Prinsen winnaar van wielerronde Waarde Jaap Geense won na knap stuk koers eerste Braakmanronde voor trimmers PZC/S Frans Derks lokte 1000 man naar wedstrijd Nieuwvliet Strijd All en Inoki onbeslist Onderzoek naar gebeurtenissen in Joegoslavië DUIDELIJK WELKE RENNERS JUISTE INSTELLING HADDEN OPBRENGST VOOR BOSK Van der Sterre won kersenronde Van Vliet won in Schepdaal Duitsland-Oranje op 20 dec '78 Diplomatieke billenknijperij Dingemanse vooraan in 10 EM Gorkum DEN EXTER DERDE IN KERKWIJK Boeiende strijd verwacht tijdens strijd St. Jansteen KANSLOZEN PAKTEN HET GOED AAN TEGEN FAVORIET VAN DE VIJVER Organisatoren: volgend jaar wellicht geen herhaling... MAANDAG 28 JUNI 1976 sport 13 WAARDE - Hoewel de organisatoren van de wielerronde van Waarde zater dagmiddag bijna alles tegen hadden (tropische temperaturen, waardoor er veel afschrijvingen waren en ook het publiek weinig ambitile toonde een middagje langs de weg te komen staan) is de wedstrijd beslist niet zonder waarde geweest Juist door die om standigheden is duidelijk geworden welke renners de juiste instelling heb ben. Degenen die niet met een smoesje afzegden hebben ondanks de verstik kende hitte een criterium gereden dat gezien de omstandigheden het aanzien woch waard was. Weliswaar was het aantal ontsnappin gen uiterst gering en werd er niet om de haverklap gedemarreerd, maar de kanshebbers voor de eindzege zwiepten het tempo zo hoog op. dat de anderen alles uit de kast moesten rijden om te kunnen volgen. De dertiende ronde van Waarde - voor de eerste maal was er een wedstrijd voor amateurs - werd een ware afvalrace. Daaraan kon het inkor ten van de koers met twintig kilometer niets veranderen. De gemiddelde snel heid om het prachtige parcours lag tegen de veertig kilometer per uur. Er werd niet alleen afgehaakt vanwege de snelheid, ook om andere redenen verdwenen er coureurs naar achteren. De straten van Waarde wekten de in druk dat de Tour de France langs zou komen. Overal hadden bewoners em mers koud water langs de kant van de weg gezet met daarin een spons, waar mee de renners zich konden verfrissen. Die verleiding was voor een aantal erg groot. Tot in de finale werden er sponzen uitgereikt en hoewel dat volgens de reg lementen niet is toegestaan kneep de jury - terecht - een oogje toe. Wim Ever- tse uit Tholen verloor door zijn liefde voor verkoelend water zelfs het contact met de kopgroep. „Ik zag een emmer water staan en mijn voeten brandden zo erg, dat is maar even ben gestopt om ze erin te houden. Toen ik net weer bij de kopgroep wilde aansluiten werden er een paar renners gelost en kon ik er niet meer bij komen." Ad Prinsen van de Soka-ploeg bleek uiteindelijk het beste bestand tegen de afschuwelijke hitte. Vijf ronden voor het einde verliet hy de kopgroep, die op dat moment al was uitgedund tot zo'n tien renners, en ging hij alleen op avontuur. Het leek hem niet te deren dat het kwik van de huishoudthermometers zowat de buisjes uitkolkte en terwijl vele toe schouwers zich op de schaduwrijkste plekjes hadden verschanst pedaleerde hij eenzaam voort, alsof de zon hem energie schonk. Prinsen bewees dit sei zoen ai eerder goed tegen warmte te kunnen. In de Ronde van Marokko liet hij een uitstekende indruk achter. Onbedreigd reed hij naar de zege. De achtervolgers Peter Hellemons, Wim de Wilde, Ton ter Harmsel, Wim Lugten- MIERLO - Chiel van der Sterre uil Haarsteeg heeft zaterdag de Kersen ronde voor amateurs gewonnen. Hij legde de 185 kilometer met start en fi nish in Mierlo af in 4 uur en 40 minuten. De uitslag was: 1. Chiel van der Sterre (Haar steeg) de 185 km in 4.40.0. 