Jan van Stee werkt aan beter begrip tussen profrenner en amateurcomité V Maandag gesprek over indeling 2e klas zaterdag 0PENINGSRIT CANADESE VIJFDAAGSE DOOR REPARATIEWEG SLECHTS LOTERIJ hmsto Eigenlijk ben ik dwaas dat ik dit werk doe Voor derde maal CPC- prijs voor wielerprofs ZEEUWSE BRABANDER (SBB) SLUIT DE CONTRACTEN AF VOOR DE NEDERLANDSE PROFWIELRENNERS Sterk veld deelnemers Bolhuis toch naar Montreal Record Eddy de Kort op 800 m Hort hield Spassky op puntenverdeling Schutter naar Montreal toe Opnieuw geen 1e lottoprijs criterium Haamstede Zeilwedstrijd wv Kamperland VRIJDAG 9 JULI 1976 VALKENISSE - Begin dit jaar barstte een storm van veront waardiging los boven de hoofden van de beroepswielrenners. In februari beslisten zij namelijk unaniem dat de wielereomités alleen nog maar coureurs konden contracteren door tussen komst van de coördinator van de Stichting Belangenbeharti- Beroepswielrennerij (SBB). Dat betekende voor de organi satoren een extra uitgavenpost en het verlies van een stukje hobby. Het heeft Jan van Stee (38) uit Wouw, die de coördinatiefunctie op zich nam, dan ook heel wat uren praten gekost om de gefrustreerde organisatoren van koersen voor be roepsrenners te overtuigen van het nut van deze werkwijze. Na een half jaar werken zegt hij nu: „Ik heb bijzonder veel opposi tie ondervonden bij verschillende comités. Maar tot nu toe heb ik nog niet één negatieve reactie gehad na een koers". Van Stee had tevoren al ingecalculeerd dat diverse organisatoren zouden filmine- ren tegen de nieuwe werkwijze „Ik kom wel bij comité's. die 21 jaar lang zelf renners hebben gecontracteerd. En dan komt er ineens een coördinator. Dat zou een verarming van hun taak kunnen betekenen. Toch geloof ik dat iedereen blij zou moeten zijn dat het centraal is geregeld". Kennelijk is dat ook het geval, want ondanks de weerstanden die Van Stee ondervond heeft hij tot nu toe geen enkele wanklank gehoord. „De zaak moet evolueren", meent hij. Vorig jaar was het zo dat comité's zelf Tot er een man gevonden zou zyn, die de vrijheid hadden al dan niet met de coördinator (toen vervulde ex-prof Jan Janssen die functie) te werken. Wie de koersen en coureurs met con tracten wilde aflopen moest dat zelf weten. Voor heel wat organisatoren was dat werven van coureurs een hobby geworden. Maar de SBB moest op de helling. De 'lege' SBB moest meer inhoud krijgen. Tijdens de ver gadering met KNWU, WWB (Vereni ging van Beroepswïelrenners). VOB (Vereniging van Organisatoren van Beroepswielerwedstrijden) en spon sors is het contact met Van Stee tot stand gekomen. „Ik was gevraagd om voorzitter te worden van de WWB Na de vergader ing over de SBB zouden we daar een gesprek over hebben. Ik kwam op het afgesproken tijdstip aan, maar viel midden in de vergadering over de SBB. Er was alleen nog een stoel vrij naast Fnsoldirecteur Nico de Vries, die als voorzitter optrad en daar ben ik toen a zitten. Automatisch wordt dan je aan het profiel van het concept beant woordde zou Van Stee tijdelijk het coördinatorschap op zich nemen. Slot van het liedje was echter dat de aan stellingscommissie (bestaande uit ex- renner Eddy Beugels, Nico de Vnes, Peter Posts rechterhand.. Peter Bon thuis en Jan van Stee) geen geschikte sollicitant kon vinden en Van Stee de functie hield. „Ik was op dat moment bedrijfsadviseur en kon er wel wat tijd voor