Halve finale dames op Wimbledon zoals de computer ze uitdokterde Stormvogel won vierkamp recreatieve zwemploegen Arabische en Afrikaanse landen dreigen boycot OS SAV0K EN M0RRES WONNEN V0LLEYT0ERN00I VOORWAARTS PZC/S Eendracht te laat maar zeilend Newport binnen Knippenberg liep rond IJselmeer: 360 km Amerikaanse ploeg voor winst Mecking, de Olympische Spelen Wolsink won GP Canada TOEN HEREN AANTRADEN STROOMDE HET PUBLIEK WEG verlies Hort Tony Fens moet wellicht stoppen Vorige week zondag vielen zo'n 25.000 Lotto-spelers in de prijzen. Voor 7 kwartjes kuntu zondag óók i aïusf I uw slag slaan. - - - Ko Koppejan won 50 cc strijd van De Uitlaat DINSDAG 29 JUNI 1976 sport LONDEN - Wie op het gebied van de menselijke relaties af wil van het vooroordeel dat vrouwen per definitie grilliger en onberekenbaarder zijn dan mannen, kan beter steun zoe ken bij de computer dan bij het organisatiecomité van Wim bledon. De grootste tennis speelsters ter wereld voegden zich gedwee naar de uitkom sten van het rekentuig. Alle acht geplaatste dames in de kwartfinales van wie de bo venste vier maandag de sprong maakten naar de halve eind strijden. Evert Navratilova en Cawley - Wade zijn de ontmoe tingen voor woensdag, precies zoals de computer al weken ge leden heeft uitgedokterd. Het. Wimbledoncomitë is minder op de hoogte van de roerselen van de vrou wenziel. Het weigeren om de dames een gelijk prijzengeld toe te staan zal er naar alle waarschijnlijkheid toe leiden dat het 100e Wimbledon-toernooi het vol gend jaar zonder de betere dames zal moten doen Meerdan veertig speelsters hebben reeds de verklaring onderte kend van de vakbond: onder wie mei uilzondering van de Russische Moro- zova alle topspeelsters met inbegrip van Betty Stoeve en ook de beide Britse meisjes bij de laatste acht Virginia Wade en Sue BarkerOf het publiek Wimbledon even massaal zal steunen als driejaar geleden toen meer dan zes- lig mannelijke collega's Londen meden, valt te bezien. Het kan best zijn dat Wimbledon in deze principezaak een beoordelingsfout maakt Wat dat be treft wonnen de dames maandag de eer ste test-case. De bomvolle tribunes van het centre-court en baan één overspoel den de speelsters met een vloedgolf van sympathie, ofschoon in feite de zwakste kwartfinales sinds jaren aan de gang waren. Toen de heren aantraden voor de dub belspelen stroomde het publiek weg. Naar de Engelse tea. zoals het organisatie-comité veronderstelde, of zijn voor het publiek op gras de sla genwisseling bij de dames beter te v ol- gcn. Vast staat in elk geval dat het Britse publiek zijn nationalistische gevoelens beter kwijt kan bij de dames dan bij de heren. Het mannen tennis van Engeland stelt al jaren niets meer voor. De uitslag van de kwartfinales dames enkelspel- Chris Evert (Vst)-Olga Moro- zova iSov) 6-3. 6-0. Virginia Wade <Gbr>-Kerry Reid (Aus) 6-4. 6-2: Evonne Cawley (Aus) -Rosie Casals Vst) 7-5.6-3: Martina Navrtilova (Tsj)-Sue Barker (Gbr) 6-3. 3-6. 