Succes voor Wil Hartoch op TT: derde in race van de halve liters Etienne Tieleman reed goed in rallycross Axel Zijspanduo Kooy en Vader snelde naar tweede plaats Windsurf Veerse Meer Derde zege Hezemans Twee records: 37 graden en 150.000 toeschouwers Adrie de Korte door defecte motor uit TT DODE TIJDENS AUTORALLY MAANDAG 28 JUNI 1976 De Asser T.T. -Wil Hartog op zijn Suzuki in actie tijdens de strijd in de 500 cc-klasse. De Asser T T.- duel tijdens de race voor midden gecht nr. 7, Barry Sheen (Enge- de Wal (Nederl, Yamaha) en nr. 11 de zioare jongens: de 500 cc-klasse. In hel land) op zijn Suzuki met (links) Piet van Fransman Michel Rougerie op Suzuki. ASSEN - Het succes voor Nederland tijdens de TT van Assen kwam tenslotte even laat als onverwacht. Niet Henk van Kessel, niet Nico Polane, maar Wil Hartog met zijn halve liter Suzuki en - niet in de laatste plaats het zijspanduo Martin Kooy/Rob Vader, zorgden voor dc opvallendste Nederlandse resultaten op het boeierig hete circuit in Drenthe. Wil Hartog, degrasdroger uit het Noordhollandse Abbekerk, nam brutaal de kop in de 500-cc klasse en reed alsof Barry Sheene, dit seizoen al winnaar in Oostenrijk, Frankrijk en Italië, niet bestond. De Brit zou echter toch de Asser TT op zijn naam schrijven, maar de derde plaats van Hartog mocht cr best zijn. Verrassender nog was het optreden van het Amsterdamse koppel Martin Kooy en Rob Vader in het sluitstuk van de dag. de zijspanrace. Normaal gesproken is de zajspanklasse minst interessante. Vandaar ook, dat het met 150.000 toeschouwers bevolkte talud van het Drentse circuit reeds groene plekken ging vertonen, veroor- UitSldQCn zaakt door degenen, die het na de lange, warme dag wel voor gezien hielden. De vroege vertrekkers kregen ongelijk. Voor Nederland werd juist die zijspanrace de succesvolste van de hele dag. Twee seconden slechts weerhielden Kooy en Vader tenslotte van de overwinning maar met hun tweede plaats lieten zij alle groten achter zich. temperatuur, dit in tegenstelling tot de toeschouwers, die constant afgevoerd werden bij dej)e zijspanklasse werd ekenmerkt door voortdurend bezette pits. Vrijwel elke machine moest wel een keertje stoppen en dat maakte het er allemaal niet zo aantrekkelijk op. Des te verheugender was daarom de tweede plaats van Kooy en Vader, die voor het Nederlandse succes zorgden, nadat het koppel Cees en .'an Smith al bij de start was uitgevallen, omdat Jan Smit met de voet onder hel wiel van een andere motor terecht kwam. Mar tin Kooy en Rob Vader zorgden voor een waardig slotnummer van de TT 1976, een evenement waarover niet zo erg lang zal worden nagepraat. De openingsrace in de 50-cc klasse was slechts even aantrekkelijk. De West duitser Rittberger kwam het best weg, maar moest al in de tweede ronde voor rang verlenen aan Eugenio Lazzarini en aan wereldkampioen Angel Nieto. Drie ronden lang bleef de Spaanse ti telhouder achter de Italiaan hangen. Toen vond hij het welletjes, draaide vol gas en verdween uit het zicht van Laz zarini. Met de regelmaat van de klok vergrootte Nieto zijn voorsprong. Voor Lazzarini was er zelfs geen tweede plaats. In de laatste omloop kreeg hij problemen met de koppeling en zakte terug naar de 4e positie. Ncerlands hoop Nico Polane leek lange tijd een goede plaats te gaan noteren: ronden lang streed hij met Theo