Barry Sheene spotte in tropische hitte van Assen met alle prognoses Okker strandt op Phil Dent, Betty Stöve speelt nu tegen Chris Evert DERDE AUTORALLYCROSS OP HET AXELSE CIRCUIT DIJKSTRA WIL HET NOGMAALS PROBEREN mm ADRIE DE KORTE IN TRAINING ONDER 4 MINUTEN Hort alleen aan de leiding McKenzie voor miljoen bij Leeds Geen eerste prijs in lotto Avondcriterium in Vogelwaarde DALENDE PRESTATIELIJN NEDERLANDER GEKRUIST DOOR DE KLIMMENDE LIJN VAN DE AUSTRALIËR Zwemploeg van zestien leden naar Montreal Minneboo kampioen achter dernies Windsurfrace op Veerse Meer VRIJDAG 25 JUNI 1976 ASSEN - Nadat de Zeeuwse motorracer Adrie de Korte uit Melis- kerke gisteren tijdens de trainingen voor de Asser-TT het circuit binnen de vier minuten gerealiseerd had, waarmee hij zonder twij fel het recht verwierf om te mogen starten, zorgde in de avonduren de Brit Barry Sheene voor sensatie door tijdens de oefenronde van de 500 cc een tijd van 2.57.9 te realiseren. Het was nauwelijks te geloven. Vorig jaar reed Sheene tijdens de wedstrijd een snelste ronde van 2.55.5, maar toen bestond de knie bocht nog in het circuit. Deze bocht is echter met ingang van dit seizoen vervangen door twee langzamere en volgens deskundigen zou dit per ronde zeven tot acht seconden langzamer zijn. Een rondetijd van beneden de drie minuten werd dan ook nog niet verwacht, maar Sheene spotte in de tropische hitte (boven de 30 graden) met alle prognoses en kwam tweemaal onder de grens. NIET BEST MET VAN VEEN KREIDLERS De Suzuki-coureur realiseerde deze prestatie tijdens zijn laatste trainings- kilometers, met Agostini in zijn spoor. De regerende wereldkampioen wilde zich even uittesten, maar zag geen kans bij Sheene in de buurt te blijven. Toch kwam Agostini tot de op een na beste trainingstijd. De Italiaan bleef precies MANILLA (ANP) - De 32-jarige Tsjech Vlastimil Hort, sinds 1965 internatio naal grootmeester, lijkt in Manilla, tij dens het interzonale schaaktoernooi, duidelijk op weg één van de drie plaat sen, die recht geven op deelname aan de kandidatenmatches, op te eisen. Woensdag kwam Hort in zeventien zet ten remise overeen met de Argentijn Miguel Quinteros, en leidt nu met zeven punten uit negen partijen. De uitslagen van de partijen uit de negende ronde zijn: Torre (Phil - Tsjesjkovsld (Sov) afg.; Mariotti (Ita) - Ribli (Hon) afg., Harandi (lm) - Spasski (Sov) afg.; Panno Arg) - Balas- jov) afg.; Kavalek (VS) - Ljubojevic (Joe) 1-0; Pacchman (Dl) - Biyiasas (Can) afg.; Poloega- jevski (Sov) - Browne (VS) 1-0; Quinteros (Arg) - Hort (Tsj) 0.5-0,5; Gheorghiu (Roe) - Mee lang (Bra) ui tg. Achtste ronde: Hort-Tan 1-0. De stand is: 1 Hort 7 punten; 2 Mecldng 5.5 (plus 2); 3 ühlmann 5 (plus 2); 4/6 Browne, Poloegajevski. Ljubojevic 5 (plus 1); 7 Tsjesj kovsld 4,5 (plus 2); 8 Spasski 5.4 (plus 1); 9/12 Balasjov, Gheorghiu, Quinteros, Kavalek 4 (plus 2); 13 Panno 3 (plus 2); 14/15 Ribli, Ma riotti (2,5 (plus 2); 16/17 Biyiasas. Pachman 2 (plus 2); 18/19 Torre, Harandi 2 (plus 1); 20Tan 1.5. ENSCHEDE - Wat is er met Eric Taber- ly, de gedoodverfde winnaar van de so lorace voor zeilers over de oceaan, aan de hand? Dat is de vraag die de organi satie, vriend en vijand bezig houdt na dat woensdag bekend was geworden dat hij met grote snelheid de Ameri kaanse kust naderde en daar theore tisch nu al had moeten finishen. Don derdagochtend om tien uur vernamen we uit Londen, dat hij vermoedelijk in een gebied met windstilte en mist terecht is gekomen en nauwelijks nog vorderin gen maakt. Als het hem niet spoedig ge lukt de wal te bereiken, zal er geen sprake zijn van een nieuw record, dat thans op 20 dagen staat. Inmiddels zijn er nog twee belangrijke ontwikkelingen in de race. De eerste is, dat de Amerikaan Michael