„Ik ben altijd een vrijbuiter geweest en dat wil ik blijven" DEZE WINTER RUIM TIEN UUR HOLLANDS GLORIE OP DE BUIS PZC/ Panda en de meester-flinkerd Asterix en de Gothen RUDI FALKENHAGEN (HOLLANDS GLORIE) radio televisie NCRV-POPPRODUKTIES IN DE ZOMERMAANDEN '1 L k 1 MAANDAG 5 JULI 1976 „Nou. ik snap niet wie die tekening voor die beting (constructie voor het vastleggen van de sleeptros) heeft gemaakt. Het is een mooi ding. maar hartstikke modern Het zal er toch echt af moeten. Deze sleper moet lijken op een schip uit 1910 en die beting hebben ze nu pas op de grote slepers. Misschien zien maar drie van de tien Nederlanders de fout. maar dat vind ik toch te veel Rudi Falkenhagen is druk in de weer op de door de AVRO gekochte stoomsleper de Holmvik. die volgend jaar te zien zal zijn in de serie Hollands Glorie. Hij speelt de rol van Janus, de bootsman, en is ook nog tweede regisseur naast Walter van der Kamp. „Walter heeft mij daarvoor gekozen omdat ik enkele jaren gevaren heb en nog wel iets van schepen afweet en bovendien is de rol van Janus mij wel op het lijf geschreven. radio en tv HILVERSUM-1 Eigenlijk is de 43-jarige Rudi Falken hagen al een oude rot in het vak. Be gonnen op zijn 25e in een detectiveserie met een piepklein rolletje als recher cheur. Dat betekende zijn eerste con tact met regi ssur wtr van der Kamp. Deze naam loopt als een soort rode lijn door Falkenhagens acteursbestaan. Zo speelde hij onder Van der Kamps regie als Pol de Kruidenier in 'De Verlossing' naar de roman van Elsschot. Voor zijn 25e heeft Rudi Falkenhagen van alles gedaan decors geschilderd met Tom Manders. een tijd gevaren en daama in het café Saint Germain de Prés. waar hij een cabaretnummer deed. Later ging hij bij Rien van Nunen wer ken: optreden voor militairen. Pas in 1956 begon Falkenhagen te figureren voor de televisie, waarna de rollen steeds groter werden. In Mice and Men van John Steinbeck, in de speelfilm Op de Hollandse toer Vorig jaar was hij te zien als Gaskogner Lignières in Cyrano de Bergerac. •Hollands Glorie' is om diverse redenen een hele ervaring voor me. Mijn werk als tweede regisseur en het feit dat ik nu een jaar vastzit bij een werkgever. Ik ben altijd free-lance geweest en dan geeft het je wel een kriebelig gevoel om voor zo n tijd vast te zitten. Kijk. ik ben mijn hele leven al een enorme vrijbuiter ge weest en dat wil ik blijven Ik wil doen waar ik gin in heb. Zo ben ik vorig jaar voor zes maanden op vakantie gegaan. Lekker met mijn vrouw en twee (onde ren naar Frankrijk en zo langs de kust afgezakt naar Spanje en Portugal. In de theaterwereld werd me dat niet door ie dereen in dank afgenomen. Ze zeiden dat je zoiets niet kon doen. dat je het risico liep om geen werk meer te kunnen krijgen. Ik heb die zes maanden dan ook spijbelen genoemd en daar kan straf op staan In Portugal kreeg ik van regis seur Walter van der Kamp een brief of ik mee wilde doen in Hollands Glorie. Ik heb daar wel even over moeten naden ken, omdatikeenjaarvastzou zitten. Ik heb het toch maar gedaan, bovendien was de poen op. In het vaderland blijven ze altijd aan je denken, hè. In dit geval was het de belasting, die z'n geld