7-5. Chris Evert had geen enkele moeite met de Russische Olga Morozowa. EDAM - Jan Knippenberg heeft maandag zijn tochtte voet rond het Llsselmeer volbracht in 5'J uur en 20 minuten. De atleet uitHoek van Hob land zette daarmee de eerste tijd op de recordlijst. want nog geen super- lange-afstandsatleet Vóór Knip penberg had een tijd gezet. Zaterdagnacht vertrok Jan Knip penberg voor stnjd uit Edam. De hitte bleek tijdens de 360 kilometer de grootste tegenstander, zozeer zelfs, dat Knippenberg, die werd be geleid door onder anderen een arts en een masseur, nog heeft overwogen op te geven. Hij zette toch door. maar op het heetst van de dag (van twaalf tot drie uur's middags') hield hij 'siesta' De man. die in 1974 in 19 dagen van Hoek van Holland naar Stockholm liep, kwam maandagmorgen tien minuten voor op zijn schema aan bij het raadshuis van Edam. Knippen berg wil zich nu voorbereiden op de Botniken-run. die in 1977 in het noordelijk deel van de Skandinavi- sche landen wordt gehouden. Deze wedstrijd gaat over 2500 kilometer, die Knippenberg hoopt af te leg gen in 25 dagen. EUGENE - Een nieuwe ster is op de laatste dag van de Amerikaanse selec tiewedstrijden atletiek opgestaan. Zijn naam is Bill Jankunïs, een 20-jarige student van 1,89 meter lengte en 82 kg. Hij wist op het hoogspringen de grote favoriet voor olympisch goud, Dwighf Stones, te verslaan. Jakunis, die van daag 21 jaar wordt, overmeesterde de hoogte van 2.28 meter, vijf centimeter verder dan zijn persoonlijke record. Stones bleef steken op 2,25 meter, evenals James Barrineau, die derde werd. Tom Woods kwam niet verder dan de gedeelde zesde plaats met 2,18 meter. Dames. 100 meter: Brenda Morehead, Chandra Cheeseborough en Evelyn Ashford. 200 meter Brenda Morehead. Chandra Cheeseborough en Deborah Armstrong. 400 meter: Sheila Ingram, Debra Sapenteren Rosalyn Bryant 800 meter: Madeleine Manning-Jackson. Cyndu Poor en Kathy Weston. 1500 meter: Cyndu Poor, Jan Merrill en Fran- cie Larrieu-Lutz 100 meter horden: Rhonda Brady. Deby la Planle en Pal Donnelley. Voor de estafettes; Pam Jlies en Arthuene Verspringen: Kalhy McMillan, Sherron Wal ker en Martha Watson. Hoogspringen: Paula Girven, Joni Hunteley en Pam Spencer. Kogelstoten- Maren Seidler. Discuswerpen: LynWinbigler Speerwerpen: KathySchiindt, Sherry Calvert en Karin Smith. Vijfkamp. Jane Frederick. Gale Flitzgerald en Marilyn King 100 meier Harvey Glance. Houston McTear en Steve Riddick 200 meter. Millard Hamp ton, Dwayne Evans en Mark Lulz 400 meter Maxie Parks, Fred Newhouse en Herman Fra- zier. 800 meter: Rick Wohlhuter. James Ro binson en Mark Enyeart. 1500 meter: Rick Wohlhuter, Matt Centrowitz en Mike Durkin. 5000 meter. Dick Buerkle. Duncan MacDo- nald en Paul Geis, 10000 meter. Frank Shor ter. Craig Virgin en Garry BJorklund. 110 me ter horden: Charles Foster, Willie Davenport en James Owen 400 meter horden: Edwin Moses, Quentin Wheeler en Micheal Shine. 3000 meter steeple- Doug Brown. Henry Marsh en Mike Roche. 