„Mensen worden soms boos als je ze uit gevaarlijk water oppikt Jeugdland Middelburg begon erg succesvol met 150 deelnemertjes .99 WOENSDAG 30 JUNI 1976 HUTTEN BOUWEN EERSTE DAG TROEF Bejaardenreis icjaarden uit Bui •k een trip ni KOMENDE DAGEN BOUWEN DE KINDEREN DORP MIDDELBURG - Jeugdland, het door de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Middelburg op poten gezette vakantie- festijn voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar, is dinsdag succesvol van start gegaan. Ongeveer 150 kinderen waren vanaf tien uur 's morgens op het speel terrein aan de Buitenhovenlaan in de wijk Dauwendaele ijverig in de weer met het bouwen van hutten. Plankjes tegen elkaar timmeren doen kinderen, zo bleek al gauw, maar al te graag. Het was dan ook niet verwonder lijk dat de eerste 'fundamenten' als paddestoelen uit de grond schoten. Hutten bouwen staat de eerste twee da gen op het programma en de bedoeling is dat de kinderen - geheel naar eigen fantasie - een compleet dorp uit de grond stampen. Donderdag en vrijdag zal men zich bezig houden met het in leven roepen van een dorpsraad. „Alles wordt samen met de kinderen voorbereid", vertelde een van GOES - Ziekenhuis De Bevelanden. 16- 17 uur en 20-21 uur: uitzending Nomen Nescio. HULST - St. Liduinaziekenhuis. 15.05- 16.30 uur: uitzending Radio Nightinga le. MIDDELBURG - Xenakis-festival, Vleeshal, 14 en 20.30 uur: film Orestiade Africano. Abdij, 21 uur: klank- en lichtspel. Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. OOSTBURG -19-21 uur: concert drum band. VLISSINGEN - Bethesda St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. VEERE - Grote Kerk, 20 uur: toneeluit voering 'In het vrolijke weerhaantje' ZIERIKZEE - Lutherse Kerk. 20 uur: Barokconcert door Ferenc Hytra en El lengard Jensen. Bioscopen. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 uur: IJ- scotoeristen; 20 uur: Veels liefs uit Mos kou, 14 jr. Luxor, 20 uur: Kaping van de Pelham- express, 14 jr. Tentoonstellingen AARDENBURG - St. Baafskerk: expo sitie Sincfala. SINT-ANNALAND - Streekmuseum 'De Meestoof, 15-17 uur: De smalstad van Jacoba van Beieren. DREISCHOR - Museum, 13.30-16.30 uur: Oude landbouwwerktuigen en kle derdrachten. GOES - Museum voor Zuid - en Noord- Béveland. 10-12 en 13.30-17 uur: Natuur en Landschap in Zeeland. Lunchcafé Stadhuis: foto's en gedichten Leendert Beye. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel van St. Maar ten, 17-21 uur: expositie Joke Pijlman. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10- 17 uur: Verdronken land. Galerie Contrast, 10.30-17 uur: 16e, 17e en 18e eeuwse meubelen. Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 en 19.30-21.30 uur: expositie Missemer en Krieger. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. NIEUWVLIET - Camping Nooitge- dacht: expositie Ben Bonte. OUWERKERK - 'De vierbannen'. 11-19 uur: Het geheimzinnige leven op duis tere diepten. TERNEUZEN - Stadhuis: Kleurvelden. Temeuzense Museum: kristal en snuis terijen uit grootmoeders tijd. Galerie 'Des beaux arts': Java (schilde rijen) en Heusser (beeldhouwwerk). VEERE - Grote Kerk: Delta Cultureel.- Hei-vormde Kerk: Manifestatie 'woord voor woord'. IJZENDIJKE - Streekmuseum Westr Zeeuwsch Vlaanderen, Markt, geopend van 10-17 uur. Expositie molen geopend van 14-17 uur. