Tweeduizend militairen als brandwacht geconsigneerd 'Als kabinet zou vallen staat CDA klaar voor verkiezingen' Marokko-comité wil boycot van toerisme Spaans kabinet moet structuren wijzigen brandpiketten op alle kazernes Extra beveiliging voor kerncentrale Dodewaard ZATERDAG 10 JULI 1976 dige droogteperiode aanhoudt, doorzijn ambtgenoten van cultuur en recreatie en maatschappelijk werk. van land bouw en vissenj en van defensie, extra steun wordt geboden aan de bosbrand- weerorgamsaties. Hij heefl daarbij het vertrouwen uitgesproken dat ook de brandweren van de gemeenten waarin zich geen natuurgebieden bevinden een passende staat van paraatheid zullen onderhouden teneinde zo nodig bijstand te kunnen verlenen bij de bestrijding van branden in natuurgebieden. Verzekering De hcidcmijdochter. de Onderlinge Bosscnverzekeringsmaatschappij in APELDOORN - De commandant van het Eerste Legerkorps heeft besloten dit weekeinde ongeveer 2000 militairen te consigneren in verband met het bosbrandgevaar. In de regio's Noord zijn dat 300 man, Overijssel-Gelderland-Oost 300 man. Veluwe 350 man, Utrecht-Holland 150 man. Noord-Brabant en Limburg 500 man. Op elke kazerne blijft bovendien een brandpiket aanwezig, variërend van 30 tot 90 man. Normaal bestaat een brandpiket uit een officier, een onder officieren 22 manschappen.In de week- eindes wordt tegenwoordig in veel gevallen in het geheel geen brandpiket meer gelopen. De manschappen van twee pantserin- fanteriebataljons. het 1 le uit Arnhem en het 43e uit Assen, hebben opdracht ge kregen tijdens hun weekendverlof op bepaalde uren naarde radio te luisteren. Bij het uitbreken van grote bosbranden kunnen zij opgeroepen worden. Vliegtuigen De kleine twintig brandtorens op de Veluwe, die in tijden van droogte over dag zijn bezet, hebben bij hun w aarne mingen nu ook versterking gekregen van vliegtuigen. Dagelijks van tien tot zes uur vliegen Cessna's vanaf het vliegveld Teuge boven de Veluwe. Het Veluws bosbrandweercomitê heeft, dankzij een subsidie van 25.000 van het ministerie van landbouw en visse rij, deze vluchten kunnen organiseren. In verband met de voortdurende kri tieke situatie voor Veluwse natuurge bieden heeft het gemeentebestuur van Nunspeet besloten enkele zandwegen in bosgebieden voor alle verkeer af te slui ten De wegen zijn alleen nog voor voet gangers toegankelijk. Andere Veluwse gemeenten zien ook weinig in een afsluiting. De uitgestrekte gemeenten Ede en Apeldoorn bijvoor beeld hebben afsluiting wel overwogen, maar hebben daar op praktische gron den van algezien. Er wonen in die gebie den nog betrekkelijk veel mensen en ook campings zullen moeilijk bereik baarzijn Controle is bovendien nauwe lijks uitvoerbaar. Minister W. F. de Gaay Fortman van binnenlandse zaken heeft de commissa rissen van de koningin ingelicht op welke wijze gedurende het komend weekend en verder voor zover de hui- Arnhem is de laatste dagen overstelpt met tientallen aanvragen van particu liere boseigenaren om hun stukje bos. imaar ook grote percelen, te verzekeren. Er telefoneerde zelfs een eigenaar die zijn bos wilde verzekeren, terw ijl het bij zijn buurman al brandde, aldus een woordvoerder van de maatschappij. In verband met het risico kan een derge lijke verzekering uiteraard niet door gaan. Ten noorden van De Koog op Texel heeft gistermiddag een duinbrand ge woed over een oppervlakte van onge veer 5 hectare. Het vuur breidde zich gisteravond uit in de richting van een dennenbos Men kon de brand tot staan brengen door een brandgeul te graven Aan het einde van de middag brak giste ren op de Bmnsummer heide een grote brand uit Volgens de brandweer is daarbij 4.5haheide verbrand. Het vuuris thans onder controle Het natuurgebied is gesloten voor alle gemotoriseerde