Spectaculaire opening van Speelstad 1976 Vlissingen Weg naar het Sloegebied en laatste fase rijksweg 58 naderen voltooiing VIERDE LUSTRUM THOOLSE DAGEN Meisje (3) verdronken in Veerse Meer Fietser op slag bij ongeval in Westdorpe %gtf Schade bij botsing in Nieuw-Namen daar blijft'n mens gezond bij! In 5 minuten besliste ik naar Nederland te komen, Hele week festiviteiten VLISSINGEN - Op deze luchtfoto is van rechtsonder naar het midden slingerend rijksweg 58 van Vlissingen naar Middelburg waarneem baar. Het gedeelte Nieuw- en Sint-Joosland tot Vlissingen wordt op dit moment ver breed van tweebaans in een vierbaans-tracé, en nadert ziijn voltooiing. Als een streep boven dwars door de foto loopt de weg. die straks Middelburg een directe ver binding met het Sloegebied zal geven. Deze weg zorgt dan voor een aan zienlijke verbetering in de afwikke ling van het woon-werkverkeer Deze verbinding vanuit Middelburg-Zuid. waar nu nog de Schroeweg doodloopt, en loopt tot aan de verbindingsweg met de Sloehaven Het is tegelijkertijd ook het laatste gedeelte van de defini tieve rondweg om het industriege bied van het Zuid-Sloe in Vlissingen-Oost. Tegelijkertijd krijgt Middelburg dankzij deze weg ook een nieuwe (en tweede) aanslui ting op rijksweg 58. Het klaverblad, waar deze aansluiting tot stand komt, is nog waarneembaar iets rechtsboven van het midden van de foto Dat klaverblad wordt aange legd onder supervisie van rijkswa terstaat. Het wegdeel - links op de foto - tot aan het klaverblad, is voor Middelburgse rekening, en het weg deel van rijksweg 58 naar het Sloe gebied is voor provinciale rekening. Links onder op de foto is een deel van het noord-oostelijke gedeelte van de kern Oost-Souburg te zien. Eind 1976 hoopt men de laatste fase van de dan dubbelbaans rijksweg 58 (Vlissingen-Nieuw en St-Joosland. slingerend van onder naar boven op de foto. gereed te hebben. iLuchtfoto Slagboom Peetersi. SOUBURG: Koeien sloegen op de vlucht toen ter gelegenheid van de opening van speelstad 1976 in Oost- Souburg een parachutist landde. ORANJE PLAAT - De 3-jarige Antoin ette NieuwenbuUze uit Yerseke is maandagmiddag op het terrein van de camping De Witte Raaf' te Oranjeplaal spelenderwijs in het Veerse Meer te rechtgekomen en verdronken. Het meisje speelde aan de waterkant toen haai- ouders, die met hun doch tertje op de 'Witte Raaf kampeerden bezig waren de tent af te breken Waar schijnlijk is het kind even aan de aan dacht van haar ouders ontsnapt en in het water terechtgekomen. Toen de ou ders het meisje vermisten hebben ze eerst zelf lange tijd gezocht Toen An toinette tegen de avond nog niet was gevonden heeft men de rijkspolitie ge waarschuwd De politie haalde - na enige tijd dreggen - het stoffelijk over schot van het meisje uit het water Het slachtoffertje is overgebracht naar het Gsthuis te Middelburg. Rommelmarkt OUWERKEKK - Op vrijdag en zater dag houdt SVOWK te Ouwcrkerk een bazaar en rommelmarkt in het dorps huis. De aanvangstijden zijn op vnjdag 20.00 uur en zaterdag 11.00 uur Op de rom melmarkt zullen onder andere een schiettent, een grabbelton, en het rad van avontuur aanwezig zijn SLUISKIL - Bij het verkeersonjr zondagavond in de Molenstraat Westdorpe is de 55-jarige fietser B Spuesens uit Westdorpe om het in gekomen. Twee andere pesonea fietser A V. uit Zelzate (B) en de» bestuurster R. R. A. M. uit Kowack pen bij het ongeval zware verwoii gen op. Het ongeluk gebeurde toen M., die: zijn auto over de Molenstraat reedt niet achterhaalde oorzaak de ra; over het stuur verloor. De wagen bs te slingeren schepte twee fietsen, heer Spuesens en V. en kwam ver gens tegen een langs de kant van de» staande boom tot stilstand. Dei Spuesens werd bij het ongeluk op; gedood. V. en autobestuurder M ten met zware verwondingen wee overgebracht naar het ziekenhus Sluiskil. De auto werd zwaai schaidgd, de fietsen werden totaal' nield. Kort voordat het ongeluk gebet werden de beide fietsers in de Ma straat gepasseerd door een auto, De; litie van Sas van Gent verzoekt de- bekend - gebleven bestuurder vans auto zich te melden op het bureas' politie te Sas van Gent, TERNEUZENAAR