Vlissingse raad wil nieuw beraad HEAO-Zeeland Stichting Zeeland nam afscheid van secretaris-penningmeester Claas MOTIE WERD UNANIEM AANVAARD PZC/„ Basisschool Sint Jozef in Kapellebrug wordt opgeheven Geslaagden opleiding voor leraren te Goes Geslaagden aan de vakschool te Goes Janïerlouw Oosterschelit v/inHkrachtto lemniscaat R NIET NAAR ZEELAND ZATERDAG ?6 JUNI 1376 provincie VLISSINGEN - De Vlissingse raad wil, dat er opnieuw overlegd wordt op gang gebracht over de mogelijkheid het pakket voor het hoger beroepsonderwijs in Zeeland uit te breiden met een heao-opleiding. De raad drong er vrijdagmiddag in een unanieme motie bij b. en w. op aan „alles le doen dat realisering van deze uitbreidingsmogelijkheden kan bevorderen" Op de bij deze zaak betrokken instan ties en (school)besturen deed de raad het beroep „hun positieve medewerking te geven". WEINIG BEWONDERING VOOR OPTREDEN VAN MIDDELBURG Middelburg nu ook heeft besloten een aanvrage voor een heao-school te doen en daarmee heeft laten blijken in Den Haag hoe oneens men het in Zeeland kan zijn." Daarbij tekende de heer Gillissen Ver- schage aan. dat vorige aanvragen - uit 1972 en 1973 - van de hts in Vlissingen zijn afgewezen, dat men daartegen in beroep is gegaan en dat er over die be roepen bij de kroon nog geen uitspraak is gedaan Op de aanvrage van 1975 is nog geen beslissing genomen. De we thouder: „Middelburg zou daarvan op de hoogte kunnen zijn." tement bereid is positief op de Zeeuwse om zo te bereiken dat de heao voor Zee- aanvrage voor een heao te reageren als land kan worden binnengehaald er een samenwerking in het hoger be roepsonderwijs in de provincie tot stand komt. De Vlissingse hbo-instellingen lJl(Ullllge De door het PvdA-raadslid J. J. Kempe ingediende motie gaat naar de minister van onderwijs, het provinciaal be stuur, de provinciale onderwijscom missie, de gemeentebesturen van Goes en Middelburg en de betrokken school besturen. Bij de discussie, die de heer Kempe in de rondvraag over deze zaak op gang bracht, bleek weinig waarder ing voor de manier, waarop Middel burg nu een aanvrage voor een heao- opleiding wil doen. „We hebben daar weinig bewondering voor. Het was fatsoenlijker geweest als Middelburg contact had gezocht met Goes en Vlissingen om in deze zaak weer een opening te krijgen. Ik ben het eens met wat in Goes is gezegd: Middelburg moet niet proberen munt te slaan uit deze situatie", zei de heer Kempe. Wethouder - en raadsvoorzitter - Ch. J. Gillissen Verschage scherpte die op merking aan: „Ik betreur bijzonder, dat Geslaagden diploma OBAO aan lts Goes GOES - Aan de LTS te Goes slaagden voor het OBAO-diploma de volgende cursisten: A. J. Dieleman te Oost- Souburg; J. van Dijke te Arnemuiden; J. Goedbloed te Gapinge; M. Logmans te Goes; J. Peene te Westkapelle; H. E. Sinke te Kruiningen; G. Verhoeven te Goes: L. P. Versluis te Oost-Souburg en J. L. M. Stols te Bergen op Zoom. A, Buijs directeur Streekschool Zeeland MIDDELBURG - Het algemeen bestuur van de stichting voor beroepsbegelei dende opleiding en vorming van wer kende jongeren in Zeeland heeft de heer A. Buijs te Middelburg met ingang van 1 augustus 1976 benoemd tot direc teur van