Zoetemelk: zaterdag hoop ik toe te slaan Frisol gaat onderhandelen met Zoetemelk Mieke Sterk niet naar de Olympische Spelen toe Hollandse Eendracht tot 'schoonste' uitgeroepen PZC/S WIELERPLOEG ZONDER OLYMPISCHE ERVARING BESTE PRESTATIE VAN ELS VADER Rehabilitatie De Waal -MAAR HENNY KUIPER BLIJFT GELOVEN IN FRANSE ZEGE 3 Herstel Böhm, nederlaag Ree VAN DEN DRIES NAAR BARDNIE FRANS VERBEECK WINT RONDE VAN ULVENH0UT Spasski won van Mecking RECHTER: NOC HEEFT NIET ONRECHTMATIG GEHANDELD 'donderdag 8JULM976 sport (Van een speciale verslaggever) PORT B ARCARES - „Een ideale uitgangspositie". Zo noemt Joop Zoetemelk de tweede plaats die hij met zeven seconden achter stand op Lucien van Impe in de Alpenetappes heeft veroverd. Een ideale uitgangspositie. Hoger wil de Nederlandse Tour-favoriet zijn plaats niet kwalificeren. Hij wil dat niet omdat hij weet dat de Ronde van Frankrijk - zelfs nu de karavaan reeds elf etappes achter de rug heeft - nog aan de beslissende fase moet beginnen. Zoetemelk wil bovendien niet overdreven optimistisch zijn om dat hij heeft ondervonden dat zijn felste rivalen, figuurlijk ge sproken, evenmin het achterste van hun tong hebben laten zien. De houding van Joop Zoetemelk is er daarom geen van een cou reur die wacht tot anderen het initiatief nemen, maar het is de gedachtengang die gebaseerd is op realiteit, ervaring en plan ning. Een planning.inderdaad. Op de rustdag in Port Barcares heeft Joop Zoetemlek nog eens duidelijk gemaakt dat hem meer dan ooit om de Tour-overwinning te doen is. „Waarom in de twee Alpene tappes tot het uiterste gaan?", zei hij. tv- zou dan inspanningen hebben ge daan die mij in het verdere verloop van de wedstrijd fataal kunnen worden. In de Pyreneeën werd ik dan wellicht ont troond Wat had ik dan verdiend? Niets toch zeker". Hij zei het niet woordelijk maar Zoetemelk wilde desondanks weergeven dat spectaculair rijden door iedereen op pnjs wordt gesteld maar dat uiteindelijk slechts telt wie straks, op het einde van de ruim vierduizend kilo meter lange tocht, in Parijs op het hoog ste erepodium staat. Dromen Zoetemelk droomt van dat erepodium. Hij droomt er meer van dan zijn ogen schijnlijke rust doet vermoeden. Voor de strijd die nog gestreden moet wor den is hij niet bang. Hij heeft in de aan loop naar de Alpen gevoeld dat hij de vorm terugkreeg die hem eerder o.a. in slaat stelde de Belgische wielcrelite in de Waalse Pijl te verslaan. Joop Zoete melk legde, zonder dal hij het lot het uiterste ging, een testcase voor zichzelf af. Hij juichte toen hij op de flanken van Aipe d'Heuz en op de Col de Mont- geneVre iedereen versloeg, zonder dat hij zijn lichaam pijn hoefde te doen. De Alpen hebben Zoetemelk een zelf vertrouwen gegeven dat hij in zijn ruim zes jaar durende loopbaan als beroeps renner nooit had. Hij heeftin gedachten reeds de plaats bepaald waar hij zijn grote aanval wil ondernemen „Zater dag. in de etappe met aankomst op Pla d'Adet in Saint Lary Soulan, wordt een belangrijke dag", zegt Zoetemelk. „Daar hoop ik te kunnen toeslaan, of schoon zelfs na deze Pyreneeën-rit de Tour nog lang niet ten einde is. Maar de posities in Saint Lary-Soulan zullen niettemin van groot belang zijn" Saint Lary-Soulan. met de 1680 meter hoge col van de eerste categorie Pla d'Adet als eindpunt van