2. Henk van Kils- donk (Mierlohout) op 45 seconden, 3. Jan van der Velden (Rijsbergen) z.t., 4. Theo Gevers (Heesch) z.t., 5 Toine Verheesen (Bergen op Zoom) z.t., 6. Gerrie van Gerven (Holland- scheveld) op 1,05, 7. Frans Francissen (Erp' z.t, 8. Theo Hogevorst (Pljnacker) op 1,15, 9 Rinks de Veer (Nuland) op 1,50, 10. Gerard Oosterbosch (Eindhoven) z.t., 11. Jan var Houwelingen (Heesselt) z.t. 12. Tonnie Gruy ters (Stiphout) op 2 15.13 Fons van Katwijk (Oploo) z.t14. Marcel van Leeuwen ('s- Gravenzande) z t15. Henk Rijkers (St. Michielsgestel) op 3.30. SCHEPDAAL - Leo van Vliet heeft za terdag weer aangetoond in een uitste kende vorm te verkeren. De winnaai van Olympia's Ronde door Nederland won in de Belgische plaats Schepdaal een wedstrijd over 108 kilometer. Van Vliet reed de afstand in twee uur en 46 minuten. Een ander lid van de ploeg voor de olympische spelen. Ad Tak. werd tweede. De uitslag is: 1. Van Vliet (Ned) 108 km in 2.46. 2. Tak (Ned). 3. Deneef(Bel),4. GllllsJans(Bel). IPSWICH - Het hockeyteam van Groot-Brittannië heeft zaterdag in Ips wich een vriendschappelijke wedstrijd tegen Maleisië gelijkgespeeld: 3-3. Bij de rust stonden de Britten, die zich niet voor Montreal hebben geplaatst, met 1-0 voor. TOKIO - De ontmoeting tussen Mu- hamined Ali, wereldkampioen zwaargewicht boksen, en de Ja panse worstelaar Antonio Inoki, is in Tokio onbeslist geëindigd. Hel gevecht, dat door 12.000 ontevreden toeschouwers in de Budokanhal werd bijgewoond, duurde de volle vijftien ronden, zonder dat het wer kelijk tot strijd tussen Ali en Inoki kwam. Zij verklaarden na afloop van de dooi hen opgevoerde 'pantomime' tevre den te zijn over de uitslag. Het ge vecht leverde Ali ruim 17 miljoen gulden op, de Japanner hield er on geveer 10 miljoen gulden aan over. burg, Vester Aarts en Thijs Fase finish ten minuten na de winnaar. Voor de Soka-renner was het de vierde zege van dit seizoen. BIJ de nieuwelingen ging de zege naar Van der Poel ultHoogerheide. Ronny vanderSIJptult Koewacht, de Zeeuwse kampioen, werd der de. De uitslagen lulden: nieuwelingen: 1 A van der Poel. Hoogerhelde, 2 R Meeldijk. Vlaardingen, 3 Ronny van der SUpt. Koe wacht, 4 J. Meerburg, 5 L. de Bruyn, Halste ren, 6 Van Asten. 7 H. van Lent. Zwanenburg, PHILIPIINE - Onder tropische om standigheden is zaterdag in Philippine de eerste Omloop van de Braakman voor trimmers gehouden. Door die hoge temperaturen kon van een trimfeest als de Tour du Flic geen sprake zijn. De sfeer was er niet, omdat het publiek voor het strand of een duik in een of ander zwembad had gekozen. Toch heeft het handjevol toeschou wers, dat de zon troteseerde om de trimmers te volgen, wat te zien gekre gen. Met name bij de b-renners werd een uitstekend stukje koersen opge voerd in de laatste tien kilometer van de wedstrijd. Een tien man tellende kopgroep had de slijtageslag overleefd en kon zich opmaken voor de finale. Die tien renners waren Evrist van Hooye van de Kreekzoom, Bou de Jong van Den Helder, Julien van Passel van A en O, Rien Moens van PSV/Faas Sport, Vic van de Berge van La Belle Vue, Jo de Bakker van Aardewerk, George Wij- nacker van Walhout de Visser, Rico Trevisan van Dallinga. Piet van de Vij ver van Snugly en Jaap Geensen van Reburo. Een zeer select gezelschap met daarin Piet van de Vijver (die trui