Kuiper verloor in proloog 37 seconden op Maertens Lucien van Impe; als ik nu Tour Green Sox niet win, is mijn kans verkeken aan leidin9 Uitslag proloog Schuiten helemaal niet illusies in Tour zonder PZCX Deelnemerslijst Tour met rugnummers SUPERKNECHT BERT PRONK ZORGDE VOOR SENSATIE: VIERDE 14 VOOR GELE TRUIDRAGER MAERTENS»^ MAAKTE FELLE WIND NIETS UIT TABAK RIJDT OP MAERTENSFIETS Clubtitelstrijd IVIiddelhurg-Zuid Prijzengeld ton gestegen VRIJDAG 25 JUNI 1976 sport SAINT-JEAN-DE-MONTS - In hotel Robinson vlak bij het strand van Saint-Jean-de Monts riep Freddy Maertens donder dagavond tegen de ober die het eten serveerde: „Zet hier eens een paar flessen champagne neer. Onze ploeg heeft wat te vie ren". Enkele ogenblikken later was het in hotel Robinson een lawaai van jewelste toen de grandioze winnaar van de proloog van de 63e Tour de France de kurken van de flessen |iet sprin gen. Tino Tabak, hotelhouder uit Egmond aan Zee en de enige Nederlandse knecht van Freddy Maertens, zei met glinstering in zijn ogen: „Zo gaat het nou elke avond met deze ploeg. Ik heb dat nog nooit meegemaakt. Na elke overwinning van Freddv wordt er champagne gedronken. De dag erna rijden ze allemaal weer als een trein. Ik heb dat nog nooit meegemaakt". Freddy maertens genoot van zijn triomf. Zeventien seconden sneller dan Jesus Manzaneque. de Spanjaard, twintig seconden sneller dan Bernard Thevenet. de winnaar van de Tour vorig jaar. En dat op een parkoers van acht kilometertjes. Maar toch was het een zwaar gevecht. Vanwege de wind en het zogenaamde vals plat'. Voor Freddy Maertens waren het ideale omstandigheden. Hij woont in Wes- tende. 500 meter van het Belgische strand. Daar giert de wind driekwart jaar onheilspellend over het vlakke Vlaanderen land. Daar werd Freddy Maertens een van Europa's beste renners. Hij zei over de proloog: „De zeewind, ach. voor mij heeft dat niets te betekenen. Ik heb er het hele jaar mee te maken." Met zijn triomf in de openingsrit slaagde Freddy Maertens volledig in zijn opzet. Zoveel mogelijk seconden pakken en met die winst als basis pro beren de gele trui vast te houden tot over negen dagen de Alpentoppen op doemen. Maertens: „Dat wil ik proberen. Daarom ook hadden alle knechten be halve Michel Pollentier opdracht om in de proloog kalmpjes aan te rijden. Zij moesten hun krachten sparen voor de komende dagen als we de koers gaan controleren. Ik heb de gele trui nu te pakken. Ik wil liem zo lang mogelijk vasthouden, maar mijn hoofddoel blijft toch zoveel mogelijk etappe-overwinningen en uiteindelijk de eerste plaats in het puntenklassement." De Tour moet eigenlijk nog beginnen. Bernard Thevenet maakte zich niet druk om het secondenverlies ten op zichte van Maertens. En ook Joop Zoe temelk maakte zich er niet druk om. „Maertens is geen renner voor het klassement. Ik ben gewoon blij dat ik niet veel ben achtergebleven bij The venet, Ik ben over mijn eigen tijdrit zeer tevreden, Ocana en Van Impe voorgebleven. Dat is ook belangrijk." SAINT-JEAN DE MONTS - De uitslag van de inleidende proloog van de Ronde van Frankrijk over acht kilome ter van Saint-Hilaire de Riez naar Saint-Jean de Monts is: 1 Freddy Maertens (Bel, Driessens) 11.03,29; 2 ex