Nederlands basketbalteam kansloos in slotwedstrijd tegen de Tsjechen K0RTSJN0I HUIZENHOOG FAVORIET IBM-T0ERN00I Mecking bleef aan leiding in Manilla -fpzc/ Spaarneroeiers naar wereldkampioenschap TAIWAN MOGELIJK WEER ONDER PROTEST OP MONTREAL-SPELEN COACH SHERIDAN TE PASSIEF, SPELER OMBRE TELEURSTELLEND STALMAN WON |N DORDRECHT In Amsterdam van morgen tot 24 juli Nederlanders kansrijk voor schaakolympiade Teurlings won rallycross te Valkenswaard Fors verlies hockeyteam tegen Spanje MAANDAG 5 JULI 1976 sport 13 HAMULTUN - tiei ïxeaenanas basketbalteam heeft het voor- olympisch toernooi van Hamilton afgesloten met een nederlaag van 79-90 tegen T&jecho-Slowakije. De ruststand was: 40-46. Die overwinning betkende voor de Tsjechen een plaats bij de drie ploegen, die zich plaatsen voor de spelen van Montreal. Met Tsjecho-Slowakije gingen Joegoslavië en Mexico over. Neder land eindigde, met een gewonnen wedstrijd tegen Brazilië, als zesde in de finalegroep van het toernooi van Hamilton. De punten in de laatste wedstrijd van Nederland werden gemaakt door Om bre 8. Sikking 2. Gorter 2. Van Vliet 13. Akkerboom 14. Woudstra 20. Van Helf teren 4 en Pluim 16 Tsjecho-Slowakije Petr 10. Konopasek 2, Kropilak 16. Kos 8, Pospisil 2, Brabenec 26. Oousa 7 en Hraska 15. Het wonder is achterwege gebleven Nederland had aan het begin van zijn slotwedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije nog een minimaal kansje zich te plaat sen voor de spelen. Daartoe was een overwinning met een verschil van zes tien punten nodig Een onmogelijke op gave In de tien vorige ontmoetingen met de Tsjechen had Nederland, acht jaar geleden al. slechts één keer gewon nen Onmogelijk ook omdat het be schikbare spelerspotentieel voor het slotduel minimaal was. Harrewijn was al naar Nederland ver trokken met zijn enkel blessure. Kip was tegen Brazilië aan zijn elleboog geblesseerd geraakt. Dekker begon de wedstrijd met koorts, waardoor coach Sheridan eigenlijk slechts de beschik king had over negen fitte spelers. Dat echt neemt allemaal niet weg dat met name Bill Sheridan met alles heeft gebrobeerd het wonder af te dwingen, of zelfs maar serieus te spelen op dan maar een minimale overwinning, die Neder land toch op de, niets opleverende, vierdfe plaats zou hebben gebracht. Bill Sheridan heeft de tweede helft van de strijd passief langs de kant van het veld gezeten Hij nam met de moeite van een time-out. hij gebruikte twee stoelen om het zich comfortabel te maken Sheri dan realiseerde zich onvoldoende dat een ploeg speelt, zoals de coach is. Die coach was er zaterdagavond niet en daarom was de ploeg er niet. Sheridan kan daarvoor de zwarte piet in handen gespeeld krijgen, zoals die hem ook kan worden aangeboden voor de nederlaag m de wedstrijd tegen Spanje. Bij dat ver lies, in het begin van het toernooi stak Bill Sheridan zijn paraplu pas op toen hij al helemaal was natgeregend Passief In het slotduel was hij zo passief dat hij de regen maaroverzich heen liet neer- plenzen. Hem ontbrak de overtuiging om zijn lichamelijk geknakte ploeg over het dode punt heen te helpen. Hij berustte en dat is het enige dat een coach niet kan worden toegestaan. Hij voelde zichzelf verloren en hij is zo bij de ploegen spel betrokken dat hij niet koel afstand van de feiten kan nemen. Sheridan is nog jong. zelf misschien nog te veel speler. Een duidelijke onvolko menheid