Géén regeringssteun voor overname Smit en Bolnes #6l- a s Bezwaren gs tegen beperkte prognoses accommodaties rond Grevelingenbekken ZWEMBAD WISSENKERKE IS ZONDAG OPEN VOOR PUBLIEK MINISTER LUBBERS: „DE RISICO'S ZIJN NIET GELIJKMA TIG VERDEELD Burgemeester en raadslid badmeesters, burgemeestersvrouw zit aan de kassa Bewoners wilden kraakactie alles voor en tegen de zon bij fibbe almanak Goesenaar vermist op Oosterschelde Oud-wethouder W. Poppe van Vlissingen overleden ZATERDAG 10 JULI 1976 jg - »vp^c^ •••vN-r (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG - Minister Lubbers van economische zaken heeft be sloten geen financiële medewerking te verlenen aan de plannen die het Noorse bedrijf Wichmann had met de met sluiting bedreigde motorenfabriek Smit Bolnes in Zierikzee. „De minister zag er geen heil in, omdat in die plannen de risico's niet gelijkmatig waren verdeeld," deelde een zegsman van het ministerie mee. Die risico's lagen zodanig, dat er een eenzijdig grote druk naar de kant van de overheid kwam. Wichmann heeft nu meegedeeld geen pogingen meer te zullen doen produktieactiviteiten met - en in het Zierik- zeese bedriif op touw te zetten. NOORSE BEDRIJF WICHMANN TREKT ZICH THANS TERUG „Het ls ontzettend jammer. Er wordt nu een groot stuk werkgelegenheid voor Zienkzee gemist. We hebben altijd nog de hoop gehad dat het ministerie van economische zaken - gezien de hulp aan bedrijven als Nederhorst en wellicht ook Vredestein - toch wel enige subsidie over gehad zou hebben voor behoud van een stuk werkgelegenheid bij een bedrijf dat wat geïsoleerd op een eiland ligt". 'Onbegrijpelijk Burgemeester Th. de Meester van Zie- N'adat in oktober '75 het IHC-concem had laten weten de sluiting van Smit Bolnes te overwegen in verband met de sterk verminderde orderpositie, kwam in november het Amerikaanse moto ren bed rijf Pratt Whitney' opdagen, die orders zou hebben in verband met de F-16-straaIjagerproduktie, maar de contacten liepen op niets uit. Ook de Duitse MAK-motorenfabriek, die aan vankelijk begin dit jaar enige belang stelling voor de fabriek in Zierikzee toonde, liet verder verstek gaan. Eind juni bracht een delegatie van het Noorse motorenbedrijf Wichmann een bezoek aan het bedrijf. Men wilde met een deel van de apparatuur en 150 man personeel wel aan de produklie van twee typen motoren beginnen. Bij Smit en Bolnes loopt midden juli de laatste motor van de bank. Het Noorse bedrijf, dat zelf maar een miljoen op tafel kon leggen, dacht aan nieuwe investeringen van lOtot 20 miljoen gulden. Die zouden dan voornamelijk van Nederlandse banken en de Nederlandse overheid (economische zaken) moeten komen, want van de Noorse regering mocht Wichmann - dat zelf in een stimule ringsgebied ligt - geen kapitaal uitvoe ren. Ofschoon de Noorse delegatie zich aanvankelijk wel optimistisch toonde is ook deze poging op niets uitgedraaid Het IHC-concem, waarvan Smit Bolnes een dochterbedrijf is, stelde zich op het standpunt, dat er alleen met derden te praten viel over overname van het Zierikzeese bedrijf. Noch samenwerking, noch inschakeling van Smit Bolnes als in tem toelever ingsbedrijf werden door IHC reëel geacht met het oog op de belangen van andere IHC-vestigingen. Teleurstelling Bij de vakbonden, die zowel met de raad van bestuur van IHC als met het ministerie van economische zaken tal van besprekingen voerden om Smit Bolnes voor de werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland te behouden, toonde men zich teleurgesteld over het afspringen van de pogingen van Wich mann. Districtsbestuurder H. Bijvank van de Industriebond NW: „Het is bijzonder teleurstellend. Volgens mij betekent dit voor Smit en Bolnes: dicht. Persoonlijk zag ik het ondememingsnsico, dat Wichmann liep, met groter dan bij een ander. De financiering is het struikel blok geweest, omdat Wichmann te weinig eigen vermogen had. dat was ook wel een zorg voor ons. We kunnen