PZC/s RUNDVEE BLEEF WEG OP BEVELANDSE FOKVEEDAG Evenementdag Hollandse Hoeve veel belangstelling Goes trok agenda Zonnemaire WMZ moest in weekeinde Vanwege hoge temperaturen druk op water verlagen Nieuwe 'spuit' voor brandweer Westerschouwen Het wegblijven van het rundvee en de hoge temperaturen waren wel van In vloed op het bezoekersaantal aan de fokveedag. „Beduidend geringer dan andere jaren", zei voorzitter Nieuwen huijse, die het totale aantal betalende bezoekers op een paar honderd schatte. Hij was over het verloop van de andere keuringen erg tevreden. „Het is zonder problemen verlopen". Daarnaast werd door de leden van de ponyclub Rei- merswaal een demonstratie verzorgd, terwijl ook de trekpaarden nog vooreen optreden in de ring kwamen. Volgens de heer Nieuwenhuijse zal de keuring van het rundvee dit jaar gbeheel komen te vervallen. COLLFNSPLAAT - Evenementen Toe- ris tenweek. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16- 17 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Xenakis-festival: Vleeshal, 14 en 20.30 uur: film De Kom- medianten. Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Ra- wa. Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur; NOORDGOUWE - N.H.Kerk: concert. VLISSINGEN - Bethesda-Sl. Joseph- ziekenhuis, 19.45 -21.15 uur: uitzending Rawa. Bioscopen. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Sherlock Jones a.l. Luxor, 20 uur: Little big man, 14 jr. GOES - Grand Theater, 20 uur: Blood Money, 14 jr. HULST - De koning van Engeland, 20 uur: De gendarme op drift. a.L 20.30 uur: Vleel liefs uit Moskou, 14 jr. MIDDELBURG - City Theater, 20 uur: De klokkenluider van de Notre Dame. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Irma la Douche, 14 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De lang ste dag. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The 8ound of music, a.l. Tentoonstellingen AARDENBURG - St. Baafskerk: expo sitie 'Sincfala'; DRESCHOR - Landbouwmuseum. 13.30-16.30 uur: Oude landbouwwerk tuigen en klederdrachten. GROEDE - 't Vlaemsche Duyri: exposi tie schilderijen en houtpanelen van Carla Pols. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel van St Maar ten. 17-21 uur: expositie Joke Pijlman. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10- 17 uur: Verdronken Land. Galerie Contrast, 10.30-17 uur: Antieke poppen op 16,17 en 18e eeuwse meube len. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. VIEUWVLIET - Camping Nooitge- iacht: expositie Ben Bonte. DUWERKERK - 'De vierbannen'. 11-19 jut: Het geheimzinnige leven op duis- ere diepten. rERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux ^rts': Java (schilderijen) en Heusser beeldhouwwerk); Temeuzens Museum - Kristal en snuis- erijen uit grootmoeders tijd; i"EERE - Grote Kerk: Delta Cultureel. Hervormde Kerk, 10-17 uur: woord voor voord. VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10- :2 en 14-17 uur: Michiel de Ruyter. JZENDUKE - Streekmuseum West ieeuwsch-Vlaanderen, Markt, geopend 'an 10-17 uur. Sxpositie molen geopend van 14-17 uur. 'IERIKZEE - Gemeentemuseum: Te- -ugblik op beleg 1575-1576. Burgerweeshuis. 10-17 uur: binnen klein antiek en buiten 44 beeldhouwers. Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444 ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen telefoon 01150-4444. