Zaterdag 17 vlootshow in juli weer een Bruinisse Twintigste Thoolse dagen met gevarieerd programma besloten Goede kwaliteit op 21ste fokveedag te Zierikzee Uitslagen fokveedag agenda Parachutespringen boven Bruinisse WISSEL SCHOUWEN 41 VEEL BELANGSTELLING VAN INWONERS EN TOERISTEN wedstrijden, parachutisten, politiehonden J SCHERPE*188*- - °P het Pluimpot' terrein bij Scherpenisse zijn zaterdag je twintigste Thoolse dagen met een bijzonder gevarieerd programma afge sloten. Men zag een ponydemonstratie, parachutespringen een trekkerbehen- digheidswedstrijd, een wedstrijd klei- doivenschicten en een demonstratie met politiehonden. Hetza terdagprogramma begon meteen felicitatie namens het gemeentebestuur door loco-burgemeester C. J. Moerland, die het waard vond dat de plaatselijke overheid morele en financiële steun kettingbotsing grevelingendam: licht gewonde BRUINISSE- Zondagmorgen is bij een kettingbotsing op de Grevelingendam bij Bruinisse een inwoonster van Breda licht gewond geraakt. Vier per sonenauto's werden min of meer zwaar beschadigd. Set ongeluk gebeurde toen de persone nautobestuurder J.M.R. v. d. B. uitlJs- selstein op deze weg te laat remde voor een file. Hij botste op de wagen van C.MR. uit Breda, die op zijn beurt tegen de voor hem in de file staande auto van M.C uit Schiedam botste Deze wagen schoot eveneens door en kwam tot stil stand tegen de daarvoor staande wagen van J.S. uit Amsterdam Bij de botsing werd mevrouw M uit Breda, die bij C.M.R. in de wagen zat licht gewond. De wagens werden min of meer zwaar be schadigd. Stockcarraces in Zierikzee ZIERIKZEE - De stockar racingelub 'Evaco' hield stockercarraces op het industrieterrein bij Smit en Bolnes te Zierikzee. Er werd een mcrkenrace en een race voor zelfgebouwde auto's ge reden. zijn [n beide races werden drie manches ver- hu reden en vervolgens de finale. Door de '.ds- droogte was het terrein dermate slecht 'he- datervierwagens uitde bocht vlogen en bal- in de sloot terechtkwamen. Na een botr sing, waarbij een coureur lichte ver- wondingen opliep, staakte de baan commissaris de strijd. De prijzen wor den op 31 juli uitgereikt tijdens stock- carraces in Breskens. Tijdens de pauze vanderaceslandden drie parachutisten vandeparachutistenvereniging 'Icarus' I uit Loosdrecht op het wedstrijdterrein. 30ES - Ziekenhuis De Bevelanden Voord Zuid, 16-17 uur: radio Nomen Vescio. MDDELBURG - Molenwater, 9.30- 730 uur' miniatuur Walcheren jasthuis, 20-21.15 uur: Rawa. VOORD GOUWE - Hervormde kerk: BIOSCOPEN 5ERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 Uur: Dodenrit met de duivel. 14 jaar. -uxor, 20 uur: Horrer-express, 14 jaar. JOES - Grand. 20 uur: The sound of nusic, alle leeftijden. IULST - De koning van Engeland. 20 ïur: De langste dag. 14 jaar. 20.30 uur: Meisjes die graag naar bed willen, 18 aar. 'UDDELBURG - City, 20 uur: Irma la Douce, 1-4 Jaar. X)STBURG - Ledel. 20 uur: Met jouw iuivel in mijn hel, 18 jaar. rERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Smok- :elschip Lucky Lady. alle leeftijden. 'L1SSINGEN Alhambra, 20 uur: 3reakhart Pass, 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN tARDENBURG-Sint-Baafskerk: Scin- aia. IREISCHOR - Landbouwmuseum, 3.30-16.30 uur: oude landbouwwerk- uigen en klederdrachten. JROEDE - Vlaemsche Duyn: schilde ken en houtpanelen van Carla Pols. 1E1LLE - Landbouwmuseum, 10 12 en 3-17 uur oude landbouwwerktuigen. 'UDDELBURG - Zeeuws museum, 10- 7 uur verdronken land. Jalerie Contrast. 