wilde hebben. Trouwens, ik was toch wel te rug gegaan, want Walter is mijn gab ber". Bordenwasser „Als ik na mijn reis geen werk meer had gekregen, had het me geen moer geïnte resseerd. Ik kan altijd nog decors gaan schilderen. Bovendien ben ik helemaal niet zo aan het theatervak gebonden. Als ik morgen iets vind wat leuker is, dan ga ik dat doen. Wanneer ik bijvoor beeld het geld ervoor had, zou ik ar cheoloog worden. Dat lijkt me ontzet tend goed om te doen. Ik hoorde net op de radio dat ze de goudmijnen van ko ning Salomon hebben gevonden. Wat zou ik daar graag bij zijn, bij die expe ditie. Desnoods als bordenwasser. Lek ker graven in het verleden. Zien hoe die mensen in de oudheid zich hebben kun nen handhaven zonder iets". ..Mijn werk als tweede regisseur is niet zo belangrijk. Je kan zeggen dat. ik alle minder belangrijke klussen voor Walter opknap. Maar hard werken is het wel Ik ben er zelf dag en nacht mee bezig, met die serie. Ik droom er zelfs over Midden in de nacht word ik af en toe wakker en het eerste wat me door het hoofd schiet is: We moeten nog een goede lokatie voor dat en dat vinden. Ik ben al een paar keer naar Ierland gereisd 6m voor bereidingen te treffen. We hebben een oude marinepier in een baai op de kop getikt, waar we vrijwel alles kunnen schieten Tenminste wat het buitenge- beuren betreft. Met de binnenopnamen zijn we al lang in de studio bezig Daar wordt alles nagebouwd, zoals kantoren huizen en het interieur van het schip. Er is namelijk niets op die pier Geen stroom, geen telefoon en dat soort din gen. Ik ben naar Ierland geweest om dat soort zaken voor elkaar te krijgen. Die baai. met pier. ligt helemaal geïsoleerd Dat moet wel, want als je een film maak t over de zeesleepvaart m 1910, dan kan je niet hebben dat er opeens een vliegtuig komt of een brommer langs scheurt Dan kan je weer helemaal opnieuw be ginnen" „Voor Hollands Glorie hebben we een lekkere ploeg bij elkaar gebrach t. Ik ben een perfectionist en dat zijn Walter en cameraman Eddie van der Ende ook We voelen elkaar goed aan. De acteurs zijn ook fijne mensen om mee te werken Walter heeft bewust acteurs genomen die niet de hele tijd aan je kop zeuren van waar is mijn koffie of de soep is niet warm. We zitten op een oud schip en daar is het nu eenmaal niet zo comfor tabel. Bovendien passen ze allemaal in hun rol. Een Coen Flink, die de rol van die oude rot Rus speelt en Lex van Del den, die de zoon van Kwel speelt en dan natuurlijk Hugo Metsers als Jan Wande laar, die jonge ambitieuze kapitein. In deze serie moet ik voor het eerst in mijn blote kont voor de camera's. Dat is wanneer ik iemand red en die met mijn lichaam warm moet houden" Moeilijke jongen „Gelukkig ben ik bij de AVRO-ploeg goed ontvangen. Ik ben namelijk denk ik wel een moeilijke jongen om mee samen te werken. Ik zeg de dingen vaak erg hard. Vooral als mensen staan te klooien op het toneel of zo. Dan kan ik zo kwaad worden. Kijk, ik ben voor me zelf ook erg hard. Als ik iets zie, wat ik van mezelf slecht vind, dan kan ik me de haren wel uit m'n kop trekken. Maar als ik dan zie hoe mijn grootste gabber Bert Botterman de rol van een boek houder van