Financiële kant van problematiek Oosterschelde zakelijk benaderd Bejaarden vierden uitbundig feest 750 jaar St.- Jansteen „beton pijlerdam kan zeker een eeuw mee" MINISTER WESTERTERP: BIJ BEREKENING EXTRA KOSTEN GEEN JAAR INFLATIE BINNENGESMOKKELD Geslaagden aan de LTS 'Sint Bernard' in Hulst Volgend jaar zakelijker aanpak van Tour du Flic WOENSDAG 23 JUNI 1976 (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De financiële kant van de Oosterschelde- problematiek is volkomen zakelijk benaderd en bij de berekening van de extra kosten voor de bouw van een pijlerdam in de monding- van de zeearm is zeker geen jaar inflatie .binnengesmokkeld'. Dat antwoordt minister Westerterp van verkeer en waterstaat op de kritiek die vanuit de tweede kamer bij de schriftelijke voorberei ding van het Oosterschelde-debat is geuit op de manier waarop de kosten zijn berekend. De bewindsman zet uiteen dat in dc liele besluitvorming rond dc Oostcrschelde-ai'sluitïng twee prijspei len zijn gehanteerd: begin 1974 en 31 december 1975. Hij rekent voor dat in november 1974 op basis van het prijs peil begin 1974 werd vastgesteld dat hel nieuwe plan 2930 miljoen gulden zou kosten cn het oorspronkelijke plan voor totale afsluiting 1180 miljoen gul den. De meerdere kosten werden dus geraamd op 1750 miljoen gulden. Deze bedragen moeten, zo stelt de mi nister. worden omgerekend naar het prijspeil van december 1975 en dat over 1974 een stijging van 12 en over 1975 een stijging van 9 procent moet worden meegeteld. De nieuwe opstelling wordt dan dat hel nieuwe plan 3575 miljoen gulden kost en het oude 1440 miljoen gulden, zodat de meerdere kosten 2135 miljoen gulden bedragen. Daarbij mag volgens de afspraak 20 procent worden opgeteld en dan worden de toegestane meerkosten 2562 miljoen gulden. De meerdere kosten bedragen - rekening houdend met de duurder uitvallende partiele dijkverhoging - 2715 miljoen gulden, zo rekent de bewindsman voor. In antwoord op opmerkingen dat in het oorspronkelijke Deltaplan in het geheel niet werd uitgegaan van compartimen tering van de zeearm, stelt de minister dat het idee van compartimentering bij een totale afsluiting in juni 1973 aan de staten-generaal werd gepresenteerd. Dat gebeurde in de nota-Oosterschelde. In die nota stond: ..Er is een viertal comDartimenteringsmodellen opge steld In twee van deze modellen is de mogelijkheid voor een zout westelijk bekken opengehouden". Minister Wes terterp geeft aan dat ook in de jaren daarna sprake was van compartimente ring in een geheel gesloten Oosterschel de. Over de vorm is geen beslissing ge nomen. De bewindsman schrijft: „Het kabinet is, evenals bij de vergelijking tussen de verschillende plannen, uitge gaan van de naar het zich liet aanzien meest waarschijnlijk wijze van compar timentering". De minister maakt de kamer duidelijk dat er tot het vootjaar van 1977 de tijd is om een keuze te maken tussen een pij lerdam met een doorstroomprofiel van 11 500 dan wel 20.000 m2. In het eerste geval ontstaat bij Yerseke een gemid deld getijverschil van 2.30 meter en in het tweede geval van 3.1 meter. Als voor de grote pijlerdam wordt gekozen, dan moet alsnog een extra bedrag van 2C0 miljoen gulden besteed worden. Indien zou worden besloten eerst de kleine dam te bouwen en die later te vervangen door