Nieuw plan voor uitbreiding van Badhotel Domburg in oude stijl Bewoners van Witte Wijk mogen stemmen over het renovatieplan Melden aanvoer tong en schol verplicht Meisje (6) gedood bij Ji ongeval in i Terneuzen C. Roozemond waarschijnlijk geen burgemeester Terneuzen PLAN VOOR MODERNE HOOGBOUW VAN DE BAAN almanak Velser PvdA-wethouder Ockeloen nu meest genoemde kandidaat ZATERDAG 3 JULI 1976 APPARTEMENTEN AANGEPAST AAN HET LANDSCHAP DOMBURG - Er is een nieuw plan ge lanceerd voor behoud van het Badho tel in Domburg. Het behelst handha ving van het bestaande Badhotel en uitbreiding daarvan met twee vleu gels, die geheel in oorspronkelijke stijl zijn ontworpen. De totale hote- laccomodatie. die wordt aangepast aan het hedendaagse comfort, kan daardoor op 100 twee-persoonskamers worden gebracht. Daarnaast wordt het servicepakket verruimd met een overdekt zwembad, een ondergrondse parkeergarage, en een sauna. Het kinderverblijf blijft ge handhaafd. Dit alles is er op gericht het seizoen te verlengen. Het nieuwe plan is afkomstig van Pre- bel BV, een 'joint Venture van Bam Holding NV en Investag Nederland BV. De plannen zijn nu duidelijk gericht op het behoud van het eigen karakter van het familiehotel in Domburg Prebel wil er met dit plan ook toe bydragen het nog aanwezige natuurschoon in dit voor Nederland zo karakteristieke landschap te behouden en te verster ken." Als het plan kan worden uitge voerd, betekent dit een verruiming van de werkgelegenheid voor ongeveer 50 mensen. Het totale plan laat geen mo gelijkheden open voor dagrecreatie, maar wil het verblijf voor langere va kantieperiodes stimuleren. In de totale opzet is er ook rekening gehouden dat het hotel ook bestemd kan worden voor congressen. De onderhandelingen over een langlopend management contract met een hotelgroep zijn in een vergevorderd stadium, deelt Prebel mee. Voor de optimale verwerkelijking van het plan vindt men het wenselijk dit op zo kort mogelijke termijn uit te voeren. Appartementen Buiten de plannen voor het Badhotel heeft Prebel BV ook plannen voor een aantal appartementen, die zij 'geheel in stijl met het Zeeuwse landschap' wil gaan opzetten. Deze appartementen die optimaal aan de omgeving worden aangepast, en 'een duidelijk woon- en leef-comfort zullen geven, zijn geprojecteerd op het terrein van het hotel, aan de dorpskant en aande kant van Loverendaele. Vol gens presidentrcommissaris D F P Hoegen van de NV Bad- en Strandho- tel Domburg - voor welke onderne ming Prebel het plan heeft ontworpen - komen de appartementen op de open plaatsen in het 'vlekkenplan'. zoals die destijds werden aangeduid in de nota 'Domburg Anno...". De gevels van de appartementen krijgen een min of meer 'historisch' karakter. Over het aantal kon nog niets worden meege deeld. Dat hangt af van de belangstel ling, die de toekomstige eigenaars straks tonen voor de omvang en grootte van de appartementen. In de beginfase zullen de mogelijkheden voor het gebruik van de vloeropper vlakte per appartementeenheid groot zijn. Iedere toekomstige bewoner kan gebruik maken van de faciliteiten het hotel. Met de totale investering is een be drag van 40 miljoen gemoeid. Het nieuwe plan is vrijdag aangeboden aan het college van b. en w. van Dom burg en aan de gemeentelijke commis sie voor de ruimtelijke ordening ISiet aanvaardbaar Zoals bekend worden al tien jaar po gingen in het werk gesteld het Badho tel Domburg in een gemoderniseerde vorm te behouden. Die plannen heb ben nogal stof doen opwaaien. De eerste plannen werden niet accep tabel geacht. Een later plan van archi tect D. Götz werd door de gemeente raad aanvaard, maar ondervond be zwaren een ander plan het daglicht zag. Dit plan