Omschakeling naar rallycross heeft de ZEVAC goed gedaan 3 Gilbert Lamberts steunpilaar van Zeeuwse Honk Terneuzen Chronisch zieken zesde opeenvolgende jaar te gast Baudeloo Hulst extiA VISSERIJFEEST BRESKENS OP 14 EN 15 A UGUSTUS VROEGER SPELER VAN SPARTA VRIJDAG 2 JULI 1976 NU OOK MEER BELANGSTELLING VOOR RITTEN HENGEL WEDSTRIJD HOEK De hengelsportvereniging Sport en Genoegen' te Hoek heelt het .»u-iarig bestaan gevierd. De jubileum viering begon met een hengelwedstnjd op de tweede kreek ZEEUWSCH-VLAANDEREN let rd De u F l AXEL - De ZEVAC (Zeeuw Vlaamse Automobielsport Clubt hield zich tot 1973 alleen bezig met het organiseren van oriëntatie- en kaartleesritten. Ieder jaar wer den zo'n 10 tot 12 ritten uiteezet met 'De nacht vaan Zaamslag' als traditioneel hoogtepunt. Het aantal deelnemers aan de ritten bleef altyd vrij constant zonder echte uitschieters. Begin 1970 was er zelfs sprake van een verminderde interesse onder de deelnemers. De ZEVAC had op dat moment duidelijk nieuwe impulsen nodig. Simon van Hoeve en Cor Risseeuw voelden dat goed aan ze gingen wat mogelijkheden onderzoeken. Cor Risseeuw: „Siem van Hoeve kwam met het idee van een rallycross. Dat was een spectaculaire, pas uit Engeland overgewaaide autocross, die in Valkenswaard al enorm populair was. Er zijn daar wat indrukken opgedaan en we zijn er in 1972 defintief aan gaan werken De echte start was op hemelvaartsdag 1973 en het succes van die eerste cross betekende voor ons een nadrukkelijke stimulans om ermee door te gaan." tegenover de rallycross", zegt hij. ..We hebben met het lanceren van die rallys- port een goede zaak gedaan. Er kwam meer publiciteit voor de ZEVAC en dat gingen we ook merken bij de kaartlees ritten. In de Nacht van Zaamslag had den we bijvoorbeeld 94 deelnemers dit jaar. Vorig jaar waren dat er zo'n 60. dus duidelijk een stijgende lijn." IEDERJAAR VIER CROSSEN Cor Risseeuw (Simon van Hoeve noemt bet 'brein van de ZEVAC') kreeg echter aanvankelijk ook wat tegengas binnen de club. Risseeuw: ..De leden die al ja ren aan orièntatieritten meedoen le verden wat kritiek. Ze dachten dat ze verwaarloosd zouden worden door onze interesse voor de cross-sport maar inmiddels hebben wc het tegendeel bewezen." Vorig jaar heeft de ZEVAC zelfs een apart bestuur benoemd voor de rally crossen. De rally-afdeling kreeg de naam 'Stichting Snelheidsevenemen ten ZEVAC'. Cor Risseeuw legt uit dat dit gedaan is om de oriëntatierijders vei lig te stellen als er financieel iets mis dreigt te gaan Cor Risseeuw is naast secretaris van beide onderdelen ook nog penningmeester van de stichting. ..Het vorige bestuur van de ZEVAC staat tegenwoordig heel wat positiever Wedvlucht CLINGE - De postduivenhoudersvere- niging 'De Grensreizigers' uit Clinge hield met 38 oude duiven een wedvlucht op Quiëvrain. De uitslag luidt: 1. P. van Duyse. 2. 6 en 10. C. van Landeghem. 3. M. Smet. 7 en 9. J. Lossie. 8. E. Schel- kens. De uitslag met de 49 jaarlingen luidt: 1. E van Hoye. 2. J. Stevens. 3. J. Lossie. 4. Van Gijsel Zn. 5. J. Nachte gaal. 6. W. van Landeghem, 7 en 10. C. van de Velde. 8. J. ded Burher, 9. L. Thie- rens. De uitslag met de 137 jonge duiven luidt: 1. L. Thierens, 2. W. van Landeg hem. 3. K. de Koek, 4. Ch. Meijskens. 5. J. van den Berghe, 6. J. Pauwels, 7. Inghels-De Cock. 8. E. Pauwels, 9. J. Piessens. 