Zaterdag Omloop Braakman voor trimmers te Philippine Omloop Braakman: weg wijzen aan 'Tour du Flic' extia OPEN WEDSTRIJD IN BEIDE CATEGORIEËN WIELEREVENEMENT zeeuwsch-vlaanderen] WIELERCOMITE PHILIPPINE OPNIEUW ACTIEF VRIJDAG 25 JUNI 1976 PHILIPPINE - Het wielerco- mité 'Philippine' blijft een voor Zeeland uniek wielercomité als het om organiseren van wiele- revenementen gaat. Voor niets heeft het regerende drietal uit het bekende mosseldorp schrik. Dit jaar waren Henk Segers, Paul Wiskerke en Johnny Spuessen al actief met het or ganiseren in de Omloop van de Braakman voor amateurs en de individuele tijdrit in de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen en za terdag staat men voor de derde krachtproef. Dan wordt in Philippine de eerste Om loop van de Braakman voor trimmer? gereden. Een evenement waarvooi enorme belangstelling bestaat: 26 trimploegcn uit heel Zeeuwsch Vlaanderen hebben ingeschreven. Hel merendeel van die ploegen komt voorl uit de Terneuzense 'Tour du Flic' die onlangs voor de derde keer met enorm veel succes werd gehouden. „Het idee om in de Braakman met de trimmers te gaan rijden is niet van ons" zegt secretaris Paul Wiskerke. „Dat is afkomstig van de twee trimclubs uit Philippine namelijk Marinet en Wisker ke. Die hebben ons benaderd met de vraag of wij dit wilden organiseren. Na wat beraad hebben we daann toeges temd. maar de clubs moesten wel eerst een garantiebedrag op tafel hebben. We hebben niet het risico genomen om ei financieel aan te kort te komen. Dal kunnen we de kas van het wielercomite niet aan doen. Het most allemaal toch al geld genoeg. Toen dat garantiebedrag er eenmaal was zijn we begonnen met de zaak op poten te zetten." Voor het wielercomité 'Philippine' lijkt het organiseren van een dergelijk even ement maar een peuleschilletje door de jarenlange ervaring met de Omloop van de Braakman voor amateurs. Het rege len van een trimevenement vergt im mers minder dan een eendagsklassieker voor amateurs „Vergeet het maar", zegt Henk Segers. „het, berngt minstens net zoveel werk met zich mee als de normale Omloop van de Braakman. Voor deze omloop hebben we meer moeten vergaderen dan voor de Omloop van de Braakman. Eeerst een vergadering met de jury daarna nog een met alle ploegleiders. Dat zijn zaken die je voor een normale koers niet tegen komt Daar komt bij dat wij een comité zijn dat alles goed wil doen. We doen het goed of we doen het niet. Het enige voordeel is wel dat ploe gen die willen deelnemen zich zelf mel den. Daar moet je je als comité niet druk over maken. Zij staan als het ware te trappelen om te beginnen. Dat is bij de Omloop voor amateurs heel watanders. Daar moet je de laatste weken nog ie dereen gaan bellen om aan een renners- veld te komen." Blijvend Hoewel het evenement nog moet star ten, staat het nu al vast dat ook de Om loop van de Braakman voor trimmer? de komende jaren een blijvertje zal zijn. lie medewerking die men van alk instanties en sponsors heeft gevonden is zo groot dat men er niet meer onder uit kan. Harry Wiskerke, broer van se cretaris Paul Wiskerke. de man die hel garantiebedrag op tafel moest brengen verzekerde in ieder geval dat de Om loop voor trimmers ook de komende ja ren zal worden gereden. Harry Wiskerke: ..Dc-ze koers is unie voor Nederland. De Tour du Flie' is .