van Geffen om de vijfde plaats maar moest in de slotronde de strijd staken. Twee records Ook in de meeste andere klassen was er van echte strijd geen sprake. Toch zal de Dutch TT 1976 de geschiedenis in gaan als een heel bijzondere. Er werden namelijk 2 records gebroken, waar van niemand geloofde, dat dat ooit nog zou gebeuren. Allereerst was dat het aantal toeschouivers: met de 150.000 van zaterdag werd het record van 130.00 ruimschoots overtroffen. En dan was er nog dat record, waarmee in feite maar weinigen echt blij zullen zijn ge weest. Toen de thermometer rond het middaguur een temperatuur van onge veer 36-37 graden aanwees, was de warmste na-oorlogse TT-dag (1947-35 graden) naar de altijd nog eervolle - tweede plaats verwezen. Aan echte snelheidsrecords kon zater dag niet worden gedacht. Het Asser cir cuit heeft, in vergelijking met vorige ja ren, een verandering ondergaan. De "kniebocht-' is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een dubbele s-bocht. Een en ander betekende wel, dat de totale lengte met 13.4 meter toenam en daar door was het. logisch, dat de ronde- recors onaangetast bleven. Na de 50-cc klasse volgde de race in de 350 cc. Ook hierin was het element spanning de grote afwezige. Giacomo Agostini leidde, toch wel verrassend, van start tot finish, wereldkampioen Johny Cecotto kwam er niet aan te pas. De Nederlander Boet van Duimen kwam in de derde ronde ten val. toen hij de onderuitgaande Fin Pentti Korho- nen niet meer kon ontwijken. Beiden kwamen er zonder verwondigen van af. Ook in de 125-cc-klasse was er weinig te beleven. Het werd een Italiaans onder onsje tussen Paolo Pileridie in de eerste zeven ronden het veld aanvoerde en Pier Paolo Bianchi. die vanaf de achtste om gang het heeft in handen nam en zege vierend over de streep ging. Pileri. die in de achtste omgang het heft in handen nam en zegevierend over de streep ging. Plieri, die in de achtste ronde ver was teruggevallen, kwam in de slotronde nog sterk naar voren en verdrong Angel Nieto van de zeker lijkende tweede plaats. Niet aan te pas De kwart-liter klasse leek aanvanke lijk een boeiend gevecht te worden. Walter Villa vertrok zeer slecht, maar begon direct aan een opmars. In de tweede ronde lag hij al op de zesde plaats en nam via 4-3-3-2 in de zevende ronde de kop. Op dat moment was ook hier de zaak bekeken. De Japanner Ka tayama, die aanvankelijk het veld leidde was een kansloze tweede. De Ne derlanders kwamen er hoelemaal niet aan te pas. Marcel Ankoné was met de veertiende plaats de hoogste geklas seerde thuisrijder. Het publiek veerde rond de klok van drie weer helemaal op. Wil Hartog ver trok als snelste in de 500-cc klasse en slaagde erin, tot verrassing van ieder een, vier ronden lang Barry Sheene van zich af te houden. Maar in de vijfde ronde toonde de Brit aan. dat hij werke lijk de sterkste is in zijn klasse. De 'Witte duivel uit Abberkerk' stak zijn bewon dering voor zijn Britse collega niet on der stoelen of vanken. „Barry is de sterkste Daar is niet legen ae rijden." Wil Hartog zakte langzaam af naar de vierde plaats en leek zo ook te gaan ein digen. Motorpech van Agostini. die hem in de zevende ronde was gepasseerd hielp hem echter in de laatste klilometer nog aan de derde plaats, achter Sheene en Pat Hennen. De Fransman Coulon kreeg halverwege de race last van de warmte: hij maakte daardoor een stuur fout in de dubbel s-bocht, gooide zijn motor bij de pits tegen het hek en moest worden ondersteund. Hjj was de enige coureur, die problemen had met de 50 cc-klasse: 1 Angel Nieto (Spa) Bultaco. S ronden (69.46 km) in 33 min. 10,4 sec (125,635 k-u), 2. Ulrich Graf (Zwi). Kreidler, 33.28.8 (124,486 k-ui. 3. Herbert Rittberger (WD1) Kreidler. 