een grotere, dan bedragen de aanpas- singskosten circa 750 miljoen gulden. Spanningen De minister laat weten dat in de storm- Feestcomité Graauw hield volksspelen GRAAUW - Het feestcomité van Graauw hield voor de jeugd tot en met 17 jaar volksspelen in en rond de speel tuin. Dit gebeurde ter gelegenheid van de Graauwse kermis. Voor de leerlingen yan de kleuterschool werden films ver toond in een lokaal van de kleuter school. De volksspelen voor de leerlin gen van de lagere school werden afge werkt bi klasseverband. De winaars van de eerste klas zijn Bianca Buys, Conny de Kindt. Jackie Kips, Marielle Mahu. In de tweede klas zijn de winnaars: Sonja Mahu, Denis Steijaert, Walter Steijaerl, Diana Totté. Patricia Verbeek en Anja van de Vijver. De winnaars derde klas zijn: Erik Mahu. Edwin Mölders, Marino van Passel, Ronny Vefmue en Emiel van de Vijver. Indevierdeklaszïjndewinnaars:C den Boer. M. de Caluwé. P. Crombeen. Pd'Haens, M. Kamoen en H. Kindt. De vijfde klas zijn de winnaars: J. Broec- kaert. Ch Bruggeman. W. d'Haens. K. d'Haens. M. Kips. P van Iteghem, M. Ivens en M Maerman In de zesde klas zijn de winnaars: B. Kindt. J van Leer, M. de Maat. W van Passel, en L. Steijaert. Ook de jeugd van ongeveer twaalf tot en met zeventien jaar was goed vertegenwoordigd. Daar zege vierde de groep M. van Campen. C. d'Haens. I. d'Haens. Jos Verschuren, W. Gordijn en N. Weemaes. De volksspelen bestonden uit bal-gooien, bussen gooien, water vervoeren, touwtrekken, zakkenlopen en touwslingeren. Schoolreisjes RETRANCHEMENT - De oudste leer lingen van de openbare lagere school te Retranchemenl en Waterlandkerkje maakten per bus een reis. In Rotter dam maakten ze een wandeing door de voetgangerstunnel. Verdere attracties waren op de eerste dag: panorama Mesdag en Madurodam te Den Haag, zeeaquarium en rondrit te Schevenin- gen. De kinderen overnachtten bi de jeugdherberg 'Ockenburgn' te Loos- duinen De tweede dag bezocht het ge zelschap de bloemenveiling te Honse- lersdijk en maakte een rondvaart per Spidoboot tr- Rotterdam. Ook in de diergaarde Biijdorp en Bosbad Hoeven namen de kinderen een kijkje, vloedkering twee sponningen worden aangebracht, waardoor hel mogelijk is een tweede stel schuiven in een latei- stadium aan te brengen. „Overigens kan worden opgemerkt dat uit nadere onderzoekingen is gebleken dat het zich laat aanzien dat ook hij een grotere doorstroomopening met een enkele ke ring kan worden volstaan", aldus de minister. Hij vindt het verstandig de mogelijk heid voor een tweede kering open te la ten. maar op grond van de nu gedane studies blykt daartoe nu niet de nood zaak. De studie over de omvang van het doorstroomprofiel van de pijlerdam zal worden verricht in samenwerking met de departementen van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk en van landbouw en visserij. Over de mossel- en oestervisserij schrijft de bewindsman: „De kans dat bij de bouw van een stormvloedkering de schelpdierencultures gehandhaafd kunnen worden, is volgens experts groot. Deze kans zal door het vergroten van de doorstroomopening van de stormvloedkering volgens de huidige inzichten nog vergroot kunnen worden. De. by voorkeur gekwantificeerde, ver groting van deze kans vormt een ele- kleinst is Als zou blijken dat de oester- cultuur niet zou kunnen