Reizigersaantal eerste helft '75 gelijk aan zelfde periode in '74 Grote belangstelling voor klederdrachtshow Colijnsplaat Kostenstijging van invloed op uitvoering van sociale wetten Robert van den Boogaard in drie Kortgene-finales «BI.IPAG9JUU 1976 JAARVERSLAG STREEKVERVOER WALCHEREN: RUIM F 30.000 NETTO VERLIES MIDDELBURG - De NV STreekvervoer Walcheren heeft in de eerste helft van 1975 op de interlokale lijiföicnsten evenveel reizigers vervoerd als in die- gelfde periode van 1974. Dat staat te le- jen in het jaarverslag over 1975, dat donderdag in de aandeelhoudersver gadering behandeld is. In de tweede delft van 1975 zette zich in het vervoer eengeleidelijke daling in, gevolgd door een afname van de vervoersvraag met gemiddeld 13% in de laatste drie maan den van 1975. Indezelfde maanden In 1974 had de ver voersvraag een sterke stijging vertoond, msar dat kwam door de langdurige en overvloedige regen. De totale opbrengst steeg met 7% door' tariefsverhogingen De exploitatiekos ten gaven hoofdzakelijk door hogere loonkosten een stijging tezien van ruim 16%. Hierby moet worden opgemerkt, dat aan de chaufferus in 1974 een loon- toeslag van 6% over 1973 werd uitbe taald. Rekening houdend met deze na betaling, stegen de kosten tenopzichte an 1974 in feite met 18,5%. Het bruto- exploltatieverlies bedroeg ƒ2.236.000 tegen 1.679.000 in 1974. Groepsvervoer Hoewel de resultaten van het groeps vervoer en het toervervoer in 1975 niet onbevredigend waren, moest dit jaar toch met een' verlies vóór vennoot schapsbelasting van ƒ13.700 worden afgesloten, omdat de aanvullende af schrijvingskosten niet voor de (rijks)bijdrageregeling in aanmerking. Het verslagjaar moest nu in totaal met een netto verlies van 31.900 (vorig jaar 61.200) worden afgesloten. Directie en commissarissen hebben voorgesteld de verliezen tot en met 1974, ad 212223 af te boeken van de her waarderingsreserve en het verlies over 1875 ad 31.953 in 1976 in mindering te brengen van de herwaarderingsreserve. Toervervoer Ook in dit verslagjaar stond het toer vervoer sterk onder de druk van de concurrentie, waardoor de kilometer- produktie 12% beneden die van 1974 bleef. Tengevlge van tariefsverhoging en gun stig resultaat van bemiddeling bij schoolreizen in JHC-verband leverde de leeractiviteit als geheel nog een gunstig resultaat op. Tot 1975 vormde het resibureau een on derdeel van de toerafdeling. Op grond van voorschriften van het ministerie van verkeer en waterstaat moest het reisbureau als nevenactiviteit worden beschouwd Als gevolg van de sterke kostenstijgingen en de sterke concur rentie leverde het reisbureau een verlies op van 17 0000 Daarom is deze neven activiteit per 1 januari 1976 beëindigd. Zoals gezegd leverden loonkosten een groot aandeel in de exploitatiekosten. De post 'lonen en sociale kosten" be draagt over 1975 van de totale exploita tiekosten 70%. Eind 1975 waren er in to taal 99 personen bij Streekvervoer Wal cheren in dienst Avonduren Het interlokaal vervoer onderging in de avonduren op een aantal lijnen een vlot tere verkeersafwikkeling Dat kwam enerzijds door een geringere vervoers vraag, anderzijds door uitgeschakelde verkeerslichtinstallaties, waardoor de rijtijd van de bussen kon worden bekort Op de interlokale lijnen werd in het eer ste halfjaar van 1975 een gelijk aantal passagiers vervoerd als in het tweede halfjaar van 1974. namelijk 1 022 000 In 1975 werden in totaal 4.5% minder reizi- •gers vervoerd dan in 1974 Het jaarver slag verwijst ook naar het bedrijfsplan 1977, dat zich richt op handhaving van het huidige niveau van vervoersvoor ziening als minium, versnellen van de reistijden, integreren van het vervoer in de delta, en het betrekken van het per soneel bij het bedrojfsgebeuren COLUNSPLAAT - Kuipje: ruiterde- monstratie. Dorpshuis, 20 uur feesta vond. GOES - Ziekenhuis de Bevelanden Noord Zuid. 16-17.30 uur: radio No men Nesdo. GRUPSKERKE - De Uithof; disco avond. HULST - Sint-Liduinaziekenhuis, 15.054.30 uur radio Nightingale. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30- 17.30 uur miniatuur Walcheren. Abdij, 21 uur klank- en lichtspel. OUWERKERK - Dorpshuis, 20 uur: ba zaar en rommelmarkt. Bioscopen BERGEN OP ZOOM-Roxy, 14 uur: 101 Dalmaüêrs. alle leeftijden. 20 uur: Do denrit met de duivel. 14 iaar: 22.30 uur: Het verborgen geweer, 14 jaar. Luxor, 20 uur Vrolijke sex in wellustig Tirol, 18 Jaar GOES - Grand, 20 uur: The sound of music, alle leeftijden. 23 uur: Meisjes op de bekende toer. 18 jaar HULST- Koning van Engeland. 20 uur De langste dag, 14 jaar. 20.30 uur: Het monster leeft. 18 jaar. 23 uur Meisjes die graag naar bed willen. 18 jaar. MIDDELBURG - City, 20 uur: Irma la douce, 14jaar. 23 30 uur: Pak me nog een keertje, 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The greatwaldopepper, 14jaar. 23 uur: Poel der wellust, 18 jaar. Tentoonstellingen AARDENBURG - St. Baafskerk: expo sitie 'Slncfala'. DRE1SCHOR - Landbouwmuseum. 13.30-16.30 uur Oude landbouwwerk tuigen en klederdrachten. COLLFNSPLAAT - 't Winkeltje', vanaf 10 uur tentoonstelling WEB GOES-Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: Natuuren landschap in Zeeland. 'Kunst uit Zeeland nr. Lunchcafé. 9-18 uur: Ramanandra. GROEDE - 't Vlaemsche Düyn'; expo sitie schildeijjen en houtpanelen van Carla Pons. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel van St. Maar ten. 17-21 uur expositie Joke Pijlman. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10- 17 uur Verdronken Land. Galerie Contrast, 10.30-17 uur. Antieke poppen op 16,17 en 18e eeuwse meube len. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Kunstenaarscentrum. 14-17 uur: Mar- tine Missemer en Michiel Krieger. MEUWVLIET - Camping Nooitge- dacht: expositie Ben Bonte. OUWERKERK- 'De vierbannen'. 11-19 uur Het geheimzinnige leven op duis tere diepten. SINT-ANN ALAND - De Meestoof. 15-17 uur: De smalstad van Jacoba van Beie ren, TERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux Arts' Java (schilderijen) en Heusser (beeldhouwwerk): Temeuzens Museum, Kristal en snuis terijen uit grootmoeders tijd. Artikof: werken Nilrio Marchena. VEERE - Grote Kerk: Delta CultureeL Hervormde Kerk, 10-17 uur: woord voor woord VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10- 12 en 14-17 uur: Michiel de Ruyter. UZENDUKE - Molen, 14-17 uur: ten toonstelling. ZIEROiZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg 1575-1576. Burgerweeshuis. 10-17 uur binnen klein antiek en buiten 44 beeldhouwers. Alarmnummers NOORD- en MUD DEN-ZE ELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUW SCH-VLAANDEREN - Temeu- zen telefoon 01150-4444. THOLEN EN SINT-PHJLIPSLAND - 1 Telefoon 0011 Jeugdland Middelburg besloten met feest MIDDELBURG - Jeugdland Middel burg is donderdagmiddag besloten niet een groot feest, waaraan door de kinderen spontaan werd meegewerkt. Op het terrein aan de Rozenburglaan in de wijk Dauwendaele waren in de afgelopen twee weken een groot aan tal hutten opgebouwd door de deel nemende kinderen. Idere 'hut' had voor deze slotdag een eigen programma ingestudeerd dat de kinderen in de middaguren voor de andere kinderen en een aantal ouders ten uitvoer brachten. Ook maakten de kinderen met hun leiders een optocht die naar het winkelcentrum Dauwen daele voerde. Daar verspreidden de deelnemers een aantal door hen zelf vervaardigde Jeugdlandkranten en ook een zelf gemaakt lied dat gezamen lijk werd gezongen Een