10. A. van Goethem. Ook hield de postduivenhoudersvereniging 'De Grensreizigers' uit Clinge met 48 oude duiven een wedvlucht, op Noyon. De uit slag luidt: 1. A. van Landeghem. 2 en 8 10. G. de Moor. 3 en 4. Van den Branden 6 Zn.. 5. J. Stevens. 6. P stevens. 7 P. Manman, 9. J. Nachtegael. De uitslag met de 57 jaarlingen luidt: I.E. Piessens. 2. Nachtegaal 3 G. Staal. 4. E. de Block. 5. E. Pauwels. 6. Van den Branden Zn.. 7 A. van Landeghem. 8. A. Sturm. 9. C. Buys, 10. P. van Duyse. De uitslag met del48 jonge duiven luidt: 1. H. de Cock, 2. C. Buys. 3. W. van Goey. 4. Gebrs. Wil- laert. 5. G. de Moor. 6. G. de Letter. 7. Van den Branden Zn., 8 en 9. Thomas-de Block. 9 en 10 L. Bogaert. TERNEUZEN - De postduivenhoudersvereniging 'De Eendracht' uit Temeuzen hield met 277 jonge duiven een wedvlucht op Com-, piègne. De uitslag luidt: 1. C. Oppeneer Zn.. 2. J. P. Harte. 3. J. Buyze. 4 en 6. Smallegange Zn.. 5. W. Vinke, 7 F. Temmerman. 8. J. A. de Smidt. 9. M. A. de Roo. 10. P. PladdetDe uitslag met de 162 oude duiven luidt: 1 en 3. C. Oppe neer Zn.. 2 en 5. J. Buyze. 4. L. de Blaay. 6 en 7. Prince Zn.. 8 en 10. J. A. de Smidt. 9. Smallegange Zn. Belangstelling Er was tot voor de laatste cross ook een opgaande lijn merkbaar in het bezoe kersaantal van de rally-crossen. In de eerste wedstrijd 100. daarna 1300: aan tallen waarmee de organisatie ruim schoots 'rond' speelde. Vorige zaterdag moest er geld bij. Cor Risseeuw weet niet precies hoeveel toeschouwers er waren - voor exacte cijfers en jaartallen moet hij trouwens voortdurend z'n we derhelft raadplegen - „Maar". zegt hij bedenkenelijk. „het viel wel behoorlijk tegen. PJet was veel te warm en we hadden het kunnen voorspellen." De ZEVAC hoopt dit echter gauw te vergeten dooreen betere opkomst bij de laatste cross, die op 28 augustus wordt gehouden. Het totale ledenbestand van de ZEVAC bedraagt momenteel 180. Dit aantal kan in drieën worden verdeeld: 60 actieve crossers. 60 oriëntatierijders en 60 steunende leden. De kosten van een rallycross (ongeveer ƒ3500.-) moe ten voornamelijk van de entreegelden komen. De verdere inkomsten komen van reclameborden en de exploitatie mogelijkheden op het terrein. Voor de rest moet het van de crossers zelf ko men. De drastische verbetering van het watertorencircuit bijvoorbeeld, die dit jaar een feit is geworden. En de crosser zelf heeft meestal moeite om met goed materiaal aan de start te verschijnen. luidt 1 J A Faas 860 pni 'Othcne» 450 pnt 3 J de Bruijne J0;> pnt 4 C Scheele311pn' .5 Jac Harms i! 255 pnt 6 J Knol 235 pnt 7 F Donzc «Hoeki 182 pnt 3 D. de Pooler 170 pnt 9 P Lantsheer 150 pnt 10 J v Drongelen 120 pnt. Na de prijsuitreiking in clubhuis cafetarie 'de Instuif hield het bestuur een receptie in de gehoor zaal Daar werd ook een druk bezochte feestavond gehouden waarbij 'de Gua- nlta's' voor het muzikale gedeelte zorg den DIGNA BLAAIJW EXPOSEERT KLEDEN IN BAAIGEN BAAIGEM (B> - Gedurende de maand juli exposeert de Temeuzense Digna Blaauw een collectie wandkleden in het Belgische kunstdorp Baaigem Naast Dlgna's werk zullen verder keramisc he plastieken van de Oostennikse kunste nares Ilse Muller te zien zijn Deze dub beltentoonstelling wordt gehouden in het. info-centrum 'Die Garve' aan de Kerkstraat. 