In het nieuwe seizoen geen derby tussen Arnemuiden en De Meeuwen Bert Pronk (uit witte trui): Het was of er lood in mijn benen zat ARNEMUIDEN EN WHS HEBBEN ELKAAR NOG, MAAR: 'IPZG/sport Competitieleider kwam met hoogst onbillijke indeling op de proppen Traditie aan de kant maar waarom dan KLASSEMENTEN TOUR DE FRANCE Nederlandse wielerploeg 3e in Oostenrijk MAANDAG 5 JUL11976 VLISSINGEN - Als de zopas bekend gemaakte indeling van de tweede klassen A en B van het landelijk zaterdagvoetbal ge handhaafd blijft, dan is er in het nieuwe seizoen geen derby Ar nemuiden - De Meeuwen te beleven, terwijl ook WHS uit Sint- Annaland de strijd niet tegen de Zoutelandse formatie kan op nemen. Vanzelfsprekend hebben de Zeeuwse clubs een storm van teleur stelling, een enkele maal van verontwaardiging zelfs, doen los barsten over deze nieuwe competitie-indeling zij niet alleen want ook ettelijke andere clubs uit het midden, het noordwestelijk- en zuidwestelijk deel van Nederland hebben ge protesteerd tegen de volgens hen even ongunstige als onbillijke indeling van de tweede klassen A. en B. Veel Clubs moeten name lijk erg lange reizen maken om hun tegenstanders te bereiken, hetgeen uiteraard grote financiële gevolgen heeft. Bovendien moeten die clubs nog maar afwachten of wel alle spelers, die voor het eerste team in aanmerking komen, bijna een hele dag van htiis willen voor één wedstrijd.... ■m Zo is bijvoorbeeld Meeuwen uit Zoute- lande de enige Zeeuwse club in de 2e klas A. die dan bovendien nog ettelijke reizen tot of zelfs voorbij Amsterdam moet maken..Secretaris Izak Ovaa van de Zoutelandse club zegt: „We moeten zeven maal richting tot bijna Amster dam, je begrijpt dus wel, dat wij erg ge schrokken zijn Uit de indeling van de 2e klas A blijkt, dat Meeuwen is samen gebracht met Actief Amstelveen, gede gradeerd uit de le klas. Barendrecht, Dinteloord, debutant in de 2e klas. De Geuzen uit Amsterdam. Jodan Boys, NEO'55, Rijnsburgse Boys, Ter Leede. Volendam. IJmuiden, ZCFC uit Zaan dam en De Zwerver. „Dat is een strop voor ons, zonder meer", betoogt de Meeuwensecretaris. ,.We missen de inkomsten van de wed strijden tegen de andere Zeeuwse clubs, vooral die tegen Arnemuiden, terwijl daartegenover de reiskosten veel groter zijn dan andere jaren." Halve dag langer Voor Izak Ovaa is het bovendien de vraag of de spelers van de Zoutelandse ploeg bereid zijn om zo vaak zulke verre reizen te maken. „Een groot deel van de competitie zijn we van huis van 's mor gensnegen tot 's avonds elf uur. hetgeen in vergelijking met vorige jaren bijna een halve dag uitmaakt Toen gingen we om ongeveer half twaalf van huis en wa ren we omstreeks half acht weer thuis. Ook bij Arnemuiden, met WHS uit Sint-Annaland ondergebracht in de 2e klas B. is de indeling vreemd overgeko men. „Ik denk", oordeelt voorzitter Wim Schuit, „dat we door die indeling 3000 tot 4000 gulden meer onkosten hebben, hetgeen voom ploeg, die bovendien zijn voornaamste derby missen moet, een behoorlijke financiële aderlating zal be tekenen." Ook Amemuidenvoorzitter Schuit wijst op de lange reistijden en stelt dan teleurgesteld: „We zijn in het verleden sterke spelers zoals Jan Poort