Caine, die met zijn trimaran 'Spirit of America' tot voor enkele dagen nog tot de kansheb bers werd gerekend, woensdag plotse ling in het Engelse Plymouth terugkeer de. Hei bleek dat hij de strijd had opge geven omdat hij tijdens de stormen van vorige week te veel schade had opgelo pen. Ander nieuws ts, dat de Nederlandse zei ler Gerard Dijkstra, die inmiddels ook in Plymouth is teruggekeerd na te zijn uitgevallen, heeft besloten de oversteek alsnog te willen maken. Hij zou plannen hebben om aanstaande zondag weer uit Plymouth te vertrekken. Uiteraard be hoort hij niet meer tot de kanshebbers, maar hij zou toch willen proberen de tocht binnen de gestelde termijn te vol brengen. Van Henk Jukkema is na zondag niets meer vernomen, evenmin als van de an dere Nederlandse deelnemer, Eelco Ka- zemier. NOC akkoord met voordracht KNWU DEN HAAG-Het NederianasOlympisch comité (NOC) heeft de voordracht van de Koninklijke Nederlandes Wielrenunie (KNWU) van de renners voor de olympi sche spelen in zijn geheel overgenomen Dathoudtindatde volgende weirenners naar Montreal gaan: Wegploeg: Arie Hassink. Leo van Vliet, Toine van de Bunder, AdTak.AdrievanHóuwelingen. Frits Pirard, Fons van Katwijk en Frits Schuur. Coach is Joop MiddeÜnk. Baan- ploeg: Genit Mohlman, Peter Nieuwe- huis, Gerrie Slot, Henny Stamsnijder, Martin Rietveld, Herman Ponsteen en Sjaak Pieters. Coach is Frans Mahn. Als mecanichiensgaanmeeJ.Kwantesen J. de Wit. Chef d'equipe is H. Meuwesse. een tiende seconde boven de drie minu ten. Ook Agostini reed op Suzuki, omdat eerder in het seizoen de MV veel te lang zaam bleek. In Italië wordt momenteel hard gewerkt aan een nieuwe MV, maar zolang deze nog niet gereed is, beproeft Agostini zijn geluk op de Suzuki. Marcel Ankone zorgde ook voor enige opwinding door als besté Nederlander in de 500 cc-klasse een tijd neer te zetten van 3.04.3, en daarmee is hij derde. De verschillen in de top zijn dus vrij groot In de 125 cc-klasse heeft Henk van Kes- sel maar een paar rondjes nodig om een van de beste tijden te maken. Alleen Pi led en Bianchi bleken sneller met de fabrieks-Morbidelli's. LEEDS (ANP) - Duncan McKenzie, spits van Leeds United, tekende in Leeds een contract voor de Belgische vereniging Anderlecht Het transfer bedrag bedroeg 200.000 pond (ongeveer één miljoen gulden). McKenzie ging in 1974 voor 250.000 pond van Nottingham Forest naar Leeds In de 50 cc-klas gaat het met de Van Veen-Kreidlers niet zo best Rittberger en Polanen kwamen door allerlei tech nische problemen nauwelijks in actie, dit overigens in tegenstelling tot de 'ei gen' Kreidler, waarop Adrie de Korte zonder technische problemen ronds- nelde. Na woensdag tijdens de eerste train ingsdag net boven de vier minuten uit gekomen te zijn realiseerde de rijder uit Meliskerke nu een tijd van 3.59.3 „Het ging wel lekker, maar het blijft nog steeds moeilijk om tijdens de eerste keer, dat ik aan een dergelijk evenement meedoe, de juiste lijn te vinden' Wat de tijd betreft bevond De Korte zich evenals eergisteren in de midden moot van de ruim dertig rijders. „Mijn deelname zit dus wel goed, dacht ik", liet de Zeeuwse renner weten. „Morgen wil ik op de laatste trainingsdag nog wat sneller zijn, hetgeen nu reeds tij dens een soort reservetraining al moge lijk bleek. Met een tijd van 3.56 zou ik erg tevreden zijn", verzekerde de Zeeuwse motorcoureur. Ondertussen reed de Italiaan Lazzarini, die de beschikking heeft over de supers nelle motorblok van de onlangs-veron gelukte Duitser Thurau, evenals op de eerste trainingsdag dc snelste ronde: 3.41.4. Gerrit Strikker was met 3.48.6 de snelste Nederlander. De favoriete Zwit ser Bruno Knaubuhler kwam ten val. maar de gevolgen waren niet ernstig: hij zal zaterdagmiddag toch