Soliërende Ad Prinsen won wielerkoers in Haamstede Arjaan de Schipper stelt onderzoek in naar speaker MAANDAG BARST IN SLUIS HET ACHTSTE BELF0RTT0ERN00I LOS Ljubojevic; 2 1/2 punt IPZC7, WILD WEST-TAFERELEN NADAT MAAS DOOR Publiciteit OS TOESCHOUWER TEGEN GROND WAS GEDUWD... inProblemen Taiwan nog steeds een struikelblok Zege Donner en NEDERLANDERS 3 1/2 UIT VIJF Boehm SCOREN PARTIJEN LIANDE VAN DAMME VERRASSEND IN TENNISFINALE NRD-BEVELAND IN DE GROTE GROEP BOTERDE 'T NIET TOEN AFGESTOPT WERD Autocoureur verongelukt Avondcriterium in Schoondijke In herenenkel B veel buitenlandse favorieten MONTREAL - De kwestie Taiwan zal het doorgaan van de olympische spelen van Montreal hoogstwaar schijnlijk niet in gevaar brengen, maar vormt in Canada wel het ge sprek van de dag. Uitspraken van IOC-autoriteiten met name Willy Daume, duiden erop dat het interna tionaal olympisch comité bereid is alle ceremonielc franje op te offeren, als het niet tot overeenstemming komt met de Canadese autoriteiten, maar dat van een afgelasten van de spelen geen sprake zal zijn. Op hoog niveau wordt gewerkt aan een compromis Vooralsnog staan de partijen recht tegenover elkaar Dat bleek vrijdag op het vliegveld vooral Inplaats van de gehele vijftig man omvattende delegatie van Taiwan, arriveerden slechts vier afgevaar digden. de oud- wereldrecordhoudster Chi Chen, Yang Chuan Kwan. die bij de spelen van 1960 tweede werd op de tien kamp en twee doktoren. De overige atleten van Tai Wan waren op weg naar Montreal blijven steken. Ken gedeelte in Los Angeles, een ander deel in Boston. De Canadese autori teiten hadden de douane-beambten opdracht gegeven geen vertegen woordigers van Taiwan toe te laten zolang de status van dit land bij de spelen niet geregeld is. Vliegtuig maatschappijen weigerden daarop het gezelschap naar Montreal te vlie gen. Chi Chen en haar drie reisgezel len werden aanvankelijk eveneens geweigerd, maar kwamen op vertoon van hun Amerikaanse paspoorten toch aan boord AMSTERDAM (ANP) - Het IBM- schaaktocrnooi beleefde vrijdag in de vierde ronde van de grootmees- tergroep een succesvolle dag voor de Nederlandse deelnemers, die met 3 1/2 punten uit vijf partijen - waarbij het treffen tussen Ree en Langeweg- hoog scoorden. Hans Böhm. uitkomend in zijn eerste belangrijke toernooi na een langdu rige ziekte, versloeg Fndrik Olafs- son. die in hevige tijdnood door drie lichte stukken midden op het bord mat werd gezet. De onlangs ver jaarde Donner wist de overmoedige aanvalsdrift van de Joegoslaviér Vi- hmirovic niet alleen te stuiten, maar ook te overwinnen. Ger Ligtennk blijft, dankzij een remise tegen de Rus Gipslis, de beste Nederlander, terwijl Langeweg tegen Hans Ree zijn vierde nul moest incasseren. De hoogste posities zijn met 3 uit 4 echter verrassend voor de jeugdige Brit Miles, die de Joegoslaviér Kura- jica versloeg, en de Spanjaard Fara- go, die Sigurjonsson mat zette. De sterk geachte Russische grootmees ter Viktor Kortsjnoj moet zich in zijn afgebroken partij tegen de Hongaar Sax met remise tevreden stellen. De uitslagen van de vrijdag gespeelde par tijen in de vierde ronde van het IBM- schaaktoemooi in Amsterdam zijn: Grootmeestergroep. Kortsjnoj (Sov)-Sax (Hon) 1/281/2. Donner (Ned) - Vellmirovlc (Joe) 1-0, Szabo (Hon) -Ivkov (Joe) 1/2-1/2, Ligterink (Nedi - Gipslis (Sov) 1/2-1/2, Bóhm (Ned) - Olatsson (IJsl) 1-0. Milej (Gbr) - Kurajica (Joe) 1-0. Ree (Ned) - Langeweg iNedi 1-0, Farago (Spa)-Sigur jonsson iIJsl) 1-0. Stand: 1/2. Farago. Miles 3 punten. 