10.30-17 uur: antieke •oppen en meubelen, üjksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: "inderzorg in Zeeland, ibdij, 11, 10-17 uur: Facetten van de Dosterschelde. UEUWVLIET - Camping Nooitge- iacht: werken Ben Bonte. 1UWERKERK - De Vierbannen. 11-19 lur. het geheimzinnige leven op duis- ere diepten. rERNEUZEN - Galerie "Des Beaux Lrts': Java (schilderijen) en Heusser beeldhouwwerk); femeuzensMuseum, Kristalensnuiste- ijen uit grootmoederstijd. frtikof: werken Nildo Marchena. »'EERE - Grote Kerk: Delta Cultureel, iervormde Kerk. 10-17 uur: woord voor voord >7JSSINGEN-Stedelij k Museiun. 10-12 :n 14-17 uur: Michiel de Ruyter. JZENDUKE - Molen, 14-17 uur: ten- 'Oonstelling. tIERlKZEE - Gemeentemuseum; Te- ugblik op beleg 1575-1576. ïurgwerweeshuis, 10-17 uur: binnen klei müek en buiten 44 beeldhouwers Jravensteen, 10-17 uur: Zeeuwse Kunst ding. VOORD- en MIDDEN-ZEELAND - joes, tel. 01100-14444 ÏEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- '■en, tel. 01150-4444. fHOLEN EN SINT-PHILIPSLAND- tel. 1011. blijft verlenen aan een commissie die lek Jaar opnieuw honderden inwoners van Tholen en toeristen naar Scherpenisse brengt. Hij vond het ln de eerste plaats een belangrijke zaak omdat liefde voor het dier extra wordt aangewakkerd en dat daarbij in het bijzonder de Thoolse veehouderij wordt gediend. De heer Moerland vond het vervolgens van be lang als een ontmoetingsplaats van streekbewoner en toerist Hij wenste de commissie dan ook nog jarenlange soortgelijke activiteiten toe Variatie was er op deze slotdag volop tijdens een demonstratie van politie honden van de groep Walcheren en van de club Middelburg, met commentaar Benoeming onderwijzer NIEUWERKERK - In de vacature aan de christelijke nationale basisschool te Nieuwerkerk, ontstaan doordat de heer W A. Jumelet een benoeming aan de Ds. Bogermanschool te Alblasserdam aannam, werd tot onderwijzer benoemd de heer G. J. Zwart te Middelburg. De heer Zwart slaagde onlangs als onder wijzer aan Pedagogische Academie, de Driestar te Gouda. P. Mol onder grote belangstelling ter aarde besteld SENT-PHILIPSLAND - Zaterdagmid dag is het stoffelijk overschot van de heer P. Mol onder grote belangstelling op de algemene begraafplaats van Sint-Philipsland ter aarde besteld. De heer Mol overleed vorige dinsdag op tachtig-jarige leeftijd. De heer Mol was zeer actief voor de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christelijke Arbei dersbond. Hij heeft vijfendertig jaar lang deel uit gemaakt van het gemeentebestuur van Sint-Philipsland. veertien jaar als raadslid en eentwintig jaar als wethou der. Aan het graf werd gesproken door loco-burgemeester A. A. Rijstenbil van Sint-Philipsland. Hij herinnerde eraan, dat de heer Mol een begrip is geweest voor de Fiiplanders. „Het was een groot man, die altijd bereid was het goede te zoeken voor de gemeenschap", aldus de loco-burgemeester. De oud burgemeester van Sint-Philipsland. de heer L. J. de Jonge, zei de dierbaarste herinneringen te bewaren aan de tijd dat hij met de heer Mol heeft samenge werkt. Voorafgaand aan de ter aarde be stelling werd in het hervormd jeugdge- bouw een rouwdienst gehouden. van de heer A. Hoosgtraten kwam veel aan de weet over duur en doel van het africhten van politiehonden Gedemon streerd wrd het volgen aan de lfjn. het afliggen, het weigeren van voedsel en aanval en transport van gevangenen. De grote tent was toen al volgestroomd, hier verwekte muzikale clown en goo chelaar Ali Ben Lux groot enthou