PRIMA CONCERT-SHOW DEENSE 'AARHUS PIGEGARDE -BAND „Politie moet minder tijd geven aan minder noodzakelijke zaken Agrariërs maken bezwaar 'buitengebied' Terneuzen Woensdagmiddag en -avond in Vlissingen Familieberichten DONDERDAG 8 JULI 1976 WD FRACTIE AAN B. EN W. OOSTBURG: PARKEERPROBLEMEN KUST OPLOSSEN METBREDEBERM 99 OOSTBURG - De WD-raadsfractie van de gemeente Oostburg vindt dat hel korps rijkspolitie zou sieren "als er minder tijd wordt besteed aan minder noodzakelijke dingen'. Dit stat in een schrijven van de WD raadsfractie - ondertekend door J. P. S. A. Thomaes - aan de voorzitter van de Oostburgse gemeenteraad. De heer Thomaes komt in de brief tot die conclusie naar aan leiding van de ontwikkelingen rond de parkeerproblemen aan de kust. In de brief brengt de heer Thomaes nog twee andere 'knelpunten' aan de orde: het toenmend aantal verkeer songevallen op het kruispunt 'Tivoli' bij IJzendijke en de plannen om de au tomobilisten te beperken. Zoals bekend mag men sinds kort vrij parkeren op de parkeerterreinen langs de kust. terwijl de raad van Oostburg had vastgesteld dat er een gulden per dag betaald moest worden voor het gebruik maken van de gemeentelijke parkeerterreinen. Omdat bijna nie mand gebruik maakte van de parkeer terreinen en omdat er bovendien ver nielingen aan apparatuur werd aange richt gaf het college van b. en w. van Oostburg het parkeren 'vnj'. De WD vindt het een moeilijk pro bleem maar vindt ook dat het college gezien de omstandigheden juist heeft gehandeld. „Doordat de politie niet gemeentelijk is lijkt het ons nuttig dat meer overleg met de gemeente is aan te bevelen zo nodig met hogere func tionarissen omdat het noodzakelijk is dat door de gemeente genomenmaatr regelen ook door de rijkspolitie dienen te worden geëerbiedigd", aldus de brief. Als oplossing voor de parkeerproble men ziet de WD het aanleggen van brede bermen langs de kust. Overleg met het waterschap 'Het Vrije van Sluis' is daarvoor wel nodig maar de WD gelooft dat dat overleg nu nog kan plaatsvinden omdat met de Delta werken in het bedoelde gebied nog be gonnen moet worden. De WD wil blij ven zoeken naar middelen om de da- Rechter gelast ontruiming woning MIDDELBURG - De president van de arrondissements-rechtbank in Mid delburg, mr P. van Empel, heeft de heer J. Slager in Sint-Maartensdijk in kort geding gelast de woning Hoge- weg 37 binnen drie weken te ontrui- De ontruiming was in kort geding ge vorderd door de gemeente Tholen. Deze heeft het perceel nodig in ver band met rioleringswerkzaamheden voor woningbouw in het bestem mingsplan 'Achter het bos' De heer slager had het pand al geruime tijd geleden aan de gemeente verkocht. Er was een voorlopig koopcontract op gesteld- Later had de eigenaar echter spijt gekregen. De gemeente Tholen zou een vervangende woonruimte be schikbaar hebben gehouden. grecreant mee te laten betalen in de kosten die gemaakt worden voor het toerisme ..Komt die er niet dan zal naar onze mening het minder populaire middel van de toersitenbelasling moeten wor den aangepast." Wat de verkeersveiligheid bij 'Tivoli (het kruispunt Rijksweg met de weg IJzendïjke-Watervlien betreft verzoekt de WD aan de raad om de gemeente lijke mogelijkheden aan te wenzen en er bij de provincie Zeeland op aan te dringen de nodige maatregelen te tref fen. „Verkeerstechnisch zijn een aantal maatregelen denkbaar waartoe met name verkeerslichten ons het meest praktisch voorkomen", aldus het schrijven. Als alternatieven noemt de WD een rotonde of het maken van een ongelijkvloerse kruising. Terloops merkt de VVD op dat de krusing 'Parkzicht' (eveneens bij IJzendijke