de streekschool 'Zeeland' te Middelburg. De heer Buijs is sinds de oprichting van de school in dienst als leraar maat schappelijke begeleiding. Sinds 1 au gustus 1974 is hij werkzaam als project leider van het samenwerkingsproject, welk project mede wordt beheerd door de streekschool 'Zeeland'. Door de benoeming als directeur van de streekschool 'Zeeland' is de heer Bijs de opvolger van wijlen de heer E. J. Hoek- sema, die op 5 maart bij een verkeerson geval om het leven kwam. Kritiek raadslid Kempe op beleid benoeming directeur school voor lbo VLISSINGEN - De raad van Vlissingen heeft vrijdag de heer A. A. Coone be noemd tot directeur van de gemeente lijke scholengemeenschap voor lager beroepsonderwijs. De heer J. H. van Wijnen uit Middelburg werd benoemd tot hoofd van de nieuwe openbare la gere school in Bossenburgh. Bij de benoeming van de directeur scho lengemeenschap lager onderwijs uitte de heer J. J. Kempe (pvda) vinnige kri- tek op de procedure, die b. en w. bij een en ander hebben gevolgd. Hy vond dat de voorbereiding tot de scholenge meenschap in de personele sfeer veel te lang hebben geduurd en verweet b. en w. met name ook, dat men niet is ingegaan op de suggestie uit de adviescommissie onderwijs voor een 'open sollicitatie'. Kritiek had hij op de toonzetting van de circulaire, die aan het personeel van de scholengemeenschap is gezonden en het late tijdstip daarvan. „Ik ben daar verontwaardigd over en ik wil maar één ding. herhaling voorkomen." Wethouder Gillissen Verschage erken de. dat de hele procedure rond de scho lengemeenschap nogal wat tijd heeft gekost. „Wij hadden ook liever een af ronding in een eerder stadium gezien, maar er was veel overleg nodig." Hy vond, dat de heer Kempe geen verwijten in dit opzicht had moeten richten tot de afdeling personeelszaken (circulaire), maar tot b. en w.: die zijn verantwoorde lijk, hield hij het raadslid voor. Zwarte Piel De heer Kempe betoogde in eerste in stantie, dat juist van Vlissingen uit in het verleden de mogelijkheid van een heao-opleiding herhaaldelijk aan de orde is gesteld. Nu het overleg over deze zaak in het slop zit. signaleerde hij, dat hier en daar wordt gepoogd Vlis singen - ook de gemeente - de 'Zwarte Piet' toe te spelen. „Ook al zitten er ge meentevertegenwoordigers in bestu ren, de schoolbesturen zélf zijn zelf standige lichamen", betoogde hij. Wethouder Gillissen Verschage maakte er nog eens melding van, dat het depar- Excursie agrarische studieclubs HULST - Met 45 leden zijn de agrarische studieclubs uit Hulst en Kloosterzande onder leiding van de heer Th. Hiel, be- drijfsvoorliehter akkerbouw van het consulentschap Goes voor een twee daagse excursie naar Frankrijk ge weest. In de omgeving van Sens werden land bouwbedrijven bezocht en de omstan digheden bestudeerd, waaronder land en tuinbouwbedrijven daar werken. Ook werd een coöperatie, die belast is met de bewerking van granen bezocht. De terugreis voerde door de wijn-en ak- kerbouwstreek van Reims en Laon. hebben zonder meer gezegd, dat zy daar geen medewerking aan kunnen geven, zo zei de wethouder. Hij onderstreepte, dat de gemeente Vlissingen wel positief staat tegenover de samenwerking