vliet en Jaap Meerman kwijtgeraakt aan het betaalde voetbal en nu halen ze de clubs in de regio zelfs uit elkaar. Deze indeling zal ongetwijfeld ook een terug val hebben op de spiers, die voor deze verre reizen wellicht zullen bedanken. Terwijl je die indeling toch bewlist an ders kunt aanpakken." De indeling, die nu voorde 2e klas G uit de bus is gekomen, ziet er als volgt uit: Arnemuiden, ASWH, DOSC uit Den Dolder, '-Gravenzande SV, GVW Veenend aai Katwijk. Lyra uit Delft, Nieuw-Lekkerland, PPSC. Rijsoord, SIZO uit Hillegom, SSS en WHS Sint- Annaland. Soms een uur Ook de reiskosten voor de Thoolse ploeg zullen dit seizoen aanmerkelijk hoger worden als de indeling niet ver andert. Wedstrijdsecretaris Adrie Scherpenisse van de ploeg uit Sint- Annaland verzekert: „De supporters zullen wel zeggen, weer nieuwe clubs om tegen te spelen dus wat maakt het uit, maar de financiële consequenties acht ik toch tezwaar. Temeer omdat we in vorige competities vaak in drie kwartier, soms een uur, onze reisdoelen hadden bereikt." Wat de clubs uit Zeeland en andere de len van het land vooral tegen de borst stuit is het feit, dat de competitieleider, de heer Van der Meijden uit Rotterdam, in alle talen zwijgt als het gaat om het waarom van deze voor de verenigingen erg ongunstige indeling. Wedstrijdsecretaris Scherpenisse van WHS komt daarbij op de propppen met een wat vreemd verhaal over de erva ringen van de vereniginging SIZO. Deze Hillegommers waren al eerder de dupe van een bijzonder onbillijke indeling, waartegen ze ook reageerden. Scherpe nisse: „De SIZ-secretaris kreeg toen van de competitieleider te horen, datde club nu maar in de betreffende klas moest blijven, maar dat er in het volgende jaar rekening met de bezwaren zou worden gehouden. Dat schijnt ook gebeurd te zijn. De SlZO-secretaris wist echter ook te melden.dat de onbillijke indeling was gedaan omdat er volgens de competitie- leider in bepaalde klassen, ook die van SIZO. een te groot verschil aan de top en onderaan zou zijn. zodat de sterkere én de zwakke clubs bij elkaar gebracht moesten worden." Scherpenisse ver volgt: „Maar indat jaar was he t inde klas van SIZO enorm spannend en in het huidige geval gaat de beweegreden van de compeititeleider ook niet op, omdat de verschillen erg klein de beslissingen pas in de laatste wedstrijd vie len." De Thoolse bestuurder weet, dat SIZO ook mi geprotesteerd heeft. „Ik heb bo- BRISTOL - De Wcstduitse veteraan Adolf Weil en de Britse nieuweling Graham Noyce hebben elk een man che gewonnen van de 500 cc motorcross in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. die zondag in Bristol is gereden. In de eerste manche eindigde Gerrii Wolsink achter Noyce als tweede vooi de Belg De Coster. De Coster werd in de tweede manche tweede en behoudt daardoor de leiding in de stand om het wereldkampioenschap voor Wolsink. IZAK OVAA .gelijk aan de bel vendien nog GVW in Veenendaal ge beld en die club zou ook gaan reageren. Het zijn vooral de verenigingen uit de buitenste ring, die zich zeer gedupeerd voelen", maakt de heer Scherpenisse duidelijk- De club uit Sint-Annaland gaat bovendien proberen om mr. Ha- vermans uit Bergen op