's-Heer-Arendskerke Nieuwdorp Tot ziens. 2,11 won nginrichiing idonge koudekerke Dorpsplein 35 2500 m2 woninginrichting Wij zijn altijd voordelig. Xti-vSi GRAAUW - Mevrouw M de Bakker-De Rooy uit Graauic vierde haar 103e verjaardag. Zij is geboren uit een schippersfamilie uit het in de nabijheid gelegen Paal. Mevrouw De Bakker-De Rooy icoontinbijhaardochlermevrouwdeweduweH. van Immerseel-De Bakker aan de Irenestraatte Graauw. De 103-jarige geniet nog van een goede gezondheid. Loco-burgemeester B.de KeijzeruitHulstging haar metwethouder R.J.Eeman, eveneensuii Hulst Jeliciterenenoverhandigdehaar namens het gemeentebes tuur van Hulst een blooemstuk. Onderhen, die ook hun opwachting kwamen maken was pastoor A. Ruyloft uit Graauw en zijn collega emeritus-pastoor F. van Aert uit Brasschaat B.i MIDDELBURG, JEUGD MUZIEK. STADHUIS D rie weken achtereen is Middelburg brandpunt van de hedendaagse muziek geweest. Naar het oordeel van minister Van Doom lag de Zeeuwse hoofdstad 'wel wat excentrisch' voor een festival rond Xenakis. Maar aan de andere kant achtte hij de initiatieven van Jeugd Muziek Zeeland van zo'n gewicht dat hij met ruime geldmiddelen over de brug kwam. Die middelen lijken ons. naar alles wat we gehoord én gezien hebben ler zat een flinke dosis muziek theater in het programma) uitstekend besteed. En naar die verre zuidweste lijke uithoek van Nederland blijken heel wat mensen uit de culturele randstad de weg te hebben gevonden. Het is vooral een jong publiek geweest dat de vele voorstellingen heeft bijgewoond. Met bijna tweehonderd man was het op de slotavond van het feest zaterdag jongstleden, komen opdagen om nog eën keer de onvermoeibare Geoffrey Madge te beluisteren. Hij gaf zijn recital op het met spots verlichte binnen- pleintje achter de stadhuistoren. De romantische sfeer van een ver verleden en de nieuwe pianoklanken vormden een mooi contrast. Eerst probeerde Madge ons een beetje bij de neus te ne men met vriendelijke welluidende mu ziekjes van Per Norgaard en Brian Chappie, een soort aan onze tijd aange paste 'Clair de Lune'-achtige toestan den. Tegen het fraaie gotische decor en in de warme avondlucht werden de ge voeligste pianosnaren getroffen. Maar met werk van Richard Maele, Bill Hop kins (drie etudes), Stockhausen's vijfde 'Klavierstück' en een goed geschreven eigen compositie ('Movements') vatte hij de echte eigentijdse draad weer op. Zes slagwerkers van het Concertgebouw- en Residentieorkest verbaasden zaterdagmiddag met Xe nakis 'Persephassa'. Elk voorzien van een uitgebreide batterij hadden zij het publiek ingesloten in een magisch ruim telijke beweging van klank. Woorden van grote lof, mede aan de exact lei dende dirigent Lukas Vis. De tijd tussen deze indrukwekkende 'Persephassa' en het avondoptreden van Madge werd op onderhoudende wijze overbrugd door de Amerikaanse cellist Tristan. Deze voerde met zijn instrument en met zijn lichaam een aantal bijzonder amusante acts op. Maarten van Regteren Altena zou hem later assisteren. Daarmee werd deze onvolprezen Nederlandse bassist recht gedaan voor de onbenullige rol die hem vrijdagavond door Michael Wais- visz was toebedacht. Met diens kraak- dozen. waarmee hij jaren geleden ook al op de proppen kwam, en met medewer king van freejazz zangeres Moniek Toe bosch bracht Waivisz een programma dat ondermaats was. Leuke dwaze idee tjes bracht hij op zo'n dilettantische manier op het publiek over dat slaap (het was al laat) en verveling de over hand kregen. JVIet Xenakis 'Evryali' (golvenspel) werd drie weken geleden het Festival ingeluid. De klanken van dit stuk, voor Middelburg al bijna klassiek, waren de laatste van het festival. Alvorens Geof frey Madge Xenakis' golven van klank over het stadhuispleintje liet rollen, be dankte hij, onder instemming van de aanwezigen, Ad van 't Veer, de regonaal- manager van Jeugd Muziek Zee land, voor diens organisatorische capa citeiten en niet aflatende inzet voor en tijdens dit feest van de nieuwe muziek. A.L De Wolff, eigentijds en traditioneel De GOES-GROTE KIC 'e Groningse organist Charles; Wolff zette zaterdagavond z'n gehoo:: de