verkeer. ACTIE TEGEN BEWIND KONING HASSAN AMSTERDAM - In Amsterdam is vrijdag het Marokko-comité opgericht, dat actie gaat voeren tegen het bewind van koning Hassan om de activiteiten van Amicale in Nederland en de onderdrukking van democratische stromingen in Marokko aan de kaak te stellen. De brandweer van Echt moest vrijdag voor de 27sle keer ui drie weken uitruk ken voor een bosbrand, thans werd 2.5 hectare jonge dennen en loofhout ver woest. Volgens de brandweer is er sprake van brandstichting De brand brak op twee plaatsen tegelijk uit Arrestaties I)e Arnhemse politie heeft vrijdag drie jongemannen uit Arnhem aangehou den die hebben verklaard dinsdag- avondcen gestolen bromfiets inbrand te hebben gestoken in een bos nabij de golfbanen in Arnhem langs de Apel- doornse Weg. De brandende bromfiets zette een gebied van ruim een hectare stormhout in brand. Volgens de woordvoerder van de Arn hemse brandweer kan er geen verband bestaan tussen de door de brommer veroorzaakte brand en de zeer grote bosbrand van woendag bij Arnhem Toen ging 375 hectare natuurgebied ver loren. zo is uit opmetingen gebleken. Deze brand begon op ongeveer 25 meter afstand van de eerste brand van dins dag. De Arnhemse politie houdt het erop dal smeulende resten van dit vuur de nieuwe grote brand moeten hebben veroorzaakt Tijdens hetbezoekaanhelV/estlandontmoetteH.M.de Koninginin's-GravenzandedefamilieDen Outer met hun 5 maanden oudevijjling. Foto: H.M. met2baby'sopdearm.hetechtpaar Den Outer met elk een baby en rechts mevr. v. Prooijen techtgenote v. d. burg) met de 5e baby. Dit is vrijdag bekendgemaakt door Sjef Theunis, voorzitter van een vier leden tellend secretariaat dat als spreekbuis gaat optreden voor het comité. dat er 'niets aan de hand was met. Ami cale'. Dit zou zijn gebleken na een on derzoek Sjef Theunis zei dat Zeevalking te rade „De actie tegen Marokko zal bestaan uit is gegaan bij de Marokkaanse ambas- Miljoenenopdracht voor Conrad Stork HAARLEM - De Haarlemse machine fabriek Con rad-Stork heefteen belang rijke opdracht binnengehaald waar mee een bedrag van circa 15 miljoen gulden is gemoeid. Het betreft een order voor de levering van twee 25-tons losbruggen voor de Provinciale Noordbrabantse Elektrici teitsmaatschappij in Geertruidenberg. De installaties zullen worden gebruikt voor het lossen van kolen. De eerste zal eind 1977 moeten worden afgeleverd, de tweede losbrug in maart 1978. SIR-HEFFING DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft besloten de heffing op grond van de wet selectieve investeringsregeling op te schorten, zo is vrijdag na afloop van het kabinetsberaad meegedeeld. de boycot van toerisme naar dat land en het voeren van acties tegen de activitei ten van Nederlandse bedrijven in Ma rokko". aldus Theunis. Verder is het comité van plan om acties te voeren tegen de vorm van ontwikkelingshulp die Nederland, al of niet binnen EEG- verband. geeft aan Marokko en die niet aan de allerarmsten toekomt, en het aan een kritisch onderzoek onderwerpen van de samenwerking tussen de Neder landse regering en de Marokkaanse „Ook zal het comité steun geven aan politieke gevangenen en hun families. Dit zal gebeuren door het vormen van een groep advocaten en juristen in Ne derland. die zich zullen toeleggen op de situatie in Marokko; het sturen van ad vocaten naar processen in Marokko, hetzij om deze als waarnemer bij te wo nen. hetzij om concrete rechtsbijstand te verlenen, en voorts het organiseren van financiële acties ten behoeve van politieke gevangenen en hun families". „De oprichting van het Marokko- comité", zo verklaarde de lieer Theu nis. „moet vooral worden gezien als antwoord op de activiteiten van Ami cale in Nederland en in andere Euro pese landen. Amicale is geen culturele organisatie