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND - Telefoon 0011. De keuring van de geiten, uitgaande van de vereniging ter verbetering van het geitenras in Zeeland, was provinciaal. Jurylid mevrouw J. van Joolinge, toonde zich na afloop erg tevreden over de kwaliteit van de aangevoerde dwerg geiten. „Het verschil meteen aantal ja ren geleden is, dat de kwaliteit beter wordt. Men fokt meer gewicht en men krijgt er een betere kijk op. Ook durft men nu informaties te vragen, dat is zeer belangrijk", stelde mevrouw Van Jool inge. De juryleden P. van Nes en G. Bras, die de witte geiten beoordeelden, vonden d at er sprake was van een gewone kwali teit. „Het blijft gewoon zoals het is. Lr is een bepaalde kern die blijft lopen en je kunt niet stellen dat er een opleving is", aldus de heren Van Nes en Bras. Een gelijkblijvende belangstelling had ook jurylid I. J. Risseeuw bij de schapen ge constateerd. „De aanvoer was iets kleiner, maar de kwaliteit was in het al gemeen beter dan vorige jaren". Secretaris-penningmeester A. L. Schrier van de bond van Zuidbeve- landse paardenfokkers vertelde dat er gemiddeld genomen een heel goede kwaliteit paarden werd aangevoerd. „Er zit niks geen rommel tussen, niet tussen de veulens en niet tussen de oude paar den. Er is een goede doomsee-kwaliteit met enkele uitschieters naar boven. We hadden weinig veulens, maar die er wa ren, vonden we erg goed", betoogde de heer Schrier Bij de paarden werd kampioenene 1976: Arm and a van de Schappstelle van eige naar C. Rijk-van den Dries uit Ovezan- de Eere-kampioene werd Nellie van het Dorp van stal te Zande uit Heinkenszand-Kapelle. Een ram van J. L. de Jager-de Vlieger uit Bie elinge werd kampioen-ram bij de schapen en dezelfde eigenaar fokte ook de kampioen-ooi. Eigenaar M. Hage uit Tholen voerde de kampioen-bok aan bij de witte geiten en F. Remorie uit Boschkapelle de kampioensgeit. Bij de Toggenburger geiten gingen de kam pioenstitels naar dieren van J. D. Lin- denbergh uit Schore. Kampioen- dwergbok werd een dier van J. C. Pries ter uit Kats en M. J. A. Mol uit Borssele voerde de kampioen-dwerggeit aan. Uitslagen Uitslagen van de Bevelandse fokveedag (vermeld worden de rubriek en de namen van de eigenaren van de eerste prijswinnaars). Afdeling schapen, tweejarige en oudere ram men: J L. de Jager-de Vlieger. Biezelinge (lal, J. Nieuwenhuijse. Lewedorp (lb), C. J Dek ker. Kloetinge(lc). Rammen, geboren in 1975 A Kik, Yerseke (la). Enkelingen ooien, gebo ren voor 1975: J. Nieuwenhuijse, Lewedorp (la). B. A van Dijke. Nisse (lb). Enkelingen ooien, geboren in 1975: J. Nieuwenhuijse. Le wedorp (la lb. lc). Oudere ooien, met in 1976 geboren ooilam: B. A. van Dijke. Nisse (la). J L. de Jager-de Vlieger. Biezelingen ilbi. Ou dere ooien, met in 1976 geboren ramlam: J L. de Jager-de Vlieger. Biezelinge (la. lb). Oude- dere ooien met in 1976 geboren ooi- en ram lam: J. Nieuwenhuijse. Lewedorp la). J. L de Jager-de Vlieger. Biezelinge i lb) Oudere ooien, met in 1976 geboren ooi- of ramlam J. Nieuwenhuijse. Lewedorp (la).Jaarling ooien met in 1976 geboren ooi- of ramlam. B. A van Dijke, Nisse (la). J. L. de Jager-de Vlieger. Bie zelinge (lb), J. Nieuwenhuijse, Lewedorp (lc). Bedrijfscollecties: J. L de Jager-dce Vlieger. Biezelinge ila), J. Nieuwenhuijse. Lewedorp (lb). Groepen afstammelingen (5 lammeren Reisje naar België OUD-VOSSEMEER - Onder leiding van ds G. J. Voortman van de Neder landse hervormde kerk maakte een ge zelschap van 48 personen uit Oud- Vossemeer een reis naar België. Via Sint Truiden, waar men koffie dronk, ging de tocht naar Remou- channce. Hier werd een bezoek gebracht aan de grotten. Verder werden de wa tervallen van Coo, en de steden Spa en