Ardennen-offensief bleef uit in 5e rit van de Tour Belgische pers: lof voor Kuiper Michel Jacobs winnaar wielerronde St.-Jansteen TANNER STOOT CONNORS UIT TENNISTOERNOOI WIMBLEDON RALEIGH ZEGEVIERT IN PLOEGENTIJDRIT IPZC/, KLASSEMENTEN TOUR DE FRANCE Tabarly wint de solorace FIKSE PREMIE VOOR KUIPER Snelle 5 km Rus Sellik Van kilometer tot kilometer ZUID-AFRIKA STAAT VOOR UITSLUITING Knetemann: elegante Arabier MECKING NAM MEER AFSTAND WOENSDAG 30 JUNI 1976 VERVIERS - Hennie Kuiper heeft dinsdagmorgen een extra premie gekregen van 5000 gulden voor zijn etappezege in Bornem. Commentaar van Hennte Kuiper: „Het geld wordt verdeeld onder alle leden van de ploeg Ik vind het wel geweldig, üat. is goed voor het moreel". sport 10' VERVIERS - Het eerste Arden nenoffensief is uitgebleven. Hoewel er door flink doorrij den van de kanshebbers op de eindzege in de korte etappe 'over 144 kilometer van Leuven naar Verviers 'n aantal ver schuivingen plaatsvonden in het algemeen klassement, was er toch geen sprake van het verwachte offensief in de Ar dennen. De vedetten in de 63e Ronde van Frankrijk hielden zich kalm en bleven - voortdu rend om zich heen spiedend - in eikaars gezelschap. Roy Schuiten, derde in het klassement, zakte naar de vijfde plaats omdat hij de slag miste. Schuiten zei na afloop: „Op het beslissende moment liep de ketting van mijn fiets." Bert Pronk overkwam hetzelfde. De tweede beschermde ren ner uit de ploeg van Peter Post reed te ver achterin toen Van Impe. Kuiper, Zoetemelk, Thevenet. Poulidor en Ba- ronchelli zich afscheidden van het pelo ton. Gerrie Knetemann, die wel attent was, liet zich daarop afzakken naar de drager van de witte trui, maar kon de aansluiting niet meer tot stand brengen. Pronk staat nu negende in het klasse ment. Hij was er lichtelijk teleurgesteld over. „Ach", zei Pronk, „tenslotte zijn het maar vijftig seconden, die ik verlo ren heb. Zo'n ramp is het nu ook weer niet." Plaagstootje Verder gebeurde er eigenlijk weinig. Dat het peloton in stukken zou worden ge slagen was te voorzien. De waterdragers lopen op zo'n parcours altijd achter stand op. Maar zij rijden dan ook niet voor prijzen of klassementen. Slechts even was er paniek onder de kanshebbers. Dat was toen Lucien van Impe op het laatste bergje aan een solo begon. Van Impe reed een kilometer voor de anderen uit. Zij moesten even hard op de pedalen gaan staan om de Belgische favoriet te achterhalen. Aan de eindstreep in Verviers zei Van Impe: „Aan het begin van de etappe heb ik mijn knie gestoten aan het stuur. Dat deed lang pijn en ik wilde gewoon even testen of het gevolgen had. Dat bleek niet het geval te zijn. Mijn demarrage was slechts een plaagstootje." Lucien van Impe had verder echter nog wel een belangrijke conclusie. „Van daag heb ik geconstateerd dat Joop Zoetemelk een gevaarlijke man voor het klassement gaat worden. Zoetemelk reed erg gemakkelijk, maar hield zich rustig. Ik reken op hem in de bergen. Ik zal het niet gemakkelijk tegen hem krij gen. Ik vind hem zelfs gevaarlijker dan Thevenet." Joop Zoetemelk