Zoom. het dis trictscommissielid van Zuid I, die het zaterdagvoetbal onder zijn hoede heeft, te benaderen. „Hij kan wellicht ook een goed woordje voor ons doen", hoopt Ad rie Scherpenisse. Meeuwensecretaris Ovaa was de eer ste, die vorige week na het bekend worden van de nieuwe indeling slappen ondernam. „Ik heb contact opgenomen met competitieleider Van der Meijden, die zei begrip te hebben voor onze be zwaren, maar ze niet op eigen verant woording kon afhandelen. De bezwa ren van de Zoutelandse vereniging zijn toen de volgende dag in het sectiebes- tuur zaterdagavoetbal behandeld en afgewezen. Maar over het waarom kreeg ik geen uitsluitsel", betoogt de heer Ovaa. De Meeuwensecretaris weet, dat ook andere verenigingen, zoals NEO, Volen dam. DOSC en Dinteloord telefonisch of via brieven bezwaren hebben gemaakt tegen de voor hen zeer ongunstige inde ling. Voorzitter Wim Schuit van Arne muiden meent zelfs gehoord te hebben, dat het pas gepromoveerde Dinteloord, één van de kleinere verenigingen in het zaterdagvoetbal, zich wil terugtrekken als de huidige indeling gehandhaafd blijft. Hoewelhetdoorde vakanties moeilijk is om de verantwoordelijke KNVB- mensen aan de telefoon te krijgen gaan de Zeeuwse clubbestuurders deze week door met te proberen de indeling veran derd te krijgen. „Ik ga er deze week drif tig over bellen", verzekert Wim Schuit, en via secretaris Ovaa van Meeuwen - die de eerste stappen in die richting nam - hebben de clubs ook Zeeuws KNVB- voorzitter A. P. Schouwenaar inge schakeld. op wie nu alle hoop is geves tigd Onmogelijke zaak Van zijn kant verzekerde de heer Schouwenaar gisteravond laat er met zijn medebestuursleden alles aan te zul len doen om verandering in deze situatie te krijgen. „Vooral voor de Meeuwen is het een onmogelijke zaak en niet minder onbegrijpelijk", verzekerde de Zeeuwse KNVB-voorzitter. die van oordeelis, dat er beslist alternatieven aan te wijzen zijn om de clubs niet zo op kosten te j agen als nu wordt gedaan. „De Zeeuwse clubs, die het aangaat, hebben recht op steun van het afdelingsbestuur. Ik heb vrijdag al geprobeerd om enkele con tacten te leggen, maar door de vakantie is het momenteel erg moeilijk om de be treffende mensen te bereiken. Maar morgen beginnen we opnieuw", verze kerde de heer Schouwenaar. Volgens de KNVB-vooraitter in Zee land moet een voetbalorganisatie, of het nu de grote KNVB is of de afdeling, er voorzorgen, dat de verenigingen ook de mogelijkheid krijgen om te spelen. „Als Meeuwen vijf keer naar boven het Noordzcekanaal moet gaan spelen, dan ga je ongeveer de grenzen van het on mogelijke benaderen, ja, zelfs over schrijden", besloot de heer Schouwe- Het is niet verwonderlijk, dat de Zeeuwse toonaangevende landelijke zaterdagvoetbalclubs Aniemutden, De Meeuwen en WHS - en een tiental an dere clubs uit grote delen van Neder land-in het geweer zijn gekomen tegen de indeling van de tweede klassen A en de Middelburgers tussen de Brabant, waardoor ze in één voetbalseizoen innemen Uiteindelijk vond Zeelant ALPE d'HUEZ - Hennie Kuiper was de grootste verliezer op de flanken van l'Alpe d'Huez. Hij was echter niet de enige van zijn ploeg die een zware slag