10. Op zondag 4 juli zal de kunstcriticus prof. F. Pauwels met een inleidend woord over het kunstambacht deze ten toonstelling open 'Die Garve'is d agelijks van twee tot acht uur openop zondagen van negen tot negen 's avonds EXAMEN TERNEUZEN - Aan de lerarenoplei ding in Tilburg slaagde voor het prope deutisch examen geschiedenis en Ne derlands. Kees van Minnen uitTemeu- INITIA TIEF VAN DE ZONNEBLOEM PATIËNTEN BLIJVEN WEEK IN HULST HULST - Voor het zesde achtereenvol gende jaarzijn chronisch zieken te gast in het internaat Baudeloo in Hulst. Donderdag arriveerden twintig pa tiënten in het internaat om een vakan tieweek in Hulst door te brengen. De Zonnebloem uit Breda heeft de organi satie van de week in handen. De zusters van het internaat fungeren als gast- De twintig chronisch zieken arriveerden donderdag in de loop van de dag met ziekenwagens van de landmacht uit Ermelo In totaal zullen 45 vrijwilligers en vrijwilligsters de twintig patiënten de dagen dat ze in Hulst verblijven bij staan. Die patiënten zijn hoofdzakelijk afkomstig uit Zeeland en Noord- Brabant. De vrijwilligers arriveerden woensdag al in hel internaat Baudeloo om alles voor de komst van de chronisch zieken in gereedheid te brengen Donderdag werden de zieken per rol stoel of bed al door een klein deel van Hulst gereden om een indruk van de Reinaertstad te geven. Vandaag, vrij dag. wordt een oriéntatierit door hel stadje gehouden. Zaterdag treedt het jeugdcircus 'Remardi' in Baudeloo voor de chronisch zieken op. Zondag worde de patiënten over de wallen van Hulsfc gereden. Maandagmorgen wordt eer» bezoek aan de wallen gebracht, terwijl er 's middags gelegenheid is tot winke len voor de gasten van de Zonnebloem. Dinsdag wordt het meubelbedrijf van Morres bezocht In de loop van woens dag vertrekken de patiënten weer uit Hulst. Gisteravond heette burgemeester P. J. G Molthoff van Hulst de chronisch zie ken in Baudeloo officieelwelkom n«- mens de gemeente. Broeder Johannjs, die de leiding van de vakantieweek heeft, sprak een welkomstwoord, waama de burgemeester van Huist het woord richtte tot de aanwezigen. Hij heette allen hartelijk welkom. Goed weer kan ik u aanbieden", zei de burgemeester. Hij uitte voorts zijn be wondering voor de 45 vrijwilligers en vrijwilligsters die een deel van hun va kantie aan de vakantieweek van de chronisch zieken besteden. Na het wel komstwoord van de heer Molthoff zorgde de kapel 'Die Hulst Hacker Hub'n' voor een muzikaal tintje aan de eerste dag in Hulst van de zieken. Para-sailing vorint hoogtepunt Uitgebreid CLINGE - De postduivenhoudersvere niging 'De Snelle Duif uit Clinge hield met 24 oude duiven een wedvlucht op Compiëgne. De snelheid was 1080.05 meter. De uitslag luidt: 1 en 8 E. Pies sens: 2 en 5 J. Govaert: 3 J. de Burger: 4 J Willaert: 6 M. Willaert: 7 R. Pilaet; 9en Combinatie 10DeWitrVergauwen.De uitslag met de 82 jonge duiven luidt: snelheid 1061.44 meter. 1 en 8 F. Vos: 2 E. de Bodt: 3 J. Govaert. 4 A. Willaert: 5 H. de Schepper: 6 A. Seghers: 7 en 9 H. de Cock; 10 H. Luyckx. GROEDE - De postduivenhoudersve reniging 'Strijd in Vrede' uit Groede deed met 30 oude duiven mee aan een wedvlucht vanuit Compiegne. De uit slag luidt: 1. 3 en 10 G. Dusarduijn: 2. 5 en 9 Dusarduijn Gz: 4. C. Ras: 6. A Man- have. 7. C- de Poorter; 8 L. van de Wege. Verder deed 'Strijd in Vrede' mee aan de wedvlucht vanuit Chateauroux. met 24 oude duiven. De uitslag was: 1.2.3.4. en 10 G. Dusarduijn. 