de veertiende slappe, is echter niet alleen voor Zoe temelk de grote uitdaging. Lucien van Impe verwacht dat hij daar zijn gele trui vaster om de schouders kan trekken De sleine Belg. die achteraf toegeeft dal hij .11 de Alpenritten toch niet de inspan ningen heeft gedaan waaruitzijn eigen- ij ke kracht zou moeten blijken, blijft in Zoetemelk zijn felste tegenstander zien. Pas dan Thevenet Pas daarna komt Thevenet. Wereld kampioen Hennie Kuiper is er echter om meer dan wie ook te waarschuwen voor een machtsgreep van de winnaar van 1975. „Thevenet blijft Thevenet". zegt Kuiper „Hij heeft kort voor de Tour in de Dauphiné Liberë een schitterende overwinning behaald. Hij weet zich ge steund door het stimulerend enthou siasme van miljoenen supporters. The venet is voorts een renner die niet gauw in paniek raakt. Hij weet dat zijn dag komt. Volgens mij gaat Lucien Van Impe kapot aan de gedachte de Tour overwinning wellicht toch nog te ver spelen". En Thevenet zelf? Hij ziet de laatste an derhalve Tour-week optimistisch in. „De Alpen waren voor mij niet het suc ces dat mijn supporters wellicht ver wacht hadden", zegt de Peugeot- kopman. „Maar er komen ook nog en kele Py reneeën-ritten. plus een tijdrit en een aankomst op de Puy de Dome. Pas in Parijs zal de Tour-winnaar bekeRd zijn". Thevenet waarschuwt met deze woorden voor te grote verwachtingen van de etappes die vrijdag en zaterdag verreden worden. Hij maakt de onze kerheid daarmee nog groter. Hennie Kuiper, die de klap van Alpe d'Huez reeds lang te boven is en die zichzelf nog niet uitgeschakeld weet voor een ere plaats. heeft de tactiek van de Franse favoriet door. ..Let op", zegt Kuiper, „er komt een dag dat Thevenet voor een explosie zorgt Wanneer het is kan nie- Zoetemelk, zegevierend mand zeggen, maar dat hij vernietigend uithaalt staat vast". Het is lang geleden dat na elf etappes, met een van de twee bergketens achter de rug. nog zoveel renners aanspraak maken op de Tour-victorie dan dit keer. Zoetemelk heeft dus gelijk als hij voor lopig uitsluitend spreekt van een ideale uitgangspositie. Want die heb ben - uiteindelijk - Van Impe, Theven et. Galdos. Bertoglio en Pollentier eveneens. Die positie heeft, meer nog dan sommige van de zojuist genoem den. ook Poulidor. Hij blijft op veertig jarige leeftijd de verrassing en het vraagteken tegelijk, Hennie Kuiper AMSTERDAM-Hans Böhm heeft zich woensdag, in de tweede ronde van het IB.M-schaaktoernooi i Amsterdam, uit stekend gerevancheerd voor zijn ne derlaag in de eerste ronde tegen de IJs lander Sigurjonsson: hij versloeg nu De Kick Langeweg. Sigurjonsson kwam remise overeen met oud jeugdwereldkampioen Miles uit Enge- land. terwijl de andere IJslander. Frid- 3 rik Olafsson. het punt deelde met de ir Hongaarse veteraan Szabo. Viktor Kortsjnoj Velimirovic. In tweede zit ting verloor Ree van Faraco. De uitslagen van de tweede ronde meesier- ronde- Kortsjnoi (Sov) - Velimirovic (Joel 1-0, Sax (Hon) - Ivkov iJoe 0.5-0,5, Donner cNedi - slis (Sov) 0,5-0.05. Szabo (Hon) - Olafsson (IJsli 0.5-0.5: Ligterink (Ned) - Kurgjica i Joe> 0,5-0,5. Bóhm (Ned) - Langeweg (Ned) 1-0: Mi les (G-B) - Sigurjonsson (IJsl) 0,5-0,5. Ree (Ned) - Farago (Hon) 0-1 j Stand na 2 ronden: 1/5. Sigurjonsson, Olafs- l soa Ligterink, Farago, Kortsjnoi 1,5; 6/12: Ivkov. Sax, Szabo, Bóhm, Miles, Kurajica. Gipsüs; 13/15: Ree. Velimirovic. Donner 0,5 15 Langeweg 0. Zonder dat men aan boord van De feestelijk getinte plechtigheden niet on- DE EENDRACHT-NEW YORK - Het Hollandse noledopje De Eendracht heefl te midden van zijn grotere broers in de haven van Neiv York iveer duide lijk van zich doen spreken. In zijn klas B is De Eendracht tijdens een receptie van alle kapiteins en andere autoriteiten van de aan de Tall Ships Race deelne mende schepen uitgeroepen tot het 'smartest ship' Schipper Juta had-zo zegt hij-er niet eerder van gehoord, dat zijn schip steeds is gecontroleerd op on derdelen zoals aanzien, gedrag, de ma nier van rondleiden en schoon houden. QUEBEC - De Nederlandse wieler ploeg heeft tijdens zijn verblijf in Canada nog geen enkele olympische ervaring kunnen opdoen. De ploeg heeft het olympisch dorp even vam achter de hekken kunnen bewonde ren nadat de eerste nacht in Canada was doorgebracht in een studenten tehuis. Het was het gevolg van een misver stand. Nederland ging er van uit dat de organisatoren van de grand prix cycliste du Quebec de ploeg zouden genlijk trots op dat de renners die tegenslag zo goed en zo gemakkelijk hebben opgevangen." „Het ging ook wat gemakkelijker", zei Arte Has- sink, „omdat wij in Nederland al ge wend waren aan die verschrikkelijk hoge temperaturen Hadden wij on voorbereid hier in de oven gestapt, dan zou de reactie misschien wel iets anders zijn gew eest", vertelde de Ne derlandse kampioen. Het viertal voor de 100 kilometer ploegentijdrit. Hassink. Van Katwijk. Pirard en Van opvangen, de organisatie namaan datt Houwelingen aangevuld met de 'in- Nederland. net zoals een aantal i öere ploegen, gewoon in het olym- pich dorp zou logeren. Dat bleek een absolute onmogelijkheid de groene passen voor de deelnemers waren nog met voorhanden. Dankzij Neder lands olympisch attache Dijkstra werd de ploeg ondergebracht in een studententehuis „Do kleine moei lijkheden. onmiddellijk na aan komst hebben geen enkele invloed op de ploeg gehad", vertelde bonds coach Joop Middelink „Ik ben er ei- dividuelen Toine van de Bunder en Ad Tak took Leo van Vliet en Arie Hassink starten in de individuele wegwedstrijd), reisde meteen aantal andere ploegen van Montreal per bus naar Quebec, een ritje van 250 kilo meter. Veertien ploegen met in totaal tach tig renners zijn gisteren vertrokken voor deze vijfdaagse etappe wed strijd. Onder die tachtig is de top van de huidige amateurrennes bijzonder sterk vertegenwoordigd Andre dc Houweltng en Tome van den Bunder, leden van de /veaec/aoosc Olympische wielerploeg, laden de fietsen in na aankomst in het Olympisch dorp in Montreal Eendracht er weet van had. is steeds op al deze zaken gelet en heeft de Hol landse gaffelschoener zijn concurren ten de meeste punten voor de neus weg gekaapt. „Ik ben ontzettend trots op deze onder scheiding". vertelde een glunderende schipper Juta. „Overigens hebben we deze prijs voor een groot deel te danken aan bootsman Botte Visserdie heeft als een beul achter de jongelui aangejaagd om het schip schoon te houden", zegt Juta. Dinsdag zijn de festiviteiten rondom de Tall Ships Race, die in mei in het En gelse Plymouth van start ging, met een bijzonder indrukwekkende Parade of All Cadets doorde binnenstad van New York