-»f geleid van de Tour de Lasalle' in Den Helder, maar een eendagsklassiekei voor trimmers is er nergens Natuurlijk is het zo dat het succes van de 'Tour du Flic' en een 24-uur van Oostburg hiei mede voor verantwoordelijk zijn Harry Wiskerke. zelf op de weg met een trimploeg, ziet het rimgebeuren dan ook als een welkome uitbreiding van de ka lender voor trimmers. „Op deze maniei krijg je een beetje spreiding. Je krijgt eerst de 'Tour du Flic' daarna de wed strijd hier en begin augustus de 24 uui van Oostburg. Dat zijn in feite de hoog tepunten. Daarnaast heb je nog de ge wone trimkoersen en evenementen als de 8-uur van Biervliet en de Nacht van Sluis. Meteen dergelijk programma kun jenetheeldezomervolmaken al moeten we oppassen dat er niet teveel van dit soort wedstrijden komen." Zes wedstrijden Met de Omloop van de Braakman voor trimmers, loopt niet alleen de kalender voor de trimmers vol, ook die van de drie organisatoren uit Philippine staat nu volgeboekt. Het is nu zo dat er in de zomermaanden iedere maand wel iets op wielergebied te beleven valt in Phi lippine Van april tot oktober staan er zes evenementen op het programma. Al len in september is er nog ruimte voor een wielerwedstrijd. Paul Wiskerke: In april hebben we de Omloop van de Braakman, ditjaar hadden we in mei de tijdrit voor de Omloop van Zeeuws- Vlaanderen weer in Philippine, morgen dus de Omloop voor trimmers. 21 juli rijden we met amateurs, in augustus volgt dan nog de jeugdkoers en in okto ber sl ui ten we de za a k a f met de bekende 'genUemankoers' We hebben nu een programma met voor elk wal wils We missen alleen nog dames, juniores lief hebbers en profs, de andere ca tegoriecn komen ditjaar allemaal aan de buert in Philippine Sponsors Het totale trimgebeuren is zaterdag be groot op ongeveer 2500 gulden. Daarvan heeft men bijna tweeduizend gulden ontvangen van de 26 deelnemende ploegen die elk 75 gulden inschrijfgeld hebben moeten betalen. Een deel van hel resterende bedrag wordt gedekt door sponsors als A en O Sluiskil. Wis kerke BV Philippine. Esso- servïcestation Herman Saey Philippine. Rabobank Philippine, radio en tv han del Henk Segers Philippine, mossel- handel Dingemanse uit Yerseke. Char les de Smit Biervliet. Bram Faas Ter- neuzen, Willy Nieuwelink Temeuzen, Bravenboer en Scheers en Mobach Sluiskil. „We zijn fiancieel nagenoeg rond", zegt penningmeester Johnny Spuessens. „het was rond. maar op het laatste moment hebben nog twee ploe gen afgeschreven zodat we met een klein tekortzitten. dat gaan we zaterdag proberen op te vullen met de verkoop van programma's. De toegang voor het publiek is overigens geheel gratis." Van mosselen zoals die hier door Henk Segers. Paul Wiskerke en Johnny Spuessens worden genutaga ts zaterdag in Philippine geen sprake. Wel kan men er terecht om trimmers aan het werk te zien in de Braak man schikbaar met een totale waarde van 470 gulden terwijl voor de B-renners 15 prijzen beschikbaar zijn met een totaal bedrag van 230 gulden. „Daarnaast hebben we nog wat andere prijzen", zegt Henk Segers.. „De winnaar van ;zowel de A-categorie als de B-categorie Krijgt een rennerstricot plus een echte Omïoopkrans zoals bij de amateurs. Voor het ploegenklassement hebben we vier bekers beschikbaar en de rest ontvangt een herinneringsvaantje'' Hel ploegenklassement wordt zaterdag samengesteld door de tyd van twee renners uit de A-categorie op te lellen bij die van de eerste B-rennef.*,Drt?tota len vormen samen het ploegenklasse ment. Het wagenpark dat zaterdag de ren nerskaravaan volgt blijft beperkt lot slechts enkele wagens, in totaai zullen slechts negen auto's de wedstrijd vol gen. Vier neutrale materiaalwagens. 