OVERLEED NA MOTORONGEVAL KOEWACHT - De 20-jarige Jan Ju van Roosendaal uit Terneuzen die dagmiddag in Koewacht bctroti raakte bij een erstig ongeval is oW den aan een schedelbasisfractuni. Het slachtoffer reed zondagmiddag: zijn motor op de weg tussen AR Koewachten mistte waarschijnlijk te hoge snelheid een vrij scherpe b# De motor kwam m de berm terect reed via een boom de naast de kan'/ de weg gelgen sloot in. De heer' Roosendaal werd per ambulance c gebracht naar het StrLiduinaziekent in Hulst waar hih later overleed. De: tor werd totaal vernield. Benoeming HULST - Met ingang van het nis schooljaar werd de her F. J. Daaï uit Hulst benoemd tot leraar Engeb' de r-k Jansenius Scholengemeend te Hulst. DINSDAG 6 JULI 1976 SCHERPENISSE - Het bestuur van de fok- en controlevereniging Tholen en Sint-Philipsland vond 20 jaar geleden, dat een fokdag mede een middel kon zijn tot veeverbetering. Zo ontstonden in 1956 de Thoolse Dagen, een sedert dat jaartal elke zomer geprolongeerd evenement op Tholen een evenement dat is uitgegroeid tot een ontmoetingsplaats van de streekbevvoners met het jaarlijks groeiend aantal toeristen. Vanwege dit vierde lustrum, vanavond - dinsdag - begint het. twee-daags programma in Scherpenisse gevaarlijk, maar bijna een volle week van evenementen. Daarbij blijven de dieren echter in het middel punt staan. Het rundvee ontbreekt op de Thoolse Dagen. mmiÉËuJr-ï SOUBURG: Wethouder A. Loner slaat de eerste plank' voor Speelstad 1977 in Oost-Souburg. VAN 5 TOT 16 JULI IN SOUBURG PERFECTE SPRONGEN DRIE PARACHUTISTEN VLISSINGEN' - Onder daverend ap plaus landden maandagmorgen ter ge legenheid van de opening van Speel stad 1976 drie parachutisten op het terrein aan de Zuiderzeestraat in Oost-Souburg, waar van 5 tot en met 16 juli festiviteiten voor de jeugd zul len worden georganiseerd. Van het drietal wist de vrouwelijke parachu tist de gemarkeerde landingsplaats het dichtst te benaderen. Maandag opende ook 'zigeunerdorp' aan de Zuidbcckseweg te Vlissingen zijn poorten. Na de perfect uitgevoerde sprongen rond half elf opende wethouder A Lo- rier. sociale zaken, met het slaan van de 'eerste plank' voor de 'Stad van de Toekomst' de door de Stichting So ciaal Kultureel Werk Vlissingen (SWKi georganiseerde vakantieactiviteiten. Voor de opening echter konden vele jeugdige deelnemers hun enthou siasme niet meer in toom houden en waren al verwoed bezig een tijdigon- derkomen te fabriceren Speelstad 1976 heeft een tweetal thema's meegekre gen; ruimtevaar en stad van de toe komst. In de komende twee weken zal er op het terrein een stad verrijzen die onder toezicht van zo'n zeventig vrij willigers door de jeugd van lagere scho len zal worden opgebouwd. Naast de activiteiten voor de lagere school leer lingen worden er velerlei festiviteiten georganiseerd voor de kleuters Van daag - dinsdag - staat een bezoek aan de kinderboerderij in Middelburg op het programma, terwijl er verder een NIEUW-NAMEN - Zondagavond zijn bij een botsing op de kruising Langestraat-Petrusstraat te Nieuw- Namen twee personenauto's bescha digd. Het ongeluk gebeurde toen op deze kruising de bestuurder F. A. J. B uit het Belgische Vrasene geen voorrang verleende aan de eveneens uit België (Bazel) afkomstige bestuurder R. P. F V. Beide wagens werden vrij zwaar be schadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. poppenkastvoorstelling te verwachten is. Over volgende week. wanneer een afsluitingsfeest zal worden gegeven wil men nog niets zeggen. „Dat moet een geheim blijven", aldus één van de or ganisatrices. De kleuters worden ver der bezig gehouden met handenarbeid, verven, verkleedpartijen en een kleine speeltuin Bij slecht weer wordt het geheel verplaatst naar de voor deze ge legenheid opgezette ballonhallen Speelstad in Souburg trok de eerste dag een driehonderd deelnemers, ter wijl 'zigeunerdorp' aan de Ziidbeek- seweg tc Vlissingen - voor de leef tijdsgroep 4-8 jaar - een tachtig deel nemers telde. In het 'zigeunerdorp'. op het terrein van de Vereniging voor culturele belangen 'Lammerenburg'. bleek met name belangstelling tc be staan voor de speeltuin, een