siasme en bijval van de jeugd. In de pauze konden ouderen en jongeren getuige zijn van een attraktieve pony demonstratie en -race, waarbij tenslotte de zusjes Brooijmans om de eerste en tweede plaats moesten kampen. Hella Boorymans imet Riellai werd eerste Maija Brooijmans met Dorian tweede en Ellis Punt uit oud-Vossemeer derde Een trekkerbehendigheidswedstrijd met talloze hindernissen bracht Theo den Engelsman uit Poortvliet op het erepodium. Hij had ruime voorsprong op L. Menheere uit Poortvlieten M. van Tilburgh uit Oud-Vossemeer die ex ae quo op de tweede plaats eindigden. In de kleiduivenwedstrijd werd het een nek-aan-nek race tussen een team ja gers uit Tholen en Sint-Philipsland. Na een viertal onderdelen te hebben ver schoten eindigde het Thoolse team met 760 en de Sint-Phillplandse jagers met 695 punten. Twee parachutisten van de parachutis- tenclub uit Zegge landden temidden van de honderden kijkers, maar wel precies in de afgebaande vrije enkel van het Pluimpolterrein. Een toto op seconden en tot op de meter uitge voerde precisie-manoeuvre. Veel belangstelling was er ook nu weer voor de traditionele autorally die vanaf het Scherpenisses veilinggebouw startte en de équipes voerde door de mooiste stukjes Tholen. Een puzzelrit die overigens wel de nodige aandacht vergde om de controleposten niet te missen Tinus Suurland uit Stavenisse stak met slechts 4 strafpunten met lop en schouders boven de andere negen tien prijswmnars uit. Tweede was M. Byl uit Poortvliet met 11 strafpunten. Voor het sluitstuk, de 'vijf sterrenshow' sat tenslotte de grote tent opnieuw bijna vol met een 600 belangstellenden die luisterden naar Marrty. trompettist, conferences van Harry Touw. zang van Ciska Peters en Ronnie Tober. de ilu- sionist Appie Bra en het orkest Sonny Boys. Kwart voor twaalf sloot voorzitter M. C. J. Kosten de 20e Thoolse dagen. On danks vrij koste programma onderde len zal het vierde lustrum ook in finan cieel opzicht niet ongunstig uitvallen. Wat de publieke belangstelling betreft, vooral ook van toeristen, kan men het jaarlijks agrarisch evenement op Tho len zonder grote risico's voortzetten. Eerste zwarte bessen geveild GOES - Op 8 en 9 juli werden door de Zeeuwse veilingen de eerste zwarte be ssen geveild. De noteringen liepen van 272-305 cent per kilo. In 1975 waren de prijzen voor de eerste aanvoer die een week later begon dan nu in het seizoen 1976. van 275-284 cent per kilo. Tegelij kertijd werden de eerste zure morellen geveild. De prijzen hiervoor waren van 227-255 cent per kilo. In 1975 werden de zure morellen op 16 juli in voorverkoop geveild. In Kapelle zullen de ontsteelde morellen nu in voorverkoop woensdag geveild worden. Vernielingen in Westerschouwen HAAMSTEDE - Tijdens het weekeinde hebben toeristen in de gemeente Wes terschouwen op veel plaatsen vernielin gen aangericht Op tal van plaatsen werden verkeersborden en wegwijzers vernield, zitbanken verdwenen en in Renesse werd een aantal jonge boom pjes gekraakt. Wandeltocht en dorpsmarkt Kortgene KORTGENE - De gymnastiekvereni ging OKK uit Kortgene organiseert op woensdag 14 juli een wandeltocht vanaf café-restaurant De Zandkreek De af standen van deze avondwandeltocht zijn 5 en 10 kilometer. Naafloop is er een 'blarenbal' in de Granadabar. De plaat selijke middenstandsevenementen- commissie houdt op vrijdag 16 juli 's middags en 's avonds een dorpsmarkt met onder meer een pierement en een rad van avontuur. Voor zaterdag 17 juli staat er wederom