Luik bezocht. streek maandag 5 jul11976 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN GOES-Een moedergeit met jong tijdens de fokveedag in de Goese veilinghal. vaneen vader): C J Dekker. Kloetingeüa), J. L. de Jager-de Vlieger, Biezelinge (lb). Afdeling witte geiten. Geitenlammeren L. Bos, Brouwershaven (la. lb). De Smit. Mid delburg (la), A. van Dorsselaer, Pauluspolder (lb. ld), R. de Haan, Haamstede (lc), P. Duve- kot. Nieuwdorp (lc). Anita v. d. Walle, Hein- kenszand (ld). Boklammeren. A. van Dorsse laer, Pauluspolder (la). M. Hage. Tholen lb). Éénjarige en oudere bokken M. Hage. Tholen (la), M. Schelfhout. Sint-Jansteen (lb). A. van Licht gewonde bij eenzijdig ongeval Vlissingen VLISSINGEN - Zondagmorgen is bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Vlissingseweg te Vlissingen de perso nenautobestuurder P. G. A. B. uit Vlis singen licht gewond geraakt. Zijn wa gen werd totaal vernield. Het ongeluk gebuerde toen B. tijdens het rijden naar een insect sloeg, dat in zijn auto rondvloog. Hij verloor daar door de machtoverhetstuur, en de auto slipte en sloeg vervolgens over de kop. De wagen kwam tot stilstand tegen een verkeerspaaltje. B. werd bij het ongeluk licht gewond, maar kon na behandeling door een arts weer naar huis terugkeren. De auto werd totaal vernield. Dorsselaer. Pauluspolder (lc). Geiten, gebo ren in 1975 M. Hage.Tholen (la). A. van Dors selaer. Pauluspolder (lb). Geiten, geboren in 1974 F Remorie. BoschakepUe ila». A van Dorsselaer, Pauluspolder (lb) Geiten, gebo ren in 1973 en 1972 R. de Haan. Haamstede (la. ld). B. Smulders. Hulst (lb. lc) Geiten, geboren in 1971 of vroeger' R. de Haan, Haam stede (la, ld) Afdeling Toggenburger gelten: geltlamme- ren: J D Undenbergh. Schore (la. lb) Bok- Jcen van 1 jaar en ouder: J. D. Lindenbergh, Schore (la). Éénjarige en oudere geiten J. D. Lindenbergh, Schore (la, lb). A van Leeuwen, Heinkenszand (lc). Éénjarige en oudere gei ten: M Schelfhout, Sint-Jansteen (la). Be drijfsgroepen. R de Haan, Haamstede (la) A van Dorsselaer. Pauluspolder (lb) Afdeling swerggeiten Geitlammeren: H. Riddrbos, Gapinge da). J C Priester, Kats (lb) Bokken J C. Priester. Kats (la). Éénja rige gei ten. H. Ridderbos. Gapinge la), P van Dorst, Sas van Gent db). A. Dekker, KapeUe do. Tweejarige geiten M. J. A. Mol. Borssele 1 a). H. Ridderbos. Gapinge 1 bi. Driejarige en oudere gelten M. J A Mol, Borssele da). A. Dekker. Kapelle db). P Gassaerl, Vogel waarde (lc. ld) Een speciale la-prijs ging naar Fassaerl voor een 14-jarige geit Be drijfsgroepen H. Ridderbos, Gapinge da) Afdeling paarden Veulens, geboren in 1976: stal te Zande. Heinkenszand-Kapelle (la. lb). gebr. Rijk. Kwadendamme da). Tweejarige merrlén stal te Zande (grote maat). C Mauri ce, Wolphaartsdijk imiddenmaati. Vierjarige memen. stal te Zande. Merries van 5 tot en met 8 jaar. middelmaat, stal te Zande da, lb. lc) Merries, geboren in 1966 of eerder stal te Zande da) C. Rijk-v. d Dries. Ovezande db). gebr Rijk (lc), Stalgroepen. stal te Zande Viertallen van een eigenaar: stal te Zande Viertallen van meerdere eigenaren: C. Rijk-v d. Dries. Bermbrandjes HULST - Zaterdag hebben zich in Hulst twee bermbranden voorgedaan. De vuurhaarden bevonden zich op de Li- niedijk nabij het woonwagenkamp en de Waterstraat bij de vuilnisbelt De brandweer van Hulst wist met een ho- gedrukwagen de brandjes spoedig te blussen brrer„dhtng '«oral problemen op schouwen uitgebrand in ZONNEMAIRE - Zondagmiddag om streeks vijf uur is brand uitgebroken in een w oning