afgesloten. Alle opvarenden van de momenteel in de havens afgemeerde schepen, waarbij ook die van de Navy, deden daaraan mee. De stoet slingerde zich als een immens lange, kleurige ser pentine door Broadway, om halt ie hou den bij het stadhuispark. Onderweg hetzelfde beeld als de afgelopen dagen in het van festiviteiten bol staande New York: vele tienduizenden mensen, rijen dik, langs de straten. Uit de hoog rei kende torenflats daalde onderwijl een regen van papier naar beneden, hoofd zakelijk bestaande uit oude ponskaar ten of oud archiefmateriaal. Burgemeester Abraham D. Beame. te midden van vele genodigden, zei in zijn proclamatie o.a. bijzonder dankbaar te zijn dat zovelen uit zoveel verschil lende landen naar New York waren ge komen om dit misschien wel grootste evenement van de eeuw mee te maken" Ook schipper Juta heefl zich bij ai deze betuigd gelaten. Hij overhandigde mevrouw Beame. de echtgenote van de Newyorkse burgemeester, een diaman ten ring, die vorig jaar aan de echtge note van Amsterdams burgemeester Samkalden werd overhandigd tijdens de Sail-dagen. „De ring is in een kluis de Atlantiscne Oceen overgebracht. En daaraan heb ben vele jongens en meisjes meegehol pen". zegt schipper Juta. Mevrouio Beame kreeg verder een schildje en een zilveren scheepje, de afbeelding van De Eendracht, zodat, zij weet welk schip precies haar ring heefl. vervoerd. Na al deze festiviteiten ging De Eend racht woensdag richting Bermuda. Al vorens de oversteek naar Bermuda wordt ondernomen, worden nog enige Amerikaanse havenplaatsen, zoals Bal- timore en Norfolk, aangedaan. ARNOUT VOS VLISSINGEN- Gerard van den Dries (ex-RCS en -NAC) komt volgend sei zoen uit voor de Bredase zondag- amateurvereniging Baronie. Afgelopen seizoen speelde Van den Dries in de club St. Josef te Rijkevorsel. Bij Baronie, de club die in de eerste klas E. waar ook Middelburg in speelt, uit komt. wordt Van den Dries voorts jeugdtrainer. formuleert het anders: „Als Van Impe de Tour kan winnen, dan kan Poulidor het ook". Er wachten nog spannende dagen... PAPENDAL -- De Zeeuwse sprint be lofte Els Vader van Zeeland Sport Vlis- singen heeft gisteravond tijdens wed strijden op Papendal de relatief beste prestaties van de Zeeuwse deelnemers geleverd. Op de 100 meter werd zij als enige <Ai- juniore lussen de top van Nederlands senior-loopsters vijfde, nadat de Zeeuwse in de serie met een tijd van 12.1 sec. <0.1 sec boven haar record) derde was geworden achter de nationale top- loopsters Trudy Wunderink (le in 11.7) en Wilma van Gooi (2e in 11.8). In de finale moest Els Vader genoegen nemen met een vijfde plaats in 12 4. maar was zeer geflatteerd voorde dames, die vóór haar door de finish flitsten De winnende tijd van Wilma van Gooi (11 7) stond in geen verhouding tot de prestatie van de Zeeland Sportatlelc, die beslist kans heeft door te dringen tot de finale van het nationaal kampioenschap. Niek Flipse ditmaal dankzij zijn Zeeuws record van 1 50.7. in België ge lopen. ingedeeld in de snelste serie, kwam uit op een zesde plaats m 1.53.0 „Het was de derde race in een week. en dat was eigenlijk een beetje te veel", liet de AV'56-atleet weten. Karin de Nijs van RKHAV Hulst, de avond tevoren nog uitgenodigd voor deze wedstrijden, ff- nishte op de 800 meter in 2.13.1drie se conden