5. J. van Driel; 6 Krij ger en Zn: 7. A. Merrelaar: 8. A Manha- ve; 9 L. van der Wege. Tenslotte deed de vereniging mee met een vlucht vanuit Compiegne, met 112 jonge duiven. De uitslag was: 1. Krijger en Zn: 2. Pleijteen Zn, 3.10 J. v. Driel: 4. C. Ras: 5.6 Zutter en Zn; 7 A. Merrelaar; 8 L. Schoole: 9. L. v. d. Wege. Dure sport „Het is een dure sport", vertelt Cor Ris- avonds. seeuw. „Ik geef toe datje het in principe zo duur kunt maken als je zelf wilt Maar het begint al als je een auto bij een of andere sloper hebt gehaald. Een eerste vereiste is dat ereen rollbar in die wagen moet zitten. Voor de eigen veiligheid. Verder heeft iedereen een vier-punts vei ligheidsgordel nodig en in de toekomst willen we zelfs verplicht gaan stellen dat iedere crosser een vlamvrije overall draagt" Cor Risseeuw noemt als bedragen: „Aanschaf auto niet minder dan 3000.- en tel er nog maar een kleine 500.- bij om in ieder geval een crosswagen te be zitten. Het is-dus een eerste vereiste dat de crosser zelf veel kan repareren of een monteur in z'n familie heeft die het als een liefhebberij beschouwt, Op die ma nier is he t nog wel betaa lbaar. Vooral als er dan een sponsor komt opdagen die wat kosten voor z'n rekening wil nemen. Voor de meesten komt er dan echter na die eerste crossen een drang om Deter te presteren. Cor Risseeuw: „Het terrein is sneller geworden dit jaar. Motoren met meer p.k.'s hebben op dit terrein meer mogelijkheden en wil je met de besten meekunnen dan moet je naast capaci teiten ook je materiaal steeds verder gaan. Kijk bijvoorbeeld maar naar Ko van de Bossche. Die heeft pas z'n wagen opgeknapt en was toen 4800.- kwijt." Foto-onder schrift: Addie en Cor Ris seeuw: 'ZEVAC van 's morgens tot 's combinatie. Cor Risseeuw: „We zijn eerst rond de tafel gaan zitten met de club uit Ossendrecht. We kwamen overeen dat er jongens van ons voor een betrekkelijk laag startgeld in de cross van Ossendrecht mochten meedoen en andersom. Later is dat ook rond geko men met Goes en begin mei is daar Dongen nog bijgekomen." Met die vier clubs komen de crossers van ZEVAC aan een totaal van 25 cros sen per jaar. De Zeeuws-Vlamingen ma ken daar overigens meer gebruik van dan de andere rijders. In Goes kwamen bijvoorbeeld dit jaar meer dan 20 leden van de ZEVAC aan de start terwijl de rallycross in Axel vorige week heel wat minder inschrijvingen binnenkreeg van dere clubs. Volgens Cor Risseeuw ligt dan voornamelijk aan het aantal cros sende leden. „Wij hebben veel meer ak- tieve leden dan bijvoorbeeld Goes. We zouden zelf ook gemakkelijk een cross kunnen organiseren zonder buiten staanders maar we wilden alleen onze eigen leden meer mogelijkheden bie den." Aan de organisatie van de rallycrossen heeft Cor Risseeuw heel wat werk. Ge lukkig krijgt hij vooral administratief een niet te onderschatten medewerking van z'n echtegenote. Addie is er niet al tijd even gelukkig mee. „Vooral toen we pas getrouwd waren zag ik het niet altijd zitten. Het was van 's morgens tot 's avonds ZEVAC en ik moest alles maar opruimen. Later krijg je er zelf meer ple zier in en nu zou ik het niet gaag meer willen missen." Frits Bakker zomerprogramma BRESKENS - In Breskens wordt dit jaar voor de 23e maal een tweedaags visserijfeest gehouden. De festiviteiten zijn op 14 en 15 augustus. Ter gelegen heid van het feest zijn een groot aantal evenementen georganiseerd. Zo is er een groot vuurwerk, een antieke rom melmarkt op het Spuiplein en verder kunnen belangstellenden een gratis tochtje maken met één van de Bres- kense