deed zelf nogal vaag over zijn vorm. „Het was een lastig par cours. Maar het ging wel lekker. Van mijn maag heb ik geen last meer. Nadat de dokter bij me was geweest, ging het over." Even moeilijk Hennie Kuiper - die in de ochtenduren in de ploegentijdrit tien seconden boni ficatie kreeg, omdat hij als eerste van de winnende Raleigh-ploeg over dc streep was gekomen - handhaafde zich in de Ardennen gemakkelijk tussen de groten en is doorsteeds seconden te ver overen achter Maertens en Pollentier opgeklommen naar de derde plaats in het algemeen klassement. Kuiper: „Ik heb het even moeilijk gehad. Toen die grotemannen weggingen reed ik aanhet wiel van Baronchelli. Ik dacht dat die Italiaan wel mee zou gaan, jnaar hij liet een flink gat vallen. Daarna heb ik me wel even moeten forceren om er weer bi j te komen. In de slotfase heb ik niet veel 29-6-1976 5e RIT., 4,3 km: 144 km LEUVEN - •^Hannuil VERVIERS Haulregard J- moeten forceren. Ik heb vandaag wel verbaast gestaan over Poulidor. Wat die man op zijn veertigste jaar nog kan. Ongelooflijk. Ik ben ervan over tuigd dat Poulidor een goede Tour gaat rijden. En wat is die man populair. Ge weldig." In de slotfase ontsnapte de Franse kampioen Guy Sibille uit de groep. De Spanjaard Lasa wist hem te achterha- MOSKOU (ANP) - Bij de Russische se lectiewedstrijden in Podolsk bij Mos kou, waar Tatajana Kazankina maan dag het wereldrecord 1500 meter dames op 3 minuten en 50.0 seconden bracht, is dinsdag nog een voortreffelijke presta tie geleverd. Enn Sellik liep de 5000 meter in 13 minu ten en 17.2 seconden, de beste wereld prestatie. De 21-jarige loper uit het voormalige Estland, die vorig jaar het Russische record op 13 minuten en 27.1 seconden bracht, zal door de Russische bond nu ongetwijfeld voorgedragen worden voor Montreal. len en het duo bleef vooruit. In Verviers won de Spanjaard de spurt om de eerste plaats. Hennie Kuiper kwam de eerste Arden- nendag goed door. Net als trouwens de overige leden van zijn ploeg, al was het op enige achterstand Niemand had zich geforceerd. Aad van den Hoek fun geerde als spreekbuis: „Maandag op weg naar Bornem en daarna in de ploe- genrit in Leuven hebben we allemaal hard moeten werken. We hadden echt een dag nodig om te herstellen. Dat is trouwens moeilijk, omdat het ook 's nachts erg warm is en iedereen moeite heeft om de slaap te vatten." Woensdag wordt de zesde etappe verre den. De rit voert door de Belgische en Franse Ardennen van Bastenaken naar Nancy over 209 kilometer. Misschien dat dan het Ardennenoffensief wordt ingezet. LEUVEN - Hennie Kuiper leidt de Ne derlandse wielerploeg van TI-Raleigh naar de overwinning tijdens de ploegen tijdrit. die dinsdagmorgen de eerste helft van de 5e etappe van de Ronde van Frankrijk vormde. LEUVEN/VERVIERS In Leuven startten 129 renners voor de vijfde etappe van de Ronde van Frankrijk van Leuven naar Verviers over 144 kilome ter door de Ardennen, het laatste ge deelte over het parcours van de klas sieker Waalse Pijl. km 45: na de ravitaillering in Huy valt het peloton in drie grote stukken