aequo: Vincente Lopez Carril <Sp, Velez) en Jesus Manzaneque (Spa, Saura) 11.20,46, 4 Bernard Thevenet (Fr, De Muer) 11.23.05; 5 Bert Pronk (Ned, Post) 11.23,97; 6 Gerrie Kne- temann (Ned, Post) 11.24,19; 7 Michel Pollen- tier (Bel. Driessens) 11.24,37; 8 Joop Zoete melk (Ned, Caput) 11.25,93; 9 Raymond Pou- lldor (Fr, Caput) 11.30,62; 10 Giancarlo BeUini (It. Cribiori) 11.31,16; 11 Yves Hezard (Fr. Ca put) 11.31,18; 12 Luis Ocana (Sp. Saura) 11.31,35; 13 Knut Knudsen (Noo, Fontana) 11.34,41; 14 Roy Schuiten (Ned, Anglade) 11.34,74; 15 José Pesarrodona (Sp, Velez) 11.35,68; 16 Ferdinand Bracke (Bel, Angladei 11.35,72; 17 Luciano Bergognoni (It. Cribiori) 11.36,39: 18 Lucien van Impe (Bel, Guimard) 11.37,21; 19 Regis Ovion (Fr, De Muer) 11.38,40; 23 Hennie Kuiper (Ned, Post) 11.40,58; 34 Gerben Karstens (Ned, Post) 11.52,53; 36 Aad van den Hoek (Ned, Post) 11.53,71; 42 Jan Raas (Ned, Post) 11.57.83; 55 Ko Hoogendoom (Ned, Post) 12.04,38; 61. Jan van Katwijk (Ned, Post) 12.06,39; 71 Tino Ta bak (Ned, Driessens) 12.09,81; 75 Gerard Via- nen (Ned, Caput) 12.11,59; 76 Piet van Kat wijk (Ned, Post) 12.11,60. Ploegenklassement: 1 Caput (Zoetemelk. Pouhdor, Hezard)-34.26; 2 Post (Pronk, Kne- temann, Kuiper) 34 27; 3 Saura 34.30:4 Dries sens 34,36, 5 De Muer 34.51; 6 Fontana 34.55; 7 Guimard 35 00; 8 Anglade 35 01. MAERTENS SUCCESVOLSTE WIELRENNER VAN EUROPA SAINT-JEAN-DE-MONTS - De over- winning in de proloog van de Tour de France in Saint-Jean-de-Monts bete kent voor Freddy Maertens de 22e overwinning in dit seizoen. Hij is daarmee de succesvolste renner van Europa. De complete lijst van overwinningen van Freddy Maertens in dit seizoen ziel er als volgt uit: tweede etappe Ronde van Corsica, tijdrit Ronde van Corsica, proloog Parijs-Nice; tweede, derde, vierde en zesde etappe (bestond uit twee delen) van Panjs-Nice. pro loog Ronde van België; Amstel Gold- race; Brabantse Pijl; Gent-Wevelgem; criterium Saint-Claud; kampioenschap van Zurich; Rundum den Henmger- turm; tijdrit vijfdaagse van Duinker ken; eindzege vijfdaagse van Duinker ken; kermiskoers in Liedekerke: pro loog en eerste etappe Ronde van Zwit serland; Belgische kampioenschap, proloog Ronde van Frankrijk. Gezien het fantastische gemiddelde dat Maertens op het zware parkoers in de kustplaats SaintrJean-de-Monts draaide, zal het hier wel niet bij blij ven. Maertens. die 17 seconden sneller was dan nummer Manzaneque, reed een gemiddelde van 43.420 kilometer per uur. Zoetemelk tevreden, Hennie Kuiper ontevreden. De kopman van de TI- Raleigh-ploeg reed niet best. Hij ver loor niet minder dan 37 seconden op Freddy Maretens. Zijn ploegleider Pe- minnaar ter Post zei: „Hennie heeft het eerste gedeelte uitstekend gereden. Daar verloor hij nauwelijks tijd tegenover Tour de France in het bloedhete Saint SAINT JEAN DE MONTS: De 24-jarige Belg Freddy Maertens (l) vertrekt in de eerste etappe van de Ronde van Frank rijk in de gele trui. De Belgische kampioen op de weg, die de proloog van de Tour won. wordt gefeliciteerd door de de Ronde van Frankrijk 1975, Bernard Thevenet. de anderen, maar in het tweede ge deelte klapte hij in elkaar." En Hennie Kuiper zelf: „Ik vind het wel jammer natuurlijk, en ik had me