rederij Munster in Hol lands Glorie speelt, dan gaat er zo n trots gevoel door me heen. Dat vind ik dan minstens zo fijn alsof ik hel zelf gespeeld had. Bert is al 66 jaar, maar het is een jongen die me zijn laatste tientje zou lenen, omdat hij weet dat ik van dal tientje misschien wel drie of vier tientjes maak. Je kan wel zeggen dat hij een soort tweede vader voor me ..Theater houdt je jong Dat zie je steeds weer Zo hebben we Jan Lemaire in de serie Hij speelt de rol van een oude re der Jan is al 92 jaar. maar zijn tekst komt eruit alsof je een kwartje in de juke-box gooit Fantastisch gewoon Weet je voor de meeste theatermensen is die hele theatertoestand één grote ego-trip. Die mensen zitten de hele dag onecht te doen. Ze zeggen vanlk doe dit en dat. maar er komt nooit wat van. Toen ik met mijn plan op de proppen kwam om er een halfjaar tussen uit te knijpen, zei Wim Sonneveld: „Dat moet je doen jongen. Gewoon lekker weg gaan Dat wat.iedereen wil, maar niet doet omdat hij er te schijterig voor is" Daarom zijn die mensen er ook tegen. Dat ik zo iets heb gedaan. Maar heel weinig mensen zijn echt vrij en doen waar ze zin in hebben Toen ik een paar jaar geleden op Ibizza was voor opna mes voor Pipo. zaten er zo'n 30 hippies op een strand Je kon merken dat er maareen stuk of vier 'echt' waren en dat de rest er maar zo bij hing". „Kijk, ik plan nooit iets van te voren, het komt of het komt niet. Krijg ik geen werk? So what. Dan ga ik toch gewoon wat anders doen. In mijn leven heb ik al van alles gedaan, dus ik red me wel. Tot nu toe ben ik in de theaterwereld altijd een zondagskindje geweest, maar dat kan best eens veranderen. Je moet niet denken dat ik er zomaar op los leef. Dan kan natuurlijk ook weer niet, want er moet wel brood op de plank". „Die reis heb ik ook gemaakt omdat ik nu nog alles kan doen Als mijn zoon zegt van kijk eens wat een mooie ruïne daar bovenop die berg, dan kan ik nu nog zeggen: Nou, kom op. laten we er naar toe gaan. Over tien jaar ben ik daar te oud voor. Bovendien zullen de kinde ren over niet al te lange tijd wel zeggen van we hoeven niet zo nodig meer met die oude zak op vakantie Nu vonden ze het nog leuk. Veel mensen hebben zich afgevraagd hoe da t kon dat die kinderen zomaar zes maanden van school weg waren. Nou, we hebben toestemming gevraagd aan de school en boeken mee gekregen. Mijn vrouw gaf les in wis kunde en zo, terwijl ik de talenkant voor mijn rekening nam. We hebben aan die lessen zeer streng de hand gehouden Het was voor de kinderen natuurlijk eindeloos om op een stil strand in Por tugal te zitten leren. Als ze dan een half uurtje hadden gewerkt, gingen we even NOS 18.30 Tour de France 18.55 Journaal NCRV 19.05 Filter furore Show 20.00 Komm Zigan, opera en operetteprogramma NOS 21.35 Journaal NCRV 21.50 The collaborateurs, tv-srie 22.40 Tot besluit NOS 22.45 Journaal 22 50 Tour de France NOS 1845 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Op zoek naar Aquariumvissen, filmrep NOS 20.00 Journaal TROS 20 25 The Desperados, western 21.55 Aktuatv 2240 Mitze and a hundred guys NOS 23.30 Journaal 14.15-14.45 Reportage Ronde van Frankrijk 15.25-15.55 Reportage Ronde van Frankrijk 18.55 Barbapapa 19.00 Klein, klem kleutertje 19.15 Sporttribune. 