vrijmaken". Het begon niet al te rooskleurig. Het wielercomité Geleen wenste niet via de coördinator te werken en deelde mee zelf de renners te contracteren. De cou reurs ontvingen van de SBB een brief, waarin stond dat ze onder geen enkele voorwaarde in Geleen mochten starten of dat de SBB anders niet meer voor hen zou werken. Er werd gehoor gege ven aan die oproep. In Geleen koos men eieren voor zijn geld en op het laatste moment werd er nog een com promis bereikt met Jan van Stee. Daarmee bleek dat de coördinator vol- e mening gevraagd en ik kan mijn smoel ledig werd geaccepteerd en met die met dichthouden. Dus werd er afge- achtergrond was het duidelijk makke sproken dat ik er de volgende verga- lijker werken, dering weer bij zou zijn", vertelt Jan van Stee in zijn vakantiehuis te Valke- -Ik denk dat dat k<>mt, omdat ik vrij nisse. zakelijk ben, maar ook strikt eerlijk. En dat laatste moet je zeker hebben om dit werk te kunnen doen. Ik heb het vertrouwen van de jongens. Het is voorgekomen dat ik het hele prijzen geld van een wedstrijd meenam en de dag daarna naar iedereen verstuurde. Ik heb nu premies in mijn tas, waar van de jongens niet eens weten dat ze die verdiend hebben. Daar blijkt uit dat ze me vertrouwen. De manier van werken is enorm geperfectioneerd. De organisatoren hebben nog nooit mee gemaakt dat ze de contracten voor de wedstrijd al drie weken van tevoren binnen hadden". Van Stee heeft momenteel tachtig be roepsrenners op 'zijn' lijst staan. Dat zijn alle Nederlanders en verder enkele Belgen en Duitsers. Wie ze alle tachtig aan de start wil hebben moest tweeëntwintigduizend gulden neertel len. „Ik heb natuurlijk een bepaalde marge. Echte grote discrepanties, tus sen wat renners willen hebben en wat comités willen geven, doen zich niet voor." „Dit jaar is het moeilijkste, omdat ik steeds opnieuw alles moet uitleggen. Maar het is wel een uitdaging voor me", betoogt Van Stee. Behalve het ppur zakelijk werk wil hij ook iets doen aan ideologische zaken. „Het is duide lijk dat de jonges geen enkele idee hebben van organisatorisch werk Als SBB moet je daarom proberen die ke rels meer verantwoordelijkheid voor hun beroep bij te brengen en ook meer begrip voor de organisatoren Het re sultaat is al een beetje zichtbaar In Woerden bijvoorbeeld was het de co mitéleden opgevallen dat heel wat renners na afloop 'dankjewel' kwamen zeggen". Aan de andere kant probeert Van Stee bij de comité's begrip te kweken voor de professionele instelling van de renners. Kortom: er moet een beter begrip komen tussen de prof- coureurs en de amateur-organisatoren. Buitenstaander In feite is Van Stee zelf ook maar een amateur, al is het in zijn situatie mis schien beter om van een semi- professional te spreken. Zijn enige raakvlak met de wielersport was. tot hij coördinator werd. het voorzitter schap van de Zeeuwse ren- en tour club Theo Middelkamp. In de profes sionele wereld was hij een buiten staander. Van Stee: „Daarom is het des te verwonderlijker dat ik geaccep teerd wordt. Daar sta ik zelf een beetje versteld van. Zelf vind ik het leuk om achter de schermen te kijken. En verder is het een stuk idealisme om de zaak organisatorisch zo goed mogelijk in elkaar te steken". Inmiddels heeft hij zin contacten al tot over de landsgrenzen uitgebouwd. „Kuiper en Zoetemelk staan bijvoor beeld onder contract met buitenlandse