m zijn werk met de nationale ploeg. Daar echter staat veel tegenover DUSELD MONTREAL - Vandaag (maandag) wordt Lord Killanin in Montreal verwacht, maar of de pre sident van het Internationale olym pische comité in staat zal zijn het geschil rond het al of niet toelaten van Taiwan vóór de opening van het IOC-congres op 15 juli uit de wereld zal kunnen helpen moet ten zeerste worden betwijfeld. De Canadese re gering heeft inmiddels nog eens be vestigd te weigeren Taiwanese atle ten tot de spelen toe te laten als ver tegenwoordigers van de republiek China. Pas nu is bekend geworden dat lord Killanin in gezelschap van vice-vooraitter Willi Daume in München heeft onderhandeld met officiële personen uit Taiwan. In Frankfort wisselden Killanin en Daume van gedachten met een afge vaardigde van de Canadese rege ring, maar de standpunten bleven ongewijzigd. De voorzitter van het nationale olympische comité van Taiwan, Sjen Cia-Mlng, verklaarde dat de ploeg van Taiwan normaal aan de spelen zal deelnemen, onder eigen vlag en naam. Canada was ook niet tot an dere gedachten te bewegen In Du blin ontkende lord Killanin aLLE BERICHTEN DIE WILDEN DAT HET IOC aanstuurde op een harde confrontatie. Er zou geen sprake van kunnen zijn dat men Montreal het predikaat olympische spelen wilde ontnemen. Killanin stuurde veeleer op een compromis aan: „Het is ons streven alle deelnemers de mogelijk heid te bieden olympische medailles te winnen Willi Daume, die woens dag naar Montreal reist, bevestigde deze'houding „We moeten proberen een verstandig compromis te vinden om de hele kwestie niet erger te ma ken dan die al is." Het olympische ,V -> comité van de Verenigde Staten heeft intussen het dreigement afge zwakt in geval van uitsluiting van Taiwan geen ploeg naar Montreal af te vaardigen. Een woordvoerder ver klaarde dat men deze mogelijkheid alleen zal overwegen indien het IOC zich van de olympische spelen in Montreal zou distancieren. Tijdens het weekeinde pleitten daarentegen enkele internationale sportbonden voor een harde hou ding. In een telegram aan Killanin schreef de voorzitter van de interna tionale judobond, Charles Palmer, dat men de spelen beter kon afgelas ten dan voor de politiek te capitule ren. Ook de voorzitter van de inter nationale atletiek federatie, Lord Exeter, benadrukte in een telegram het recht van Taiwan onder de aan duiding 'republiek China' te starten. Voor Willi Daume is het onverklaar baar dat de Canadese regering twee weken voor de openingsceremonie (17 juli) op provocaties aanstuurt Enkele weken geleden wees nog mets op een dergelijke maatregel toen de sportmensen van Taiwan gewoon de olympische pasjes ontvingen. Waar nemers in Ottowa menen dat 'Pe king' diplomatieke druk op Canada heeft uitgeoefend om zo eindelijk dc terugkeer in het IOC af te kunnen dwingen. Twee dagen voor de ope ning in Montreal zal het IOC-congres de aanvraag van Peking in behnade- ling nemen. MONTREAL - Voor de eerste maal worden de horden in het Olympisch Stadion in Montreal op hun plaats gezet. Deze repetieie zal de komende twee weken nog verschillende malen herhaald worden vóór de officiële opening op 17 juli aanstaande Hij heeft, juist door die betrokkenheid, zijn ploeg weer opgeladen na de teleur stellende nederlagen tegen Mexico en Spanje en de werkelijk niets zeggende overwinning tegen de Britter. Hij had het team in de hand in het