19.39 Medededelingen en weerbericht 19.45 Journaal met verslag Ronde van Frankrijk. 20.20 Kwis. 21.05 Amusements programma. 21.35 The Adams Chronicles 22.35-22.50 Journaal met verslag Ronde van Frankrijk BELGIË FRANS 14.15-15.25 Tour de France. 17.45 Kindeprogr. 18 15 Ma- gaz. voor de vrouw. 18 45 Le trois de coeur 19.00 Sport 19 11 Weerber 19.15 Joum. aanslVerslag Tour de Fran ce. 19.40 Les Gens de Mogador. 20 35 Ecran temom. 22.00 Joum. 22.15 Flonflon. 23.00 Joum. FRANKRUK-RIJSSEL 12.35 Regionale televisie 12 50 Trektocht door Frankrijk 13.20 Dezaterdagis voor u 17 34 Kinderprogramma 17 40 zes minuten om u te verdedigen 17.50 Auto motormagazine 18.20 Reg act 18 45 Tour de France 19.00 Journaal 19.30 Gevar programma. 20 30 Regan, se rie met John Thaw. 21 25 Nuits de l'armee progr van Pierre Sabbagh. Daama. nieuws Zonder geluk ben je nergens NED. 21.50 De NCRV begint vanavond met een nieuwe politieserie, ditmaal \an Canadese origine. De titel van de se rie klinkt wat vreemd in Europese oren. namelijk 'De collaborateurs'. Er wordt echter mee bedoeld dat de Canadese politie veel belang hecht aan samenwerking met andere ca tegorieën. met name met weten schapsmensen. De Canadese film makers: vonden dat in de meeste detective-series op de tv te weinig aandacht wordt besteed aan deze gespecialiseerde wetenschap. En ze deden er wat aan. De eerste uitzen ding draagt tot titel 'Zonder geluk ben je nergens." Het gaat om een moord op een w ijkagent. Eén vrouw en honderd mannen NED. 2. 22.40 Om precies te zijn hel gaat om hon derdvijftien mannen Mitzi Gaynor brengt meteen reeks beroemdheden een Amerikaanse non-stop-show Er zijn befaamde en beroemde gasten zoals Telly Svalas. de gladde Kojak uit New York. plus een oude beken de Mike Connor de man. die Mannix speelde, de serie die zowel in Neder land als in België grote populariteit genoot De Gouden Zeezwaluw BRT, 21.05 In Belgic vliegt nog steeds de gouden zeezwaluw Vanavond treedt me mand minder dan Charles Trene op. Hy iseen graag geziene gast in Belgié en omgekeerd zal hij zelden een invi tatie uil dit land afslaan zijncamére begon namelijk m Brussel Wie over igens naar Belgie wil bLijven kijken komt na Charles Trenei by de oude John Quincy Adams, terecht een fiimserie over een der eerste presi denten van de VS, in de serie 'De kro niek van de familie Adams' Nieuwersluis „Mijn hele leven al heb ik altijd alles willen weten van iels voordat ik het ging doen. Vooral in mijn diensttijd bij de marine heeft dal wel wrijvingen ge geven. Ik heb dan ook een halfjaar in Nieuwersluis gezeten. Ik zat bij de ge disciplineerd gestraften. Ik heb wel ge lachen daar. Het mooie was, toen ik daar ontslagen werd, dat er op mijn lijstje stond: Is erger dan toen hij kwam". „Zelf ben ik hee! driftig Als ik nu op straat zie dat een grote kerel een klem mannetje staat af te tuigen, dan spring ik meteen op die grote, terwijl die mis schien wel gelijk heefl Dat het kleme mannetje hem al een jaar het bloed on der de nagels heeft weggepest Walter van der Kamp is in dat soort dingen veel verstandiger. Hij