Weer bosbranden in Zuidoost-Brabant Acht Nederlanders in Neufvilles omgekomen Eanes wordt nieuwe president Portugal De facto-erkenning PLO door Amerika verontrust Israël Communistische top bijeen Strijd tegen inflatie voorop in Porto Rico Geen melding wapenakkoord Moskou-Amman Hittegolf houdt aan Vrees voor botulisme in Groningen Dissidenten schrijven communistische topconferentie PZCA In vijf jaar vijftien arrestanten overleden Man bij brand omgekomen Speciaal in Frankrijk EUROPESE HULP MELKVEEHOUDERS DINSDAG 29 JUNI 1976 NOG 14 MENSEN IN ZIEKENHUIZEN BRUSSEL (ANP) - De Belgische spoorwegen hebben maandaga vond meegedeeld dat volgens de laatste gegevens bij het spoor wegongeval in Neufvilles in België tien mensen zijn omgekomen. Maandag, tegen de avond, waren nog veertien mensen in hospita len opgenomen. De andere bij het ongeluk gewonde mensen konden inmiddels de ziekenhuizen waarin ze waren opgenomen, verlaten. Van Bfljderveen. 17 jaar. Amsterdam, haar moeder. mevrouw Van Blijderveen-Spenekes, 48 jaar, Amster dam. haarzusje, mevrouw Biyieven-van Bljjderveen. 20 jaar, Veronica Rottier, 16 jaar, Schiedam. Haar vader is gewond en ligt in een ziekenhuis; mejuffrouw Rerrüjn, 24 jaar, Heinkenszand; mejuf frouw Jeanette Kikkert, 19 Jaar. Oude- schild, (Texel); mevrouw Corstens- Zandvliet. 67 jaar. Nijmegen; Marleen Volgens de officiële opgave zijn de na men van de Nederlanders die zijn omge komen bij de treinramp: mejuffrouw MOSKOU (DPA, AFP, UPI) - Koning Hoessein van Jordanië heeft maandag een elfdaags bezoek aan de Sowjet- Unie, voor wapenaankopen, afgesloten. Een gemeenschappelijk communique maakte echter geen melding van een akkoord over Russische militaire hulp voor Amman. Hoessein heeft voor zijn vertrek naar de Sowjet-Un ie gezegd dat hij hoopte in de Sowjet-Unie een lucht verdedigingssysteem te kopen. In hun communique stellen Jordanië en de SowjetrUnie Israël aansprakelijk voor de naar hun mening 'de vrede en de internationale veiligheid' in gevaar brengende spanning in het Midden- Oosten. Die spanning was het resultaat van de 'voortdurende Israëlische agres sie tegen de arabische landen' en van zijn weigering de 'legitieme nationale rechten' van de Palestijnen te erkennen. Beide landen gaan ervan uit dat een •rechtvaardige en duurzame vrede' in het Midden-Oosten slechts door een al gemene regeling, niet via 'partiële maatregelen' kan worden bereikt. Aan zo'n algemene regeling zouden volgens de twee landen alle 'direct belangheb bende partijen', met inbegrip van de PLO (Palestijnse bevrijdingsorganisa tie'. moeten meewerken. Directe aanleiding tot de „de facto- erkenning" is de evacuatie van Ameri kaanse burgers uit Beiroet geweest Deze operatie is door de PLO in samen werking met de Amerikanen georgani seerd, en Kissinger heeft de PLO daar achteraf langs onofficiële diplomatieke kanalen voor bedankt. Op het Israëlische ministerie van bui tenlandse zaken wordt op twee niveau's gewerkt. In Washington heeft de Israëli sche ambassade geprotesteerd tegen deze flirt met de PLO (geen officieel pro test overigens), en aan de pers wordt vertelt dat er geen sprake is van toena dering tussen Amerika en de PLO. „Integendeel", zei een functionaris, „de invloed van de PLO is aan het afnemen Zeer warm Droog, zonnig en warm tot zeer warm weer met maximumtemperaturen van 28 graden in de kustgebieden tot 33 graden plaatselijk in het binnenland. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit noordoost tot oost. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag opgesteld door het KNMI. Weinig verandering. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor woensdag: aantal uren zon 10 tot 16; min. temp.: omstreeks 17 graden; max. temp.: omstreeks 29 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 8 tot 16: min. temp.: omstreeks 16 graden: max. temp.: omstreeks 28 graden: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent: kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Zeeland zucht nog steeds onder een hit tegolf. Maandag bereikten de middag- temperaturen waarden van bijna 31 graden, weliswaar iets koeler dan zon dagmiddag maar nog steeds heet ge noeg om de bevolking in grote getale naar het strand te jagen. Zeeland was overigens niet de warmste provincie. In Volkel, Eindhoven en Deelen werden temperaturen gemeten van 33 graden en hoger. De meest 'koele' plaats in Nederland was maandag Den Helder. Daar werd het- en dat was vooral te wijten aan een Smit. 17 jaar. Enkhuizen; een Ameri kaans meisje, mejuffrouw Crure. Nog een slachtoffer is ongeïdentificeerd. De Belgische spoorwegen trachtten maandag één lijn bij Neufvilles te her stellen Het treinverkeer zowel natio naal als internationaal, wordt momen teel omgeleid. Dat leidt bij de meeste treinen tot een half uur vertraging, al dus de Belgische spoorwegen GRONINGEN (ANP) - Uit de vijvers van het Noorderplantsoen in Gronin gen zijn maandag in de loop van de dag dertig dode eenden gehaald. Gevreesd wordt dat hier opnieuw sprake is van botulisme. De eenden zijn voor nader onderzoek opgestuurd naar het labora torium van de provinciale gezond heidsdienst voor dieren in Groningen. Het onderzoek zal moeten uitwijzen of hier inderdaad sprake is van botulisme dat bij bepaalde vormen besmettelijk kan zijn voor mensen. Botulisme komt vaak voor bij temperatuurverhoging van water, waardoor de clostridiumbac- terie zich snel en krachtig ontwikkelt. Het Turkse jongetje Omer Bozkurt uit Den Haag, dat sinds vrijdagmiddag werd vermist, is teruggevonden. Sur veillerende agenten troffen de 12-jarige jongen in de nacht van zondag op maandag op de Vaillantlaan in Den Haag aan. Meisje (24) uit Heinkenszand bij de slachtoffers HEINKENSZAND - Een van de dode lijke slachtoffers van de treinramp bij het Belgische Ncufville is de 24-jarige mejuffrouw T. M. Remijn uit Heinkens zand, zo is in de loop van maandag be kend geworden. Mejuffrouw Remijn reisde samen me t haar broer, die bij het ongeluk gewond raakte. Zijn verwon dingen zouden niet van ernstige aard zijn. Het was maandag nog niet bekend wanneer het stoffelijk overschot wordt vrijgegeven. De teraardebestelling zal, vermoedelijk woensdag of donderdag, in Heinkenszand plaatsvinden. PRAAG (RTR) - Een aantal vooraan staande ex-leden van de Tjsechoslo- waakse communistische partij hebben een brief gestuurd naar de communis tische top in Oost-Bcrlijn. Ze verdedi gen daarin hun recht een afwijkende mening te hebben. Tevens beklemto nen ze dat de poging van Alexander Dubcck in 1968 een 'socialisme met een menselijk gezicht' in te stellen nog steeds een onderwerp van gesprek is voor de gehele communistische bewe ging. Een afschrift van de brief werd maandag in Praag terhandgesteld van westerse correspondenten. De dlssisdenten van het huidige Tsjecho-Slowaklje zeggen in hun brief „in te stemmen met, wat al is beklem toond tijdens de voorbereidende fase (van de communistische conferentie). Dat de basis van eenheid van de inter nationale communistische beweging is de geleijkheid en soevereiniteit van alle partijen, het recht van elke partij om onafnhankelijk haar politiek vast te stellen, het recht om kritiek te uiten en de onduldbaarheid van het onderduk- ken van kritische stemmen binnen de beweging." De schrijvers bekrachtigen hun steun aan de 'Praagse lente' van Alexander Dubcek en plaatsen die in het licht van de huidige situatie in Tsjecho-Slowakije. binnen-b uiten land SOARES GENOEMD ALS PREMIER LISSABON (RTR/UPI/AFP) - De stafchef van het leger, generaal Antonio Ram- laho Enaes, is als overwinnaar tevoorschijn gekomen uit de zondag in Portugal gehouden presidentsverkiezingen. Hij versloeg met groot verschil zijn rivalen, admiraal Jose Pinheiro de Azevedo (de huidige premier), de uiterst linkse majoor Otelo Saraiva de Carvalho en de communistische kandidaat, Octavio Pato. Eanes