slotduel van de groepswedstrijden tegen de Polen Hij bracht herstel aan in spelersgroep na de 'veegpartij' tegen de Joegoslaven Hij heeft zijn mensen naar een duidelijk hoger niveau getild tijdens dit toernooi Elf punten was de marge slechts legen de Tsjechen, op 21 juni nog verloor Ne derland m een oefenwedstrijd met 7*- 115 van Tsjecho-Slowakije De ged achten van een coach zijn tijdens de wedstrijd moeilijker te peilen dan van een speler, die in het veld met de bal kan afreageren Sheridan heeft met de mogelijkheid van een werkelijk directe ingreep op de handelingen Na afloop kwam hij met plausibele verklaringen aandragen, hij wees op zijn zaterdag zo ernstig beknotte spelersgroep, op het ontbreken in dit toernooi van Fopma. Cramer en Ten Hoeve, en waarmee hij het gelijk volledig aan zijn zijde had Sheridan had zelfs kunnen stellen, dat de bond hem voor Hamilton meer ga ranties had kunnen geven De voorbe reiding zou ook gerichter zijn geweest, de selectiegroep waarschijnlijk anders, wanneer de toeslemming om naar dit toernooi te gaan, eerder was afgekomen. Shendan werkte in Hamilton - en even tueel bij plaatsing voor Montreal - met zijn ontslag op zak Zijn dienstverband eindigde na Hamilton of na Montreal. Wat hierna gaat gebeuren, alleen club- coach. of opnieuw club - en nationaal coach, is hem nog altijd onbekend. Dat die man desondanks tot de laatste wedstrijd zijn spelersgroep optimaal heeft weten te motiveren, is opmerke lijk. Sheridan verdient het recht door te gaan. ondanks zijn fouten. De kreet 'Sheridan moet blijven' is geen loze, hij wordt gedragen door de prestaties van het Nederlandse team in de laatste maanden, zijn ploeg, het beste heren team dat Nederland ooit heeft bezeten. Die ploeg verdiende een eind goed. al goed. Plausibel Het is er niet van gekomen. Zelfs de ze ker tot rust mogelijke kleine overwin ning, was in de tweede helft niet haal baar meer En dat was niet alleen de schuld van Shendan Binnen de ploeg school een gebrek, dat niet verborgen kon blijven Walter Ombre speelde zijn slechtste wedstrijd van het toernooi en Sheridan had, door de ziekte van Dek ker, die toch nog twaalf minuten in het veld stond, geen adequate vervanger achter de hand. Ombre was zaterdaga vond onnauwkeung in zijn passes en schieten, twijfelachtig in de verdediging van de Tsjechische koningsschutter Kamil Brabenec. Kortom de kleine quard was in zijn laatste Canadese op treden de man die achter de feiten aan liep en zijn ploeggenoten dwong tot een extra inspanning, uitgerekend tegen een ploeg die al jarenlang heeft gewezen net wat beter Ie zijn dan Nederland. Het ronduit teleurstcllcndende spel van Ombre had een absoluut dodelijke invloed op de prestatie van de ploeg in de eerste minuten na dc rust. Van een achterstand van vier punten groeide het verschil tot elf (52-63) en daar is niets meer van teruggepakt. AMSTERDAM-Opde Amsterdam se Bosbaan heeft 't Spaame tijdens de nationale kampioenschappen voor lichte roeiersde titel inde vie rzonder stuurman geprolongeerd. In een uit erst spannende finale wonnen de Haarlemmers met bijna een halve lengte van de combinaties Skadi- laga. Door deze overwinning zal 't Spaarne vrijwel zeker worden uitge zonden naar de wereldkampioen schappen die in augustus in Oosten rijk worden gehouden. In 1975 in Nottingham was 't Spaame vijfdeopdezekampioenschappen.Bij de lichte achten won Orka-Njord