zegt. meestal, ach. dat zien we zo wel. laten we eerst een probe ren een andere oplossing te vinden Vaak heeft hy daarmee wel gelijk. Wal ter is echt aardig Ik ben iemand die ge lijk resultaten wil zien. Maar weetje wat het is, ik heb een hele grote bek. maar een heel klein hartje. Ik kan iets heel zeker zeggen, terwijl ik in mijn binnen ste zo onzeker ben als maar kan" „Persoonlijk vind ik Hollands Glorie tot nu toe de beste bewerking van Walter van der Kamp. Echte zeelui hebben het gelezen en die waren razend enthou siast. In deze serie wordt een enorme hoeveelheid geld gepompt Het boek is bekend, maar dal. zegt niets. Misschien flopt de zaak wel, je weet het nooit. Het publiek moet je eigenlijk zien als een groot ongrijpbaar monster. Daarom moet je na elke première weer opnieuw beginnen. Maar juist dat maakt dit be roep zo spannend „In Hollands Glorie heb ik twee banen. Als acteur en tweede regisseur. Mis schien dat ik hierna wel regisseur zou willen worden. Het is in ieder geval een mooie test-case". MAANDAG VPRO: 12 00 Piet Ponskaart presen teert 112.26 Meded 12 30-12 40 Nws i 13.30 tSi Muziek. 15.00 Permanent Wave 15.30 Nws 15.33 Waikiki EO 16.15 Licht en uitzicht 17.00 iS« Eigen wijs OVER HEIDSVOORLICHTING: 17 20 Tekst en uitleg. EO 17 30 Nws 17 32 tS) Klankbord 18 00 iSWij hebben een wooid voor de wereld 18.30 Nws 18.41 (Si Daar waarde molens staan. 19.00'Si Ronduit 1940 iSi Bijbels perspekrie 20.001S i De klankschoonheid der Neder landse Koororgels slot20.25 (Si De grote opdracht 20 35 (Si Wij stellen u 'ZO KLINKT DE ZIEKENOMROEP' HILVERSUM - Vandaag, maandag, zendt de NCRV om 10.00 uur op Hilver sum 2 een documentaire uit over een weinig bekende radiowereld in Neder land. namelijk de ziekenomroep. Deze documentaire werd samengesteld door Imre Somogyi. voorzitter van de RO- VOZ (Radio Omroep Voor Onze Zieken in Hilversum en Larenlen tevens werk zaam als bureauredakteur bij NCRV's aktualiteitenrubriek 'Hier en nu'. In Nederland werken zo'n drieduizend mensen bij tenminste honderdvijftig ge registreerde ziekenomroepen. Zij ste ken daarin veel vrije tijd en een groot stuk idealisme De meeste ziekenom roepen zijn aangesloten bij het Zonne- fonds. de landelijke organisatie die op de bres staat voor het ziekenomroep- werk. Via dat Zonnefonds worden zoveel mogelijk acties en Ideeën gecoördi neerd Voor deze uitzending moest Imre Somogyi ongeveer zesendertig uur band afluisteren. In een interview in de NCR V-gids met Gertom de Beer zegt hij over deze uitzending onder meer „Die radiodocumentaire is ook een poging geworden om te peilen in hoeverre de overheid is meegegaan in het werk van de ziekenomroepen in Nederland. Dat blijkt verschrikkelijk teleurstellend De Ziekenhuisraad blijkt er bijvoorbeeld nooit over nagedacht te hebben wat zie kenomroepen voor hun patiënten bete kenen' En dat dat soms vrij veel kan zijn wordt in deze documentaire zeer duidelijk. HAARLEM - Naast de VARA-tv, die opnamen maakte van het Pinkpopfes tival, is ook de NCRV gedurende de zo mermaanden actief met popproduk- ties. Vanavond - maandag - vanaf 19.05 uur, worden in de eerste van voorlopig vijf filterfuroreshows opnamen ver toond van