een dergelijke markt, nu met onder meer een rommelmarkt, op het programma. Voetbaltoernooi S. V. Wissenkerke WISSENKERKE-Vandaag-maandag - tot en met donderdag organiseert de SV Wissenkerke een voetbaltoernooi tussen de campings De Roompot, De Molenhoek en Anna Friso, waarbij de SV Wissenkerke ook met een juniore nelftal vertegenwoordigd is. Tijdens de finale aanstaande donderdag zal er een show worden gegeven door de muziek vereniging Apollo uit Wissenkerke. wedvluchten MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van zater dagvliegers hield een wedvlucht vanuit Chartres. Er vlogen 1576 duiven aan het concours mee De snelheid van de eerste duif bedroeg 1087 meter per minuut. De laatste pnjsduif vloog 938 meter per mi nuut. De uitslag luidt: rayon A 1 com binatie Van der Maas; '2 Knop-Stouten; 3 B. de Ruiter; 4 combinatie van der Maas; 5 J. Verwijs. Rayon B: 1 J Moer land; 2 A. Scherpenisse; 3 J. Berkey; 4 A. Hooglande; 5 A. Riedijk. Rayon C. 1 M. Boogaard. 2 P. Alebregtse; 3 en 4 W. Daane en zoon: 5 F Dlngemanse. Rayon D 1 P. Glas; 2 S. Branderhorst, 3 W Versluijs; 4 J. Duijnkerke; 5 F. Timmer man. Rayon E. 1 P. van Os; 2 gebroeders Clement; 3 Jac Minnaard; 4 gebroeders Clement; 5 mevrouw Minnaard. Rayon F: 1 A. de Bruine; 2 H. Scheele; 3 F. Scheele: 4 A. Scheele; 5 H. de Feiiter. BRUINISSE - De toeristen in Bruinisse hebben zaterdag het VVV-initiatief tot het organiseren van een aantal attracties beloond door uitgebreid bhjk te geven van hun belangstelling. Het teas om twee uur zaterdagmiddag erg druk op het terrein van Aquadelta waar Aquadelta en de VVV hadden gezorgd voor een parachutisten-luchtshow van het bekende paracentrum Texel-Spa. In totaal werd vijf keer gesprongen met ronde en matrasvormige parachutes. Sprongen die vooraj gingen door oranje rookpluimen om de plaats te bepalen. Om ha\f vier was het opnieuw erg druk: nu op het havenplateau waar het publiek zittend in het gras op de dijk kon genieten van spuitbalwedstnjden. De vrijwillige brandweer van Bruiniisse had voor dit doel vier brandspuiten onder druk gezet waarmee een bal. die over het plateau was gespannen, moest worden verplaatst. Lukte dal niet. dan spoten de jeugdige deelnemers met veel enthousiasme elkaar nat. Om half achtjs avojids zorgde de boerenkapel uit Oosterland voor sfeer tn het centrum door een optreden op de muziektent. Een beeld van de 21e agrarische dag in zierikzee: een défilé van een groep rundvee. BEWONDERING VOORMOED DEELNEMERS RUNDVEE, SCHAPENEN TREKPAARDEN ZIERIKZEE - De Agrarische Dag in Zierikzee zaterdag was weer als van ouds het trefpunt voor 'beroepshalve' geïnteresseerden en toeristen. Be halve de 21e centrale Fokveedag waarvoor een keur aan rundvee en schapen en ook weer trekpaarden wer den aangevoerd, trok het kringcon cours van een zestal Zeeuwse rijver- enigingen veel bekijks. Wethouder C. Bijdevaate legde bij de opening van het middagprogramma van het kringconcours de verbinding tussen het agrarisch element en de acti viteiten van de landelijke rijverenigin- gen. De paardenfokkerij, zo betoogde hij is 'n belangrijke tak van 't agrarisch bedrijf geweest. Hoewel het paard als trekkracht het veld heeft, geruimd vooi de tractor zijn de landelijke ryvereni- gjngen steeds meer in opkomst „Dat fr een belangrijk gegeven waardoor d€ paardenfokkerij in stand kan worden gehouden." aldus de wethouder, die er verder op wees dat dit concours er weei toe bijdraagt de rijverenigingen meei bekendheid te geven. In de ochtenuren