Engels muzi kaal trio Diarmend. Richard en Sebas tian, dat binnenkort voor de Neder landse televisie te zien zullen is, en dat momenteel in Zeeland op vakantie is, gaf voor de jeugdlandtent nog een ex tra optreden. Het feest werd donder dagavond besloten met een groot kampvuur waar onder het toeziend oog van de Middelburgse brandweer alle houten afvalmaterialen van de ver schillende 'bouwwerken' van Jeugd land werden verbrand. In de afgelopen twee weken heeft jeugdland een goede belangstelling gehad met een gemid delde van 180 kinderen, die zich be halve met het bouwen van hutten on der anderen konden vermaken met straattekenen, pannekoeken bakken en soep. maken. Ook hadden de kinde ren een eigen burgemeester en een brandweerkorps. B. en w. Domburg: Ontmoetingscentrum Oostkapelle te duur DOMBURG - B. en w. van Domburg willen de raad nog geen voorstel doen omtrent het verzoek van de Stichting Gemeenschapsbelangen Domburg- Oostkapellc om de tijdige en juiste be taling van aflossing en rente van een te sluiten lening van 1.100.000- te ga randeren. Dit bedrag zou nodig zijn voor de bouw van een ontmoetingscen trum in Oostkapelle. De stichting heeft de bouw van het ontmoetingscentrum inmiddels aanbesteed. MACO BV te Middelburg was met een bedrag van 584.000.-exclusief btw, de laagste in schrijver. De begroting van de stichtingskosteii, die op een totaal van ƒ916 000,- uit- MIDDELBURG Fietser gewond bij ongeval met vrachtauto MIDDELBURG - De Middelburgse mevrouw S. J. L. heeft donderdag middag omstreeks vijf over twaalf ernstige verwondingen aan een arm opgelopen toen zij op de Langeviele- singel in haar woonplaats met haar fiets werd klemgereden door een vrachtauto met aanhangwagen, be stuurd door M. D. N. van L. uit Some- Het ongeval gebeurde in een bocht naar rechts ter hoogte van de gemeen tekwekerij. Mevrouw L en de vrach tauto reden beiden in de richting van de De Ruyterstraat In de bocht week de vrachtauto sterk naar rechts uit voor een tegemoetkomende vrachtwa gen. De fietsler raakte daardoor be kneld tussen de aanhangwagen en de trotoirband en kwam ten val. Vermoe delijk is daarbij haar linker elleboog onder het rechter achterwiel van de aanhangwagen terecht gekomen. Me vrouw L werd per ambulance naar het Middelburgse Gasthuis overgebracht, waar ze is opgenomen. 'Sweet D'Buster' in 'De Beuk' MIDDELBURG-Vanavond - vrijdag- treedt in het open jongerencentrum 'De Beuk' de Nederlandse groep 'Sweet D'Buster' op. 'Sweet D'Öuster1 is een combinatie van een aantal ervaren musici; Robert Jan Stips (orgel, piano), Bertus Borgers (sax). Paul Smeenk (gitaar). Herman Deijnum (bas) en Hans Lafaille (drums). Het optreden in 'De Beuk' staat in het teken van een aantal try- outs. Aanvang 21.00 uur Verkoop artikelen ontwikkelingslanden MIDDELBURG - Van 15 tot en met 30 juli wordt in het Jacob Roggeveenhuis van de gelijknamige humanistische .•dichting aan de Gerbrandylaan in Middelburg een verkoop tentoonstelling gehouden van de 'Stichting afzetbevordering van arti kelen uit landen in ontwikkeling' (AB- AL). De verkoopuren zijn van 10-12 uur en van 14.30-17.00 uur. De Stichting ABAL stelt zich ten doel het bevorderen van een autochtone en rechtvaardige ontplooiing op econo misch en cultureel terrein in de ontwik kelingslanden. Men tracht dit te berei ken door op ideeële grondslag commer ciële activiteiten te ontwikkelen op het gebied van afzet van artikelen uit ont wikkelingslanden. ABAL verkoopt kunstnijverheidsartikelen en gebruiks voorwerpen uit deze landen, zoals houtsnijwerk, kleding, stoffen, riet vlechtwerk. sieraden, aardewerk, tafel kleden, pijpen, lampen en ook verpakte thee. IN KADER TOERISTENWEEK COLIJNSPLAAT - Voor een talrijk' sator van de