kunnen star ten (ADVERTENTIE) ADRIE DE KORTE Bij de 350 cc'ers is de Japanner Ka- tayama tot nu toe het snelst rondge gaan, maar Agostini was maar weinig langzamer met de MV. Boet van Dui men zit als beste Nederlander eveneens voorin. De 250 cc-klas heeft in wereld kampioen Villa zijn snelste man, en Marcel Ankone staat ook hier hoog ge klasseerd De TT-trainingen trokken bezoeker saantallen die bij veel andere sporte venementen zeker niet zouden mis staan. Gisteravond waren er minstens 10.000 toeschouwers. Ernstige onge lukken hebben zich op het circuit tot nu toe niet voorgedaan. Twee coureurs be landden in het ziekenhuis met een her senschudding. DEN HAAG (ANP) - Lotto 25 van jon- dag 20 Juni kende geen eerste prijswin naars. Van hel bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de eerste prijs van de lotto van zondag 2" juni. Het overige 4/5 deel wordt gelijkelijk ver deeld over de tweede tot en met de vijfde prijs. Het aantal deelnemers aan lotto no 25 bedroeg 774.507. die voor een bruto inleg van 3 187 110 zorgden Van het pnjzenbedrag van 1 046 374 ontvan gen de twee winnaars van de tweede prijs elk bruto 141 929 Voor de derde prys kwamen 80 winnaars in aanmer king. die elk bruto 4 494 ontvangen voor de vierde prijs 5174 winnaars, die eik per kolom 84 krijgen en voor de kolom 62 ontvangen De jackpot voor de lotto van zondag 27 juni bedraagt 132 470 VOGELWAARDE - Vanavond (vrijdag/ houdt hel wielercomite Vogelwaarde voor de tweede maal een avondcrite rium. Na hel succes van vorig jaar heeft men ook nu besloten om een avondcri terium te houden. Voor dit avondcriterium heeft een veer tigtal amateurs ingeschreven, onder wie ook Peter Gódde. Zeeuws kampioen Thijs Fase, Vester Aarts, Cees Spaans, Wim Jeremiasse. Wim Evertse. Kas Fik- torie. Ad van Peer. Johny Verbeke. Frans Verstraeten. Ad van Peer. Heddy Niewdorp en Henk de Jong Ook Tonnie Huijzen stond op de deel nemerslijst. maar hij vertrekt vandaag (vrijdag) naar de Ronde van Joegosla vië. Grote afwezige is Toine van den Bun der de Montreal ganger moet verstek la ten gaan wegens familieomstandighe den izijn zuster trouwt i. Gisteravond meldde zich nog Machel Jacobs als deelnemer. Het parkoers heeft een lengte van onge veer 1500 meter wat door de renners 60 maal moet worden afgelegd. De start is nabij het voetbalveld, waar tevens de rugnummers moeten worden afgehaald en ingeleverd. De start Is om half zeven. John Akii-Bua, de olympische kam pioen en wereldrecordhouder op de 400 meter horden met 48£2 seconden, heeft zich in Helsinki bij het inlopen gebles seerd aan de knie. Akti-Bua besloot daarop zijn Europese tournee te onder breken en terug te keren naar Oeganda Goed zomer-idee: zo'n handige zak Mini's in de koelkast. Blijven ze heerlijk koel en fris. 'n Koele Milky Way Mini is's zomers ijskoud lekkerder. Bij de koffie, bij de thee, als tussendoortje En natuurlijk om mee naar buiten te nemen in de koeltas! Milky Way Mini in de koelkast: 's zomers ijskoud lekkerder. AXEL - Zaterdag houdt de stichting snelheidsevenementen van de ZEVAC voor de derde maal dit seizoen een au torallycross op het watertorencircuil te Axel. In de twee voorafgaande rally crossen is duidelijk gebleken, dat er op het vernieuwde watertorencircuit te Axel enorme snelheden door de cros sers kunnen worden gemaakt en waar door het wedstrijdverloop nog specta culairder wordt. Dankzij een nieuw systeem is de communicatie tussen de wedstrijdleiding, tijdwaarneming en baancommissarissen aanmerkelijk bé ter geworden, waardoor het tijdverlies tussen de manches tot hel minimum wordt beperkt wat de service aan het publiek zeer ten goede komt. Door al deze wijzigingen is het mogelijk geworden, dat zaterdag pas om elf uur wordt gestart met de