nu nog allen maar doorgaan om voor de werk nemers een zo goed mogelijke afvloeiin gsregeling te bewerkstelligen". CNV-Industriebond-bestuurder Ben schop. waarnemend coördinator bij die bond voor IHC-zaken: DRIE GEWONDEN BIJ BOTSING IN KLOOSTERZANDE KLOOSTERZANDE - Donderdagmid dag zijn bij een botsing op de kruising Kruisstraat-Lange Nieuwstraat te Kloosterzande twee personen ernstig gewond geraakt en één licht gewond. Twee personenauto's werden totaal vernield. Het ongeluk gebeurde toen de autobes tuurder P. H. uit Amersfoort, de Lange Nieuwstraat wilde oversteken toen over deze straat de bestuurder G. L B.- uit Beveren aan kwam rijden. Beide wa gens botsten op elkaar. Bij de botsing werd H. zwaar gewond aan het hoofd. B liep een sleutelbeenbreuk op en het 10- jarige dochtertje van H dat bij hem in de auto zat werd licht gewond. Alle drie werden overgebracht naar het 'Sint- Liduinaziekenuis te Hulst. Katten vergiftigd met strychnine GOES - In de afgelopen week zijn in de Dillcnburglaan in Goes twee katten vergiftigd. Een dierenarts heeft gecon stateerd. dat de katten strychine - een sterk vergif - binnen hebben gekregen. Bij de inspecteur voor de dierenbe scherming is aangifte gedaan De politie en de dierenbescherming zullen een on derzoek instellen. De eigenaren van kat ten in de Dillenburglaan en omgeving wordt geadviseerd hun huisdieren voor lopig maar in huis te houden rikzee noemde de ontwikkeling 'uiter mate triest en onbegrijpelijk': „Het is onbegrijpelijk dat er geen pogingen zijn gedaan. Er waren toch reële mo gelijkheden de werkgelegenheid te be houden. Het ging bij Wichmann om een credietgarantie van aeht miljoen guE den. Dat is toch niet zo'n groot bedrag". De burgemeester uitte zich nogal kri tisch ten opzichte van het beleid van 'economische zaken' in deze: „Ik ken niet alle beweegredenen van de minis ter. maar het was hier een almaai vooruitschuiven. We zijn nu al bijna een jaar bezig, maar in alle onderhandelin gen is er nooit een toezegging of sugges tie door economische zaken gedaan. Het was altijd maar aanhoren Je had het gevoel tegen een ongrijpbaar apparaat te praten Dat moeten de andere gega digden ook gevoeld hebben. Over de schade, die door deze zaak aan mens en werkgelegenheid wordt toegebracht is al veel gezegd", aldus een erg teleurges telde burgemeester van Zienkzee Gedeputeerde A J. Kaland. die in de jongste vergadering van Gedeputeerde Staten van Zeeland zich nog nauwelijks optimistisch had getoond over de kan sen van Smit en Bolnes in verbinding met Wichmann. gaf desgevraagd het volgende commentaar „Het is jammer en te betreuren, dat een stuk werkgele genheid in Zierikzee verloren gaat voor regio en provincie. Relatief is dit een zware klap. Aan de andere kant be schikken wij als provinciale overheid over onvoldoende gegevens om te beoordelen welke risico's de gemeen schap loopt met financiële steun Die moet wel verantwoord zijn. Terecht wordt in deze een centraal beleid ge voerd. waar je als regio je informatie en je stem kunt geven, maar een beleid, wat je zelf niet kunt bedrijven. De centrale overheid is ook beter toegerust om het geheel te kunnen beoordelen. Smit en Bolnes is niet het enige bedrijf, dat voor de bijl gaat Er zijn er meer Voor de overheid is het niet mogelijk iedere ar beidsplaat voor de gemeenschap te be houden. Ik wil dan ook geen oordeel vel len over het beleid van de minister van economische zaken in deze." aldus ge deputeerde Kaland WISSENKERKE - Het openbare zwembad in Wissenkerke. eigendom van de gemeente, gaat II juli 1976 voor de eerste maal op zondag open. Zwemliefhebbers kunnen er. voE gens een aankondiging van de ge meente. van 12.00 uur tot 16.00 uur terecht. Het is in de geschiedenis van de gemeente Wissenkerke ge heel nieuw, dat een sportaccommo datie op zondag w ordt opgengesteld voor het pubUek. Burgemeester P. Wisse en het raads lid L. J. Blok (pvda) zullen aan staande zondag