er ook wel iets meer van voorgesteld, maar zo erg Jean de Monts was Bert Pronk De su perknecht m de bergen voerde lange tijd het klassement aan met een tijd van 11 minuten en 23 seconden. Nadat de vedetten gereden hadden, werd de belangrijk is het niet. Maertens slaat visserszoon uit Scheveningen uiteinde- •veliswaar wel ver voor, maar de rest zit allemaal bij elkaar. De Tour duurt nog meer dan drie weken. Wat er dan allemaal gaat gebeuren staat in geen enkele vergelijking met de gebeurte nissen in deze proloog." De sensatie van de proloog van de 63e ST. JEAN-DE-MONTS - Tino Ta bak heeft voor de Tour de France een speciale fiets laten bouwen op de maten van Freddy Maertens. Tabak zei in Saint Jean de Monts. waar hij op zijn dooie gemak de pro loog reed: „Ik ben knecht in deze ronde en niet anders. Gezien mijn eigen mogelijkheden zag ik hele maal niets in deze Tour de France. Ik ben knecht van een geweldige coureur en verdien aldus veel geld. Daarom heb ik die fiets laten bou wen. Als er iets met Freddy gebeurt, kan hij mijn fiets zo overnemen en is het net of hij op zijn eigen fiets zit. Zelf rijd ik er een beetje ongelukkig op, maar Maertens en ik verschillen gelukkig niet zo veel met elkaar qua bouw. Ik heb dit graag voor Freddy over Op Merckx na is hij de groot ste kampioen van de wielrennerij. Elke avond, zelfs als hij een zware wedstrijd heeft gereden, is hij nog bezig met allerlei oefeningen. Als je hem met al die gewichten ziet wer ken verschrikkelijk. Je wordt al moe als je er naai- kijkt lijk vierde. Een uitstekende prestatie. Hij was er zelf bescheiden over. Hij zei enkel: „Ik heb zo hard mogelijk gere den en ik vind deze prestatie van me zelf niet slecht." Gerrie Knetemann. de winnaar van de Ronde van Andalusië maar daarna meer in het ziekbed dan op de fiets, deed trouwens niet veel voor hem on der. „Kneet" werd vijfde. Wie wel zwaar tegenviel was Roy Schuiten, de tijdrijder bij uitstek en wereldkam pioen achtervolging. Schuitens doel was in de proloog de gele trui pakken. Maar het liep allemaal compleet an ders. De Zandvoorter werd slechts der tiende. Hij had er geen verklaring voor. ST-JEAN DE MONTS - Roy Schuiten debuteert in de Tour. Zonder ophef, zonder enig tamtam. Niemand rekent hem tot het selecte groepje van favorie ten. Bijna niemand beschouwt hem als een kandidaat voor een rol als vedette. Schuiten begrijpt dat allemaal. Hij wordt nu eenmaal omringd door een „Het was een rot parkoers, maar dat mirt vn„r Ik hrt, „1.1 P1»^- Waarin „.et lil,. gold voor iedereen. Ik heb gewoon niet best gereden. Ik heb nu mijn hoop ge- Mariano Martinez door chef d'equipe tiel dat de Tour kent: de gele trui. „Ik wil zondag mijn slag slaan", deelde Roy voorzichtig mee. „Meteen beetje mazzel moet het lukken. Met een beetje geluk kan ik in Paris Plage de tijdrit winnen. Als het een beetje meezit, pak ik dat stuk geel. Niet voor lang, want ik zal <1e trui spoedig weer kwijt zijn. Ik maak mezelf zeker niets wijs". =t»iH A„1tiiHritin tI aiJ nu» Hen,i Anglade tot kopman is uitgeroe- steld op de Indut in Le Touiquet. Die pm Sch„l|tcn. Zc s£Ien op Malrilno. is 37 kilometer lang. Dat ligt me be- B0RUSSIA DORTMUND TERUG IN BUNDESLIGA DORTMUND Na vier seizoenen