namelijk de kruising van de Rijksweg met de weg IJzendijke - Waterland- kerkje), hoewel in mindere mate. reden tot zorg geeft Wat de autobusdiensten betreft (de dreigende beperking in de 'onderbe zette' lijndiensten) verzoekt de VVD „het college en de raad om stappen te ondernemen dat de aangekondigde maatregel niet van toepassing zal worden op onze regio." De WD acht het voor de dunbevolkte regio uiterst belangrijk dat de inwo ners in de afgelegen gebieden zich kunnen verplaatsen naar de centra. Met name noemt de WD ouden van dagen, mensen die late werktijden hebben of mensen die op ziekenbezoek willen in Oostburg. De VVD is zelfs voorstander van intensivering van het openbaar vervoer. „Het van de weg be lasten van de auto schept verplichtin gen in de sector van het openbaar ver voer", zo vindt men. De VVD oppert het idee om samen met de buurtge- meente Aardnenburg en Sluis te bekij ken wat men kan doen aandeze pro blematiek. TEGEN LANDSCHAPPELIJK WAARDEVOLLE GEBIEDEN INFORMATIE IN HOEK HOEK - De agrarische wereld heeft, ondanks de wijzigingen, die b. en w. Terneuzen in het ontwerpbestem- mingsplan 'Buitengebied' hebben aangebracht, nog steeds veel beden kingen tegen met name de aanwijzing van 'landschappelijk waardevolle ge bieden' in het nieuwe ontwerpplan. Dat werd woensdagavond duidelijjk tijdens de eerste van een reeks infor matiebijeenkomsten. die de gemeente wijdt aan het plan 'Buitengebied'. De eerste bijeenkomst werd gehouden in de gehoorzaal in Hoek. Met name van de kant van de agrariërs kwam er woensdagavond wat kritiek op het plan en die kritiek richtte zich dan vooral op (zoals het in het ont werpplan staat aangegeven) 'agrarisch gebied C'. Volgens het ontwerpbes- temmingsplan spelen in een dergelijk gebied ook de landschappelijke, ecolo gische en recreatieve functies een rol, naast de agrarische functie Vestiging van nieuw agrarische bedrijven is daar overigens wel toegestaan, maar alle andere vestigingen zijn uitgesloten. Nadat loco-burgemeester drs. R. C. E. Barbé nogeens in het kort de noodzaak om te komen tot een bestemmingsplan 'Buitengebied' voor de gehele ge meente Terneuzen had uiteengezet kwamen de circa twintig aanwezigen met hun opmerkingen En die opmerkingen handelden dan voornamelijk over die landschappe lijke waardevolle gebieden en de ge volgen die die aanduidingen voor de boer zal hebben. „Ik vind dat er nog veel te veel landschappelijk waardevol gebied is aangegeven", vond een van de aanwezigen. Drs. Barbé herhaalde, wat hij ook al in zijn inleiding had ge zegd, namelijk dat er in het huidige ontwerpplan, vergeleken met het vo rige ontwerp, aanmerkelijk minder landschappelijk waardevol gebied is aangegeven. De loco-burgemeester wees erop dat het noodzakelijk is dat tussen de echte natuurgebieden en de zuivere agrari sche gebieden een 'buferzone' aanwe zig moet zijn. In die zones is. zo benad rukte drs. Barbé, overigens een nor male agrarische bedrijfsvoering moge lijk. „Ja, ja. wat versta je dan wel onder normale bedrijfsvoering.wie maakt dat uit", wilde een van de aanwezigen weten. Drs. Barbé: „Ik dacht toch dat iedereen wel kan aanvoelen, wat onder normale agrarische werkzaamheden verstaan wordt". Er werd de lovo- burgemeester ook gevraagd, wie nu uiteindelijk gaat beslissen over de de finitieve vorm van het plan 'Buitenge bied' en wat er gaat gebeuren met de opmerkingen, die tijdens de bijeen komsten worden gemaakt. Drs. Barbé: „Komen er zinnige opmerkingen, dan is het heus niet uitgesloten dat b. en w. of de gemeenteraad ook nu nog veran deringen in het ontwerp aanbrengen". Vanavond - donderdag - wordt een in formatieavond