20 km snelwandelen: Todd Scully, Ron Laird en Larry Walker. Ma rathon: Frank Shorter, Bil Rodgers en Don Kardong. Voor de estafettes: Willie Smith, Johnny Jones, Ed Preston. Benny Brown. Verspringen: Arnie Robinson. Larry Myricks en Randy Williams. Hinkstapspringen: Ja mes Butts. Tommy Haynes en Rayfield Hoogspringen: Bill Jankunis. Dwight Stones en James Barrineau Kogelstoten- Al Feuer- bach. George Woods en Pete Shmock. Dis cuswerpen: Mac Wilkins. John Powe) en Jay Silveester. Polshoog Dave Roberts. Earl Bell en Terry Porter Kogelslingeren- Larry Hart. Tienkamp: Bruce J enner, Fred Dison en Fred Samara. MANILLA - De Braziliaan Henrique Mecking heeft na de twaalfde ronde van het interzonale schaaktoernooi in Manilla zijn voorsprong vergroot. Mecking won van de Amerikaanse grootmeester Browne. De Tsjech Hort viel van de tweede plaats terug naar dc derde door een verliespartij tegen Tsjesjkovsky (Sov). De uitslagen van de partijen uit de twaalfde twaalfde ronde zijn: Mecking (Bra) - Browne (VSt) 1-0; Poloegajevski (Sov) - Balasjov (Sov) 1-0: Hort, (Tsj) - Tsjesjkovski (Sovi u-l. Kibli (Hon) - Kavalek (VSt) 1-0: Gheorghiu (Roe) - Uhlmann (OD1) 1-0; Harandi (Irn) - Mariotti (Ilai 1-0: Spasski (Sovi - Pachman 1/2-1/2; Quinteros (Arg) - Biyiasas (Can) 1-0: Torre (Phil - Panno (Arg) afg.: Ljubojevic I Joe) - Tan (Sin) afg. De stand na de twaalfde ronde is: 1. Mecking 9 1). 2 Poloegajevski 8. 3 Hort 7 1/21+1). 4. Tsjesjkovski 7 1). 5. Kavalek en Ribli 7. 7. Uhlmann en Ljubojevic 6 1/2 1). 9. Panno en Quinteros 6 1). 11. Balasjov. Browne en Spasski 6. 14. Gheorghiu 51/2 (+3). 15. Ha randi 4, 16 Biyiasas 3 1/2 1), 17. Mariotti 3 (+2). 18. Pachman 3.19. Torre 2 (+2), 20. Tan 11/2 (+2). NEWPORT - De Nederlandse schoener Eendracht is binnengelopen in de haven van Newport. Op 15 mijl voorde finish lijn was de Tall Ships Race voor de Eendracht afgelopen. Ondanks de wein ige wind heeft de schoener de derde etappe zeilend kunnen uilvaren. De Eendracht eindigde in haar klasse als 15e. De grote zeilschepen in de A-klasse hadden de race vroegtijdig opgegeven. De race van Bermuda naar Newport was er een van stille hindernissen. Na de eerste dag viel de matige wind terug lot nul. zodat de deelnemende schepen als dobbers op de Atlantische Oceaan ble ven drijven. Schipper Juta van de Eendracht stond onder pistoolbeivaking toe dat zijn 37- koppige bemanning kon gaan zwem men. Tijdens de zeereis waren verschei dene haaien gesignaleerd, vooral in het gebied waarde ivarme golfstroom wordt gekruist door de Labradorstroom Na enkele dagen van volstrekte windstilte bolden de broekzakken van de Eend racht volledig. Met een snelheid van 12 knopen per uur koerste men richting Newport. Het Engelse fregat Winston Churchill en de Zweedse Gladan leken achter te blijven. De dead-line was gesteld op zaterdag nacht half één. Voor de Eendracht een vrijwel onmogelijke opgave om tijdig binnen te zijn. Niettemin won de schoe nerzeemijlen doordat ze bijzonder goed op koers lag en geen hinder ondervond van desterke tegenstroom. Aan boord is de stemming gedurende de derde etappe uitstekend geweest. Onder des kundige begeleiding van schipper Juta en diens vaste bemanning waren de trainees en opstappers in korte lijd wegwijs in de vereiste zeiltechniek. Het nogal ingewikkelde tuig van de schoe ner vergde een optimale inzet van de bemanning. In nacht en ontij moesten schoten worden verwisseld, zeilen wor den gereefd en de ra moest