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Teugblik op een Belg 1575-1576. Hulpcentra NOORD en MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUVVSCH-VLAANDEREN - Terneu- zen, telefoon 01150-4444. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND - Telefoon 0011. de leiders dinsdag. Verder ligt het in de bedoeling dat de jeugd zelf kleding en gebruiksvoorwerpen maakt. De volgende week staat er ook sport en spel op het - veelzijdige - programma. Man gewond bij ongeluk in melkfabriek MIDDELBURG-Bij een ongeluk in de melkfabriek aan de Poelendaele singel in Middelburg heeft dinsdagmiddag de heer C. van de B. uit Nieuw- en Sint- Joosland een bloeding aan een voet op gelopen. De wond moest in het ziekenhuis te Middelburg worden gehecht. Het onge luk gebeurde om half vijf. De heer Van de B. snelde toen toe op een haperende inpakmachine en trapte daarbij in n stuk glas. Een collega verleende eerste hulp. Echtpaar Meeuse 60 jaar getrouwd YERSEKE - Dinsdag vierden in Yer- seke de heer W. J. Meeuse en zijn echt genote A. E. Meeuse-de Jonge hun 60- jarig huwelijk. Dit feit ging niet onop gemerkt voorbij. Er kwamen onder meer gelukstelegrammen van de ko ningin en van de commissaris der ko ningin in Zeeland. Burgemeester mr. (j. Pijl Hogeweg van Reimerswaal en zijn echtgenote kwa men persoonlijk, en mede namens het gemeentebestuur, hun gelukwensen aanbieden. De heer en mevrouw Meeu se, beiden 85 jaar en nog in goede ge zondheid, hebben drie kinderen. De heer Meeuse was vroeger van beroep schoenmaker en later fruitkweker. Wedvlucht WESTKAPELLE - De postduivenhou- dersvereniging 'De Zwaluw' te Westka- pelle vloog zaterdag vanuit Chateau- roux, Louvres en Duffel met de volgende resultaten: Chateauroux, met 151 oude duiven. De eerste 10 prijswinnaars wa ren: 1 Lievense-Westerbeke: 2 en 8 J Janse: 3 J. Brasser; 4 J. Houmes; 5 en 6 J. Toutenhoofd: 7 en 9 J. Maas en 10 F. Dingemanse. Louvres, met 158 duiven in concours. De eerste 10 prijzen: 1 K Minderhoud; 2 en 10 Lievense- Westerbeke: 3 en 5 A. Huibregtse: 4 J. Hoogesteger: 6 en 9 P. Hengst: 7 en 8 J. Toutenhoofd. Duffel, met 545 jonge dui ven. Hier waren de eerste 10 prijzen voor: 1,4 en 7 A. Huibregtse: 2 J. Hou mes: 3 Th. v. Alphen; 5 L. Heyt; 6,8 en J. Hoogesteger en 10 P. v. Rooyen. Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Miranda W. Gerbrands, Pau line Kaljouw, Leontien J. Vreeke, Mar tin G. van Els. Elisabeth A. Monte, Pa trick P. R. Lenz, Elvira Visser, Davy Oosterveen. Patriek Barac. Joyce Krei- kamp, OlaV Kioeg, Maurice Verbrugge, Angelique, E. Hettelder, Nadine Kou- dijzer. Getrouwd: E. Cornells 33 jr en S. B. de Visser 33 jr: A. M. Seraus 22 jr en C. W. de Groen 22 jr: M. G. Vrielink 22 jr en E. A. Klarenbeek 21 jr. Overleden: L. H. Minderhoud-Roelse 66 jr; W. J. Stroo 72 jr en I. J. van de Velde 82 jr^ KINDERSPELEN OP NOLLESTRAND Vandaag (Woensdag) vinden op het Nol- lestrand te Vlissingen kinderspelen plaats. Om 14,30 uur begint voor de kin deren tot en met zes jaar schatgra ven. Voorde kinderen van 6 toten met 10 jaar begint om 15.30 uur het kussenge vecht. Alle kinderen kunnen meedoen. Officiële publikatie GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend, dat