heeft hij overgehouden aan zijn eindoverwin ning in de Tour du Flic) was dit jaar vrijwel onklopbaar, maar in de laatste kilometers vonden met name Jaap Geensen. Rico Trevisan. Jo de Bakker. George Wijnacker en Vic van den Be rgen elkaar bijzonder goed in het com plot om Piet van de Vijver af te matten. Met nog acht kilometer te rijden ont snapte Vic van den Bergen. Niemand deed een trap meer om hem te achterha len en men ging rustig zitten wachten ol Piet van de Vijver het werk zou willen opknappen. Dat deed hij uiteindelijk 8 C. Lazeromg, Zegge. 9 J. van Beers. Sprun- del, 10 P. Balvers, Scheidam. 10 Werner Wie me. iJzendljke. Amateurs. 1 Ad Prinsen. 2 Peter Hellemons. Halsteren. 3 Wim de Wilde. Oudelande. 4 Ton ter Harmsel. 5 Wim Lugtenburg. Zuidland. 6 Vester Aarts, Krulningen. 7 Thijs Fase. Oud- Vossemeer. 8 Henk de Jonge. Goes. 9 Jan van Tilborg, Bergen op zoom, 10 Frans Gommers. 11 Hans Harinck. s-Heer-Abtskerke. 12 Wim Evertse, Tholen. 13 Heddy Nleuwdorp. 14 Ad van Peer, 15 Jaap Courtin. 16 Ad van Treljen. 17 Ad Polak ook. maar daarmee tekende hij ook voor zijn nederlaag. Op tweehonderd meter voor de finish achterhaalde men Vic van de Berge, maar het was Jaap Geensen. die op zijn beurt Piet van de Vijver met zeker een half wiel verschil klopte. Piet van de Vijver zat er na afloop niet mee in dat hij op deze manier geklopt was. ..Ze dwongen me om het gat dicht te rijden. Maar wat moet ik anders doen. Als ik het niet doe wordt ik ook maar tweede en nu ben ik dat ook. Ik vind. dat ze het erg goed hebben aangepakt. Jaap is een uitstekende winnaar", verzekerde de sympathieke Sungly-rijder. Pech achterwege De overwinning van Jaap Geensen kwam toch niet helemaal als een ver rassing. Zowel vorig jaar als dit jaar heeft hij in de Tour du Flic met enorm veel pech te kampen gehad. Die pech bleef zaterdag eindelijk eens achter wege met het uitstekende resultaat als gevolg. „We hadden afgesproken dat één van ons het zou proberen om op die manier Piet van de Vijver te dwingen om er achter aan te gaan, zodat wij in het wiel mee konden gaan. Als we met dat groepje bij elkaar blijven hebben we geen kansen tegen Piet. We moesten iets ondernemen en dat is bijzonder goed gelukt", vertelde hij terwijl hij zich in de overwinningstrui mocht hij sen. In de laatste kilometers deed zich in de kopgroep nog een valpartij voor waarbij vooral Everist van Hooy er het zwaarst aan toe was. Met een bebloed gezicht bolde hij over de finish. Door die valpar tij kwamen ook Rien Moens. Julien van Passel en Bou de Jong van den Helder niet meer in aanmerking voor de spurt. Zegevierend gaat Ad Prinsen over de eindstreep, zaterdagmiddag in V/aarde Vooral de laatste had nog een bedrei ging voor Jaan Geensen en Piet van de Vijver kunnen worden, omdat hij als zeer snel te boek staat en zich erg ge makkelijk tussen de koplopers hand haafde zonder op kop te komen. Na de tien eersten kwam de rest van het deel nemersveld in stukken en beetjes over de finish. De 45 km lange wedstrijd had bij deze temperatuur duidelijk sporen nagelaten. In de a-categorie, onder 35 jaar. gingen maar liefst 100 renners van start en dat had tot gevolg dat er heel wat valpar tijen ontstonden. Velen zonder noe menswaardig letsel, maar bij een aantal was doktershulp wel dringend nodig en voor Ko van de Vrede van Reburo ein digde de Omloop van de Braakman zlfs in het ziekenhuis, waar hij voorlopig nog enkele dagen moet blijven. Voor het overige liep het