toeristenweek. de heer J publiek werd donderdagavond amusementshal te Colijnsplaat een klederdrachtshow gegeven. Dat ge beurde in het kader van de vierde avond van de toeristenweek in Colijn splaat. De kleren werden voorname lijk geshowd door mensen, die ge woonlijk ook in klederdracht lopen. Vijf dames toonden de protestantse klederdracht van Zuid-Bcveland, twee dames lieten zien hoe de katho lieke dracht er uit ziet. Er werd ook een kostuum geshowd, dal gedragen werd tussen 1809-1850. Verder één Zuid-Bevelandse protes tante boer. eén uit het land van Axel, één uit Cadzand en één uit Noord- Beveland. Een van Amemuiden en vier' dames in de Walcherse klederdracht, Presentatrice op deze avond was me vrouw Van Liere uit Goes De organi- Pouwer. wenste na afloop van de showhet gezelschap voor de toekomst veel succes en sprak de hoop uit. dat deze 'unieke' show nog dikwijls ver toond mag worden. Hierna volgde een optreden van de boerenkapel 'De Dorschvlegels' met de volksdansgroep 'Kasporgo' uit Goes. Zij lieten het pro gramma zien. dat zij op 30 april van dit op Soestdijk ter gelegenheid van de be- jaardag van konmgm Juliana hebben gebracht Veere mag van minister verkoop recreatiewoningen tegengaan (Van onze correspondent) DEN HAAG - Minister De Gaay Fort man (binnenlandse zaken) vindt dat de gemeente Veere niet te ver is ge- gaan met de vaststelling van de 'ge- SEROOSKERKl. - De ponyclub De bruiksvetordcnlne gebouwen en Gouw e Euers ,,,t Seroo.kerke Baf een „,n Veere. Erond waarvan de demonstratie on het terrein van ma- ii Donderdagavond gingen tevens 154 wandelaars van start voor de avond- wandeltochten van 5 en 10 kilometer. De tochten werden georganiseerd door de wandelsportvereniging 'De Patrij zen'. Voor vrydag staat er een ruiter- sportdemonstraGe op het programma. Aanvang half acht in 'Het Kuipje' ach ter de Vissershaven. Om acht uur is er in het dorpshuis 'De Brug" een dans- en bingo avond. Deze avond wordt ver zorgd door de mobiele discotheek 'Ier en Ier.' De windhondenrennen. die voor aanstaande zaterdag waren gep land. gaan vanwege de droge toestand, waarin het voetbalterrein verkeert niet door. 'Gouwe Reijers' gaf demonstratie demonstratie op het terrein van ma nege Pouwer te Scrooskerke. Dat ge beurde in samenwerking met de XXX van Scrooskerke. Onder leiding van de instructeur, dc heer J. Vader gaven de ruitertjes van de club, onder meer een show in het carrouselrijden Verder gaf men een springdemonstratie, waarbij gemeente de verkoop kan tegengaan van woningen voor recreatiedoelein den. De minister deelde dit woensdag mee naar aanleiding van klachten van in woners van Veere. die bij hem waren gekomen. Die bewoners maakten be- de resultaten werden beoordeeld door «-» teen de verordemuB omdat Zeeuwse Ringnjdersveremging. Voor klagers niet en is ook niet bereid de verordening van de gemeente Veere voor vernietiging by de Kroon voor te dragen Vergadering commissie ruimtelijke ordenine komt. en de exploitatieopzet roepen bij het college van b en w. evenwel twijfels op. B en w hebben zelf ook een bereke ning gemaakt en komen dan voor de stichüngskosten op een bedrag van 1.001.000,-. Hei. exploitatietekort wordt door het college berekend op 140.850,-perjaariop de begroting was tegen het ontwerp-bestemmingsplan Maandag 12 juli (aanvang 17 00 uun komt de vaste commissie van voorbereiding voor de ruimtelijke ordening in Middelburg in openbare vergadering bijeen in de ma quettekamer van het stadhuis De agenda vermeldt als enig punt de be handeling van het bezwaarschrift een jury. en een demonstratie ringste ken By de demonstratie werd tekst en uitleg gegeven door de secretaris van de heer Joosse. secretaris van de de demonstratie bstond een matige be langstelling. Orgelconcert Feike Asma Het derde concert in de serie zomeravond-orgelconcerten die onder auspiciën van de Stichting Orgelcen trum in de Nieuwe Kerk te MiddcE burg wordt gehouden zal op dinsdag a.s. worden gegeven door Feike Asma. Het programma vermeldt. Koraalvoor- spel; ,,Alle Menschen mussen sterben". J S Bacli Sombere muziek over psalm 103 vers 8 (in memoriam Jan Zwart overl. 