33.31.7 (124.302 k-u), 4. Eugenio Laz zarini (Ita). Kreidler. 5. Theo van Geffen (Ned), Kreidler. 6 Rudolf Kunz (Wdl). Kreid ler. 7 GerritStrikker (Ned) Kreidler, 8. Engel- bert Kip (Ned), Kreidler, 9. Günter Schirnho- ger(Wdl), Kreidler, 10 Aldo Pero (Ita), Kreid ler. (snelste ronde: Eugenio Lazzarini en Ul rich Graf in 3 38.0 (127.450 k-u). Stand wereldkampioenschap na zes wed- strijden. 1. Nieto 40 punten, 2. Rittberger 37 pnt. 3. Graf 36 pnl, 4. Kunz 33 pnt, 5. Dörflin- ger 24 pnt. 6. Lazzarini 23 punten. 125 cc-klasse: 1. Pier Paolo Bianchi (Ita). Mor- bidelli, 14 ronden (108.05 km) m 46 min 38 sec (139,019 k-u). 2. Paolo Pileri (Ita), Morbidelli, R7.25.2 (136.714 k-u). 3. Angel Nieto (Spa), Bultaco. 47.39.3 (136.039 k-u). 4. Jean Louis Guignabouet (Fra), Morbidelli. 5. Stefan Dör- üinger (zwi), Morbidelli. 6 Anton Mang (Wdl). Morbidelli. 7. Cees van Dongen (Ned). Morbi delli. 8 Eugenio Lazzarini (Ita) Morbidelli. 9 Xaver Tschannen (Zwi). Maico, 10. Pier-Jean Cecchini (Frai z.h.s.. 12. Peter van Niel (Ned), Yamaha. 15 Bert Klaassens (Ned). Yamaha. Snelste ronde: Bianchi in 3.13.7 - 143.438 k-u StanS wereldkampioenschap na zeswedstrij den: 1 Bianchi 60 punten, 2 Pelen 46 pnt, 3. Nieto 28 pnt. 4 van Kessel 20 punten. 5 Tschannen en Dörflibger 14 punten. 250 cc-klasse: 1. Walter Villa (Ita). Harley Da vidson. lórondeni 115.77 km,)47 min. 31.4 sec, (146.160 k-u), 2. Takazumi Katayama (Jap). Yamaha. 4747.6 (145.334 k-u). 3. John Dodds (Aus). Yamaha, 48,09.2 (144,248 k-ul. 4. Gian- franco Bonera (Ita), Harley Davidson. 5 Vic tor Palomo (Spa), Yamaha, 6. Patrick Fer nandez (Fra), Yamaha. 7, Tom Herron (Ier). Yamaha, 8. Bruno Kneubühler (Zwi). Yama ha, 9. Dieter Braun (Wdl). Yamaha. 10 France Unolni (Ita). Yamaha. 14 Marcel Ankone (Ned). Yamaha. 16. Henk van Kessel (Ned). Yamaha Snelste ronde: Villa in 3.05,9 - 149.457 k-u. Stand wereldkampioenschap na zes wed strijden .1 Villa 45 pnt, 2. Katayama 36 pnt, 3. Herron 35 pnt, 4. Mortimer en Bonera 24 pnt, Pentt.1 Korhonen (Fin), Yamaha, 23 pnt. -350 cc-klasse: 1. Giacomo Agostini (Ita), MV. 16 ronden (123,48 km) in 49 min, 30,4 sec 149,658 k-u). 2. Patrick Pons (Fra),Yamaha. 49.54,5 (148,454 k-u), 3. Charles Mortimer (Eng), Yamaha. 50.16.7 (147.362 k-u), 4 Bruno Kneubühler (Zwi), Yamaha. 5. John Dodds (aus). Yamaha. 6. Franco Uncini (Ita). Yama ha. 7 Tom Herron (Ier). Yamaha. 8 Johny Cccotto (Ven). Yamaha. 9. PieterBraun (Wdl). Morbidelli. 10. Philippe Bouzane (Fra), Ya maha, 14. Piet van de Wal (Ned), Yamaha, 15 Bert Struyk (Ned), Maxton. Snelste ronde Agostini in 3.03.1 - 151.742k-u. Stand wereldkampioenschap na zes wed strijden- 1. Cecotto 45 pnt. 2 Mortimer 40 pnt, 3. Walter Villa (Ita). Harley Davidson. 31 pnt, 4. Dodds 27 pnt, 5. Olivier Chevalier (Fra) Ya maha. 25 pnt. 6. Herron 23 pnt. 500 cc-klasse: 1 Barry Sheene (Eng), Suzuki, 16 ronden (123.48 km) in 48 min en 44,9 sec (151 986 k-u). 2. Pat Hennen (Vst). Suzuki. 