af met een sleutelbeen breuk. wat schaafwonden hier en daar, en een vorm van zonnesteek Niettemin was dit alles voor de organi satoren een reden om te gaan twijfelen aan volgend jaar. „Ik geloof niet", zei secretaris Paul Wiskerke, „dat we vol gend jaar dit gaan herhalen. Ik ben vandaag teveel verschrokken van al die valpartijen. Vele kunnen niet stu ren en sommigen zijn zelfs van ver moeidheid van de fiets gevallen. Maar dat neemt niet weg, dal het veei te ge vaarlijk is gebleken". Mede door die valpartijen ontstond er al zeer snel een verbrokkeling van het pe loton. Na twintig kilometer rijden lag het veld in drie stukken uiteen en de onderlinge verschillen werden daarna alleen nog groter. In het eerste gelid streden toen nog 37 trimmers, een groep, die langzaam maar zeker uit dunde tot twaalf renners, met nog twin tig kilometer te rijden. Toen geraakten de zeer sterk rijdende Piet Harms van Dallinga, Wim Oksterbeek van PSV/Faas Sport en Rinus Heyboerdoor een kleine valpartij achterop en eerder al waren Bas van de Velde, Hector ZEIST Het bondsbesluur van de KNVB (voetbalbond) heeft, gelet op een aantal gebeurtenissen en publicaties rond het toernooi om het Europees voetbalkampioenschap in Joegoslavië. In een zaterdag te Zeist gehouden ver gadering een speciale commissie be noemd. die hiernaar een onderzoek gaat instellen. De commissie bestaat uit M. W. J. Kastermans, voorzitter en de leden mr. G. W Kernkamp. F Remmers en T H. Zwikstta FRANKFORT - De Westduttse voet' balbond heeft zaterdag bekend ge maakt dat op 20 december 1978 een in terlandwedstrijd tussen het Westdultse elftal en Nederland gespeeld zal worden. Plaats van handeling Is het Rheinsta- dion in Dusseldorp. WIMBLEDON - Een functionaris van de Egyptische ambassade is za terdag korte tijd door de politie van Wimbledon vastgehouden omdat iii.i enkele dames, bezoeksters van de tenniswedstrijden, ongevraagd in heur derrières had geknepen. Maar omdat de man zich beriep op zijn diplomatieke onschendbaarheid moest Wimbeldons hermandad hem zijn love game' gewonnen geven. ..We moesten hem wel laten gaan", zei een agent, „wat er eigenlijk op neerkwam dat we zeiden: „Jegaatje gang maar" 's Mans baas. ambassadeur Mo hammed Samih Anwar, zei dat bil- lenknijpen hem voorkwam ais 'kwet- send voor de vrouw', maar liet niet blijken of hij van plan is zijn onderge schikte hiervoor 'af te knijpen'. Dooms, Hans van Leeuwen en Eddie van Dixhoom, er afgefiest. Dit groepje kwam nog wel een keer terug bij de lei ders, maar bij een tempoverhoging van DAaan de Rubber moesten zij opnieuw lossen waardoor er uiteindelijk toch twaalf renners voorop bleven. Dat wa ren: Henk Peters. Van Makra. Daan de Rubber. La Belle Vue. Mare Groosman en Ab Klaeysen van A en O. Lucien de Smit van de Kreekzoom. Rinus van Cadzand. van Piet Friet. Oswald Haers van Wiskerke. Mario Willems. hij kwam na een lekke band schitterende terug, Piet de Putter van Witte-verzekeringen, Meerten Dallinga van Dallinga. Cees Ouderling van Den Helder. Robbie Thomas van Wiskerke en Renê David van de NSM. Deze laatste was in feite een geval apart: tot driemaal toe moest hij er al maar evenzoveel maal had hij het geluk om terug bij te komen. In de laatste ronde kreeg Piet de Putter nog met kramp af te rekenen en moest Mario Willems van fiets verwisselen en werd David gelost. Toch slaagde het drietal vooral onder impuls van Mario Wil lems en Piet de Putter erin terug te ko men. In de kopgroep waren