met een lengte voorsprong van de combi natie Proteus-Eretes-Nereus-Skadi en met ruim twee lengtes van de tegenvallende combinatie Orka- Tri ton-Laga-Skadi-Euros. Deze door de commissie van het lichte heren roeien gemaakte combinatie bestond uit de tweedeen derde ploeg in de vier zonder stuurman. De veel jongere combinaties van Orka-Njord (Orka's vier betsaat uit tweedejaarsroeiers. Njordsvieruitgrotendeelsderdejaars roeriers) ondervond echter met van deze supercombinatie de meeste tegenstand maar van de gelegenheid- sacht Proteuseretes-Nereus-Skadi. die pas na 1000 meter definitief op achterstand gezet kon worden. Orka-Njord had al eerder op de konin klijke met twee klinkende overwin ningen bewezen ook internationaal sterk te staan zodat ook deze ploeg waarschijnlijk naar Villach zal gaan. Skadi-Laga werd later wel nog kam pioen in de vier met stuurman voor Orka en Njord In het derde internationaal belang rijke nummer-de skiff, was Harold Punt weer ongenaakbaar. Na zijn Montreal-aspiraties te hebben opge geven - de zware dubbel twee met robbers was internationaal te zwak- zou punt een derde gooi mogen doen naar de wereldtitel lichte Skiff. In Luzern 1974 was hij tweede, in Not tingham 1975 vijfde. Hij zette nu Ae- gir en Cornells Tromp op zeer grote achterstand. Bij de jeugdroeriers was het Arn hemse Ja son weeroppermachtig in de vier met stuurman Jason heeft het hele seizoen afgestemd op de wereld kampioenschappen en hoeft natio naal voor geen enkele tegenstander ban te zijn. Ondanks het feitdatdeze wedstrijd voor Jason dus beslist geen top in het trainingsplan vormde werd toch met grote voorsprong gewonnen in een gezien de tegenwind goede ÜJd. Gunstige uitzonderingen op het al gemeen matige peil van ons nationale jeugdroeoen waren verderde jongens dubbeltweevanBeatrixendemeisjes dubbel- twee van de Hunze de Hoop, die goed roeien lieten zien. Ook de jongensdubbelviervanRic'tSpaame en DDS maakten een goede indruk. Nederland, met Jim Woudstra als tops corer van het toernooi verloor dus met elf punten van een ploeg die tijdens de spelen zal meedraaien met de sterken. Voornamelijk door hetspelin de tweede periode, nadat er voor rust evenwicht was geweest. Toen probeerde Sheridan wel de zweep over de ploeg te leggenHij kreeg zelfs een technische fout aan zijn broek plus de waarschuwing een vol gende keer uit de zaal te worden verwij derd Ook dat is van invloed geweest op zijn handelswijze na rust. Shendan stond in vele opzichten in een onmogelijke positie. Niettemin heeft Nederland zowel in de groepswedstrij den als in de eindronde gedaan wat van de ploeg mocht worden verwacht De overwinning op Brazilië, een vaste klant bij despelen, was zondermeer een hoog tepunt. de resultaten tegen Polen en Bulgarije, waren een verdienste. Neder land is. voor het eerst, een naam in het internationale basketbal Hopelijk krijgt Sheridan de taak die naam in de komende jaren nog meer bekendheid te geven Dne Nederlandse spelers moeten toe kijken als een tegenstander de bal door de ring duwt. DORTMUND (ANP) - Ria Stalman, de Nederlandse recordhoudster discus werpen, heeft zondag bij internatio nale atletiekwedstrijden inDortmund haar specialiteit gewonnen. De Delfstse kwam in vijrwel windstil weer tot een afstand van 52.78 meter. Bea Wiarda, de Nederlandse jeugdre- cordhoudster. eindigde op de tweede plaats met 49,332 meter Maandagavond