eveneens met kunst en vliegwerk worden bedwongen. Midden in de vierde nacht knapte door de sterke wind een schootblok, waar door tevens een gat in de railing werd geslagen. Bootsman Botte hanteerde de waterpomptang echter met gezwinde hand, zodat ook dit euvel in korte tijd ivas geklaard. Donderdag zeilt de Eendracht richting Oyster Bay, om vervolgens voorde laat ste ruk te koersen naar New York. Het spektakel dat daar zal worden opge voerd. belooft iets geweldigs te worden. Chinese vuurverkspecialisten zijn aangetrokken voorde fabricage van het grootste vuurwerk ooit ter wereld afge stoken. De ontvangst in New York wordt door de bemanning dan ook met span ning tegemoet gezien. Voorlopig rusten de trainees uit van de vermoeienissen van de afgelopen zeereis. De havenstad Newport heeft kosten noch moeite gesp aard om de geteisterde bemanningen van de Tall Ships een warm onthaal te bieden. VLISSINGEN - De in het zwembad te Vlissingen gehouden zwemvierkamp tussen de recreatieve zwemploegen van de Stormvogel, Scheldstroom, de Schelde en de Zuidwester is in een ruime overwinning geëindigd voor het Vlissingse Stormvogelteam. Het ver zamelde in totaal 861 punten, tegen de Schelde 696, Scheldestroom 638 en de Zuidwester 548 punten. De Stormvogel-zege is geen moment in gevaar geweest. Vooral bij de jongens waren de Vlissingers erg goed. Van de 24zwemonderdelen wonnen er liefst 14. Vooral Jan Murre van de Stormvogel- ploeg maakte op de 50 meter vrije slag de uitstekende tijd van 30.1. De uitslagen waren: Meisjes onder de 10 jaar 50 meter rugslag: 1 Mirjam van Dun. Stormvogel 51 9: 2 Astrid Otte. de Schelde, 53.8; 3 Marjolein Berendsen, Stormvogel 54.0. 50 meter vrije slag: 1 Marina Notebaart, Scheldestroom 44,0: 2 Wendy van Damme Schelde 50.9; 3 Desiree van de Bossche, Scheldestroom 52.4 AJVISTERDAM-TonnyFcnszalzogoed als zeker zijn voetbalcarrière moeten beëindigen. De in Arasterdam wonende Telstar-speler kreeg twee weken gele den „w at kramp en prikken in de borst" en liet zich in de Boerhave-kliniek on derzoeken waar een hartcardiogram werd gemaakt. Fens: „Omdat dat niet in orde was ben ik opgenomen en ben ik negen dagen geobserveerd. Wat er nu precies aan de hand is kon men niet zeggen. Een spe cialist vermoedde dathet tegen een har tinfarct heeft aangezeten en adviseerde me om me verder te laten onderzoeken in het Wilhelminagasthuis, ook hier in Amsterdam; Daarvan kan ik ieder mo ment een oproep krijgen". Vooruitlopend op de uitslag van het tweede onderzoek stelt Fens vast: „Het is voor 99 procent zeker dat voetballen voor mij van de baan is". Fens, die 30 jaar is. is acht seizoenen bij Telstar ac tief geweesL 50 meter schoolslag: 1 Astrid Otte. Schelde stroom 52,5; 2 Ingrid Toesseint, Schelde stroom 56.0; 3 Marine Notebaart, Schelde stroom 56.0. Meisjes onder de 12 jaar: 50 meter vrije slag: 1 Monique Kareis, Scheldestroom 42.0: 2 Inge Bouman Stormvogel 52.2; 3 Suzan van de Laan Zuidwester 43.6. 50 meter schooslag. 1 Kitty Kruidenier. Scheldestroom 47.4, 2 Mariette Bilius Storm vogel 50.5:3 Belinda J ansen. Zuidwester 51.2. 50 meter rugslag: 1 Kitty Kruidenier, Schel destroom. 