te zijn weggeweest is Borussia Dortmund na een 3-2 overwinning op FC Nümberg weer teruggekeerd in de hoogste divisie van het Duitse voetbal. In een uitver kocht Westfalen-stadion (54.000 toe- schouwersl in Dortmund tlorgde Huber Ik vind het best. Als het aan mij gelegen had. zou ik nog een jaartje hehhen ge wacht alvorens in de Tour te stappen". Schuiten geeft toe dat zijn ploeg beslist niet van het formaat is om er huizen hoge aspiraties op te bouwen. Zelfs Andrë Geversen Wimde Waal staan hem niet terzijde. „Waarom Gevers er niet bij is, weet ik niet. Op de Waal had ik over igens meer gerekend dan op Gevers. Dat Wim uiteindelijk niet geselecteerd is. heeft hij een beetje aan zichzelf te wij ten. Hij verscheen tweemaal niet aan de de voorlaatste minuut voor de win nende Dortmundse treffer. Met Borus sia Dortmund promoveren ook de kam pioen van de tweede divisie noord, Ten nis Borussia Berlijn, en de kampioen van de tweede divisie zuid. FC Saar- brücken, naar de Bundesliga. Dat neemt Anglade niet. Het kostte De Waal zijn plaats. Jammer, want ik had hem'er toch wel graag bij gehad". Schuiten zonder illusies in deze Tour? Niet helemaal. Want al zegt hij: „Ik zal niet voor het klassement rijden", hij koestert niettemin een grote wens. Die is gebaseerd op het voornaamste stuk tex- SAINT-JEAN-DE-MONTS - De vol ledige deelnemerslijst van de Ronde van Frankrijk ziet er in de volgorde van rug- en fietsnummers. zo uit: Peugeot-Esso-Michelin (ploegleider: De Muer): I Bernard Thevenet iFra). 2 Patrick Beon Fra 1,3 Bernard Bourreau <Fra), 4 Jean-Pierre Danguillaume (Fra), 5 Raymond Delisle (Frai. 6 Jacques Es- classan (Fra), 7 Jean-Luc Moleneris (Fra), 8 Regis Ovion (Fra), 9 Charles Rouxel (Fra). 10 Guy Sibille (Fra) Gitane-Campagnolo (ploegleider: Guimard): II Lucien van Impe (Bel). 12 Hubert Arbes(Fra).13AndrëChamal(Frai.l4 Jean Chassang (Fra). 15 René Dillen (Bel). 16 Raymond Martin (Fra), 17 Alam Mesiet (Frai. 18 Robert Mintke- wlcz (Fra). 19 Willy Teirlinck (Bel). 20 Sylvain Vasseur (Fra). Gan-Mercier-Hutchïnson (ploeglei der: Caput): 21 Raymond Poulidor (Fra), 22 Regis Delepine (Fra), 23 Jean-Pierre Genet (Fra).24YvesHezard(Fra).25Maunce le Guilloux (Fra), 26 Michel Perm (Fra), 27 Christian Seznec (Fra). 28 Georges Talbourdet (Fra), 29 Gerard Vianen (Ned), 30 Joop Zoetemelk (Ned). Ekas-Campagnolo (ploegleider: Ve lez): 31 Francisco Galdos (Spa). 32 Eulalio Garcia (Spa), 33 Vicente Lopez- Carril (Spa). 34 Enrique Martinez- Heredia (Spa). 35 José Martins (Por), 36 Antonio Martos (Spa), 37 Carlos Melero (Spa), 38 Antonio Menendez (Spa), 39 Domingo Perurena (Spa), 40 José Pesarrodona (Spa). Super-Ser (ploegleider: Saurald): 41 Luis Ocana (Spa), 42 Roland Ber- land (Spa), 43 José Casas (Spa), 44 Josef Fuchs (Zwi), 45 Anastasio Gra- ciano (Spa), 46 Santiago Lazcano (Spa), 47 Jesus Manzaneque (Spa), 48 Pedro Torres (Spa), 49 Jose-Luis Uri- bezubia (Spa), 50 José-Luis Viejo (Spa). TI-Raleigh (ploegleider: Post): 51 Hennie Kuiper (Ned), 52 José de Cauwer (Bel), 53 Ko Hoogendoorn (Ned), 54 Gerben Kartens (Ned), 55 Gerrie Knetemann (Ned). 56 Bert Pronk(Ned),57JanRaas(Ned).58Aad van den Hoek (Ned), 59 Jan van Kat wijk (Ned). 