aan de Veerdijk in Zonne maire. De brandweerkorpsen van Brouwershaven en Dreisehor w isten de brand in een uur te blussen, maar kon den niet verhinderen dat de bovenver dieping geheel uitbrandde. Verder ont stond er veel waterschade. Over de oorzaak tast men nog in het duister. De woning, eigendom van H was juist aan een verbouwing onderhe vig en zou over een maand weer worden bewoond De uitgebreide bovenverdie ping was dan ook niet ingericht Vv Vosmeer houdt prestatieloop OUD-VOSSEMEER - De ontspan ningscommissie van de voetbalvereni ging Vosmeer houdt op vrijdagavond 13 augustus een prestatieloop op het sportpark van Oud-Vossemeer. De deelnemers worden verdeeld over drie groepen. De jongste deelnemers (tot tien jaar) starten om half zeven en leg gen twee ronden al De categorie in de leeftijd van lOt'm 15 jaar start om zeven uur en moet drie ronden afleggen en de oudste groep, vanaf 16 jaar. begint de prestatieloop om half acht en moet zes ronden afleggen. Iedereen die de presta tieloop tot een goed einde brengt ont vangt een vaantje in de oranje zwarte kleuren van de w Vosmeer Surinamers herdachten afschaffing slavernij VLISSINGEN - De werkgroep Profosoe en de Stedelijke Raad voor Maatschap pelijk Welzijn te Vlissingen hielden za terdagavond in het Scheldekwartier te Vlissingen een feest ter herdenking van de afschaffing van de slvemij op 1 juli 1863. Tot de hoogtepunten van dit feest voor de in Vlissingen en omgeving wo nende Surinamers behoorde het optre den van het uit Surinamers bestaande Orchestra Popular' Het programma bestond voorts uit twee optredens van het 'Groot Vlissings Majorettenpelo- ton', een bingo en de verkiezing van miss Black Vlissingen. De belangstel ling voor deze feestavond was beperkt. Korte pauze in Goese zomeravond- voetbalcompetitie GOES - Nog steeds krijgen we in de Goese zomeravondvoetbalcompetitie een vertekend beeld te zien als we de standenlijst bekijken. Inter Viola 1 staat weliswaar aan kop. maar heeft samen met de Gemeente Goes, het meest aantal wedstrijden gespeeld. Het was voor de Gemeente Goes waar schijnlijk een kleine tegenvaller om van Comb. HS te verliezen, hierdoor dalen zij weer een plaats op de ranglijst. De wedstrijd PTT-Keuringsdienst kon geen doorgang vinden omdat de Keu ringsdienst met te weinig spelers kwam opdagen. Voorlopig zit de competitie erop, omdat men tot 10 juli een pauze heeft ingelast. Uitslagen Hoechst - Inter Viola II 0-2, Bos Boy s - In ter Scaldis 0-3, Russel Boys Inter Viola 10-2, Combinaties HS-Gem. Goes 3-0, FC Bevelanden - Hoechst 2-0, Inter Viola II - Bos Boys 3-2, Inter Viola 1 Combinatie HS 3-0. Gem. Goes - PTT 3-1, Inter Scaldis - Russel Boys 2-1. Stand Inter Viola 1 Inter Scaldis Russel Boys PTT Gem. Goes Bos Boys Inter Viola II Combinatie HS FC Bevelanden Hoechst Keuringsdienst 17 14 1 2 29 59-12 15 14 0 1 28 47-11 16 9 1 6 19 40-24 14 7 2 5 16 40-30 17 7 1 9 15 28-39 16 6 2 7 14 21-40 15 5 1 9 11 19-39 15 4 3 8 11 28-52 16 5 1 10 11 20-34 16 5 0 11 10 23-30 13 4 0 8 8 16-38 LEVERING WAS MAAR 'NET AAN' GOES - De W Watermaal schappij Zuid-West-Nederland (WMZI heeft af gelopen weekeinde in een aantal ge bieden in bet verzorgingsgebied met verlaagde druk moeten pompen, omdat er anders een watertekort zou zijn ge weest. Vooral tijdens de zogenaamde 'avondpiek' van vijf tot ongeveer negen uur. moest de druk in sommige regio's verlaagd worden. Ernstige onderbre kingen in de openbare watervoorzie ning deden zich echter niet voor. ..We hebben het kunnen redden, al was het hier