49 30,5 (149,653 k-u, 4. Alex George (Eng.), Yamaha, 5. Jack Flndley (Aus), Suzuki, 6. John Williams (Eng), Suzuki. 7. Bernard fau (Fra). Yamaha, 8. Rob Bron iNed), (Yamaha), 9. Helmut Kassner (Wdl). Suzuki. 10. David Potter (Eng). Yamaha. 11. Piet van de Wal (Ned), Yamaha Snelste ronde. Sheene In 2 59.6 - 154,699 k-u. Stand wereldkampioenschap na zes wed strijden. 1. Sheene 60 pnt. 2 Phil Read (Eng). Suzuki, en Marco Luchinelli (Ita). Suzuki. 22 pnt, 4. Teuvo Lansivuori (Fin). Suzuki, 16 pnt., 5. Tom Herron (Eng) 15 pnt, 6. Stuart Avan (Nze), Suzuki, 14 pnt. Zijspanklasse: 1. Herman Schmid-Jean Mar tial (Zwi). Yamaha, 14 ronden (108,05 km) ln 48 min en 35,8 sec.l 133,403 k-u). 2. Martin Kooy-Rob Vader (Ned). König, 48.37,9 (133.307 k-ui, 3 Gustav Pape-Franz Kallen berg (Wdl), König, 49 12 5 (131.745 k-u). 4. Werner Schwarzel-Andreas Huber (Wdl). Kö nig. 5. HelmutSchiUlng-Reiner Gundel (Wdl). Aro. 6. Otto Haller-Erich Haselbeck (Wdl), BMW. 7. Dick Greasly-Cllff Holland (Eng). Yamaha. 8. Rolf Steinhausen-Sepp Huber (Wdl). Busch, 9. Jaap Geerls-Jan van Veen (Ned). König. 10. Siegfried Schauzu-Lorenz Clifton (Wdl). Aro. Snelste ronde: Schwarze.-Andreas Huber in 3.16,4-141.251 k-u. Stand wereldkampioenschap na zes wed strijden: 1. Stelnhausen-Huber 33 pnt. 2. Schauzu-Clifton 22 pnt. 3. Creasly-Holland en Schillïng-Grundel 20 pnt, 5. Schwarzel-Huber 19 pnt. 6. Michel-Garcla (Fra). (Yamaha), 17 pnt. -. ASSEN - Zeeuws motorcoureur Ad rie de Korte heeft zijn eerste optre den op de TT in Assen niet kunnen bekronen met een klassering. „In de 'tweede ronde vloog m'n krukas er jUit en toen was het uiteraard ge beurd", meldde de renner uit Melis- kerke triest. Het is de eerste maal in anderhalf jaar, dat De Korte te kampen krijgt met een mechanisch defect. „Vol gens mij kon de krukas nog geruime tijd mee, maar zoiets kan natuurlijk de beste overkomen.1' Vanzelfspre kend moet de Zeeuwse topcoureur deze tegenslag even verwerken voor dat hij zin krijgt om verder te gaan. „Mijn A-licentie heb ik in elk geval binnen", vond hij als schrale troost. FRAAIE PRESTATIE VAN JOSE DE FREL BOLZANO - De Haagse schoonsprings- ter Jose de Frel heeft zaterdag in Bol zano een ftaaie pestatie geleverd door tijdens sterk bezette internationale wedstrijden op de drie meterplank als .vierde te eindigen met een totaal van 421,95 punten voor de tien sprongen. Eerste werd de Oostduitse Christine Koehler met 467.40 punten, voor de Zweedse Ulrike Knape met 457,77 pun ten en de Westduitse Ursula Moeckel met 426.39 punten. De eindstand bij de dames (drie meter) was: 1 Christine Koehler (ODL) 467.40 pnt., 2 Ulrike Knape (Zwe) 457.77: 3 Ursula Moeckel (Wdl) 426.39 4 Jose de Frel (Ned. Morgenstond) 421,95: 5 Helen Koppel (Gbr) 419,88: 6 Haler Estieva (Sov) 415.11 AXEL - De stichting ZEVAC heeft za terdagmiddag op het waterlorencir- cuït in Axel voor de derde maal dit sei zoen een autorallycross gehouden. De organisatiw was ook nu weer perfect maar de publieke belangstelling bleel ver beneden de maat. De temperatuur leende zich cr beslist niet voor en alleen de meest enthousiaste liefhebbers had den er een paar warme uurtjes voor over. De cross op zich was qua bezet ting ook al minder sterk dan de voor gaande wedstrijden. Dat kwam natuur lijk in de eerste plaats door het ontbre ken van Erik de Vliegere. De Porsche motor van