2 jurywagens. 1 wedstrijdwagen met wedstrijdleider Rob Kint en verder nog de EHBO en de bezemwagen. „Voor de vier neutrale wagens hebben we geloot uit de deelnemende ploe gen". zegt Paul Wiskerke. „Die vier zijn: Faas Sport. Charles de Smit. Snugly en La Belie Vue. In deze vol gorde zullen ze ook volgen. In iedere wagen gaat een jurylid mee om te kij ken of ze inderdaad iedereen die met pech te kampen heeft helpen. Dat zijn ze verplicht Iedere ploegleider kan met deze vier wagens wielen meegeven voor zijn renners". KJ\ W TJ-jury .Vet als bij de 'Tour du Flic' zal zater dag in Philippine het jurycorps be staan uit mensen van de KNWU die dus het klappen van de zweep kennen waardoor de kans op onregelmatighe den erg klein wordt. Johnny Spues sens: „We moeten gewoon blij zijn dat de KNWU deze mogelijkheden heeft gecreëerd. Vorig jaar leverde dat nog al eens problemen op. Nu gaat dat al lemaal veel soepeler en dat moet ook zo kunnen". In totaal nemen zaterdag 26 ploegen aan de Omloop van de Braakman voor trimmers deel Het merendeel daarvan komt uit de Tour du Flic maar er zijn toch nog een aantal ploegen bij uit an dere delen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Er komt zelfs een complete ploeg uit Den Helder naar Philippine. Enkele renners uil Den Hekier hebben zelfs 1 nog onderdak gevonden bij andere .ploegen. De ploeg uit Den Helder i wordt zaterdag gesponsord door Esso servicestation de Kreekzoom uit Ter- neuzen die op die manier met twee ploegen aan de start verschijnt omdat ook de vaste ploeg van de Kreekzoom in Philippine van start gaat. De andere ploegen zijn: Tnmclub Marinet uit Phi lippine. trimclub Wiskerke uit Philip pine, Paul Aardewerk uit Temeuzen, Snugly Temeuzen. WalhouUde Visser Heikant. La Belie Vue Temeuzen. A en O Sluiskil. NSM Sluiskil. M Witte Ter- neuzen. de Instuif Hoek. Philips'Pro- menaöe Temeuzen. van Kouteren/Die- leman Temeuzen. Charles de Smit/de Ruysscher Biervliet. Jos Voefw Ter- neuzen. PSV/Faas Sport. Dailinga Sluiskil. Piet Friet Temeuzen. Neu traal Temeuzen. Leenhouts Aanne mingsbedrijf Sluis, de Schelde Temeu zen. trimclub Sas van Gent. Makra Temeuzen, Reburo Temeuzen. Bra- venboer/Scheers Temeuzen. De administratieve kant van de Om loop van de Braakman speelt zich za terdag zoals altijd in Philippine af in de Meerpaal In het dorpshuis is zater dag de permance gevestigd en moeten de rugnummers worden afgehaald en ingeleverd. Vanaf elf uur kan men daar voor de rugnummers terecht. De ren ners kunnen zich tevens in de Meer paal omkleden en na afloop wassen. De prijsuitreiking is eveneens in de Meer- paaL Trimmers in de Braakman. Een beeld dat zaterdag opnieuw vele malen te zien zal zijn. APARTE WEDSTRIJD A-EN B-CATEGORIE Rechts Piet van de Vijver met sponsor Abdon Willems van Snugly, de grote favoriet in de B-categorie. Vooral bij A-renners TERNEUZEN - Tijdens de 'tour du Flic' van dit jaar is er heel wat afge praat om eventueel volgend jaar tot een andere formule te komen. Vooral de eerste twee dagen werd duidelijk dat iedereen voldoende getraind had om de veertig kilometer vol te maken. Gevolg was dat beide dagen een grote groep renners voor de zege mocht spurten. Toen werd er al aan gedacht om de trimmers meer kilometers te laten rijden en de B-renners (ouder dan 35 jaar) tc ontkoppelen van de A-renners (jonger dan 35 jaar). Beide categorieën zouden dan een eigen wedstrijd rijden. In hoeverre dit alles