gehouden in het voor malige gemeentehuis van Biervliet, maandag 12 juli is Sluiskil aan de beurt (in de brandweerkazerne), don derdag 15 juli Terneuzen (burgeraaal stadhuis) en vrijdag 16 juli Zaamslag ('De Rank'). Alle bijeenkomsten be ginnen 's avonds om halfacht. Pijperkorps en harmonieorkest van goede klasse VLISSINGEN Woensdagmiddag even na half vier klonken er ondanks het warme weer frisse tonen door de Vlissingse Walstraat-promenade. Het uit 60 meisjes bestaande concert- en showorkest uit Aarhus in Denemar ken maakte zijn opwachting in de Zeeuwse Scheldestad. De vele belangstellenden-Vlissingers, zowel als toeristen - die zich in de Walstraat-promenade bevonden, kon den kennismaken met een uitstekend musicerende groep jongedames, die ook het show-clement prima wisten te brengen. Het korps draagt de naam van 'Aarhus Pige-garde', het geen 'Aarhuser meis jesgarde' betekent. Het bestaat uit een hier te lande. De Aarhus Pige-garde- band onderhoudt de beste relaties met tamboer- en pijperskorps onder leiding van tamboermajoor Hanne Pedersen en een harmonie-orkest onder leiding van diligente Karen Anlman. Gekleed ln luchtige blauw- en witte TdltOOftStclHïlil uniformen en met de Deense vlag, de 'Dannebrog'trots in hun midden mar- Bonifttel- Vütl Dttffl I een ander beroemd Deens jeugdorcf het Tivoli-orkest. waarmee ze vaste» trekkingen hebben- Het is met de eerste keer dat '1 cheerden de meiskes de Walstraat- promenade enkele malen heen en weer. Het stuk muziek dat ze daarbij brach ten was van een zeer goed gehalte. Er werd ondanks het wanne weer zuiver en ritmisch gespeeld. Het Aarhuser meisjesorkest behoort dan ook in zijn genre tot een van de betere korpsen van Denemarken. Voorzitter ir. K. K. Hansen vertelde ons onder een koel pilsje dat het meisjesorkest al 21 jaar bestaat Het is niet aan een bepaalde- school verbonden, maar worrit ge vormd uit vrije amateurs van het vrouwelijk geslacht in de leeftijd van 12 tot 21 jaar. Binnen de Deense mu- ziekfederalie spelen zij in een klasse die te vergelijken is met de ere-afdeling Vleeshal Middelburg MIDDELBURG - Van 17 juli tot en met 29 augustus wordt in de vleeshal van het stadhuis in Middelburg een tentoonstelling gehouden van werken uit de collectie van het museum Van Bommel-Van Dam en de privécollectic van de heer en mevrouw Van Bommel-Van Dam te Venlo. De tentoonstelling, georganiseerd door de culturele dienst van de gemeente Middelburg, wordt vrijdagmiddag 16 juli om 17.00 uur officieel geopend door de heer P. K. - van het Zeeuws Museum in Middel burg. 'Aac Pige-garde' in Nederland is. Tijde 1 het wereld Muziek Concours te K- krade in 1974 waren ze ook van dep? tij en wisten ze in hun afdeling eens i stc prijs te behalen. Het Dee 1 meisjes-orkest was in Vlissingen i gast van het Vlissings Aktiefonds en: winkeliersvereniging WalstraaWSj Jacobstraat en omgeving. Dinsda vond concerteerden de charmac Deense muzikantes ook nog in Hoi Britannia. Ook Scheveningen, Dt Haag en Noordwijk stonden op I programma van de muzikale Scan navische jonkvrouwen. I Onderwijsbenoeming j HULST - Mejuffrouw Ch. van Vaeis Daalen,^directeur bergh uit Gent (B) is aan de R.K. Jans nius Scholengemeenschap in Hulstb. y noemd tot lerares Engels. c provincie SM K KM KM M K H H H H K H ij: "i 8 Juli a.s. hoopt onzej-i lieve moeder haar 87-" ste veijaardag te vie-:-: ren. Dat is de wens vanjj haar kinderen, klem-S kinderen en achter-:: 'kleinkinderen. Mevr. Baak S Ridderspoorlaan 21 Met verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het plotse ling overlijden van de heer PIETER MOL in leven van 1949 tot 1966 wethouder de