Ad Prinsen wint koers voor amateurs te Graauw V Marcel Ankoné verrassend derde op Francorchamps Niek Flipse verbeterde Zeeuws record 800 meter Nog nooit gezien...! GEEN VERRASSINGEN CONCOURS BRAAKMAN PZC/s M VANAVOND RONDE VAN KOEWACHT Koers te Westdorpe Hoefnagels wint herkansing te Nieuw-Namen MEER BETALEN TANTE MARIE EN 00M JOOP VERLIEZER VERDIENT MEER MAANDAG 5 JULI 1976 NA ZES OVERWINNINGEN VAN TOINE VAN DEN. BUNDER sport Ad Prinsen, winnaar in Graauw, sleurt hier aan de kop van de groep met achter hem Ad van Trejjen, links daarnaast Frans Verstraetenm en achter Van Treijen Zeeuws kamvioen Thiis Fase en Wim de Wilde. GRAAUW - Nadat Toine van den Bunder de vorige zes koersen in Graauw op zijn naam had geschreven, heeft men gisteren eindelijk eens een andere renner als eerste over de finish zien gaan. Datfwas Ad Prinsen, net als Toine van den Bunder deel uitmakend van de Soka-ploeg, die zijn voorwiel iets eerder over de meet duwde dan Zeeuws kampioen Thijs Fase. Dit duo was samen met Ad Oprins vier ronden voor het einde (nog altijd 28 km) ontsnapt uit een kopgroep van twaalf renners. Behalve het eerder genoemde trio maakten daar ook deel van uit: Michel Jacobs, Frans Verstraeten, Ad van Treijen, Wim de Wilde, Roel Kos, Kamiel d'Hooghe, Ad van Elzakker, Heddy Nieuwdorp en Bertus Wieles. Deze kopgroep ontstond in de zomerse hitte in twee fasen. Eerst zorgden Michel Jacobs, Frans Verstraeten. Ad van Treijen, Wim de Wilde, Thijs Fase, Roel Kos en Ad Prinsen voor een afscheiding en een tiental kilometers later slaagden Kamiel d'Hooghe, Ad van Elzakker. Heddy Nieuwdorp. Bertus Wieles en Adi Oprins om bij de zeven vluchters te ko men. Daarmee was de koers in Graauw in feite al m een zeer vroeg stadium beslist. Want toen was al duidelijk dat de over winnaar in dit twaalftal schuil ging. KOEWACHT - Vanavond (maandag) om half zeven gaat in Koewacht een avondcriterium voor amateurs van start. Aan de start in Koewacht ver schijnen 'n aantal bekenden, zoals Cees Spaans, ThijsFase. VesterAart s, Heddy Nieuwdorp en Wim Jeremiasse. Renners die dit seizoen al meerdere ma len hebben getoond dat juist zij in aan merking komen voor de ereprijzen. Maar daar houdt het maandagavond nog niet mee op. Streekrenners als Frans Verstraeten. Charles de Smit, Frans de Belie, Cor Vervaet en de laatste weken verrassend goed rijdende Bertus Wieles kunnen borg staan voor een leuk wedstrijdverloop Belangrijkste oppo santen van buiten Zeeland zijn ongetr wijfeld Gerard van 't Geloof, Ad van Overveld, Toine Verheezen, J an Damen, Ad Prinsen en een aantal zeer sterke Belgen met als voomaamsten Etienne de Beule en Walter Schoonjans. De wed strijd in Koewacht gaat over 100 km, vprrieeld over 50 ronden. NIEUW-NAMEN - In de herkansing heeft Bennie Hocfnagles uit Hulst za terdag de wedstrijd voor trimmers in Nieuw-Namen in zijn voordeel beslist. Hij klopte op de streep Piet van de Vij ver met een half wiel nader eerder een ronde ervoor de renners al voor de eeste keer waren af gespurt met Piet van de Vijver als eindoverwinnaar. Tot ieders verbazing bleek dat er toen nog een ronde moest worden gereden omdat er een fout in de aankondiging was geslopen. Terwijl men aankondigde dat de voorlaatste ronde plus premie- ronde werd verrede dachten de deelne mers dat de laatste ronde werd aange kondigd met als gevolg dat er bij terug keer werd afgespurt. In de tweede spurt voor de eerste plaats