hield, naast een aantal appartementen, een hoteltoren-flat in. die 51 meter hoog zou worden. Ook dat plan lokte nogal kritiek uit. Namens de stichting Badplaatsbelangen, maar ook door de actiegroep 'Stop Hoog bouw Hotel', de stichting 'het Zeeuwse Landschap' en de dne progressieve statenfracties werden nogal bezwaren tegen het plan geuit. Ook het I ADVERTENTIE) RESTO VROUWENPOLDER tel. (01189) 1900. b.g.g. 1965 Reserveringen diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteit ZEEUWSE Ruimte luti daar ivas het deze week weer e^.is, voor hel eerst sinds jaren, een vliegtuigje hoog tn de lucht, bezig met schrijven van een merkennaam tegen het blauw De piloot had ken nelijk een onvoldoende voor schrij ven op zijn schoolrapport gehad, want de tekst was moeilijk te lezen. Een paar jongens stonden de nek stijf te staren, maar kwamen er niet ■>iit. klampten een bejaard heer aan en vroegen of hij imst wat er stond. De man zette zich schrap op zijn stok, gooide het hoofd omhoog en begon te prevelen alsof hij voor het eerst Ot en Sien las. Hij kwam er evenmin uit. „Niet te lezen, wegge gooid geld", vond hij. En de wande ling voortzettend gromde hij nog: „Gin wonder, 't is gekles in de ruumte r- V> j- *r Zojuist weer binnengekomen: overhemden met korte mouw en lichtgewicht pantalons in klassiek model HERENMODE Lange Delft 11, Middelburg NIEUW VOORSCHRIFT TOEGEVOEGD AAN GELDENDE REGELS VANGSTBEPERKING TERNEUZEN - De zes-jarige Annelies ;v Overdulve uit Terneuzen is vrijdag- middag om het leven gekomen bij een ongeval in de Terneuzense Nieuw- straat ter hoogte van het postkantoor. Het meisje fietste in de richting van de Rondweg, week plotseling naar links uit en werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door A. J. de B. uit Graauw. die haar niet meer kon ontwijken. Zij was op slag dood. ZEV1BEL: „GEEN PROBLEMEN MET BEPALING" DEN HAAG - Aan reeds bestaande voorschriften betreffende de van gstbeperking long en schol 1976 is met ingang van donderdag een nieuw voorschrift toegevoegd. Dit bepaalt, dat het niet langer is toegestaan tong en schol aan te voeren, tenzij ook vol daan is aan de door het produktschap voor vis en visprodukten opgelegde verplichting de aangevoerde hoeveel heden tong en schol op te geven. De verplichting tot het doen van op gave aan het produktschap voor vis en visprodukten strekt nu mede tot na koming van decontingenteringsregéïing tong en schol. De wijziging zal er toe bijdragen de totale aanvoer van onze vissers te controleren en te beperken tot het aan ons land toegewezen quotum. Daarnaast wordt voorkomen dat sommige vissers meer vis aanvoeren dan is toegestaan, zodat zij een eco nomisch voordeel zouden behalen bo ven andere vissers, die de contingente ringsregeling nakomen. Een en ander heeft het ministerie van landbouw en visserij meegedeeld. De contingenteringsregeling voor tong en schol is eveneens met ingang van 1 juli 1976 gewijzigd. Voor vervangende vaartuigen en vaartuigen die in 1974 voor het eerst in exploitatie zijn geno men kan door deze wijziging een keuze worden gemaakt uit de meeste gun stige basisgegevens voor de bereke ning van de contingenten tong en1 schol voor deze schepen. Zij. die op grond van de gegevens die de directeur van de visserijen ter be schikking staan in aanmerking komen voor een herziening van de contingen ten. ontvangen hierover volgens het ministerie bericht. Zoals bekend mogen door de gezamen lijke Nederlandse visser op grond van internationale afspraken in het kader van de Noord-Oost Atlantische Visserij commissie in het jaar 1976 niet meer dan 9.200 ton tong en maximaal 35.600 ton schol worden aangevoerd. Dit na tionaal quotum is verdeeld over de Nederlandse visser