De Graaf Assurantiën en Financieringen, geves tigd te Middelburg, hoek Langeviele- weg/De Ruyterstraateen verzoek d.d. 25 mei 1976 heeft ingediend om toelating tot het houden van een particuliere geldschietbank in de beneden lokaliteit, groot 220 m2. van het pand hoek Lange- vieleweg/De Ruyterstraat te Middel burg. Binnen veertien dagen na de datum van deze bekendmaking kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen inwilliging van genoemd verzoek bij hen inbrengen. Middelburg, 16 juni 1976 Beeld van 'Jeugdland' te Middelburg. Die onderdelen zullen worden afge werkt op het achter het speelterrein lig gende sportveld. Om te voorkomen, dat de activiteiten bij slecht weer zouden moeten worden gestaakt, is op het ter rein een tant opgezet, waarin ook de be nodigde materialen zijn opgeslagen. Overigens, zo deelde men bij de leiding mee, is zogenaamd waardeloos mate riaal altijd welkom. Eind volgende week - Jeugdland duurt tot en met donderdag 8 juli - wordt tot besluit een dorpsfeest gehouden. Op de dan door de kinderen vervaardigde oventjes wordt gebarbe cued. 'Krijt op Tijd' won van 'De Vossemeren' 0UD-V08SEMEER Dc Oud- Vossemeerse biljartvereniging Krijt op Tijd heeft een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen een team van het bejaardentehuis de Vossemeren uit Nieuw-Vossemeer Het was een span nende ontmoeting welke pas in de Lui ste party ten gunste van Krijt op Tijd' werd beslist Er werd gespeeld in par tijen van 15 beurten waarbij Kees We- seis van 'Krijt op Tijd' met 2 87 het hoogste gemiddelde haalde en C. van der Weegen van de Vossemeren met II caramboles de grootste serie maakt'-. De onderlinge resultaten waren als volgt: Krijt op Tijd - De Vossemeren 12- 10: J. Kruf A. Yzermans 2-0, H. Zeeman J. Clarljs 0-2. C. Timmermans - C. van der Weegen 2-0. C. WesseLs - H. Freder- ichs 2-0. M. Goudswaard - C. van der Weegen 0-2. J. Rijstenbil - W. Kriek 0-2. J Rijstenbil - W Kriek 0-2. A van Daalen - M. Roozenboom 0-2. A. Douw J. Dam 2-0. G Minhere-C. Clanjs 2-0. A. Goudswaard - W. van Overveld 0-2. I Verhey-W. Geerts 2-0. 'Amigos' besluit seizoen OUD-VOSSEMEER - De Oud- vossemc-erse volleybalvereniging 'Ami gos' zal vrijdagavond in het turngebouw een avond houden voor zijn leden. Dit is de laatste trainingsavond van dit sei zoen. Men wil deze avond onder meer een aantal onderlinge wedstrijden houdgn, waarbij de teams zullen worden samengesteld a an de hand van de aanwe zigen op die avond Rond half augustus hoopt men weer met de training voor de- nieuwe competitie te beginen. Jonge Noordieren twee weken in Kapelle-Biezelinge KAPELLE - Een groep Noordierse jon gelui in de leeftijd van 13 tot 18 jaar brengt gedurende twee weken een be- schieden bij de leidster van he Welfare- Onwetendheid over Zuid-Afrika Met verbijstering Jeugdspelers Tholen kregen voetbalkousen Qulst. bestuurslid van de Thoolse voet balvereniging. voetbalkousen overhan digd voordespelcrs van het jeugdteam. De kosten van de wol die hiervoor ge bruikt was. werden betaald uiteen deel van de opbrengst van de jaarlijkse .Zeeuwse Collecte' van de plaatselijke ■vrouwenraad. Bij de overhandiging van de kousen sprak de heer Quist de wens uil dat de leden i Nico Ha; snauwde lijk