'Stichting Zeeland' voelt zich overspoeld door beleidsnota's Wichmann-delegatie 'gematigd optimistisch' over Smit en Bolnes Landbouwschool in Schoondijke gaat niet dicht NIEUWE SANERINGSREGELING VOOR DE VISSERIJVLOOT Jongetje aan verwondingen ongeval overleden Trein rijdt koe aan Zwerm 10000 bijen met stroop gevangen9 Bijdrageregeling voor inlevering toegewezen quota tong en schol BRINK Luchtverwarminq /M VRAAG OF BESTUUR NOG ADEQUAAT KAN REAGEREN ZATERDAG 26 JUNI 1976 „NIETS NEGATIEFS TOT NU TOE9 ONDERHANDELINGEN VOLGENDE WEEK VERDER DEN HAAG/ZIERIKZEE - „Ik ben gematigd optimistisch" Dat zei de leider van de delega tie van het Noorse motoren- bedrijf Wichmann, directeur Ei- !if Tönjum, die op het ogenblik in ons land onderhandelingen voert over de met sluiting be dreigde motorenfabriek Smit Bolnes te Zierikzee. De Noren, die woensdag en donderdag het bedrijf in Zie rikzee bekeken, hadden vrij dagmorgen in Rotterdam een bespreking met vertegenwoor digers van de raad van bestuur van het IHC-Holland-concern, waartoe Smit en Bolnes be hoort. Veel wilde men bij IHC niet loslaten ■over de besprekingen: „Ons standpunt bent men. Wij zijn bereid nog te pra ten over overname op korte termijn". 's-HEERENHOEK - De zesjarige Hu- foertus N. C. de Jonge uit 's- Heerenhoek, die donderdagavond bij een verkeersongeval in zijn woon plaats zwaar schedelletsel opliep, is vrijdagmorgen in het academisch zie kenhuis te Leiden aan de verwondin gen overleden. Het jongetje, dat eerst in het zieken huis De Bevelanden Noord te Goes was opgenomen, is later in allerijl naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Daar is het enige uren later, vrijdagmorgen vroeg, overleden. Het ongeluk gebeurde toen het jon getje dat met zijn fiets over de Nas- sauweg reed, op het kruispunt met de Heinkenszandse weg geen voorrang verleende aan een personenwagen be stuurd door A. A. de K. uit Goes. De automobilist konde jeugdige fietser niet meer ontwijken en schepte het kind. Het jongetje kwam daarbij zoda nig ten val dat het zwaar hoofdletsel opliep. 'S-HEER-HENDRIKSKINDEREN - Vrijdagmorgen rond half acht is een koe op een onbewaakte spoorwegover gang bij 's-Heer-Hendrikskinderen door een trein aangereden. De koe werd in een sloot 'gesmakt'. Het dier werd door de eigenaar uit de sloot ge haald. Later overleed de koe in het wei land. Het treinverkeer heeft geen ver traging ondervonden. Vier schapen door hondebeten zwaar gewond SINT-KRUIS - Twee honden hebben vrijdagmorgen rond half zes vier schapen van de heer C. uit Sint-Kruis gebeten en zwaar verwond. Een voorbijganger, die getuige was geweest, verklaarde dat het een Duitse herder was en een andere, donker bruine hond. De honden zijn, nadat zij de schapen hadden gebeten, spoorloos verdwenen. ADVERTENTIE J RESTO - VROUWENPOLDER tel. (01189) 1900, b.g.g. 1965 was het enige dat een woordvoerder van IHC als commentaar wilde geven. De delegatie van Wichmann had vrij dag tot laat in de middag ook een ge sprek op het ministerie van economi sche zaken in Den Haag. Ook daar was men niet scheutig met commentaar: ,.Het is alleen een oriënterend gesprek geweest over wat Weichmann wil", al dus een voorlichter van economische zaken. Directeur Tönjum, leider van de Wichmanndelegatie. verklaarde desge vraagd in dit stadium van onderhande lingen nog weinig inlichtingen te kun nen geven. „Maar we gaan volgende week ook nog door. We wachten, na ons gesprek met IHC en economische zaken op antwoorden van andere par tijen." Even later zei de heer Tönjum met die 'andere partijen' banken te be doelen. „De financiering van hetgeen wij wil len is een belangrijk punt." Hij ver volgde: „Tot nu toe zijn de onderhan delingen goed verlopen. Er zijn geen negatieve punten tot dusverre. Men zou zo gezien kunnen zeggen dat ik gematigd optimistisch ben", aldus de heer Tönjum die het hierbij wilde laten. Zoals bekend dacht het Noorse bedrijf Wichmann aanvankelijk aan een sa menwerking, maar op de donderdag gehouden aandeelhoudersvergadering