voor Marokkanen in liet buitenland, maar een verlengstuk van de veiligheidsdienst van koning Has san om zijn 300.000 in het buitenland werkende onderdanen onder de duim te houden", aldus Theunis. Felle kritiek had Theunisop staatsse cretaris Zeevalking die had verklaard sade en bij functionarissen in Marokko. ..Dat zijn met de juiste bronnen. Waarom heeft de staatssecretaris de in Nederland werkende Marokkanen die het. doelwit zijn geweest van agenten van Amicale, niet gehoord? Waarom heeft hij ook zijn oor niet te luister ge legd bij de vakbonden en bij Amnesty International, een internationale orga nisatie die zich het lot aantrekt van poli tieke gevangenen", zo vroeg Theunis zich af. Zesde arrestatie wegens omkoping in Japan TOKIO (RTR)-Dc Japanse poli tie heeft nu ook de vice-president van de binnen landse luchtvaartmaatschappij All Nippon Airways (ANA). Nadji Watana- be. gearresteerd omdat hij betrokken zouzijn geweest bij hetsteekpenningen- schandaal van Lockheed. Watanabe is de zesde hoge funktionaris van ANA die in verband met de Lockheed-zaak in hechtenis is genomen. Hij zou ten overstaan van de Japanse parlementaire onderzoekcommissie hebben gelogen toen hij zei niets af te weten van illegale betalingen aan ANA door de Amerikaanse vliegtuigfabriek. Op dezelfde verdenking werd donderdag depresidenLdirec leur van ANA. Tokoeji Wakasa. gearresteerd Vara verontschuldigt zich voor inhoud Oeganda-uitzending HILVERSUM - Vanochtend (zaterdag) zal de VARA in de radio-uitzending van de actualiteitenrubriek 'Dingen van de dag' om 11 minuten over half acht een verklaring afleggen over de uitzending van de actualiteitenrubriek op zondag 4 juli over de Israëlische ac tie op het vliegveld van Entebbe in Oe ganda. De 'Dingen van de dag -redactie zal zich verontschuldigen voor de onduidelijk heden en onjuistheden in de uitzending van 4 juli ..Het was de opzet meer ach tergrondinformatie te geven. Bij de uit werking van die opzet is wat misgegaan Dat de VARA Amin zou steunen, zoals veel mensen ons hebbeti verweten, is natuurlijk onzin, In Dingen van de dag' is Amin vaak genoeg aangevallen" al dus VARA-woordvoerder Harry Prins De mensen die de VARA begin deze week onder klachten bedolven, hebben intussen al een schriftelijke uitleg ont vangen De Wereldbank heeft aan Mexico een lening toegekend van 95 miljoen dollar (ongeveer 258 miljoen gulden) met. een looptijd van vijftien jaar en een rente van 8.85 procent. Met de lening zal een deel van de kosten van de uitbreiding van de Mexicaanse staalindustrie wor den gedekt. Deze uitbreiding kost in to taal 3.6 miljard dollar. JUAN CARLOS TOT NIEUWE REGERING: MADRID (UPI/RTR) - Koning Juan Carlos heeft zijn nieuwe regering vrijdag meegedeeld datzïjdepolitiekeensocialestructuren vanSpanjezal moeten wijzigen maar zonder af te rekenen met de belangrijke waarden van de natie. De 38-jarige koningzei dit aan het begin van de eerste bijeenkomst van het kabinet onderzijn leiding. De regering-Suarez. die voornamelijk bestaat uit jonge gematigde figuren, was donderdag beëdigd. Juan Carlos Spaanse vol normale' dat de regering diep- moet komen wat het il en 'authentieke en scheppen opdat deze aspiraties tot uiting kunnen ko menin orde en vrijheid". Hij vroeg de bevolking de regering te steunen. Als u kritiek moet leveren, laat deze dan rechtvaardig, constructief en goed bedoeld zijn. „Het zijn moeilijke tijden", zo voegde de koningeraan toe. ..omdat wij tweedoelen moeten bereiken die ons alleen aangaar. door het werk van alle Spanjaarden de huidige (economische) moeilijkheden overwinnen en de duidelijke en vreed zame deelneming van alle burgers aan het bepalen van onze politieke toekomst mogelijk maken." De koning zei dat het nieuwe kabinethet aan de macht komen van