moest incasseren. Bert Pronk ver speelde eveneens een eervolle plaats in het algemeen klassement. Uitgeput stapte de Raleigb-coureur uit Scheven- ingen van zijn fiets. „Het was ver schrikkelijk". luidde zijn eerste com mentaar. „Ik had geen macht meer in mijn benen". Zeven minuten nadat Joop Zoetemelk de aanspraken op de Touroverwinning duidelijker dan ooit tevoren had onder streept. bereikte Bert Pronk de eind streep. De witte trui die hij als leider in het klassement van de neo-profs nog om zijn schouders voelde, was hij op dat moment reeds kwijt aan de Fransman Patrick Perret. Het interesseerde Pronk ogenschijnlijk niets, voor hem was het dranghek in die eerste ogenblikken van rust, belangrijker. Pronk leunde tegen het ijzerwerk. Langzaam zakte hij ineen. Pas toen hij op de grond zat kon hij zijn relaas vervolgen. „Op de eerste col. na 200 kilometer, had ik weinig moeite het tempo te volgen", luidde zijn lezing. „Bellini kwam het eerst boven, onmid dellijk gevolgd door Martins, Van Impe, Torres, Poulidor en Kuiper. Ik had slechts een geringe achterstand die ik in de afdaling goedmaakte. Wij kwamen met bijna 40 man bijeen nog voordat we terugwaren op het vlakke gedeelte van het parcours. Toen Van Impe en Zoete melk na enkele mislukte pogingen van andere coureurs de beslissing forceer den, was het alsof mijn benen met lood werden gevuld". om de strijd te staken. Wij hebben hem moed ingepraat en als het ware ge smeekt om door te zetten". „Naarmate de Kilometers gingen tellen, werd het nog erger. Op de eerste col heeft iedereen die in de buurt was hem geduwd. Toen we aan de voet van de Alpe d'Huez kwamen, herhaalden we dit. De laatste 14 kilometer omhoog hebben Karstens. Raas, Van den Hoek en ik hem als het ware naar boven ge sleurd. Dat we hiervoor werden beboet intere seerde ons niet". „Maar het was een hel. Stel je voor. Je voelt nauwelijks nog je benen en dan moet je ook nog een ploegmakker du wen en op sleeptouw nemen". Roy Schuyten had geen teammakkers in de buurt toen hij in de beklimming van de Col de Luiten (1262 meter boven de zeespiegel) last kreeg van steken in zijn benen en voeten. „Het werd zelfs zo erg dat ik even moest afstappen. Daarna ging het heel even beter, r?iaar op de laatste col werd de pijn opnieuw erg. Twee jaar geleden had ik hier ook al last van. Belangrijk is op dit moment echter dat ik op tijd de finish heb bereikt", al dus de Zandvoorter Le Jeune-coureur. Het binnen de tijdslimiet arriveren ingedeeld, zonder dat de compeUM der ook maar enige opgaaf van rede, liet doorschemeren. En voor hu mende jaar mag Zeelandia weer te. naar de Zeeuwse klas. maar moelh land Sport uit Vlissingen de plaatst. vele onmogelijk verre reizen moeten gaan maken, die - in vergelijking met a ndere jaren - duizenden guldens extra aan reiskosten vergen. Want de nieuwe indeling van competitieleider Van der Meiiden uit Rotterdam is bijzonder on- blijkt: er staat vooral voor de Zeeuwse clubs hoegenaamd niets tegenover deze forse uitgaven, waarmee hij hen wil op zadelen. Terwijl er toch door de jaren heen schit terende mogelijkheden voor met name Arnemuiden en Meeuwen imaar ook voor WHS) - zijn om een extra centje