Zaak tegen artsen Sarphati- abortuskliniek aangehouden Opgepikte ballonvaarder wil de grote oversteek' niet overdoen BOND WIL ONDERZOEK NAAR 'ANGSTFABRII K' Hartluchtbrug naar Geneve startldaar Afketsen Egyptische order raadselachtig getuige kan nieuw licht op de zaak werpen... opschorting salt-overleg ten onrechte gearresteerde man krijgt 36 mille smartegeld Vrachtwagenchauffeurs waarschuwen werkgevers voor nieuwe conflicten Zeer slechte arbeidsomstandigheden bij Van Schothorst in Boxmeer NA NEERSTORTEN VIER DAGEN RONDGEDREVEN surinamers schorten overleg met crm op 9 JULI ONTSLAG RECHTSVER VOLGING IN APART GEVAL AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft don- (derdag de zaak tegen de twee Amsterdamse artsen van de voorma- hjge abortuskliniek het Sarphatihuis in de hoofdstad terugverwe- izen naar de rechtercommissaris omdat het er een nieuwe getuige is gevonden, die een nieuw licht op de zaak zou kunnen werpen. deze kliniek werd op 9 mei 1974 een 37-,jarige Belgische vrouw (moeder van vijf kinderen) uit Turnhout geaborteerd, die aan een daarbij opgetreden complicatie I (bloeding) nog dezelfde dag overleed in het Wcesperpleinziekenhuis. Donderdag bad de rechtbank uitspraak zullen doen. De rechtercommissaris zal deze nieuwe getuige nu gaan horen. I Teeen de artsende47-j arige L. P. Nen de schorst uit de bevoegdheid tot arts. 169 ian°e P H. N M. D had de officier Tegen deze beslissing zijn de beide me- I van justitie respectievelijk drie maan- diciin beroep gegaan bij hetgerechtshol jg, piUs twee weken en drie maanden in Amsterdam .onvoorwaardelijke gevangenisstraf Jéist Deze straffen waren gevorderd Overwegingen fcrzakevanhetmedeplegenalsartsvan t.. iebortus en het medeplegen van dood door schuld begaan in de uitoefening der geneeskunst. /Viet Strafbaar danN. was bovendien ten laste gelegd bet aborteren vaneen Duitse vrouw uit Berlijn op 7 november 1947. Hij had toen de in juli van dat jaar door de beideartsen vrijwillige abortuskliniek #p 1 november alleen weer heropend. De rechtbank verklaarde in dit geval bet bewezene- het als arts plegen van abortus provocatus- niet strafbaar en ontsloeg de arts van alle rechtsvervoL VoOTts gelastte hij de teruggave van het door de justitie in november 1974 in be slaggenomen instrumentarium van de biljet Begin juni van dit jaar had het medisch tuchtcollege in Amsterdam beide artsen in verband met de dodelijk ajgelopen abortus van de Belgische [vrouw ieder voor zes maanden ge- GENEVE (AFP) - De Verenigde Staten en de Sowjet-Unie zullen van 30 juli tot 21 september hun onderhandelingen over de beperking van de strategische bewapening (salt), die nog steeds in een impasse verkeren, opschorten, zo is donderdag in Genève vernomen. De besprekingen waren na een onder brekingvan vier weken hervaten duur den nog steeds achter gesloten deuren voort. De bedoeling is het sluiten van een verdrag, volgens hetwelk in de jaren van 1977 tot 1985 de aantallen kemon- deizeeérs,raketten in intercontinentale bommenwerpers (waarvan de aantallen in 1972 voor vijf j aar al begrensd was) te beperken. Volgens overeenstemmende inlichtingen die aan Amerikaanse en Russische journalisten in Washington verstrekt werden, is de impasse com pleet omdat de politieke wil ontbreekt om tijdens de Amerikaanse verkle de onderhandelingen af Igens waarnemers bete- irting waarschij nlij k geen de technische moeilijk- bevestigt zij dat in de afge lopenmaanden geen enkele vordering is geboekt en ook deze zomer geen voort gang wordt verwacht. Schadevergoeding aan 'Contergan'- slachtoffers KARLSRUHE (DPA)-Ongeveer 1G jaar na de grootste geneensmiddclen-ramp in de geschiedenis van de moderne ge neeskunst heeft het Westduitse opper ste constitutionele hof in Karlsruhe donderdag een eindoordeel gegeven in dc kwestie van de schadevergoeding de slachtoffers. Na een zesjaar durende juridische strijd besloot het hof dat de wet op de oprich ting van de 'hulporganisatie