een.» ir de v s zouden n de J Broeder- m mag Da. tdlo klinkt etendheld. Is Dr. v.d. ig Hoewel en dat zegt ook de en dappere. Premier Vor- ?n worden gemaakt, dietoen sbroek van dc Vara, hem toe- „Wanneer houdt U nu eigen- op met Uw apartheidspoh- j de bespreking in Duitsland luth Schmld Dc-Pren men k :dspe- en op e Kapelle-Biezelinge. De kinderen komen zondagavond aan op het vliegveld van Brussel. Diverse bedrijven uit Kapelle-Biezelinge en de rest van Zeeland hebben gratis mede werking toegezegd. De gemeente Ka- pelle geeft hen gratis toegang tot het tal gesteld: de heer Joh. A. Schietekatte. Plannen voor Welfarecursus SCHA RENDU KE- Hetbestururvande afdeling SchouwemWesthoeki van het Nederlandse Rode Kruis is van plan om bij voldoende deelname in Scharendijke of Ellemeet een Welfarecursus te organi seren. Een viertal deelnemers heeft zich reeds aangemeld. De bedoelinvan een dergelijkecursusisom.nadatdecursusis beëindigd te worden ingeschakeld voor bijvoorbeeld bezoek aan zieke of minder valide mensen, die thuis diverse artike len vervaardigen. Aanmeldjng kan ge- e' werk. mevrouw L. Oostdijk-Kooman Irenestraat te Haamstede. BENOEMING NIEUWERKERK - Ter voorziening in de vacature van ouderling is als dubbel- ■l een plank voc aan dat in. gc-z Nederlandse me jaren in Pretoria zwembad. Op het programma staan verder een strandwandeling, een speur tocht en winkelen. A. Fr. en C. N. Sijrier Verkiezing deze dlgheid genoeg, week. Opening der stembriefjes is op zondag 4 juli na de middagdienst. Wat zul je :enbelang leren. Die r z'n kop. Ik inden stukje. touw. die a! woonde. Ze schreef: Als ik met de kinderwagen door het Nationale Park liep en ik werd moe, dan waren alle banken met Bantoes be zet. die languitlagen meteen krantover hun kop voor de vliegen. Toen heeft het stadsbestuur van Pretoria bordjes laten plaatsen, „Alléén voor blanken en al léén voor kleurlingenHet Is één grote hetze tegen Z. Afrika Ook door som mige kerken. En wat Soweto betreft. Dat Ls het werk van linkse ophitsers sa boteurs. Ik heb jaren terug geregeld jhet blad „Zuid Afrikaanse Koerier van de Z.Afrikaanse Ambassade ontvangen, gratis. Datzouden meer mensen moeten doen. Maar niet met een plank voor hun kop blijven lopen. En éénzijdige propa ganda slikken als zoete koek. Laten we eerst maar eens naar ons eigen kijken. Er ls hier al rotzooi en ....onrechtvaar- C.J. Hamelink Middelburg. „Dan zeggen we: zwem dan maar zelf, even later willen ze maar was graag aan boord. Het is levensge vaarlijk hier. Niet alleen door de stromingen, maar ook door alles wat er buiten de boeien onder andere aan overblijfsels uit de oorlog nog op de bodem ligt." De leidster van de reddingsbrigade zit op het trapje van de reddingspost. Vandaar uit kan ze precies zien wat er gebeurt. „Alles wat er binnenkomt houd ik in de gaten". Om haar heen opereert een team van vrijwilligers en vrijwilligsters, gemiddelde leef tijd: 17 jaar en allemaal even enthou siast. Eentje zit er in de uitkijktoren, een paar patrouilleren op het strand, de kinderzoekploeg staat paraat en ook de bemanning van de boot zet zich schrap. In de post zorgen een paar meisjes voor de huishoudelijke dingen en drie van hen hanteren de spons met ammonia-oplossing tegen de kwallebeten. Om