3/4 Lig terink en Kortsjnoj 2 1/2, 5/13 Ree. Sigur jonsson. Donner. Kurajica. Olatsson, a bo, Böhm. Ivkov, Gipslis 2, 14/15 Vellml- rovic en SKax 1 1/2.16 Langeweg 0. Meestergroep: Woodhams (Aus) - Wester- veld (Ncd) 1/2-1/2, Suwuh (Indon) - toch (Ned) 1/2-1/2, Van Baarle (Ned) - Van Wijgerden (Ned) afg., Ciocalta (Roe)-Ta- tai Uta) 1/2-1/2. Eising (Wdl) - Gaprindasl- vili (Sov) afg., Pnbyl tTsj)- Matera (VST) 1/2-1/2. Stand: 1 Tatai 3 1/2,2/3. Hartoch, Pribyl 3, 4/5. Van Wijgerden. Van Baarle 2 1 afg.), 6/8. Eising, Matera, Gaprindasjvili 11/2 1 afg.). 9. Ciocaltea 1 (- 1 afg.), 10. Wester- veld 1.11/12. Suwuh. Woodhams 1/2-wv. VLISSINGEN - Arjaan de Schipper, hel Zeeuwse KNWTJ sportcommis- sielid. is door het Unieburcau aan gesteld om de affaire rond de Hub sterse wielerspeaker Wim Hei>- drikse te onderzoeken. De Schipper deelde mee dat Hendriks nog niet is geschorst zolang de zaak niet tot op de bodem is uitgezocht. Hendriks heeft het hoofdbestuur van de KNWU en de sportcommissie na de gebeurtenissen m Kruiningen. waar hij het aan de stok kreeg met wielerconsul Jan Moerdijk, een bnef geschreven. Afschriften daarvan stuurde hij naar De Schipper en Moerdijk Naar aanleiding daarvan zou de consul van Midden-Zeeland procesverbaal hebben opgemaakt. Over het feit of de schorsing van Wim Hendriks in Midden-Zeeland nu wel of met een feit is bestaat nog ondui delijkheid Arjaan de Schipper be toogde met grote stelligheid dat al leen de KNWU kan schorsen. Moer dijk meende echter dat hij voor zijn gebied de zeggenschap over de jury leden heeft. ZATERDAG 10 JULI 1976 sport18 HAAMSTEDE - Amateur-wielrenner Peer Maas uit Roosendaal werd gisteravond tijdens de wielerkoers in Haamstede 't slacht offer van enkele wild-westtaferelen tijdens de finale van de wedstrijd. Maas kreeg, toen er nog vier ronden te rijden waren, een duw van een boze toeschouwer en smakte tegen de grond. Oorzaak van de woedende uitval van de wielersupporter was het feit dat de Brabander de snelheid van het peloton wilde remmen, omdatzijn ploeggenoot Ad Prinsen juist te voren aan een solo was begonnen. Het boterde helemaal niet meer in de grote groep Met een gebalde vuist en be schuldigend wijzend naar Maas kwam Gerard van 't Geloof langs de jurywagen. Ook andere renners riepen verwarde kreten naar de jury. Een ronde later sloeg het noodlot voorMaas toe. Een boze toeschouwer rende voor het peloton de straat op en gaf- om duidelijk te maken dat de Brabanter sneller moest rijden - Peer Maas een fikse duw. Die bleek iets harder te zijn dan was bedoeld, want de Soka-renner smakte tegen het wegdek. Hoewel het incident even uit de hand dreigde te lopen toen andere supporters de boosdoener wilden aanvliegen, liep alles met een sisser af. Peer Maas kreeg de 100,- schade, die door de val aan zij n fiets was ontstaan, vergoed en als vrien den gingen de twee uit elkaar .Het leek wel een cowboyfilm op het laatst", grapte Cees Spaans uit 's- Gravenpolder. Hij had gelijk- Dc ren ners dwarrelden als herfstbladeren over de weg en in het peloton boterde bet duidelijk niet meer. De enige man die zich daar allemaal niets van aan trok was Ad Prinsen, de ploegmaat van Peer Maas, die enkele ronden voor het einde was gedemarreerd en na Waarde en Graauw onbedreigd naar zijn derde Prinsen was echter wel de aanleiding tot de schermutselingen in de achterhoede. Daar probeerden heel wat renners de aansluiting tot stand te brengen, maar Maas schermde - hoewel dat officieel niet is toegestaan - de zaak goed af. De rommelige finale wierp toch enigszins een smet op het avondcriterium, waarin bijzonder hard werd