z'n VW-kever was niet op tijd hersteld en hiermee ontbrak een van de belangrijkste publieklrekkcrs. Bovendien moesten Appie den Doelder en Ko van de Bossche de strijd vooru ijdig staken Het uitvallen door pech van deze twee plaatselijke favorieten werd overigens uitstekend gecompen seerd in de klasse 1000-1300 cc door de Axelaar Etienne Tieleman met Alfa. Tieleman viel in de eerste manche, toen hü het tegen dKo van de Bossche moest opnemen, door pech uit. maar hjj revan cheerde zich met veel overtuiging. In de tweede manche realiseerde hij zelfs een tijd van 2.26.4, de snelste van de dag, Ook in de laatste manche reed Etienne Tieleman tegen Wies de Keizer gemak kelijk naar een overwinning en plaatste zich hierdoor voor de superfinale. Appie den Doelder viel in de tweede manche uit door een defecte achterwie lophanging. Hij reed in de manche tegen Ko van de Bossche, die in de derde man che niet meer zou uitkomen wegens een afgebroken motorrubber. Appie den Doelder na z'n uitvallen: „Erg jammer, wantik had toch nog wel een goede kans om in de finale te komen In de klasse tot 1000 cc won Rob Seitsinger gemak kelijk voor de Axelse favoriet Siem van Hoeve. Seitsinger liet Siem van Hoeve al in de eerste manche achter zich meteen tijd van 2 46,9. Siem van Hoeve reali seerde toen 2.48.6. In de tweede manche zat Van Hoeve weer in een reeks met de crosser uit Ossendrecht. Seitsinger reed nu 2.43.1. Van Hoeve kwam niet verder dan 2.50.9. Siem van Hoeve won wel z'n laatste manche tegen Miel van der Lin den en Jaap de Jonge Gilly Rouw uit Terneuzen eindigde in deze ca tegorie op de derde plaats. In de klasse 1301-1500 cc haalde de Bel gische crosser Comelis van Ham Kem- zeke) het maar net voor Adrie van Brug gen. Beide crossers eindigden met een totaal aantal punten van deze drie. evenals trouwens Noud van der Laak uit Goes. Van Ham ging door een betere to taal tijd over naar de superfinale. Arjaan de Pooler uit Axel was de snelste in de categorie 1501 cc en hoger. De Pooter reed in de le manche al naar een gemakkelijke overwinning in een tijd van 2,33.9. In de tweede manche moest hjj het opnemen tegen Peter Snoodijk uit Axel en Oscar van Waesberge uit Koewacht. Ook nu won De Pooter maar z'n t\jd van 2.39.0 werd nog overtroffen door Jaap Mans. Mans en De Pooter waren in de laatste manche ingedeeld ui dezelfde reeks, maar Mans moest de strijd staken. Jorch Michael uit Terneuzen werd in de totaalstand tweede voor Peter Snoodijk en Oscar van Waesberghe. Bij de dames ging de overwinning naar Anita van Britsom De Axelse won de le manche in 3.00.0 voor Bora Koster. In de tweede manche haalde ze het voor An- net van de Wege en alleen in de latste reeks moest ze de Terneuzense Mientje Michael voor laten gaan. De tijd van Mientje Michael. 3.00.1 benaderde de snelle tijd van Anita van Britsom in de eerste manche tot op een tiende secon de. In de superfinale was de startvolgorde: 1 Rob Sietsinger (tot en met 1000 cc). Daarna volgde op 5.4 seconden Cornelis van Ham J1301-1500 cc). 