drie uur komt er een jongetje binnen dat van top tot teen onder de kwallenslierten zit. Hij huilt en wordt dan ook onmiddelijk als een wat ern stiger geval beoordeeld. Wanneer na een half uurtje het afsponsen en in smeren nog niet helpt gaat hij in handdoeken gewikkeld naar de dok ter. Intussen is de vraagtekenvlag omhoog gegaan. Op schoot van één van de jongens zit een huilend klein meisje. De vraagtekenvlag beteket dat een kind zijn ouders of verzorgers is kwijtgeraakt. Even later wordt het meisje, intussen getroost met een glaasje limonade, weer opgehaald. Een wat oudere heer, bij de hitte op het strand nog keurig in het pak, vertelt dat hij een portemoneetje heeft gevonden. Dat klopt, er was al om gevraagd. „Een keer per jaar vinden we zeker wel eer. kunstgebit", lacht mevrouw Van der Haven. „Maar het vreemde is dat er bijna nooit een eigenaar voor op komt dagen. Er is wel veel vraag naar trouwringen, maar dat is zoeken naar een speld in de hooiberg". In februari van dit jaar bestond de reddingsbrigade in de gemeente Westerschouwen officieel vijfjaar. Al een jaar eerder begon een groep vrij willigers op verzoek van het gemeen tebestuur in de weekeinden met een strandbewaking. De eerste post stond aan het strand van Wester schouwen. omdat het daar het druk ste was en het gevaarlijkst. Later kwam er ook een post in Renesse en dit jaar nog een noodpost bij de Wil- helminahoeve in Renesse om de af standen te verkorten. Die posten zijn dagelijks bezet in de drukke maan den. De heer en mevrouw Van der Haven zaten in het prille beginsta dium meteen al in de groep, die de reddingsbrigade wilde beginnen. Als vanzelfsprekend nam zij als ver pleegkundige de EHBO op zich, hij. man van het water, gebruikte zijn kennis van de zee door zich met dé reddingsbootjes bezig te houden. Samen zijn ze voorzitter. Vrijwilliger De brigade ontstond uit een groep enthousiaste vrijwillers. Tachtig procent daarvan is van buiten Schouwen aangeland", aldus Corrie van der Haven. „Maar zij zijn dan in de winteravonden in een plaatse lijke brigade actief, of volgen E.H.B.O.-cursussen. Ook brigades uit andere plaatsen komen in de va kantiemaanden hier werken op onze post. We stellen wel als eis dat onze brigadeleden E.H.B.O. hebben. Ook de minimum leeftijd van 12 jaar en dan liefst nog samen met een ou dere broer of zuster. We verwachten dan ook dat zo iemand zelfstandig op kan treden. Het leuke is dat tegen woordig in de zesde klas al jeugd- E.H.B.O. wordt gegeven en dat er ook al mogelijkheid is om reddend zwemmen te leren, Wc- gaan zelfs 's winters ook met een aantal instructeurs door in de ver schillende zwembaden. „Mensen met een degelijke achtergrond dus, die het allemaal serieus doen en er vaak al hun vakanties en vrije tijd aan spenderen."' Ons belangrijkste werk is preventie! optreden en daarom is de uitkijkto ren van zoveel belang. Daarnaast komt op de eerste plaats het E.H.B.O.-werk. Wat we zelf niet aan kunnen sturen we weer door naar de dokter. Verder hebben we het druk met kinderzoeken en kinderen op vangen", vertelt mevrouw Van dei- Haven, die intussen naar alle kanten Op de foto: Eén van de reddingsbo ten van de brigade. Op de foto: Na gedane arbeid keert een reddingsteam meer terug in de post van de brigade. 