verraste Ben Hoef nagels Piet van de Vijver als het ware op de streep. In totaal verschenen er zater dag 30 trimmers aan de start, die weer voor een boeiend koersverloop zorgden. Taltijke ontsnappingen zijn er gweest met als resultaat dat achterin vele ren ners in moeilijheden kwamen en uitem- delijkalleen de sterksten overbleven. Bij de volkskoersers was het andermaal een compleet Belgische aangelegenheid. De eerste Zeeuws-Vlaming was Jan de Schipper uit Oostburg, die als vijfde eindigde. Adrie 't Gilde uit Hoek legde beslag op de zesde plaats. De wedstrijd voor trimmers uit Nieuw-Namen en Kiieldrecht eindigde ook al in een com plete Belgische overwinning. C v. d. Beele uit Kieldrecht eindigde als eerste. Uitslagen. Volkskoersers 1 J van Raamsdonck. St- Nlklaas; 2 A. de Ben, Beveren; 3 F Marien, Wouw; 4 O. de Block Stekene; 5 J de Schip per, Oostburg; 6 A. 't Gilde, Hoek. 7 R Moens, Zele; 8 P de Bode. Bergen op Zoom; 9 K Laze- roms. Bergen op Zoom; 10 R Baan, Lokeren. Trimmers Nieuw-Namen - Kieldrecht lev d.Abbe!e. 2P Zeegers.3 J.Vermeulen. 4 E Boogaert. 5G van Kaïnpen, 6 R. Praet. 7 R. de Maayer, 8 G van Hooy. 9 J de Caluwè. Trimmers 1 B Hoe&iagels. Cllnge. 2 Plet v d Vijver, Axel. 3 Rob Davids. Sluiskil. 4 Oswald Haers, Philippine. 5 Bram v d. Vede. AxeL 6 Mario WUlems. Temeuzen; 7 Gino Schuur man, Koewacht. 8 Plet Harms, Temeuzen; 9 Rinus Vetmue. Boschkapelle; 10 Ben de Bac ker, Boschkapelle; 11 Rinus Heyboer, Ter- neuzen; 12 Daan de Kubber, Temeuzen.) 13 ,V!c van den Berge, Hengstdijk. 14 Henk Pe- •ters. Biervliet; 15 Henny Vos. Hlekant. In de achtervolgende groep probeerde Fons van Katwijk, de enige van de olympische sectie die in Graauw van start ging. nog wel wat terug te doen, maar het ontbrak hem aan overtuiging. De moeizame manier waarop hij zich over het circuit in Graauw bewoog roept twijfels op over zijn vorm en verkiezing voor Montreal. De koers in Graauw kreeg uiteindelijk zijn ontknoping als vermeld met Ad Prinsen als winnaar. Slechts een hand jevol toeschouwers, er waren meer re- ners dan toeschouwers, waren daarvan getuige. Bij de liefhebbers veroverde Ad van der Ploeg uit Kwadendamme zijn vierde Overwinning van dit seizoen. Sa men met Henk v. d. Oever. Ad Kivits en Cor Verplancke slaagde hij erin om een massaspurt te ontwijken. Het viertal fi nishte met vijftig meter voorsprong. Van dit viertal won Van der Ploeg de spurt. De spurtzege van de groep was voor Ko Tolhoek voor Willy de Feber. De jury nam daama de juiste beslissing om" vanaf de elfde plaats de rest van de gToep als ex-aequo te klasseren. Uitslagen: Liefhebbers: 1 Ad van der Ploeg, Kwaden damme: 2 Henk v. d. Oever. Wassenaar 3 Ad Kivits. Leiden; 4 Cor Verplancke, Biervliet; 5 Ko Tolhoek. Yerseke: 6 Willy de Feber. Sluis kil. 7 Ad Jansen, Bleiswtjk; 8 Wim Wlelhou- wer, Sommelsdljk; 9 Jac van Dijk, Ulven- hout; 10 Ad van der Westerlaken, Den Dun- gen. ze; 4 op 2.00 Ad Polak, Heinkenszand; 5 Wim de Wilde Oudelande op 2.20; 6 Michel Jacobs. Blngelrade; 7 René Baremans, Oudenbosch; 8 Heddy Nieuwdorp. Wemeldinge; 9 Ad v. d. El zakker. Steenbergen, 10 Hans Goeyers, Ul- venhout; 11 Frans Verstraeten. Philippine; 12 Roel Kos. Sittard, 13 Bertus Wieles. Sluiskil. 14 Ad van Treyen. Dinteloord. 15 Johan Hin- neman. Temeuzen. 16 Ad Cloots. Woensd- recht; 17 Frans de Belle. Hulst. 