binnen te halen simpel om ze tegen el kaar te laten spelen. Want als een com petitieleider die traditie- waar men in de streek, vooral de supporters, maar ook de spelers, reikhalzend naar uit kijkt - handhaaft, dan bestaat er toch ook de mogelijkheid om deze clubs tegen nieuwe tegenstanders uit te laten ko- We veronderstellen namelijk, dat dit laatste de beweegreden van de competi tieleider geioeest is lnieuwe tegenstan ders voor de Zeeuwse clubs dus) om Ar nemuiden, De Meeuwen en WHS met 'n dergelijk nadelig competitieprogram te confronteren. We weten het niet zeker, omdat we de heer Van der Meijden tot nu toe niet thuistroffen bij de telefoni sche pogingen hem enig commentaar te ontfutselen. In de afgelopen week heb ben de Zeeuwse bestuurders, vooral se cretaris Izak Ovaa van De Meeuwen, bij de competitieleider geprobeerd ant woord te krijgen op de vraag waarom hij de clubs zo sterk wil duperen. De heer Van der Meijden bleef zwijgen als het graf, kon zich overigens de protesten van de clubs wel voorstellen, maar mocht op eigen houtje niet het mes zet ten in de 'eigen' indeling. Hij moest dat overleggen met het sectiebestuur zater dagvoetbal, dat zich daarmee reeds de avond, nadat de heer Ovaa belde, be zighield, maar de Meeuwensecretaris nul op 'het rekest gaf. De Nederlandse competïtieleiders schijnen er een handje in te hebben om hun moeilijke gevallen in competitie indeling niet van enige uitleg te voor zien. Vorig jaar overkivam de zondag- vierde klasser Zeelandia uit Middel burg hetzelfde. De hoofdstedelijke club werd als enige Zeeuwse vereniging bij een afdeling met louter Brabantse clubs het verblijf bij de Brabanders nietzoc zonderüjk naar, omdat de club erbt, leerde spelen en met dit gegeven hr, ook Zeeland Sport zich met de 'uiti zing' uit Zeeland verzoend. De belangen van de Zeeuwse zaterd; voetbalclubs liggen echter duidelijke ders; ze moeten veel verdere reizenn ken (volgens Amemuidenvoorztfc Wim Schuit naar schatting 5000 klier ter per seizoen meer dan voorgaat,, jaren) en ze missen boven de geld ink laatje brengende derby's. Vooral; gevecht tussen de Walcherse rivt had zwaar moeten wegen in de bei; singen van de competitieleider: he één van de weinige 'thrillers', ivoor het Zeeuws voetbal nog kan bogen die honderden voetbaltreffers uit; verre omgeving in trek is. SP0RTC0MMENTAAR Vooral Meeuxoen is bijzonder mz gedupeerd met deze nieuxoe indeh Arnemuiden en WHS hebben 'elk: nog in de B-klas, maar de Zoutelost formatie vertoeft geheel alleen ftj A-klas temidden van een stuk of ut tegenstanders uit het 'Amsterdam ivaarheen ook heftig protesten Brabantse clubs als NEO en Dintelce, (pas gepromoveerd, nota benemot', reizen. Er gaat zelfs al een gerucht it! Brabantse contreien, dat Dinlelvs zich zal terugtrekken uit de txoeedekk' omdat het 'niet aan de financiële trj plichtingen kan voldoen. Het sectiebestuur kan de protesteren clubs beslist niet als 'zeurpieten' stempelen, want er zijn meerdere al- natieven om de reiskosten drastisch' beperken, waarbij bovendien een q frontatie met nieuwe tegenstanders uit de weg behoeft te worden gegc Het is dan ook volkomen begrijpt':; dat Zeeuws KNVB-voorzitter Sclm, naar