'O.- v - instructies uitdeelt en een oogje houdt op de 'kwallenbehandeling'. Intussen houdt de uitkijktoren in de gaten wie er buiten de boeienlijn komt en geeft dat via de dit jaar ver nieuwde portofoons door. Daarna worden de mensen gewaarschuwd of even bezocht met de boot. „In Wes terschouwen niet zo'n punt", vertelt mevrouw Van der Haven, „omdat daar veel Nederlanders zitten en die luisteren wel wanneer we waarschu wen. maar in Renesse is dat moeilij ker. De Duitsers daar luisteren niet en dan beginnen de moeilijkheden. In het ergste geval komt de red dingsboot 'Jan Leis' er dan aan te pas. „Er komt weer een jongetje binnen, huilend om een kwaüebeet. „Een hall uurtje uit de zon", luidt de instructie na de behandeling „en niet in het wa ter. Over 300.000 tellen, dan mag het weer„_" dun bolders. Nü het optreden woordvoerder Pcljnc sommeerde len door dl PvdA-woorc Hij zei dal De VVD zou zich geen voerder kunnen wenst woordvoerder van de CP „wonderbaarlijk hoe di deze regerinK In staat 3 mensen te dwarsbome aan "Geen wonder dat e KVP- de pvda CORRIE VAN DER HAVEN, VOORZITSTER VAN DE REDDINGSBRIGADE WESTENSCHOUWEN: BRIGADE TELT UITSLUITEND VRIJWILLIGERS WESTENSCHOUWEN - Het is vijf over twee. Een jongetje van 11 jaar staat druipend in de post van de reddingsbrigade bij de Punt in Wes- tenschouwen. Hij krijgt een uit brander van mevrouw Corrie van der Haven, de boot van de reddings brigade heeft hem nog net uit de sterke stroming kunnen halen: wéér een zwemmer die de reddingsboeien negeerde en daardoor zichzelf in le vensgevaar bracht. Mevrouw van der Haven besluit met de ouders te praten. „Soms worden de mensen kwaad, wanneer men ze uit de stro ming op wil pikken", vertelt ze. cirij met de eis voor uitbetaling van de door de vakbonden geelste 302 gulden bruto per maand Het zijn echter niet alleen de arbeiders die in actie komen om hun le venspeil te verdedigen, ook de ambtenaren-bonden hebben reeeds fel geprotesteerd tegen verlaging van hun inkomen.Dc minstdraagkrachUgen worden ook zeker niet gespaard! Vele bejaarden die naast hun AOW-uitkertng nog een pensioentje hebben krijgen lof kregeni een deze dagen de schrik van hun leven. ZIJ ontvangen van het Ministerie van Financiën niet alleen een aanslagbiljet Inkomstenbelasting over 1975 ibinnen twee maanden te betalen) maar tevens alvast een verlopige aanslag voor 1976, te voldoen vóOr 31 December 1976. Ais voorbeeld: Een echtpaar meteen be lastbaar Inkomen van 16.000 gulden moet binnen twee maanden 1300 gulden betalen voor 1975. Daarnaast He ver valdag 31 Juli a.s.) over een zelfde ge schat inkomen voor 1976 bijna 1100 gul den. Met verbijstering zullen zij de gevolgen van deze rechtse politiek, met de PvdA op de knieën voor rechts, ondervinden. „Verzorgd van de wieg tothetgraf'. „De sterkste schouders de zwaarste lasten". weetje welOptillen of getild worden Voor de arbeiders in de metaal, de bouw. de havens en andere bedrijfstak ken blijft er tegen deze aanslagen op hun bestaan maar een ding over en dat ls in de eerste plaats de prijscompensa tie van 102 gulden binnen halen. J. de Keijzer. Vlissingen Communisme Dat de heer Manshanden propaganda maakt voor het communisme is zijn zaak. maar Iaat hem dan een beetje lo gisch