managers. Daarom moest er gepraat worden. Ik heb overigens met die twee een mondelinge overeenkomst. Met de Fransman Roger Pièl en de Belg Fir- min Verhelst zijn er gesprekken ge weest en we hopen goede afspraken met hen te kunnen maken. Het liefst zou ik het na dit jaar nog blijven doen om de revenuen te plukken van het opbouwende werk van dit jaar. Dat is echter afhankelijk van Nico de Vries. Sinds 1 juni ben ik in dienst van FriSöl als manager van een nieuw op te zet ten consumentendivisie. Als ik genoeg vrije tijd blijf houden kan ik het werk blijven doen". Overigens stelt Van Stee met nadruk dat het coördinatorschap in feite een hobby is. „Ik ben er dag en nacht mee bezig. Vanwege de opbrengst hoef ik het niet te doen. Als er aan het eind van het jaar een gulden netto per uur overblijft, zal dat veel zijn. Ik ben ei genlijk dwaas dat ik het doe". Vreselijk tekeer Op de vergadering van de WWB werd Van Stee in het bestuur gekozen en kreeg hij het verzoek een concept voor de SBB coördinator) samen te stel len. De Brabantse Zeeuw wierp zich met volle inzet op die taak en bracht een indrukwekkend werkstuk op ta fel, waarin alle taken van de coördi nator/manager van de SBB waren omschreven. De VOB ging tegen écn paragraaf uit het concept vreselijk te keer. Dat betrof de kosten die de tus senkomst van de coördinator met zich brachten. Er waren twee mogelijkheden ge noemd: 1000,- per wedstrijd (was - of ficieel - 750,-) of 350,- en 10 procent van de contracten boven 100.-. De tweede mogelijkheid werd aanvaard. Het hield in dat organisatoren en ren ners samen de coördinator betaalden. Op de andere punten ondervond het conceptrVan Stee geen problemen. Hij ging uit van een praktische, full-time kracht, die boven de partijen moest staan, de mogelijkheid had tot onder handelen en erkend zou worden door de buitenlandse managers. VLISSINGEN - Maandagavond wordt op het bondsbureau van de KNVB (voetbalbond) in Zeist een bijeenkomst gehouden waarop on der ogen zal worden gezien of een nieuwe indeling van de 2e klassen A en B van het landelijk zaterdag voetbal nodig zal zijn. Het bijeenroepen voor deze verga dering van een aantal functionaris sen van de voetbalbond is een per soonlijk succesje van secretaris Izak Ovaa van de Zoutelandse voetbal vereniging De Meeuwen, die hemel en aarde beweegt om de uit de bus gekomen indeling, waarbij de drie Zeeuwse tweede klassers gescheiden moeten optrekken (Meeuwen in de A-klas. Amemuiden en WHS in de B-klas) veranderd te krijgen. Toen het er op leek. dat de sectie za terdagvoetbal van de voetbalbond twee weken nodigzou hebben om een schrijven van het bestuur van de KNVB-afdeling Zeeland - waarin ge pleit werd vooreen alternatieve inde ling met enkele minder verre reizen voor de Zeeuwen - te behandelen, nam de Meeuwensecretaris daar geen genoegen mee. Hij wenste een snellere beslissing, temeer omdat vele spelers een antwoord willen op de vraag of ze in de aanslaande com petitie voorvele wedstrijden een hele dag van huis zouden moeten, iets waartegen zezelf, maar vooral hun echtgenoten, grote bezwaren heb ben. De heer Ovaa schakelde - mede na mens de besturen van de twee an dere Zeeuwse clubs - de LBA ïn. de landelijke bond voor amateurver enigingen. „Ik heb voorzitter Ver- inga gebeld", maakte Izak Ovaa duidelijk, „en die heeft de heer Sal Simonse uit Middelburg, lid van het