vissersschepen op de Wester- schelde. Een van de hoogtepunten tijdens de vis- serijdagen is een demonstratie para- sailing Hierbij worden stuntmannen door speedboten met zo'n snelheid voortgetrokken dat ze aan hun para chute door de lucht zwevenIn Breskens isnaastdebeide visserijdagen een groot zomerprogramma samengesteld. In dit programma komt met name de jeugd aan zijn trekken. Hei volledige zomerprogramma voor Breskens ziet er als volgt uit' 7 Juli: stokbroodbakken op het plein aan de rooms katholieke erk. aanvang 19.30 uur. 15 juli straattekenen in de Van Zuijen- straat. aanvang 14.30 uur. 19 juli: jaarmakrt op het Oranjeplein. 22 juli. strandspelen op het strand ach ter de Promenade, aanv-ane 14.00 uur. 26 juli. lampionopthct met medewer king van de plaatselijke muziekvereni ging. vertrek om 20.00 uur vanaf het dienstencentrum Goedertijt. 8 augustus Internationale hengelwed- strijd. aanvanag 11.30 uur. 12 augustus stokbroodbakken op het plein aan de rooms-katholieke kerk. aanvanag 19.30 uur. 13 augustus: wielerwedstrijd voor ama teurs, aanvang 18.00 uur 14 augustus: visserijfeesten. Deze gaan 's morgens van start met een antiek- en rommelmarkt op het Spuiplein die om 9.00 uur begint. 14 00 uur hijsen van de wimpels op de winnende visserssche pen. 14 14 uur uitvaren van de vissers vloot Belangstellenden kunnen gratis een tochte op de Westerschelde maken. Na aankomst van de vissersvlot is er gratis uitdelen van verse garnalen. 15.00 uur demonstratie vis fileren en graüs uitdelen van gefrituurde filets. 15.30 uur gamalenpelwedstnjd bij de vis mijn. 16 00 uur. Optreden Breskense visserskapel 'De Krabbekokers' nabij hotel Valk. 16.30 uur eyclo-bal. voetbal op de fiets op het Oranjeplein. 18.30 uur: Voetbalwedstrijd op het gemeentelijk- sportveld: Breskense vissers-Braydune (Frankrijk). s-Avonds is in het Casino de 'AVRO's Top-op drive-in show'. 15 augustus Gaaischietingom 14.30 uur op het Spuiplein. Eveneens om 14.30 uur. demonstratie Para-sailing. 16.00 uur optreden Breskense visserskapel 'De Krabbekokers' op het Spuiplein. 19 00 uur Majorettenshow uit Westdor- pe. 20 00 uur Taptoe. 21.00 uur Groot vuurwerk bij de haven. Gedurende de feesten staan er op het Oranjeplein enkele kermisattracties, is er in diverse cfaés gelegenheid tot dan sen en treden er verschillende muziek gezelschappen op. Om het de rallycrosser van de ZEVAC voor die schrikbarend hoge bedragen wat aantrekkelijker te maken heeft het bestuur vorig jaar gekozen voor een Cursussen Hulster Katholiek Vrouwengilde IULST- Evenals vong jaar organiseert n°S ver achter bij de Belgische tegen HONKBAL NOG IN KINDERSCHOENEN TERNEUZEN - Het aantal actieve honkballers in Zeeuwsch-Vlaandercn houdt op bij 30. ondanks veelvuldige pogingen van het Zeeuwse Honk om deze sport wat meer in de publiciteit te brengen. De Temeuzense club speelt sinds kort in de hoogste klasse van de Belgische competitie maar qua ac commodatie komt het Zeeuwse Honk Het Katholiek Vrouwengilde' uit Hulst verschillende cursussen. Dinsdag 7 sep tember starten zij voor het vierde jaar met een cursus Franse conversatie standers. De gemeente Terneuzen heeft dit jaar voor een nieuw veld gezorgd maar voorzitter Johnny Blackman liet onlangs in een vergadering van de Tor- der leiding van mevrouw Corluy uit neuzense sportraad weten dat het hier ook nog niet alles is. Hij stelt: „Als de gemeente op tijd zou sproeien en eggen zou het misschien te doen zijn. Dat ge beurt echter vrijwel nooit. Het veld is i dat kost blessu- SINT-JANSTEEN - De postduivenhou dersvereniging 'De Zwaluw' uit Sint- Jansteen hield met 110 oude duiven een wedvlucht op Compiëgne. De snelheid was 1076 meter per minuut. De uitslag was: 1 W. Timmerman. 