redeneren. In 1939 sloten de heren Stalin en Hitler een nletaanvalspact. daarna een verraderlijke aanval van de Bussen in de rug van Polen. Datde Rus sen enkele jaren later miljoenen mensen verloren in de tijd tegen Hitler was niet om ons te helpen, maar een gedrongen oorlog. De communistische heilstaten worden omgeven door een keten van mijnenvelden, wachttorens, prikkeld raad etc. Dit alles om te beletten dat men het paradijs ontvlucht. Dat de heer Manshanden enkele malen In deze sta ten is geweest kan men wel geloven, niet dat hij steeds weer terug komt naar het vervloekte en onderdrukte westen. J.v.v. berg W.v.d. Veldelaan 116 Vlissta- VEILING GOES - KRABBENDUKE 29 juni Golden delicious: I 80-90 41. 70-80 38-42.65-70 34.60-65 23.30. H 80-90 32-4170-80 31-40. 65-70 29-35. Totale aanvoer hard fruit 2450 colli Schónemarm per dcos 235-284. frambozen per doos 2 265 per kg JJX 588-560. n 342-350, ind. 123, aardbeien per doos I 83. U 67-75. per kg I 530. IIX 240-400. II 130-220. rode bessen per doos AI 59-77, BI 64-67. n 52-53. rode bessen '2 kg per krati AI 274-296. BI 263-288. II 228-242. rode bessen 15 kg per krat) BI 200-201. II 173. druiven I 1080. VEILING ST-ANNALAND 29 Juni. Doré: I 95-101. II92, apart 62-86. bon ken 120, drielingen 45-62, kriel 92-97. lekker- landers apart 57. aanvoer 160 ton. VEEMARKT LEIDEN - Totaalaanvoer 2955 dieren, waarvan 115 slachtrundcren, 234 ge- brulksvee. 14 graskalveren. 1873 nuchtere kalveren. 7 ponriles 14 varkens. 210 biggen. 66 schapen er. lammeren. 283 zuiglammeren en I4i bokken en gel ten. Prijzen lr. guldens per kg: stieren 3e kwal 6.60-7.00. 2e kwal. 30-6.50: vaarzen le kwal 6,55-7.00. 2e kwal 5.75-6.40; koelen 3 e kwal C.25-7.00, 2e kwal 5.35-5.95 en 3e kwal 5.00- 5.30: worstkoeicn 4.50-5.20: nuchtere slacht- kalveren 1.25-2,00: slachtvarkens extra kwaL boven notering, le kwal 3.03-3.05. 2e kwaL 3,01-3.03. 3e kwal. 2,99-3.01; slaehtzeugen 2.50-2.55: zware varkens 2,80-2.85. Prijzen in guldens per stuk: melk- en kal koeien 1500-2325; graskalveren 300-600: nuch tere kalveren voor fok en mestertj roodbont 250-475 en zwartbont 350-425: lopers 335-155; biggen 300-110: schapen 340-170 lammeren 150-130; Texelse lammeren 120-150 poeuües 225-500. drachtige zeuger. 600-750 geiten 20-80. Overzicht iresp. aanvoer, handel en prijzen r. slachtrunderen minder - rustig - gehjk; kaH- en melkkoeien matig - stug - iets hoger vare koeien weinig - zeer rustig - lager, graskalve ren matig - zeer lu) - matig; nuchtere kalveren minder - rustig - stabiel; ponnles normaal - rustig - onveranderd; lopers en biggen nor maal - stroef lager: schapen en lammeren schraai - lui - stabiel; geiten redelijk - traag - stabiel. VISMUN COLUNSPLAAT Exportgarn alen 2942 kg 276-304. schar 163 kg, bot 303 kg. schol 626 kg. tong 58© kg. tarbot 24 kg. griet 2 kg. zeebaars 5 kg, herder 3 kg. onge sorteerde vis 36 kg. MARKT GOES 29 JUNL Vlas: ongerepeld. goede kwaliteit, direct van het land of uit de schelf op auto geleverd. 32-38 cent per kg. Voor levering aanstaande winter uit schuur 42 cent per kg. Exclusief btw. Hooi: weidehooi 290 - ƒ310 per 1000 kfr. dijkhoo! 200 - 275 per 1000 kg roodzwenk 140 per 1000 kg; veldbeemd 175 per 1000 kg-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5