LBA-bestuur en tevens bondsafge- vaardigde, gevraagd de zaken met mij samen door te nemen. Ik heb een goed gesprek gehad met de heer Si monse." De bemoeienissen van de ex- Middelburg-voorzitter hadden tot gevolg, dat er maandag in Zeist een bespreking wordt gehouden tussen competitieleider Van der Meijden, zaterdag-sectie-voorzitter Fokke Remmers. LBA-voorzitter Veringa, bestuurslid Simonse en Meeuwen secretaris Ovaa. „We proberen te spelen op het sociaal aspect, het be lang van de spelers ten opzichte van hun uezin. UTRECHT - André Bolhuis, de 85- voudige hockevinternational. heeft be sloten om zondag met de ploeg mee af te reizen naar de Olympische Spelen te Montreal. De Utrechtse tandarts brak enkele weken geleden in de interland tegen West-Duitsland zijn duim. De breuk is zover hersteld dat spelen ver antwoord is. Bolhuis: „Ik wilde een strafcomer stop pen. De bal kwam op mijn duim en die brak. De genezing is vrij voorspoedig verlopen. Het Nederlands Olympisch Comité had de Hilversumse arts Her mans aangewezen om te beoordelen of de blessure afdoende is hersteld en ik heb de Utrechtse arts Wim Comelis ge vraagd een oordeel te geven. In overleg met beiden zijn we tot de slotsom geko men dat ik in Montreal kan spelen. Conditioneel ben ik op peil gebleven, al leen heb ik een paar weken geen stick in de hand gehad. Daardoor heb ik natuur lijk een achterstand opgelopen ten op zichte van de anderen, maar met mijn ervaring moet ik snel kunnen aanha ken". Bondscoach Wim van Heumen toonde zich gematigd optimistisch over het toch meegaan van zijn aanvoerder. „Ik wacht maar af. In Montreal, by de eerste oefenwedstrijd zal pas blijken of de be slissing juist is geweest. Daar kan ik op dit moment nog niet over oordelen", ze: de coach. EDDY DE KORT VLISSINGEN - Junioratleet Eddie de Kort van AV'56 uit Goes is er in Vlissirv gen in geslaagd het reeds op zijn naam staande Zeeuwse jeugdrecord op de 800 meter met drietïende seconde te verbe teren en te brengen op 1.55,0. Op deze 800 meter, waar niet direct op plaats gelopen werd, maar waar de tij den preveleerden, trok de 400 meterlo- per Gerard Verhulst van Zeeland Sport de eerste 600 meter aan Zo werd na 400 meter een lijd van 53.5 seconden geno teerd. Na 600 meier verscheen Jan de Waard aan de leiding met op enige af stand gevolgd door Eddie de Kort. Op de laatste 50 meter bleek echter dat De Waard het tempo met meer kon volhou den. waarna De Kort op de laatste tien meter de wedstrijd nog met gering ver schil won. Voor Jan de Waard werd een tijd van 1.55.2 genoteerd. Een bijzonder goed resultaat noteerde de B-junior Henk Lidner van Marathon, die deze 800 meter alsloot in een nieuwe persoonlijke recordtijd van twee minuten rond. Engeleke belangrijke uitslagen: 800 m heren -j. A1 Eddy de Kort AjAV 561 55 Zws Jgd R, 2 Jan de Waard Zld Sp 1.55 2, 3 Peter Havermans Zld Sp 1.59 4.4 Jan de Bart Aj AV 56 2.01.6. 5 Andre Stroo Marathon 2.02 0. 800 m jongens B: 1 Henk Lidner Ma- rath 2 00.0 200 m jongens A/Heren: 1 Gerard Verhulst ZLd Sp 23 3.2 Onno Sturm Aj AV 56 23.8.200 m meisjes A: 1 Maja de Jonge Schsp. 27 8. 2 Jolamda de Jong Sch. Sp 27.8. 200 m. meisjes B: 1 Carolien Stam Marath 27.5. 800 m. jongens C: 1 Klim Reynierse Dvnamo 2.12.3.2 Kees de Munck AV 56 2.12.5.3 J. Ver- meule Dynamo 2 20 6. Verspringen meisjes B: 1 A. Segeren Marath 4.92, 2 Carolien Stam Marath 4.45. Diskus heren: 1 Peter Molenaar AV 56 36.76. 