2 en 8 J. Ever- aard. 3 en 7 R. Danckaert. 4 en 5 A. Jan sen. 6. C. de Poorter. 9. J. Verheyden. 10. L van Dorsselaer De uitslag met de 240 jonge duiven luidt snelheid 1038.15 me ter per minuut 12 en 9 A. van Essen. 3. C Verdurmen. 4 C. de Poorter. 5. L. van Dorsselaer. 6. W. Lauret. 7 A. Sturm. 8. W. Timmerman. 10. E Ringoot KLOOSTF.RZANDE - De postduiven houdersvereniging 'De Herleving' uit Kloosterzande hield met 122 oude dui ven een wedvlucht op Compiëgne. De snelheid was 1071.99 meter. De uitslag luidt: 1 en 6 B. van Waes: 2 en 4 gebroe ders Van Poorten; 3 en 7 A. de Keijzer: 5 R van Goethem; 8 A Colpaert: 9 A. Ver- vaet: 10 T. de Bruin. De uitslag met. de 112 jaarlingen luidt: snelheid 1078.38 meter; 1 gebroeders Van Poorten: 2 en 4 B van Waes: 3 en 9 R. de Kort: 5 A. Colpaart; 6 C. Dobbelaer: 7 J. C. de Jon ge. 8 P. Verschueren: 10 R. Mahu. De uitslag met de 31 jonge duiven luidde, snelheid 1007.64 meter 1 en 3 A. Vercau- t*ren; 2,5 en 7 J. Maes: 4 H. van Dijk: 6 en C. de Kort 8 en 10 R. van Goethem. Sint-Niklaas (B). Er zijn groepen voor beginners en gevorderden. Ieder. cursus wenst te volgen kan zich opgeven bij mevrouw Peters-van de Kaay te Hulst en wel voor 1 augustus. De cursus daarom veel te hard c wordt gegeven in Den Dulluert te Hulst, res." Dinsdag 7 september beginnen zij voor Naast een zeker niet optimale accom- het tweedejaar met de cursus Engelse modatie moet. het Zeeuwse Honk ook conversatie onder leiding van de heer waar het de begeleiding betreft voort- Wise uit Kloosterzande. Er zijn groepen durend improviseren Sommige jongens voor beginners en gevorderden. Zij. die zijn naast spelers ook nog eens aan deze cursus wensen deel te n stuurslid en trainer. De meest gerouli- moeten zich voor 1 augustus opgeven bij neerde spelers geven wat leiding tijdens mevrouw Lockefeer-Dierick te Hulst. Ook deze cursus wordt gehouden in Den die trainingen, „want", zegt Johnny Blackman. ..in deze omgeving is Duilaert te Hulst. Maandag 13 septem- tuurlijk geen kundige trainer te vinden. ber wordt er voor het tweede jaar i cursus literatuur gegeven onder leiding van de heer Neele uit Temeuzen. Deze cursus bestaat uit zes avonden, waarin Bovendien zou zo iemand voor ons on betaalbaar zijn." De aanwijzingen ko- r. en daarom voornamelijk van Eddie Halman en Gilbert Lamberts Halma de neo-romantiek behandeld zal wor- speelde voorheen bij Actie Kinheim in den. Dit is een op zichzelf staande cur- Haarlem en Lamberts komt van het Rotterdamse Sparta. Lamberts „Dat verschil met Sparta is natuurlijk erg groot. Dan spreek ik nog met eens over Deelnemers kunnen zich voor deze cur- het niveau, want Sparta speelt top- - opgeven voor 1 augustus bij me- honkbal in Nederland, maar over bij- i geen vervolg op die van vorig Rotterdamse Sparta. Lamberts ..Dat jaar. De lessen worden gegeven in de huishoudschool 'Sint-Martha' te Hulst vrouw Vroome-van Dorsselaer te Hulst Donderdag 9 september wordt de eerste les gegeven van de curus kantklossen door mevrouw Luteijn uit Zuidzande. De cursus bestaat uit zes lessen van twee uur en wordt 's