gemeente. Gemeentebestuur van SinfPhilipsland Op 30 juni overleed mijn lieve man, onze vader, schoonvader, bon papa, en schoonbroer JACOBUS GERHARDUS VAN NIFTRIK Ing. dipl. E. N. E. Paris ^geboren te Vlissingen 5 augustus 1893 overleden te Hoogerheide 30 juni 1976 Drager van onderstaande onderscheidingen Eremedaille Oranje-Nassau 1911 Bronzen Leeuw 1948 Erkentelijkheidsmedaille 1946 Oorlogsmobilisatiekruis 1940-1945 1950 Officieren Dienstkruis XV 1939 Mobilisatiekruis 1914-1918 1918 Officier de l'ordre de la Couronne avec Palme 1948 Croix de Guerre Beige avec Palme 1948 Croix de Guerre Francaise avec Etoile 1947 In het verzet bekend als 'Oom Job' of nr. 1427 Betty van Niftrik-Gevers Henri en Joke van Niftrik- Traas Eveline Job en Els Paul Mr. en Mme Florent Gevers Mr. et Mine Jean Rey alle stilte De crematie heeft in familiekring ii plaatsgevonden. Liever geen bezoek. Hoogerheide Onderstal 48 Bergen op Zoom Antwerpsestraatweg 314 Amsterdam Raamgracht 18 Bruxelles-18 Dleweg 296 Bruxelles-18 Rue de la Roi 235 Nog vrij onverwacht is'op de dag van haar ge boorte van ons weggenomen onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder PAULINA PIETE RN ELLA VAN DER YVEELE wed. van Frans Meulenberg, op de leeftijd van 85 jaar. Kamperland: A. E. Meulenberg Wissenkerke: S. A. Meulenberg A. Meulenberg-Verhulst Kamperland: E. A. Meulenberg-de Kam J. C. Th. de Kam Klein- en achterkleinkinderen Wissenkerke, 7 juli 1976 Bejaardencentrum 'Vredestein', Wissenkerke. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 10 juli om 14 00 uur te Wissenkerke. Vert rek vanuit Bejaardencentrum 'Vredestein'. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis. Heden overleed geheel onverwacht tot onze droefheid mijn geliefde man, onze lieve zorg zame vader, behuwdvader en opa ADRIANUS DE LEEUWEN op de leeftijd van 67 jaar Middelburg C. de Leeuwen-Matthijsse Middelburg Th. de Leeuwen 's-Heerenhoek: E. Kommers-de Leeuwen J. Kommers Olga Jan Middelburg, 7 juli 1976 Segeerssingel 64 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Rouwbezoek dagelijks' van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 12 juli 1976 om - 12.20 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Vertrek vanaf de Segeers singel 64 om 11.30 uur Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats ir. de aula op de begraafplaats voor fami lie en belangstellenden, die aanvangt om 12.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. J. E L. Brummelkamp. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance- ruimte van de aula. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Geen toespraken. Algemene kennisgeving Heden overleed onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder CORNELIA MARTINA KOSTEN weduwe van Johannis P. Minnaard. op de leeftijd van 82 jaar. Nieuw- en St. Joosland; G. E. Janse-Minnaard Gilzerijen: C. Geschiere-Minnaard G. Geschiere Venlo: J. L Janse N. Janse-Meliefste Koudekerke: M C. Holtring-Janse P. Holtring Nieuw- en St. Joosland: R. G. Janse en achterkleinkinderen Nieuw- en St. Joosland, 6 juli 1976 Molendijk 21 De overledene is opgebaard in het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur dagelijks van 17.30 tot 18.30. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 9 juli 1976 om 14.30 uur op de begraafplaats te Nieuw- en St. Joosland. Heden overleed, na een geduldiggedragen lijden in het Verpleeghuis 'Ter Valcke' te Goes, zacht en kalm. onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JANNA DOMMISSE weduwe van Jacob van de Plasse, in de ouderdom van 95 jaar Nieuwdorp: J. van de Plasse J. van de Plasse J. van de Plasse-Wiskerke Werkendam: M. Kieboom-van de Plasse A. Kieboom Amemuiden: J. van Belzen-van de Plasse B. van Belzen Nieuwdorp: C Buteijn-van de Plasse Klein- en achterkleinkinderen Nieuwdorp, 7 juli 1976 Havenweg 50 De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op zaterdag 10 juli a s. des namiddags om 1J.00 uur vanuit het Jeugdgebouw te Nieuwdorp. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het verpleeghuis Ter Valcke'. Bezoekuren van 15.30-16.00 uur en van 18.30-19.00 uur. Na een noodlottig ongeval is heden van ons weg genomen mijn lieve man, onze vader, schoonva der en opa CORNELIS SCHEFFERS op de leeftijd van bijna 75 jaar. Goes: M. A. Scheffers-Van Zweeden Goes: A. M, Steïnmeier-Scheffers J. G. Steinmeier en kinderen Vlissingen: P. J. Scheffers C. M. E. Scheffers Van Roodselaar en kinderen Goes: C. Breem-Scheffers A. E. Breem en kinderen Goes, 7 juli 1976 J. P. Coenstraat 40 De teraardebestelling zal plaatshebben op vrij dag 9 juli a.s. om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Goes. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis, in de J. P. Coenstraat 40. Goes. In volle vrede overleed na een liefdevolle verzor ging in verpleegtehuis 'Der Boede' te Koude kerke mijn geliefde zorgzame man. en onze lieve vader, behuwd- en grootvader, de heer JACOBUS DE DREU op de leeftijd van 91 jaar. Middelburg J J. de Dreu-de Baare Vlissingen F J. van der Harst-de Dreu J. J van der Harst Oostkapelle M. J. Wattel-de Dreu J Wattel Sr. Middelburg. Ch. F. de Dreu Amsterdam: J F van der Harst Etten-Leur: J. de Jong-Wattel J J de Jong St,-Laurens: J. Wattel Jr. P. Wattel-Gilde Middelburg, 7 juli 1976 Lange Delft 125 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Rouwbezoek dagelijks van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 9 juli 1976 om r 10.30 uur op de algemene begraafplaats. Hieraanvoorafgaande vindt een rouwdienst plaats m de au la op de begraafplaats voor familie enbelangstellenden.dieaanvangtomlO OOuuren geleid wordt doorde weleerwaarde heer ds. W. M. de Bakker. Vertrek vanaf Huize 'Romerswaele', Singelstraat 15, om 9.45 uur. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance- ruimte van de aula op de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Nog vrij onverwachts is van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa HENDRIK JOHANNES PIETER JANSSEN op de leeftijd van 70 jaar. Vlissingen: A. Janssen-van Akkeren Lelystad: Emmy en Jorrit Jorritsma Evelien. Meinte, Liesbeth Utrecht: Ria en Jos Ewald Suzanne Vlissingen: Mea en Jan Verhage Lisette De overledene is opgebaard in de rouwkamer, Van Dishoeckstraat 10. Bezoek heden van 17.30-18.00 uur. De crematie zal plaatshebben vrijdag 9 juli 1976 om 13.30 uur in het crematorium Driehuis- Westerveld. Driehuizerkerkweg 138 te Velsen. Liever geen bezoek aan huis. Heden overleed nog vrij onverwachts onze ge liefde zwager en oom HENDRIK JOHANNES PIETER JANSSEN op de leeftijd van 70 jaar. Voorschoten: A. A. Laemoes-van Akkeren J. Laemoes Vlissingen: J. C. L. van Akkeren J. van Akkeren-Kabbedijke Neven en nichten Vlissingen, 6 juli 1976 Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onze broer, zwager en oom HENDRIK JOHANNES PIETER JANSSEN op de leeftijd van 70 jaar. S. M. Korteweg-Janssen A. Korteweg C. P. van Dijk-Janssen E. P. Labbeke-Janssen C. J. Janssen C. E. P. Janssen-Meeuwisse Neven en nichten Vlissingen, 6 juli 1976 Wegens sterfgeval is FA. J. DE DREU Lange Delft. 125, Middel burg op 8 en 9 juli gesloten. J. K. Dominicus AUG. ge. Waarneming: dokter D= u fos. tel. 12637, doW Te Schram, tel. 14664.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4