hoogstpersoonlijk als badmeesters optreden. De echt genote van de burgemeester gaat, volgens de plannen, de kassa van het gemeentelijk zwembad 'bemannen'. De twee vaste krachten van het ge meentelijk zwembad in Wissen kerke kunnen zondag thuis blijven. Het al dan niet openstellen van het zwembad op zondag heeft volgens burgemeester Wisse niets te maken met principiële kwesties. Hij wijst erop dat de gemeente het vorige jaar al van plan was om op de zondagen het zwembad open te stellen. Toen kwam er niet zoveel van. omdat er onvoldoende personeel was. Dat per soneelsgebrek wil de heer Wisse nu tijdelijk oplossen, door zelf (met be hulp van anderen) op de zondagen in het zwembad te gaan vertoeven. Hij verwacht dit gedurende het reste rende zwemseizoen nog wel te blijven doen. Het openstellen van het zwembad op zondag, is aan de orde gesteld door de Partij van de Arbeid, afdeling Noord-Beveland In de onlangs ver schenen nieuwsbrief van de afdeling, de Rooie Bevelander, werd er 't vol gende over geschreven: „De PvdA vraagt zich af waarom de minister .eerst de zondagwet moet wijzigen, voordat de gemeente het zwembad op zondag openstelt Wissenkerke is nog ongeveer een van de 5 zwemba den in Nederland die op zondag niet open zijn Bij sommige voorstellen wordt altijd gezegd: Wissenkerke moet volgen wat andere gemeente doen. Waarom nu niet? De PvdA eer biedigt andere principes. Maar ge beurt dal omgekeerd ook? De 'liefde' moet niet van een kant komen." Raadslid Blok heeft op de nieuws brief verschillende reacties ontvan gen. Er gingen stemmen op om het zwembad dan maar te kraken. De heer Blok: „Ik heb toen een brief ge schreven aan het college van b. en w. om te vragen of het zwembad toch open zou kunnen. In die brief heb ik meegedeeld dat, wanneer het zwembad niet opengaat, de even tuele gevolgen voor rekening van het college van b. en w. zijn." In zijn brief aan het gemeentebes tuur heeft raadslid Blok er ook op gewezen dat sinds enige tijd de ge wijzigde zondagwet van kracht is geworden. In de Nederlandse staats courant van 1 juni 1976 werd deze wijziging van de wet afgekondigd, wat betekent dat de wet drie weken nadien van kracht wordt. Het minis terie van binnenlandse zaken ver klaarde desgevraagd dat in deze ge wijzigde wet in artikel 7. Üd 2. is op genomen dat gemeentelijke instan ties niet meer bevoegd zijn om open bare accommodaties voor sport en anderevormenvanontspanningopde zondag gesloten te houden. Volgens burgemeester Wisse heeft de gewij zigde wet ook een rol gespeeld bij het besluit om het zwembad in Wissen kerke niet langer meer dicht te hou den. De burgemeester verklaarde dat ook bekeken zal worden op welke wijze het personeelsprobleem opgelost moet worden als het zwembad in het vervolg iedere zondag open is. De huidige badmeester en cassiere doen al zes dagen dienst en kunnen derhalve niet meer op zondag belast uorden. Vandaar ook het in actie komen van de burgemeester en het raadslid. „Op deze wijze vangen we het tijdelijk op." aldus burgemees ter Wisse, die nog onderstreepte dat het openstellen van het zwembad berust op een eenstemmig besluit van het college van b. en w. P WISSE IADVERTENTIE grote sortering in zonnebrandolieën markt - middelburg ZEEUWSE Tussen de rails Onlangswerdgemelddai Wagons-lits in de treinen ijsjes gaan verkopen Vermoedelijkzaldatweltegende win ter gebeuren, want ive hebben de in druk dat de consumptieverzorging tussen de rails nogal eens achter de markt aan loopt Trouwens, heeft ijs verkoop nou echt de grootste priori teit? Als Wagons-lits het ons zou vra gen - tve zitten nogal eens in een trein- dan zouden we nee-schudden. Voor ons is het grootste verlangen dat de hofmeesters er voor zorgen dat ze schone handen hebben. De koffie wordt soms neergezet door mensen, van wie de indruk gerechtvaardigd is dat ze zojuist een oude stofzuig er heb ben geleegd. Wevennoeden datvaakhanden ivas- sen op bezwaren stuit, de