geniet de steun van de drie grootste partijen in Portugal, de sociaal-democraten, de volksdemocraten en de centrum-democraten. GEVOLG EVACUATIE UIT BEIROET (Van onze correspondent) JERUZALEM - .Amerika erkent de PLO de facto". Dat heeft een „hoge Ameri kaanse functionaris''' aan het blad de Washington Star gezegd. Er is in Isral toenemende ongerustheid over een toenadering tussen Amerika en de PLO. Een van de belangrijkste woord voerders van de PLO, Shafiq el Hoot, is op het moment in dc Verenigde Staten en heeft in Washington een groep van senatoren gesproken Om naar Washington te gaan en daar een persconferentie te houden is goedkeu ring van de autoriteiten vereist, en het is de eerste maal dat Amerika zijn goed keuring heeft eehecht aan een PLO-missie van deze aard. als gevolg van het gebeuren in de Liba non en het zou geheel niet in de politieke lijn van Amerika passen om juist nu de status van de PLO op te vijzelen". De Israëlische pers veroordeelt in felle bewoordingen de flirt tussen Amerika en de PLO. „De terreur kan geen aan spraak maken op de facto-erkenning". schrijft het invloedrijke blad Haaretz. „In het licht van de kaping van het Air Franco-toestel moeten de mensen op het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken zich schamen", aldus de krant. En volgens de Jerusalem Post moet Israël Kissinger eens en voor al tijd duidelijk maken dat bet geen pion wenst te zijn die naar wens gespeeld kan worden. lich te bries vanuit zee - niet warmer dan 24 graden. Het Meteo-station te Vlissingen ver wacht dat het tropische weer minstens tot en met donderdag zal aanhouden. Het wordt wel gaandeweg iets koeler en in de middaguren komt er een iets ster kere bries. STRANDWEERSVERWACHTING Hoge drukcentrum boven de Noordzee houdt de situatie zomers. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. Temperatuur 28-30, zeewater 18 graden. Vooruitzichten: nog geen ingrijpende verandering in dit voor dit voor de ba ders fraaie weertype. Weer in Europa Aberdeen zwaar bewolkt 22 graden Athene onbewolkt31 graden Barcelona onbewolkt28 graden Berlijn onbewolkt 32 graden Bordeaux onbewolkt 36 graden Brussel onbewolkt 33 graden Frankfort onbewolkt 34 graden Genève licht bewolkt 30 graden Helsinki zwaar bewolkt21 graden Innsbrück licht bewolkt 29 graden Kopenhagen onbewolkt 24 graden Lissabon zwaar bewolkt31 graden Locarno licht bewolkt 27 graden Londen licht bewolkt 34 graden Luxemburg onbewolkt 33 graden Madrid half bewolkt29 graden Malaga onweer27 graden Mallorca licht bewolkt 30 graden Munchen onbewolkt 28 graden Nice licht bewolkt 28 graden Oslo onbewolkt 2S graden Parys onbewolkt3a graden Rome zwaar bewolkt 29 graden Split zwaai bewolkt 28 graden Stockholm licht bewolkt 24 graden Wenen onbewolkt .29 graden Zünch onbewolkt 29 graden Casa Blanca zwaar bewolkt 26 graden Las Palmas onbewolkt 25 graden ZON EN MAAN J0 juni Zon op 04.23 onder 21.03 Maan op 07.50 onder 2218 Eaens heeft maandag bevestigd dat hij de socialistische leider Mario Soares zal vragen een regering te vormen. Dat wöfdt de eerste niet-voorlopige regering van Portugal sinds 25 april 1974 De re gering zal naar alle waarschijnlijkheid bestaan uit socialisten, en mogelijk uit enkele onafhankelijke ministers. Uit goedingelichte bron is vernomen dat Soares zelf de posten van premier en minister van buitenlandse zaken zal combineren. Generaal Eanes wordt behalve presi dent. ook chef-staf van de strijdkrach ten. Hij neemt beide functies over van generaal Francisco da Costa Gomes, die op 30 juni 62 jaar wordt en dan met pen sioen gaat. De kiescommissie zal op 5 juli officieel generaal Eanes uitroepen tot gekozen president. De nieuwe regering zal zich gedwongen zien tal van impopulaire maatregelen te nemen om de aangeslagen economie in het goede spoor te brengen. Gezien het aanzienlijke stemmenpercentage (bijna 17 procent) dat naar de linkse 'volksmacht-kandidaat' majoor Otela Saraiva