voor ge handicapte kinderen' van 17 december 1971 rechtmatig isen metm strijd is met de grondwet. Het vonnis raakt '2 436 Contergan-kinderen. De moeders van deze kinderen hadden tijdens de zwan gerschap het thalidomide bevattende slaapmiddel Contergan genomen. Al in 1930 rees de verdenking dat dit middel ®u kunnen leiden tot misvormingen bij de ongeboren vrucht, maar pas in 1961 besloten de autoriteiten Contergan slechts op recept te laten afgeven - na- [dat al 2000 kinderen met afwijkingen •aren geboren De fabrikant van Con tergan. de firma Gruenenthal. ver- ilaarae zich bereid 100 miljoen mark wngeveer 100 miljoen gulden) ter be schikking te stellen aan de gehandi capte kinderen. In de zaak van hel aborteren van de Duitse vrouw overwoog de rechtbank, dal de opvattingen over de toelaat baarheid van door medici verrichte abortus provocactis, die onder het Ne derlandse volk en binnen de medische professie heersen, sinds de totstand koming van het artikel 251 bis van het wetboek van strafrecht (het abortus- artikel) aan veranderingen onderhe vig zijn geweest. Oostenrijkse politicus Peter nam niet deel aan executies joden WENEN (DPA) - De voorzitter van de oppositionele Oostenrijkse vrijheid spartij. Frïedricb Peter, heeft niet per soonlijk deelgenomen aan het dood schieten van joden in de tweede werel doorlog. Het Oostenrijkse openbaar ministerie heeft na een onderzoek, dat acht maan den heeft geduurd, geen bewijzen ge vonden voor deze tegen hem geuite be schuldigingen. zo werd donderdag van wege het ministerie van justitie in We nen bekendgemaakt. Simon Wiesen- thal. leider van het Joodse documenta tiecentrum in Wenen, had Peter ervan beschuldigd dat hij in de oorlog zou hebben gediend bij een SS-groep die bij vernietigingsacties van Nazi tegenstanders in Oosl-Europa ingezet werd. Deze beschuldiging was de aan leiding voor de heftige beroering in de Oostenrijkse binnenlandse politiek in het begin van dit jaar. Deze veranderde opvattingen, met name sedert 1970. hebbe-n geleid tot ver scheidene wetsvoorstellen Deze hoe wel verschillende van inhoud en strek king, beogen alle verruiming van de toe laatbaarheid van toepassing door me dici van het thans nog bij genoemd wet sartikel ook voor hen in principe straf baar gestelde handelen Voorts over woog de rechtbank dat het openbaai ministerie in de laatste twintig jaai slechts in hoge uitzondering is overge gaan tol vervolging van medici ter zakt van abortus provocatus Hoewel van al gemene bekendheid is dat in algemem ziekenhuizen en sedert 1971 ook in dt abortusiDoliiklinieken vele vrouwen, dc laats tejarenzelfs tienduizenden, worden geaborteerd Desalniettemin stelt hol bewuste artikel de arts nog steeds straf baar die bedoelde abortus pleegde DU kan ten aanzien van een arts volgens dc rechtbank echter zijn strafbare karak DORDRECHT (ANP) - De 38-jarige heer G. van Helden, directeur van een fabriek van luxe bakkerijpro- dukten in Hendrik Ido Ambacht, krijgt uit de staatskas 36.198.40 uitgekeerd. De rechtbank in Dord recht wees hem dit bedrag toe we gens 'gederfde levensvreugde, \er- driet en leed. alsmede persoonlijke materiële schade'. De heer Van Helden had een schade claim van 51.198,40 ingediend, om dat hij vorig jaar ten onrechte in voorlopige hechtenis is gehouden op verdenking vertegenwoordigers van zijn bedrijf er toe te hebben aangezet fraude te plegen ten nadele van de afnemers De directeur van het be drijf ziet in de toewijzmg volledige rehabilitattie. Hij kwam er vorigjaar achter dat een van zijn vertegen woordigers een cliënt voor ƒ9.000 had benadeeld door hem stelselma tig méér in rekening te brengen dan hem was geleverd Hij verzocht zeil de recherche van het district Dord recht van de rijkspolitie dit uit te zoeken. ter verliezen indien een grond aanwezig is die het toepassen van bedoelde han deling kan rechtvaardigen Deze grond is aanwezig indien op medische indica tie. waaronder begrepen de sociale indi