van IHC in Rotterdam verklaarde de heer D. Smit namens de raad van be stuur nog eens nadrukkelijk dat de mogelijkheid van samenwerking afge vallen was. Met de vakbonden lopen de besprekingen al over een sociaal plan ten behoeve van de werknemers. Motie De aandeelhouders bespraken ook de motie, die de gemeenteraad van Zie rikzee naar het IHC-concern heeft ge zonden, en waarin naast afkeuring van het beleid op nieuwe onderhande lingen werd aangedrongen. In een tegen-motie hebben de aan deelhouders de gemeenteraad van Zie rikzee laten weten 'begrip en waarder ing' te hebben voor de zorg voor de werknemers van Smit en Bolnes. „Wij vragen er begrip voor dat het verlies zodanig kan oplopen dat de continuï teit, en de werkgelegenheid van andere IHC-bedrijven in gevaar kan komen." De aandeelhouders zeggen in hun mo tie verder 'alle vertrouwen' te hebben in de raad van bestuur van IHC die in zijn beleid rekening zal houden met. de belangen van alle betrokkenen. Tijdens de aandeelhoudersvergadering werd meegedeeld dat het verlies van Smit en Bolnes nu in totaal 12 mil joen bedraagt. Drs. Westerhout commissaris Bank Nederlandse Gemeenten DEN HAAG - In de jaarvergadering van NV Bank voor Nederlandse Ge meenten zijn de heren W.C. Hillenaar en drs. Th.J. Westerhout. burgemees ter van respectievelijk Boxmeer en Vlissingen, benoemd tot lid van de raad van commissarissen als opvolgers van de heren J.P. Godwaldt en J.W. Quint. De heer G.J. Smit, burgemeester van Rijssen, werd herbenoemd als commis saris. Uitkering voor door sanering werkloze vissrs DEN HAAG - Het bestuur van het Ontwikkelings- en Sane ringsfonds voor de visserij heeft een saneringsregeling voor de vissersvloot, een bij drageregeling voor de inlever ing van toegewezen quota tong en schol ten algemene nutte na sanering, een regeling voor door deze sanering werkloos geworden schippers en een bij drageregeling voor het reffen van technische voorzieningen' ten behoeve van garnalen- schepen vastgesteld. Dit heeft het ministerie van landbouw en visserij vrijdag meegedeeld. De regelingen zullen op korte termijn SCHOONDIJKE - Het ziet er niet naar uit, dat de middelbare landbouw school te Schoondijke dit jaar dicht gaat. Ondanks de sombere berichten over het tegendeel, is het aantal aanmeldingen voor het eerste jaar van deze tweejarige opleiding dit jaar zo groot, dat de school niet behoeft te worden gesloten. Vorig jaar hadden slechts 10 jongens zich voor de cursus opgegeven, terwijl er dit jaar meer dan 30 aanmeldingen zijn, waaronder die van enkele meis jes. De reden van deze plotselinge belangstelling voor het landbouwonderwijs is vooralsnog onduidelijk. In een kort toespraakje tijdens de diploma uitreiking in de aula van de school, zei de directeur J. de Roo, er het vol gende over: „Of het iets met de jeugdwerkloosheid te maken heeft is ons niet duidelijk. Een verhoogde belangstelling voor de landbouw zal wel eens een reden kunnen zijn Ook wethouder de heer G. A. Claeijs van de gemeente Oostburg, die sprak namens de gemeente en de gezamenlijke landbouworganisaties, toonde zich verheugd over het voortbestaan van de school. „Het is vandaag een bijzondere dag. Ik ben blij, dat het directe voortbe staan van de school is verzekerd. Voor een landbouwstreek als West- Zeeuwsch-Vlaanderen is het een belangrijke zaak, dat dit soort onderwijs blijft voortbestaan", aldus de wethouder. Hij deed verder een uitdrukkelijk beroep op het ministerie van landbouw om alle mogelijke medewerking te verlenen. Alle eindexamenkandidaten slaagden dit jaar voor het diploma. Tijdens de diploma-uitreiking werd tevens afscheid genomen van de scheikunde- docente mevrouw G. van de Weele. bij de Commissie der Europese Ge meenschappen worden aangemeld. Als de commissie er haar oordeel over heeft gegeven kan de bijdrageregeling voor garnalenschepen van kracht worden. De andere zullen moeten wachten tot het moment dat het be drijfsleven overgaat tot de oprichting van een tong- en scholfonds. De