gereden Van de bijna vijftig gestarte renners kwamen er slechts twintig aan Een fors aantal cou reurs viel uit met lekke banden, want omdat het al lang niet meer heeft gere gend blijft er veel gruis op de weg liggen Belangrijkste slachtoffers van lekke banden waren Bart van Est en de ta lentvolle jonge Zeeuw Ad Polak uit Ileinkenszand. die vrijdagavond weer enorm goed rijdt. Polak heeft in iedere koers nog enorm attent gereden en het is de vraag of hij daarvoor over enkele weken niet de tol zal moeten betalen. Hij is immers pas per 1 juni amateur en het verschil met de junioren is leven sgroot. Hij maakte deel uil van een kopgroep van negen renners, die na ruim twintig kilometer ontstond. Daarbij zaten: Kas Fiktorie (wiens ontsnapping de inlei ding tot de vluchtgroep vormde). Bram Geense. Peter Hellemons. Gerard van Laarhoven. Ad Polak. Ad Prinsen. Jan van Tilborg, Toine Verheezen en Adrie van Opdorp. Vijfentwintig kilometer reed de kopgroep, die zelfs nog een keer door het geweld van Ad Prinsen in twee stukken brak, vooruit In het peloton zaten echter te veel kanshebbers, die het tempo aangaven Met nog zes ronden te rijden ging Prin sen er alleen vandoor Het peloton, nog negentien man sterk, kon de renner uit Raamsdonkveer niet meer achterhalen In de spurt van de groep werd Vester ADENAU - De Westduitse autocoureur Ernst Reatz is vrijdag om het leven ge komen tijdens een training op de Nuer- burgring. De 36-jarige Raetz verloor een wiel van zijn wagen, waarna hij de macht over het stuur verloor. Aarts uit Kruiningen tweede voor Ton- nie Huijzen uit Kloelinge De uitslag luidt 1 Ad Prinsen. Raamsdonk veer, 2. Vester Aarts, Kruiningen; 3. Tonnie Huijzen, Kloetinge; 4 Ger van 't Geloof. Ou denbosch, 5 Jan Samen. Halsteren. 6. Bram Geense. Slnt-Phiüpsland, 7 Peter Hellemons, Halsteren. 8 Theo Joore, Lage Zwaluwe; 9. Tolne Petrie, Halsteren, 10. Ad van Peer. Sprundel; 11. Wim Wesldorp. Kapelle: 12. G van Laarhoven, Fijnaart. 13 Ad van Over- veld. Zegge. 14 Adrie van Opdorp; 15. 's- Gravenpolder; 16 Frans Gomarens. Heerlen. 17 Wim Lugtenburg, Zuidland, 18 Coppens. Wouw 19. Toine Verheezen. 20. Van Loon SCHOONDUKE - Maandagavond wordt in Schoondijke een avondcrite rium voor amateurs gehouden. De op vallendste verschijning die aan de start verschijnt is wel Matje Dohmen, de winnaar van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen van dit jaar. De voor Jan van Erp rijdende Limburger komt zonder reisgeld vergoeding in Schoondijke aan de start. Het rennersveld, dat verder maandag avond aan de start verschijnt is het be kende rijtje namen met als voomaam- sten Cees Spaans. Tonnie Huijzen, Wim Jeremiasse, Heddy Nieuwdorp. Wim de Wilde. Toine Verheezen, Kas Fiktorie. Ad van Elzakker en Peter Gódde. In to taal hebben veertig amateurs inge schreven Starten finish zijn in de Prin ses Beatrixstraaten de wedstrijd begint om zes uur MONTREAL (ANP) - Een Canadese vakbondsleider heeft vrijdag in Mon treal gezegd, dat een staking van het personeel van de Canadese maat schappij voor telecommunicatie 'Tele globe' van invloed kan zijn op over zeese radio-, televisie- en telexuitzen dingen van de olympische zomerspe len. De 350 werknemers van Teleglobe' wil len staken voor loonsverhoging en vak bondsleider Raymond Rizoszei vrijdag, dat buiten Noord-Amerika geen directe reportages op radio en televisie ver schijnen en dat de telexverbindingen met ernstige vertragingen werken De verantwoordelijke minister me vrouw Jeanne Sauve. vertelde in het parlement dat in geval van staking er een noodoplossing zal