60 Piet van Katwijk (Ned). Jobo-Wolber-la France (ploegleider: Lapebie): 61 André Romero (Fra), 62 Jaques Boulasi Fra63 RobertBouloux Fra), 64 Alain Cigana (Fra). 65 André Cor- beau (Fra). 66 Guy Dolhats (Fra), 67 Henri-Paul Fin (Fra), 68 Bernard La- bourdette (Fra), 69 Claude Magni (Fra). 70 Guy Maingon (Fra). Velda-Flandria (ploegleider: Dries sens): 71 Freddy Maertens (Bel), 72 Herman Beyssens (Bel), 72 Mare Demeyer (Bel), 74 Eric Loder (Zwi). 75 Michel Pollentier (Bel), 67 Ivan Schmid (Zwi), 77 Tino Tabak (Ned). 78 Herman van Springel (Bel), 79 Albert van Vlier- berghe (Bel), 80 Frans Verhaegen (Bel). Miko-de Grimaidy-Superia (ploeg leider: Van Vaerenberg): 81 Michel Laurent (Fra). 82 Jean- Pierre Baert (Bel), 83 Maurice Bellet (Ita). 84 Thierry Bolle (Zwi). 85 Michel Charlier (Fra), 86 Antoine Gutierez (Fra),87RogerLoysch(Bel),88Hubert Mathis (Fra). 89 Patrick Perret (Fra). 90 Paul Wellens (Bel). Jolly-Ceramica (ploegleider: Fonta na): 91 Fausto Bertoglio (Ita), 92 Alessio Antonini (Ita), 93 Giovanni Battaglin (Ita), 94 Marcello Bergamo (Ita). 95 Alfredo Chinetti (Ita), 96 Simone Fraccaro (Ita), 97 Pierino Gavazzi (Ita), 98 Donta Guliani (Ita), 99 Knut Knudsen (Den), 100 Enrico Maggioni (Ita). Lejeune-BP (ploegleider: Anglade): 101 Mariano Martinez (Fr), 102 Ferdi nand Bracke (Bel). 103 Joël Hauvieux (Fra), 104 Ferdinand Julien (Fra), 105 Eric Lalouette (Fra), 106 Michelle Denmat(Fra),107RogerLegeay(Fra), 108 Eugene Plet (Fra). 109 Roy Schui ten (Ned), 110 Roland Smet (Fra). Brooklyn (ploegleider: Cribiori): 111 Ronald de Witte (Bel), 112 Gian carlo Bellini (Ita), 113 Luciano Bor- gognoni (Ita), 114 Willy de Geest (Bel), 115ErcoleGualazzini(Ita),116Valerio Lualdi (Ita), 117 Marcello Osler (Ita), 118 AldoParecchini (Ita), 119 Adriano Passuello (Ita), 120 Herman van der Slagmolen (Bel). Scic-Fiat (ploegleider: Chappano): 121 Gianbattista Baronchelli (Ita), 122 Amaldo Caverzasi (Ita), 123 Lu ciano Conati (Ita), 124 Jos Grande (Spa), 125 Miguel Lasa (Spa), 126 Wla- dimiro Panizza (Ita), 127 Enrico Pao- lini (Ita), 128 Walter Riccomi (Ita), 129 Attilio Rota (Ita), 130 Celestino Ver- celli (Ita). MIDDELBURG - De clubkampioen schappen tafeltennis dubbelspel van Middelburg-Zuid werden besloten met de wedstrijden voor de dameklas en de heren B-klas. Het was bij de dames het als favoriet gestartte duo Carla Nijeboer-Joke Roelse, dat uiteindelijk ook kans zag de eerste plaats te be-; machtigen door in de finale Nelleke Wijs en Lilian van de Bos, zij het pas in laatste instantie, te verslaan. De derde plaats was voor de combinatie Jeanet van de Bos en Magda Jakobsen terwijl Ankie Kersten samen met Ingrid van Osselaar zich als vierde klaseerde. In de B-klas heren plaatsten de als eerste en tweede geplaatste koppels Corver- Houmes en Hackenberg-de Herder zich na het spelen van de diverse rondes ook daadwerkelijk in de eindstrijd. Hierin bleken Cas Hackenberg en Jac de Herder de beste combinatie en met 3-0 verlsoegen zij Jaap Houmes en Jan Corver. Overtveld-Geervliet bezetten vóór Engelse-Jacobs de derde plaats. SAINT JEAN DE MONTS - Het totale prijzengeld in de Tour de France is ver geleken met het vorig jaar met bijna 100.000 gulden gestegen. Om precies te zijn met 97.083 gulden. Op de renner