trainingen om één uur het eerste licht op groen zal springen voor de rallycross. Wat de deelname voor zaterdag betreft zijn er weinig wijzigingen ten opzichte van de laatste cross. Dat betekent, dat vrijwel alle favorieten zoals Ko van de Bossche. Simon van Hoeve. Appie den Doelder. Rob Seitsinger, Arjaan de Pooter. Rinus Dekker en Eric de Vlie- gere aan de start zullen komen. Alleen is de deelname van Eric de Vliegere nog niet helemaal definitief, omdat hij suk kelt met een defecte Porsche-motor in zijn VW-kever. Aan die motor wordt momenteel koortsachtig gewerkt om hem voor zaterdag weer in optimale conditie te krijgen. Twijfelachtig is verderde start van de zo succesvolle eendenrace. Ondanks de medewerking van garage Van Fraassen BV Terneuzen dreigt dit spectaculaire onderdeel te verdwijnen. De rijders heb ben namelijk van de NRV (Nederlandse Rallycross Vereniging) een berisping gehad omdat ze andere wedstrijden re den dan welke deze bond wenste. Zij mogen van de NRV namelijk alleen in Valkenswaard en Ghendt rijden. De ZEVAC onderneemt momenteel stap pen om de eendenrace zaterdag toch te kunnen laten doorgaan. Maar met of zonder eendenrace belooft de derde rallycross toch weer een boeiend spektakel te worden. Dat heb ben de twee voorafgaande rallycrossen overduidelijk aangetoond. Zeker de su perfinale tussen de vier winnaars be looft een hoogtepunt te worden. LONDEN - De hittegolf, die de laatste groene grassprieten van Wimbledon tot hooi verschroeide, het hoge pol lengetal dat hooikoortslijders de tra nen in de ogen deed springen en het rumoer rond baan veertien, waar op een oude composthoop een tribune met 1400 plaatsen is gebouwd zonder behoorlijke toe- en afvoerpaden, zijn de zaken die er wellicht mee te maken hebben dat Betty Stoeve op haar 31e verjaardag wél en de één jaar oudere Tom Okker niet tot de laatste zestien van 's werelds spectaculairste tennis toernooi doordrongen. Betty Stoeve bracht zware artillerie in stelling om de Amerikaanse jeugdkampioene Beth Norton de baas te blijven. Tom Okker boog voor de zes jaar jongere Australische spelen Phil Dent: 4-6, 8-9, 4-6 na bijna twee uur spelen. Noch de slopende hitte, noch een lang zaam in de benen kruipende ver moeidheid voerde Okker als oorzaak aan voor het feit, dat hij als eerste van alle geplaatste spelers (negende) vroe ger uit de strijd was geslagen dan de computer had berekend „Het was de baan, die me dwars zat", zei Okker. „De bal stuitte veel hoger dan op centre-court en baan twee, waar ik eerder speelde. Ik kon gewoon niet in mjjn spel komen. Moe was ik helemaal niet. In feite is het huist Dent, die zo'n conditieslag meestal niet aankan". Met die verklaring was Okker in feite net zo eenzijdig geprogrammeerd als de com puter, die hem de negende plaats in het schema toedacht. Zo'n rekentuig werkt alleen op basis van gegevens uit het verleden en houdt geen rekening met de vorm van de dag. Okker ziet liever voorbij aan het feit dat hij een dagje ouder wordt en dat de dalende lijn van zijn prestaties donderdag werd gekruist door de klimmende lijn in het spel van Phil Dent Voor Okker was die hoog wegsprin gende bal een nachtmerrie. Hij kon er mets mee doen. Als hij hem terugsloeg, was het nadeel in de erop volgende volley-duels nauwelijks te compense ren. Nu hij onder druk stond, bleek hoeveel Okker de laatste jaren aan in ventiviteit heeft ingeboet. De volley was niet langer superieur: Dent kreeg gaandeweg kans er zijn racket onder te krijgen en produceerde lobs. die bij Okker de adem wegnamen. Wat dat betreft was het een herhaling van de kwartfinale van Tom tegen Tony Ro che van vorig jaar op Wimbledon. Ok ker moet het hebben gevoeld. Toen hij op match-point tegen kwam met een te lange voorhand, serveerde