op platvis, waarbij in principe rekening is gehouden met de individuele vangsten in 1Ö72, 1973 en 1974. Zevibel De heer A. L. S. Lockefeer, voorzitter van Zevibel. gelooft niet dat de nieuwe bepaling moeilijkheden met zich mee zal brengen. Althans niet als het aan mij ligt. Ik ben van plan de leden te adviseren de verplichting na te komen om aangevoerde hoeveelhe den tong en schol op te geven. Ik ge loof, dat men mede gelet op het feit dat onlangs enkele vissers werden vee oordccld omdat ze vangstformulieren niet hadden ingevuld, dit advies wel zal opvolgen. Je bereikt nu eenmaal niets door te proberen onder dit soort maatregelen uit te komen", aldus de heer Lockefeer. TERNEUZEN - De kans dat Rijnmondgecommiteerde C. Roozemond burge meester van Terneuzen wordt, is gereduceerd. De heer Roozemond staat op dit •nt erg hoog op de lijst van kandidaten voor het burgemeesterschap van Alkmaar. De burgemeester van Alkmaar, drs. R. de Wit, is zoals bekend be noemd tot commissaris van de koningin in Noord-Holland. Aangezien aanvan kelijk nog weinig bekend was over een mogelijke 'vacature Alkmaar', had de heer Roozemond ook belangstelling getoond voor de post Terneuzen. gemeente-bestuur bij monde toenmalige burgemeester F G. Spren- ger sprak uit dat men een dergelijk ge bouw te hoog vond Examens TILBURG - Aan het Instituut Schroe- vers te Tilburg slaagden de volgende kandidaten: secretaressen: M E N. Blaakman. A J. D. B. Bral. L. G M. de Bree. M M. A Breepoel. MALM, de Clerq, M. A J de Coninck. C- A T. Dewachter. J P M Fruijtier. L. C. Geuze, C. C A. Hoop, M A H de Kerf. M. Markusse, Y E. Meeusen. M. M. S. de Millia- no. M. J. E. E de Milliano. M P L Rijkse, M. Sinke. C, L A Sponselee. J. W M. Vasseur, A J. M. van de Voorde, C. J. Walraven, Afdelingssecretaressen S H. Barendse, J. Davidse. M. C. Gunst, A. C. FUpse, S. A Groendijk Receptionisten: J A Eversdijk, M. C. van Iwaarden. CE Punt Kantoorassistenten: I. D, Bienefelt Kroon afwijzend over beroep bejaardentehuis DEN HAAG - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een beroep van de Stichting Protestantse Bejaarden zorg "Duiveland" in Bruinisse tegen het besluit van het Waterschap Schouwen-Duiveland gegrond ver klaar en de belastbare opbrengst van de heffing van het geschot van de ge bouwde eigendommen voor het be jaardentehuis 'In 't Opper' in Bruin isse bepaald op vijfenzestig cent per kubieke meter. De stichting, erkentelijk voor het be sluit van Gedeputeerde Staten, meende toch met de vaststelling van dit bedrag geen genoegen te kunnen nemen, aangezien zij van mening is dat voor een dergelijk tehuis voor de vast stelling van de belastbare opbrengst moet worden uitgegaan van een be drag van vijftig tot vijfenvijftig cent Aan de Kroon werd gevraagd het be sluit te vernietigen De Kroon heeft echter afwijzend beschikt. Zij oordeelt dat de belastbare op brengst van de bejaardentehuizen op Schouwen en Duiveland in een aantal gevallen lager is geschat dan het inge volge de bij het bestaande besluit door Gedeputeerde Staten ten aanzien van het bejaardentehuis 'In t Opper' vast gestelde bedrag. Dit is echter ten aan zien van tehuizen geschied, die eerder zijn gebouwd en minder zijn aangepast aan de thans geldende normen om trent veiligheid en interieur dan het be jaardentehuis 'In 't Opper'. In dit ver band komt het geschatte bedrag de Kroon niet te hoog voor. Zij heeft het besluit ongewijzigd gehandhaafd. In februari 1974 schreef de BV Bad- en Strandhotel Domburg in een bnef aan het college van b. en w van Domburg de plannen voor de bouw van een nieuw badhotel voorlopig te zullen aanhouden. Tevens werd verzocht om uitstel van de aanvraag om wijziging van het be stemmingsplan. De