ging, mag de regering rekenen op verzet daartegen van een deel van de arbeiders. De communisten hebben opmerkelijke weinigstemmen gekregen (nog geen 8 procent), ongeveer de LISSABON- De leider van de Portugese Sociaal-Democraten Mario Soares. de man. die nu reeds is gekozen tot de nieuwe minister-president van Portu gal, gefotografeerd bij het uitbrengen van zijn stem helft van hun aanhang bij de parle mentsverkiezingen. Wet en orde Eanes heeft maandag gezegd dat de wet nooit weer een dode letter zal worden. „De minderheid zal ae wil van de meerheid moeten respecteren." Eanes zei herhaaldelijk dat wet en orde zullen worden gehandhaafd en waarschuwde de communisten en uiterst links zich aan de wet te houden of anders de ge volgen te zullen onvervinden. „Geen enkele vorm van opstandige activiteit zal worden toegestaan, uit welke hoek die ook komt." De einduitslag van de Portugese presi dentsverkiezingen (alle 4.032 stemloka len) luidt als volgt: generaal Antonio Ramlho Eanes 2.967.414 stemmen, 61.54 pet admiraal Jose Pinheiro de Azevedo 692.382, 14.36 pet.. Ocatavio Pato 365.371, 7.58 pet.: Majoor Otelo Saraiva de Carvalho 796.392. 16.52 pet; De op komst was 75.42 pet, namelijk 4.855.60 24 van de 6 438.883 geregistreerde kie zers. OOST-BERLIJN - Topfunctionarissen van bijna alle Eu ropese communistische partijen zijn maandag m Oost- Berlijn aangekomen. Ze zullen er deelnemen aan de her haaldelijk uitgestelde en na zeer moeizame voorbereiding totstandgekomen Europese communistische conferentie, die vandaag en morgen wordt gehouden. Het belang van de conferentie wordt zeer groot geacht omdat ze, naar verluidt, het einde zal bezegelen van de leidende rol die het Kremlin tot nu toe heeft vervuld in de communistische en arbeidersbeweging m de wereld. UU diverse bronnen wordt bevestigd dat Moskou deze hoge prijs heeft moeten betalen om de conferentie te doen plaatsvinden. Het wordt daarom goed mogelijk geacht dat de bijeenkomst in Oost-Berlijn de taaiste zal zijn In haar soort. Op de foto: de Russische leider Bres) new flinkst en presi dent Tito van Joegoslavië, die aan de vooravond van de conferentie een onderonsje hadden (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - In dc afgelopen vijf jaar zijn in de Nederlandse politiebureaus vijftien arrestanten overleden. In zes gevallen was de oorzaak zelfmoord; de overige negen personen overleden als gevolg van ernstige verzwakking door langdurig alcoholgebruik. Aldus de ministers Van Agt (justitie) en De Gaay Fortman (binnenlandse zaken) en staatssecretaris Hendriks van volksge zondheid in antwoord op kamervragen van de KVP- leden mevrouw Cornelis sen en Van Srhaik. De bewindslieden stellen in hun ant woord dat de politie steeds aandacht geeft aan de toestand waarin de in te sluiten persoon verkeert. Zij zien dan ook geen aanleiding om alle personen, die in kennelijke staat van dronken schap of onder vergaande invloed van verdovenden middelen op straat wor den aangehouden, eerst medisch te la ten onderzoeken alvorens tot. insluiting over te gaan Bovendien is het twijfe lachtig of het steeds mogelijk is dat art sen - daargelaten of deze altijd beschik baar zijn - een volledige diagnose kun nen stelllen bij bovengenoemde perso nen". aldus de bewindslieden. Zij wijzen erop dat als de toestand van de arres tant er aanleiding toe geeft, de politie altijd medische hulp inroept. Mevrouw Cornelissen en de heer Van Schaik hadden de bewindslieden ge vraagd of het niet nodig is om de zoge naamde dronkemanscellen aan te pas sen aan de moderne medische en sociaal-psychologische inzichten in het verschijnsel van overmatig drankge bruik. alcoholisme, druggebruik en ver slaving. ..Bij de inrichting van de arrest tantencellen wordt zoveel mogelijk re kening gehouden met de moderne in zichten". aldus de bewindslieden" ROTTERDAM (ANP) - Een 84-jarige Rotterdammer, de heer C. F. B. Goosen, is maandagmiddag om