worden voort gezet. komen de bedrijven niet in aan merking voor schade-uitkeringen. Eeuw levensduur Over de levensduur van de pijlerdam deelt dc minister mee dat het beton ze ker meer dan een eeuw meekan. De staalconstructies zullen na ongeveer honderd jaar geheel moeten worden vervangen en de bowegingswerken na ongeveer vijftig jaar Uit tabellen die de minister geeft over de werkgelegenheid, blijkt dat de directe werkgelegenheid in elk geval het grootst is in de metaalsector. Voor welke pijlerdam men ook kiest, steeds zullen meer dan de helft van de manja- r ren in die sector terechtkomen, ment b,j de beoordeling van dc vraag of De p„Uê]e d(|kverhoglng zal. z0 aee]t voor een grotere doorstroomopening 260 miljoen gulden extra kan worden uitgegeven. De minister wijst er wel op dat de reductie van de getijslromen tot gevolg kan hebben dat de huidige kweekpercelen naar andere gebieden in de Oosterschelde moeten worden ver plaatst De belangrijkste kweekperce len liggen nu al in het gebied waar de afname van de stroomsnelheden het de minister mee, volgens een tijd schema worden uitgevoerd, waardoor uiterlijk in 1980 de overslromingskans is teruggebracht tol eenmaal in de 5000 jaar. De minister maak t duidelijk dat bij ver gelijking van de verschillende moge lijkheden van afsluiting van de Ooster schelde is uitgegaan van een zoute Gre- velingen. Dat sluit het best aan bij de 'Voorwaarts' Axel bereidt zich voor op 40-jarige jubileum AXEL - De christelijke sportvereni ging 'Voorwaarts' in Axel wil in '77 het veertigjarig bestaan vieren. Om de kos ten te drukken denkt het bestuur aan hel organiseren van een bazaar, een rommelmarkt en een verloting. De ver schillende afdelingen zullen zich er in september over beraden. De jubileumviering kwam aan de orde op de jaarvergadering. Mevrouw C. Loeve trad af als secretaresse. Ze heeft deze functie zeven jaar vervuld. Als blijk van waardering kreeg ze een cadeau. Haar opvolger is de heer J. C. de Feijter. Uit dc jaarverslagen van de verschil lende afdelingen van Voorwaarts ibas- ketbal, gymnastiek, volleybal en beter bewegen) bleek dat er nog steeds groei zit in dc vereniging. „Beter bewegen' moest zelfs worden beslist. Financieel staat het er minder rooskleurig voor Er kwam een nadelig saldo uit de bus, ver oorzaakt door de hoge kosten voor de znalhuuren de training. Geprobeerd zal worden om een hoger gemeen lesubsidie los te krijgen. De gemeente Axel heeft daarover al een gesprek toegezegd. Oranje Nassau- school Sluiskil hield feestavond TERNEUZEN - De Oranje Nassau- school in Sluiskil hield dezer dagen de jaarlijkse 'grote' avond ter afsluiting van het schooljaar. ALLE KANDIDATEN DEDEN VIER JARIGE OPLEIDING VAN KANDIDATEN 91% GESLAAGD van de regering het huidige milieu De bijeenkomst, die door veel ouders en zoveel mogelijk intact te laten en met het huidige zoute karakter belangstellenden werd bezocht, werd geopend door het hoofd der school J. H. AARDENBURG- Dinsdag trad in Aardenburg Ludvnna Bonte in hel huwelijk met Willy de MiUano. De bruid is kleuterleidster van de katholieke kleuterschool in Oostburg en haar echtgenoot is hopman van Scouting Oost'ourg. Om die reden stond er toen het gelukkige bruidspaar na de kerkelijke inzegening in de kerk van Aardenburg naar buiten kiuam. een erehaag van padvinders en kleuters hen op te wachten. Omdat de bruid een dochter is van de Aardenburgse ivethouder G. Bonte werd het huwelijk voltrokken door burgemeesier drs. W L. A. Lockefeer van Aar- denburg. het Zijpe. het Mastgat en de Krabben- van den Berg. Voor de pauze brachten kreek te handhaven door een zoute cïr- de leerlingen enkele liederen ten gehore, culatiestroom vanuit het Grevelingen- Na de opvoering van het toneelstukje meer in te stellen. 