13 juli 1937»: Preludium en Fuga in g. D. Buxtehude. Varialio- nen über 'Weinen Klagen Sorgen. Za gen. Angst en Nol. sind des Christen Tranenbrot'. Franz Liszt. Paraphrase du Psaume 137. L. de Samt-Martin. Feike Asma besluit met een composi- volgens hen een woning bij verkoop ten behoeve van de recreatie meer op brengt dan anders het geval zou zijn Minister De Gaay Fortman steunde de hier 122 000.- voor geraamd), howel de stichting slechts tot een jaarlijks tekort komt van 113.393.28 Het college stelt daarom voor om de stichting nogmaals te vragen om te komen met een werke lijk versoberd plan. waardoor de stich- tingskosten zodanig beperkt worden, dat het exploitatietekort tot ten hoog ste 122.000.- per jaar teruggedrongen wordt. Ook willen b. en w. de stichting wijzen op de door het college gedane suggestie te trachten door inzamelings- en andere acties te komen tot een by- drage in de stichüngskosten, zoals dit destijds ook voor het Ontmoetingscen trum Schuttershof in Domburg is ge beurd. Kindervoorstelling Tijl Uilenspiegel werd druk bezocht MIDDELBURG Een 420 kinderen hebben donderdagmiddag in het Mid delburgse openluchttheater "Tooren- vliedt' genoten van de avonturen van de Vlaamse schalk en volksheld Tijl Uilenspiegel. De kindervoorstelling - eenvan de wekelijkse zomervoorstel lingen onder auspiciën van de cultu rele dienst Middelburg - werd ver zorgd door het Limburgs Jeugdtoneel. De kleinsten leefden zo enthousiast mee dat ze tot vooraan op het podium kwamen en daar met meer waren weg te slaan. Tijl beleefde in deze voorstel ling allerlei avonturen als kapperbe- diende. Met de ontmaskering van de kapper, die van bosswichüge aard was. als dief. toonde Tyl met listige streken zijn goede aard. Alle kinderen reageer den zeer enthousiast Begraafplaats Nieuwlandseweg Gevonden voorwerpen VLISSINGEN - Aan het bureau van gemeentepolitie te Vlïssingen zijn in de penode van 30-6-1976 toten met 7-7-1976 de volgende gevonden voorwerpen aan gegeven: diverse bankbiljetten, leesbril met zwart montuur, bril met metalen montuur, damesbnl, rubberen boot, plastic boot, hondepenning rabiés, was goed. horloge met blauwe wijzerplaat, vest met rits. bruine port. Met inh zwarte port.met inh kindersandaaltje, armband goud met inscriptie Aan het bureau van gemeentepolitie te Oost-Souburg zijn in de periode van 30-6-1976 tot en met 7-7-1976 de vol gende gevonden voorwerpen aangege ven: goudkl. damesring metsteen, rode Marcel Dupré: Resurrection portemonnee met inh inentingspen- (Vernjzenis) Aanvang van het concert ning rubles, goudkl. dameshorloge met 20.00 uur bewerkte band. KORTGENE - Gisteren zijn tijdens het teniistoernooi van de "LTC Noord-Beveland' alle kwartfinale wedstrijden gespeeld en het ging er enorm spannend aan toe: liefst tien van de 26 gespeelde wedstrijden lie pen uit op 3 setspartijen, wat nog al wat vertraging te weeg bracht. Grootste verrassing was de overwin ning van Robert v. d. Boogaard tegen Anton Verdonk bij de jongens tot en met 14 jaar (3-6. 