boven haar beste tijd De race werd gewonnen door Riet Kruiswijk van AV '40 in 2.05.3. Jo Schout moet he t me t een minder sen sationele tijd op de 5 km doen dan vorig jaar. toen hij tot een wereldtijd van 13.40 8 kwam Schout („Doorde warmte heb ik niet veel kunnen trainen") werd ditmaal elfde in 14.14.4. Winnaar werd Gerard te Broke van CIKO. die 13.43 rond nodig had „Ik ga door middel van een paar korte wedstrijden, 1000 en 1500 meter, proberen om mijn snelheid in de komende dagen op te voeren", liet Jo Schout weten LX VENHOUT - Zoals de zaken er nu voorstaan treedt de Nederlandse profwielerformatie Frisol volgend jaar met een indrukwekkende ploeg voor het voetlicht. Dit jaar besloot de ploeg van Piet Licbregts niet te vertrekken in de Tour de France, maar volgend jaar w il men het wel proberen. Het is dan wel de bedoe ling een aantal renners aan te trek ken. die dat karwei aankunnen. Piet Licbregts. ploegleider van Frisol. verzekerde woensdagmiddag tij dens de ronde van Ulvenhout dat dc oliemaatschappij nog steeds in on derhandeling is met Gan-Mercier. de ploeg van Joop Zoetemelk. .„Als alles doorgaat komen wc volgend seizoen met een ploeg bestaande uit vijf Nederlanders en tien Fransen." zei Licbregts. Van de huidige ploeg worden dan slechts vier Nederlanders gehand haafd. Naar alle waarschijnlijkheid zijn dat Cees Priem uit Wemeldinge Theo Smit. Nidi den Hertog en Will van Helvoirt. De vijfde Nederlander zou Joop Zoetemelk moeten worden. Frisol beschikt dan over een uitge sproken ronde-renner, waarmee men aan de Tour de France kan deelne men. De geruchten over contracten van nieuwe renners met Frisol zijn niet van de lucht. Sinds bekend is geworden dat er naar versterking wordt gezocht zijn al heel wat namen genoemd. Zo zou Frisol al rond zijn met de Zwitser Joseph Fuchs en de Belg Ludo Loos. „Maar Fuchs gaat volgend jaar bij de ploeg van Moser rijden." vertelde Frisol-ploegleider Liebregts én Loos komt ook niet bij ons. Het grote suvves moet er dan komen. Woensdagmiddag tijdens de ronde van Ulvenhout bleef dat uit. Welis waar maakten twee renners van de Dordtse formatie deel uit van de kopgroep, maar door pech werd het Frisol-aandeel in de beslissende ont snapping gehalveerd. Pechvogel was Cees Priem, die ruim na half-koers een lekke achterband kreeg. Voor de Wemeldingse prof zou een overwin ning bijzonder welkom zijn geweest, want zijn oogst is dit jaar nog wat karig. Met Nidi den Hertog streed Priem in het voorste gelid, samen met de Belgen Frans Verbeeck en Ludo Peeters. en de Nederlanders Jos Schipper uit Kwadendamme. die zijn oude vorm weer helemaal heeft hervomden en de vroegtijdig uil de tour teruggekeerde Jan van Katwijk Altijd pech Met een verkrampt gezicht van tele urstelling keek Priem toe hoe er een nieuw achterwiel werd gemonteerd. „Dc heb ook altijd pech." mopperde de Frisol-renner. Hij had tot op dat moment bijzonder attent gereden en was er ook bij toen de beslissende ontsnapping na veertig kilometer tot stand kwam. Door de aanwezig heid van een ploegmaat was hij be paald niet kansloos, ook al omdat de samenwerking in de kopgroep erg goed was. Hoe de Molteni-ploeg van Eddy Merckx ook aan de kop van het pelo ton sleurde, de vluchters kwamen niet meer in gevaar. Toch waren het niet de minsten, die hun best deden om een