voor volgend jaar realiseerbaar is moet nog blijken als men dit najaar de volgende 'Tour du Flic' zal bespreken. Voor het organisatiecomité van de Tour du Flic kan de 'Omloop van de Braakman' voor trimmers op dat ge bied misschien verhelderend werken. Zaterdag wordt in de Braakman een aparte wedstrijd voor de A- en de B-categorie gereden. Ook de afstand is beduidend groter dan die van de lang ste etappe van de Tour du Flic". De B-renners die zaterdag reeds om één uur van start gaan leggen het rondje vii 9,2 kilometer vijf maal af. hetgeen een totaal afstand van 46 km betekent, terwijl de A-renners zaterdag 7 keer rond moeten rijden om zodoende op bijna 65 kilometer uit te komen. De start van de A-renners is zaterdag vastgesteld om drie uur. „Als het za terdag een beetje waait dan kunnen er wel eens rare dingen gebeurenzegt Paul Wiskerke. „dan is dc kans groot dat het na een of twee rondjes al hele maal uit elkaar ligt. Maar het is na tuurlijk niet zo dat de trimmers de kunst van in een waaier te rijden ver staan zoals de amateurs. Ais het waait dan kan er van ailes gebeuren en krijg je misschien de gekste uitslag". Prijzenschema De trimmers moeten het zaterdag in Philippine bepaald niet voor niets doen. Voor beide categoriën is er een prijzenschema opgesteld Voor de A-categorie zijn dertig geldprijzen be TERNEUZEN - Net als iedere andere wielerwedstrijd gaat ook de Omloop van de Braakman zaterdag van start met een aantal favorieten. In de 'Tour du Flic' zijn dc krachtsverschillen enigszins naar voren gekomen. Wie toen door pech een plaats in de top van het klassement verspeelde, kan zater dag in ieder geval revanche nemen. Een belangrijke kanshebber bij de A-renners moet dan wel Lucien de Smit van de Kreekzoom zijn. Hij verloor op de laatste dag het Terneuzense trimgebeu ren door een lekke band in de Braakman aan Cor de Waal. Deze laatste ging toen onmiddellijk samen met Daan de Kub- ber in het offensief om De Smit geen kans te geven terug te komen. Ondanks het verzet van Lucien de Smit lukte Cor de Waal in die opzet. Cor de Waal is er zaterdag niet bij, zodat van een even tuele echte revanche van Lucien de Smit geen sprake kan zijn. Kreekzoom- ploegleider Kees Herrebout gelooft daarbij ook nog niet al te sterk in de kansen van Lucien de Smit. „Ik heb zo het idee", zegt hij. „dat de vorm bij Lu cien wel eens een eind weg kan zijn. Hij is zaterdag net terug van vakantie en ik geloof niet dat hij zo fanatiek is dat hij zijn fiets heeft meegenomen Van trainen zal dan ook wel geen sprake ge weest zijn". Of Lucien de Smit zaterdag in vorm is of niet, het zal er ongetwijfeld spannend aan toegaan bij de A-renners. Het wordt een open wedstrijd met een groot aantal kanshebbers. Vooral de twee plaatselijke trimclubs zullen alles in het werk stellen om voor eigen pu bliek goed voor de dag te komen. Bij trimclub 'Marinet' zal het daarbij vooral van Ronnie Bosman en Jo Hamerlinck moeten komen terwijl bij Wiskerke Os wald Haers min of meer als kopman van start gaat. Oswald Haers is er ditjaar een tijdje uit geweest waardoor hij ook de Tour de Flic miste. Hij is de laatste weken toch weer hard aan het trainen en behoort dan ook tot de kanshebbers. Bij Paul Aardewerk zal het vooral van Fons Warrens en Niek Faas moeten komen. Lucien de Smit is de favoriet bij Kreek zoom gesteund door Kees Huisman. Vooral in de spurt is De Smit te duchten. Voor Snugly zijn er bij de A-renners wat minder mogelijkheden op de overwinning