en daar maar net aan", ver klaarde WMZ's hoofd distributie, ing H. H. Flipse. desgevraagd. ..We hebben ook weinig klachten over te weinig water ontvangen Ik heb de indruk dat de mensen wel begrip hebben voor de moeilijke situatie'' Problemen deden zich afgelopen dagen met name voor op Schouwen- Duiveland. waar de hoge temperatuur HAAMSTEDE- Zaterdagmorgen heeft de vrijwilUge brandweer van Wester schouwen een spUnternieuwe bluseen- heid met enig geestelijk vertoon in ge bruik genomen. De eenheid - met een gecombineerde lage- en hogedrukpomp en een 2400 liter watertank - heeft vierwie laan drijving en is gebouwd op een Mercedes-Benz-onderstel. Na de demonstraties en overdracht aan bevelvoerder J. van Sluyters, waarbij burgemeester H. P. Everwijn hem een 'liliiputbrandweermannetje' overhan digde. gaf de heer Everwijn een uiteen zetting over het waarom van deze 150.000 kostende spuit. De aanleiding was ten eerste de veroudering van de hogedrukspuit, is en ten tweede is het onmogelijk om zonder vierwielaandrij- ving de 2500 hectare en 400 hectare bos bij eventuele brand te kunnen berei ken. aldus burgemeester Everwijn. die namens de gemeente gelukwensen aan bood aan commandant Van Sluyters. De heer P Booy. directeur van een re- pografische bedrijf uit Rotterdam, bood uit sympatie voor de brandweer een paar sterk vergrote kaarten van de Kop van Schouwen aan, die in grote dank werden aanvaard. Commandant Van Sluyters zei dat het Staatsbos (de domeinen) de bijzondere aandacht heeft van de brandweer, vooral omdat het aantal werknemers in dit gebied is afgenomen tot vier. Op twaalf augustus aanstaande zal ter plaatse een oefening worden gehouden met deze nieuwe spuit. Door de do meinen wordt een verharde weg aange legd, hetgeen de blusmogeüjkheden bij brand weer vergroot. Humorvol zette de heer Van Sluyters het belang van de preventie nog eens uiteen en prees de samenwerking met het gemeentebestuur Tot slot dankte hij de gemeente voor alle medewerking De voorzitter van de bevelvoerenden op Schouwen-Duiveland, de heer J. Quant uit Zierikzee, bracht zijn gelukwensen over en noemde de nieuwe spuit een aanwinst voor het gehele eiland. De se cretaris van de gemeente, de heer J. W. de Jonge, gaf de financiële aspecten aan de openbaarheid prijs. Tot slot bood ondercommandant J Kraayenbrink bloemen aan aan de familie Baumann-Meganck, die als beheerders van het gemeentehuls het deze week bijzonder druk hadden, waarna burge meester Everwijn de leverancier de firma Den Hartog-de Boer uit Weesp - vertegenwoordigd door de heer J. Bre mer - dankte. en het grote aantal verblijfs recreanten vooreen record-waterafeet zorgden. De winnings- en zuiveringsmiddelen van de WMZ te Haamstede, waren onvol doende om voor honderd procent aan de vraag te voldoen, vandaar dat drukver- laging noodzakelijk was. De WMZ ver wacht dat deze problemen by de aan houdende warmte en vele vakanüegan» gers nog wel zullen voortduren. In Midden-Zeeland kon de WMZ het net redden, volgens mg. Flipse mede als ge volg van de medewerking van de Indus trie in het Sloegebied .Daardoor is het to taal verbruik eigenlijk nog wel meege vallen". vertelde het hoofd distributie. Wel was het zo dat voorraadkelders en reservoirs in de watertorens in Midden-Zeeland zaterdag en zondag tegen tien uur 's avonds praktisch leeg waren, zodat ook daar de druk wat ver laagd moest worden. In Zeeuwsch-Vlaanderen waren er vol gens de WMZ, mede dankzij de aanleg van een deel van de nieuwe transport leiding IJzendijke-Schoondijke, nauwe