zigeuner- Verhaal verteld door Addy van den Bosse en voor de film 'Mauro de zi geuner'. De reden daarvan is dat de Thoolse dierenarts A. Rinses het gevaar van besmetting met IBR (Amerikaanse koeiengriep) dit seizoen te groot acht om een positief advies over een te hou den veokeunng uit te brengen. Toch zijn er nog veel meer verschillende diersoorten van de partij dan ooit te voren: schapen, duiven, vogels, konij nen. honden, koud- en warmbloed- paarden Vooral de schapeninzending wordt een record. Vorig jaar 135. nu 190 inzendingen van 13 fokkers Naast de normale beoordelingen wordt groepen van 10 en meer afstammelingen ge keurd. groepen van 5 afstammelingen van één jaar en ouder. 9 lammeren- groepen van 5 stuks, een vijftal Hams- here schapen en dan vanzelfsprekend ae Kampioenen ooi, ram, ooilam en ram lam Naast de schapen zijn er op de eigen lijke fokdag vrijdag, heel wat meer die ren te bewonderen Vrijdagmiddag zijn er jachthondenproeven onder leiding van de Thoolse Jagersvereniging. Twintig verschillende konijnenrassen van de konijnenfokverenlging uit Hal steren worden getoond. Er is een keur aan sierduiven te bewonderen (25 in zendingen) en de vereniging "Vogel vriend' uit Oud-Vossemeer zorg voor een variatie van 50 tropische vogels. Vrijdagmiddag worden ook de prijzen uitgereikt aan winnaars van de kalver en opfokwedstrijd, er is 'n demonstratie van het 'bestgaande' rijpaard en voorts komen de stallen Brooijmans op het Pluimpotterrein in Scherpenisse met een span van acht of zestien koudbloed-trekpaarden. Blijft die vrij dag dus naar traditie volop dierendag, de Thoolse Dagen zon al eerder be gonnen. want vanavond is er in een grote feesttent een eilandelijke bingo avond Een Thoolse boerenkapel zorgt voor het muzikale gedeelte. Woensdag wordt in Scherpenisse een braderie ge houden Donderdagavond is er een op treden van Thoolse zangkoren, van de gymnastiekvereniging en van de ac- cordeonclub. Er is een bal na Vrijda gavond is er een Veronica Drive-in- Show Zaterdag een weer uitgebreider programma, dat om twee door de loco-burgemeester van de gemeente Tholen. de heer C. J. Moerland, wordt geopend. Er is dan een demonstratie van politiehonden, voor de jeugd komt in de grote feesttent Ali Ben Lux. de muzikale clown-goochelaar, er komt een aantrekkelijk po^ynummer op het Pluimpotterrein. een behendigheids wedstrijd, een autorally en een slot feestavond met Ciska Peters, Ronnie Tober, Marty, Appie Bra. Harry Touw en de Sonny Boys. Carillonconcert Arie van Abbenes GOES - In de serie carillonconcerten, die deze weken wordt georganiseerd door de stichting Goese beiaard, zal Arie van Abbenes. stadsbeiaardier van Tilburg, woensdagavond het ca rillon in de toren van de Grote Kerk bespelen. Het programma vermeldt werken van Albert de Klerk, Sjef van Balkom Alonso Mudarra, Luys de Narvaez. George Ph. Teleman. Arie van det Moortel en Arthus Meulemans. Arie Abeenes, geboren in 1944 in Den Hel - der, studeerde beiaard bij Peter Bak ker in Hilversum en by Piet van de Broek aan de beiaardschool te Meche- len. In 1968 behaalde hij het einddi ploma. Hij won drie keer een eerste prijs tijdens de jaarlijkse beiaardwed- strijden van de Nederlandse klokken spelvereniging. De beiaardier maakte concertreizen naar Frankrijk. Enge land. Duitsland. Denemarken en de Verenigde Staten. Hij was gedurende een jaar verbonden aan de Indiana University in Blommington Indiana USA als associate professor of music in carillon and camponoyogy. Hij is nu werkzaam als stadsbeiaardier van Til- burg, Eindhoven, Asten en Son. Daar naast is hij lid van de adviescommissie van de Nederlandse klokkenspelver eniging en hij is mede belast met de dagelijkse leiding van het nationaal beiaardmuseum in Asten Het carillon- concert in Goes begint om half acht en duurt tot half negen Schade bij' botsing auto-bromfiets AXEL - Maandagmiddag botsten te Axel een bromfiets en een auto tegen elkaar, waardoor beide schade oplie pen. De botsing gebeurde op de krui sing Wilhelminastraat-Marijkestraat, toen de bromfietser C. S. P. uit Axel geen voorrang verleende aan de van rechts komende auto. bestuurd door L