over heidsbijdrage voor elk aan de visserij onttrokken vaartuig zal 225 gulden per pk maal het motorvermogen van het te saneren schip bedragen. In aanmerking hiervoor komen officieel geregistreerde Nederlandse vissers vaartuigen die: tenminste twee van de drie aan de aanvraag voorafgaande jaren voor de visserij werden gebruikt, uiterlijk op 31 december 1974 in de vaart zijn gekomen en die tweederde van hun vaartijd voor de visserij zijn gebruikt. Schepen, waarvoor wegens duurzame onttrekking aan de visserij al uit an dere hoofde een bijdrage werd uitbe taald komen niet in aanmerking voor een bijdrage, evenmin als een schip, waarmee op 1 januari 1976 de visserij niet meer werd uitgeoefend. Ook sche pen, waai-van de bruto-besomming aan schaal- en schelpdieren in ieder van de laatste drie jaren meer dan 50 procent heeft bedragen, komen niet in aan merking voor een bijdrage. Tenslotte zal ook de eigenaar van een vissers vaartuig, zolang de hem toebehorende vloot meer vissersvaartuigen omvat, dan wel een groter tonnage heeft dan op,l januari 1975 het geval was. niet voor een bijdrage in aanmerking ko men. Aanvragen De vissers kunnen hun aanvragen voor een bijdrage van de overheid in dienen tot uiterlijk 31 oktober 1976 bij de directie visserijen in Den Haag. Ook aan de uitbetaling is een aantal voorwaarden verbonden. De aanvra ger dient het schip uit het plaatselijke visserijregister te laten schrappen, zijn aanvoervergunning in te leveren bij het produktschap voor vis en vi- sprodukten, de lettertekens en num mers op het schip te verwijderen, te beloven dat hij de komende vijf jaren niet meer zal vissen (als hij zijn hele vloot opruimt), en te beloven dat hij de komende vijf jaar zijn vloot niet meer uitbreidt met meer dan 25 pro cent van het opgeruimde tonnage. Het schip moet voor 1 januari 1977 aan de Nederlandse visserij onttrokken zijn. Voor de bijdrageregeling tong en schol heeft het bestuur van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds tien miljoen gulden uitgetrokken. Voor de bijdrage komen in aanmerking zij die een saneringsbijdrage en een bijdrage uit het nog in te stellen tong- en schol fonds hebben gekregen. Deze bijdrage zal 3.40 gulden per toegewezen kilo tong en 0,70 gulden per kilo schol be dragen, uiteraard met aftrek van de inmiddels al gevangen hoeveelheid tong en schol. Vissers die werkloos zullen worden omdat hun schip via de bijdrageregeling aan de zeevisserijvloot wordt onttrok ken, danwel in afwachting hiervan is opgelegd, kunnen onder bepaalde voorwaarden ineens of gedurende ten hoogste 26 weken een bijdrage ontvan gen uit het ontwikkelings- en sane ringsfonds voor de visserij. Om hier voor in aanmerking te komen moet men jonger dan 65 jaar zijn, voor 1 ja nuari tenminste zes weken in de visse rij gewerkt hebben, geen beroep kun nen doen op een uitkering krachtens de werkloosheidswet en een geldig be wijs van inschrijving als werkzoekende van het Gewestelijk Arbeidsbureau overleggen. Hoogte De hoogte van deze bijdrage is bepaald op maximaal 11.400 gulden voor wie zonder wezenlijke onderbreking twee jaar aan boord heeft gewerkt en op maximaal 8.580 gulden voor wie korter werkzaam was. Alleen ex-vissers van 55 jaar en ouder krijgen de uitkering ineens, de anderen worden in zes vier- wekelijkse en één tweewedelijkse ter mijn uitbetaald. Het recht erop vervalt als men een nieuwe baan vindt, een vakopleiding aan een centrum voor vakopleiding voor volwassenen met een loondervingstoeslag of een door sociale zaken gesubsidieerde bedrijf sopleiding gaat volgen, of als men een uitkering wegens ziekte krijgt van het Sociaal Fonds voor de Maatschapsvis sers of een andere instantie. Als men binnen de gestelde 26 weken weer be ter of weer werkloos wordt herleeft het recht op de uitkering. Wat betreft de garnalenvisserij heeft het bestuur van het ontwikkelings- en saneringsfonds besloten bijdragen te geven voor het plaatsen van een gar- nalenspoesorteermachinc (als het schip om redenen van