45.9; 2 Suzan van der Laan. Zuid wester 46.6: 3 Anja de Kam. Stormvogel487.6 Meisjes onder de 14 jaar: 50 meter schoolslag: Yvonne Polman. Storm vogel 45.0: 2 Angelique Lansu. Stormvogel 45.6; 3 Nanda Marcusse. Stormvogel 46.5. 50 meter rugslag: 1 Miranda Kloet. Stormvo gel 40.6. 2 Angelique Lansu, Stormvogel 44.8 3 Nanda Marcusse. Stormvogel 46.7. 50 meter vrije slag: 1 Miranda Kloet. Stomvo gel. 34.5; 2 Ria van der Hoof. De Schelde 37.9.3 Jeanine Verbeek. Stormvogel 40.0. Meisjes onder de 20 jaar: 50 meter rugslag: 1 Mrijam Baart, de Schelde 39.1; 2 Nel Huige. Stormvogel 40.0; 3 Mieke Asselman Schelde 42.5. 50 meter vrije slag: 1 Mieke Asselman, De Schelde. 34,3; 2 Anja de Vlieger. Stormvogel 36.4; 3 Nel Huige. Stonnvogel 37.6. 50 meter schoolslag: 1 Joke Keyme.. Storm vogel 44.3; 2 Marian Baart, de Schelde, 44 6; 3 Anja de Vlieger Stonnvogel 46.1 Jongens onder de 10 jaar: 50 meterschoolslag: 1 Hans Murre. de Schelde 469 6; 2 Andre Gruissen De Schelde 54 2: 3 Tony Vinke Scheldestroom 54.9. 50 meter rugslag: 1 Olaf Lansu. Stormvogel 46 5.2 Patrick van Haaren, Zuidwester 52.1, 3 Roel van Houte Stonnvogel 52.6 50 meter vnje slag: 1 Johnny Reinhout Schel destroom 41.4; 2 Mark Dienngs. Schelde stroom 43.2; 3 Eric Willems Stormvogel 44.0. Jongens onder de 12 jaar 50 meter rugslag: 1 Robert van Peenen Stonnvogel. 44,5.2 Sjaak Leijnse. Stonnvogel 54 4; 3 Roel van de Mast. Stormvogel 46.7. 50 meter vrije slag- 1 Robert van Peenen. Stormvogel 38.2; 2 Sjaak Leijnse Stormvogel 39.0, 3 Benno Pieters, Scheldestroom 40.7. 50 meter schooslag: 1 Rudie Haaze. Stonnvo gel 49.7; 2 Peter Antheunlssen, Zuidewester 50.6; 3 Jan Casteleijn, De Schelde 50.8. Jongens onder de 14 jaar: 50 meter vrije slag: 1 Jan Murre, Stormvogel 30 7; 2 Roland Elve Stormvogel 34.1, 3 Frans Comelissen Stormvogel 35.0 50 meter schoolslag 1 Roand Elve Stormvo gel 41.6; 2 Fma Comelissen Stormvogel 46.0; 3 Erik Vermeulen de Schelde 47.1 50 meter rugslag: 1 Jan Murre Stonnvogel 35.4; 2 Ger Jan Marsfije. de Schelde 39.9; 3 Levien de Nooljer de Schelde 43.0 Jongens onder de 20 jaar: 50 meter schoolslag: 1 Frank Woltman Stonnvogel 39.8: 2 Theo Sturms de Schelde 43 2: 3 André Reynhout, Zuidwester 44.9. 50 meter rugslag: 1 Gerjan Blankaert Storm vogel 38.0; Johnny Lere Stormvogel 39 0: 3 Guus Acke de Schelde 39.9. 50 meter vrije slag: 1 Theo Sturms de Schelde 31.7; 2 Gertjan Blankaert Stonnvogel 32.1. 3 Frank Woltman Stormvogel 32 4 PORT LUIS - Arabische cn Afri kaanse landen hebben gedreigd de olympische spelen in Montreal te boycotten en verscheidene Westerse geïndustrialiseerde landen op de zwarte lijst te plaatsen in het kader van hun streven de regering van Zuid-Afrika te isoleren en ten val te brengen. Een officiële woordvoer der van de jaarlijkse bijeenkomst van de 47 leden tellende organisatie voor Afrikaanse eenheid verklaar de, dat de OAE-landcn de olympi sche spelen zullen boycotten als Nieuw -Zeeland wordt toegestaan daaraan deel te nemen.De conferen tie kwam met dit dreigement nadat Nieuw-Zeeland vorige week een rug by team naar Zuid-Afi'ika liet gaan en daarmee de Afi ikaanse pogingen om Zuid-Afrika op het gebied van