J. van de Z. uit Terneuzen. mc/, provincie REVEREND ANDREW HACKETT VAN DE VLISSINGSE MISSION TO SEAMEN: 'STEUN VOOR MISSIONS IS HIER GROOT' VLISSINGEN - Voor Reverend Andrew Hackett was dc komst naar Vlissingen een beslissing van vijf minuten: voorbestemd als hij was predikant te worden bij een Anglicaanse gemeente in het En gelse Southampton, moest hij twee maanden geleden beslissen of hij de vacante post bij de Mission to Seamen in Vlissingen zou aanvaar- den. Een telefoontje. waarin hem werd gevraagd op korte termijn 'ja' of 'nee' te zeggen. Het werd ja en sinds nauwelijks twee maanden woont reverend Hackett met echt genote en vijf maanden oude zoon in een flat aan de Vlissingse Singel. Hij is geruime tijd hulpprediker ge weest bij een Anglicaanse gemeente in het zuiden van Engeland. Zijn werkzaamheden bij de Mission to Seamen, waar hij Anthony Driver opvolgde, die vanaf de oprichting van de Mission te Seamen tien jaar geleden de post in het Sloegebied heeft bekleed, verschillen duidelijk van hetgeen hij in de parochie bij Bristol aan pastorale werkzaamhe den deed. Als student was hij al en kele malen in het zeemanscentrum in Rotterdam-Europoort als assis tent geweest en was daar in contact gekomen met de zeelieden van Britse en andere nationaliteiten. Hij vond dat bijzonder plezierig werk. vooral omdat hij met zoveel mensen in aanraking kwam. die niet alle maal Brits waren en vaak verre van Anglicaans. ,.Ik heb in Engeland al tijd erg prettig kunnen werken. Ik werkte graag als hulp-redikant, maar dit is weer helemaal anders. De Mission te Seamen in het Sloe gebied is wel veel kleiner dan in Eu ropoort, maar er is niettemin heel wat aanloop. De lange afstand naar Vlissingen speelt daarbij natuurlijk een rol en verder vindt iedere zee man het plezierig, zijn tijd vlakbij het schip eens in een andere sfeer door te brengen. Dat kan bij ons: we bieden hen zoals iedereen wel weet allerlei mogelijkheden tot recreatie. Ze kunnen er rustig lezen, spelletjes doen, een biertje drinken, of zomaar aanlopen, voor de gezelligheid". Nadat hij enigszins gewend was aan het rechtse verkeer durfde rev Mt chett ook met de auto de Walchers wegen op: hij maakte al excurae met zeelieden over het eiland a met zeelieden over het eiland a maakte zich razensnel de kenns van de voornaamste toeristische at tracties meester. „Daarnaast het ben we iedere zondag dienst In hei gebouw van de Mission to Seamen We hebben pas een indrukwek- kende herdenkingsdienst gehoudet voor die omgekomen zeeman van dt Britse tanker, die nu in Schelde poort ligt De hele crew was er. Als er ee. schip aankomt, bezoek ik meesti kapitein en bemanning en bied he onze diensten aan. vertel hen wie t> zijn en wat we voor hun kunnsj doen". Supporters „In de paar maanden die ik in Ne derland ben. heb ik ervaren dat dt steun vanuit Vlissingen aan ht: werk van de Mission to Seamet geweldig is. We hebben hier om v te zeggen een enorme supporteiv club. zonder welke ik mijn weit niet zou kunnen doen. Het is ge weldig, wat deze mensen voor Mission to Seamen over hebben Overigens ben ik naast mijn wert bij de Mission ook nog de pastor voor de Engelsen in deze provincie Dat zijn er niet zoveel, maar als et iemand die Engelstalig is in hei ziekenhuis ligt. ga ik er wel evet heen. Ook heb ik zitting in de Vlis singse Raad van Kerken, waarvu ik al een vergadering heb bijge woond en contacten heb kunnei leggen met Nederlandse collega's" Reverend Hackett heeft met zit: komst naar ons land één hobby e de steek moeten laten: het restaure ren van oude stoomlocomotieven die in Engeland in groten getale bij slopers staan te wachten op hun einde. Hij was actief lid van een club van spoorwegenthousiasten in het zuiden van Engeland, de Great Western Socity en heeft een indruk wekkende verzameling literatuur over zijn hobby. Niettemin is hij ook in Zeeland al enigszins aan zijn trekken gekomen: hij maakte alee: rit met de Stoomtram Goes- Borssele. waarover hy - als kenner enthousiast is. Hij is beslist va: plan, andere lijntjes in ons land zoals in Hoom en in Tilburg, te be zoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4