lijks problemen. Het oppervlaktewater-pompstation Braakman zuiverde oppervlaktewater uit de spaarbekkens tot drinkwater, omdat vanuit Brabant en SL Jansteen niet voldoende drinkwater aangevoerd kon worden. Dit gezuiverde oppervlak tewater werd, vermengd met gezuiverd grondwater. in West-Zeeuwsch- Vlaanderen afgezet- Top Overigens hebben prod uk tie- en distri butiemensen van de watermaatsehap- pij afgelopen week ook 's nachts moeten werken, om de watervoorziening veilig te stellen. Als gevolg van de topproduk- tie. die nu al geruime tijd duurt, worden namelijk de meeste winnlngs- zuiverings- en transportmiddelen met de hand bediend, in plaats van automa tisch. Hoelang deze top-belasting nog door kan gaan. is bij WMZ niet bekend. Wel doet de waterleiding een dringend be roep op de afnemers om onnodig wa tergebruik. bijvoorbeeld voor tuio- sproeien en auto-wassen, zoveel moge lijk te vermijden. ONDER MEER DEMONSTRATIES KORENVLECHTEN, SPINNEN EN SCHAPENSCHEREN, KLOMPENMAKEN Toeristenweek Coüjnsplaat ging van start COLUNSPLAAT - In Colijnsplaat Is zaterdagmiddag de internationale toe ristenweek van start gegaan. Dat ge beurde evenals voorgaande jaren met een ballonwedstrijd voor de jeugd. Een groot aantal kinderen marcheerde - zich van de warmte weinig aantrek kend - op muziek van de brassband 'Wilhelmina' naar de Colijnsplaatse haven. Daar werden zo'n driehonderd ballons de lucht ingelaten, waarmee de achtste toeristenweek was geopend. Tegelijkertijd begon in het dorpshuis 'De Brug'een ten toonstelling van foto'8, die betrekking hebben op de luchtvaart (voornamelijk van vliegtuigen en heli copters). De foto's zijn gemaakt door de fotograaf Kees Stoutjesdijk. Kort daarop ging in de amusementsloods (de graanloods van de firma Snoep aan de Havelaarstraat) een kindervoorstelling van start. Ruim honderd kinderen ge noten van een gevarieerd programma, waaronder een talentenjacht onder het motto 'wie wordt de beste drummer'. Het programma van de eerste dag werd verder gevuld met een fancy fair en rad van avontuur voor de kinderen, een op treden van de boerenkapel 'de Dorsch- vlegels' en een feestavond in de amuse- men tshaL Organisator J. A. Pouwer was over het verloop van de eerste dag niet ontevreden. „De belangstelling valt, ondanks het weer. niet tegen", vertelde hij. „We hopen natuurlijk wel op enige kentering van het weer, dat zou ons wel in de kaartspelen". De activiteiten ron dom de toeristenweek - waarvoor zo'n tien vaste medewerkers en een groot aantal losse krachten in touw zijn - du ren tot en met komende zaterdag, 10 ju li. Vandaag, maandag, zijn er vanaf zes uur 's avonds volksspelen in de Voor straat Er wordt onder andere gespeeld om de titel 'sterkste man of vrouw" en in de amusementshal vindt het spel para plu hangen plaats. Andere keuringen gingen wel door 'Open huis' PPR GOES - Het PPR-acÜecentrum Goes houdt op woensdagavond 7 Juli 'open huis'. Belangstellenden kunnen dan met het bestuur van het actiecentrum en het Goese PPR-raadslid J M. Prevoo-van der Heuvel van gedachten wisselen over de gemeentepolitiek. Op het programma staan onder meer de nota bewoningspatronen en de bus- route Goes-Noord. Het PPR- actaecentrum houdt 'open huis' in Oran jepad 52, Goes, vanaf acht uur Gewonde en twee auto's vernield bij aanrijding MIDDELBURG - Zondagmiddag on»- streekskwartovervijfiseen automobi list gewond geraakt en zijn twee anto's geheel vernield bijeen aanrijdingop de Nieuw landseueg in Middelburg. Het ongeval gebeurde toen de automobilist