catie, de behandeling noodzakelijk is. In beginsel staat het al of niet aanwezig zijn van bedoelde indicatie ter beoorde ling van de arts die de behandeling toe past. mits hij daarbij op goede gronden de medische indicatie aanwezig heeft geacht De rechtbank is van oordeel dat genoemde goede gronden dienen te worden verondersteld bij die medicus die een vrouw een behandeling ter on derbreking van zwangerschap doet on dergaan De rechtbank is van oordeel dat dokter N. terecht een beroep heeft gedaan op een rechtvaardigingsgrond nu niet is gebleken dat hij, op ongenoegzame gronden medische indicatie aanwezig achtte, en tot abortus van de Duitse vrouw besloot. Derhalve dient hij te worden ontslagen van reehtsvervok ging, aldus de Amsterdamse rechtbank in haar vonnis. GENÈVE-De olifanten van het Zwitserse nationale circus 'Knie'mochten bij hoge uitzondering van hun oppasser een verkoelend bad in het Zioitserse meer van Neuenburg genieten. ACTIEGROEPEN SCHRIJVEN BRIEF ROTTERDAM - De actiegroepen beroepsgoederenvervoer vinden het onaan vaardbaar dat er nog steeds een achterstand bestaat in dc lonen voor de chauf feurs en waarschuwen de werkgeversorganisaties in het beroepsvervoer voor nieuwe conflictsituaties. In een donderdag gepubliceerde open brief roepen de actiegroepen de chauf feurs op om op hun rechten te gaan staan. Volgens woordvoerster Riet van der Weck houden die rechten een sala risverbetering in van 4 tot 82 gulden per week. De brief is een reactie op de afwij zende houding die de werkgevers heb ben ingenomen in het overleg met de bonden over de tussentijdse rapporten van het bureau Bakkenist., Spit en Co. waarin voorgesteld wordt om de achter stand in de lonen weg te werken. Harde acties In een voorlopig commentaar op de brief zei Kees Marges, districtsbes tuurder van de Vervoersfederatie van de FNV, harde acties niet uit te sluiten. „De actiegroepen zijn indertijd door de werkgevers zoel gehouden met het door hen gewenste onderzoek van Bak kenist en nu de resultaten ervan be kend zijn, worden ze verworpen. We zullen met alle kaderleden van het be roepsgoederenvervoer overleggen wat ons nu te doen staat". Riet van der Weck: „Voor ons is de maat vol. We hebben ons van begin "75 af. toen het onderzoek begon, rustig gehouden om de onderhandelingen na de blokkade-acties niet te storen. Boven dien waren de tussentijdse rapporten van het bureau Bakkenist 'n duidelijke aanzet tot. een verbetering van de posi tie van de chauffeurs. Nu de werkgevers vinden dat zij de conclusies van deze deskundigen naast zien neei moeten leggen, achten wij het niet langer ver antwoord ons stil te houden" Kees Marges: „De kwestie is ter sprake geweest in het overleg met de werkge vers. Eerst in klein gezelschap en toen bleek dal we op dezelfde lijn zaten. La ter, bij een tweede bijeenkomst in gro ter verband, erkenden de werkgevers weliswaar dat de chauffeurs erg laag beloond werden, maar tot mijn stomme verbazing wilden ze van een aanpas sing niets weten. Sorry, maar dan helpt verder praten niet". De actiegroepen vragen in hun brief minister Boersma om bemiddeling teneinde uit de im passe te komen. Gelderse dorpen weren toevloed buitenstaanders ARNHEM ANP) - Verschillende Geld erse gemeente, vooral die op de Veluwe. en het provinciebestuur zien met lede ogen toe hoe de kleine dorpjes in Gelder land meer en meer worden bewoond door 'buitenlanders'. Vooral randstede lingen en beivoners van de grote Geld erse plaatsen trekken graag naar een kleine dorpje op de Veluwe en kopen vaak tegen hoge prijzen huizen op. Daarmee wordt het karakter van deze kleine kernen aangetast. Daar wil men iels tegen doen De provincie heeft nu een modelveror dening ontworpen waarmee de bestu ren van de kleine kernen een instrument in handen kipgen om de beschikbare woningen bij voorkeur ten goede te la ten komen aan de eigen bevolking. Engels drinkwater niet meer veilig voor baby's TONDEN (RTR. DPA) - Als gevolg