had de Zierikzeese wethouder al de 21e Centrale Fokveedag geopend, die sa men met het concours werd gehouden aan de Willem van Oranjelaan. Hij prees de activiteit van de deelnemers, die on danks de 'lange hete zomer" en de droogte toch de moed hadden om te komen en hun medewerking te verlenen aan deze manifestatie. „U hebt uw zor gen gelaten voor wat ze zijn, om te tonen wat u hebt bereikt in de fokkerij." aldus de heer Bijdevaate. Hij wees op de fi nanciële en technische moeilijkheden waarmee de tegenwoordige boer te kampen heeft en zei verheugd te zijn. dat desondanks toch de agrarische sec tor door deze keuring en hetconcours op Schouwen Duiveland gestalte wordt gegeven. Het Schouwen-Duivelandse vee maakte, ondanks de droogte, toch een goede indruk. De heer H. Zonder land noemde namens de jury. die de schapen beoordeelde, de aanvoer vrij redelijk. Groter dan vorige jaren toen ei een wat krappe belangstelling voor dl! onderdeel was. Met de kwaliteit was hij erg ingenomen Vooral de eenjarige rammen sprongen er uit en ook de lammeren maakten een goede indruk. Inspecteur van het NRS en jurylid de heer W. van Sluys prees bij de afdeling rundvee vooral de goede presentatie en wijze van toiletmaken. Daamaastnoemde hij de dieren van een goede doorsnee-kwaliteit, waarbij vooral de mooie kopgroepen opvielen. Opvallend goed was de bedrijfscollectie van vijf van de stal van S. Simonse uit Kerkwerve die bij de kampioenskeurin gen eveneens voor een verrassing zorg de. Daar wist zijn jeugdkampioene Ju liana 20 de volwassen kampioene en de oud-kampioene te verslaan en dat is een Blitsaerd Sanciy opvallend noemde Het zeldzaamheid, aldus de heer Van der Zeeuwse trekpaard trok, als vanouds Sluys, die verder in de jongere rubrieken veel belangstelling. Hier wat minder de afstammelingen van Jenne G.33 en aanvoer, maar prima kwaliteit. ZIERIKZEE - De zaterdag tc Zierikzee ge houden 21ste centrale fokveedag voor Schouwen-Duiveland heeft dc volgende uit slagen opgeleverd. Stieren geboren voor 1975: La Sendy, D. P. Korstanje te Noordgouwe. Kalfvaanzen. geboren voor 1-08-1974: IA Maaike III. J. J. van Klinken. Nieuwerkerk Kalfvaarzen en vaarzen geboren tussen 31- 07-1974 en 1-01-1975: IA Al bert je 17, A. Vijver berg. Ouwerkerk. 1B Anneke 49. M. O. Hanse, Haamstede: 1C Mina 42. gebr. T. en C. P. Beye, Haamstede. Vaarzen, geboren tussen 31-12-1974 en 1- 01-1976: IA Antje 8. D. P. Korstanje, Noord- gouwe: IB Rlka 102, A Vijverberg, Ouwer- kerk; IC Antje 9. D P. Korstanje. Noordgou we. Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd ge kalfd. voor de le keer IA Puck 5. D. P Kor stanje. Noordgouwe: 1B Mina 41. Gebr Beye Haamstede; IC Grietje 21. J. v. d. Hoek, Ker kwerve: 1D Maaike 105. J J van Klinken, Nieuwerkerk; IE Anneke 44. M. O. Hanse Haamstede. Droogstaande koeien en melkgevende langer dan 6 mnd gekalfd voor de le keer. t/m de leeftijd van 2 jaar en 2 maanden: IA Bella 15, W. Vijverberg, Ouwerkerk; 1B Jannkie 103, S. Simonse, Kerkwerve: IC Geertje 39. A. Vij verberg. Ouwerkerk: 1D Albertje 25. Gebr. Boot. Kerkwerve. IE Jarmikje 101. S Simon se. Kerkwerve; IF Willy 19. Gebr. Boot, Ker kwerve. Droogstaande koeien en melkgevende koeien, langer dan 6 mnd. gekalfd (voor de le keer gekalfd met de leeftijd van 2 jaar en 3 mnd. of ouder bij afkalven. IA Albertje 23. Gebr. Boot, Kerkwerve; 1B Maaike 98. J. J. van Klinken. Nieuwerkerk; IC Naafje37. C. v. d. Houten. Kerkwerve. Melkgevende koeien hoogstens 6 mnd ge kalfd, voor de 2e keer gekalfd IA Jaiminkje 92. S Simonse, Kerkwerve; IB Augusta 23. Gebr. Boot, Kerkwerve; IC Roosje 4. D. P Korstanje, Noordgouwe; 1D Beatrix 5. W. C. v d, Bosse, Kerkwerve. Droogstaande koeien en melkgevende langei dan 6 maanden, gekalfd (voor de 2e keer ge kalfd): IA Juliana 20. C. v. d. Houten. Ker kwerve: 1B EUa 13. W. C. v. d. Bosse. Kerkwer ve: IC Jantje 69. S. Simonse, Kerkwerve; ID Mina 32. Gebr. Beye, Haamstede; IE Aukje 9. C. v, d. Houten, Kerkwerve; 1F Jarminkje 95 S. Simonse. Kerkwerve. Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. ge- kalft (voor de 3e keer gekalfd): IA Dik 40. A Vijverberg Pzn. Ouwerkerk; IB Dora 35. Gebr Beye. Haamstede- Droogstaande koeien en melkgevende, langei dan 6 mnd.. gekalfd (voorde 3e keer gekalfd): IA Bella 14. W Vijverberg. Ouwerkerk; 1B Ja- rinkje 91. S. Simonse. Kerkwerve: IC Roelie J. P W Stols. Nieuwerkerk; 1D Fokje 17. J P W. C. Stols. Nieuwerkerk; IE Dik 39, A. Vij verberg Pzn., Ouwerkerk; IF S v d. Wekken Haamstede Melkgevende koeten, hoogstens 6 mnd ge kalfd, (voor de 4e keer gekalfd) IA Juliana 16 S. Simonse. Kerkwerve: 1B Mina 26, Gebr Beye. Haamstede: IC Leida 19. C. v. d. Hou ten, Kerkwerve. Droogstaande koeien en melkgevende, langet dan 6 mnd gekalfd, (voor de 4e keer gekalfd): IA Jarminkje 86, S Simonse. Kerkwerve; 1B Jarinkje 87, S. Simonse, Kerkwerve; IC VOOR HET EERST SINDS 1971 NA BESLISSING OOSTERSCHELDE VISSERIJDAGEN, WIELRENNEN EN EEN ZESKAMP BRUINISSE - Voor het eerst sinds 1971 zullen de visserijdagen in Bruinisse weer ondersteund worden met een vlootshow van de mossel vissers. Wa ren de visserijdagen van oorsprongeen aangelegenheid van die vissers in sa menwerking met de WV. in 1971 beslo ten de mossel vissers er mee te stoppen, omdat de afsluiting van het Grevelin- genbekken hen allerminst reden tot feestvreugde gaf. Dit jaar zijn ze er ech ter weerbij. En dat isdante danken aan de beslissing om de Oosterschelde niet helemaal af te sluiten. Van de veertig mosselschepen, die Bruinisse in 1971 nog telde, zijn er nu nog vijfentwintig over. De andere vijf tien zijn er mee gestopt of zyn overge schakeld op de pallngvisserij. De over ige vissers uit Bruinisse kregen plaats vervangende percelen aangewezen in de Waddenzee en in het Volkerak en bleven doorgaan met de mosselcultuur On danks de dreiging van een afgesloten Oosterschelde. Want dat zou wel eens het einde hebben kunnen betekenen. „Het voornaamste is," aldus de secreta ris van de vissersvereniging de heer H. Hoogerheide. „dat in Yerseke de venva- terplaatsen kunnen blijven bestaan. Die zijn voor ons van groot belang. Een ge- tijdestroom daarin is nodig, omdat we met vloed moeten kunnen binnenvaren en met eb het dode spul door de meeu wen tussen de mossels uit moet kunnen worden gehaald en de mossels dan ook kunnen worden gespreid. Yerseke is bo vendien zo belangrijk, omdat de grond soort daar goed is voor het verwateren en omdat het dichtbij het afzetgebied, voornamelijk België, ligtHoewel Bruinisse toch nog een afsluiting krijgt door de Philipsdam, wat weer gevolgen heeft voor de percelen in het Volkcrak, zijn de vissers vol goede moed. Zij hopen nu op eventueel nog wat vervangende percelen in de Oosterschelde en boven dien op een eb en vloedbehoud in de Oosterschelde. die voldoende zal zijn. De heer Hoogerheide: „Het zou van een kruideniersmentaliteit getuigen wan neer ze voor een paar miljoen extra de gaten voor 60 pet. in plaats van voor negentig procent doorlaatbaar zouden maken. Per slot van rekening