start Ria Stalman bij intematio internationale wedstrijden in Stockholm. Bij deze wedstrijden krijgen Evert- Hoving, Mieke van Doom en Ruud Wielart nog een kans zich voor de Olympische Spelen van Montreal te kwalificeren. MANILLA (UPI) - De uitslagen van de partijen voorde vijftiende ronde in het interzonaal schaaktoernooi te Manilla zijn: Lubomir Kavalek (Vst)-Khossrow Ha- randi (Iran) afg., Ludek Pachman (WdD-Sergjo Mariotti (Ita) afgLev Po- loegajevski (Sovl-Eugene Torre (Phi) 1-0. Tan Lian Ann (SinPZoltan Ribh (Hon) 0-1. Angel Miguel Quinteros (Arg)-BorisSpassky iSov) 0,5-0,5; Florin Gheorghiu (Roe)-Joeri Blasjov (Sov 0.5-0,5; Henrique Mecking (Bra)- Ljubomir loubojevic (Joe) 0.5-0.5, Vlas- timil Hort (Tjst-Peter Biyiasas (Can) 1-0; Walter Browne (Vst)-Wolfgang Uhl- mann (Odl) afg.. Oscar Panno (ARG)- Vitaly Tsjesjkovski (Sov) afg. Zondag zijn de afgebroken partijen uit de dertiende, veertiende en vijftiende ronde uitgespeeld. De Braziliaan Hen rique Mecking boekte een resultaat van 1.5 punten uit twee partijen. Hij versloeg Uhlmann. maar kwam tegen de Cana dese Biyiasas niet verder dan remise Mecking bleef van de leiding na vijftien ronden met 11.5 punten. De Tsjech Vlas- timi I Hort heeft een achterstand van een half punt. De Rus Tsjeskovsky werkte zich omhoog door twee afgebroken par tijen tot winst te voeren. Hij deelt nu dc derde positie met zfjn landgenoot Po- loegajevski. Beiden hebben 10 punten De uitslagen van de afgebroken partijen zijn- dertiende ronde: Harandi- Tsjeskovsky 0-1; Panno-Mariotti remi se. Kavalek-Torre 0-1; Poloegqjevski- Spasski remise; Qumteros-Ljubojevic 0-1; Mecking-Uhlmann 1-0; Veertiende ronde: Biyiasa-Mecking Remise; Balashov-Quinteros 1-0; Torre- Pachman vijftiende ronde Panno- Tsjeskovsky 0-1. Kavalek-Harandl 0-1; Pachman-Mariolli 0-1. Browne- Uhlmann opnieuw afgebroken. De stand na vijftien ronden is nu: 1 Mec king 11.5 punten; 2 Hort 11:3 Poloegaje- vski en Tsjeskovsky 10. 5 Ribli 9: 6 Lju- bojevic en BAalasjov 8-5. 8 Panno. Gheorghiu en Kavalek 8; 11 'Spaski 7.5: 12 Uhlmann 7 en 1 afgebroken 13 Quin teros en Mariotti 7: 15 Browne 6 en 1 afg 16 Biyiasas 5.5.17 Torre 5,18Harandien Tan 4; 20 Pachman 3.5. «Door Hans Boehmi AMSTERDAM - Vier jaar geleden u erd het IBM-schaaktoernooi verplaatst opdat het niet zou samenvallen met de match om het wereldkampioenschap tussen Spasski en Fischer; men was bang dat die twee te veel van de voor schaken bestemde belangstelling van het publiek zouden opslorpen. Dit jaar is het IBM-toemooi niet verplaatst, hoewel daar nu misschien evenveel re den voor zou zijn: de sterkste spelers van de wereld zijn in deze maanden be zig met de twee interzonale toernooien; de belangrijkste etappes onderweg naar het recht om met Karpov in 1978 om het wereldkampioenschap te mo gen spelen. Het interzonale toernooi in Manilla ein digt juist na het begin van het IBM- toemooi en de Zwitserse Interzonale wordt vrijwel gelijktijdig gespeeld daardoor mist het IBM niet alleen de eerste keus uit de schaakvedetten, maar heeft het toernooi wat de belangstelling betreft ook heel wat concurrentie te verduren Niet alleen op schaakgebied: het meer algemeen geïnteresseerde sportpubliek heeft in de komende tijd naast de Tour de France ook nog eens alle selectiewedstrijden en tenslotte de Olympische Spelen zélf Toch verdient het IBM-toemooi, dat van 6 tot en met 24 juli in het