die in Parijs de gele trui nog draagt ligt een bedrag te wachten van 15.000 gulden. Vorig jaar was dit 18.000 gulden. Maar dit jaar krijgt de tour- winnaareenappartementterwaardevan 60.000 gulden. In Aquitaine. Voor de win naar van de groene trui is er net als vorig jaar7200gulden weggelegd.Opdelaats te dag, tijdens het criterium op de Champs Elysees, iserhetmeestte verdienen: niet minder dan 30.000 francs (18.000 gulden). De winnaar van een étappe krijgt een bedrag van 1860 gulden. Voorde renner die in elke etappe als 30e aankomt "is er de laatste prijs van 33 gulden. De beste klimmer krijgt niet alleen de titel be rgkoning, maar bovendien een bedrag van 5.400 gulden. Voorts zijn er weer de aparte prijzen als de beminnelijkste ren ner (4365) gulden, de elegantste renner (6.165 gulden), de langste ontsnapping (6600 gulden) en de beste jonge renner (13.380 gulden). Het totale prijzengeld bedraagt602.700 gulden tegen vorig jaar 505.617 gulden. Eg IM 505.617 gulden. (Van een speciale verslaggever) SAINT JEAN DE MONTS - „Het is nu of nooit. Als ik dit jaar de Tour de France niet win, is mijn kans verkeken". Aan het woord: Lucien van Impe, de coureur uit Mere, die zijn faam in het peloton tot dusver uitsluitend dankt aan zijn klimkwaliteiten. Drie keer won hij reeds het be rgklassement in de Tour. Een vierde triomf op de cols streeft de kleine Belg echter niet meer na. Hij komt dit keer in St. Jean de Monts aan de start met een heel andere intentie. Lucien van Impe wil luttele maanden voor zijn 30e verjaardag als winnaar van 's werelds grootste wie lerspektakel gehuldigd worden. Het bergklassement is opeens een bijkomstigheid geworden voor de kopman in de ploeg van Gitane. De vurige wil om als eerste Belg na Ed die Merckx de Tour de France op zijn naam te schrijven, is verklaarbaar. Lu cien van Impe heeft een juichend gevoel met moeite kunnen onderdrukken toen Felix Levitan en Jacques Goddet het parcours bekendmaakten. Niet alleen het feit dat er liefst tien cols van de eer ste en zeven van de tweede categorie beklommen moesten worden - plus 30 hellingen van de derde en vierde catego rie - werd door Van Impe met vreugde begroet. Vooral omdat vijf keer de eind streep op de top van een col is getrok ken. heeft de Belgische klimmer zijn kansen op de eindvictorie onmiddellijk zien stijgen. „Ik zal dit keer uitsluitend op de cols van de eerste en tweede categorie pro beren punten voor het bergklassement te veroveren", aldus Van Impe. „Aan de sprintjes op de andere hellingen doe ik met mee. Ik heb een ander en veel be langrijker doel". Dat hij toch nog ïn het hooggebergte punten wil verzamelen voor de be rgprijs, noemt Lucien van Impe een voorzorgsmaatregel. Van Impe: „Mocht ik straks naast de Tour overwinning grijpen, dan heb ik mis schien toch nog voldoende winst be haald om als beste klimmer uit de bus te komen. Mijn seizoen is daarmee in sportief en financieel opzicht niet mis lukt". Conditie Lucien van Impe noemt zijn kansen op de Tour-victorie niet alleen groot van wege de vijf aankomsten op de top van een col. De Belg heeft namelijk in de Dauphiné Liberé zijn conditie getest. Hij deed dat zo nadrukkelijk, dat Joop Zoetemelk onder de indruk kwam van