het vooral Oswals Haers, hij heeft tot tweemaal toe geprobeerd weg te geraken, Daan de Kubber, Henk Peters, Piet de Putter, Mare Groosman en Rinus van Cadzand die de zaken regelden. Ieders respect Vooral het rijden van Rinus van Cad zand dwong ieders respect af. De kop man van Friet, had 's morgens nog een ongelukje gehad, waardoor hij met drie hechtingen in de binenkant van zijn hand moest strijden. Van deze handicap is weinig te merken geweest want in de laatste kilometer probeerde hij zelfs nog alles of niets. „Ik wou per se rijden", zei hij, „het ging erg goed, ik heb weinig van de pijn gemerkt. Op het laatste heb ik nog alles of niets gespeeld omdat ik wist dat ik toch geen kans had". NIEUWVLIET - De komst van Frans Derks naar het voetbalveld in Nieuw vliet im daar een wedstrijd tussen een elftal van camping 'Panneschuur' en de veteranen van Terneazen te fluiten ten bate van de bond van ouders met spas tische kinderen uil Breda heeft zeer aanlokkelijk gewerkt op het publiek. Ruim duizend betalende bezoekers om zoomden zaterdagavond in Nieuwvliet het sportveld om de verrichting van de Bredase toparbiter en In Iets mindere mate die van de twee voetbalelftallen gade te slaan. De liefhebber die voor de Frans Derks- show waren gekomen zijn in ieder geval niet teleurgesteld naar huls gegaan. Zoals mocht worden verwacht ver scheen hij in een op maal gemaakt blue scheidsrechterstunlek waarvan de broek gemakkelijk als zwembroek kan worden gebruikt. Vanwege verplichtin gen elders was Willem van Hangemem zaterdagavond niet ln Nieuwvliet. over zijn verschijning waren vooraf al wat twijfels, zodat een eventuele komst al- leeen maar als een positieve verrassing kon worden beschouwd. De wedstrijd zelf liep Frans Derks na tuurlijk niet uit de hand. Er waren voor hem zelfs mogelijkheden genoeg om op te vallen en dat was iets wat hij maar al te graag deed. Zo toverde hij campinghouder Ko van de Velde een onvervalste gele kaart voor de ogen toen hij een Terneuzen speler onderuit haalde en dat met de* wetenschap dat gele kaarten bij Frans Derks altijd vrij duur zijn. De wedstrijd zelf werd vooral voetbal- technisch een uitstekende vertoning. Van beide kanten werd er uitstekend gecombineerd en het was Temeuzen, dat door Loet van Dixhoom de leiding nam: 1-0. Na die treffer was het al Pan- neschur wat de klok sloeg en via trffers De spurt van het twaalftal leverde een zege op voor Henk Peters van Makra, die Daan de Kubber, Mare Groosman en Lucien de Smit gecedieerd klopte. „Toen Van Cadzand weg was. reden Mare Groosman en Daan de Kubber het gat dicht Zodoende kon ik vrijwel ge lanceerd aan de spurt beginnen, omdat ik in hum wiel zat. Het was ook nog een voordeel voor mij. dat het een zeer lange spurt werd", verzekerde de winnaar. UITSLAGEN OMLOOP BRAAKMAN TRIMMERS: A-categorie: 1 Henk Peters Ma kra. 65 km in 1.47; 2 Daan de Kubber Belle Vue; 3 Mare Groosman A en O; 4 Lucien de Smit, Kreekzoom: 5 Rinus van Cadzand. Piel Friet; 6 Oswald Haers. Philippine; 7 Marie Willems. Snugly. 