zeewaardigheid niet ook een mechanische toevoerin stallatie kan herbergen) tot maximaal 4.100 gulden en voor een garnalen- spoelsorteermachine plus mechani sche toevoerinstallatie tot maximaal 11.400 gulden. OP JACHT BIJ NAPM VLISSINGEN - Een bijenzwerm is vrijdag neergestreken op het plat form van één van jackets op het terrein van de N.A.P.M. te Vlissingen-Oost. Omstreeks tien uur 's morgens landden in een blikken bus boven op het platform zo'n 10.000 bijen. De werklui, die op het platform wa ren, staakten hun werkzaamheden voor enige tijd. Eén van hen, de heer Rivelli, greep een houten kist, smeerde stroop vermengd met suiker aan de bin nenkant en wist de hele zwerm zo 'gevangen te nemen'. Vrijdagavond is de zwerm door de gemeentewerkman P. F. van de Beek uit Oost-Souburg overge bracht in een korf en vervolgens vervoerd naar de Vlissingse kweke rij. De heer Van Beek toonde rich bij zonder verrast over het feit dat de bijenzwerm op het platform van de jacket was geland: „Dit is ongeloof lijk. De jacket ligt op het water. Er is in de wijde omtrek geen voedsel te ontdekken voor een bij." Foto: De heer RiveUi met de zwerm bijen. (ADVERTENTIE) fe iiMtsu Uw Installateur: II Uw Installateur: MAASAIR B.V. - THOLEN Ampèrestraat 1, Postbus 24, Telefoon (01660) 21 50 Niet zwemmen in Terneuzense Otheense Kreek TERNEUZEN - Het water van de Ter neuzense Otheense Kreek is niet of nauwelijks geschikt om te zwemmen. Dat hebben watermonsters van het la boratorium van de Watermaatschappij Zuidwest Nederland aangetoond. Ter- neuzen hield de TNO-normen voor zwemwater aan. Gebleken is dat de toestand van het wa ter bij Othene en in het haventje van Katspolder zonder meer slecht is. De rest van de kreek voldoet aan de norm. Demonster zijn dit jaar genomen in een warme periode, toen het water weinig zuurstof bevatte. Daaruit valt te verkla ren dat het feit dat de riolering van Zaamslag en Spui niet meer uitmondt in de kreek nauwelijks invloed heeft gehad op de waterkwaliteit. Vorig jaar is er bemonsterd op een regenrijker tijdstip. diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteil B. en w. Vlissingen attent op de werkgelegenheid bij De Schelde VLISSINGEN B. en w. van Vlissin gen zullen alles doen om zoveel moge lijk de werkgelegenheid op 'De Schel de' in Vlissingen te behouden. „We moeten bij verschuivingen van werk binnen de RSV in het oog houden, dat er elders ook mede-burgers zijn, die werk willen behouden. Maar wij zul len de werkgelegenheid op De Schelde in Vlissingen nauwlettend in het oog blijven houden." Wethouder C. Gillissen Verschage zei dat vrijdagmiddag tijdens een korte discussie in de raad over de brief van de CPN-afdeling Vlissingen, waarin aandacht wordt gevraagd voor de werkgelegenheid en 't voorkomen van ontslagen bij De Schelde. PvdA- woordvoerder D. Bruinooge betoogde, dat men er van overtuigd is, dat b. en w. diligent rijn als het om deze zaak gaat en vond een nadere uitspraak van de raad niet nodig. De woordvoerders van WD, drs. M. Braak, van CDA, B. Koole en RCPU J. van der Weele slo ten zich bij die opvatting aan. Knietje De Middelburgse mevromo had al enkele dagen last van het rechter been. Een beetje trekken, een beetje hinder, geen aangenaam gevoel. Toen ze zich door het huis bewoog, viel het ook de rest van de familie op. „Is er iets met je been," vroeg haar echtgenoot. „Ja", sprak ze. „Een beetje dik bij de knie." „Een voetbalknietje?" informeerde haar dochter. „Nee", zei ze. „Ik heb nogal veel ge reden de laatste dagen. Ik denk, dat het een gasgeef-knietje is." Het gezin barstte uit in gezamenlijk gelach. „Nou," riep ze verontwaardigd. „Je kunt toch ook een tennis-arm heb ben. Waarom dan geen gasgeef- knietje?" U moet het toch maar eens als diagnose bij de hand houden, als u eens last hebt van een been. Een gasgeef-knietje. AANGEDRONGEN OP BEKNOPTE STUKKEN MIDDELBURG - Het bestuur van het provinciaal opbouworgaan 'Stichting Zeeland' voelt zich overspoeld door een steeds wassende stroom van be