Lucien van Impe. en dat hij in hem een van de grootste rivalen en wellicht zelfs de gevaarlijkste opponent) is gaan zien voor de strijd om de gele trui. De Midi Libre heeft de huidige vorm van Lucien van Impe zelfs nog beter tot uit ing doen komen. Hij won o.a. de tijdrit. Deze overwinning in de rit tegen het hor loge was niet zo verwonderlijk als in eer ste instantie zou kunnen worden be schouwd. „Verleden jaar heb ik ook reeds een tijdrit gewonnen. Ik ben niet bang voor zo'n krachtmeting, maar dan moet het parcours wel geaccidenteerd zijn Op vlakke wegen kom ik niet zo goed voor de dag. Daarom maak ik mij voor de proloog en voor de tijdrit, zon dag in de vierde etappe, geen illusies", aldus Van Impe. „De tijdrit later in het zuiden van Frankrijk ligt me vanwege de terreingesteldheid beter". Dat Flandria-coureur Freddy Maertens voor het eerst naar de Tour komt, noemt Van Impe een voordeel. „Maertens kan diverse ritten, en zelfs de groene trui winnen", aldus zijn landgenoot. „Hij mist echter de ervaring om nu reeds aanspraken te mogen maken op de eindvictorie. Als hij dat toch doet. zou dat wel eens funest voor hem kunnen worden. Over twee of drie jaar heeft hij meer kans. Zijn jacht op de groene trui speelt mij in de kaart", vervolgt Van Impe. „De ploegmakkers van Maertens zullen immers alles in het werk stellen om het zoveel mogelijk op een massa sprint te laten uitdraaien. Hoe meer de koers in de vlakke ritten wordt stop ge legd, des te beter voor mij". Lucien van Impe MIDDELBURG - Door de zeer geringe belangstelling voor de softballsport in Zeeland is de softballafdeling van de MBSC The Green Sox uit Middelburg pas dit seizoen erin geslaagd haar le dental te brengen tot een redelijk aan tal, zodat men aan de competitie kan gaan deelnemen. Door het opheffen van het rayon West-Brabant/Zeeland is (evenals de baseball) de softbal! Green Sox ingedeeld in het rayon Rotterdam, en wel in de derde klasse. Daar het aantal verenigingen, dat in deze klasse uitkomt, erg klein is, wordt er dit seizoen anderhalve competitie ge speeld. Omdat de softballafdeling van het rayon Rotterdam haar wedstrijden op door-de-weekse avonden speelt, le verde de inschrijving van het Green Sox-team de nodige problemen op voor de competitieleider. Dat had tot gevolg dat voor The Green Sox de competitie startte met twee 'dubbel headers' uit In deze eerste dubbele uitwedstrijd, tegen Schiedam III, werden twee zeges in de wacht gesleept: 22-1 en 16-0. In de tweede dubbele uitwedstrijd, tegen The Thunderbirds, begon het erg goed met een zege van 16-1, maar de verslapte concentratie bij de Middelburgse dames had een 14-13 nederlaag in de tweede wedstrijd tot gevolg. In de eerste thuiswedstrijd won een ge handicapt Green Sox met 18-15 van het sterke Spirit, de uitwedstrijd tegen Sint Lodewyk werd vervolgens met 22-4 ge wonnen en afgelopen weekeinde werd Schiedam III afgestraft: 22-1. Met 12 punten uit zeven wedstrijden voert Green Sox de ranglijst aan, een uitstekend resultaat voor het team van trainster Winny Toetenel. Zaterdag wordt een dubbele wedstrijd gespeeld tegen St. Lodewijk, die om 1 uur op het sportpark Voorborch begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14