komen waarbij de noodzakelijkste diensten zullen worden verleend." NOG GEEN AMATEUR- KAMPIOENSCOMPETITIE ZEIST - De zaterdag eerste klassers voelen er niets voor de om de strijd om het algemeen amateurvoetbal kam pioenschap in de toekomst in één com petitie met de zondagkampioenen uit te vechten. Dit is donderdag in Zeist besloten. Het bestuur van de zondagamateurs had om een uitspraak gevraagd Het blijft dus bij het oude. dat wil zeggen dat de algemene zaterdag amateurkam pioen tegen de zondagkampioen uit komt in de strijd om hel algemen ama teurkampioenschap van Nederland. ROTTERDAM - Voor Jan van der Veen is er geen plaats meer bij Sparta. De middenvelder, die vijftien jaar voor de Rotterdamse club heeft gespeeld, ging niet in op een verzoek znn con tract te vernieuwen. Hij voerde op dat moment onderhandelingen met Neder landse en buitenlandse clubs. Deze le verden echter iets op. Sparta trok in- mmiddels Leen de Goeij (Telstar) aan en op de begroting staat geen salaris voor Van der Veen genoteerd. Robert, die een heel sterk toernooi speelt, versloeg eerder op de dag Jimmy Salawane bij de jongens tot en met 12 jaar met 6-3; 7-5. zodat hij in twee enkel spelfinales uitkomt. Bij de jongens tot en met 14 jaar speelt Robert tegen Ro nald Oostinga, die na een spannende eerste en tweede set zijn broer Frans in een goede partij tennis versloeg met 6-7; 6-4; 6-1Bij tot en met 12 j aar speelt Rudi van de Nobelen tegen Robert van de Boogaard, na een makkelijke zege op Mano Titiheru (6-2; 6-1). De meisjes tot en met 12 jaar moeten in hun poule nog één parti spelen, namelijk Marjan Pie- tersz tegen Stella Nobels, waarbij Mar jan de favoriete is. Heieen Vogelaar wist gisteren reeds beslag te leggen op de tweede plaats, ten koste van Helen Titi heru 16-4; 6-2). Tenslotte de jongens tot en met 16 jaar Frank Bauer en Peter van de Boogaard bereikten beiden makkelijk de finale: Frank versloeg Erik de Keizer met 6-2; 6-3 en Peter had een walk-over tegen Patrick Jansen. Van daag (zaterdag) worden de halve finales en finales van de dubbels afgewerkt, zo dat voor zondag de enkelspelfinales overblijven, die s morgens om tien uur beginnen op de banen aan de Galgen- dijk te Kortgene. SLUIS - Maandag barst in Sluis weer het jaarlijkse tennisgebeu- ren los: voor de achtste maal wordt tot en met volgende week zondag het Belforttoernooi gehouden. Vooral vorig jaar is dit evenement van de lawntennisclub Sluis enorm gegroeid: met twee banen er bij steeg het aantal partijen van 180 naar 260. „Verder kunnen we echter niet" legt wedstrijdsecretaris Guido van Daele uit. „Daarom hebben we een beperking ingevoerd, dat ieder slechts in drie categorieën mag inschrijven. Dat levert ech ter, met evenveel deelnemers als vorig jaar, slechts vijftien par tijen minder op, zodat de beperkingsmaatregel niet erg veel sou laas oplevert. Maar als we krap zitten hebben we een overeen komst met de club in Oostburg, dat we daar mogen komen spe len". Natuurlijk kun je zo n toernooi ui nog meer plaatsen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen afwerken i. Wat het aantal banen betreft zitje met het aantal inwo ners goed", verzekert Van Daelei maar omdat deze banen te zeer verspreid lig gen maak je de sfeer van zijn toernooi stuk, oordeelt wedstrijdleider Van Dae le. Deze toernooien in de zomermaanden worden vooral bezocht door scholieren, studenten en toeristen, zo ook in Sluis. Guido van Daele: „Vande 156spelersen speelsters, die aan ons toernooi deelne men, komt niet alleen elk jaar de helft terug maar ze verblijven ook op de