J. W. G. M-, komende van de Torenweg, via een oprit de Nieuwlandseweg be reikte, met de bedoeling deze over te steken. Ter plaatse stond een file auto's uit de richting Middelburg, waarvan de voorste bestuurder hem gelegenheid totdeover- steekgafOpdatmomentnaderdeechter over de linker weghelft een inhalende auto, bestuurd door J. van R. uit Oostka- pelle. Deze raakte de wagen van M. met flinke vaart in de flank. Beide auto's wer den geheel vermeld. Bestuurder M. liep dusdanige verwondingen op dat tay per ambulance naar het Middelburgse Gas thuis moest worden overgebracht* GOES - Op het terrein van de veiling vereniging Zuid-Beveland te Goes is zaterdag de regionale Bevelandse fok veedag gehouden. De hoge temperatu ren waren er de oorzaak van dat het programma van de fokveedag heel an ders verliep dan de bedoeling was. Op het laatste moment besloten de organi satoren namelijk om het rundvee thuis te laten. Men vond het te riskant om deze dieren de hele dag aan de hete zon bloot te stellen. De keuringen van gei ten, schapen en paarden gingen wel door. terwijl ook het omlijstende pro gramma zo compleet mogelijk werd af gewerkt. De keuringen van de geiten (provin ciaal) en schapen (regionaal) werden overigens wel naar binnen verplaatst: de dieren stonden In een van de veiling hallen tussen de kisten en pallets opge steld Voor de paarden was een schadu wrijke plaats onder een afdak opge- ïocht „Het is de eerste keer dat we zoiets meemaken", vertelde de heer J. Nieuwenhuijse, voorzitter van het orga niserende comité. De tokveedag, die voorde 22e maal werd gehouden, werd geopend door burge meester mr. F. G. A. Huber van Goes. Hij zei het enthousaisme en de moed te bewonderen waarmee ieder jaar weer de fokveedag wordt georganiseerd. „Ik kan me de teleurstelling over het gemis van de koeien wel voorstellen, maar de kwa liteit van de schapen en geiten maakt veel goed", vond mr. Huber. Hij noemde de wijze waarop de dieren werden geëta leerd uniek. „Vroeger hebben we ze al tijd op de Markt mogen aanschouwen en nu tussen de veilingklsten", aldus burgemeester Huber. GOES - Zaterdag is op de kinderboer derij "De Hollandse Hoeve' in Goes een evenementendag gehouden. Er werden demonstraties gegeven door een scha penscheerder. korenvlechter. sprinter, een kaasmaker, een hoefsmid, een riet dekker en een klompenmaker. Bovendien waren er informatiestands aanwezig van de vereniging tot bevor dering van de bijenteelt in Nederland en van de jeugdnatuurwachl Goes On danks het warme weer en de lokkende stranden kwamen vry veel bezoekers zaterdag op de Goese kinderboerderij een kijkje nemen. Zaterdagmorgen had mevrouw E - Huber-Schneider de kin- derij namens de Goese vrouwenraad acht platen van beschermde dieren en planten aangeboden Mevrouw Huber vertelde, dat de vrouwenraad het werk op de kinderboerderij van harte wil steunen, omdat de jeugd daar meer res pect en liefde voor de natuur wordt bij gebracht De heer W. J J de Koning, chef van de afdeling beplantingen in Goes zei het 'fantastisch te vonden dat we dit werk kunnen doen Maar het is eigenlijk ook een tneste zaak dat het nodig is. De heer De Koning zei op za terdagmorgen een groot voorstander van zijn om op de scholen natuurredu- catie als verplicht vak in te voeren. De heer De Koning toonde zich bijzonder in zijn nopjes met het gebaar van de Goese vrouwenraad. Een beeld van de evenementendag. die zaterdag op de kinderboerderij in Goes werd gehouden iFoto PZCi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15