'Juffrouw Zeepsop neemt vakantie', ge- Mochten te zijner tijd andere belangen speeld door eerste klassertjes, volgden groter blijken, dan is er nog de moge- nog 'het A B C en een radiodistributie- lijkheid het Grevelingenmeer geheel te programma. Na de pauze showden leer- laten verzoeten. De aanvoer van zoet lingen van klas drie tot en met zes hun water naar een eventueel aan te leggen nieuwste zomercollectie. Na weer een spaarbekken in de Grevelingen. is onder toneelstukje en de vertoning van de dia- alle omstandigheden uitvoerbaar, zodat serie 'met de kleuters van vrij en blij op volgens de heer Westerterp geen strij digheid bestaat met het structuur schema voor de drink- en industriewa- vond was ook een verloting van prijzen EERSTE BIJEENKOMST VASTGESTELD volgorde wat betreft tijdrit en ritten in lijn. kostenfactoren, sponsoring, ven- ementen tydens het op pad zijn der ka ravaan. Voorzitter Jan Roovers memoreerde in de vergadering dat de voorbije vier da gen geslaagd genoemd mogen worden: „Er zijn natuurlijk schoonheidsfoutjes geweest, maar die doen aan het totale beeld niets af. Zonder deze zou er weinig te doen zijn bij een volgende editie". Om de jury te assisteren, overweegt men de aanschaf van een foto-finish appa raat. De vergadering was ook van mening dat de sportiviteit in de karavaan - dus bij de renners - groter was dan daarbuiten. De randfiguren, waaronder ook be paalde volgers en ploegleiders gerekend moeten worden, drijven de wedstrijd veel meer dan nodig is op de spits. Zoalng de coureurs zelf echter de wijze partij vormen is een wedstrijd waar georganiseerd te worden meende Tour-woordvoerder Pierre Eysackers. Positieve geluiden waren er ook te ho ren over de feestavond, die.de voor gaande twee heeft overtroffen. De Pro vinciale Zeeuwse Courant en het Zeeuws-Vlaams Advertentieblad zullen ook volgend jaar weer sponsor zijn. „Geen sprake van schrappen evenement" TERNEUZEN - Het organisatie-comité van de Tour du flic heeft tijdens een afsluitingsvergadering iu hotel De Post een eerste bijeenkomst vastgelegd voor de tour van volgend jaar. Voor enkele honderden trimmers, maar zeker ook voor een groot aantal belangstellenden in de regio was dit besluit erg belang rijk. Er was de laatste weken gesugge reerd dat in 1976 wel eens de laatste uitgave kon zijn geweest, maar het co mité heeft dit met klem tegengespro ken. Het geheel zal in de toekomst zake lijker worden benaderd. Er zijn al heel wat onderwerpen bekend welke op de eerstvolgende vergadering aan de orde zullen komen. Zo verwacht het comité dat er tijdens deze in sep tember vastgestelde bijeenkomst onder meer gesproken zal worden over: ver lenging van de afstand der étappes, rij- - den op tijd of op punten, wijziging in het systeem der ploegleiders/volgwagens, foto-finishapparaat. andere étappe- MEER DAN 800 AANWEZIGEN IN FEESTTENT