watervoor ziening in de treinen is niet altijd hon derdprocent. Onlangs ontmoetten we op de Zeeuwse lijn een bedroefd man, die angstig twee zeer kleverige han den vooruitstak. Hijwas naar het toi- letgeweest .hadzorgvuldigdehanden met vloeibare zeep ingesmeerd t'het gaatje van defies was bij wijze van uitzondering eens niet verstopt'/ om vervolgens tot de ontdekking te ko men dat de kraan geen water gaf. Zonder water bleek het reinigings middel vrijwelnietteverwijderen Met bezeepte handen is hij in Goes uitge stapt. Overigens: de prijs voor de beste re clame gaat wat ons betreft naar een treinhofmeestertoe We vroegen hem of hij iets hartigs te eten had Zijn broodjes waren op, deelde hij mee, maar hij hadnog iets anders: eenpro duct van een Nederlands concern. OJ het lekker was, wilden we weten. „Het smaakt naar twee stukkies hard board met een flinter opgedroogde kaasertussen"zeideman Wehebben toen maar een reep chocolagenomen. KATS - Donderdagavond om streeks acht uur is op de Oosterschelde ter hoogte van Kats de 65-jarige Leen- dert van Oeveren uit Goes overboord geslagen van zijn zeiljacht en waar schijnlijk verdronken. Het slachtoffer maakte met een kennis, de heer H, eveneens uit Goes een zeiltochtje. De heer Van Odveren stond bekend als een goed zwemmer, maar volgens zijn vriend zonk hij direct, nadat hij in het water was terechtgekomen. De heer H. heeft nog lang tijd geroepen en naar zijn vriend uitgekeken. Toen hij het slach toffer echter niet terugvond heeft hij met het jachtje koers gezet naar de ha ven van Kats en daar de sluiswachter van het geval in kennis gesteld. Deze heeft onmiddellijk de Rijkspoltie te wa ter gealarmeerd De rijkspolitie te water am veerde spoedig met de snelboot R.V B. 113 en de patrouilleboot RP 18. De opvarenden van beide obten hebben tot lzat in de avond tevergeefs gezocht naar eventuele levenstekenen van de heer Van Oeveren. 'vrijdagavond laat was de vermiste zzeiler nog niet gevon den. RUIM TWINTIG JAAR WETHOUDER IN DE OORLOG LEIDER VAN VERZETSGROEP VLISSINGEN - Op 74-jarige leeftijd is woensdaginVlissingendeheerW.Poppe overleden. De heer Poppe is van 18 de cember 1945 tot begin 1966 wethouder van Vlissingen geweest. Ruim twintig jaar heeft de heerPoppe de portefeuilles financiënen onderwijs onderzijn hoede gehad. Voordat hij wethouderwerd, was de heerPoppe doorzijn werk bij de ma rine en meer nog doorzijn leiderschap vaneen gewapende verzetsgroep in oor logstijd reeds een gezien inwoner van Vlissingen geworden. Zijn activiteiten in het binnenlands ver- zethaddenzozeerde aandachtop deheer Poppe gevestigd, dat hij op 18 december 1945, toen de gemeenteraad voor het eerst na vier jaar weer bijeen kwam, sa men met de heren Van Oorschot, Knoop en Van Popering tot wethouder werd ge kozen. Bij zijn afscheid in januari 1966 werd er onder meer op gewezen dat 6 heerPoppealtijdwethouderwasgewees en nooit aan de andere kant van de tafó als raadslid in de zaal had gezeten. j toenmalige burgemeester van Vlissin gen. mr.B. Kolff, rekende bij hetafscheid I van wethouder Poppe voor. dater tijdens diens wethouderschap negen kleuter scholen, dertien lagere scholen, twee ulo's, eenltseneenutswaren gebouwd en dateenhtseneenzeevaartschoolin tijde- GS WILLEN AANPASSING INRICHTINGSSCHETS AAN STREEKPLAN SCHOUWEN-DUIVELAND VOORAL OP GEBIED VERBLIJFSRECREATIE EN DE WATERSPÜR7 MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland betreuren dat de nieuwe inrichtingsschets voor het Grevelin genbekken te weinig rekening houdt met al aan de gang zijnde ontwikkelin gen op Schouwen-Duiveland, geba seerd op het streekplan Schouwen- Duiveland en de gemeentelijke be stemmingsplannen. In een commen taar op de schets signaleren g.s. bij ver gelijking met name aanzienlijke ver schilpunten ten aanzien van de moge lijkheden voor de verblijfsrecreatie, watersport en visserij. Zo spreekt het streekplan zich. ter be scherming van het landschap, uit