8 Plet de Putter. Witte: S Robbie Thomas. Wiskerke; 10 Meerten Dal linga. Dallinga: 11 Cees Ouderling. Den Hel der.1 Kreekzoom: 12 René Davld. NSM: 13 op 10 sec: Ab Klaysen A en O: 14 op 2.40 Wim Oosterbeek. PSV: 15 Piet Harms. Dallinga: 16 Hector Dooms. JosVoet/wTemeuzen; 17Ba:- van de Velde. Walhout De Visser 18 Hans van Leeuwen. Neutraal; 19 Eddie van Dixhoom. NSM: 20 Rinus Heyboer, Makra: op 3.40 21 Johan Westerweele, A en O: 22 Luis van Cad- sand. Bravenboer/Scheers; 23 Kees Huisman. Kreekzoom; 24 A. van Hurck. Wiskerke; 25 Camiel de Rooy, Van Kouteren/Dieleman; 26 Jan Riemens, De Schelde; 27 op 4.20 Jan Wesi/Jljk. Jos Voet/w Temeuzen; 28 Frans Kolijn. Jos Voet/w Temeuzen; 29 Jan Haye ma. Kreekzoom; 30 Sjaak Bosma, Wiskerke op 8.10. B-categorie: 1 Jaap Geensen, Reburo: 2 Plet van de Vijver. Snugly: 3 Rico Trevisan. Dal linga; 4 George Wijnacker. Walhout/de Visser 5 Jo de Bakker. Paul Aardewerk;: 6 Vtc van den Berge. Beiie Vur. 7 op 25 sec; Rien Moens PSV8 op 40 sec Julien van Passel. A en O; op 1 minuut, Bou ae Jong. Den Helder.'Kreek zoom: 10 op 1.40 Evrist van Hooye, Kreek zoom; 11 op 3.10 Bas de Ridder. Dallinga; 12 Izaak Bouma. Instuif; 13 Jan van Gelder. Re buro; 14 Max den Hollander. PSV; 15 Julien van Hurck, Wiskerke. Ploegenklassement: 1 A en O SCluiskll 4.49.50: 2 Dallinga 4.51.50; 3 Wiskerke 4.52.10; 4 Esso-Service Kreekzoom 4.54.20; 5 Makra 4.56.30; 6 Snugiy 4.57.20; 7 Den Helkdei 4.58.10: 8 Walhout/De Visser 4.59.50: 9 Verze keringen Witte 5.02.30 en 10 Jos Voet/w Ter- neuzen 5.05.20. FRANS DERKS van Ko van de Velde tweemaal i Leo Koch en een Axel-trainer Rudie Steel nam Panneschuur een 4-1 voorsprong. Door twee treffers van Jan Doom;- kwam Temeuzen terug tot 4.3 en ln de slotfase was het zelfs dichtbij de gelijk maker. Na afloop werd de door de AMRO-bank geschonken wedstrijdbal verloot met de handtekening van Fhans Derks en ook descheidsrechterslluitvan Frans Derks vond gretig aftrek. Behalve de op brengst van de kaartverkoop en de ver loting hadden ook de Temeuzen - veteranen nog een bedrag ter beschik king gesteld. Deze voetbalwedstrijd bracht voor de bond van ouders met spastische kinde ren een bedrag op van 1534.-. Behalve dit bedrag was er nog een meevaller. Naar aanleiding van een artikel in de PZC van vrijdag zijn in de twee aange paste caravans op de camping Panne schuur twee televisietoestellen geïnstal leerd. één daarvan werd geschonken door Electorre uit Bresken: terwijl de andere gever onbekend wenst te blijven. GORKUM (ANP)- De Belg Jean Sebille heeft zaterdag de tien Engels; mijl van Gorkum gewonnen. Hij noteerde een tijd van 52 minuten en 28 seconden. De wedstrijd werd gelopen in een tempera tuur van rond de 34 graden cclsius. De favoriet, de Belg Paul Leleu, kon de wedstrijd niet uitlopen nadat hij door de wagen van een ongeduldige Duitse badgast was aangereden. De verwon ding van de Belg was echter niet ern stig. De uitslag is: 1 Jean Sebille Bel) 52 mi nuten en 28 seconden. 2 Wim Ho! i Par thenon i 54.56.0. 3 Piet van Aiphen iAAC), 55.06.0. 4 Piet de Peuter 'Typ hoon» 55.48,0, 5 Peter Fritz (Metro,' 56.30.0. Van de Zeeuwen zorgde Lou Dinge manse van het Vlissingse Zeeland Sport voor de beste prestatie door als twaalfde te eindigen in 60.13.0. waarmee hij de negende seniorheer was. Piet van Aip hen. die derde werd, was namelijk de eerste veteraan. Leen Vink de tweede (hij eindigde Labberton was de derde veteraan. Cees van de Buick. eveneens van Zeeland Sport, eindigde op de 25e plaats. Van de Zeeuwse veteranen werd Cees Hoogesteger van AV56 vijfde '32e plaats), Han Rijnhout van Dynamo'70 uit Middelburg zesde (35e plaats) en Be- rtus Walker van Zeeland Sport werd derde bij de veteranen n (totaal 58e. van de 86 deelnemers, die de race voltooin- denEr waren onder deze tropische om standigheden erg veel uitvallers. KERKWIJK - De Kortgeense sprin gruiter Simon den Exter heeft tijdens een