HULDIGING VAN OUDSTE MAN EN VROUW HOOGTEPUNT SINT JANSTEEN - 'Gezelligheid kent geen leeftijd'. Onder dat motto is dins dagmiddag in de grote evenementen hal in Sint Jansteen een uitbundige feestmiddag voor de bejaarden gehou den in het kader van het 750-jarig be staan van Sint-Jansteen. Er waren over de 800 bejaarden in de zeer warme feesttent aanwezig. Hoogtepunt van het feest was ongetwij feld de huldiging van de oudste dame en heer in de tent Mevrouw Ferket- Delleiter was de oudste vrouw die aan wezig was. Uit. handen van gasdtvrouw Janny Burm van Sintjansteen ontving de 91-jarige een boeket bloemen en een grote namaak-kikker, vervaardigd door pupillen van het gezinsvervangend te huis en dagverblijf 'Elensteijn' te Sint Jansteen. De oudste aanwezige man was de heer P van den Berg (98). Hij kreeg een boe ket bloemen en een fles jonge jenever en een tuinbank Tot grote hilariteit van de aanwezigen nodigde de heer Van den Berg mevrouw Ferket uit voor een dansje op het podium, waar de huldi ging werd gehouden Het. orkest van Huug Rosman speelde hiervoor een walsje waarop de twee dansten. De heer Van den Berg is overigens een zeer bekend inwoner van Sint. J ansteen. In vroeger jaren was hij een beroeps stroper. Ook in de duivensport is hij nog steeds actief. Hij noemt zich dan ook de oudste duivenmelker van Nederland'. Vanaf twee uur gistermiddag tot onge veer vijf uur werd het programma voor de bejaarden gehouden De presentatie was in handen van Bouk Martens De overige artiesten waren zangeres meente Hulst werden de mensen per bus Yvonne de Nijs. het accordeonduo de aangevoerd. Zo waren er bijvoorbeeld 'Lolita's', buurtreder Martin Zophy (ai bejaarden uit 'De Blaauwe Hoeve' te tweemaal Brabants kampioen) en het Hulst naar Steen gekomen orkest van Huug Rosman Vandaag, woensdag, wordt in de mor- Niet alleen bejaarden uit Sir.t Jansteen genuren een poppenkast en het optre- namen aan de feestelijkheden deel. den van een goochelaar gebracht vooi Vanuit de andere kernen van de ge- de leerlingen van de kleuterscholen Foto: Het. optreden van 'De Lolita's' voor de Steense bejaarden. aanvang 09.30 uur. Vanaf twee uur van middag staat een speciale jeugdshow voor kinderen van zes tot en met veer tien jaar op het programma. Medewer king verleent onder meer Conny Vink. De show heet 'Ben je betoeterd;. HULST - Van alle examenkandidaten aan de rk lagere technische school 'Sint Bernard' in Hulst is 91 procent ge slaagd voor het eindexamen 1976. Dat maakte schooldirecteur J. A. van Maasakkcr dinsdagavond bekend tij dens de bijeenkomst die ter gelegen heid van het uitreiken van dc diploma's in de school werd gehouden. „We doen dit jaar iets voor het eerst en iets voor het laatst", vertelde de heer Van Maasakker tot schoolbestuur, ou ders, docenten en leerlingen. „Dit jaar hebben voor het eerst alle leerlingen een vierjarige opleiding achter de rug. Het was voor het laatst dat de examens vol gens het oude systeem werden gedaan." Aan de Hulster lts slaagde ook voor het eindexamen het eerste en enige meisje dat de school heeft bezocht, namelijk Marion Taelman uit Hulst. Zij ontving als eerste haar diploma uit handen van burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst, de voorzitter van het schoolbes tuur. De heer Molthoff overhandigde Manon Taelman