18 Peter de Nijs, Bergen op Zoom; 19 Fons van Katwijk. Oploo: 20 Vester Aarts Krulningen Ad van der Poeg uit Kwadendamme icon bij de liefhebbers en is zo te zien een echte liefhebber. FRANCORCHAMPS - De Nederlander Marcel Ankoné is zondag verrassend als derde geëindigd in de 500 co-klasse van de grote prijs van België op het circuit van Francorchamps. Ankoné pakte daardoor tien punten voor het klassement om de wereldtitel. Winnaar van de zwaarste klasse werd de Brit John Williams. Hu bleef wereldkam pioen Barry Sheene. die ook dit seizoen weer de leiding heeft in het klassement om de wereldtitel en op het circuit van Assen zegevierde, ruim zeven seconden voor. De Estduitser Herbert Rittberger won de wedstrijd in de 50 cc-klassemet ruim verschil. Hij had meer dan twintig se conden voorsprong op de Sjanjaard An gel Nieto. Engelbert Kip was de beste Nederlander. Hij werd zesde. Cees van Dongen, Kreidler, eindigde als achtste in de 50 cc-klasse. Bosman werd zeven tiende en Timmer achttiende. Walter Villa won de 250 cc. Hij bereikte HECHTEL (B) - Niek Flipse, de atleet van de Goese atle tiekvereniging AV'56, heeft zaterdagavond op de kunst- stofbaan in het Belgische Hechtel het Zeeuws record op de 800 meter verbeterd en gebracht op 1.50.7. Het oude record stond met 1.51.8 sinds 1974 reeds op zijn naam. Flipse werd tweede achter de Surinamer Roy Botste, die voor zijn land uitkomst op de Olympische Spelen in Montreal. Botste liep de 800 meter in 1.49.9. Derde werd Jan Willem Boogman van Hellas/Utrecht in 1.51.1. Door deze prestatie neemt Flipse op de Nederlandse ranglijst een tweede plaats in achter Evert Hoving. Daar door zal het waarschij nllj k nooit meer voorkomen dat hi - zoals onlangs ge beurde op Papendal - gepasseerd zal worden vooreen A-reeks. Wat dat be treft heeft Flipse de KNAU laten zien in welke groep hij thuishoort Voorts namen nog twee leden van AV'56 deel aan de wedstrijden in HechteL Gerard Bras won de vijfde reeks in een persoonlijk record: 2.02.9 Jan de Bart verbeterde zijn persoon lijkrecord op de 3000 meter, die hij bij de senioren liep. De Bart eindigde als achtste in 8.41.2. NIEK FLIPSE een gemiddelde snelheid op zijn Harley Davidson van meer dan 200 kilometer per uur. Zijn landgenoot Paolo Pileri, Morbidelli, werd tweede op bijna vijftig seconden. De japanner Takazumi Ka- tayama eindigde als derde. Beste Neder lander werd Henk van Kessel. Hij werd tiende. Boet van Duimen bezette de veertiende plaats. Angel Nieto won met kleine voorsprong de 125 cc-klasse. Hij bleef Pileri ruim vier seconden voor. De Italiaan Lazza- rini werd derde. Cees van Dongen ein digde als tiende en Peter van Niel als veertiende. Dc uitslagen luiden: 50 co-klasse: 1 Herbert Rittberger (WD1). Kreidler. 84.6 kilometer in- 31 minuten en 20.7 seconden 161.940 kilome ter per uur). 2. Angel Nieto (Spa), Bultaco. 31 40.8. 3. Ulrich Graf (Zwi), Kreidler. 31.58.4, 4. Eugenio Lazzarini (Ita), Morbidelli. 32.28.3. 5 Bernard Laurent (Fra), ABF, 32.30,5,6. En gelbert Kip (Ned). Kreidler. Snelste ronde (14.1 kmi. Rittberger 5.08.3 (164.644 km per uuri. In de stand om het wereldkampioen schap hebben Nieto en Rittberger 52 punten. Graf is derde met 46 punten 250 cc: 1. Walter Villa (Ita). Harley Davidson. 45.51.9 (202 899 km per uur). 2. Paolo Pileri (Ita). Morbidelli, 46 40.5, 3. Takazumi K&- tayama (Jap), Yamaha, 46 49.2.4. John Dodds (Aus), Yamaha. 46.49,4, 5. Glanfranco Bonera (Ita), Harley Davidson, 46.49,8, 6. Victor Pa- lomo (Spa), Yamaha. 