9.2 seconden la ter ging Aijaan de Pooter van start en 16.21 seconden daarna startte Etienne Tieleman (winnaar 1000-1301 cc) als laatste. Van Ham ging al in de eerste ronde Rob Seitsinger voorbij. De Pooter bleef 3e maar hij kroop wel dichter naar de leiders toe, evenals Etienne Tiele man Tieleman kwam in de tweede van de vijf af te leggen ronden naar de derde plaats en in deze volgorde gingen ze de laatste ronde in. Om beurten namen Van Ham. Tieleman en De Pooter de leiding en pas in de laatste bocht viel de beslissing. Etienne Tieleman bewees toen dat hjj niet toevallig de snelste tijd van de dag had gereden De uitslagen: dames 1 Anita van Britsom. Axel/vw: 2 Mientje Michael. Temeuzen/vw: 3 Annet van de Wege. Axel/VW; 4 Bora Koster, Hoek/VW Tot 1000 cc: 1 Rob Seitsinger. Ossend- recht/Slmca; 2 Siem van Hoeve, Axel/NSU: 3 Gilly Rouw, Terneuzen/Simca; 4 Emiel van der Linden, Axel/Toyota: 5 Jaap de Jonge. Breskens/NSU; 6 Ko Gulljam, Philippi- ne/NSU; 7 Jan de Vos. Zaamsiag/Simca; 8 Ri- nus Crince. Koewacht/Saab; 9 Fred van Don selaar. Den Haag. 1000-1300 cc; 1 Etienne Tieleman, Axel/Alfa; 2 Ko van de Bossche, Hoek/NSU; 3 Digny Sin- ke, Kloetinge/Ford; 4 Wies de Keizer, Axel/Mini; 5 Rudy van der Linden, Axel/Re nault; 6 Appie den Doelder, Axel; 7 Annet van de Wege, Axel/VW; 8 J, Thijs,. Hoogerhei- de/Fiat. 1301-1500 cc: 1 Com. van Ham, Kemzeke/VW; 2 Adrie van Bruggen, VW; 3 Noud van dei Laak, Goes/Ford: 4 Peter Vermeulen, Kwa- dendamme/VW; 5 Henk Hirdes, Rilland- Bath/VW: 6 Cesar van de Vijver. Terneu- zen/VW; 7 Machiel Guerand, Axel/Ford. 1501 en hoger 1 Arjaan de Pooter. Axel/Saab; 2 Jorg Michael, Temeuzen/Honda: 3 Petei Snoodijk. Axel/VW; 4 Oscarvan Waesberrghe Koewacht/Porssche; 5 Jan van Iwaarden. Goes/Ford: 6 Rinus Dekker. Zaamslag/BMW; 7 Jaap Mans. Slulskil/Honda; 8 Jaap den Beer. Axel/Ford: 9 Peter van de Kasteele. Be rger! op Zoom; 10 Kees Quaak, Axel/VW. Anita van Britsom (links vooraan) win nares bij de dames is hier tijdens de au torallycross te Axel in duel met Annet van de Wege. - - Wmé KAMPERLAND - De eerste wind- surfwedstrijden op het Veerse Meer zijn een succes geworden. Zesent wintig dames en heren hadden zich zaterdagmiddag bij de NV Kamper land laten inschrijven om in vier manches hun onderlinge krachten te vergelijken. In die vier races bleken Floor en Piet de Groot uit Zwijnd- recht de sterksten, telkens waren ze op de eerste plaatsen te vinden. Nu staat al vast half augustus opnieuw zo'n evenemente zal plaatsvinden. De WV Kamperland had een kleine baan uitgelegd bij de Schutteplaat, met drie boeien. Het bleek al gauw dat de start van een windsurfwed- strijd een onoverzichtelijk geheel is met in het water liggende zeiltjes en boards kris-kras door elkaar. De or ganisatie pastte zich pijlsnel aan dooreen boot met officials vlakbij die lijn te leggen voor controle. Een extra moeilijkheid was voorts dat wanneer iemand de machtoverzijn vaartuigje verloor en te water ging. dit een ket- tingreactie teweeg bracht waarbij hier en daar massale 'zwempartijen' voorkwamen. Eenmaal op weg was het bezeilde eerste rak geen pro bleem. maar bij de eerste boei ont stonden nogal wat moeilijkheden voor onervaren zeilers. Ze konden de boei niet in een keer ronden en som migen kwamen pas na herhaalde po gingen in het volgende - voorde- windse - rak terecht. De volgende boei was daar een gijpboei en ook hier deed zich een schifting voor tus sen de routiniers en 'adspiranten'. Van de laatste categorie waren er nogal wat die deze boei zodanig ruim namen dat ze een straat lengte ach ter kwamen te liggen. Vooral het wenden blijkt dus in deze tak van de zeilsport flink wat training