ook nog een boeket bloemen. Schooldirecteur Van Maas akker maakte nog bekend dat erzich tot nu toe nog geen 'opvolgsters' van de eer ste vrouwelijke leerling hebben aange meld. Zo goed als alle leerlingen die het be drijfsleven in willen - anderen gaan ver der leren -zijn al aan een baan geholpen, zo bleek uitde woorden van de heer Van Maasakker, mede dankzij de goede con tacten van 'Sint Bernard' met arbeids bureau en bedrijfsleven. Adjunct-directeur P, E. Hamelink had de bijeenkomst in het schoolgebouw geopend. Daarna sprak de heer Molthoff die de leerlingen met hun behaalde di ploma gelukwenste en hen voor de ver dere toekomst het beste toewenste. Ook moderator pater F. de Koning voerde het woord. De moderator ging in op de geestelijke achtergrond van de oplei ding. Hij hield de vele aanwezigen oneer meer voor dat de lts van Hulst een ka tholieke school is en dat ook moet blij ven. In de middaguren speelden de leraren een voetbalwedstrijd tegen een team samengesteld uit de leerlingen. De leer krachten moesten in de jongeren hun meerdere erkennen, want ze verloren met,4-1. Nahetuitreiken van de in totaal 109 diploma's sprak de heer A. Warrens een dankwoord tot schoolbestuur en onderwijzend personeel namens de ou ders. Matthieu van de Manacker sprak namens de geslaagden een dankwoord. De geslaagden zijn: Algemene bouw P-aiploma: Marlon Taelman. Hulst; Robbie van Houte. Sinl-Jansleen. Franciscus dc Rooy. Vogelwaarde: Leonar- dus WiUaert. Clinge; Adrianes van Hooff. Kloosterzande; Franciscus de Witte, Hulst: Gino Weemaes. Clinge: Michael WiUaert, Terhole; Antonius Reijns. Ossenlsse; Johan- nus Luycke. Clinge: Joseph Strooband. Hengstdijk; Frank de Koning, Kloosterzan de; Marcel Pauwels, Kloosterzande; Luclën Duvivier, Hengstdijk; Frank Esscling, Hulst; Wij Verstraeten. Hulst; Franky van de Velde. Hulst; Mark Bisschop, Vogelwaarde; Franci scus Gijsel. Slnt-Jansteen Johannes Neet- eson, Kloosterzande; Constantlnus de Ko ning, Kloosterzande; Noël Vermeire. Koe wacht. Afgewezen is één leerUng. Algemene bouw T-diploma: Robbie van Hou te. Sint-Jansteen; Franciscus de Rooy. Vo gelwaarde; Guido de Beule, Hulst. Herexa men krijgen twee leerlingen. Mechanische techniek P-diploma: Erik de Bock, Nieuw-Namen; Leonardus ErpeUnck. Vogelwaarde; Petrus Verdurmen, Vogel waarde: Petrus Schelfhout. CUnge; Erik Peet- Terneuzen geeft informatie over plan 'Buitengebied' TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat op vijf avonden informatie geven over het ontwerp- bestemmingsplan voor het buitenge bied. Zoals bekend, heeft het ontwerp nogal wat losgemaakt in kringen van onder meer landbouw en bedrijfsleven. Deze reacties zijn - voor zover mogelijk - in het plan verwerkt. De avonden waarop Terneuzenaren hun reacties kwijt kunnen zijn: in Hoek op 7 juli, in Bier vliet op 8 juli, in Sluis op 12 juli, in Zaamslag op 15 juli en in Terneuzen op 16 juli. Ze beginnen om 19.30 uur en worden gehouden in nog nader bekend te maken gelegenheden. Het is voorts de bedoeling, dat er op korte termijn een brochure over het ontwerp-plan verschijnt. Wanneer de opmerkingen tijejens de informatiebijeenkomsten in het plan zijn verwerkt zal het in de raad komen en ter visie worden gelegd. 