en al leen de gemeenschappelijke regeling zelf'onduidelijk' heeft genoemd ..Maar we zouden er toch positief over blijven denken, als zo'n regeling de enige moge lijkheid zou zijn", aldus de heer Gillissen Verschage. Hij betoogde, dat het Vlis singse college er aan hecht da t de draad van het overleg weer wordt opgenomen GESLAAGDEN INSTITUUT FYSIOTHERAPIE VLISSINGEN - Aan het Zeeuws op leidingsinstituut voor fysiotherapie te Vlissingen hebben 32 studenten examen gedaan voor het verkrijgen van de bevoegdheid tot het uitoefe nen van de fysiotherapie. Hiervan zijn 22 kandidaten geslaagd. 6 werden afgewezen en 4 hebben een een herexamen De directeur van het instituut, de heer P Pols. begon zijn toespraakje met in het kort de geschiedenis van fysiothe- rapeutisch onderwijs te vertellen, ont wikkeling en de hiermee samenhan gende examens. Hij deelde verder mee dat de omstan digheden waaronder gestudeerd kon worden uitstekend waren en dat ook volgend cursusjaar een voldoende do centencorps de leerlingen bij hun stu die kan begelieden. Nadat de geslaag den de belofte van geheimhouding hadden afgelegd werd aan de volgende leerlingen het bewijs van bevoegdheid overhandigd: J. P R. de Beyn, Zaamslag; A. de Blaeij, Wolphaartsdijk; mej. T. A. v. d Bliek. Vlis singen. C. J L. Boelhouwers. Vlissingen. A. M. van Dijke. Vlissingen; mej M. C. M. Geertse. Vlissingen; H. Goosens, Vlissingen: H. Leenhouts, Oostburg; G. J. van Riems dijk, Ochten; mej. A. van der Schee, Zierik- zee; mej. M. M. M. Spuesens. Westdorpe; mej. A. M v. d. Weele. Middelburg; G. J W. v. d, Salm, Middelburg; mej. W C'. van Rooijen, Vlissingen, M. J. Westerbeke. Kou- dekerke; R. Verkerk, Vlissingen, mej. M. J. I UitdewiUigen, Vlissingen; J. A. H. van Til- borg, Koudekerke. R. van Oorschot. Vlissin gen; mej. C S. Ike. Vlissingen; A. P. de Haan. Souburg; mej. P. Goedbloed, Gapin ge Van de kant van de VVD-fractie be toogde drs. M. Braak, dal de 'clustering' - de samenwerking van de hbo-scholen - op zichzelf moet worden beoordeeld en niet als een voorwaarde moet wor den gehanteerd voor een heao. „De eis van de minister komt op ons over als een soort chantage. Wij vinden, dat elk schoolbestuur de samenwerking af zonderlijk moet beoordelen." Di visie was ook de gedachtengang van de beide rcpu-raadsleden, zo liet de heer Kodde weten. Van CDA-raadslld G. Janse kwam de opvatting, dat er - met erkenning van het recht op een eigen beleid, aan de instituten toch gevraagd kan worden om mee te werken Wethouder Gillissen Verschage betoogde in tweede instan tie, datdeopzetisdatelke deelnemende school de eigen autonomie zal houden, maa r da t de samenwerking vooral geldt als het gaat om het aantrekken van nieuwe takken van onderwijs. Er werd vervolgens kort geschorst, omdat met name de heer Braak overleg wilde met motie-indiener Kempe over de moge lijkheid in de motie niet te sterk te ver wijzen naar de clustering-als- voorwaarde. Daama werd de - vrijwel niet gewijzigde motie - unaniem aanv aard Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland wil proeven met glascontainers BROUWERSHAVEN - Het dagelijks bestuur van de reinigingsdienst in Schouwen-Duiveland zal gaan bekij