hergroepering tot stand te brengen. Eddy Merckx bijvoorbeeld verscheen enkele malen aan de kop van de groep. Hij heeft echter na zijn operatie aan zijn zitvlak een duide lijk gebrek aan competitie, waardoor het allemaal nog niet zo vlot ging. Merckx reed in Ulvenhout zijn derde wedstrijd na de medische ingreep. Eerder startte hij in een omnium in Italië en een wedstrijd in Zwitser land Ook Kees Bal („het ging rede lijk vandaag." zei hij), bemoeide zich met het tempo van hetpeloton, maar het mocht niet baten. Met nog acht kilometer voorde boeg ging Frans Verbeeck er alleen van door. Het ontbrak de andere koplo pers aan een passend antwoord. Te gelijk met de ontsnapping van Ver beeck ontstond er een vluchtgroep uit het peloton met daarbij Jos Ja cobs. Jos Abelshausen. Eddy Merckx, Jos Huysmans. Piet van Katwijk en Ben Janbroers. De situa tie veranderde met meer in de laatste ronde, zodat Frans Verbeek winnaar werd van een enigszins vlakke koers. Jos Schipper was met zijn vierde plaats de beste Zeeuw Cees Priem eindigde als derde m de spurt van het peloton achter Rik van Linden en René Pijnen Het was goed voor een vijftiende plaats Lepoeter Bij de liefhebbers legde Jan Lepoe ter uit Oost-Souburg beslag op een fraaie derde plaats. Anton van Melis uit Oss won de wedstrijd over veer tig kilometer in 1.01.55. Ad van der Ploeg uit Kwadendamme werd vijf de. Hans Moens uit Temeuzen ein digde als zevende. Bram Geense uit Sint-Phllipsland was met een vijftiende plaats bi) de amateurs de beste Zeeuw. Cees Bregt werd winnaar. Hij legde de 90 kilometer af in 2.16.40 Uitslagen: amateurs 1 Cees van Bragt, 2 Michel Jacobs. 3 Ad Pnnsen4 RonSmit5 Mathleu Dohmen. 6 Ben Liebregts; 7 An- toon van der Steen 8 Ad Opnns. 9 Theo van de Boom. 10 J Dam en. Prots I Frans Verbeeck «Bel» 100 km in 2.29 45, 2 Jan van Katwijk op 22 sec3 Ludox Peters (Bel); 4 Jos Schipper; 5 Ntdi Den Hc-rtog op 50 sec 6 Jos Abelshausen (Bel) op 1 04. 7 Ben Janbroers. 8 Piet van Katwijk 9 Eddy Merckx (Belt. 10 Jos Ja- cobsiBeh. 11 Jos Huysmans (Beli; 12Jan Krekels. 13 Rik van Linden 'Be:14Rene Pijnen. 15 Cees Priem: 16 Will van Hel voirt; 17 Willy Vanneste (Bel); 18HarmOl- tenbros. 19 Donald Allen (Ausi: 20 Andr-e Dierickx (Bel). PETER DE JONGE ULVENHOUT- Woedend kwamen W'im de Waal uit Axel en de Belg Julien Stevens woensdagmiddag in Ulvenhout langs de jurywagen. Zij waren uit de koers geno men. omdat ze volgens de jury op een ronde waren gereden. Beide coureurs dienden een protest in en werden in het gelijk gesteld. Er was een vergissing gemaakt met de rugnummers. Jurylid Frans van den Elshout uit Made. die de fout had begaan, bood de renners ieder een bedrag van 50,- aan om zo de pijn wat te verzachten. „Wij waren daar content mee", zet De Waal. „De zaak is nu goed opgelost" MANILLA - In de 17e ronde van het in ternationaal schaaktoernooi in Manilla heeft koploper Henrique Mecking iBrai woensdag met wit verloren van de Rus Boris Spasski (Sov) De uitslagen van de 17e ronde zijn Kavalek (VSt) - Tsjesjkovski (Sov) 1-0. Pachman (WD1) Panno (Arg) 0-1. Tan (Sin) - MarioUi (Ila) af gebroken. Quinteros 'Arg) - Torre (Phi) af ge- broken) Gheorghui iRoe> - Ribli(Hom0.5-0.5, Mecking iBra) - Spasski (Sov 0-1, Hort :Tsj) - Balsjov iSovi afgebroken, Uhlmann (ODD - Biyiasas (Can) t-o. PoloegaJevski 'Sov) - Ha- randl (Iran) 1-0. De stand aan de kop is; 1 Mecking 11,5 punten plus 1 afgebroken. 