'Java' en Kurt Heusser bij 'Des Beaux arts' Terneuzen TERNEUZEN - Bij de Terneuzensc ga lerie 'Des Beaux Arts' exposeren van vrijdag tot 15 juni 'Java' (schilderijen) en Kurt Heusser (beeldhouwwerk). 'Java' is de artiestennaam van de 36- jarige Java Bryant. Deze dochter van een Indonesische moederen een Neder landse vader heeft zich gespecialiseerd in afbeeldingen van mensen landschap pen van Indonesië en Thailand, haar tweede vaderland. Ze schildert het liefst met batikverf op kaarten, een procédé dat haar in staat stelt meerdere werken tegelijk onder handen te nemen. Java Bryant ontdekte haar kunstzin nige talen ten in Bangkok, waar ze na de dood van haar man diens handel in zij den dassen overnam. Omdat de firma dit textiel ook ontwierp, was ze al gauw bezig met schilderen. Momenteel woont ze met haar twee kinderen in Duitsland. Kurt Heusser laat bij 'Des Beaux Arts' beelden in brons, gips en houtzien. Hij is geboren in Zwitserland en werkte in zijn opleidingsperiode samen met Lazlo Szabo. die man die een beroemd beeld ontwierp voor de Olympische Spelen van München. ers. Sint-Jansteen: Ronald Reunis. Hulst; Theo Penneman. Hulst: Joscphus Brotc- kaert. Kloosterzande. Paul Verhagen. Hulst; Petrus van Bellen. Terhole; Eugene PauweLs. Nieuw-Namer.; Franciscus Gelderland. Vo gelwaarde; Paul Baert. Koewacht: Evert van Kerkhoven. Koewacht: Paul Weemaes. Sint Jansteen. Gregorius Schuerman. Graauw: Eduard Weemaes. Sint-Jansteen. Wilhelmus Menu. Kloosterzande; Hubertus van Grem- berghe. Koewacht; Johnny de Jonghe. Slnt- Jansteen. Rudolf Nachtegaal. Walsoorden; Edwin van Boven. CUnge; Lucas van cW them. Axel: Ludgard Verschueren, CUnge; Jean d'HoUander, Hulst; Theodoor WuUems. Kloosterzande; Josephus Complet, Lams- waarde; Henky Moens. Nieuw-Namen, Theo- dorus CbrneUssens. Kloosterzande; Adrlanus deBooy. Walsoorden; Alfred Hendriks, Hulst; Karei van Leemput. Lamswaardc; Alfonsvan Kruijssen, Kloosterzande. Peter NIJskens, Hulst. Ludwig den Boer. Hulst; Ronny Plat jouw. Lamswaarde. Herexamen één leerling, afgewezen drie leerlingen. Mechanische techniek T-diploma: Erik de Bock. Nieuw-Namen, Leonardus ErpeUnck, Vogelwaarde; Petrus Verdunnen, Vogtj waarde: Petrus Schelfhout, CUnge; Erik Peet ers. Sint-Jansteen; Ronald Reunis, Hub!; TheoPenneman.-Hulst; Wlm de Keijzer, Cla- ge; Franciscus Seghers. Koewacht; Josephus Broeckaert, Kloosterzande: Paul Verhags, Hulst Petrus van BeUen. Terhole: Eugca Pauwels. Nieuw-Namen: Franciscus Geld; land. Vogelwaarde; Matthieu van de Mak ker. Hulst. Paul Baert. Koewacht. Elektro techniek P-diploma: Paulus de Kor. Hengstdijk; Ronaldus de Smet. Vogelwaard; Jozef Bilierijst. Hengstdijk. Ronald de Vt; CUnge: Eduard Bogaert. CUnge: Peter Voile- man. Graauw: Adriaan Robbrecht. Nleui Namen. Hubertus Totté. Graauw. Eric ve Driessche. Nieuw-Namen; WlUy Pauwels. CUnge; Eddie Crombeen. Hulst, Antonius Warrens. Vogelwaarde; Guldo Comelissens, Kloosterzande; Mare Sturms. Kloosterzande; Franciscus van Ecken, Nieuw-Namen; Jo hannes de Letter. Sinl-Jansteen; Franciscus Hemelaar, Vogelwaarde; Theo Arenthnls, Hulst; Ronald Coolsen, Vogelwaarde; Peter Naessens, Sint-Jansteen; Constantinus Ver- eecken, Kloosterzande. Herexamen één leer Ung. Elektro techniek T-diploma- Paulus de Kort, Hengstdijk. Jozef BUtertjst, Hengstdijk; Ro nald de Vet, CUnge; Eduard Bogaert. CUnge; Peter VoUeman, Graauw; Hubertus Totté, Graauw; Eric