is dit toch het waterstaatkundige werk van de eeuw". De vlootshow van de Bruse vissers zal op zaterdag 17 juli om elf uur worden gehouden. „Noem het liever vloot- schouw", zegt de heer Hoogerheide, „met schepen kun je niet showen, die kun je alleen laten zien De toeris ten zullen dan mee kunnen genieten van de feestvreugde en een tochtje op de vis sersboten mee mogen maken. Daarna, om ongeveer kwart over elf zal waar schijnlijk in het Dorpshuis in Bruinisse in aanwezigheid van onder andere een aantal prominenten uit de visserijwe reld. officieel worden onderstreept hoe blij men is met een 'open' Oosterschel de ..Waarschijnlijk het eerste officiële glas hierop", lacht de secretans van de visserijvereniging. Hierna kan het pu bliek de hele middag tijdens de braderie mossels eten. Officieel beginnen de vis serijdagen al op donderdag 15 juli in Bruinisse. Om twee uur 's middags zal burgemeester T C. Hekman dan aan de Korte Rmg de bradene openen, waama om vier uur de ronde van Bru voor da mes (over veertig kilometer) en om zes uur de ronde van Bru voor amateurs (over honderd kilometer) zal worden verreden Vrijdag 16 juli begint de bra derie weer om twee uur 's middags. De kinderen kunnen dan aan bod komen met een kinderprogramma in het 'Durps'uus' waaraan onder andere Kluk Kluk mee zal doen. Voor de volwasse nen begmt er dan een puzzelrit voor au to's. Om half acht "s avonds geeft 'Het Markizaat' uit Bergen op Zoom een rol- schaatsenshow op het sportterrein en om acht uur treedt een bekende pop groep op in 't Durps'uus'. Zeskamp Zaterdag 17 juli begint de dag met de vlootschouvv. waarna om half twee zeskampspelen worden gehouden op het sportterrein. Acht ploegen doen daaraan mee en de spelleiding is in handen van Ted de Braak, Ard Schenk en Lenie Couvee. 's Middags is het weer braderie met mosselen eten, zoals alle drie de dagen 's avonds een barbecue op het Vate Plein wordt gehouden. Om half zeven speelt Sparta 1 een voetbal wedstrijd tegen DBGC Oude Tonge en om tien uur worden de visserijdagen besloten met een groot vuurwerk op het sportterrein. Voor het publiek zijn er verder deze dagen allerlei extra at tracties zoals een kindercarrousel schiettent, oliebollenkraam enz. Schap Grietje 19. J v d Hoek. Kerkwerve; 1D Mie- neke 30. W. de Kok. Kerkwerve Melkgevende koeien, hoogstens 6 mnd. ge kalfd i meer dan 4x gekalfd i 1A Muis 200. C. v d. Houten. Kerkwerve: 1B Jantje 62, S. Si monse. Kerkwerve, IC Mina 23, Gebr. Beye. Haamstede. Droogstaande koeien en melkgevende, langei dan6mnd.gekalfd,imeerdan4 keer gekalfd): IA Albertje 9 van Duiveland; 1B Mina 18. Gebr. Beye. Haamstede; IC Truus, A. P. Kor stanje. Noordgouwe. Meer dan 30.000 kg melk produktie-klasse: IA Jarinkje 81, S. Simonse. Kerkwerve. Meer dan 50.000 kg melk: IA Rozemarie 2, W C. v. d. Bosse. Kerkwerve. Bedrijfsgroepen van 3 stuks vr rundvee, ou der dan 1 jaar van één eigenaar: 1A W. Vijver berg, Ouwerkerk. IB C. v. d. Houten. Ker kwerve Bedrijfsgroepen van 4 st vr rundvee van één eigenaar onder de 1 jaar IA J. P. W. C. Stols. Fokgroepen van 3 st vr. rundvee, van één ei genaar (koeien)- IA Gebr. Bort, Kerkwerve: A. Vijberberg, Ouwerkerk; IC M. D. Hanse, Haamstede. Fokgroepen van 3 stuks vr rundvee van één eigenaar i vaarzen): IA A. Vijverberg. Ouwer kerk; IB D. P. Korstanje. Noordgouwe. Fokgroepen van 4 stuks vr rundvee, ondei dan één jaar van 1 eigenaar 1A D. P. KoTstan- je. Noordgouwe Fokgroepen van minstens 5 st, vr rundvee, ouder dan I jaar van 1 eigenaar- IA