dan in de B-categorie maar Mario Willems moet toch wel in de prijzen kunnen rijden. De ploeg van Walhout/de Visser is nog een vraagte ken omdat ze debuteren evenals de ploeg van L. A-B. uit Sluis. Grote favoriet Een van de grootste kanshebbers is on getwijfeld Daan de Kubber van La Belle Vue. Hij is al jaren een van de toppers bij de trimmers. Opvallend is wel de ploeg waarmee A en O Sluiskil aan de start verschijnt. Met vooral "Klaeysen als een niet te onderschatten kanshebber. Tij dens de 8 uur van Biervliet demon streerde hij reeds een stijgende vonn en de laatste weken heeft deze ex-amateur stevig getraind voor dit trimgebeuren. De grootste verrassing in de Tour du Flic was ongetwijfeld de ploeg van Dai linga uit Sluiskil. Met Piet Harns. Meer- ten Dailinga bleek deze ploeg toen over ijzersterke renners te beschikken. Zon der pech op de eerste dag was men zeker in aanmerking gekomen voor de eerste plaats in het ploegenklassement. Rinus van Cadzand is de favoriet in de ploeg van Piet Friet terwijl bij Neutraal Hans van Leeuwen in die rol vertrekt. Rob van de Goes en Jan Helmendag reden voor de Schelde een uitstekende Tour du Flic en kunnen misschien zaterd ag in de prijzen rijden Ook van de trimclub 'Sas van Gent valt weinig te melden omdat ok hier te weinig van bekend is. Makra verraste ditjaar vooral door het uitstekende rijden van Henk Peeters en Rinus Heyboer, Kees de Hulster zal za terdag de kleuren van Braven- boer/Scheers hoog moeten houden in de Braakman. Verzekeringen Witte weet vrijwel zeker dat Piet de Putter en Evert Butler zaterdag in het voorste gelid zul len meerijden. Piet van "t Westeinde is zaterdag opnieuw kopman vair Phi lips/Promenade terwijl Leo de Blaay die rol vervult bij de Instuif. Wim van der Hooft en Ko Riemens zijn de beste mannen uit de ploeg van Van Koute- ren/Dieleman. Aector Doorns reed voor Jos Voet/vv Temeuzen tijdens het Ter neuzense trimgeweld naar een opval lend hoge klassering, maar net als voor J an Moes van PSV. had er voor hem nog meer in kunnen zitten. Al met al een rij namen waarmee vrijwel aues mogeujK is. Piel van de Vijver Bij de B-renners is er in feite maar een echte favoriet: de formidabel rijdende Piet van de Vijver van de Snuglyforma- tie. Van de Vijver won in Temeuzen vrijwel alles wat er te w innen was en ook in de gewone trimkoersen is hij vrijwel onklopbaar. Toch zal hij het zaterdag bepaald niet cadeau krijgen. Met name van Jo de Backer zal hij enorm veel last ondervin den. De kleine man uit de ploeg van Paul Aardewerk vliegt er vrijwel altijd in en dat zal ook zaterdag ongetwijfeld het geval zijn. Een andere gevaarlijke klant is Jaap Geensen van Reburo. Hij moest in Temeuzen op de laatste dag door pech aihaken waardoor hij in de eindrangschikking wat terug viel. Ook Rico Trevisan van Dailinga behoort za terdag tot de kanshebeers in de B-categorie. Ook uil Den Helder komt een zeer gevaarlijke klant voor de eind zege. Bou de Jong won vorig jaar de zeer zware Tour de Lasalle bij de B-renners en dat moet zeker niet worden onder schat. Kanshebbers voor de ere-prijzen in de B-categorie zijn verder Vic van den Bergen van La Belle Vue. Cees van Stra ten van de Schelde, Max den Hollander van PSV, Cees Smit van A en O. George Wijnacker van Walhout/de Visser, Ton- nie Gommers van Aardewerk. Piet Jan sen van La Belle Vue. Adriaan Mechiel- sen van Jos Voet/vv Temeuzen en Ar- mand Rammeloo van Wiskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31