een nieuwe generatie betekende. Het moet zijn be slissingen nemen zonder vrees en het ZOMERS WEEKEINDE i Van onze weerkundige medewerkeri Ons staat weer een weekeinde met zon. goede temperaturen en op de meeste plaat sen droog weer te wachten. Zondag is er drie weken lang geen regen gevallen, met uitzotidering van een klein gebied op de zuidelijke Veluwe en bij Arnhem, waar vrijdagmiddag een bui tot ontwikkeling kwam met slechts een tot drie millimeter regen. In de Ardennen meldde Bastogne zeven millimeter. Via West-Frankrijk versterkt zich een rug van hogedruk in onze richting, waardoor in het weekeinde de buienkans alweer snel afneemt. De temperatuur bleef vrijdag, voor het eerst sinds 15 dagen, ook in Limburg beneden de 30 graden. De Bilt noteerde gisteren met 26 graden een officiële zomerse dag in een reeks die vandaag op 18 dagen kan komen, gelijk aan het record van verleden jaar augustus. Wat de regen betreft, voor begin volgende week moet deze kans nog steeds uiterst gering worden geacht. De periode 1 april tot vandaag is daardoor in ons land een record-droogteperiode sinds 130 jaar. EGMONDAANZEE: Honderden kinderen hebben vandaag gehoor gegeven aan de oproep om het strand van Egmond aan Zee een schoonmaakbeurt te geven. Voorzien van petjes met 'Jutter' erop nemen de kinderen hier grote plastic vuilniszakken in ontvangst om andermans rommel te gaan ruimen. PRIKKELDRAAD EN TV-CAMERA 'S ARNHEM (ANP)- De kerncentrale in het Betuwse Dodewaard is sinds enige dagen beveiligd met rollen prikkeldraad aan de rivierzijde van het complex. Voorst iseen betere verlichting aangebracht aan dc buitenzijde en zijn zes nieuwe tv-caincra's geplaatst die het terrein voortdurend afspieden op indringers. De commissarissen van de gemeenschappelijke kernenergiecentrale Nederland iGKNin Arnhemhebben totdeze kostbare ex tra be veili ging medio mei besloten. De uitvoering is echter versneld door de uitzending van VARA's achterliet nieuws van juni. In die uitzendingen gaf de rubriek een verslag van het vrijwel probleemloos naderen van de koelwatergebouwen van de centrales in Dodewaard en Borssele (PZEMi. In Borssele is na de uitzendingen een extra tv-camera geplaatst op het koelwaterge bouw. In Dodewaard zullen over enige tijdooknogdubbele hekken wordengeplaatst. In Borssele bestaat de afrastering al uit dubbele hekken met in de tussenruimte detectie-apparatuur. Volgens een GKN-woordvoerder is er overigens nooit gevaar geweest dat ongewen- sten toegang tot de vitale bedrijfsonderdelen zoals 'bijvoorbeeld de reactor, konden krijgen. moetproberen een 'sterkeregeringineen sterke staat te zijn'. In een mogelijke indirecte verwijzing naar de eisen van de oppositie drong de koning er bij zijn regering op aan 'ai die genen te raadplegen dieeerlijkgefnteres- seerd zijn in de zaken van het. land.' Helkabinetkwam bijeen op een tijdstip dat toenemende druk wordt uitgeoefend tothéttot stand brengen van democrati sche wijzigingen In Madrid en Barcelona werd donderdag gedemonstreerd voor vrijheid en amnestie Een poststaking legde de bezorging in deze en andere ste den stil. Italiaans kabinet biedt ontslag aan ROME (LTD - Het Italiaanse christen democratische zaakwaarnemers kabinet van premier Aldo Moro heeft vrijdag voor de tweede maal binnen 70 dagen zijn ontslag aangeboden. Daar mee maakte het de weg vrij voor de vorming van een nieuwe regering. Moro'sontslagbrief. een formaliteitnade parlementaire verkiezingen van de afge lopen maand, werd overhandigd aan pre sident Leone. Leones bureau maakte bekend dat de onderhandeiingenoverdesamenstelling van Ilalies 39e regering smds de tweede werelöoorlogbeginnen. Aan de beraads lagingen zouden de leiders van alle m he t parlement vertegenwoordige politieke partijen deelnemen, aldus