uiteen. Vooraan verzamelen zich alle kansheb bers op de eindzege, km 48: aanval van Talbourdet, Perret en Conati. km 86: voorsprong kopgroep 53 secon den. km 112: voorsprong van kopgroep ge slonken tot 30 seconden, km 115: Perret demarreert uit kopgroep Conati en Talbourdet worden ingelopen door eerste deel van peloton, km 116: Torres verlaat eerste deel van peloton en achterhaalt Perret bij km 119. km 123: Torres wint sprint voor sprintr klassement voor Perret. Het peloton volgt op 30 seconden, km 133: Op de Cote Anette et Lubin ver laten Maertens, Baronchelli. Thevenet. Van Impe, Kuiper. Poulidor, Zoetemlek. Sibille, Danguillaume, Panizza. Bat- taglin, Ocana en Lasa het eerste deel van het peloton. km 135: Perret en Torres worden door dit gropeje ingelopen, km 136: Van Impe springt- weg uit kop groep. km 137: Van Impe ingelopen, km 138: aanval van Sibille, die gevolgd wordt door Lasa Tweetal neem 130 seconden voorsprong, km 140: Périn, Beon en Martos gaan in de tegenaanval. km 144: Lasa verslaat Sibille in de eind sprint en wordt winnaar van de vijfde etappe. NEWPORT lANPl - De Fransman Erie Tabarly (44) heeft dinsdag de transat lantische zeilrace van Plymouth naar Newport, over een afstand van 5556 ki lometer, gewonnen. Doordat de Fransman vanaf de start in Plymouth geen radiocontact heeft ge had met de organisatoren, was de ver schijning van de 'Pen Duick VI' in de haven van Newport een complete ver rassing. De algemene vencachtingwas dat de Fransman Alain Colas, met zijn immens grote jacht 'Club Mediterranée', de race zou winnen. Tabarly, die deze solorace ook in 1964 op zijn naam bracht, deed over de afstand van Groot-Brittannië naar de Verenigde Staten vrecies 24 dagen. ADDIS ABEBA ZÜRICH (ANP) - De lidstaten van de Afrikaanse voetbalfe deratie (AFC) zullen tijdens het FIFA- congres, op zestien juli in Montreal, de uitsluiting van Zuid-Afrika uit de in ternationale voetbalfederatie eisen, op grond van de in dat land gehanteerde 'apartheidspolitiek'. Ato Yidnekatchew Tessema (Ken), de voorzitter van de AFC. maakte dit be sluit dinsdag tijdens een persconferen tie in Addis Abeba bekend, Dr. Helmut Kaser, de secretaris generaal van de FIFA, geeft de eis van de lidstaten van de AFC op het ko mende FIFA-congres een 'redelijke kans'. Dr. Kaser: „Twee jaar geleden, op het FIFA-congres in Frankfort, werd op initiatief van dezelfde Afrikaanse lan den een statuut veranderd. Daarin staat nu dat een bond, uit een staat waarin bij wet rassendiscriminatie bestaat, geen lid van de FIFA kan worden of. indien de bond al lid is, deze uitgesloten moet worden", luidde de toelichting van dr. Kaser. VERVIERS - De Belgische pers was dinsdag vol lof over de prestatie die de Nederlandse wereldkampioen I-Icnnie Kuiper in de vierde etappe op weg naar Bornem had geleverd. Maar ondanks die grandioze prestatie zien de Belgische journalisten in hem nog geen directe kandidaat voor de eindzege in de 63ste Ronde van Frankrijk. Het Laatste Nieuws schreef: „Misschien is Hennie Kuiper wel de compleet ste renner in deze ronde. Hij