van de ongekende droogte in Enge land is het gehalte aan chemicaliën in hel drinkwater onrustbarend geste gen. In Noord- en West-Engeland wordt het drinkwater beschouwd als niet veilig voor jonge kinderen. Daar wordt zuiver water in flessen uitge reikt voor kinderen jonger dan zes maanden. Die situatie is ontstaan doordat scha delijke nitraten uit kunstmest en uit industrieel afvalwater terecht komen m de rivieren, die voor drinkwaterwin ning worden gebruikt. In de rivieren, die voor drinkwaterwinning worden gebruikt, In de normale, natte zomers, valt er genoeg regen om die concentra tie nitraten voldoende te 'verwateren' Maar nu de regen al wekenlang uit- blijft is het gehalte gestegen tot boven het niveau dat de wereldgezondheid sorganisatie als veilige grens heeft ge steld Dit drinkwater kan bij jonge kinderen tot 'blauwzucht' leiden, een aandoe ning waarbij het bloed onvoldoende zuurstof transporteert naar de orga nen. De baby krijgt het benauwd en wordt blauw. Omdat dit voor de En gelse artsen een nauwelijks bekende aandoening is bestaat het gevaar dat de symptomen niet herkend worden. Als de baby niet behandeld wordt kan de aandoening dodelijk zijn. UTRECHT (ANP)-De industriebond NKV is van mening, dat er een grootscheeps gevoerd ondanks allerlei beloften. Na onderzoek moet worden gedaan naar de arbeidsomstandigheden in de metaalfar vastgesteld te hebben, dat de directeur briek "Van Schothorst' in Boxmeer. Daar zijn volgens de bond het laatste jaaracht nog nooit een zieke heeft bezocht, be neen hartinfarct gestorven, terwijl vier man thuiszit met zware schnjft de bond het geval van een gastarbeider in de nachtdienst, die plot se lmg bloed begon te spugen. 'Artsen waren niet bereikbaar waarna men hem vier uur op kartonen dozen moest la ten liggen totdat zijn collega's hem mee naar zijn pension namen Daarna kwam hij in het sanat orium terecht waar hij nu nog ligt. Ook is het gebeurd, dat een werknemer 24 minuten op de vloer in de olie lag te sterven terwijl de fabriek vier minuten van het ziekenhuis af staat', aldus het artikel. Volgens de industriebond stelt momen teel TNO een onderzoek in naar de vei ligheid van de fabriek. hartaandoeningen. Verder is een aantal i dat hart-, maag- of leverklachten heeft. In een artikel ln 'Industrierevu', het blad van de bond, wordt "Van Scho thorst' in Boxmeer 130 man), waar vel gen worden gemaakt, een 'angstfabriek' genoemd Het ziekteverzuim is volgens de bond gemiddeld wel zo'n 40 procent. 35 procent op de produktieafdeling en 55 procen tmdechromerij. Een en ander is volgens de industriebond het gevolg van de slechte arbeidsomstandigheden in de fabriek. Daarnaar is al eens een onderzoek gedaan door de bedrijfsge zondheidsdienst van het Land Van Cuyk en Noord-Limburg en de arbeid sinspectie. Dc onderzoeken, die beide instellingen deden (en waaruit niets alarmerend naar voren kwam), zijn vol gens de industriebond echter te opper vlakkig en te minimaal uitgevoerd. Volgens de bond zouden artsen van het GAK tegen de werknemers van Van Schothorst hebben gezegd, dat 20 pro cent van dc wegblijvers mogelijk gees telijk ziek is van alle narigheid binnen het bedrijf. „Huisart sen in Boxmeer en omgeving raden werknemers aan om maar een andere baan te zoeken.' Dat een grootscheeps onderzoek niet eerder op gang is gekomen, is volgens de bond grotendeels te wijten aan de houding Britse ambassadeur niet terug in Chili LONDEN (AFP) - De Britse ambassa deur in Chili, Reginald Seconde, zal niet naar Santiago terugkeren. Een zaakgelastigde zal de Britse belangen in Chili behartigen. De regering in Londen heeft hiertoe donderdag besloten uit ongenoegen over het optreden van het militaire be wind in Chili. Ambassadeur Seconde werd 30 decem ber naar zijn land teruggeroepen uit protest tegen de marteling door de Chi leense autoriteiten van de arts Sheila Cassidv. kerknemers in de wao terecht gekomen van de directeur, de heer J. van Scho thorst, 