2 Hort 11 plus 2.3 Poloega- jevski 11 plus 1 4 Ribli 10.5.5 Tsjesjkovski 10 plus 1 6 Kavalek en Panno 9,5.8Ljubojevicen Balasjuv 3.5 plus 2 10 Gheurgltuj. Spasski en Uhlmann 8 5 plus 5 ADVERTENTIE DEN HAAG - Mieke Sterk mag niet naar de Olympische Spelen. Het NOC heeft niet onrechtmatig gehandeld door de vijfkampster niet af te vaardi gen. Zij heeft niet aan de olympische NOC-norm voldaan. Dit is de conclusie van de uitspraak in het kort geding dat Mieke Sterk tegen het Nederlands Olympisch Comité had aangespannen. De president van de Haagse rechtbank, mr. W. T. D. A. van Eek, die gistermor gen uitspraak deed. ziet geen aanlei ding het NOC te verplichten dc atlete in de olympische ploeg voor Montreal op te nemen. De tweede afwijzing van Mieke Sterk, nu door Vrouwe Justitia. betekent een morele opdoffer voor de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie die gehoopt had methet. alsnog uitzenden van Mieke Sterk het onduidelijk en willekeurig NOC-beleid duidelijk aan te tonen. De verhouding tussen KNAU en het NOC lijkt door de 'negatieve' uitspraak van de rechtbank nog meet- verscherpt te zijn, Zeker nadat het NOC dinsdag hoogspringer Ruud Wielart te licht be vond voor Montreal De uitspraak in het kort geding heeft er overigens wel voor gezorgd dat de ver wachte opschudding in het Nederlandse sportwereldje uitbleef. KanoérTilkema en schoonspringster Jose de Frel lagen op de loer om bij een gunstige uitspraak voor Mieke Sterk, direct via een kort ge ding. te trachten zich ook nog voor de spelen te kwalificeren De inschrijfda- tum is op 12 juli vastgesteld Een van de voornaamste redenen voor Mieke Sterk om het kort geding aan te spannen was het feit dat het NOC haar ooit de toezegging zou hebben gedaan dat handhaving van haar prestatieni veau van 1975 voldoende zou zijn voor uitzending. De vijfkampster voldeed aan die eis, maar het NOC hield vast aan de olympische norm: een redelijke kans om bij de eerste twaalf te komen. Het NOC had echter niet zulke hoge ver wachtingen van de atlete. De president van de Haagse rechtbank achtte een willekeurig NOC-beleid niet bewezen en hij wees eveneens de eis van Mieke Sterk dat het NOC haar op grond van het handhaven van het prestatieni veau 1975 zou uitzenden van de de hand Hij veroordeelde Mieke Sterk ir. de kosten van het kort geding, te weten 360 gulden. Mieke Sterk toonde zich nauwelijks teleurgesteld over de voor haar nega tieve uitspraak. „Het is jammer dat ik niet naar Montreal ga maar dat was niet in de eerste plaats de bedoeling van dit kortg geding. Ik vond dat ik onredelijk behandeld was'. Het dringende beroep dat het bestuur van de KNAU op het Nederlands Olym pisch Comië heeft gedaan om hoog springer Ruud Wielart alsnog aan te wijzen voor Montreal heeft ook geen succes gehad. Woesndag is naar aanlei ding van de brief aan de KNAU uit voerig overleg geweest tussen de nog in Nederland verblijvende bestuursleden van het NOC en de chef de mission Bram Leeuwenhoek. In dat overleg is geen re den gevonden om Wielart. die afgelopen maandag in Stockholm bij internatio nale wedstrijden het hooesp-m -i.i met. 2.18 meter, alsnog aan te hui.cn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11