leidsnota's die door overheden en an dere nationale en provinciale instan ties de wereld worden ingestuurd. Veel van deze nota's worden - mede als gevolg van de grotere openbaar heid van bestuur - aan de stichting voor commentaar toegezonden. Voorbeelden van de laatste tijd rijn de Knelpuntennota, de nota samenle vingsopbouw van erin, de rapportering van de Bïjsturingscommissie samenle vingsopbouw en jeugd- en jongeren werk, de ontwerpen van de wet be- :tuurlijke organisatie, de rapporten 'an het sociaal en cultureel planbu- eau, de deelrapporten van de derde nota ruimtelijke ordening en de bin nenkort te verwachten Welzijnswet. Daarnaast verschijnen met een zekere regelmaat rapporten vanuit de provin ciale opbouworganen zelf. Tenslotte wordt de stichting ook meer en meer betrokken bij belangrijke provinciale beleidsbeslissingen als streekplannen, recreatienota's, arbeidsmarktrappor ten en de nota bewoningspatronen. In het vrijdagmiddag door het bestuur vastgestelde jaarverslag 1975 wordt de vraag gesteld of het bestuur - dat be staat uit drukbezette vrijwilligers met uiteenlopende achtergronden - nog wel in staat zal rijn op al die beleidsrap porten slagvaardig en adequaat te rea geren. Als dat niet het geval is - zo wordt in het jaarverslag gesteld - zijn er maar twee andere mógelijkheden: niet reageren of volstaan met een zo genaamd 'bureau-advies'. Beide alter natieven lijken volgens het jaarverslag moeilijk in overeenstemming met de verantwoordelijkheid van het bestuur en zijn daarom weinig aantrekkelijk. Streekplan Tijdens de vrijdagmiddag gehouden bestuursvergadering in het gebouw van de stichting in Middelburg kwa men enkele concrete voorbeelden van deze problematiek aan de orde. Zo had het bestuur veel moeite met de vast stelling van een commentaar op het voorontwerpstreekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, zoals dat in concept door het 'bureau' - de direc teur en zijn staf - was opgesteld. Het bestuur bleek uiteindelijk niet bereid om door ondertekening medeverant woordelijkheid voor dit stuk te dragen, omdat het teveel technisch- deskundige kennis vroeg. Vanuit het bestuur kwam de suggestie om in cleze en soortgelijke gevallen de reactie over te laten aan het bureau, zonder raad pleging van het bestuur. Directeur drs. A. J. H. M. Mutsaers stelde daarbij de vraag wie dan de ver antwoordelijkheid draagt en wees bo vendien op het gevaar van een situatie waarin provinciale instanties - in dit geval de 'Stichting Zeeland' tegenover de Provinciale Planologische Dienst (PPD) - elkaar op 'intercollegiaal ni veau gaan afkatten'. In het onderha vige geval zou de kritiek van de 'Stich ting Zeeland' op de in het voorontwerp-streekplan gehanteerde bevolkingsprognoses te hoog bij de PPD verkeerd kunnen overkomen, zo stelde de heer Mutsaers. Bestuurslid mr. J. J. van der Weel zag dit probleem niet in: „We mogen toch van een in stantie als de PPD verwachten dat men dit zakelijk kan benaderen". Ge deputeerde J Stenvert (voorzitter) zei in elk geval controverses met de PPD te willen vermijden. Bekeken zal nog worden of, en zo ja onder wiens ver antwoordelijkheid. het commentaar op het voorontwerp-streekplan zal uit gaan. Besloten werd om te zijner tijd principieel de betrokkenheid van het bestuur aan de orde te stellen bij het reageren op beleidsrapporten. Veel moeite had het bestuur ook met de op de agenda vermelde nota 'Be heersing van het sociaal-cultureel werk' van de Nederlandse Organisa tiekring (NOK). Dit rapport is opge steld in verband met de nieuwe be leidsvoornemens bij het ministerie van erm inzake de subsidiëring van het jeugd- en jongerenwerk en de samenle vingsopbouw. Aan de directeur werd verzocht om een beknopte samenvatr ting van de hierover bijgevoegde stuk ken. De bestuursleden - inclusief voor zitter Stenvert - lieten blijken niet aan bestudering van deze materie te zijn toegekomen. De heer Van der Weel drong aan op een 'aanspreekbaar stuk': „Aan 32 bladzijden, daar begin je gewoon