de Ierse gitarist Rory Gal lagher. een jamsession in Eindhoven, waaraan bekende artiesten hun mede werking verleenden, en van Alquin. Bevatten de opnamen van Alquin mate riaal dat ook gespeeld werd gedurende hun recente Nederlandse tournee, Rory Gallagher komt op een beduidend min der harde manier in beeld dan gewoon lijk. Hij treedt in de filtershow solo en akoestisch op. De beelden van de jamsession werden geschoten in het Eindhovense jonge rencentrum De Effenaar. dat veel pu bliek trekt op avonden waarop bekende musici bereid zijn te jammen (dat is on voorbereid samen musiceren op een be- vioor 2145 (Si Avondsluiting NOS 22 00 Voor blinden en slechtzienden. 22.15 (S) Amusem muz. 22.25 Bond Zon der Naam 22.30 Nws. NCRV 22 40 (Si Hier en nu. VOO 22 55 (Si 3600 Secon den aktualiteiten en muziek. 23.55-24.00 Nws DINSDAG AVRO: 7 00 Nws 7.02 (Si Dag met een gaatje <7 30 Nws. 7.41-7.55 Radiojour naal I 8 30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw 8.45 Programma- overzicht 8 50 Morgenwijding. 9 00 'S> Gevarieerd klassieke- en moderne mu ziek 10 00 Radio Lawaaipapegaai: vooi de kleuters 10.10 (S> Arbeids- vitami nen Populair verzoekplatenpro- gramma 10 30 Nws 10 33-10 35 Radio journaal i 11.30 <S) Rondom twaalf ge varieerd programma (11.55 Beursbe richten paald thema of met een bijzondere op dracht). Tijdens deze gebeurtenis werd muziek gemaakt door zanger-saxofinist Bertus Borgers van Sweet D Buster en leden van Finch, de inmiddels overle den Slumberlandband. en de Engelse groep G T Moore en The Reggae Gui tars. Met een aantal van deze musici werden ook gesprekjes gemaakt over de positie van de niet-hitgevoelige popmuziek in Nederland. De overige vier filterfurore- specials bevatten uitsluitend buiten landse acts. Het restant van de opnamen van Rory Gallagher wordt 7 september uitgezon den. In de uitzending van 20 juli staat de Amerikaanse boerencountrygroep Ozark Mountain Dare Devils centraal. Op 3 augustus volgen prachtige opna mes van Callagheren Lyle, met begelei dingsband (in Engeland al doorgebro ken), en de Amerikaanse zangeres Janis Ian komt ten slotte 17 aueustus in beeld HILVERSUM-2 MAANDAG NCRV: 13.00 Nws. 13 11 Hier en nu. Aan sl Kunst- en vliegwerk. 13 30 Kafka in deze tijd t4>. 14 05 Het woord werd tot een ademtocht. NOS 14.50 Den Haag deze week 15.00 Kijk op buitenland. NCRV 15.30 In 't zilver. 116.00 Nws.» 17 00 (Si Populaire klassieken. 17 55 Meded 18 00 Nws 18.11 Hieren nu. 18.30 Marinierskapel der Koninklijke Marine. 19 00i Si Muziek m uw straatje. 19.50 Met uw instemming. 20.00 Nws. 20 05 (S: Werken uit de Franse barok 21.25 (S) Klavecimbelmuz. 21 35 (Si Literama. 22 15 (Si Poerama. 22.28 (S> Verbroken zegels NOS 23 00 Met het oog op mor gen (23.05 Aktoverz. Radio - TV: 23.20 Den Haag vandaag; 23.52 Even ont- spannen voor het slapen gaan.) 23.55- 24.00 Nws DINSDAG KRO 7.00 Nws 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Het levende Woord 7.25 Badi- nerie: klassieke muziek 7.54 Overwe ging. 8.00 Nws. 8 11 Echo 8 30 Aubade I: klassieke muziek. 9 35 Waterstanden. 9 40 Aubade II: klassieke kamermuziek. 