het leven geko men bij een brand in zijn woning aan de Aelbrechtskade. De oorzaak van de brand was vermoedelijk kortsluiting. De bejaarde man werd nog naar het Dijkzichtziekenhuis gebracht, maar daar kon men niets anders doen dan het vaststellen van de dood De woning, ge legen op de tweede verdieping, brandde geheel uit. De rest van het pand bleef gespaard. BRUSSEL <ANPi - De Europese commissie, het dagelijks bestuurvan de EEG. heeft maandag besloten die melkveehouders in Europa die het zwaarst door de droogte worden getroffen, te helpen met speciale maatregelen. De ministers van landbouw van de EEG hebben vorige week tn Luxemburg hun principiële toestem ming voor dit soori maatregelen verleend. In Bretagne. Normandiê en enkele andere streken m Frankrijk zullen 10 000 ton vlees van melkkoeien tegen een gegarandeerde minimumprijs uit de markt geno - men mogen worden. Die maatregel geldt tot het eind van de maand juli. Deze 'extra interventieregeling' geldt alleen voor bepaalde delen ran Frankrijk. De Europese commissie heefl echter ook bepaald dat er hulp gegeven wordt aan de particuliere opslag van rundvlees. Als men voor die hulp m aanmerking wil komen moet men zich er echter toe verbinden het vlees van vier lot zes maanden op te slaan. Pas na die periode mag het op de markt worden gebracht. De Europese commissie hoopt op die manier voorlopig 80.000 ton vlees van de markt te houden. ECONOMISCHE TOP BEGONNEN SAN JUAN (RTR) - Wanneer men een beleid opstelt dat is gericht op ccn geleide lijke groei van de economie, zal niet zozeer de nadruk moeten worden gelegd op bestrijding van de werkloosheid, als wel op bestrijding van de inflatie. Dat is de overheersende mening op de economische topconferentie op Poert© Rico. Presi dent Ford van de Verenigde Staten was één van degenen die deze mening onder woorden brachten. Twee van de zeven landen die op de con- De demissionaire premier van Italië, feren tie zijn vertegenwoordigd. Italië en Aldo Moro. heeft gezegd dat zijn land GrootrBrittanniè. lieten echter een iets waarschijnlijk om steun zal moeten ander geluid horen. Zij wezen erop dat vragen. Hoeveel Italié nodig zal hebben het er op de lange termijn om gaat een kon Moro nog niet zeggen. beleid op te stellen waarin bestrijding van de werkloosheid samengaat met een poging de inflatie op een aanvaard baar peil te houden. Zij waren bang dat eenzijdige nadruk op inflatiebestrijding het herstel van de wereldeconomie zou afremmen nog voordat de Italiaanse en Britse economie de kans hebben gekre gen om zich van de recessie te herstel- ZEKER 1000 HA NATUURGEBIED VERBRAND IN BELGIE EINDHOVEN (ANP) - Een bosbrand heeft maandagmiddag ten zuiden van Eindhoven woedde heeft tien hectare bos verwoest. De brand was omstreeks half drie ontstaan ten oosten van de snelweg Eindhoven-Weert op het gebied van de gemeente Heeze. Vrij kort daarna sloeg het vuur over deze weg waardoor ook ten westen van de autoweg brandhaarden ontstonden. Het autoverkeer moest geruime tijd volledig worden stilgelegd en omge leid. De diverse brandhaarden werden bestreden door een tiental brandweer korpsen uit de omgeving. Ook werden militaire eenheden ingeschakeld. Een vlietuig van de rijkspolitie werd inge zet om de brandweercenheden vanuit de lucht naar de meest kritieke punten te leiden. Nergens deden zich persoon lijke ongelukken voor. Ongeveerom dezelfde öjdhebbenenkele kleinere branden gewoed langs de spoor lijn Eindhoven-Weert in de gemeente Heeze Maandagmiddag is in Helmond vijf hectare bos door brand verwoest. De bosbranden die zondag in de omge ving van Maasmechelen in Belgïè, dicht bij de Nederlandse grens, hebben ge woed. hebben naar raming ongeveer 1000 hectare bos en heide vernield. De bosbranden zijn sinds maandagochtend onder controle maar rond 200 brandbe- strijders moeten nog altijd op hun post blijven omdat zich opnieuw her en der fel opflakkerende brandjes voordoen. Die