en zijn medebestuursleden o;| bres zijn gesprongen voor Amem^ Meeuwen en WHS om een alternatie indeling uit het vuur te slepen. Wan',- wat er nu uit de indelings-bus is gi men legt de competitieleider voort Zeeuwse clubs een schier onmogelijk: te voeren programma voor. PETER VERM: ten; 2 Esclassan (Fr) 81: 3 Gavazzl (It)1! Kuiper (Ned) 42; 5 Paolini (It) 40; 6 Gualas (It) 38; 7 Mintkiewicz (Fr) 35; 8 BattagUs 34; 9 Delepine (Fr) 31; 10 Lasa (Sp) 27. BERGKLASSEMENT Bergklassement: 1 Bellini (It) 49 punte Kuiper (Ned) en Van Impe (Bel) 32; 4 MK (Pur) 30.5 Zueiemelk (Ned) 20; 6 P DAGPL0EGEN KLASSEMENT Ploegenklassement: 1 Veles Galdos. Mi- en Lopez- Carril) 26.41.40; 2 Fontana 25.C 3 Guimard 25.42.37; 4 Caput 25.43.06; 5 Cc pano 25.44.02; 6 De Muer 25 45.28; Ut 26.00.22. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMEK Algemeen ploegenklassement: 1 Cs 148.56.04; 2 Velezop 1.13; 3 Fontanaop2: De Muer op 3.06; 5 Chlappano op 4,20; 80 mard op 7.25; 9 Post op 17.55. DAGKLASSEMENT door zijn mannen, vond ook Peter Post van groot gewicht, ofschoon de Zes- daagsenkeizer van weleer natuurlijk een teleurgesteld gevoel over de terug val van Kuiper moest verwerken. Post sprak wel zijn bewondering uit over Zoetemelk. „Ik heb hem de laatste ki lometers niet in actie kunnen zien om dat ik natuurlijk bij mijn kopman Kui per bleef', aldus Post. „Een verrassing was de triomf van Joop voor mij echter niet. Ik merkte de laatste dagen reeds dat hij steeds beter in vorm kwam. Gan-Mercier heeft in hem een serieuze kandidaat voor de eindzege". Hopeloze strijd LOTTO DEN HAAG (ANP) - De winnende getallen van lotto no. 27 zijn: 6-19- 27 - 31 - 39 - 40 res.getal 4. Het aantal deelnemers aan lotto no. 27 bedroeg 634.545. die voor een inleg zorgden van 2 629 134 gulden. Het prijzenbedrag is 1.375.169 gulden. De prijzen zijn' le prijs (incl. jackpot) ƒ563.424.-. 2e prijs ƒ124.884.-, 3e prijs 187.326.-. 4e prijs 249,768.-, 5e prijs 249.768,-. Supertrio 1 nummer 12 (Lucky Six. Peter Petersen). 2 nummer 2 iMac Buitenzorg, Kees Wortel i, 3 nummer 11 (luit. van Toogwijk, Arend de Wre de). niet gestart: nummer 4 (Lerry Buitenzorg, Peter Koppejan). Om zet: 35 855.-. Uitkering 224.-. DUITSE LOTTO HAMBURG - De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 3 -15 -17 - 32 8 47. Het reservegetal is 35. Het winnende getal in de Westduitse lo terij spel 77 is; 9 3 4 1 6 3 0. Bert Pronk vocht vanaf dat moment een hopeloze strijd. De een na de ander moest hij laten gaan. Hij kreeg boven dien een morele tik toen hij zag dat Luis Ocana - die eveneens het contact met dc (andere) groten had verloren - steeds hulpvaardige toeschouwers tegen kwam. Pronk: „Hoe vaak hij een duw in de rug kreeg weet ik niet. Het waren er in ieder geval veel. Zoiets is voor dege nen die op eigen kracht naar boven moeten een tegenvaller. Ik heb niette min mijn eigen tempo gehandhaafd. Gewoon doorrijden, dacht ik bij me zelf. Als je je gaat forceren klap je in elkaar. En dat wilde ik ten koste van alles voorkomen. Er staan nog meer etappes op het programma". Als hij aan de moordende bergetappes dacht die er nog verreden moeten wor den, werd het Jan van Katwijk opnieuw zwart