S. Simon se, Kerkwerve; IBS.Simonse,Kerkwerve;IC Gebr. Beye, Haamstede. Koeien met minstens 2 directe afstammelin gen IA Jarinkje 86. S. Simonse. Kerkwerve; 1B Roza 5. J. P W C. Stols. Nieuwerkerk. Kampioensgroep IA groep van S. Simonse. Kerkwerve. Jeugdkampioenne koeien- geb. 16-12-1972: Juliana 20. S Simonse. Kerkwerve. Kampioene en res.kampioene koeien: Ja rinkje 91. S. Simonse. Kerkwerve. res. kamp. Bella 14. W. Vijverberg. Ouwerkerk Kampioene drachtige vaarzen: Antje 8. D. P. Korstanje. Noordgouwe. Kampioene koeien: Juliana 20, S. Simonse. Kerkwerve. Koe met de beste uier Puch 5. D. P. Korstan- |e, Noordgouwe oen Afdeling schapen geregistreerd Texels ras. Tweejarig en oudere rammen: IA Z2081 J. J. A. v d. Velde, Nieuwerkerk; IB Z1920, C. v. d. Houten. Kerkwerve. 1CZ1808. A Vijverberg. Ouwerkerk: ID Z2074. S. Hart-, Kerkwerve Rammen geboren In 1975 IA en kampioen: Z2095. A Vijverberg, Ouwerkerk: 13 en res. kamp. C. J. Zoeter, Ouwerkerk: IC Z2094, A_ Vijverberg. Ouwerkerk; 1D 10650!.v., J. J. A. v d Velde. Nieuwerkerk. Rubriek 3: IA 10936 l.o. C J. Zoeter, Ouwer kerk; 1B 13728 l.o.o. C. v. d. Houten. Kerkwer ve; IC 10641 l.oi. j.J.j A. v. d. Velde, Nieuwer kerk: ID 10646 I O Ïdem- Enkelmgen ooien geb. voor 1975: LA en res. Z1182, C J Zoeter. Ouwerkerk. IB en kam pioene Z2430, J. J v d. Velde. Nieuwerkerk. Oudere ooien met haar in 1976 geboren ram- lammeren- IA J J. v d. Velde, Nieuwerkerk; IB Z1195 A. Vijverberg. Ouwerkerk. Oudere ooien met haar in 1976 geboren ooi lammeren: IA Z1188 C. J. Zoeter, Ouwerkerk; IB ZU94 A. Vijverberg. Ouwerkerk; 1CZ2433. J J. A v d. Velde. Nieuwerkerk; ID Z9824. A_ Vijverberg, Ouwerkerk. Oudere ooien mot m 1976 geboren ooien en ramlam 1AZ1191 C.J Zoeter.Ouwerkerk: 1B Z1130 J J. A. v. d. Velde. Nieuwerkerk. Oudere ooien met haar in 1976 greb. ooilam: IA Z1185 C. J Zoeter. Ouwerkerk; IB Z413. J. J. A. v a. Velde. Nieuwerkerk; IC Z2122 S. Hart.. Kerkwerve. Oudere ooien met in 1976 geb. ramlam: IA Z545. C. J. Zoeter. Ouwerkerk Jaarlingen ooien met in 1976 geb. ooi of ram lam IA 137231 o C v. d. Houten. Kerkwerve; 1B 10952 l.o.. C J Zoeter, Ouwerkerk; IC 13716 l.o., C. v d Houten. Kerkwerve. Paarden Bij de bond van paardenfokkers Schouwcn-Duivrland kwamen de volgende uitslagen uit de bus: IA Greta van Bleyendaal. C. v. Houten, Kerkwerve: IBM:, rvr.et van de Haansberg. A. N. Steendijk. Nieuwerkerk. 2-jange merries 1A Karin van de Haansberg. A. N. Steendijk. Nieuwerkerk: Grada van Steenzwaan. A. N Steendijk. Nieuwerkerk. 4-jarige merries IA Isabella. M. v. d- Velde. Zonnemaire. 5-10jarlge merries ia Jozlna. M. v. d. Velde Zonnemaire. IB Bea van Steenzwaan. A. N. Steenwijk Nieuwerkerk. Memes 10 jaar en ouder IA kleine maat. Conny van Cromstrijen. M v. d. Velde Zon nemaire: IA grore maat. Tanja van de Hoek. C. v d. Houten. Kerkwerve Stalgrocpen: IA Conny van Cromstrijen. Isa bella. Jozïna, M. v d. Velde. Zonnemaire. IB Grada, Karin, Margriet van de Haanberg. A. N. Steendijk. Nieuwerkerk. Ere-kampioenschap merries: Jozina, M_ v. Velde. Zonnemaire. Res, kampioen merries Conny van Crom strijen. M. v. a Velde. Zonnemaire. Uniform vierspan merries; Jozna. M v. d. Velde Zonnemaire. Bea van Steenzwaan. A. N. Steendijk. Nieuwerkerk. Conny van Oom- strijen, M. v. d Velde. Tanja van den Hoek. C. v. d. Houten. Kerkwerve Voor deze keuringen was heel veel belangstel ling; en het algemene oordeel van de jury was dit kleine clubje paarden van goede kwaliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15