het bureau. STRANDWEERVERWACHTING Overwegend zonnig, matige wind tussen west en noord. Temperatuur 20-22 gra den, zeewater 20 graden. Vooruitzichten. Nog geen ingrijpende verandering in de droge en overwegend zonnige situatie, alleen minder warm. Zonnige perioden met een enkele locale regen- of onweersbui. Zwakke tot ma tige wind uit westelijke richtingen. Minimumtemperaturen van 21 graden aan de kust tot 26 graden in hel zuid oosten van het land. Vooruitzichten voor zondag en maan dag Zonnige perioden en op de meeste plaat sen droog. Middagtemperaturen om streeks 24 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland, Voor zondag: aantal uren zon: 3 tot 13; min temp.; omstreeks 15 graden; max. temp: om streeks 25 graden. K an s op een droge penode van minstens 12 uur; 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor maandag: Aantal uren zon 3 tot 13, min. temp: om streeks 16graden; max. temp omstreeks 24 graden Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 2 graden en voor maandag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. Weersvooruitzchten komende dagen: Noord-Scandinavië. Finland: af en toe regen. 15-20 graden. Midden en Zuid-Scandinaviê veranderlijk. 20-25 graden. Ierland. Noordwest-Engeland: af en toe regen. 17-23 graden. Midden enZuid-Engeland: vrijzonnig. 25-30 graden. Benelux, West-Duitsland: ver anderlijke bewolking, meest droog, 23-30 gra den, aan de kusten koeler. Midden en Zuidoost-Europa: vrij zonnig, plaatselijk on weer. 25-30 graden. Frankrijk- veranderlijk, plaatselijk een bui, 25-30 graden, aan de west kust 19-23 graden, Italic. Spanje en Portugal: overwegend zonnig, lokaal onweer, 27-33 gra den. Weer in Europa Abecdeen. zwaar bew Athene, licht bew Barcelona, onbewolkt - Berlijn, zwaar bew Bordeauw. zwaar bew Brussel, regen Frankfort, licht bew Geneve, zwaar bew Helsinki, zwaar bew Innsbruck, geheel bew Kopenhagen, regenbui Lissabon, onbewolkt Locarno, geheel bew Londen, regenbui Luxemburg, regen Madrid, onbewolkt Malaga, onbewolkt Mallorca. onbewolkt München, geheel bew Nice, onbewolkt Parijs, zwaar bew Rome. onbewolkt Split, licht bew Stockholm, licht gew Wenen, onweer Zürich. geheel bew Casa Blanca. zwaar bew 24 gr. 30 gr. 28 gr. 21 gr. 26 gr. 25 gr. 31 gr 28 gr. 18 gr. 28 gr. 18 gr. - 26 gr. 30 gr 25 gr 35 gr. 29 gr. 30 gr 27 gr. 26 gr 28 gr 26 gr 26 gr. ZON EN MAAN 12 juli Zon op 04.34 onder 20.56 Maan op 21.02 onder 05.51 13 juli Zon op 04.35 onder 20 55 Maan op 21.30 onder 07.03 CHU-VOORZITTER VAN VERSCHUER: „VAN AGT, ANDRIESSEN EN LUBBERS VOORLOPIG KANDIDAAT-LIJSTTREKKERS..." (Van onze correspondent) ARNHEM - Als morgen het kabinet valt en tussentijds kamerverkiezingen worden gehouden, kan het CDA onmiddellijk procedures in werking stellen en met één lijst meedoen. „Binnenskamers zijn alle voorbereidingen getrof fen om zo nodig op elk moment in actie te komen", zegt voorzitter mr. O. W. A. baron van Verschuer van de Christelijk Historische U trekker moet Conce irden? „Voorlopig houden we het-in alfabetische vol gorde - op Van Agl of Andriessen of Lubbers. Mocht zich binnen de ARP of de CHU een coryfee bevinden, dan hoeft de lijsttrekker echter niet on der alle omstandigheden een KVP'er te zijn. Dat geldt voor de normale verkiezingen van het komend jaar zowel als voor een eventuele nood procedure", aldus mr. Van Ver schuer. Overigens hoopt hij niet dat het kabinet-Den Uyl struikelt over de huidige loonproblemen of over an dere belangrijke kwesties die kort na het reces van de kamer aan de orde komen. Het is volgens hem voor alles beter dat het kabinet de rit uitzit Maar niemand weet natuurlijk of dat gebeurt. Het kabinet heeft in dc afge lopen jaren reeksen moeilijkheden weten op te lossen, toch kan naar het oordeel van de CHU-voorzilter