te verei sen. Niettemin kwamen alle starters ook weer over de finish. De lichte wind zorgde ervoor dat niemand werkelijk problemen kreeg, afgezien van vermoeidheid. Er waren drie gewichtsklassen inge steld: tot 60 kilo, van 60 tot 70 en de zwaardere Jongens boven 70 kilo Floor de Groot eindigde in de mid denklasse als eerste voor Piet met Thomas Wilking uitUlvenhoutop de derde plaats. Rob Hendriks werd vierde in deze klasse waarin negen starters waren. In de zware klasse bleek de Kamperlander Ad 't Hart de snelste. Met Piet Verstelle uit Mid delburg, die tweede werd, wist bij zich in enkele van de manches tussen de gebroeders De Groot te varen, die duidelijk minder gewichtig zijn en daardoor bij dit licht weer enigszins in het voordeel. Brand Kruithof uit Kamperland werd derde, Hendriks uit Bosch en Duin bezette de vierde plaats in het veld van 10 zeilen. In de lichtste klasse werd Erik Jan Ar- kema uit Breda eerste. Rex Scheepsbouwer uit Dordrecht twee de, Heieen Janszen werkte zich tus sen haar mannelijke tegenstanders naar een derde plaats met Anke Bakker uit De Bilt als vierde. De 26 windsurfers die zich zaterdag in de strijd wierpen waren groten deels afkomstig uit de bungalowpar ken bij Kamperland. Het is niet on mogelijk dat bij de volgende wed strijd half augustus, na de Neder landse kampioenschappen windsur fen bij Kamperland op 31 juli en 1 augustus, meer zeilers 'van buiten' de weg naar het Veerse Meer door deze kampioenswedstrijden zullen vinden. De organisatie weet nu in ie^ der geval waarin een windsurfwed- strijd zich onderscheidt van een ge wone zeilwedstrijd en al meteen na de races van zaterdag werd er druk geboomd over te nemen maatregelen bij het volgende evenement. Een an der gevolg van deze Veerse Meer- primeur is dat de 'autochtone' wind surfers zich met meer onderlinge wedstrijden ad-hoc in het wedstrijd varen zullen gaan bekwamen. 'NEURENBERG - Toine Hezemans heeft zondag op het Morrisringcircuit bij Neurenberg ook de derde race, die meetelt voor het Europees kampioen schap Grand Tourisme, gewonnen. De uitslag is: 1 Hezemans (Ned) Porsche Turbo 151.80 kilometer in 1.03.20.5 (gem. 14.3.78 km per uur.): 2 Stenzei (Wdl) Porsche Turbo 1.03.37.4; 3 Kelleners (Wdl) Porsche Turbo 1.04.00.1. Stand Europees kampioenschap: 1 Hezemans 60 pnt.: 2 Keileners 27; 3 Stenzei 25. IEPER (ANP) - De 24-jarige Fransman Jean-Luc Maghier is zaterdagavond verongelukt tijdens de autorally 'de 24 uren van leper." Tijdens een snelheidsproef kreeg de Al pine van Maghier een klapband, kwam in een sloot en sloeg daarna te pletter tegen een stenen bruggetje. Jean Luc Maghier was op slah dood. Zijn broer Jean Marc is met zware verwondingen opgenomen in een ziekenhuis. ELTJ0 SCHUTTER IS GEBLESSEERD KOPENHAGEN - Tienkamper Eltjo Schutter en olympisch bondstrainer Noordenbos riepen beiden onlangs oifc weinig te voelen voor een derde tien kamp binnen anderhalve maand van de Nijmegenaar. wiens olympische aspiraties dit weekeinde in Kopenha gen eigenlijk alleen maar negatief beinvloed konden worden. Beiden kregen gelijk, want Schutter, die dit seizoen het nationale record naar 7700 punten tilde en onlangs ook de Oost duitsers. Zwitsers en Belgen goed par tij gaf. moest zondag met een enkel blessure na zeven nummers afhaken-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14