tegen spreiding van verblijfsrecreatie. die in het agrarisch middengebied zelfs vrij wel geheel wordt uitgesloten De nieuwe inrichtingsschets moet volgens g s. op dit punt aan het streekplan worden aangepast Een ander strijdpunt betreft de toe te laten omvang van de verblijfsrecreatie. De inrichtingsschets geeft voor 1985 omstreeks 14.000 slaapplaatsen voor het Zeeuwse gedeelte van het Grevelin genbekken aan. terwijl het streekplan van 1990 uitgaat van een capaciteit van 30.000 en de reeds aanvaarde gemeente lijke bestemmingsplannen een totale capaciteit van 25.000 aangeven. G.s. zien geen aanleiding tot wijziging van de streekplanvisie op dit pounten achten, gezien dc grootschaligheid van het ge bied, een capaciteit van 25 000 tot30 000 slaapplaatsen, gesitueerd op een aantal concentratiepunten, toelaatbaar. Ook op dit punt moet daarom naar hun me ning de inrichtingsschets worden aan gepast. Bij de eerstkomende herziening van het streekplan kan-aldus g.s - een uitspraak worden gedaan over de af- eonding van de verblijfsrecreatie in het Zeeuwse deel, waarbij voorlopig als eindcapaciteit 30.000 slaapplaatsen moet worden aangehouden Op het gebied van de watersport en sportvisserij zijn er eveneens belang rijke verschilpunten. De schets gaat uit van maximaal 6500 ligplaatsen, w aar van circa 3200 in Zeeland, als eindca paciteit in 1985. Het streekplan raamt de maximale capaciteit echter globaal op 20.000. waarvan 7000 het Zeeuwse gedeelte. De huidige aanvaarde bestemmings plannen voorzien in ruim 3500 ligplaat sen. Wederom gelet op de grootschalig heid van dit gebied, achten g.s. een aantal van 3500 (dus 300 meer dan in de inrichtingsschets aangegeven) aan vaardbaar tot 1985. Daarna is volgens g.s. nadere studie nodig naar de verdere uitbreidingsmogelijkheden, omdat al lerlei toekomstige ontwikkelingen nog met te voorzien zijn. G.s. onderschrijven daarbij de suggestie van de provinciale raad voor de recreatie om hierbij verte genwoordigers van watersport en sportvisserij te betrekken. Wat betreft de eventuele aanleg van een jachthaven in Zonnemaire achten g.s. eveneens na dere studie nodig. In het algemeen onderschrijven g.s. de nieuwe visie in de inrichtingsschets waarbij het accent in vergelijking met de oude. uit 1967 daterende schets- is verschoven van de reereatiebelangen naar de natuurbclangen. Deze accent verschuiving is vooral het gevolg van nieuwe inzichten op het gebied van de openluchtrecreatie, gericht op het zo veel mogelijk situeren van intensieve dagrecreatieterreinen in de nabijheid van bevolkingsconcentraties. G.s vragen zich echter wel af wat in dit opzicht de consequenties zullen zijn voor de dagtrek naar het Grevelingen bekken. Ook zijn zij van mening dat de schets met name ten aanzien van de in deling van de natuur- en recreatiege bieden. de capaciteit van de recreatie- objecten en de fasering van de tot stand te brengen voorzieningen te gedetail leerd van opzet is. De schets zal op deze punten voortdurend moeten worden aangepast aan nieuwe omstandigheden en inzichten. In het bijzonder voor de watersport en sportvisserij, aldus g s Natuur In een verdere vergelijking mei het Zeeuwse overheidsbeleid, concluderen g.s. dat anderzijds het streekplan Schouwen-Duiveland, in 1972 al aan nieuwere inzichten aangepast, verder moet worden aangepast aan de doel stellingen van de inrichtingsschets, met als hoofdpunt het gebied primair als natuurgebied te laten functioneren, waarin de recreatieve ontwikkelingen een plaats moeten krijgen. G.s. spreken verder onder meerde wens uit dat in de inrichtingsschets rekening wordt gehouden met de eventuele reali sering van een spaarbekken voor de drinkwatervoorziening, hoewel thans nog geen uitspraak kan worden gedaan over de behoefte daaraan. In enkele opmerkingen over de uitvoer ing van de nieuwe schets, stellen g.s. dat enkele geprojecteerde omvangrijke da- recreatieve voorzieningen - met name