inter nationale sportgebeurtenissen te iso leren doorkruiste.De woordvoerder zei. dat elk land, dat Zuidafrikaanse sportlieden in de gelegenheid stelt aan wedstrijden deel te nemen, even eens op de zwarte lijst van de OAE zal worden geplaatst. De boycotresolu tie zal de komende dagen worden op gesteld. Zij moet nog worden goed gekeurd door de voltallige vergader ing van de ministers van buiten landse zaken van de OAE en ver volgens door de staatshoofden, die op 2 juli hun bijeenkomsten begin nen. Volgens de woordvoerder zal voorts een ontwerp-resolutie aan de topconferentie worden voorgelegd voorstellende een zwarte lijst aan te leggen van alle Westerse geïndustria liseerde landen, die handel met Zuid-Afrika drijven. Men verwacht dat tientallen, wellicht honderden westerse ondernemingen daardoor getroffen worden. „Deze ondernemin gen kunnen niet van walletjes eten.Zij zullen moeten kiezen tussen Zuid-Afrika en de rest van Afrika'. aldus de OAE-woordvoerder. Het Nieuwzeelandse olympische comité heeft verklaard het volkomen onlogisch te vinden dat alleen Nieuw-Zeeland het slachtoffer van represaillemaatregelen van de kant van de OAE-landen zou zijmHet IOC-lid Cross zei. dat de tournee van het Nieuwzeelandse rugby team door Zuid-Afrika volledig buiten de be moeienissen staat van het Nieuwzee landse olympische comité, het inter nationaal olympisch comité of de olympische spelen. De tournee is georganiseerd door de Nieuwlandse rugbybond, een volslagen autonome organisatie. Hij zei dat Nieuw- Zeeland één van de 26 landen is die in de afgelopen jaren wedstrijden in Zuid-Afrika hebben gespeeld en dat 22 landen Zuidafrikaanse sportploe gen hebben ontvangen. ,Ik zie niet in waarom dan alleen Nieuw-Zeeland wordtaangepakt'. IADVERTENTIE Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. AXEL - De volleybalclub Voorwaarts uit Axel heeft in de Eurohal te Zelzate een toernooi gehouden voor dames en heren. In totaal waren 16 teams aanwe zig. Ze waren ingedeeld in vier poules. Na de eindstanden in de poules werden kruiswedstrijden gespeeld en vervol gens de finales. De overwinning ging bij de heren naar Savok uit Sas van Gent, dat in de finale het toch weer ver rassend sterke team van Voorwaarts klopte. Zowel Savok als Voorwaarts was in de finale terechtgekomen door het winnen van de kruisfinales. Beide teams zaten m eenzelfde poule en wonnen hun wedstrijden tegen Verde- gem en Athanatos II. Dat betekende dat Athanatos, de winnaar van de b-poule moest uitkomen tegen Voorwaarts en Savok tegen de Sterre. Savok haalde het maar net door een 15-10 overwinning en een 15-11 nederlaag. Voorwaarts won na twee uitstekende sets met 15-11 en 16-14. In de finale won Voorwaarts de ope ningsset met 15-4, maar daarna her stelde Savok zich met 15-13 en 15-10. De Sterre won met 15-3 en 15-7 van Athana tos in de strijd om de 3e plaats. Bij de dames werd het meesterschap van het team van Morres al in de poule wedstrijden duidelijk. De overwinnin gen op Savok (15-3 en 15-3), Voorwaarts (15-6 en 15-2) en Veronica 74 (15-6 en 15-8 kwamen zonder moeite tot stand. Door een overwinning op Voorwaarts en een gelijspel