benadert de echte groten, waarvan een deel in deze Ronde van Frankrijk niet aanwezig is. In de eerste bergetappes zal moeten blijken of met Hennie rekening moet worden gehouden. Dat bleek op weg naar Bornem. waar hij de Belgen, die graag wilden winnen, toch maar versloeg. Het zal ons echter niet verrassen als hij opnieuw van zich zal doen spreken". De teneur van de verhalen in Sportwereld het Nieuwsblad was: „Hennie Kuiper is geen groot winnaar, maar elke overwinning die hij behaalt is er een met allure. Dat bewees hij op de Olympische Spelen in '72 en het wereld kampioenschap in ]75. Kuiper verdiende deze etappe-zege. Hij heeft ook veel supporters in Belgié, vanwege zijn eenvoudige manier van doen. Hij is nog geen kanshebber voor de eindzege, maar je weet het bij hem nooit. Tenslotte heeft hij hij een enorm uithoudingsvermogen. Het ontbreken van een be paald specialisme en het feit dat hij dit jaar al erg veel heeft gereden heeft kunnen hem in het klassement de das om doen". De Gazet van Antwerpen: „Misschien staren we ons te veel blind op Van Impe en Thevenet als favorieten. Toch is Kuiper nog geen regelrechte kans hebber. De etappezege in Bornem moet worden toegeschreven aan de zwak heid van de ploeg van Freddy Maertens. Alleen Pollentier kan de gele truid rager in de finale steun geven. Dat is ook al gebleken in Caen waar Battaglin in de etappe won. Kuiper kan echter wel een rol gaan spelen bij de eerste bijf in het klassement". Tenslotte Het Volk: „De overwinning van Kuiper in Bornem is toe te schrij ven aan durf. talent en ondernemingslust. Kuiper stelde een prachtig voor beeld aan de andere coureurs door de positie van de gele trui aan te vallen. De prestatie van Kuiper was formidabel, maar of hij de specialisten in de bergen kan bedreigen is twijfelachtig" VERVIERS - Gerrie Knetemann, de ploegmakker van Hennie Kuiper, kreeg dinsdag in Verviers de prijs uitgereikt van de elegantste renner. Gerrie reed in de eerste etappes van de Ronde van Frankrijk met een witte lap aan zijn petje om zijn hals te bescher men tegen de zonnestralen. Gerrie is de Arabier van het peloton, maar wel een elegante. DAGKLASSEMENT De uitslag van het eerste gedeelte van de vijfde etappe van de Ronde van Frankrijk, een ploegentijdrit over 4,3 km in Leuven is:l. ploeg Post 20.49,5, 2. ploeg Driessens 26.54,4, 3. ploeg De Muer 27.09.1, 4. ploeg Caput 27.17 3, 5. ploeg Chlappano 27.21.5, 6. ploeg Fontana 27.41.0, 7, ploeg Anglade 27.44,5. 8. ploegCribiori 27.48.0,9. ploeg Velez28.06.0,10. ploeg Guimard 28.14,4, 11. ploeg Saura 28.25.0,12. ploeg de Gribladl 29.01.5.13. ploeg Lapebie 30.48.0. De uitslag van het. tweede gedeelte van de vijfde etappe, een rit over 144 km van Leuven naar Verviers. is' 1 Lasa (Spa-Chiappano) 3.51.17, 2. Sibille iFra-De Muer) z.t.. 3. Perin (Fra-Caput) 3 51.25.4. Martos (Spa-Velez) z.t.. 5,Beon iFra-De Muer) z.t,. 6. Maertens (Bel- Driessens) 3.51.50.7 Esclassan (Fra-De Muer) z.t. 8 De Witte (Bel-Cribiori) z t.,9. Kuiper (Ned-Post) z.t.. 10 MartinezfFra-Angladctz.t,. 11. Seznec (Fra-Caput) z.t„ 12. Baronchelli (Ita-Chiappano) z.t,. 