hij ogen blikkelijk weer en volleerde de bal uit. De scheidsrechter, die nog bezig was het vorige punt in zijn wedstrijdformu lier op te schrijven, had even tijd nodig voor hij de overwinning van Dent aan kondigde. Een doorbraak besliste in feite de par tij. De negende game van de eerste set toen Okker zich tweemaal verkeek op een hoge gespinde bal en de volley uitsloeg. De service domineerde in de gehele tweede set. Over de afsluitende 'tie-break' lag de schaduw van een in cident. De scheidsrechter gaf een du bieus punt eerst aan de één en toen aan de ander. Tegen zijn gewoonte in protesteerde Okker nauwelijks. Mis schien voelde hij dat het allemaal weinig meer uithaalde. Dent won het beslissende spel met 7-2. Daarna hield Okker plichtmatig zijn service tot 4-4 in stand om vervolgens op het eerste matchpoint te capituleren. Ijsberg Chris De komende dag zal Betty Stoeve bo ven haar krachten moeten reiken om de laatste acht van Wimbledon te ha len. Tussen haar en een plaats in de kwartfinales staat Amerika 's secuurste tennismachine van na de oorlog: Chris Evert. Ijsberg Chris is tot dusverre zelfs op dit snikhete Wimbledon on derkoeld gebleven In drie partijen heeft ze slechts drie games afgestaan, waarvan één tegen Lesley Hunt, de hardslaande Australische, die haar twee jaar geleden tot 5-5 in de derde set bijhield. De conclusie ligt voor de hand; Evert is fitter dan ooit en beter aangepast aan het spelen op gras dan tot dusverre. Het zijn allemaal zaken die ze tegen Stoeve zal willen bewijzen, te meer daar Betty vorig jaar Evert precies zo in het nauw dreef als Lesley Hunt twee jaar geleden. Betty Stoeve heeft andere voorstel lingen van de komende machtsstrijd. Ze mag er dan nog immer onbekom merd op los slaan, haar percentage van winnende slagen is zo omhoog ge gaan dat zij voor niemand bang be hoeft te zijn. De Amerikaanse jeugd kampioene Beth Norton heeft geleerd de bal netjes op de lijn te slaan, wist zich geen raad met de knallende op slagen en flitsende returns die op haar werden afgevuurd. Halverwege de tweede set moest Betty het tempo la ten zakken. Pijn in de rug hinderde haar bij het serveren. „Het lijkt net op spit", zei ze tegen dokter Wesseling, die als scheidsrechter het toernooi volgt. „Daar helpen we je met mas sage wel vanaf, beloofde de KNLTB- arts. Tom Okker heeft met zijn partner Marty Riessen in de eerste ronde van het herendubbelspel met 6-4. 6-2. 6-2 gewonnen van de Argentijns- Braziliaanse combinatie Julian Gan- zabal/Carlos Kirmayr. Rolf Thung werd, met de Amerikaan Raz Reid, in de eerste ronde uitgeschakeld. De Nederlands-Amerikaanse combinatie moest in vijf sets. 7-9, 9-7. 6-3. 4-6, 4-6 zijn meerdere erkennen in de Ameri kanen Vic Amaya en Georgie .Hardie. Betty Stoeve en Billie Jean King ver sloegen de Australische dames Evers en Zeeman met 6-4. 6-1 en gaan over naar de tweede ronde. KNZB-C0ACH SITTERS VERWACHT AMSTERDAM - Bert Sitters, de coach van dc KNZB. denkt zonda gavond een 16 leden tellende zwem ploeg voor de Olympische Spelen bij het NOC te kunnen presenteren. „Dat klinkt inderdaad optiroK- tisch", geeft Sitters toe. „Maar dat zijn we ook. Ik verwacht dat er tij dens de kwalificatiewedstrijden voor Montreal ivrijdag. zaterdag en zondag in Rotterdam - red.) goede lijden uit de bus zuilen komen. Hoe de verhouding precies zal komen t« liggen, weet ik uiteraard niet. maar ik denk aan zo'n tien of 12 zwemsters en vier of zes zwemmers". De verwachtingen van Sitters zijn gebaseerd op de goede vooruitgang, die door de kandidaten voor Mon treal tijdens dc voorbereiding is ge boekt. „Er zijn tijdens de trainingen al zeer aardige tijden op de klokken gebracht en verder Is net bad in Rot' terdam vrij snel. Er zitten dan ook heel