Grote Kerk te Goes een progra- voor, dat in twee delen te splitsenr, componisten, die nog een binding 1 ben met deze tijd. Componisten ooi: zich compositie-technisch - onderr - kenmerken door een zin voor gri modularities of wisselende toonsooi Zij vormden de ene 'helft' van het; gramma. De anderen waren de trad:, nelen: Bach, en mensen die zijn spoor drukken. De eerste vier werken, die De Wolf: het fraaie Marcussenorgel vertoktót nooE Examens MIDDELBURG - Aan de technische ho geschool te Delft slaagde voor het exa men bouwkundig ingenieur (afdeling stedebouwjdeheer A. C. de KokuitDom- burg. De heer De Kok maakte met een studie vriend uit Schiedam een studie over het onderwerp: 'Middelburg als winkelstad' waarvoor zij een eervolle vermelding verwierven. Het resultaat van dit studieobject heb ben zij donderdagmiddag aangeboden aan de burgemeester van Middelburg, drs. P. A. Wolters. UTRECHT - Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal exa men natuurkunde de heer W. J. Ventevo- gel te Vlissingen. Voor het doctoraal examen scheikunde slaagden mejuffrouw A. A. Boumanen de heer W. Verboom beiden te Temeuzen. Aan de Hogere Technische School der Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotter dam slaagden voor het diploma, bouw kundig ingenieur mej. Lia Dekker te Middelburg en de heer Chr. Mabelis te Cadzand. NIEUWERKERK - Aan de MTS te Rot terdam slaagde voor het examen werk tuigbouwkunde deheer A. W. Wandel uit Nieuwerkerk. i componisten van de eerstgenoei categorie. Hij opende met Max Reg Toccata' (in d) en 'Fuga' (in D) opusi een feestelijk-imponerende, overeei gende introductie; frapperend, enlnli tweede deel toch tot overpeinzen sto mend. Het 'Prière' van de Zwitser Frank M: tin. een man, die Schönberg's twai! toons systeem op eigen wijze heeft v-: werkt, riep door de toepassing van de kere pijpwerken uit het middenrepv inderdaad een gebedsfeer op, zij hete: dat die op ons overkwam als een gtfc in een Boedhisrische tempel- Van de Belgische-Franse Ie negenüende-eeuwer César Frank kit "Choral H' belijdend, smekend. V: vanuit het midden naar het hoge rtc ter sterke crescendi monde het werk: in een getuigend slot. De Wolff slingerde met kracht de br.- tale staccato-akkoorden de kerkrufc in van het 'Transport de Joie' ui: l'Ascension', 'de 'Hemelvaart' van: 'moderne' Fransman Olivier Messlat Het werd een wervelstorm van vreugt- klanken voor degene, wiens oor ookar andere dan traditionele toonsoorte gewend is. Meer in de traditinele sfe.-ï kwamen we met het orgelkoraal 'lts. meine Freude' van Joh. Bastiaansl' zingend tongwerk in de leidstem difc bij tot het klinken van een zeer bes: ken, diepzinnig stuk muziek. Diezei: bezonkenheid, rust en eenvoud belc- terden we in Joh. S. Bach's orgelkort 'Das alte Jahr vergangen is'. Een fc' voudige leidstem vermag soms ms ontroering te verwekken dan een daw end 'grand jeux'. Charles de Wolff te even tevoren zo'n grand jeux ofwel v. werk' laten klinken aan het slot van A-' thon van der Horst's Toccata' uit i Suite 'in modo conuncto', dat al metr. bust spel, vooral ook in de pedalen tó gonnen was, en uitgroeide naar e overweldigend slot Het concert eindigde met Bach' tó kende en veel gespeelde werk Toce: en Fuga in d'. De Wolff nam 'n nogalhw tempo, waar op zichzelf niets tóp is. Langzamere tempi kunnen dit«: wel eens 'loodzwaar" maken. Maar tóp het eind, waar een aangrijpend V. werk' verwacht wordt, verflauwde 4 aanpak iets. waardoor het slot minë krachtig klonk. Dat neemt niet wegc: dit orgelconcert (onder auspiciën van 4 'Commissie Orgelconcerten Grc< Kerk') een concert was met veel mui kaai orgelgenot, dat deze organist cc bood. Het vrij talrijke publiek - zei: een 100 personen - bracht Charles 6 Wolff dan ook een welverdiend appl^ G'- HOOG EN LAAG WATER Dinsdag 13 juli +NAP NAP uur cm uur cm uur cm uur Vlissingen 3.00 233 15.16 225 9.23 190 21.51 Temeuzen 3.33 248 15.46 240 9.57 202 22.27 Zierikzee 4.30 164 16.47 149 9.48 154 22.21 Hansweert 4.11 262 16.24 253 10.31 217 22.59 Wemeldinge 4.48 195 17.09 180 10.29 175 22.49

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4