13. Riccomi (Ita- Chiappano) z.t,, 14. Danguillaume (Fra-De Muer) z.t„ 15. Zoetemelk (Ned-Caput) z.t.,16. Martinez Heredia (Spa-Velez) z.t„ 17. Bertog- lio (Ita-Fontanai z.t.. 18. Van Impe (Bel- Guimard) z.t.. 19. Bellini (Ita-Cribori) z.t.. 20. Galdos (Spa-Velez) z.t. Klassering overige Nederlanders: 35. Piet van Katwijk (Ned-Posl) 3.52.40, 39. Pronk (Ned- Post) z t., 41 Vianen iNed-Caput) z.t,. 52. Schuiten (Ned-Anglade) z.tm. 66. Knetemann (Ned-Post) z.t., 98. Van den Hoek (Ned-Post) 4.03.06. 102 Jan van Katwijk (Ned-Post) 4.04.45, 110. Raas (Ned-Post) z.t., 112. Tabak (Ned-Driessens) z.tm, 118. Karstens (Ned- Post) z t,. 119 Hoogendoom (Ned-Post) z.t, Fuchs (Zwi-Saura) en Fraccaro (Ita-Fontana) zijn uitgevallen. ALGEMEEN KLASSEMENT Algemeen klassement: 1. Maertens iBel- Driessens) 23.49.10. 2. Pollentier (Bel- Driessens) op 2,04. 3. Kuiper (Ned-Post) op 3.16. 4. Manzaneque (Spa-Saura) op 3.25. 5. Schuiten (Ned-Anglade) op 3.28, 6. Danguil laume (Fra-De Muer». 7. Poulidor (Fra-Caput) op 3.31.8.Pronk (Ned-Post) op 3.32.9 De Witte (Bel-Cribori) op 3.45, 10. Bellini (Ita-Cribori) op 3.48. 11 Bracke (Bel-Anglade) en Baron chelli (Ita-Chiappanoi op 3 51. 13. Van Impe (Bël-Ginmard) op 3.54, 14. Thevenet (Fra-De Muerl op 3.55. 15. Zoetemelk (Ned-Caput) en Bertoglio (Ita-Fontana) op 4.05. 17. Lopez- Carril (Spa-Velez) op 4.08, 18. Hezard (Fra- Caput) op 4.26,19. Oeana (Spa-Saura) op 4.31, 20. Knetemann (Ned-Post) op 4.37. Klassering overige Nederlanders: 50. Vianen (Ned-Caput) op 7.28, 66. Piet van Katwijk (Ned-Post) op 9.57, 81. Van den Hoek (Ned- Post) op 16.34, 89. Karstens (Ned-Post) op 18.20.95. J an gan Katwijk (Ned-Post) op 19.50, 97. Raas (Ned-Post) op 20.49, 103. Hoogen doom (Ned-Post) op 22,39, 112. Tabak (Ned- Driessens) op 26,16 PUNTENKLASSEMENT Puntenklassement: 1. Maertens iBel) 76 pun ten. 2. Gavazzi (Ita) 45,3 Gualazzini (Ita) 35,4. Esclassan (Fra) 33. 5. Delepine (Fra) 31. 6. BERGKLASSEMENT Bergklassement. 1. Kuiper(Ncd)enCaverzasi (Ita) 9 punten, 3. Belllnl (Ita)en Legeay (Fra) 4, 5. Perret (Fra) 3. DAGPL0EGEN KLASSEMENT Ploegenklassemenl: (tweede deel vijfde etap pe) 1. De Muer (Sibille. Beon en Esclassan) 11.34.32, 2 Chlappano op 25 sec., 3. Caput op 33secR Velezz.L.ó.Criboriop 1.48.6. Dries sens Z.L. 11. Post op 2.38. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT Algemeen ploegenklassemenl: 1. Driessens 72.02.40.2. Caput op 2.46,3. Dc Mucrop 3.02.4. Post op 3.21. 5. Anglade op 4.29. 6 Cribori op MANILLA (ANP) - De Braziliaanse grootmeester Henrique Mecking heeft dinsdag in het interzonale schaaktoer- nooi in Manilla meer afstand genomen van zijn concurrenten. In veertien zetten kwam de Braziliaan in zijn uitgestelde partij uit de negende ronde remise overeen met de Roemeen Gheorghiu. Mecking heeft nu 9,5 punt uit twaalf partijen en anderhalve punt voorsprong op de Rus Lew Poloegaje- vski. Van de verdere partijen, die dins dag in Manilla uitgespeeld werden, wa ren de overwinningen van Tan uit Sin gapore op de Oostduitser Uhlmann - en van de Italiaan