'die met een ongelooflijke non chalance en verachting van werkne- mersbelangen het drama steeds opzij heeft geschoven'. De heer Van Scho thorst was donderdagmiddag wegens verblijf in het buitenland overigens niet te bereiken voor commentaar. De bond doet hem. behalve op het ge bied van de veiligheid ook op het gebied van het sociale beleid allerlei verwijten. Ondermeer stelt de bond. dat hij nog geen gelntegreerd-metaalcao heeft in- HALF JULI EERSTE VIJFTAL DEN HAAG (ANP) - De eerste vijf Nederlandse hartpatiënten die in Genève een operatie kunnen ondergaan, vertrekken de tweede helft van juli. Het zijn allen mannen. Dit heeft prof. dr. J. M. Greep uit Maastricht, lid van de werkgroep hartchirurgie buitenland van de gezondheidsraad donderdagmiddag gezegd. De exacte datum is volgens hem nog niet vastgesteld. Hij was net- terug uit Genève waai hij met andere leden van de werkgroep de regeling voor deze 'luchtbrug' heeft besproken. Het ziekenhuis in Geneve kan. aldus prof. Greep. 150 Nederlandse hartpa tiënten per jaar behandelen. Zij zullen worden geopereerd door de Zwitserse hartchirug prof. Charles Hahn en de Ne derlandse hartchirug Henn Wijnen. In Genève werken ook veel Nederlandse verpleegsters. Vanuit de Nederlandse hartchirurgi- sche centra zal bij toerbeurt een cardio loog naar Genève gaan om bij te dragen in de medische begeleiding van de Ne derlandse patiënten. Zelfs de operatie- verslagen zullen. aldus prof. Greep, in het Nederlands worden opgesteld. Daartoe gaan desnoods Nederlandse VNO OVER MISLOPEN OPDRACHT VOOR BOUW VAN VIJF SCHEPEN: DEN 1LVAG (ANP) - Bij de groep Nederlandse scheepsbouwers die op het laatste moment een fraaie order van ruim tweehdnderiniljoen gulden voor de bouw van Vijf koopvaardijschepen voor Egypte aan hun neus voorbijzagen gaan, brekén de loensen zich nog.steeds het hoofd over de vraag waarom dc zaak uiteindelijk toch k'afgeketst'. Aldus het verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) in zijn Orgaan onderneming van deze week. k Nederlandse werven hadden de indruk dat zij op overtuigende wijze hadden jangetoond de Egyptische koopvaarders te kunnen maken en dat de specificatie ie zij hadden gegeven voldoende gedetailleerd was. Een dag voordal het contract leflnitief zou worden getekend werd van Egyptische zijde meegedeeld dat van de fansactie werd afgezien omdat de Nederlandse werven geen ervanng hebben in de »uw van het soort schepen dat Egypte wilde en omdat de specificatie niet vol- loende gedetailleerd was. je Nederlandse werven weten dat geen ander land zo'n afgerond aanbod heeft edaan als Nederland. Dit aanbod zou nooit tot stand zijn gekomen zonder de zeer rachtige medewerking van de Nederlandse overheid. ni0rdrfr voor RlJn'SchelderVerolme. Van der Giesen/De Noord. Boele en toilandse Scheepsbouw Associatie twee miljoen manuren werk in. of 1850 manja- Juidelijk is dal het afspringen niet kan worden geweten aan dc werven en ook niet de Nederlandse overheid, aldus het VNO ROTTERDAM - De Amerikaanse ballonvaarder Karl Thomas (27) piekert er niet over nog eens te pro beren de Atlantische Oceaan over te steken in een ballon. „Hel zou het zelfde zijn als weer naar school gaan. Misschien zou je hier en daar iets meer leren, maar het zou uitein delijk hetzelfde zijn". Hij zei dit donderdagmorgen in Rot terdam. waar hij aan boord van het Russische vrachtschip Dekabrist zijn terugkeer aan de vaste wal vier de. Acht dagen tevoren was hij in de plorabele toestand na vier dagen op een reddingsvlot te hebben rondge zwalkt, aan boord van de Rus geno men. Thomas heeft zijn vier dagen op zee in deels zeer zwaai' weer doorge bracht, Hij had zichzelf op rantsoen gezet: „Eén gewoon kaakje en een lekker kaakje, die ik had meegeno men ter gelegenheid van mijn 28e veijaardag, die ik onderweg hoopte te vieren. Ik zag wel schepen, schoot pijlen af. maar niemand scheen me 1e zien. Ik dacht op een gegeven mo ment: misschien is het zoeken