6-3, 6-3). zodat Robert vandaag en morgen in 3 halve finales aantreedt Eerder op de dag had de 11- jarige Robert bij de jongens tot en met 12 jaar al met 6-2 en 6-3 van Peter van Diike gewonnen Ook rudi v. d. Nobe ler. Mano Titiheni en Jimmy Salawane bereikten de halve finale, waarvan Ma rio de meeste moeite had: 7-6, 1-6 en 7-6 tegen Hugo Sandberg. Bij de jongens tot en met 14 jaar kwa men met Robert v. d Boogaard de ge broeders Oostinga en Eric Pieters in de halve finale, deze laatste door een moeizae overwinning op Koen Nobels met 2-6, 6-4 en 7-6. na eerst met 6-2 en 4-1 achtergestaan te hebben. Frank Bauer. Erik de Keyser. Peter v d. Boogaard en Patrick Jansen zijn de halve finalisten bij de jongens tot en met 16 jaar, na enkel zeer sxpannende 3-setters. Bij de meisjes is gisteren weinig ge speeld: Monia Tesselaar. Wilma Kup- fer. Marjolein Bogaert en Liande van Damme plaatsten zich voor de halve finales tot en met 14 jaar en Anneloes de Graaf. Dorien v. d. Ster. Marjolein Bogaeri en Judith van Boven deden dat bij êe meisjes tot en met 16 jaar. VEILING SINT-ANNALAND - 8 juü, Dort I 119-128: Dort II 123-124; Dort apert 70-115; Dort drielingen 60-74. Dort kriel 55-85; Lek- kerlanders I 112. Lekkerlanders apart 106; Eerstelingen eerste soort 99 Olona 1100-110; Gloria U 100: Ostaxa 60 Aanvoer 175 ton Plantuien 55; Plan tui en drielingen 55. A*n voer 40 ton PAARDENMARKT DEN BOSCH. 8 juli - Prijzen perstukG luxe paarden 1500-3250 (ex tra boven notering), voUange 1400-2000, 2-jange (trekpaard) 1600-1900. 2-jarige. luxe imerries) 1500-2100 (extra boven notering). 2-jarige. luxe (hengsten) 1000-1400. jaarlingen, luxe -merriesi 1050-1600 (extra boven note ring), jaarlingen, luxe ihengs ten) 700-375. Jaar- lingen -trekpaard, 1250-1600, hitten 750-1150. Shetlandse pontiles (ruins) 200-375. Sbet- landse ponnies (merriest 375-675 Prijzen (per kg). Jonge slachtpaarden 4,20-5.10 en oude slachtpaarden 4,00-5.05. De handel was ge drukt, VISMIJN COLIJNSPLAAT 8 juli Exportgamalen: 327 kilo: 3.50-3,78: tong; 98 ldlo; schol: 35 kilo; paling: 23 kilo: ongesorteerde vis: 1 kilo. CENTRALE VEILINGVERENIGING GOES-KRABBEND1JKE Donderdag 8 juli. Schönemarw per door I 197-206; frambozen per doos IX 210. I 181- 191 frambozen per kg IIX 583-022. Ind. I eD 11 527. tub 120; zwarte bessen; I en II 272; rode bessen per doos: IA 76-80. IB 71. II 5-1: rode bessen (2 kg per kr IA 264-277, IB 232-248, n 187-214: rode bessen (5 kg per kx.): IB 213, H 187 kaspnumen: I 520. II 360: kruisbessen per doos I 75-152. n 36; kruis bessen per kg. I 220; druiven: 1020; CENTRALE VEILING 'KAPELLE-TER.NEL'ZEN' Veiling donderdag 8 JulL Frambozen p. doosje v 250 gram: IX 210, I 181-191, fram bozen in doosje p. kg.: IIX 583-622, Industrie 527; frambozen In 'Tubs' 120: Schónemann p doosje van 250 gram. I 197-206: rode be ssen p. doosje van 250 gram: extra 88, XA 76-80, IB 71. II 54. rode bessen p, doos van 500 gram IA 166-172, IB 154-162, H 130; Rode bessen in 2 kg krat p. kg Extra 298- 308. IA 264-277, IB 232-248. II187-214. In 6 kg. krat: IB 213. II 187; Stanze p. doosje v. 230 gram: IB 58. in 2 kg. krat IB 217. Maarae Prom. IB 222. zwarte bessen I-II 372; «ure Morellen ontsteeld I-n 227: kruisbessen p. doosje v. 250 gram: I 75-152, n 36: kruisbes sen p. kg I 220: aardbeiden p. doosje v. 200 gram: I 147, II 62 KERSEN P KG IIX 380; dubb. princ. boner. I 327-355. IIX 311-327; kasontario p. kg.: I 520. n 300. VEEMARKT UTRECHT - Aanvoer 4093 stuks, weekaanvoer 4338 stuks. 702 runderen. 12 vette kalveren. 65 graskalveren. 936 nuch tere kalveren. 170 schapen. 1398 lammeren. 229 varkens boven 100 kg, 13 varkens beneden 100 kg. 547 biggen. 20 bokken en geiten. 510 Klachtrunderen. Prijzen in gulden per kg: slachtkoeien geslacht gewicht extra kwal. 6 30-7.05. Ie kwal. 5.75-6.00. 2e kwaL 4.75-5 50. 3e kwal. 4 40-4.60. stieren geslacht gewicht 6 40-7 40, worstkoeien geslacht gewicht 4 00- 4.80, vette kalveren levend gewicht 4 25-5.10, nuchtere kalveren levend gewicht 1 40-1.70, slachtzeugen levend gewicht extra kwaL 2 50-2.55. le kwal 2.45-2"50. 