cam ping. die vlakbij de wedstrijdbanen is gelegen Behalve de Nederlandse spe lers zijn er ook enkele sterke Belgen en Duitsers, die het evenement een inter nationaal tintje geven" De Sluise wed strijdleider gaal er daarbij van uit, dat een titel of vier naar het buitenland zal verhuizen. In het herenenkel B (hoogste categorie in Sluis) is de 24-jarige Danny de Kaey uit Antwerpen als eerste geplaatst. vooral omdat hij vorig jaar winnaar werd. Toch zijn er via de bijzondere se cure wedstrijdlijsten. die in België aangehouden worden, nog twee ster- kere spelers aan te wijzen, namelijk Paul Honore en Jean Osier, beiden eveneens uit de siajorenstad: ze zijn respectievelijk derde en vijfde ge plaatst. Nummer twee is geplaatst de Duitser Scholrees (volgens Van Daele een erg sterke tennisser) en als vierde zijn landgenoot W'eisse. Sterksten niet Van de Nederlandse B-spelers moet het vooral komen van de Zeeuw Robert-Jan van der Feen. Guido van Daele tekent daarbij aan ..Andere sterke B-spelers hebben zich niet gemeld voor ons toer nooi De B-categorie heeft in ons land een behoorlijk niveau, maar de sterk sten krijg je hier niet" In het damesenkel B is oud-Vlissingse Josien Huijsman-Gasille van BTCI uit Breda als eerste geplaatst, vlak voor haar schoonzusje Marjo Huijsman. Vo rig jaar werd het damestoemooi gewon nen door Marga Bruisten, maar zij was een klas apart en veel te sterk voor de rest van het veld Zij won zelfs met zwakke partners het damesdubbel en het gemengd dubbel. Marga is ditmaal niet van de partij. Wel - als vierde ge plaatst - Nicole van Ei-ven, een Til- burgse overgangsklasspeelster. „Men mag In Zeeland wel eens goed kijken naar deze 14-jarige kampioene uit Bra bant. hetsterkste tennisdistrict van ons land", verzekert Guido van Daele, daarbij relaterend aan het feit. dat de Zeeuwse jeugd weinig kansen krijgt om in eigen provincie hoger op te komen zolang er slechts tweede klas gespeeld wordt Je komt alleen hoger op via dis trict sleams. Zeeuwse teams dus. maar- afgezien van de medewerking van de vereniging - knapt dat voorlopig wel af op het geringe aantal banen" Karakter In het herenenkelspelC (meteen schema van 64 partijen) is Bram van Dijk van Animo Terneuzen, die vorig jaar de fi nale van Vlissinger Ernst Wondergem verloor, als eerste getipt. Van Dijk heeft de scholierenleeftijd al verachter zich: hij begon op 28-jarige leeftijd pas met de tennissport, is nu 36 jaar en heeft op karakter en conditie een uit stekende reputatie opgebouwd. In deze categorie nog een van de ouderen: de 48-jarige Bredanaar Piet van Eijk. en kele jaren terug D-w innaar. nota bene ten koste van zijn zoon. Als tweede m de C-categone is Richard Bral uit Sint-Jansteen getipt, vorig jaar verliezend finalist in D. Ook buitenlan ders hebben in C kansen: onder hen André van der Avijlle uit Antwerpen, die derde geplaatst is. In het damesenkel C is Anneke Gneb- nau van de tennisclub de Hoogkamp uit Culemborg als eerste geplaatst met als tweede mevrouw Stockmans uit Ant werpen. In het. herenenkel D - 50 deelnemers - is Geert de Breukere uit Oostburg als winnaar getipt, vóór de Limburger Ver- haegen. In het damesenkel D staat Sas van Gentse Ria Elliott eerste vóór Ro- sita Breuring uit Goes en Carolien van Opdorp uit Vlissingen. In de dubbels verwacht Guido van Daele veel vuur werk in de B-categorie, waarin Paul Hermsen en Jan Pijnenburg - een Zeeuws lichtpuntje - kanshebbers zijn. al knjgen ze het zwaar tegen de Belgi sche en Duitse koppels Guido van Daele is bijzonder content over de medewerking van de gemeente