wat nieuwe Nederlandse records in dit weekend. Je kan ook merken aan de meisjes en jongens dat ze er zin in hebben. Natuurlijk, de presta ties van vooral de Oostduitse meisjea van de laatste tijd zijn erg goed. maar we zijn daar niet echt van geschrok ken We kennen tenslotte de verhou dingen en weten ook wat we zelf kun nen presteren' Het zelfvertrouwen ln de zweme- quipe is zo groot, dat de door het NOC opgeworpen extra barrière bij de voorbereiding op het olympisch toernooi de kandidaten niet of nau welijks uit hun evenwicht heeft ge bracht. Sitters wilde aanvankelijk met zijn ploeg al op 30 Juni naar Ca nada afreizen om daar tijdens een trainingskamp de aanpassingspro blemen te kunnen overwinnen. De heren van het NOC zijn echter dwars gaan liggen en hebben verordon neerd dat de zwemploeg gelijktijdig met de rest van de Nederlandse af vaardiging op 11 juli dient te ver trekken. „Jammer", zegt Sitters, „ik had na tuurlijk met 30 juni voorgesteld als lk er niet van overtuigd was geweest, dat die datum voor ons de beste was. Maar bij het NOC ligt nu eenmaal de leiding en wij moeten ons dan ook zo goed mogelijk aan die beslissing aanpassen. Nu gaan we op 30 juni voor een trainingskamp naar Bonn. Op 11 Juli komen we dan terug op Schiphol om direct door te reizen naar Canada. Je kan over het besluit van het NOC natuurlijk wel blijven doorkankeren, maar daar schiet Je weinig of niets mee op. Ik heb ook wel enig begrip voor hun argumenten. En ik dacht ook. dat we nu toch het best mogelijke alternatief hebben weten te vinden". André in 't Veld <19>. lid van dc Almo- lose zwemvereniging ZPA, heeft woens dag in het sportparkbad in Almelo het Nederlands record 200 meter vrije slag 'op 25-meter banenverbeterd en ge bracht op 1.52.7. Het oude record stond sinds 8 maart 1976 op naam van Henk Elzerman <Zian VC) met 1.54 44 Betty Stöve wist zich het bezwete gelaat af na haar snelle zege op de Ameri kaanse jeugdkampioene. AMSTERDAM - Gaby Minneboo it op de cementbaan van het Olympisch Stadion in Amsterdam Nederlands kampioen achter de dernies geworden. Hij reed achter Bruno Walrave 30 kilo meter in 30.37 minuten en bleef de tweede man Mathieu Pronk ruim 200 meter voor. Gaby Minneboo veroverde zijn titel op imponerende wijze. De wereldkampioen 1975 achter grote motoren verscheen na enkele ronden op kop en reed zo hard dat de één na de ander moest afvallen. Slechts Martin Rietveld, Gerrie Möhl- man (beiden ln de selectie voor de Olympische Spelen in Montreal voor de ploegachtervolging) en Mathieu Pronk konden lange tijd volgen. Zeven kilometer voor het einde schudde Minneboo ook deze achtervolgers al Pronk werd uiteindelijk tweede. Gaby Minneboo kreeg niet eens de kans aan te tonen, dat hJJ ook sterker is dan Martin Venix. de kampioen van 1975. Venix moest met pech uitvallen. KAMPERLAND - Morgen, zaterdag, vindt voor de eerste maai op het Veerse Meer een windsurfwedstrijd plaats. Dat gebeurt in de buurt van Kamperland, onder auspiciën van de gelijknamige vereniging. De WV Kamperland onderhoudt zeer goede betrekkingen met de Neder landse Windsurfers; na enkele 'verken ningen' in de afgelopen jaren werd het Veerse Meer geschikt geacht voor de Nederlandse kampioenschappen. Die zullen worden gezeild 31 juli en I augustus alweer door en bij Kamper land. De wedstrijden van zaterdag starten om twee uur 's middags, de inschrijving staat open van een uur tot half twee op het openbare strand aan de Waterhoen- laan te Kamperland (bij de steiger van rijkswaterstaat). De wedstrijdbaan ligt tussen dat strand en de Schutteplaat De wedstrijd wordt gevaren in vier manches. Bij voldoende deelname zul len twee of meer gewichtsklassen wor den ingesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15