46.50,8, 12. Henk van Kessel (Ned), Yamaha, 14. Boet van Duimen (Ned), Yamaha. Snelste ronde: Walter Villa 4.06,9 (206.589 km per uur). 125 cc: 1. Nieto (Spa). Bultaco. 10 ronden. 141 kilometer, in 44 47,1 (188.897 km per uur), 2. Pireli (Ita), Morbidelli. 44 51.9. 3 Lazarini (Ita), Morbidelli. 45.43.8. 4. Bender (WD1). Be nder. 44.54,1, 5. Bartol (Oos), Morbidelli, 46.05.0,6. Plisson (Fra), Morbidelli. 47.22.7.10. Cees van Dongen (NedMorbidelli. 48.20.3.14- Peter van Niel (Ned), Yamaha, op een ronde. Snelste ronde: Bïanchi (Ita) 4.22,7 (193.244 km per uur). 500 cc: 1 Williams (Gbr), Suzuki. 39.22,8 (214 828 kilometer per uur), 2. Sheene (Gbr), Suzuki, 39 30,2. 3 Ankoné (Ned), Suzuki, 39 39,8, 4. Rougerie (Fra), Suzuki. 39.54,1, 5. Laensivuori (Fin), Suzuki, 40.02,4. 6. Braun (WD1), Suzuki, 40.03,9. Snelste ronde Wil liams 3,52,6 (218.228 kilometer per uur). Omdat Studio Sport nu al jarenlang met een recalcitrante volharding pas beelden van Wimbledon op het scherm brengt als de eerste geplaatste spe- Iers al zijn uitgeschakeld, heb ik Tom Okker nog nooit op Wimbledon zien tennissen. Maar ja, wat zullen wij klagen, met onze anderhalve tennisser (die halve Is natuurlijk Betty Stöve, die als dame voor de halve prijs moet werken)? Als wij al rouwen om het vroegtijdige vertrek van Okker, wat moeten de Amerikanen dan wel niet, die tot hun verbijstering moesten gedogen dat hun prachtige finale van vorig jaar voortijdig uiteenspatte? Alle Amerikanen van goeden wil moesten te vroeg afscheid nemen van Arthur Ashe, en alle Amerikanen van kwaden wil (de andere helft dusi zagen Jimmy Connors veel te vroeg sneuve len. Waar blijven op die manier orde en regelmaat? Laten de heren een voorbeeld nemen aan de dames, waar Chris Evert gewoon alles wint, zoals is afgesproken. Het erge is dat de dames volgend jaar niet op Wimbledon zullen verschijnen, althans de beste dames niet. Zij zijn boos omdat hun prijzengeld niet even hoog is als dat van de heren. Laten we even nagaan of ze terecht boos zijn of niet De tennissende dames krijgen dus minder betaald dan de tennissende heren Als dat rechtvaardig is, waarom moeten de tenmskijkende dames op de tribune dan evenveel voor hun toegangskaartje betalen als de tenmskij kende heren? Antwoord van de organisatie: de heren tennissen beter dan de dames, dat is algemeen bekend, maar aan de andere kant erkennen wij graag dat de dames op de tribune met evenveel kennis van zaken (kermis van tennis) zitten toe te kijken, en ook minstens evenveel plezier aan het geboden tennis beleven. Eigenlijk zouden zy zelfs meer moeten betalen dan de mannelijke toeschou wers, omdat zij meer herentennis te zien krijgen dan damestennis (daarover straks meer), waardoor zij ook meer van krachtig, sportief, soepel, gebruind mannelijk schoon kunnen genieten dan de herenkijkers kunnen genieten van de elegance, de natuurlijke gratie, het opwaaiende rokje etcetera van Betty Stöve c s. Eigenlijk (aldus de door mij geraadpleegde organisatoren van Wimbledon) zouden de vrouwen op de tribune dus meer toegangsgeld moeten betalen dan de mannen, maar onze door de eeuwen gestaalde hoffelijkheid heeft ons daar tot nu toe van weten te weerhouden... Waarom krijgen de dames minder betaald dan de heren (ik heb helaas nergens gelezen hoe de beide partners het prijzengeld verdelen in het ge mengd dubbel; doen ze sam-sam, of hanteren zij dezelfde verdeelsleutel als het Wimbledon-bestuur? Het