2 Sjaak de Bruyne Zld Sp 30.14. Polshoog heren 1 Rob Geljon Zld Sp 3 22. 2 Sjaak Slnke Zld. Sp. 2.80. 3. Cees Nooijens Zl.d. Sp 2,80. Kogel jongens B: 1 Onno Sturm AV 56 10.03. Kogel jongens B: 1 Paul Sturm AV 56 11 87, 2 Jaap de Keijzer AV 56 10.72. Kogel heren: 1 Peter Molenaar AV 56 12.16. 2 Cees Nooyens Zld. Sp 10.60.3 Sjaak de Bruyne Zld. Sp. 10 41 MANILLA (ANP) - De drie koplo^ in het interzonale schaaktoernooi Manilla hebben donderdag hun pi ties - dankzij remises - geoonij deerd. De Tsjech Hort deelde na] zetten het punt met Boris SpjSi) terwijl Lew Poloegajevski in 24 zetten de Argentijn Panno eenzelfde resultaat kwam. Henrique Mecking speelde in 21 aj remises met de Hongaar Zoltan pj die daardoor zijn laatste kans op y plaats by de eerste drie verspij Met nog een ronde te spelen en dlve. afgebroken partijen lijken Hort, W king en Poloegajevski zeker van >- plaats in de Rus Tsjeskovski - a twee afgebroken partijen - en dei] goslaviêr Ljubojevic - met drie ai broken partijen - kunnen een var,., drie koplopers nog in gevaar breng?' De uitslagen van de partijen uit de tiende ronde zijn: Kavalek (Vsli-Pact;. <Wdl) afg; Panno (Arg)-Poloegajevski 0,5-0,5; Mariottl (Ita)-Qulnteros (Argi Harandi (Iran)-Tan (Sin) afg.; Torre Gheorghiu (Roel 0,5-0.5. RibU ffij Meckmg (Bra) 0,5-0.5; Spasski (Sov)S: (Tsj) 0.5-0,5; Tsjesjkovski (SovPBiju iCam afg.: Ljubojevic (Joei-Uhlmann i0 afg.. Balasjov (Sovi-Browne (Vstl 0,5-0,5. De stand is. 1 Mecking 12 (plus 1 afg.); 25 11,5 (plus 2 afg.). 3 Poloegajevski 11,5 (fe afg 4 Ribi 11.5 Tsjesjkovski 10 (plus 2 6 Panno 10: 7 Kavalek 9.5 <p,us 1 Balasjov 9 (plus 2); 9-10 Gheorghiu, Spss; (plus 1 afg.); Ljukbojevic 8.5 (plus 3 afc DEN HAAG (ANP) - Eltjo Schutter,1 tienkamper, die onder voorbehoudt aangewezen voor de olympische sp len, is donderdagmorgen na een disch onderzoek goedkeurd. De keorè werd verrieht door dokter Hermans,! aanwezigheid van dokter Stuur vui medische begeleidingsgroep. Hoewel de blessure aan de rechterejfc opgelopen tijdens de meerkampent sen Denemarken. Spanje, gn: Brittanniê en Nederland op 26 en2i; in Kopenhagen, nog niet helemaal^ genezen, toonden de artsen zich ter* den. De blessure zal na fit therapeutische behandeling snel ga; zijn verdwenen. De 23-jarige student in de medlcij® vertrekt zondagmiddag naar Ca® met de vier overige atleten Ria Afe Ciska Janssen. Jos Hennens. EvertE vingen de rest van de olympische piMj DEN HAAG - Lotto no. 27; Ae. deelnemers: 634.685; Bruto-ri ƒ2.642.608: Prijzenbedrag: 1.381Ü le prijs: geen winnaar, van het be van de eerste prijs gaat eenvijfdt! naar de le prijs van zondag 11 jr het overige deel wordt in gelijke v verdeeld over de 2e tot en met A) prijs. 2e prijs: 3 winnaars, die elktn 79.552 ontvangen: 3e prijs: naars, die elk bruto 2.843 ontvang 4e prijs: 5359 winnaars, die elk pen lom 67.