ken of het mogelijk is bij wijze van proef containers voor glas te plaatsen met name in plan West in Zierikzee. De belangengroep 'Plan West' heeft daarom gevraagd. Eén van de redenen is dat men het gevaarlijk vindt om het glas in de plastic vuilniszakken te stoppen. Het is nog niet zeker dat het glas dan weer voor verwerking wordt aangebo den. „De reinigingsdienst," aldus direc teur J. Landman, „denkt dat het goed koper is LEERLINGEN VIERDEN VRIJDAG LAATSTE FEEST SCHOLIEREN IN AUGUSTUS NAAR SINT JANSTEEN KAPELLEBRUG - De basisschool 'Sint-Jozef in Kapellebrug wordt per 1 augustus opgeheven. Vrijdag werd de school voor de laatste keer gebruikt. Ter gelegenheid van dit afscheid van de school in Kapelle brug was voor de 22 leerlingen een feestprogramma op touw gezet. In de morgenuren werden films ge draaid en werd nog een beetje ge sport. Tussen de middag werd een maaltijd in een van de leslokalen ge nuttigd. De leerlingen kregen frites aangeboden, 's Middags was er op het feestelijk versierde schoolplein een Vlaamse kermis, met onder meer kegelen, sjoelen en busgooien- De leerlingen hebben ook de twee leerkrachten, mevrouw M. L. Plankcn-Lambert (hoofd) en onder wijzer K. Pleunis In het zonnetje ge zet.. Op de schoolborden hadden de kinderen afscheidsteksten geschre ven. Voorts waren er voor beiden ge schenken mee naar school genomen. Tegen half drie gingen de scholieren van Kapellebrug naar Sin VJansteen. In het kader van de viering van het 750-jarig bestaan waren de kermi sexploitanten bereid gevonden van half drie tot half vier de schoolkinde ren gratis van de attracties gebruik te laten maken. Hierbij waren ook de leerlingen van de overige bij de S teens e schoolvereniging aangeslo ten scholen aanwezig De kermis op Sint Jansteen duurt tot en met dinsdag. De 22 leerlingen van de school van Kapellebrug gaan met ingang van maandag 9 augustus naar school In Sint Jansteen. ZIJ be zoeken dan de 'Sint Aloysiusschool'. Met ingang van 1 januari jongstleden zijn de leerlingen van de zesde klas van de Sint Jozefschool' al naar Sint Jansteen verhuisd. Foto: De leerlingen lieten zich de fri tes goed smaken. BENOEMING GOES - Aan de avonschool van het Ne derlands Genootschap tot Opleiding van Leraren voor het Beroepsonder wijs te Goes slaagden voor leraar: Wis- en natuurkunde: J. C Bakx te Hooger- heide; C. P P Dekkers te Roosendaal; F P. I. Doolaege te Westdorpe: G. M. van Eekeren te Bergen op Zoom. B. F. Flore te Goes; C D. A. M. de Groot te Bergen opZoom; G. J. Jansen te Middelburg; G. Klaassen te Temeuzen; W. L. van der Male te 's-Heer-Arendskerke; L. C. A M Warrnoeskerken te Bergen op Zoom; M J Wesdorp te Sint-Maartensdijk; en J. W. Wolse te Sint-Philipsland. Afgewezen- één. Bouwkunde: J. V. van Dooren te Ossend- recht; W. C. Herwin te Roosendaal; en A. A. van Lare te Hengstdijk. Werktuigbouwkunde: A. P. Augustijn te Steenbergen; J. R. L. de Braai te Sluiskil, A. L. M. Mangnus te Temeuzen; C. L. Molhoek te Oost-Soubrgen C. H. Verhagen te Vlissingen. Motorvoertuigentechnirk: K. A- Dalebout te Renesse; C. B. J van Overveld te Woensd- recht; J de Ridder te Nieuw- en Sint Joos land; en C. M. J Toenkkes te Kruiningen. Timmeren: H.. A- Dierkx te Goes en F. M. van de Waart te Sommelsdijk. Constructie bankwerken: F. Klaassen te Halsteren. Lassen: L. Baayens te Roosendaal; J. van Ginkel te Goes; J. W. Kristelijn te Spijkenisse; W. M. Mol te Zierikzee; W. J H. Rullens te Made; Chr. M. A. Toenders te Hoogvlieten J. K. Willemsen te Axel. Teruggetrokken: één. Metaalbewerken: A. P. Augustijn te Steen bergen; P. A. Bouquet te Langeweg; J. S. van Dijk te Sommelsdijk; G. J M. Fransen te Heerle; G. A. M. Janssen te Bergen op Zoom; D R. van Kampen te Bergen op Zoom; A. C. G. Keijsers te Steenbergen: F. J. Leynse te Middelburg. B. Midavaine te Oost-Souburg; C L. Molhoek te Oost-Souburg. J. B. H. Reu- ling te Middelburg. F. M Verstelle te Goes en A M. van Weelden te Vlissingen. Afgewezen: drie Elektromontage: E J. M de Bruijn te Hoog- erheide; J W. Bruystens te Oost-Souburg; H. G. Dirix te Vlissingen; A J Flikweert te Zie rikzee, J F Ploegaert te Vlissingen; P A. M. i Troost te Axel; D de Vente te Driewegen; gaert te Vlissingen; J. P Reynhoudt te Kam perland; M Th I. Rottier te Ossenisse me vrouw M. A. Sterk-Overgaauw te Oost- Souburg; A. M. Verbeem te Goes, A. W. A. Verdaasdonk te Oost-Souburg; P Ch. M Verwér te Goes, E de Vos Burchart te Vrou wenpolder: F. R. de Wayer te Heinkenszand; W. P. C. van Willegen te Goes, J. L. van Anrooy teGoes:L. P M. Baayens te Roosendaal; J H. M. van de Beemt te Bergen op Zoom. C M. de Beer te Roosendaal; J J. de Bont te Breda: M J van Eekelen te Halsteren. C D A. M. de Groot te Begen op Zoom; W C Herwin te Roosendaal; J E. M de Kerf te Sint- Maartensdijk, D.A. C. M. Kieboom te Bergen op Zoom; E. C. J. A. Kiepe te Bergen op Zoom: L. C. Meerman te Bergen op Zoom, H. J Min naar te Serooskerke (W.); P. J. C. Nelen te Ossendrecht; J A Nuyten te Hoogerheide; J N M. Posthumus te Bergen op Zoom. P. J. Rijsdijk te Oud-Gastel: R. Scholten te Goes; P. R. L R. de Smet te Kloetinge. W. J Staal te Hoogerheide; L. Stevens te Halsteren. M. P Witte te Yerseke en C. H. van Zitteren te SINT-ANNALAND - Mejuffrouw Vooys. het glas dan op de stort- leidster aan de christelijke kleuter- plaats te gooien Dit onderwerp kwam school te Sint-Annaland is met ingang ter sprake tijdens een korte vergadering van 1 augustus benoemd tot leidster van de raad van bestuur van de rein- aan een christelijke kleuterschool te igingsdienst in Schouwen Duiveland. Katwijk aan Zee. De belangengroep Plan West had dit verzoek aan de reinigingsdienst ge stuurd omdat er nog maar weinige win kels zijn op Schouwen Duiveland waar hetstatiegeldloze glas kan worden inge leverd. Tijdens deze vergadering ver- welkomede voorzitter A. P. Schouwe- naar het nieuwe lid de heer J. J. Klaasse, het bestuur stelde verder een aantal be- grotingswijzigigingen vast. nodig in verband met de kostenverhogingen door de stijging van het vuilaanbod. Geslaagd Zuster Marie Ange nam afscheid van kleuterschool LAMSWAARDE - Zusier Marie Ange, hoofdleidster van de kleuterschool te Lamswaarde nam vrijdag afscheid van die school. Zuster Marie Ange is de laatste uit de rij van zusters Franciscanessen uit Et- ten die in Lamswaarde lesgaf. SCHOONDLJKE - Aan de Rijks Mid delbare Landbouwschool te Schoon- dijke