van Driessche, Nieuw-Namen; WlUy Pauwels. CUnge, Eddle Crombeen, Hulst: Antonius Warrens, Vogelwaarde: Rudy Schelfaut, Hulst. Herexamen één leerling, af gewezen één leerling. Zeehengelwedstrijd 'Zaamslag' tegen 'Camping Hellegat' ZAAMSLAG - Zaterdagavond hield de zeehengelvereniging 'Zaamslag' een zeehengelwedstrijd tegen de vissers van 'Camping Hellegat' uit het Hellegat. De hengelaars visten op de Westerschelde nabij het Hellegat. De vangst was slecht. Van de zeventig deelnemeis konden alleen de eerste negen vissen bovenmaatse vis ophalen. De anderen moesten zich met de ondermaatse vis tevreden stellen. De beker werd ge schonken aan de vissers van 'Camping Hellegat'. De uitslag luidt: 1 G. de Blaay, Zaamslag, 228 pnt„ 2 A. van de Bie. Zaamslag, 190 pnt„ 3 D. Thollens, Zaamslag, 175 pnt„ 4 Van der Delden, Zaamslag, 159 pnt., 5 R. van Drongelen, Zaamslag, 1236 pnt., 6 H. Paradlja Camping, 118 pnt., 7 M. de Vos. Zaams lag, 113 pnt.. 8 J. Cobben. Zaamslag, 105 pnt. en 9 J. de Feyter, Zaamslag 95 pnt In 'Camping Hellegat' in het Hellegat werd een verbroederingsfeest gehouden tussen de leden van de hengelvereni- ging 'Zaamslag' en de vissers van 'Cam ping Hellegat'. Tijdens het feest werd een bal gehouden, dat muzikaal ver zorgd werd door het orkest 'The Silvei Stars'. Op dit feest reikte men ook de prijzen van de viswedstrijd 'Zaamslag- Het Hellegat' uit en werd tenslotte een verloting gehouden. Prijsuitreiking OZO-bekercompetiti( CLINGE - In het gemeenschapscen trum 'De Parochie bar' nabij Clinge vond de prijsuitreiking plaats van de OZO-bekercompetitie. Voorzitter H. Pluym uit Hulst reikte aan de de beide kampioenen een beker uit. De uitslag in de eerste afdeling luidt; 1 en kampioen FC Trimverenl- ging, Hulst; 2 FC Centrum, Hulst: 3 FC Petit Paris, Hulst: 4 FC Parochie Bar De Klinge; 5 FC Monkey, Klooster zande; 6 FC Niks. Hulst; 7 FC Lampo, Hulst; 8 W Stoffels/Wuytack, Terneu zen. FC Trimverenïging ontving ook de be ker voor fair-play-spel. De uitslag in de tweede afdeling luidt: 1 en kampioen FC Van Waes/Verstrae- ten. Heikant; 2 FC Noens. Axel; 3 W Stoffels/Wuytack, Terneuzen; 4 FC Pe tit Paris. Hulst; 5 FC Peugeot, Beveren/Sint-Niklaas; 6 Trimverenï ging Hulst; 7 FC Niks. Huist; 8 FC Monkey. Kloosterzande en 9 FC Cen trum. Hulst. Het gastteam FC Parochie Bar over handigde aan de beide kampioenself tallen bloemen. De laatste wedstrijd voor deze compe titie ging tussen FC Trimvereniging en FC Petit Paris. De wedstrijd werd met 2-0 gewonnen door FC Petit Paris. Volleybaltoernooi te Zuiddorpe ZUIDDORPE - De sportvereniging 'De Sterre' uit Zuiddorpe hield in de gym zaal te Zuiddorpe een volleybaltoernooi met de verenigingen De Sterre uit Zuid dorpe. Savok uit Sas van Gent, Dour- leyn uit Sluiskil, Athanatos uit Kloos terzande en Voorwaarts uit Axel. De uitslagen luiden: Savok-Dourleyn 1-1. De Sterre-Athanatos 2-0. Dourleyn- Voorwaarts 0-2, Athanatos-Savok 0-2, Voorwaarts-De Sterre 0-2, Dourleyn- Athanatos 2-0, Voorwaarts-Savok 2-0, De Sterre-Dourleyn 1-1, Athanatos- Voorwaarts 0-2, en Savok-D Sterre 6 pnt. (doelgemiddelde plus 39). 2 Voor waarts 6 pnt (doelgemiddelde plus 13). 3 Savok 4 pnt, (doelgemiddelde plus 7), 4 Dourleyn 4 pnt,. (doelgemiddelde min 13) en 5 Athanatos 0 pnt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 20