BV Badhotel had deze beslissing genomen na overden king van de op de hoorzitting begin fe bruari 1974 naar voren gebrachte be zwaren. Men wilde met b. en w. gaan overleggen om de bezwaren te onder- Een beeld van het appartementsge deelte van het Domburgse Badhotel zoals dat is voorzien in de jongste plannen. vangen en tot een andere opzet te ko men. In de nieuwe opzet, die thans is inge diend. is de gedachte aan moderne hoogbouw geheel verlaten. Er wordt door Prebel nu met énige nadruk ge wezen op het behoud van het oude ka rakter van het Badhotel Domburg. In gesprekken met de PvdA-afdeling Terneuzen en de raadsfractie van die party had de Rijnmondgecommiteerde Riolering en parkeerterrein Hoofdplaat werd aanbesteed OOSTBURG - Donderdag is in het gemeentehuis van Oostburg de aanleg van riolen en een parkeerterrein in de voormalige Spuikom van Hoofdplaat openbaar aanbesteed. Het resultaat van de aanbesteding was als volgt: Aannemingsbedrijf Elk B.V. uit Sehoondyke met 186.250,-, Gebroe ders Van den Hemel uit Biervliet met 186.850.-, Gebroeders De Bokx uit Terneuzen met 191.000,-, firma T.R. Toussaint uit Cadzand met 195.800,-, wegenbouwmaatschappij J Heijmans B.V uit. Rosmalen met 198.000,-. M.T. Lukasse uit Kloosterzande met 202.000,-. J Roelse uit Vlissingen met 203.000.-. firma Haerens uit Oostburg met 203.000,-. K T den Ou den uit Biervliet met 203.250,-. firma De Ruysscher en zn. uit Biervliet met 204.000,- en tenslotte de gebroeders Geldof uit Breskens met 205.000.-. er nooit een geheim van gemaakt ook belangstelling te hebben voor een an dere gemeente dan alleen Terneuzen. Nu Alkmaar dan ook is vrijgekomen, lijkt de kans groot dat de interesse van de heer Roozemond zich met name zal nchten op Alkmaar. Op de voorkeurs lijst van de Terneuzense PvdA-fractie stond ook de naam van de PvdA- wethouder en oud-vakbondsman C. Ockeloen uit Velzen hoog genoteerd. Algemeen wordt nu aangenomen dat de Velser wethouder nu de belangrijk ste kandidaat voor de burgemeester spost in Terneuzen is. De heer Ocke loen is in september 1924 geboren in Amsterdam. Hij verhuisde naar IJ- muiden, waar bij in de eerste plaats werkzaam was als districtsbestuurder van de algemene metaalbedrijfsbond. De heer Ockeloen zat twee jaar in de gemeenteraad van Velzen, toen hij werd gekozen tot wethouder. Die we thoudersfunctie bekleedt hij nu een kleine tien jaar. Zijn portefeuille: ruim telijke ordening, volkshuisvesting, openbare werken, sport en recreatie. De heer Ockeloen is ook loco burgemeester. Hij is gehuwd en vader van vijf kinderen (twee dochters en drie zoons). Voorbereiding Overigens verkeren de ontwikkelin gen rond de burgemeestersbenoeming in Terneuzen nog steeds in het 'ge ruchtenstadium'. Ook gemeentelijk voorlichter J. C. Robesin kon geen en kele nadere mededeling over de jongste stand van zaken verstrekken „Er zijn heel veel geruchten, maar hoe het nou precies in elkaar zit, weten wij hier op het gemeentehuis ook niet Maar we zijn donderdag wel al be- gonnen met het treffen van voorberei dingen voor de installatie van de nieuwe burgemeester", aldus voor- lichter Robesin. CONCREET PLAN VOOR BURGEMEESTER HOEFNA GELSTRA A T IN SAS VAN GENT BOUWVERENIGING WIL BESLIST GEEN WITPLAN SAS VAN GENT De bewoners van de Witte Wijk en de Burgemeester Hoef nagelstraat in Sas van Gent mogen binnenkort zelf beslissen over de mar nier waarop hun huizen zullen worden gerenoveerd. Het bestuur van de wo ningbouwvereniging 'Sas van Gent Vooruit' heeft voor na de bouwvakva kantie een stemming uitgeschreven voor de huurders uit de Witte Wijk. Zij kunnen zich bij die gelegenheid uitspreken voor of tegen het plan dat de bouwvereniging altijd heeft voor gestaan: het optrekken