slaagden voor het examen: Karei et a£scheid werd genomen tijdens een Dekker. Temeuzen, Jacobus den Ha- drukbezochte receptie in het gemeen- mer, Axel: Sjaak de Hullu. Groede; Ni- schapscentrum 'De Luifel' te Lams- colaas Manneke, Breskens; Leo Mul- waarde- laert. Hoek; Willem Murre, Hoek. Ja- °e *?eer c- de Schrijver, voorzitter van cobus Quaak, Sluis: Henk Ramondt, het bestuur van de stichting Katholiek Sas van Gent; Johan Scheele, Zaams- Ouderwijs overhandigde zuster Marie lag: Jannis de Vlieger, Groede: Marti- nus van Waes, IJzendijke. Er werden geen kandidaten afgewezen. Geen enkele kandidaat hoeft een her examen te doen. Ange en de drie andere zusters uit het klooster in Lamswaarde een enveloppe met inhoud. De muziekvereniging 'Vrijheid. Eendracht' uit Lamswaarde bracht de zusters een serenade. GOES - Voor het pedagogisch getuig schrift behorende bij de akte N XIX (lerares huishoudkunde) slaagden aan de scholengemeenschap voor H.N.O. 'De Vakschool' te Goes de volgende leerlingen: M. L. J. F. van Acker te Slnt-Jansteen; E L. Baarens te Kruiningen; J. M. Bey) te Vlis singen. M. G- H. v d. Dries le Heinkenszand: N. van Heerde te Vlissingen; L. Hehemann te 's-Heerenhork; A. A. J. Kole te Goes: P M. Kortsmlt te Vlissingen; B. J. van Nieuwen- huyzen te Dreischor. C. H. de Poorter- Riekwel te Goes. T M. J. Schot te Tholen. H- N. van Sluys te Heinkenszand; J. de Vis ser te Nieuw- en Sint Joosland. Voor bet pedagogisch getuigschrift beho rende bij de akte Na (naaldvakken) slaag den: H. A. Hartman te Goes; C C de Jonge te Ovezande. Ch. D. JozUixse te Vlissingen. D. A J. Kooman te Yerseke; J. L. van der Mo len te Oost-Souburg; J. Verton te Bniinisse; J. M. N, Visscher te Krabbendijke: J. A. Zoe- tewey te Yerseke. Het diploma kostuumnaaister behaalden de leerlingen: H. van Gllst te Bruinlsse; M. J. G. Goud te Oudelande: P T. Heystek te Bniinisse. A. P. v. d. Hoek te Xerkwerve. J. H. Hoogeriand te Nleuwerkerk; Y. Marcusse te Wissenkerke; C. S Murre te Woolphaarudyk; F P PK.es ter te Nleuwdorp. allen met alg. handels kennis!. en H. J. op 't Hof te Kapelle. Voor bet diploma vonningaklas nlaagden de volgende leerlingen: N. J. C. Baas te Oudelande: M. C. Bal te Baarland. G. G. Blankestljn te Kruiningen; A. Th. v. d. Bliek te EUewoutsdyk; E. P. M. Blommaerl te Heinkenszand; L C. Bouman te Goes; H. J Burger te Kapelle; P. J. M. Bur es te Goes; W J M. Goedegebtire te Hansweert. A K. de Graaf te Waarde. Y. C. Jansen te Hansweert; T. J. Kool te Goes, J. W. A Koole te Heinkenszand; M. Mee sen te Kortgene. W M. Nieuwenhulse te Kruinin gen; A D Paauwe te Goes. C. H A Smul ders te Hoedekenskerke; C H. 8wenne te Kcctgene; M. C. Verl2re te Kruiningen: E. J. de tv aard te Kapelle; C. J West veer te Waarde. A R. WlUemstein te Hansweert. SINDS 1965 BESTUURSLID OPBOUWORGAAN LOVENDE WOORDEN EN GESCHENKEN MIDDELBURG - Bestuur en personeel van het provinciaal opbouworgaan 'Stichting Zeeland' hebben vrijdag middag afscheid genomen van D.C.R.Verstraeten te Hulsten G.J.L.Witlox secretaris-penningmeester J. J. Claas. Roosendaal. Afgewezen: drie. Motorvo'ertuigenmontage: F. M. P. Elenbaas te Nieuw- en Sint Joosland; S. D. Goeree te Goes: S W. van de Kieft