voor de ogen. De rit naar Alpe d'Huez had hij weliswaar binnen de tijdslimiet afgelegd, maar het was voor de oudste van de fietsende broers Van Katwijk een marteling geweest. Dokter Philippe Miserez was de eerste die zich over de uitgeputte Raleigh-coureur ont fermde Op hetzelfde moment bracht Piet van Katwijk de lijdensweg onder woorden: „De hele dag sprak Jan erover Hennie Kuiper en Bernard Thevenet waren in de moordende etappe door de Alpen de grootste verliezers. km is: 1 Zoetemelk (Ned-Caput) 8 uur, 31 minuten en 49 seconden; 2 Van Impe (Bel-Guimard) 8.31.52; 3 Galdos (Sp- Velez) 8.32.47; 4 Romero iFr-Lapebie) 8,33.27; 5 Bertoglio (It-Fontana) 8.33.34; 6 Baronchelli (It-Chiappano) zt; 7 Martins iPor-Velez) 8.33.39; 8 Thevenet (Fr-De Muer) zt; 9 Poulidor (Fr-Caput) zt; 10 Riccomi ilt-Chiappano) 8.33.49; 11 Bellini (It-Cribori) 8.34.29; 12 Battaglin (It-Fontana) zt; 13 Be rgamo (It-Fontana) 8.34.34; 14 Dellsle (Fr-De Muer) 8.34.41; 15 Martin (Fr-Guimard) 8.35.14; 16 Lopez-Carril (Sp-Velez) zt; 17 Perret (Fr-De Gnbaldy) 8.35.28; 18 Fasarrodona iSp-Velezi 8.35.31, 19 Mesiet (Fr-Guimard) 8.35.35; 20 Wellens (Bel-De GribaJdy) 8.36.31. Klassering overige Nederlanders: 24. Kuiper (Ned-Post) 8.36.40: 34 Pronk (Ned-Post) 8.38.48; 45 Tabak (Ned-Driessens) 8.40.45; 69 Knetemann (Ned-Post) 8.44.54; 75 Schuiten (Ned-Anglade) 8.45.05; 77 Vianen (Ned-Caput) 8,45,29; 93 Karstens (Ned-Post) 8.45.54; 101 Raas (Ned-Post) zt; 109 Jan van Katwijk (Ned-Post) 8.55.26; 110 Piet van Katwijk (Ned- Post) zt; lil Van den Hoek (Ned-Post) zt. ALGEMEEN KLASSEMENT Algemeen klassement: 1 Van Impe (Bel- Gulmard) 49.27.32; 2 Zoetemelk (Ned-Caput) op 8 sec; 3 Maertens (Bel-Driessens) op 54 sec; 4 Poulidor (Fr-Caput) op 1.24; 5 Baronchelli (It-Chlappano) op 1.39: 6 Thevenet (Fr-De Muer) op 1.48; 7 Bertoglio (It-Fontana) op 1 53; 8 Galdos (Sp- Velez) op 1.55: 9 Bellini (It-Cribori) op 2.31: 10 PoUentier (Bel- Driessens) op 2.58,11 Riccomi i It-Chlappano) op 3.14,12Martins (Por-Velezj op3.21,13 Bat taglin (It-Fontana) op 3.32; 14 Lopez-Carril (Sp-Velez) op 3.36; 15 Delisle (Fr-De Mueri op 3.47; 16 Pesarrodona (Sp-Velez) op 3.52; 17 Kuiper (Ned-Post) op 4.10: 18 Dangulllaume (Fr-De Muer) op 4 20:19 Pen-et (Fr-De Gribal- dy) op 4 38; 20 Martin (Fr-Guimard) op 5.15. Klassering overige Nederlanders: 23 Pronk (Ned-Post) op 6.34, 36 Knetemann (Ned-Post) op 13.33, 47 Vianen (Ned-Caput) op 17.11; 82 Schuiten (Ned-Anglade) op 35.34, 88 Plet van Katwijk (Ned-Post) op 38.36; 99 Karstens (Ned-Post) op 50.37; 101 Raas (Ned-Post) op 53 06; 102 Van den Hoek (Ned-Post) op 53.20; 103 Tabak (Ned-Driessens) op 53.35; 106 Jan van Katwijk (Ned-Post) op 56.06. PUNTENKLASSEMENT Puntenklassement; 1 Maertens (Bel) 131 pun- LUZERN - Een Nederlandse equi? zondag tijdens de proloog van det teurwielerronde van Wilhelm Td Luzern, een ploegentijdrit overvitf lometer, als derde geëindigd inóo* ten en 6 seconden. West-Duitsland zegevierde in U voor Tsjechoslowakïje in 5.05,7. Ni' derland volgde Italië in 5.06,3 en def ste Zwitserse ploeg (5.07,1), De duitser Wilfried Trottzal maandag^ eerste etappe In de leiderstrui start'-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10