enige juiste antwoord is: omdat zij vrouwen zijn, en wij mannen. Maar dat antwoord zult u de organisatoren nooit horen geven. Zij hanteren verschillende argumenten. Bijvoorbeeld: het dames tennis is minder attractief dan het herentennis, de toeschouwers komen in eerste instantie naar de heren kijken, en pas in tweede instantie naar de dames. Als u mij nu even recht in de poppetjes van mijn ogen kijkt en dan vraagt of ik geloof dat dit een rechtsgeldig argument is, dan moet ik eerlijk gezegd ja knikken. Tempert u nu even uw verontwaardiging, en probeert u zich even voor te stellen dat door een kleine oneffenheid in de coördinatie gelijktijdig op Nederland 1 en Nederland 2 een reportage van Wimbledon wordt uitgezon den. Op Nederland 1 de match van Chris Evert tegen Evonne Cawley- Goolagong. en op Nederland 2 de match van Nastase tegen Borg. Op welk net stemt u dan af? U als man bedoel ik? Toch ook op Borg-Nastase? Ik wel tenminste. Nu zeggen de dames wel dat zij in diepste wezen aantrekkelijker tennis spelen omdat de moordende service bij hen een minder grote rol speelt en de slagwisselingen bij hen talrijker en langduriger zijn, en dat is ook wel zo, maar dat is niet het gevolg van hogere kwaliteit, maar van lagere kwaliteit Zoiets mag misschien even de blik verduisteren van de tennisliefhebber, maar dan toch niet voor lang. Tante Marie en oom Joop weten het pingpong balletje soms ook" langer op de uitschuiftafel te houden dan Frans en Bert Schoofs, maar daarom is hun pingpengpong nog niet aantrekkelijker dan het tafeltennis van beide cracks! Je kan het ook met voetbal vergelijken. Het zou Desi wei eens waar kunnen zijn dat het vooroorlogse voetbal aardiger oogde dan het huidige voetbal, omdat er toen nog geen sprake was van mandekking, felle tackles en dergelij ke, waardoor je de bal, als je hem maar goed op de schoen kreeg, zonder veel gevaar voor interceptie naar een van de drie vrijstaande medespelers in Je omgeving kon plaatsen. Had die eenmaal de bal weten te overmeesteren door de ergste stuiterij eruit te halen, dan kwam schoorvoetend een tegenstander aanlopen, in de hoop dat er nog een graantje voor hem mee te pikken viel als zijn tegenstander struikelde over die bal. Op die manier krijg je als je wind mee hebt, wel eens vlagen van vloeiend samenspel natuurlijk, maar of het hedendaagse publiek daarin geïnteresseerd zou zijn (wetend hoe voetbal eigenlijk gespeeld moet en kan worden), lijkt me zeer de vraag. Een ander argument van de organisatoren is, dat de dames veel minder doen voor hun geld. Zij spelen immers niet om drie gewonnen sets (zoals de heren), maar om twee gewonnen sets. Zo won Pasarell met de cijfers 8-9,4-6, 6-4, 7-5, 6-4 van Panatte. Totaal aantal gespeelde games: 59! Een van de langdurigste partijen bij de dames was die tussen Martina Navratilova en Sue Baker: 6-3,3-6,7-5. Bij elkaar 30 games. Dat scheelt de helft. Nou zegt de lengte van een partij natuurlijk niets over de kwaliteit (zie tante Marie en oom Joop), bovendien is het theoretisch heel goed mogelijk dat die 30 games van de dames evenveel tijd vergden als de 59 games van de heren. Maar dat neemt niet weg dat de dames inderdaad minder werk verzetten en minder ballen slaan (laat staan raak slaan) dan de heren. Mag dat een reden zijn om hen minder te betalen? Tennis is toch geen stu kwerk? We gaan toch niet naar de tijd toe waarin beëdigde tellers het aantal