nationaal concours hippique in Kerkwijk een derde plaats behaald in het springconcours tabel A. 1.30 meter. Winnaar werd Ton Olsmeijer. Simon den Exter maakte op zijn paard Linos eén springfout. Gerd Meyer behaalde op dit concours twee overwinningen. De uit het nabu rige Generen afkomstige ruiter zege vierde zowel in het jachtspringconcours als in het springconcours label a. 1.50 meter. Teleurstellend voor de organisa toren was het wegblijven van de olympi sche ruiters Rob Eras, Anton Ebben en Henk Nooren. Alleen Hns Hom gaf van de Montrealgangers acte de precence. Hij deed het kalm aan en zijn beste re sultaat was de vijfde plaats in het j acht- springconcours. De voornaamste uitslagen waren: springcon cours tabel a. L50 meter. Gerd Meyer met Casimir 4 straf punten. 50.2 seconden. Harry Wouters van den Oudenweyer meï Salerco 4-562: 3 Bert Heyman Peradl 4-5-5 3: 4 Gerd Meyer Sanspeur 8-49,3:5 Rene KUJnee Prince CHaries 12-58.0. Jachtspringconcours: 1 Gerd. Meyer met Ca simir 72,5 seconden: 2 Van Laar met Regent 78,5; 3 Gerd Meyer Atlantic 78,6; 4 Gerd Meyer Sanspeur 802; 5 Hans Hom Wmnetou 80.8- Springconcours tabel a, 2.30 meter 1 Ton Olsmeijer met Plkado 0 strafp.. 77.9 sec.; 2 Rene Klijrfee Abgard; 3 Simon Exter Linos 4-812- SINT-JANSTEEN - Dinsdag houeh de wielerclub De Sporters uit St-Janstcen een wielervenement, dat reeds om half twee begint met een wedstrijd voor junioren, om half vier gevolgd door een wedstrijd bij de dames en dat kwart over zes wordt besloten met een avondcriterium voor amateurs. De wedstrijd bij de amateurs kan weer wel eens een boeiende aangelegenheid worden omdat Montrealganger Toine van den Bunder er in ieder geval niet bjj is, waardoor iedereen weer gelijke kansen krijgt. Zeker voor renners als Heddy Nièuw- dorp, Cees Spaans, Wim Jeremiasse, Zeeuws kampioen Thijs Fase. Vester Aarts, Bram Geense, Johnny Verbeke, Frans Verstraeten en de opvallend goed rijdende Frans de Belie opent dat perspectieven, omdat Peter Gödde momenteel nog altijd op zoek naar de vorm van vorig jaar en daardoor bepaald te kloppen is door de duivers. Verder komen nog Wim Evertse, ook voortdurend strijden in het eerste gelid, Bertus Wieles, Jan Jonkers, Gerard van 't Geloof en een aantal sterke Belgen aan de start bij de amateurs. Bij de dames wordt het ongetwijfeld een tweestrijd tussen wereldkampioene Tineke Fopma en Nederlands kampioene Keetie van Oosten-Hage. Deze twee dames voch ten tijdens de Nederlands kampioenschappen op de Hulsberg een keihard duel uit waaruit zoals bekend Keetie van Oosten als winnares te voorschijn kwam. Tineke Fopma kan dinsdagmiddag derhalve in StrJansteen revanche nemen voor die nederlaag. Agnes Koeman uit Axel zal in St-Jansteen de kleuren van de regio moeten hooghouden, samen met Brigitte van Goethem uit Kloosterzande. Bij de junioren komt ook al een Nederlands kampioen aan de start: de Amsterdammer Peter Noy zal in StrJansteen in de nationale driekleur van start gaan en krijgt een vooral West-Brabantse oppositie tegenover zich, alsmede de twee plaatselijke favo rieten Henny Gijsel en George der Weduwe. Het parkoers in St-Jansteen heeft een lengte van 1600 meter. De wielerwedstrijden van dinsdag staan nog altijd in het teken van het 750-jarig bestaan van St-Jansteen. Jaap Geense was vooral concurrent Van de Vijver de snel af. Huldiging van Henk Peters, winnaar van de A-categorie van de Braakman trimmersronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13