het al grotendeels gerealiseerd complex Plaat van Oude Tonge en de Kabbe- laarsbank - een beschermende functie kunnen hebben voor al bestaance druk bezochte recreatiegebieden in Zeeland, vooral de Schouwse Westhoek. Met de inrichting van de nieuwe terreinen moet echter aldus g sgrote voorzichtigheid worden betracht, met het oog op de con sequenties voror de omgeving. G.s. on derschrijven de mening van de provin ciale raad voor de recreatie dat moet worden gestreefd naar volle inkomens klassen betaalbare accommodaties, zowel voor de landrecreatie als de wa tersport. Zij geven daaarbij de voorkeur aan verhuuraccommodaties boven tweede woningen. Bestuur Gs. van Zeeland dringen in hun reactie aan op een spoedige totstandkoming een samenwerkingsverband ter behar tiging van zowel de natuur- als de re ereatiebelangen van het Grevelingen bekken. in de vorm van een schap waarin het rijk, de provincies Zuid- Holland en Zeeland en de gemeenten op Goeree-Overflakee en Schouwen- Duiveland participeren. G s zeggen dan ook met veel belangstel ling kennis te hebben genomen van de ontwerp-gemeenschappelijke regeling. De nieuwe inrichtingsschets (vervaar digd in opdracht van de stuurgroep in richting Grevelingenbekken) zou vol gens g.s. in aangepaste vorm de basis kunnen zijn voor een inrichtingsplan van het te vormen schap, mits de be trokken overheden overeenstemming bereiken over de Inhoud van de schets. Hierover zijn g.s. vrij optimistisch. G.s. stellen zich op het standpunt dat, indien het platengebied in het Greve lingenbekken als nationaal park zou worden aangewezen (een voorstel in de betreffende rijksnota) dit niet mag lei den tot een afzonderlijke bestuurlijke opzet. Daartegen zouden zij ernstige bezwaren maken. Een goede beharti ging van de verschillende belangen in het hele gebied vereist naar hun me ning een integraal bestuur. G.s. hebben hun commentaar mede ge baseerd op adviezen van de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland (die de inspraakprocedure rond de inrichtings schets heeft gecoördineerd), de Provin ciale Planologische Commissie en de Stichting Recreatieplan Grevelingen bekken Er is in het kader van de in spraakprocedure (die door het ontbre ken van tijd en van een gerichte bro chure beperkt van opzet was) een hoor zittinggehouden ln Zierikzee. Voorts zal er tal van schriftelijke reacties binnen gekomen van gemeenten en allerlei in stellingen. Provinciale staten zullen zich in hun vergadering op 17 september over de inrichtingsschets uitspreken. lijkegebouwenwarenondergebracht.De heer Poppe. die 22 december 1901 werd geboren, had ook verschillende maat schappelijke functies. Zo is hij hoofdbes tuurslid geweest van de Walcherse Melk- centrale. voorzitter van de Vlissingsche Melksliitersvereniging. bestuurslid van het Schoolmuseum en penningmeester van de Statenkieskringcentrale Vlissin gen 'N ederland en Oran j e'De heer Poppe was gereformeerd en lid van de ARP. De heer Poppe werd voor zijn verdienstenin de oorlog onderscheiden met het Bron zen Kruis. VerderwashijridderindeOrde van Oranje-Nassau. Het stoffelijk over schot van de heerPoppe wordt maandag op de algemene begraafplaats te Vlissin gen ter aarde besteld. Hieraan vooraf gaand begint om 12.30 uur een rouw dienstinde Petruskerk aan de Paul Kru- gerstraat. De begrafenis is om 13.30 uur. Motorrijder gewond bij ongeval Zierikzee ZIERIKZEE - Vrijdagochtend om streeks half acht is bij een ongeval op de provinciale weg Zierikzee- j Haamstede de motorrijder J. H. uit Bruinisse gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de motorrij der op deze weg een foute manoeuvre maakte bij het inhalen van een tractor met aanhangwagen. Hij raakte de linke- rachterzijde van de aanhangwagen en de motor raakte in een slip. H. belandde in de sloot en werd met een gebroken I arm opgenomen in hel Zweedse Rode I Kruiszienekuis te Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2