slagen per speler noteren en hen dienovereenkomstig uitbetalen: een penny per goede slag, een halfpenny per fout geslagen slag? Je kan toch ook niet zeggen dat Connors, als hij deze of gene met 6-0, 6-1, 6-0 heeft verslagen, minder werk heeft verzet dan Okker. wanner die met 8-9,9-8,8-9,9-8,8-9 van deze of gene heeft verloren? Connors percentage nuttige arbeid was in ieder geval een stuk groter, want hij gaat dan naar de volgende ronde en Okker niet Nee. het argument van de geringe arbeid spreekt mij niet zo aan. Verricht een hockeyer minder arbeid dan een voetballer omdat hij maar 2 x 35 minuten speelt? Ik zou het echt niet weten. Verricht een 100 meterloper minder arbeid dan een 1500 meterloper? Trouwens, als je naar verrichte arbeid zou gaan honoreren, zou je de verliezer in de meeste gevallen meer moeten uitbetalen dan de winnaar, want de verliezer heeft zich de benen uit het lijf gerend van de ene hoek naar de andere, terwijl de winnaar zich kon bepalen tot het teru granselen van de moeizaam aanzwevende boogballetjes van zijn steeds moeiere tegenstander- Blijft fiet feit dat de heren veel beter tennissen dan de dames. Zet Chris Evert tegen Ilije Nastase, en ze wint geen set, en misschien zelfs geen game. Maar datzegt ook nietzoveel. Als je de wereldkampioene kunstrijden op de schaats (wier vrije Kür overigens een minuut korter duurt dan die van haar manne lijke collega) tegelijk met de wereldkampioen kunstrijden op de schaats de ijsbaan opstuurde, en er was een methode te bedenken om beiden 'tegen elkaar' te laten uitkomen, dan zou de wereldkampioene het met groot ver schil verliezen van de wereldkampioen, wiens sprongen hoger, gedurfder en ingewikkelder zijn en wiens tempo hoger ligt Maar zou dat voor de Wiener Eisrevue reden zijn om haar lager te honoreren dan hem? Ik betwijfel het Maar waar praten we eigenlijk nog over? Als je ervan uitgaat dat man en vrouw gelijke rechten hebben dan is het toch logisch dat de winnaar bij de heren evenveel krijgt als de winnares bij de dames, en dat nummer acht bij de dames evenveel krijgt als nummer acht bij de heren? Waar zo'n honorerings stelsel ontbreekt, is men kennelijk van mening dat vrouwen niet dezelfde rechten hebben als de mannen. NICO SCHEEPMAKER BRAAKMAN - Tijdens het kringcon cours dat de Haringruiters en Zwinrui- ters in de Braakman hielden was het aantal deelnemers groter dan het pu bliek. Er waren 150 deelnemende com binaties, die zich volledig inzetten. Het springen in de klassen M en Z was een aangelegenheid voor Annemieke Pica- vet, die met de pony Eminent het sprin gen klasse Z won en in de klasse M voor pony's won Koen Lockefeer met Nutty, met op de tweede plaats Tresemieke Picavet met de pony Killy. Het springen klasse M bij de paarden werd gewonnen door Mark Geensen met het paard Josca, die voorde eerste maal het zware M-parcours sprong Op de tweede plaats bij het M springen voor paarden eindigde Annelies van Turen- hout met Kobalt Het springen in de klasse L voor paarden werd gewonnen door Ben Boidin met Comme ii Faut, op de tweede plaats eindigde Jan Kiejet met Breton Het springen klasse B bij de paarden werd gewonnen door Donnny Morel met Evelien en op de tweede plaats Vivian Baart met Lady, beiden van de Zwinruiters. Het springen in de klasse L. voor pony's werd gewonnen door Jennie Dekker met Valerie en op de tweede plaats Jan Dieleman met Max Het, springen voor pony's