2e kwaL 2.40-2 45, 3e kwal. 2.35-2.40. slachtvarkens levend ge wichtextra kwal. 2 65-2.70. le kwaL 2.60-2.85, 2e kwal. 2 55-2.60,3e kwal. 2.45-2.50. Prijzen in gulden per stuk: melk- en kalfkoeien 1375- 2400, kalfvaarzen 1200-2275, vare koelen 1325-2100, pinken 700-1200, stieren 1700-2725, graskalveren 300-750. nuchtere kalveren 40- 70. nuchtere kalveren voor fok en rr.esterij zwartbont 165-350. roodbont 325-450. vette schapen 150-210. weidelammeren 100-100. zuiglammeren 135-200. drachtige varkens 575-725. schrammen 112.50-130. biggen 95-110, geiten 15-70 Overzicht fresp. handel en prij zen) slachtrunderen traag niet prijsh., melk en kalfkoeien traag niet prijsh., Jongevee traag niet prijsh.. vette kalveren rustig prijsK. nuchtere kalveren matig prijsh, nuchtere kalveren voor fok en mestery matig prijsh., schapen vrij rustig niet prijsh, lammeren vrij rustig niet prijsh, varkens matig lager, schrammen en biggen matig lager, geiten zeer rustig prijsh. AARDAPPELTERMIJNMARKT Datum: 8-7-1976. Consumptieaardappelen, Bintje, klei 40 mm opwaarts. Laten: nov. 5850, apr. 6100; Bieden, nov 5700, apr. 0020; Slot: nov 6150. april 6440. Stemming: nov. Dauw Ochtend call. Nov h p. 6700,1 p 5650. laatste zaken 8 x 5650 Apnl: h.p. 6600, Lp. 6000. laatste zaken 3 x 6060. Dag omzet nov.: 106. april: 190. AARDAPPELTERMIJNMARKT Datum 8-7-1976 Consumptieaardappelen, Clntje. klei 50 mm opwaarts. Laten: apr. 7000: bieden: 6800; slot 7400. Ochtend calL apnl: h.p. 7500; Lp. 7000: laatste zaken 12 x 7000. Dagomzet: april 52. HOUTEN PALEN VERBRAND OP TERREIN BREDE WATERING' SCHORE SCHORE - Donderdagavond is op een opslagterrein van het waterschap 'De Brede Watering' van Zuid-Beveland aan de Steenweg tussen Hansweert en Schore brand uitgebroken. Een grote hoeveelheid houten palen ging in vlammen op. De brand ging gep aard met een enorme rookontwikkeling. Het vuur werd bestreden door brand weermannen van de korpsen Kapelle en Kruiningen Er werden drie wagens in gezet. JAAR VERSLAG RAAD VAN ARBEID: MIDDELBURG-De Raad van Arbeid van Zeeland vindt het niet verwonderlijk dat er de laatste tijd veel aandacht wordt besteed aan de sociale verzekeringen. Hij vindt de verklaring voor deze aandacht in het feit dat de premies een sterk stijgende lijn vertonen in een jaar. dat wordt gekenmerkt door een harde eco nomische teruggang. De adviezen over de sociale verzkeringsuitgaven. die in het verleden zijn gegeven, hebben kennelijk niet het beoogde resultaat bereikt, zo staat er in het jaarverslag van de Raad van Arbeid over het jaar 1975. In het verslag stelt men verder dat het niet ondekbaar is. dat een ingrypen in de verdere toenmeming van de kosten een invloed zal hebben op de door de Raden van Arbeid uit te voeren wet ten De Raad van Arbeid wijst er op dat, of schoon de Raden de hen opgedragen wetten hebben uit te voerenm. dit niet wegeneemt dat de Raden bij de even tuele wetswyzigingen kunnen worden betrokken ,Over het automatiseringsproject van de Kinderbijslagwettenadministratie staat er in het verslag dat er nog een omvangrijk programma moet worden afgewerkt Toch verwacht men op 1 ja nuari 1978 met het testen van hel pro ject te kunnen beginnen. In het jaar 1975 waren in totaal 102.819 aanvragen om kinderbyslag die be handeld diende te worden Hierbij za ten 1200 aanvragen die op 1 januari 1975 nog in behandeling waren. Op 31 december 1975 moesten 362 aanvragen worden overgeschreven naar het jaar 1976 Van het totaal aantal aanvragen werden 457 verzoeken doorgezonden en 1702 aanvragenafgewezen Uitbeta ling vond plaats ln 100 298 gevallen De samenstellers van het verslag wijzen erop dat gezien de grote hoeveelheid aanvragen(om