van een half- steensmuur om de Muwi-woningen. Het alternatieve witplan van de werkgroep renovatie uit de Witte Wijk zal niet in stemming komen. Het be stuur wil daarvoor geen verantwoor ding nemen. Er zijn overigens vrijdag door de bouwvereniging twee verschillende circulaties verspreid in Witte Wijk en Burgemeester Hoefnagelstraat Wat die straat betreft rekent het bestuur op veel minder weerstand tegen het halfsteense-plan. Voor renovatie van de huizen daar is een plan bestek-klaar gemaakt, zodat op korte termijn goed keuring en financiële medewerking kan worden gevraagd van het Sasse gemeentebestuur en medewerking van volkshuisvesting. Het bestuur vraagt de be woners van de Burg Hoefnagel straat om. ondanks de vakantieperio de. zo snel mogelijk te laten weten of ze instemmen met het plan. Bij de circu laties is daartoe een strookje gevoegd, waarop men zich in grote lijnen ak koord kan verklaren met de renovatie en een keuze kan maken uit vier keuken-plattegronden De belangrijk ste uitgangspunten van het half Steen splan zijn in de circulaire op een rijtje gezet: De renovatie zal een zo goed mogelijke isolatie en ventilatie van de woning tot gevolg moeten hebben, waar nodig of gewenst zal optrekkend vocht,, evenals waterdoorslag worden bestreden, er zal een centrale verwar mingsinstallatie worden aangebracht, bij de binnenrenovatie kan rekening worden gehouden persoonlijke verlan gens, serres van goede kwaliteit kun nen worden opgenomen in het metsel werk, de bouwvereniging stelt vervan gende woonruimte beschikbaar voor tijdens de renovatie, iedereen heeft recht op een wederinrichtingspremie van 3.000 gulden, er zou een bewoners commissie moeten komen om de reno vatie te begeleiden en de huur wordt niet hoger dan die van vergelijkbare ivlacoi-woningen, bijna 190 gulden Afgerond plan. In grote lijnen gelden deze uitgangs punten ook voor de renovatie van de huizen in de Witte Wijk. Een afgerond plan daarvoor ligt echter nog niet op tafel. In de circulaire aan de bewoners van de Witte Wijk staat het bestuur uitvoeriger stil bij de voorgeschiede nis van de nu op handen zijnde stem ming: met name de scherpe tegenstel ling tussen de bouwvereniging en de werkgroep renovatie. Ettelijke handtekeningen-acties waren tiaar het gevolg van. „Het wordt tijd dat we nu eens te weten komen hoe de huurder er werkelijk over dehken" schrijft het bestuur aan de bewoners. Men legt hen het plan voor dat aan de Burgemeester Hoefnagelstraat is ge presenteerd met de aantekening dat 'aanpassing m details' nog nodig is. De stemming moet akkoord geven op de vraag of men al of niet voor metsel werk om de muren is. Het bestuur hoopt dat vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, de provinciale direc tie volkshuisvesting en het ministerie zitting willen nemen in een neutraal stembureau. De stem van wie niet komt telt met mee Als een meerder heid van de bewoners van de Witte Wijk zich uitspreekt voor het metsel werkplan, dan zal het bestuur de reno vatie 'zoveel mogelijk bespoedigen'. In de circulaire zet 'Sas van Gent Vooruit' nog eens uiteen waarom men absoluut niet v. ïl tekenen voor het Witplan Men vmdt dat bij uitvoering van een derge lijk plan heel veel geld verkeerd wordt besteed. Het onderhoud zou om de 5 tot 10 jaar terugkomen en de bewoners veel narigheid bezorgen. Het bestuur beschouwt de renovatie (volgens een witplan) in Axel waarop de werkgroep renovatie herhaaldelijk heeft gewezen, als een slecht voorbeeld omdat dat werk maar voor drie jaar is gegaran deerd. De brief besluit met: „Onze mening kent u: een metselwerkplan of niets anders dan het hoognodige onder houd." De bouwvereniging heeft af schriften van de circulaires gezonden