Sluis, die nu voor het eerst sinds het be staan van het Belforttoernooi een amb tenaar afvaardigt voor het onderhoud van de baan en die de sportaccommoda ties ter beschikking stelt. Verder wordt hulp verleend door de WV, de brouwerij de Stad Sluis, Leenhouts aannemers bedrijf en de brandweer, die - als het weer zo droog blijft - de baan nat houdt. Zes man staan garant voor een goede organisatie van het Belforttoernooi: Guido van Daele heeft twee assisten ten: Adrie de Putter en Hans Henry. John Leenhouwers zorgt voor de finan ciën en de administratie (er gaat zo n tienduizend gulden om) en in de bar van de tent, het centrum voor alle acti viteiten, staan Patrick van Daele en Jan Leenhouts. De tent moet voorlo pig nog de plaats innemen van de ac commodatie, die nog geen 100 procent Marjoleine Bogaert kwam wel in de fi nalebij de meisjes toten met 16 jaar. ten koste van Judith van Boven (6-1:6-2) en zij speelt in de finale tegen Dorien van der Ster. die Anneloes de Greef met 6-3; 6-2 terugwees. Ook de 11-jarige Rober van de Boogaard uit Vlissingen zorgde weer voor een regelrechte sensatie door de Zeeuwse nummer drie bij de jongens toten met 14 jaar. Eric Pieterszuit Goes, gedecideerd te verslaan met 7-6. 6-2. MANILLA - De Braziliaan Henriqi* Mecking is na het uitspelen van de i) F gebroken partijen uit de 16e. 17e en lie ronde van het interzonale schaaktoef I nooi te Manilla vrijwel verzekerd vu I een plaats bij de eerste drie. De eert» drie schakers uit dit toernooi kw»lD> ceren zich voor het kandidatentoe* nooi. waaruit de uitdager van werelt 1 kampioen Anatoli Karpov komt Mn nog een ronde te spelen heeft Meckuj 12,5 punt. 'n half punt meer dan t, Tsjech Vlastimil Hort en de Rus Ui Poloegajevski. Na dit trio volgen Tsjesjkovski (8oj met 11,5 en Ribli (Hon) en Ljubojevic (Joe) met ieder 11 punten. Mecking speelde zijn afgebroken part; uit de 16e ronde met de Rus Balaam remise. Hort verloor zijn partij uitdelfc ronde tegen Ljubojevic die liefst 2,i punt uitdrie afgebroken partijen haalde hetgeen echter net niet voldoende blijken te zijn, Tsjesjkovski veroverde uit twee partyen li punt. Uitslagen van de afgebroken partlje zestiende ronde: Tsjesjkovski (Sov)-Uhlmii; (Odl) 0.5-0.5; Biyiasas (Can)-Browne (Vstjf. Ljubojevic I Joe V-Hort iTsj) 1-0; Balast (Sovi-Mecking iBra) 0-5-0,5; Spasski <sór- Gheorghiu iRoei 0.5-0,5; Poloegageut (Sovl-MariotU (Ita) 0.5-0.5: Zeventiende ree de Tan (Sin>-Mariotü ilta) 0-1: Quintan (argi-Torre (Phl) 1-0; Hort iTsji-Balays (Sov) 0.5-0.5: Browne (Vst)-Ljubojevic (J» 0-1; AchtUende ronde: Kavalec (Va> Pachman (Wdl) 0,5-0,5; Harandi (Iml-Ts (Sin) 0,5-0.5: Tsjesjkovski (Sov)-Blylasa (Can) 1-0; Ljubojevic (Joe)-Uhlmann (0t 0.5-0,5. De stand na de achttiende en voorlaat» ronde is: 1 Mecking 12.5; 2 Horten Poloegijf vskl 12, 4 Tsjesjkovski 11.5; 5 Ribli en LJub> jevic 11; 7 Panno. Kavalek en Balasjov 10. Peer Maas slaat hier nog joviaal op de schouder van Hans Hannck. Evenlater werd er echter al te hard aekoerst om nog grappen te maken en in de slotfase werd de jolige Maas nog het slachtoffer van een overenthousiaste toeschouwer KORTGENE - Gisteren zijn alle halve finales in de enkelspelen in het tennis toernooi te Kortgene verspeeld en in de eerste partij van de dag verraste de sterk spelende Liande van Damme uit Kortgene favoriete Marjoleine Bogaert met 6-4; 6-3. wat haarzondag in de in de finale van de meisjes tot en met 14 jaar brengt tegenover Lonia Tesselaar. die W üma Kupfer in drie sets versloeg: 6-4: 0-6; 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 18