RAI- gebouw in Amsterdam wordt gespeeld, belangstelling. Eén reden daarvoor is Kortsjnoi, de nummer twee op de we reldranglijst. Sinds hij de match van Kaïpov verloor, die tenslotte om het we reldkampioenschap bleek te zijn ge gaan idaaraan ontleent Kortsjnoi het recht in 1977 in de kandidatenmatches te mogen spelen i, heeft hij weinig ge speeld, en dan nog zonder grote succes sen Pas een paar maanden geleden, in het team-kampioenschap van Rusland, werd hij weer eens eerste hij was de be ste eerste-bordspeler. met 5 uit 7. voor onder andere Karpov. Tal. Petrosjan. Smyslov en anderen Met een beetje goede «dat wil zeggen, kwadei wil kun je volhouden dat dat de enige maal is dat Karpov smds zijn werekdkampioen- schap niet eerste werd. Uitsluiting Natuurlijk is Kortsjnoi huizenhoog fa voriet voor de eerste plaats. Hij heeft op de wereldranglijst een even grote voorsprong op de op een na sterkste in het IBM-ioernooi (Gipslis). alsdieop de zwakste i Lie ter ink heeft. Maar het is de vraag of hij al over zijn malaise heen is. Een rol speelt daarbij ook dat hij zich na de match tegen Karpov vrese lijk in de vingers heeft gesneden door in een interview met een Joegoslavisch blad onvriendelijke dingen over de nieuwe wereldkampioen te zeggen, w at hem te staan kwam op een afgedwon gen openbare schuldbekentenis (een erende toespraak tijdens een Karpov- viering) en een jaar uitsluiting van uit zending naar het buitenland. Een andere interessante deelnemer, en favoriet voor de tweede plaats, is de tweede Rus Gipslis De onbekendheid van die naam bij het meer algemene sportpubliek illustreert de breedte van de Russische schaaktop Gipslis heeft in 1967 het interzonale toernooi gehaald, maar kwam toen van de zenuwen niet verder Maar je weet het tegenwoordig met meer met Russen; het afschuwe lijke falen van Spasski en Balasjov in Interessant Ook de andere deelnemers aan de grootmeestergroep zijn interessant. Olafsson won het Hoogoven-toernooi, zijn landgenoot Sigurjonsson is een op komende jonge grootmeester De Joe goslaaf Velimirovic is een uiterst fanta sievol speler, die in ieder toernooi voor een paar briljante partijen zorgt, en dat zelfde geldt voor de 59-jarige Hongaar Laszlo Szabo en diens 35 jaar jongere landgenoot Sax. Miles, twee jaar geleden jeugdwereld kampioen. is de eerste Engelse groot meester na Staunton, maar die overleed 102 jaar geleden Miles won door het be halen van die titel 5000 Engelse ponden van Jim Slater ide man die met een fi nanciële injectie de match Spasski-Fi- scher redde i. maar het schijnt dat hij de laatste tijd wat ongeduldig is geworden omdat hij zijn poen nog steeds niet heeft. Toch eens vragen hoe dat zit. An dere buitenlanders zijn de Joegoslaven Ivkov en Kurajica «ook twee ex- jeugdwereldkampioenem en de Hon gaar Farago. die vorig jaar de IBM- meestergroep won- Hans Ree moet de tragiek maar eens van zich afschudden die hem een derge lijk resultaat al ettelijke keren op een half puntje na heeft doen missen. Tenslotte gaat het tussen Langeweg. Bohm en Ligterink om de twee reste rende plaatsen in de Nederlandse ploeg die naar de Schaak-Olympiade in Israël gaat De plaatsen in dat team voor Timman. Donner. Sosonko en Ree staan vast maar de bezetting van de twee reserve-borden is nog enigszins open. Een zeer belangrijke zaak. want door de boycot van de Oosteuropese staten tegen deze schaakmanifestatie