te Hulst. R. Scholten gadering m het gebouw te Goes en C. M. Vereeke te 's-Gravenpolder. Voor het le vak bouwkunde van de geher structureerde opleiding slaagden: E. R. L. Dat gebeurde - in het bijzijn ook van Claas - na een bestuursver- de stich ting aan de Dam in Middelburg. De heer Claas heeft sinds 1965 deel stuur een fraaie koperen houthak voor de open haard aan. Ook mevrouw Claas werd een geschenk aangeboden. Van het personeel ontving de heer Claas een kistje Bordeauw-wijn, met - naar de heer Mutsaers bij de aanbie ding verzekerde - een uitstekende af dronk. De heer Mutsaers roemde de heer Claas niet alleen om zijn 'uitste- uit het bedrijfsleven - ook belangstel ling had voor bestuurlijke beleidsza ken. zaken die door economisch den kende mensen uit het bedrijfsleven kantoorgebouw nogal eens als 'vaag" en 'ongekwalifi ceerd' worden beschouwd. Het afceheid van de heer Claas kreeg nog een vervolg met een drankje en een hapje in de achtertuin van het De heer Claas, die in het kort zijn pe- riode bij de stichting belichtte, zei deze penningmeester J. J. Claas tlinks, tij- De 'plezierige' periode noodgedwongen te kend' penningmeesterschap, maar had moeten inruilen voor zijn nieuwe func tie, die veel van zijn tijd en aandacht ^"r Mutsaerts dens de afscheidsbijeenkomst. Naast hem vlnr voorzitter J. Stenvert, direc- mr. J. J. van der /T/-Vjr T T y"\TWT structureerde oöleidinÊ sla eden: E R L Giaas neen; smas isoo aeei (VIIJN I rJllSON Ferket te Heikant; P JM van de Guchte te Uitgemaakt van het bestuur van de .M. 1 J1 /XUJV/1 X v-i„Kstinhtine. sinds 1970 als secretaris- Rilland; A. M. Kieboom te Bergen op Zoom e J Kodde te Serooskerke (W Idem elektrokunde: A P H van Agtmaal te stichting, sinds 1970 als secretaris- penningmeester. In verband met zijn benoeming tot voorzitter van de Ka- Huybergen: J A. Asselman te Goes; A. J de mer van koophandel en fabrieken in (Slot van pag. 1) genheid „Wij hebben ons altijd terug houdend opgesteld, met name omdat Montedison niet met de vakbonden wilde praten. In het andere geval had den wy het bedrijf willen accepteren vanwege de werkgelegenheid. We moe ten in Nederland wel oppassen, dat we door'trage besluitvorming bedrijven niet dertig, veertig kilometer verderop naar onze zuiderburen toedry ven", vond hij. Voorzitter J. M. Bannink van de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland was 'niet ontevreden' over de ontwikkeling rond Montedison. „We hebben er hoop op, dat nu andere en andersoortige activi teiten naar Vlissingen-Oost gehaald kunnen worden." Daarbij dacht hy met name aan een uitbouw van de havenac tiviteiten, die hij graag extra zou zien gestimuleerd. Bokx te Goes: J. Bolkenbaas te Heinkens zand; Th. J. Borgs te Vlissingen en P F. J M. Frijters te Rilland, Idem voor werktuigbouwkunde: G C. Arens te Hulst; A. Baard te Bergen op Zoom; J. P. A. Bogaert te Kloosterzande. J C AC Braat te Nispen; J. M. M. van Broekhoven te Bergen op .Zoom; P. J. Eggermoint te Goes; C. D M. Feanken te Bergen op Zoom; J. P. M. Fruy tier te Kloosterzande; A A. M. Geerards te Bergen op Zoom; W. Hamelink te Middelburg; J. A. W. *M A. Heynen te Kapelle. C. W. Kommer te Yerseke: M. Maat te