kinderbyslag slechts in een beperlct aantal gevallen een onder zoek kan worden ingesteld naar de juistheid van de gegevens. Contrdle over 1975 bracht aan het licht dat in twaair gevallen nog geld gevorderd of terugbetaald moest worden In 1975 werd aan 1222 buitenlanders kinderbijslag verstrekt. De Raad van Arbeid, op het ogenblik WEEKENDDIENSTEN WALCHEREN CENTRAAL ALARMNUMMER: 01100- 14444. Ambulance bij ongevallen: 01184-12323. Artsen: Vlissingen za 0 00-24 uur: F. G. Snijder, Bilderdijklaan 7. teL 13933: spreekuur op Julianalaan7van 12.30-13 uur en van 17.30-18 uur. zo 0 00-24 uur: J. Meijer. Julianalaan 7. tel. 12225 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30-13 uur en 17.30-18 uur Rouaansekaai in Middelburg, zal het Middelburg: za. 0.00-24 uur: P. Schram, De Krammen 14 m j4664 Zo 0 00_24 -: J. K. Dominicus, Dam 30. tel 12830. Visites aanvragen voor 10 uur Spreek- uur voor dringende gevallen. 12 30-13 Middelburg-Zuid Patiënten van dr. dr. Kodde, zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Ondanks de verwarring die er vorig Amemuiden. jaar heerste rond het voortbestaan van Souburg, Nieuwland en Amemuiden: za de Ouderdomsweg iVrijwillige Ouder- 09 00-zo 24 00 uur Th Bloos. Kanaals- domsverzekenng heefl men gedu- traat 70. Souburg, te! 01183-61212 rende de eerste helft van het verslag- Spreekuur voor dringende gevallen: jaar meer verzekeringen afgesloten dan 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. in 1974. Bedroeg in dit jaar de produk- Gapinge. Grijpskerke. Oostkapelle. Se- tie 136 verzekerden, in 1975 werden 186 rooskerxe. Vrouwenpolder. Veere en posten afgesloten In februari 1976 be- Zanddijk J W Oosterhof, Markt 10, sloot de tweede kamer met een kleine Veere tel. 01181-271 meerderheid om de VOV-wet af te Westkapelle. Zoutelande, Koudekerke schaffen. In het jaarverslag staat dat en Domburg: vr. 18-zo. 24 uur: H. Frima, indien naar vervangende werkzaam- Duinweg 59. Zoutelande. tel. 01186-1282 heden moet worden gezocht voor de Dombure: B Vaandrager, Weststraat 7, VOV-medewerkers, men in eerste in- Domburg, tel. 01188-1271. stantie zelf zal trachten passend werk Tandarts: te vinden. Spreekuur za en zo. 11-12 uur. G. H. P gevestigd in het vrijgekomen gebouw Provinciale Waterstaat aan de gerestaureerde pand in de Spanjaard straat waarschijnlijk in het tweede kwartaal van 1976 betrekken. De met enige maanden worden verlengd omdat de aannemer tijdens de werk- Miljoen. Eemstraat 5, Oost-Souburg, teL 01183-61530 Dierenarts: Consult alleen na telefonische afspraak, visites aanvragen van 08.00-09 00 uur. J. C. Klok. Oostkapelle. teL 01188-1443. Apotheken: De dienst van elke apotheek vangt aan te Middelburg om 18.00 uur en te Vlis singen om 17.30 uur en eindigt vrijdag morgen daaropvolgend. Middelburg: L. v d. Boogert, Vrijland straat 79 tel. 27471. Vlissingen: D. H. v d. Kleine Mulder, Singel 9. teL 27471. Wijkverpleegsters: Kruisvereniging, Walcheren-Oost Mid delburg en Nieuwland: M. Vader. Bies bosstraat 29. Middelburg, teL 01180- 28265 Domburg. Aagtekerke. Oostkapelle, Grijpskerke. Serooskerke. St-Laurens. Vrouwenpolder. Veereen Gapinge: G. v. d. Ende. Vroonstraat 11, Serooskerke tel. 01189-1226. Kruisvereniging Vlissingen A M. van Sabben. Sottegemstraat 22. tel. 12914. Kruisvereniging Souburg en Rltthem: E C. de Ruyter. Spaamestraal 110, Souburg teL 01183-61736. Koudekerke. Meliskerke Biggekeker- ke. Zoutelande en Westkapelle: vr. 19- ma. 08.00 uur P A. de Back, Weststr. 17 Koudekerke, teL 01185-1318. Verloskundige: Vlissingen: P J van GinkeL Pr. Roos evelUaan 232, tel. 12775. Ecrstehulpposten: 10-18 uur: Veeree- gatriam en politiepost 'De Piet".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5