tegen Veronica wrd Savok in deze poule maakten de teams van Athanatos de dienst uit. Beiden hadden echter in de kruisfinale geen schijn van kans. De Morres-dames klopten daarna Savok in een vrij eenzijdige finale (15-0 en 15-4). Heren: Savok-De Sterre 1-1, Athanatos 2-Veronica 0-2, Voorwaarts 2-Verdegem 2-0, Athanatos 1-Voorwaarts 1 0-2. Dames: Voor waarts 1-Voorwaarts 2 2-0. Morres-Athanatos 2 2-0, Athanatos 1-Savok 0-2, Veronica-De Sterre 2-0. Finales heren: Savok -Voorwaarts 1 2-1. De Sterre-Athanatos 1 2-0. Veronica-Voorwaarts 2 2-0, Athanatos 2-Verdegem 2-0. finale da mes: Morres -Savok 2-0, Athanatos 1-Athanatos 2 2-0, Voorwaarts 1-Veronlca 1-1, Voorwaarts 2- de Sterre 1-1. De eindstanden heren: 1 Savok Sas van Gent; 2 Voorwaarts 1, Axel; 3 De Sterre. Zuiddorpe; 4 Athanatos 1, Kloosterzande; 5 Veronica, St. Maartensdijk; 6 Voorwaarts 2, Axel: 7 Atha natos 2, Kloosterzande; 8 Verdegem, Oost- burg. Dames: 1 Morres Hulst; 2 Savok, Sas van Gent; 3 Athanatos 1, Kloosterzande; 4 Atha natos 2, Kloosterzande: 5 Voorwaarts 1, Axel: 6 Veronica. St. Maartensdijk; 7 Voorwaarts 2. Axel; 8 De Sterre, Zuiddorpe. Schipper Juta loonde zich tevreden met de plaats van de Eendracht In het klas sement, hoewel het hem speet dat de schoener voor de tweede keer t ijdens de race de eindstreep niet op tijd haalde. Het debacle van het binnenvaren op de motor is de schoener tijdens de derde etappe in ieder geval bespaard geble ven. Iels waarop de voltallige beman ning van de Eendracht trots kan zijn, gezien de erbarmelijke zeilomstandig- heden waaronder de Tall Ships Race heeft, plaatsgehad. Stilte Nog steeds heerst een onbegrijpelijke stille rond de silttalie in de kop van de solo-zeilrace over de oceaan. De organi satie in Londen verzekerde ons maan dagmorgen opnieuw dat de winnaar maandag of dinsdag in Neioport zal fi nishen. maar dat deed ze vorige week woensdag ook al. De laatst bekende positie van Alain Co las met Club Méditerrannée was 41.20 N en 66.16 W,- dat was inderdaad nog maar enkele honderden mijlen van de Ameri kaanse kust. Grote vraag daarbij is, waar zich op dit moment Taberly met Penduick VI bevindt. Ook van de over ige nog ruim 90 van de 126 gestarte deelnemers is er iveinig of geen nieuws. Henk Jukkema heeft na cle vorige week zondag geen positie meer opgegeven, hetgeen erop duidt dat er geen andere schepen in zijn omgeving geweest zijn. De Nederlander Gerard Dijkstra, die uitgevallen is en in Plymouth de schade laat herstellen, was van plan dit wee kend opnieuw te starten, maar het duurde langer dan voorzien was en het is nog niet bekend wanneer Dijkstra wèt weg kan. Bijzonder nieuws kwam nog van een Engelse deelnemer, die in aan varing kwam met een walvis. De vis ver volgde de reis, het schip moest de strijd staken. ORONO (ANP) - De 26-jarige Gerrifc Wolsink heeft in Orono (Can) de grote prijs van Canada, tellende als negende van de twaalf races in de strijd om het wereldkampioenschap cross 500cc- klasse, op overtuigende wijze gewon nen. In de stand voor het wereldkam pioenschap beeft Wolsink de leiding overgenomen van de Belg Roger Decos- ter. Wolsink won beide manches