niet aan, het is niet te doen". Besloten werd dit agendapunt tot een volgende vergadering aan te houden. Verstedelijking Het bestuur kwam vrijdagmiddag wel tot de vaststelling van een reactie op de 'Verstedelijkingsnota'. De 'Stich ting Zeeland' heeft zoals bekend in deze provincie de inspraakprocedure gecoördineerd rond deze nota van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, waarin beleids lijnen worden aangegeven voor een evenwichtige ontwikkeling van de stedelijke groei. De vanuit de ver schillende Zeeuwse gespreksgroepen geformuleerde kanttekeningen zijn gedeeltelijk en samenvattend in de reactie van het opbouworgaan ver werkt. Enkele hoofdpunten daaruit: het wordt niet uitgesloten geacht dat de bevolkingsgroei nog verder zal teruglopen dan in de Verstedelijkings nota wordt verwacht. De conclusie dat' Zeeland een rustige groei tegemoet gaat en niet meer als overloopgebied voor de Randstad gebruikt hoeft te worden, wordt onderschreven; het ontbreekt in de nota teveel aan beleidsinstrumenten om het beoogde spreidingsbeleid en het stedelijke in- richtingsbeleid te kunnen realiseren; betreurd wordt dat de verstedelij kingsnota niet in samenhang met de nota landelijke gebieden kan worden besproken. Aangedrongen wordt dan ook op behandeling van de verstedelij kingsnota in het parlement nadat de nota landelijke gebieden is versche nen; de Verstedelijkingsnota gaat ten aanzien van Zeeland voorbij aan de mogelijkheden van meer oriëntatie op de bij Zeeuwsch-Vlaanderen gelegen Belgische centra. Het voorzieningenni veau van Zeeuwsch-Vlaanderen kan niet op zichzelf worden beschouwd. Onderzocht moet worden in hoeverre gebruik van voorzieningen in België kostenbesparend zou werken; waar in de nota wordt gepleit voor het wegwerken van regionale achter standen. wordt een beleidsvisie gemist over de barrières die in Zeeland wor den gevormd door veerdiensten en bruggen. Men verwondert zich er dan ook over dat de nota mede door de mi nister van verkeer en waterstaat is on dertekend. Ook de nieuwe maatregelen van minister Westerterp inzake sane ring van het openbaar vervoer worden in dit verband onbegrijpelijk genoemd; men gaat akkoord met de gedachte aan een afronding van het Sloegebied en een voortgezette ontwikkeling van de Kanaalzóne Zeeuwsch-Vlaanderen, mits onder 'Sloegebied' het huidige Sloe-I-plan wordt verstaan en een Sloe-II-plan (ten oosten van Borssele) definitief van de baan blijft en bijzon dere zorg wordt besteed aan de milieu hygiënische situatie. In verband met de te verwachten verdere bevolkings toename is een ruim en gevarieerd pakket van arbeidsplaatsen in deze provincie noodzakelijk. Identiteitskaart voor bezoeken aan België (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - Ook Nederlanders-zul- len over enige tijd de beschikking kunnen krijgen over een identiteits bewijs, zoals de inwoners van tal van Europese landen verplicht rijn bij zich te dragen. Het gaat om een Benelux-identiteitskaart, die bü wijze van experiment vooral in de zuidelijke provincies Brabant, Lim burg en Zeeland verkrijgbaar zullen rijn. Het kabinet heeft vrijdag die beslis sing genomen, zo deelde premier Den Uyl mee. Het invoeren van een derge lijke Benelux-kaart is gebeurd op verzoek van de Belgische en de Luxemburgse regering, die graag wil len dat de Nederlanders die zich op hun grondgebied bevinden, net als de Belgen en Luxemburgers, be schikken over een officieel legitima tiebewijs. Van enige verplichting voor het be zitten van deze kaart zal geen sprake zijn. De kaarten zullen bij de ge meentebesturen verkrijgbaar zijn, maar Den Uyl zei er begrip voor te hebben dat je niet alle gemeenten kunt dwingen een administratief ap paraat daarvoor in stand te houden. De kaart, die het hele leven geldig is, en waarop alle persoonsgegevens staan, zal f2,50 moeten gaan kosten. Overigens is het paspoort, zo zei Den Uyl. natuurlijk even goed geldig als het legitimatiebewijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2