Mariotti op de Rus Tsjesjkovski opmerkelijk. De mislagen van de dinsdag uitgespeelde partijen zijn: zevende ronde: Uinteros (Arg) Gheorghiu (Roe) 0,5-0,5: negende ronde: Gheorghiu (Roe) - Mecking (Bra) 0,5-0.5; tiende ronde: Uhlmann (ODD - Tan (Sin) 0-1; Tone (Phi) - Mariotti (Ita) 0,5-0,5; elfde ronde: Mariotti (Ita) - Tsjesjkovski (Sov) 1-0; Tan (Sin) - Biyiasas (Can) 0,5-0,5; twaalfde ronde: LJuboJe vie (Joe) - Tan (Sin) 0,5-0,5; Torre (Phi) Panno (Arg) 0,5-0,5. De stand is: 1 Mecking 9,5 pnt; 2 Pogoelaje- vski 8: 3 Hort 7.5 (plus 1 afg.); 4/7 Ribli, Kava- lek, Tsjesjkovski, Ljubojevic 7; 8 Gheorghiu 6.5 (plus 1 afg.); 9/11 Uhlmann, Panno, Quin te- ros 6,5; 12/14 Spasski, Balasjov, Browne 6; 15 Mariotti 4,5; 16/17 Biyiasa, Harandi 4; 18 Tan 3,5; 19/20 Tone. Paehman 3. KEETIE. VAN OOSTEN WINT BIJ DAMES SINT-JANSTEEN - Mich iel Jacobs toonde zich gisteravond in de finale van het avondcriterium te St-Jansteen niet alleen de sterkste maar ook de slimste. Het Limburgse wielertalent had al een hele tijd door dat wie als eerste uit de laatste bocht zou komen de beste kansen op de overwinning had. Immers die reed dan voorop op 't fïets- padje en wie hem voorbij wilde moest gewoon over de kasseien in de richting van de streep rijden. Daarom kwam Michel Jacobs met een tiental meters voorsprong uit die laatste bocht en hoe Gerard van 't Geloof het ook probeerde: hij kwam niet verder dan het achter wiel van Michel Jacobs die daardoor verdiend winnaar werd van dit boeiend avondcriterium. Na ongeveer 45 km koers sprong Ad van Peer uit de Groep. Eerst reed hij ronden lang alleen aan de leiding met een voorsprong van ongeveer honderd me ter. Gerard van 't Geloof reed de kloof tussen he t peloton en Ad van Peer in een ruk dicht. Dit tweetal bleef keihard doorknokken maar keeg toch nooit een LONDEN - Gokken op Wimbledon blijft een hachelijke zaak. Een ronde na de uitschakeling van lilelhouder Ashe viel dinsdag titelfavoriet Jimmy Connors als een blok. Nog een paar hete dagen en Wimbledon krijgt met Leonard Roscoe Tanner de meest onverwachte kampioen van de laatste jaren. Als Jimmy Connors ai machteloos stond tegenover het geweld, waar mee de 24-jarige toerende linkshan dige tennisprof uit Kiawah eiland op service het stof uit de dorre grasmat klopte, wie dan niet. Bjom Borg, die in halve finales tegenover hem komt te staan, of Nastase Ramirez, die de andere halve eindstrijd bevechten, zijn stuk voor stuk uitnemende ten nissers. maar niet gespecialiseerd in de supersonische snelheden die Tanner op de gortdroge bodem van Wimbledon-park bereikt. Dagelijkse service-oefeningen, waarbij lege bierblikjes op de krui sing van de lijnen het doelwit vor men. hebben blonde Tanner, wiens ruige gebolkte gestalte herinnerd aan de pioniers die een eeuw geleden het verre westen van de Verenigde Staten veroverden, de hardste ser vice ter wereld gegeven. 