Goes; G. J. Moorman te Vlissingen. F. de Nooyer te Oost-Souburg; A. P. J. M. Oosterwaal te Bergen op Zoom; A. C. M van Trier te Middelburg en J. van dser Welle te Goes. Afgewezen: drie. Het pedagogisch diploma werd uitgereikt aan: P. E. J. Bleyenbergh te Brouwershaven; W. J. Brasser te Tereuzen; F J. van Dieren- Midden- en Noord-Zeeland, heeft de heer Claas - die nog penningmeester functies bekleedt in talloze andere maatschappelijke instellifgen - deze functie nu neergelegd. De heer Claas werd bij dit afscheid toegesproken door voorzitter J. Sten vert en directeur drs. A J. H. M. Mut saers, die hun waardering en dank baarheid voor zijn 'bijzondere kwalitei ten'. die hij al die jaren aan de stich ting heeft geschonken, niet onder steoelen of banken staken. De heer Stenvert sprak van een enorme staat van dienst' bij de stichting, waarbij werd geprofiteerd van zijn inzicht en maatschappelijke kennis Door de heer Stenvert werd hij ge- donck te Vlissingen; G. van Dijk te Meilsker- ke, J. H. Edelijn te Vlissingen; J. F. Fukkink te schetst als een man die waar nodig kn- Vlisslngen; J. J. A. Geerts te Middelburg; B. Huisjes te Oost-Souburg; L. A. de Jong te OostrSoburg; M. de Konink te OostSouburg; C. P G Lavooy te Goes; J. H. Locht te Ter- neuzen: J. Meertens te Temeuzen; N. B. G. Oosterhuis te Axel; P W. Oudesluys te Mid delburg; G. J. Planken te Clinge: J. F. Ploe- tisch uit de hoek kwam, maar wel al tijd in een sfeer van kameraadschap, iemand die niet voelde voor het con flictmodel, 'al ging u conflicten niet uit de weg'. Als afscheidsgeschenk bood de heer Stenvert hem namens het be- Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK: Beroepen te Tienderveen-Nieuw Balin- ge: K. Exalto te Hasselt; Beroepen te Driel 'toezegging): H. Wes terink te Oudenbosch, Kruisland en Oud en Nieuw Gastel: Beroepen te Heerenveen. wijkgemeente Tjalleberd-De Knipe: A. van Houwelin- gen. kandidaat te Utrecht: Aangenomen naar Kollum; J. Huitema te Nij Beets; Aangenomen naar Nieuw Buinen: G. van Zeben, kandidaat te Zwolle: Aangenomen naar Amsterdam- Watergraafsmeer: A. N. Doomhetn te Markelo; Aangenomen naar Ooltgensplaat: T. W. van Bennekom, kandidaat te Wezep, die bedankte voor Jaarsveld. Stellendam, IJsselmuiden en Waarder rZH); Aangenomen de benoeming tot gods dienstleraar aan het Johannes Fonta- nuscollege te Bameveld: D. Jansen, kandidaat te Heelsum; Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Mijdrecht: J. van der Velden te Lisse: Bedankt voor Epe, buitengewone wijk gemeente: J. C. Plaat te Zwolle; Bedankt voor Strijen: R. Dijkmeljer te Putten (buitengewone wijkgemeente in wording). GEREF. KERKEN: Beroepen té Stadskanaal; A. Prins te Aalten; Bedankt voor Leiderdorp: B. Koekkoek te Waddinxveen. GEREF. KERKEN VRUGEM. BUITEN VERBAND: Bedankt voor Amsterdam-Zuid in com binatie met A d am-West: P. Veldstra te Leerdam GEREF. GEMEENTEN: Beroepen te'Nunspeet: A. W. Verhoef te Chilliwack fCan). Beroepen te Haamstede: D. Hakkenberg te Lisse, die bedankte voor Franklin La kes (VS). ADVERTENTIEi Het hoe cn vum van dt afiluiciog Boeiende rotvjn voir jcr.g en Verkrijgbaar in de boekkaadel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9