een bepaalde hindernis te hoog blijken. Uitspraak Dezer dagen is besloten dat de par tijraad van de ARP en de CH- Unieraad op zaterdag 25 september tijdens afzonderlijke vergaderingen in Utrecht een definitieve uitspraak zullen doen over dc vraag of men bij Wie dan lijst- de kamerverkiezingen al dan niet met één lijst zal uitkomen. Mr. Van Verschuer maakt zich niet ongerust: „Integendeel, ik ben uitgesproken positief in mijn verwachting dat nauwelijks meer kan worden ge sproken van een breekpunt. De ach terban heeft een duidelijk ja laten horen, geen partijbestuur kan tegen hel algemeen gevoelen ingaan". Een totaal anderezaak is of men voor de verkiezingen meteen intentiever klaring moet komen Bij KVP en ARP heeft men steeds gezegd dat het een goede zaak zou zijn. mits op basis van de uitslag na de verkiezingen alle ruimte blijft voor een discussie. Er mag geen verklaring komen in de zin dat het CDA principieel meer voorde PvdA of de VVD zou voelen. Daar is mr. Van Verschuer het wel mee eens. Er zijn krachten in ons land die uit sluitend een keus laten tussen links en rechts Het CDA wil men ook graag van tevoren een uitspraak over zo'n keus laten doen Het is echter een levensvoorwaarde voor het Christen-Democratisch samenwer kingsverband die polarisatie af te wijzen We moeten een eigen weg volgen en voorkomen dat VVD en PvdA profijt kunnen hebben van icessies Als straks PvdA of WD bereid zijn tot vergaande concessies, zoals ten aanzien van de lonen en prijzen, kan het CDA besluiten wat verder te doen valt. Voor de CHU staat be houd van eigen identiteit daarbij voorop. „Wij willen geen verteke ning van het eigen profiel". Mr. Van Verschuer is er van overtuigd dat alle nog hangende geschilpunten tussen de drie confessionele partijen tot een oplossing kunnen worden gebracht. De politieke eensgezind heid is al veel groter dan men overal veronderstelt. Natuurlijk blijven er verschillende opvattingen over be paalde zaken, maar lopen die niet door alle kamerfracties heen? De sfeer binnen de CHU is in de hui dige situatie volgens de voorzitter zonder meer bijzonder goed. Over de aanvankelijke aarzelingen met be trekking tot een CDA-verband is men heen gestapt. Er zijn nogal eens stemmen opge gaan In ons land om de CHU alsnog mede regeringsverantwoordelijk heid te laten dragen. Mr Van ver- schuei.Die gedachte heb ik steeds afgewezen Het zou geen reële situa tie zijn om te zeggen dat vanwege het feil dat het CDA geboren gaat wor den. Den Uyl nu maar de deur open moet zetten voor de CHU. Nee, dat is niet juist. Wel is het goed dat de drie groeperingen gezamenlijk fractiebe- raad houden, dat zal in de komende maanden nog versterkt worden" Op het ogenblik is het allerbelang rijkste dat de laatste struikelblok ken op weg naar een CDA worden opgeruimd. Mr. Van Verschuer heeft in dit verband veel vertrouwen in prof. Sleenkamp. Hij noemt hem 'in deze situatie de meest ideale voor zitter'. Directie: F van de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieleman en C. van der BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goei: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22. tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6, tel (01140) 4058. In da avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11 30 uur. Redactie (01184)14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9 00-11.30 uur. Expeditie (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22 00 uur Abonnementsprijzen: per kwartaal 37.75, franco per post 42.-. per maand 12.75; losse nummers 0,55 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm, minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2','jx tarief Voor brieven bureau van dit blad f 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3