- ontvangen; 5e prijs: 8447t. naars, die elk per kolom 43 gen. De jackpot voor de lotto van;: dag 11 juli bedraagt 113.132. SAS VAN GENT - Zondag 25 juli gaat in Sas van Gent voor de derde maal de grote CPC-prijs voor beroepsrenners en dames van start. Het wielcrgebeu- ren in Sas van Gent trok vorig jaar een record aantal bezoekers toen naar schatting dertienduizend belangstel lenden het parkoers omzoomden. In de opzet van dit jaar zyn enkele wij zigingen gekomen. Naast de sponso ring door de CPC heeft dit jaar ook de Sasse middenstandsvereniging SAS 70 zich met onbetuigd gelaten in haar bijdrage. „Dat was ook nodig," ver telde CPC-directeur G. F. de Coninck tijdens een persbijeenkomst. „Wij be gonnen in 1974 dit evenement te steu nen om de leefbaarheid van Sas van Gent te vergroten, en om de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen iets te bie den. Daarin zijn we, dacht ik, volledig HAAMSTEDE - Vanavond (vrijdag) wordt in Haamstede het jaarlijkse avondcriterium voor amateurs verre den. Het belooft ook dit maal weereen enorm festijn te worden. Maar liefst vijftig coureurs hebben al ingeschre ven en bij de renners, die om half ze ven van start gaan, bevindt zich een aantal belangrijke kanshebbers. Tonny Huyzen uit Kloetinge bijvoor beeld kan laten zien hoe goed gerouleerd hij is teruggekomen uit de Ronde van Joegoslavië, waarin hij erg goed heeft gereden onder de uitstekende supervi sie van ploegleider Chris de Jonge uit Bruinisse Huijzen zal echter grote tegenstand ondervinden. Onder ande ren van Cees van Bragt, die woensdag nog de ronde van Ulvenhout op zijn naam schreef. Verdere kanshebbers zijn Vester Aarts uit Kruiningen, Ad Prinsen, die al twee koersen in Zeeland won. de rappe Peer Maas uit Roosen daal de Zeeuwse coming man Heddy Nieuwaorp en natuurlijk Cees Spaans, de kleine vechtersbaas uit "s- Gravenpolder Duidelijk is wel dat door het grote aan tal kanshebbers de strijd in Haam stede bijzonder fel zal zyn en de hon derden toeristen en inwoners van Schouwen veel plezier aan het crite rium kunnen beleven, De wedstrijd wordt van commentaar voorzien van Chris Delbressine. geslaagd. We vinden het nu tijd den dat ook andere instanties gu meewerken om dit evenement te k: nen laten doorgaan. Ik moet het «■.- lercomité wel een compliment mate want in die opzet is het uitstekendf slaagd." Nieuw is ook de stichtingsvorm dier- Sasse wielercomité heeft aangenomr Secretaris-penningmeester Johan Block hierover: „Dat hebben wei daan om het comité veilig te stellen 1 er onverhoopt iets gebeurt. Voorï overige is er weinig verandert." Tot vorig jaar was het wielergebed in Sas van Gent gratis toegankL voor het publiek met uitzondering de Stationsstraat, waar men voor a geringe vergoeding terecht kom i1 jaar moet er op heel het parkoers taald worden," zegt süchtingsvoon ter Willy Colsen. „De prijs is vastgr teld op drie gulden en dat is toch nl; veel voor een dames- en profkoers.1' Hoe het rennersveld er gaat uitzien 1 nog niet bekend. Het is wel de bedce ling dat er een aantal vedetten, zo«i Nederlandse als Belgische, wordt aan getrokken. Verder streeft men er om alle Zeeuwen aan de start te kt gen. TROISRlVIERS - „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", verzuchtte Arie Hassink. De Nederlandse amateur kampioen op de weg had overigens weinig reden tot klagen. Hij door stond het werkelijk onberijdbare stuk weg in de eerste etappe van de grote prijs van Quebec ongeschonden en voltooide de rit als derde achter de rappe 30-jarige Tsjechische sprinter Milan Puzrla, die 17 Tsjechische titels op vaan en weg heeft en de Pool Woj- ciech Matusiak. Hassink bleef dus bepaald niet met lege handen, net zomin als Arie van Houwehngen, die bij zijn Canadese de buut als vijfde binnen kwam. Dit twee tal droeg met Ad Tak en Frits Pirard bij dat Nederland de vierde plaats in