en werd op de tweede plaats verrassend gevolgd door de Amerikaan Brad Lackey. Vier voudig wereldkampioen Roger de Cos- ter moest in de eerste manche met mo- torpech uitvallen,maarverzameldeinde tweede manche, dankzij een tweede plaats, nog twaalf punten. De voor sprong van Wolsink in de strijd om de wereldtitel bedraagt vier punten op De Coster. Beide rijden op een SuzukL Derde is de Westduitser Weil op een Maico. De uitslag van de grote prijs van Canada is: 1 Gerrlt Wolsink (Ned) op Suzuki 30 punten; 2 Brad Lackey (VSt) op Husqvarna 22 punten; 3 Sjaak van Velthoven (Bel) op KTC met 14 punten: 4 Ake Jonsson (Zwe) op Maico 13; 5 Roger de Coster (Bel) op Suzuki 12; 6 Graham Noice (GBri op Maico 10; 9 Pierre Karsmakers (Ned) op Honda 5. De stand in de strijd om het wereldkampioen schap 500 cc is: 1 Wolsink 170 punten; 2 De Coster 166 punten, 3 Weil iWDl) 119 punten. VLISSINGEN - De motorsportvereni ging. De Uitlaat hield haar zevende elubwedstrijd van dit seizoen op het crossterrein aan de Sloeweg te Vlis- singe Oost. Of het door het zeer warmeweer kwam of al door de vakanties is niet precies na te gaan, maar zeker was wel dat de opkomst niet maximaal was. Bij de zijspannen was geen der combina ties aanwezig. Vanwege de hitte waren de manches wat ingekort, maar voor de klasse 250 cc en 500 cc origineel was dit nog niet ge noeg en kwamen de meeste rijders in een dusdanige staat over de finish dat met meerderheid van stemmen van deze ca tegorie rijders werd besloten de tweede manche te laten vervallen bij de club wedstrijd op 12 augustus deze manche extra te laten verrijden. De overige categorieën reden wel twee manches en daarin was de volgorde van de eerste vijf rijders in de le manche van de 50 cc origineel. 1 Ko Koppejan, 2 Jac. Gers, 3 Jan Volmer, 4 Ronnie Stroo en 5 Rudie Kuzee. In de 2e manche was de eindstand van de eerste vijf rijders 1 Ko Koppejan. 2 Jac. Geers, 3 Ronnie Stroo, 4 Adri Flipse en 5 Jan Volmer. In de klasse 50 cc standaard was de volgorde van de eerste vijf rijders in de le manche 1 Rinus Riemens, 2 Peter Pieterse, 3 Ma- rius Hekhuis, 4 Peter Baars en 5 Wim Kerkhove. In de 2e manche was de ol- gorde 1 Rinus Riemens. 2 Marius Hek huis. 3 Peter Baars, 4 Leo de Vm en 5 Joop de Krijger. In de klasse 250 cc standaard die gelijk meereed met de 50 cc standaardreed alleen Jan Dekker beide manches uitwaarvan in de eerste manche achter Rinus Riemens en in de tweedde manche voor deze. Bij de klasse 125 cc origineel was de volgorde van de eerste vijf rijders in de le man che: 1 Jan van Maldegem, 2 Piet de Vis ser, 3 Hans Witte, 4 Dennis de Engels man en 5 Peter Lampio. In de 2e manche was de volgorde 1 Jan van Maldegem, 2 Dennis de Engelsman, 3 Hans Witte, 4 Hans v. d. Sande en no 5 Ad. Meerman. In de klasse 250 cc origineel was de eind stand in de le manche 1 Leo Ovaa, 2 Dick de Ku der, 3 Sjaak Meulmeester, 4 Jan Bouten en 5 Jaap Verton. In de klasse 500 cc origineel waren maar 4 rij ders aanwezig, die meereden met de 250 cc origineel en als volgt eindigden: 1 Arie Bom, 2 Piet Bom, 3 Wim v. d. Begen 4 Tonnie de Rijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8