moeten, aldus een woordvoerder van het rampbestrijdingscentrum, me teen bestreden worden om erger te voorkomen. Volgens hem zijn geen woonwijken of campings in gevaar en worden ok geen andere objecten als munitieopslagplaatsen bedreigd. Het natuurreservaat 'De Mechelse hei de' ongeveer 400 ha groot, is voor ruim de helft vernield. Vooral het biologisch meest interessanten gedeelte van het reservaat is verbrand. Tientallen reeën en korhoenders, die in dat deel van het reservaat hun toevlucht zoeken, zijn hoogstwaarschijnlijk omgekomen. In Zwitserland zijn in het weekeinde grote stukken bos door brand in de as gelegd. De branden, waarschijnlijk ver oorzaakt door onachtzaamheid van dag jesmensen, werden door de voortdu rende droogte bevorderd. De schade is het grootst bij Leuk in het kanton Wallis, waar tussen de drie en vier hectare van het botanisch en geolo gisch waardevolle 'Pfynwald'. in de as werd gelegd len. De Britse premier. James Callaghan. sprak de hoop uit dat het herstel van de Britse economie, dat vooral dankzij de export op gang komt, niet in de kiem zal worden gesmoord door invoerbeperkin gen in landen die economisch sterker 'staan. De Canadese premier. Pierre Tmdeau, wees erop dat het een voordeel is dat he t economisch herstel niet in alle indus trielanden tegelijk op gang is gekomen. Dat betekent dat de moeilijkheden voor ieder land afeonderlijk beter kunnen worden aangepakt. Trudeau zei verder dat de verwachtingen van de industrie landen te hoog gespannen zijn. "Men zal het feit onder ogen moeten zien dat alle wensen niet ineens kunnen worden ver vuld. zo zei hij. President Giscard d"Estaing van Frankrijk deelde mee dat volgens een -voorzichtige raming de reële groei van het bruto nationaal produkl (BNP) van de zeven deelnemende landen dit jaar 5,6 procent zal bedragen. Vorig jaar no vember werd op de topconferentie in Rambouillet een groei voorspeld van 4,25 pet. Vorig jaar is het BNP van de zeven landen achteruitgegaan met naar schattting 1.6 procent. Steun Italië Italië kan rekenen op internationale fi nanciële steun bij bet bestrijden van de gevolgen van de economische crisis. Er werd echter nadrukkelijk op gewe zen dat als Italië een internationale le ning krijgt, daaraan strikte voorwaar den zullen zijn verbonden. Van de Ita liaanse regering zal worden verlangd dat zij tot het uiterste bezuinigt. Er zal overigens pas sprake kunnen zijn van een lening wanneer er in Italië een nieuwe regering is samengesteld. Italië is in onderhandeling met het In ternationale Monetaire Fonds (IMF) over het gebruik maken van zijn laatste mogelijkheid om kredietop te nemen bij dit fonds. President Ford heeft het idee geopperd om aan landen die nog met ernstige betalingsmoeilijkheden kam pen zoals met Italië het geval is. aanvul lende kredieten te verschaffen. Het IMF zou hierbij als "doorgeefluik" moeten fungeren. In Mijdrecht is zaterdag de 11-jarige Sicólaas Vermey door elektroducatie om het leven gekomen. Directie: F. van de Velde. K. Scherphuis en W. F. de Pagter. Hoofdredacteur; G. A. de Kok. Ad junct-hoof dred ecteuren M. P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS; Vlissingen: Walstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Maria 51, iel. (01180) 27651. Goes: Groie Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22, tel. 101150) 4457. Hulst: Sieenstraat 6. iel. (01140) 4058 In de avonduren is de centrale redactie beret var» zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten ken- Advertent ie-afdeling (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie: 101184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533 Overt, edv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37,75; franco per post 42,-; per maand 12,75; losse nummers 0,50 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2'frx tarief. Voor brieven bureau van dit blad I 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3