het ploegenklassement van de eerste etappe, een rit over 126 kilometer tus sen Quebec en Troisriviere. behaalde. Deze opening van deze Canadese wie- lervyffdaagse. een laatste test voor de olympische kandidaten, was feitelijk niet meer dan een loterij. Op zo'n 40 ki lometer van de aankomst hield de gladde asfaltweg plotseling op. Gedu rende een kilometer of vijf kwam er uitsluitend zand en afschuwelijk scherpe stenen. De weg werd gerepa reerd.. hei was een stukje dat voor wielrenners werkelijk onbegaanbaar was. Maar omdat in dit grote land om wegen niet te maken zijn. tenzij ge dacht wordt in termen van werkelijk tientallen kilometers, werden de ren ners noodgedwongen op de scherpe 1 keisteentjes gezet Toine tweemaal Het resultaat van die xpeditie was niet alleen een lange reeks van lekke ban den, ruim 60 voor de 80 deelnemers, maar ook een volledige versplintering van het veld. Ad Tak, die bijna een uur voorop had gereden temidden van een zeer internationaal achttal, voelde vnjwel gelijktijdig met Szurkowski (Polen) en Gorelof (Sowjet-Unie) zyn band leeglopen. Goed gezelschap, dat wel, maar Tak kon net als talrijke an deren uit de eerste groep, de minuut voorsprong inleveren. Op een minder prominente positie in het veld over kwam Fons van Katwijk precies het zelfde. Toine van de Bunder kreeg bin nen 200 meter zelfs twee banden. Na de lekke bandenzone, die zwakken en sterken iet helemaal gelijk trof, kwamen er nog een paar slechte stuk ken en als toegift een formidabele on weersbui die een einde maakte aan een dag van broeiende hitte. Daarom zei Arie Hassink aan het eind van de etappe, die hem voor in het klassement bracht: „Zoiets heb ik nog nooit mee gemaakt" Hij voegde er echter ook g niets aan toe: „Lekke banden vallen toch vaak in een bepaale groep renners. Er zijn veel rijders die gewoon zitten op zo'n stuk. Die gaan op de pedalen staan, maar je moet gewoon in je zadel blij ven en je handen heel los op het stuur houden. Als je dan een steentje raakt, glijdt je band er vanaf. Als je echter slaat en op je stuur steunt, dan duw je je band er doorheen. Zo eenvoudig ligt dat". De uitslagen van de eerste etappe is: 1 Puzrla (Tsj) 126 km in 3 06.50 (met bo nificatie 3.06.351; 2 Matusiak iPolem zt met bonificatie 3 06.40: 3 Hassink (Ned) zt met bonificatie 3.06.45: 4 Neel (VS) 3 06.50: 5 Van Houwelingen iNed) zt; 7 Szozda Polen 1 zt: 8 Moravec (Tsj) zt: 9 Popv (Bul) zt; 10 Nickson iG-B) zt: 11 Pantsjenkov (Sow) 12 Schepers (Bel) zt: 13 Boll (VS) 3.07.13: 27 Pirard (Ned) 3.08.05: 38 Tak (Ned) zt; 45 Van Kat wijk (Ned) 3.10,34; 48 Van den Bunder (Ned) zt. KAMPERLAND - Zaterdag houdt i watersportvereniging Kamperland eerste zeilwedstrijd van dit seizoe Deelname staat open voor alle type jachten. Bij voldoende deelname zullen apar. wedstrijdklassen worden gevormd, ft snelheidsfactor Watersport is bas voor de berekening van de klasseria; voor de jaarbeker. De zeilwedstrijd 1» gint om 14.30 uur. De deelnemers ku> nen zich tussen 13.15 en 13.45 uurii- schrijven. BARBARA KRAUSE IN HET ZIEKENHUIS BERLIJN - De zwemploeg van Oef Duitsland heeft weer een uitvaller. B£ bara Krause, wereldrecordhoudstr c? de400metervrijeslagmet4.11.69.isr&' een keelontsteking in een ziekenbiï opgenomen. Krause zal daardoor nlf aan de start komen bij de Olympisch Spelen in Montreal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12