zou het wel eens kunnen zijn dat Neder land zich in de strijd om de wereldtitel kan mengen Op de laatst verspeelde Olympiade werd ons land vijfde. Van de landen die weer mee zullen doen. ein digde toen alleen Amerika één puntje boven Nederland. Van een paar sleutel figuren zal in dit IBM-toemooi de vorm blijken Belangen Voor de vijf Nederlanders. Donner, Ree, Langeweg. Lig terink en Bohm, staan de meest uiteenlopende belangen op het spel. Voor alle vijf geldt dat het Hoogoven-organisatiecomité al heeft laten doorschemeren dat voor uitnodi ging voor zijn komende grootmeester- groep in een opnieuw geminiseerd toernooi (12 deelnemers) voor de twee Nederlandse plaatsen gekeken zal worden naar de prestaties in dit IBM- toemooi. Voor de laatste vier genoem den geldt als ieder jaar weer de strijd om een grootmeesterresultaat. Vooral VALEKENSWAARD - Cees Tuerlings heeft zondag met een Prosche Carrera op het circuit van Valkenswaard de ral lycross om het internationale kam pioenschap van Nederland gewonnen. Dick Riefel eindigde, eveneens met eern Porsche Carrera. als tweede, voor Wout Couwenberg met Porsche Carre ra. De Zweed Rolf Nllsson, die op de tweede plaatslag, viel meteen motorstoring te rug naar de vierde positie In de halve finales werd de Zweedse Saabrijder Stig Blomqvist wegens onregelmentair rij den gediskwalificeerd Dit overkwam ook de Bnt John Tayler. die prompt boos terugkeerde naar Engeland De eindstanden waren: 1 Cees TeurUng (Ned) met Porsche Carrera. 2 Dick Riefel iNed) met Porsche Carrera. 3 Qout Couwenberg (Ned) met Porsche Carrera, 4 Rolf Nllsson iZwe) met Porsche Carrera. 6 Per Eklund «Zwel met. Saab. 7 Kees Hendnks (Ned) Ford Escort, 8 Guy Deladrtére (Bel) Porsche Carrera. Nauonaal: 1 Con Bakker «Saab). 2 Erik Heyl (Mini), 3 Fred Kalhuis iMmn Klasse B 2 Ed van Scrnc Escort i. 2 Con Lan gel (Opel GTE 1.3 Gent t Konlnendljk (Escort). Klasse C: 1 Peter Hllzert (Renault Alpine), 2 Albert Radsiake Porsche». 3 Willem Reyn- ders (Volkswagen). BARCELONA - Net Nederlanse hoc keyteam heeft tijdens het trainings kamp in Barcelona driemaal een oe fenwedstrijd gespeeld tegen Spanje. Alleen het duel van vrijdagavond op het complex van Real Club dc Polo ein digde in een overwinning (4-3). Alle doelpunten kwamen voort uit straf- comers. Voor Nederland schoot Paul Litjes vier keer raak. bij Spanje was Juan Amata drie keer succesvol. Zaterdagmiddag stonden beide teams op bet heetst van dc dag in Tarrasa („dat deden we met opzet in verband met omstandigheden tijdens de Olym pische Spelen' aldus bondscoah Wim van iieumrn) wer tegenover elkaar. „Vooral de eerste helft speelden we slecht", zei Van Hrumcn. veel te tam." Bij de rust stond Nederland danook met 0-4 achter na treffen, van Jorge Fa- bregas (2). Segura en Juan Abrbos. Na de rust kwam Nederland wel waterug. maar alleeen Ron Steens wist het net achter doelman Towse te vinden (1-4). Ook de derde wedstrijd, zondag op de velden van Real Club do Polo. ging ver loren. ditmaal met 1-3. De Nederlandse treffer kw am op naam van Hans Krui- ze. „In deze wedstrijd heb ik alle wis selspelers ingezet.'' aldus Van Heumen, die zei het trainingskamp erg leerzaam te hebben gevonden. Deze week staat de Olympische selectie nog een drietal trainingen op het kunslgrasveld van Kampong in Utrecht te wachten, dins dag woensdag cn donderdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13