225 km per uur, heeft men met elektronische ap paratuur gemeten. Hier op Wimble don, waar de omstandigheden in zijn voordeel zijn, krijgt Tanner de belo ning voor zijn inspanningen. Jimmy Connors, tweejaarwijzerdan m 1974. toen hij zijn eerste Wimbledon titel won en zo mogelijk nog feller ge brand op een triomf, had er geen oog op en verloor in drie sets. Tweemaal slechts forceerde hij een doorbraak: in de allereerste game en bij 3-5 in de derde set, toen hij net drie match points teniet had gedaan. Een weinig indrukwekkend resultaat voor een speler, die doorgaat voor de beste re- tourneerder van allemaal. Voor het overige reageerde de opslag van Tanneer. 19 clean ace's vlogen van zijn racket en driemaal meer nog raakte Connors de bal alleen maar aan zonder er iets fatsoenlijks mee te kunnen doen. In drie sets was het gebeurd met Connors: 4-6, 2-6, 6-8. grotere voorsprong dan twintig secon den waardoor het duidelijk werd dat de koers nog altijd niet beslist was. Heddy Nieuwdorp probeerde tot tweemaal toe de tegenaanval op gang te krijgen maar dat lukte hem niet. Totdat M. Jacobs en Thijs Fase zich er mee gingen be moeien. Samen met Cees Spaans, ook weer erg actief, en Jan Jonkers reden zij naar de twee koplopers en was de koers in feite beslist. Er kwam nog wel wat reactie maar echt in gevaar kwamen de koplopers niet meer. In het peloton stapten de renners nu met bosjes tegelijk af en alleen de dap peren bleven doorgaan. Peer Maas, Ro ger Belaert, Peter Nooij. Ton ter Harm- sel en Wim Jeremiasse zouden uiteinde lijk de enige renners zijn die door het zestal niet op een ronde werden gereden. Opvallende afwezige bij de amateurs was Peter Gödde. De Koewachtenaar moest verstek laten gaan omdat hij in het voorbije weekend zijn fiets in de ver nieling had gereden. Bij de dames zegevierde Keetie van Oosten-Hage met een solo in de laat ste kilometers. In de kopgroep bij de dames ontstond in de laatste ronde nog een valparti, waarbij vooral Nel van Vliet gewond raakte. Zij reed overigens de wedstrijd wel uit en legde zelfs nog beslag op de vijfde plaats, net achter Agnes Koeman uit Axel die als vierde eindigde na ook bij de valpartij betrok ken te zijn geweest. Bij dejuniores ging de overwinning naar Léon Veeke uit Bosschenhoofd. Uitslagen: Dames: 1 Keetie van Oosten-Hage, Kloetin- ge: 2 op 20 sec. Gre Knetemann. Huybergen; 3 Tineke Fopma, Huins; 4 op 50 sec. Agnes Koeman Axel: 5 op 1.20 Nel van Vliet Maas land; 6 op 2.10 Marijke Lagerloff, Klaaswaal; 7 Truus van der Plaat Geldermalsen; 8 Bella van der Spiegel-Hage, StrMaarLensdijk; 9 AnneRiemersma, Amsterdam; lOAnnetKole Goes. Juniores: 1 Leon Veek, Bosschenhoofd: 2 Sjaak Verhulst, Dorst; 3 Benny Vermeulen, Kemzeke: 4 Henk Noolj A'dam; 5 M. Pet- terson, Gent; 6 C. Kuijstermans, Bosschen hoofd; 7 C. Vleugel, Wemeldinge; 8 Henny Gij- sel, Heikant; 9 M, Goossens Hoogerheide; 10 P. Heeren, St-Willibrord. Amateurs; 1 Michel Jacobs, Blngelrade; 2 Ge rard van 't Geloof, Oudenbosch; 3 Thijs Fase, Oud-Vossemeer; 4 Jan Jonkers, Oud Gastel; 5 Cees Spaans, 's-Gravenpolder; 6 Ad van Peer, Sprundel; 7 op 1.40 Peer Maas.Huijbergen; 8 RogerBe!aert,Stekene;9FeterNooij, Amster dam; 10 Ton Ter Harmsel, Lage Zwaluwe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10