10.00 De letter M: het Nederlands ge beuren (11.00 Nws 111.55 Scheepspraat. HILVERSUM-3 MAANDAG KRO: 12 03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Radiojournaal. 14.06 (S) Pop- Kontakt I 15 03 >S» Pop-Kontakt II. 16 03 (S) De Hltmeester (17.03 Radio journaal )NOS: 18.03 De Vakaturebank 18.10 'S> NOS-maal AVRO 19.02 Let's twist again 20 02 Radiojournaal. 20.05 (S)Superclean Dreammachine 22 02iS> De Negen-Uur-J3zz-Show. 22 02 Radio journaal. 22.05 (S) Blues, ballads and beat. 22.55 Meded 23.02 (S) Candlelightrshow (0.02 Radiojournaal». KRO: 1 02-7 00 (Si KRO-op-drie.nb: De programma s kunnen onderbroken worden voor rechtstreekse reportages van de Tour de France. DINSDAG VARA Van 7.00-9.00. 12 00-14.00 en 17.00-18 00 Aktualiteiten via Dingen van de dag. 7.02 (S) Gesodemeurders, een mieters programma 9 03 (S) Pep op drie. 11 03 <S> Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. HILVERSUM-4 MAANDAG VARA 12.00 (S) Tussen de middag. 13 00 (Si Maak eens nader kennis met violiste Nobuko Imai. 14.00 Nws. 14.02 De schilder Kees Verwey vertelt over zijn leven en werk. 14 30 Linkse en rechtse dictaturen 1 - herh. 15.00 (S) Zo klinkt het nu. 15.30-17.00 (Sl Zo klonk het vroeger DINSDAG TROS: 7.00 Nws. 7.02 (Sl Capriccio. 9.00 Nws 9 02 Aktua- klankbeeld 9 30 <S> Het kind en wij. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf. EVEN PUZZELEN Pam zocht een rustig plekje uit en daar de driewieler- en toen was hij klaar. „Ga keld. Hij zat met Knars in zyn auto en ging hij in het gekochte hout zitten snij- maar zitten." zei hij tegen Panda. „Dan volgde hun bewegingen op een radar den met zyn zakmes. Dat deed hij flink trek lk je wel. Op die manier laten we schermpje.,,Zegaaneenvlakgebiedop, en handig - en al spoedig had hij een stel drie voetsporen na - en voor straks heb zei hij. „Daar kunnen ze ons niet ont- voet-afdrukken van hemzelf en Panda ik nóg een plan. Zwarte Zwier zal niet snappen. Doorrijden, Knars! Deze keer om zich heen liggen Die bevestigde hij weten hoe hij het heeft. "Maar voorlopig gaan we een val voor ze maken, waar ze met ijzerdraad aan de achterwielen van was Zwarte Zwier nog niet uitgescha- niet uit kunnen1" p 3 5 9 O In lil h lil 6 ill P 21 23 25 25 r 2* 27 2b 29 A 34 50 31 U 1 Lrs 36 d 37 19 d 40 =|42 45 Horizontaal: 1 drinkgerei: 4 groente; 6 bevel: 9 plaats in Algerié: 10 slonzige vrouw. 11 roem. 12 halm: 14 vreemde munt. 15 omlaag; 17 plant: 20 Frans lid woord. 22 Frans voegwoord; 24 spil: 25 klepper; 26 muzieknoot: 27 vaartuig: 28 te: 30 rekening: 32 trap: 34 oude vocht maat; 35 meisjesnaam: 37 vat: 39 vrouw spersoon, 40 kledingstuk; 41 tijdperk; 42 gewicht. 43 onderricht. Verticaal: 1 vermoeid: 2 zintuigen: 3 jongenaam. 5 meisjesnaam. 6 gegraven water. 7 zachte: 8onheilsgodin, 12slede: 13 dwarsmast. 16 rangtelwoord: 18 bloem: 19 speelgoed: 21 gravure: 23 on deraardse ruimte; 27 bedrag: 29 plant; 30 axeug. 31 reeds: 32 bergplaats: 33 plaats in Italië. 34 groet; 36 telwoord: 38 muurholte. Oplossing vorige puzzel. 4H?l|Vó.f*AsJ NiTRED EJBaHN |0lN|RUMB A ■ABrlriPiA RBAHSiCAAR E GR I T0MAË NlKlEpARM ve*£RIEHPB oMRBFMbab v 0R0NT OJÉIEB l]É0ÉE_R 0 S I rsPBEBABL _eBo«aalst E.MHEID1E1E t>»SME NTiEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7