middags om de veertien dagen gegeven. Voor deze cur sus moet men zich opgeven voor 1 au gustus bij mevrouw De Kerf-Dierick te Sint-Jansteen. Aangezien maar zes per sonen aan iedere cursus kunnen deel nemen, zal de cursus om toerbeurt aan huis worden gegeven. In februari start de cursus 'Hoe thuis zieken te verzorgen' voorbeeld de begeleiding en organis tie. Die jongens van het Zeeuwse Honk moeten met een kleine groep mensen alles zelf doen. Vervoer, begeleiding en training worden meestal door dezelfde mensen geregeld. Zoals onze voorzitter bijvoorbeeld Wat die jongen allemaal doet voor het Zeeuwse Honk grenst aan het ongelooflijke." Gilber Lamberts kan ook een oordeel vormen over de kwali teit van de Belgische competitie in ver gelijking met Nederland. Hij speelde zelf et Sparta nog een Europacupwedstrijd tegen het Belgische Luchtbal Lam berts: „We wonnen die wedstrijd met 28-0 terwijl Luctbal toch de absolute top is in België. Nederland is dus duidelijk verder." Motivatie Met. het Zeeuwse Honk speelde Gilbert Lambers dit jaar ook tegen de Belgische kampioen. Het werd een eervolle 11-7 nederlaag en juist toen speelde het Zeeuwse Honk een van haar betere wed strijden. Gilbert Lamberts zou de inzet van z'n teamgenoten in dat duel eta leerden graag iedere week zien. „Als we goed raaien en we komen snel op een voorsprong dan is iedereen enthousiast. Maar soms ontbreekt de motivatie nog wei eens. Zo stonden we laatst in België maar met acht man. Kijk. dan word ik verschriikelijk boos en dat begrijpen die jongens dan ook wel. Bij Sparta moest iedereen vechten voor een plaats in het team. Als er iemand niet op de training kwam dan moest je ook niet verwachten dat je de week daarop zou woren opge steld. Maar hier in Temeuzen ligt dat anders, Er is voor iedere plaats maar éen, speler. Als die door omstandigheden niet kan spelen moet je gaan wisselen in het team. Door m'n routine kan ik ook wel op een andere plaats spelen maar je krijgt dan steeds verschuivingen die ten koste van de resultaten gaan. Afscheid Gilbert Lamberts kwam vorig jaar juli in Breskens wonen. Hij nam een jeans- shop over van zwager Thijs van Wijn- gaarde en moest daardoor noodged wongen afscheid nemen van het honk ballen op topniveau. Hij speelt al honkbal van z'n 11e jaar. „Voetballen lag me niet zo", vertelt hij. „Ik had een vriendje die naar honkbal ging en ik wou wel eens mee gaan kijken. Het beviel me en zo ben ik erin gerold. Rij Sparta had je natuurlijk geweldige leermeesters Er liepen dagelijks top mensen als Hamilton Richardson rond en daar stak je enorm veel van op Toen hij 17 was kreeg hij een kans bij jong Het afscheid is moeilijk geweest voor oranje en die heeft Gilbert Lamberts met beide handen aangegrepen. Lam- Gilbert Lamberts. Hij wilde toch honkballen maar het viel aanvankelijk bei ts: „Met jong oranje ben ik een keer allemaal een beetje tegen naar Amerika geweest. We maakten een trip en speelden daar tegen Ameri kaanse teams. Dat was ongetwijfeld een hoogtepunt in m'n carrière Verder speelden we met Sparta regelmatig tegen uitstekende teams uit het buiten land Zo groei je langzaam naar de top Lamberts: „Soms, na een mindere wedstrijd is de animo ineens heel wat minder Dat be grijp ik niet zo goed. In Rotterdam gin gen we er dan in de weken daarna nog veel harder tegenaan. Hier lijkt het net of ze het dan ineens niet meer zien zit ten. Het