aan het gemeentebestuur van Sas van Gent en de minister en de provinciale directie van de volkshuisvesting. Hen wordt tevens vraagd iemand aan te wijzen als lid van het stembureau. In een eerste reactie neemt de werk groep renovatie het de bouwvereniging kwalijk dat men de bewoner niet de keus heeft gelaten tussen twee plan nen. „Dit is machtsvertoon buiten alle peil. Het tijdstip, vlak voor de vakan ties. is erg ongelukkig gekozen en er wordt in de circulaire bovendien te weinig informatie gegeven. Een cen trale verwarming scheelt volgens onze inlichtingen 40 gulden in huur, maar daarover wordt met geen woord ge rept: zegt namens de werkgroep me vrouw R. Vereecken. Consulent stadsvernieuwing C A. van Someren van het ministerie van volks huisvesting reageert gematigder, maar in dezelfde feest als de werkgroep re novatie Hy vindt de stemming te be perkt „Als er geen meerderheid is voor het metselwerk, gebeurt er niets en dat is erg jammer" Hij zegt te willen stre ven naar neutrale voorlichting aan en keuzemogeiykheid voor de bewoners. Overigens beschouwt de consulent het voorgesteld metselwerk wel als een 'goede en definitieve oplossing." Wat het voorstel aan de bewoners van de Burgemeester Hoefnagelstraat be treft, vindt hij dat zij 'zo vlak voor de vakantie nogal overdonderd zijn." AP vorens zelf mee te werken aan een eventuele stemming wil de heer Van Someren dat er eerst een ledenverga dering van de Bouwvereniging wordt gehouden. Brand in voormalig veilinggebouw Stavenisse: schade bijna twee ton STAVENISSE - Bij de zaaddrogerij van Royal Sluis aan de Stavcnisseweg in Stavenisse is in de nacht van don derdag op vrijdag bij een brand voor anderhalf tot twee ton schade ont staan. Er werden machines vernield en een grote hoeveelheid zaad en zogenaamde plastikorrels van General Electncs uit Bergen op Zoom gingen verloren. Het vuur brak tussen twee en half drie uit. De brandweerkorpsen van Staven isse en SintrMaartensdijk waren hei vuur omstreeks half vijf meester, i Loco-burgemeester C. J. Moerland van Tholen woonde blussingswerkzaamhe-1 den by. Het complex van Royal Sluis, geves tigd In hetvoormalige veilinggebouw van Stavenisse, was juist donderdag j na een ingrijpende verbouwing te be schikking van deze zaaddrooghandel uit Enkhuizen gekomen. Fietster gewond in Terneuzen TERNEUZEN - Bij een aanrijding op de kruising Bachlaan- Alvarezlaaa in Terneuzen is vrijdagmiddag mevrouw D.D.-M. uit Terneuzen vrij ernstig ge wond geraakt. ZU stak per fiets de Alvarezlaan over en werd daarbij ernstig aangereden' door een auto. bestuurd door G.C.D uit Terneuzen. Nadat dokter Bauwens eerste hulp had verleend werd zy over gebracht naar het Juüana-ziekenhuis in Terneuzen. OUD-INWONER VAN HULST BENOEMD TOT BURGEMEESTER VAN 'S-GRA VELAND 's GRAVENLAND - Per 1 augustus is de heer P. J. M. van de Walle benoemd tot burgemeester van de gemeente 's Graveland. De heer Van de Walle werd 55 jaar geleden in Hulst geboren. Hij verliet Hulst 25 jaar geleden. De heer Van de Walle Is lid van de KVP. Voor die party is hij sinds 1970 wethouder van 's-Gravendeel. Die ge meente telt bijna 9000 inwoners. Sinds 1 april van dit jaar is de heer Van de Walle al loco-burgemeester van 's Gra vendeel, dat toen zonder burgemeester zat. De heer Van de Walle is gehuwd en heeft vijf kinderen. In Hulst volgde bi) na de lagere school de lts. Later ging hij verder studeren aan de machinls- tenschool. Hij werd daarna machinist op de grote vaart. Een langdurige ziekte noopte de heer Van de Walle om aan land te blyven. Hij ging toen weer studeren en haalde het diploma electro-techniesch ingenieur en heeft een eigen bedrijf gesticht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2