al ge staakt". Zijn vrouw Michelle (het echtpaar is twee maanden getrouwd), ook in Rotterdam: „Dat geloof ik niet hoor. Zelf ben ik eigenlijk ook niet bang geweest. Ik heb steeds gedacht dat z'n radio was uitgevallen en dat hij nog ergens zweefde. Ik was eigenlijk voornamelijk nieuwsgierig De in Trov (Michigan) wonende Thomas was de 14e man die pro beerde per ballon de Atlantische Oceaan over te steken. Bij al die po gingen zijn zes mannen om het leven gekomen. Thomas hield het ander halve dag uit. Toen viel zijn radio uiten zijn ballon raakte onklaar. Hij stortte in zee en op zijn reddingsvlot moest hij storm en onu eer trotseren met golven van 12 meter hoog. In het dagelijks leven is Thomas (ge boren in Duitsland) directeur van een luchtvaartbedrijfje: Ultimate Flying Service Hij is een zeer ervaren piloot met 10.000 vlieguren achter de rug. Ook ballonvaren doet hij al een aantal jaren. In vorige jaren deed hij diverse 'stunts', zoals in een klein vliegtuigje door Zuid-Amerika toe ren en op onherbergzame plaatsen onderzoekingen uitvoeren, onder andere naar een vliegtuigongeluk op een klein Bahama-eiland. De Russische kapitein, Vladimir Egorov, onderging de belangstelling donderdag glimmend van genoegen. „Ik maakte kennis met hem nadat Thomas aan boord was gebracht en hij wat rust had gehad. Toen vroeg ik hem z'n naam en wat hij daar ei genlijk deed". Thomas op zijn beurt vertelde dat hij het bijzonder naar zijn zin had gehad aan boord van de Dekabrist. „Als het nóg eens nodig is", zei hij. ..neem ik weer een Rus sisch schip". e hij gered werd Carl Thomas en Michêle in hei secretaresses naar Genève. Deze eerste vijf patiënten zijn afkomstig van de wachtlijst van het thoraxcen trum van het academisch ziekenhuis Dijkzicht in Rotterdam. Kwaliteit De chirurgisch-technische kwaliteit van Gencvc is bijzonder goed, zo stelde prof. Greep. Daarnaast is een voordeel van deze stad dat de vliegtocht ernaar toe slechts één uur en tien minuten be draagt. Zoals bekend is Houston in Texas. USA. waar de hartpatiëntenluchtbrug van de hartpatièntenveremging naar toe ligt, elf tot twaalf uur vliegen van Nederland weg. De luchtburg naar Genève is het 'antwoord' van de gezondheidsraad op die actie van de hartpatiëntenvereni ging. „Overigens geen kwaad woord over Houston, de pauénten krijgen er een uitstekende behandeling", aldus prof Greep wij hebben de hartpatiën tenvereniging ook alle medewerking gegeven De toale kosten van reis. ver blijf en operatie in Genèvr zullen lager zijn dan die in Houston. Voor rond ƒ25.000 is men volgens prof Greep klaar, terwijl bij dit bedrag het verbüjl van een familielid van de patiënten is in begrepen. Volgens prof Greep zullen de kosten van de behandeling in Houston wat hoger uitvallen dan aanvankelijk is verwacht Hij zei dat er al bedragen wa ren geschat van in totaal 35.000 per pa tiënt. Aanvankelijk is altijd gesproken van ruim 25.000 - 28.00 gulden. „De eerste drie groepen patiënten voor Houston zijn besproken en hun reis is door de werkgroep goedgekeurd. Maar dat kos tenaspect zal nu toch goed met de Hartpatiëntenvereniging moeten wor den doorgesproken", zo stelde de Maas trichtse hoogleraar. UTRECHT (ANP) - Wegens 'een diep gaand verschil van opvatting' tussen minister Van Doorn van erin en de Su rinaamse welzijnsorganisaties hebben die organisaties het overleg opgeschort met het ministerie en met de interde- parmentalc commissie beleidscoördi natie en migranten uit Suriname (cibtn). Dat staat in een verklaring van het Overlegorgaan van Surinaamse Wel zijnsorganisaties in Nederland. De lan delijke federatie vindt, dat zij stelselma tig buiten veel ontwikkelingen is ge houden. Het beleid van erm isoleert de welzijnsorganisaties hoe langer hoe meer van de Surinaamse bevolkings groep in Nederland, aldus de verklaring De welzijnsorganisaties verwijten de minister een schijnoverleg met hen te voeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11