tramingsbezoek is gelijk veel minder en men is niet zo enthousiast. Dat komt natuurlijk voor een groot ge deelte doordat er een trainer ontbreekt Het Zeeuwse Honk most echt een figuur die met strakke hand leidt. Ik weet ze ker dat we dan m de Belgiscne top mee zouden draaien." FRITS BAKKER Echtpaar De Koning vierde gouden huwelijksfeest HULST Het echtpaar J. de Koning- Vereecken uit Hulst vierde donderdag, het gouden huwelijksfesest De dag be gon met een eucharistieviering in de kpael van de Paters Maristen te Halst, waarbij de zoon van het jubilerend echtpaar, pater Fr. de Koning van de orde der Maristen. voorging. Hij hield ook de predicatie onder het thema; Een echtvereniging, die zo lang heeft geduurd, getuigt wel van echte leifde Na afloop van de kerkelijke dienst was er een receptie in 'Hotel van Leuven' te Kloosterzande. waar velen van de gele genheid gebruik maakten om de gouden jubilarissen te feliciteren. Dat gebeurde onder aanbieding van bloemen en ge schenken. Omdat de heer De Koning vroger installateur was te Graauw. wa ren er veel belangstellenden uit Graauw en omgeving. Het verdere feest werd in familiekring in 'Hotel van Leuven' ge vierd. 'De lustige Hengelaar' zette paling uit HULST - De hengelaarsvereniging 'De Lustige Hengelaar' afdeling Groot Ei land uit Hulst heeft op haar viswater 'De Grote en de Kleine Put' te Absdale weer enige vis uitgezet. Er werd 120 kg jonge paling op uitgezet. Een commissie, be staande uit de heren Fr. de Neve voor zitter en L. Vos secretaris van de hen- gelaarsvereniging 'De Lustige Henge laar' afdeling Groot Eiland uit Hulst heefteen eendagsreis voor haarleden et» de leden van de zustervereniging 'De Lustige Hengelaar afdeling Binnenvest uit Hulst vastgesteld. Eind augustus of begin september gaan de leden van de beide hengelaarsverenigingen naar de Franse stad Bouillon. Ze gaan daar op een viswater een dag vissen, terijl de dames van de leden een bezoek brengen aan de winkels van die plaats. 'ONDER ONS' HIELD SJOEL WEDSTRIJDEN HULST - De Hulster sjoelvereniging Onder Ons' hield in De Blaauwe Hoeve haar competitie sjoelwedstrij den. waarvan de uitslagen luidt: 1. me vrouw L Rijk365punten,2 mevrouw p Adnaansen 353 punten. 3. P. Mahu 351 punten en 4. mevrouw C. Rombout 256 punten. De rangschikking luidt: 1. me vrouw I. Rijk 4514.2. mevrouw C. Rom bout 3733 punten. 3. mevrouw P Ad- riaansen 3097 punten, 4. H. van Over- meiren 2811 punten. 5. mevrouw A. Vos 2463 punten en 6. P. Mahu 2402 pun tem Zeehengelwedstrijd CADZAND - De VW te Cadzand orga niseert in samenwerking met de zee- hengelvereniging 'De Wielingen' te Cadzand een zeehengelwedstrijd op zondag 11 juli en zondag 25 Juli. De wed strijden worden gehouden van 6 tot 9 uur 's avonds. Bingo-avond HENGSTDIJ K - Aan de bingowedstrijd in camping 'De Vogel' te Hengstdijk na men 150 personen deel De uitslag luidt: 1 mevrouw Flikweert. Temeuzen: 2 A. Vaal. Sint-N-riaas (b): 3 S. de Roos, Hengstdijk. 4 A. Rombout. Geveren(B);5 D Raets. Antwerpen(Bl;6S. van Bunde ren. Hengelo. Wedvlucht CLINGE - Vanwege de groei van de Clingse duivenhoudersvereniging 'De Snelle Duif is het clublokaal vernieuwd. Hel clublokaal heet voortaan 'De Snelle Duif en de café, waarin het gevestigd is heeft als naam 'Bij Truus op den Hoek Vanwege deze vernieuwing wordt er zon- dag4julieenreceptiegehouden van 19tot 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29