in de klasse B eindigde in een zege voor Marlout Bosch met Hazard van de Kleppertjes met op de tweede plaats Enk van het Wes- teinde met Nancy van de Haringruiters. De dag werd besloten met een demon stratie groepsspringen Dat is een springconcours, waarbij drie ruiters te paard of te pony gelijktijdig over acht hindemissen moeten. Dit groepssprin gen werd bij de paarden gewonnen door een drietal van de Zwlnruiters uit Nieuwvliet. Bij de pony's won he t drietal van de Kleppertjes uit AxeL De dres suur liet over het algemeen goede pres taties zien. In ring 1 (individuele dres suur voor paarden voor beginners) was de eerste prijs voor Paul Klink met Star- rain van de Honteruiters met op de tweede plaats Gerard Laperdnx met Prins Valiant van de Zwinrui ters. In ring 2 (beginnersproeven voor ponyruiters) won Petra Herman met Taffy van de Kleppertjes met op de tweede plaats Jako Quist met Mira van de Haringrui ters. In ring drie werd de individuele dressuur voor paarden klasse licht ge reden. Deze werd gewonnen door Mia de Feyter met Leonard van de Oranjerui- ters met op de tweede plaats Jan Kinjet met Breton van de Zwinruiters. Ring vier igereaen individuele dressuur voor paarden eveneens klasse licht) werd gewonnen doorLuc Missaen met Mandy van de Zwinnriters met op de tweede plaats Annemarie van Gelder met Marsja eveneens van de Zwinruiters. Carla Haak won in ring 5 (individuele dressuur voor pony's in de klasse licht) met Vera van de Haringruiters. Op de tweede plaats eindigde Heino Cijsouw met Silvana van de Kleppertjes. Ring 6 (individuele dressuur voor pony's in de klasse licht): Margo Bosch met Govert van de Kleppertjes; 2 Arcene Goossens met Jacky van de Haringruiters. Ring 7 (individuele dressuur voorpony's klasse licht) Ingrid de Feyter met Shadow van de Kleppertjes. 2 Jolanda Murre met Sonja van de Kleppertjes. Ring 8 (paar den en pony 's de dressuur in de klasse M in de middenklasse): Amout de Feyter met het paard Tuncar van de Oranjerui- ters; 2 Bram Cambier met het paard Kemick van de Zwlnruiters. Bij de po- Kleppertjesen op de tweeae piaatshaar ny's waren de prijzen als volgt verdeeld: zusje Annemieke Picavet met de pony 1 Tresemieke Picavet met Killy van de Eminent eveneens van de Kleppertjes. Ben Boidin, die met Comme 11 Fait, het springen in de klasse L voor paarden won. WESTDORPE - Dinsdagavond hoK het plaatselijke wielercomitë te We# dorpe een avondcriterium voor am> teurs. De wedstrijd in Westdorpe is A laatste jaren uitgegroeid toteen vanA beste koersen in Zeeuwsch-Vlaandeic en die traditie kan dinsdag ongetwi) feld in stand worden gehouden. E« kleine vijftig amateurs hebben reed.' ingeschreven en daarbij is natuurlij! ook Thijs Fase de Zeeuwse kamplow van dit j aar, die vorig j aar de ronde vai Westdorpe op ovcrtuigcndc| wijze W zijn naam schreef. Daarnaast komt vrijwel de gehel( Zeeuwse top naar Westdorpe. Petë Gödde, Heddy Nieuwdorp. Wim Jet miasse, Cees Spaans, Frans Verstr» ten, de zeer sterke debutant Ad Polst Wim de Wilde. Bertus Wieles. Cor Ver vaet. Adrie Schaaije, Ad de Feyter. zullen het dinsdagavond vooral moetn opnemen tegen een Brabantse coalib die wordt aangevoerd door Peer Mas en Ad van Overveld. Ad Prinsen en W van der Steen. In Westdorpe gaat dl» dag in ieder geval een rennersveld va: start zonder uitgesproken favorieten tt start is dinsaagavona om zes uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12