Adrie de Korte zag ideaal verwezenlijkt: start in TT snel Assen Jeugdatletiekkampioenschap sprint werd een 'Vaderdag' BETTY STOEVE, GEEN PARDON SELECTIE DANKZIJ EN UITZONDERLIJK GOEDE KLASSERINGEN BETROUWBAAR RIJDEN PZC/s ZAALVOETBALLERS IN OOSTBURG, BOOS OP KNVB, GAAN WILD DOOR Wimbledon 1976 „Nu heb ik tijd om tijdens rijden plannen te maken" Utrecht trekt Schubert aan Weinig tijdens Mogelijkheid voor twee competities wind de Onrustrace Oostduitse zwemsters wereldrecord al kwijt TOCH RECORD IN SOLORACE Wereldrecord Szewinska WOENSDAG 23 JUNI 1976 sport 11 MELISKERKEBinnen de kortste keren heeft Zeelands sterkste OverigensisAdriedeKortehethuid.Ki- seizoen erg rustig begonnen. De natio- motorcoureur van dit moment, Adrie de Korte uit Meliskerke, zijn ideaal verwezenlijkt gezien: aanstaande zaterdag start hij in de TT van Assen, de droom van iedere motorrenner, maar die slechts voor de allersterksten werkelijkheid wordt. Amper vier maanden geleden, in een interview in onze sportkrant aan het begin van het seizoen als B-internationaal renner bij het NGK- team, liet Adrie de Korte weten, dat hij in het huidige seizoen zoveel mogelijk wedstrijden wilde rijden, zich daarbij wilde con centreren op het behalen van de A-licentie, waardoor hij mee zou kunneng aan rijden in de GP's. Zelfs nu hij de B-licentie nog niet heeft kunnen omruilen heeft de racer uit Meliskerke als derde Zeeuw (na Middelburger Kees Huibregts en Adrie van de Broeke uit Sint-Laurens) een uitnodiging ontvangen voor deelneming aan de 'grote prijs van Nederland' in de Drentse hoofdstad. Als De Korte zich vandaag (woensdag), donderdag of vrijdag tijdens de train ingen weet te klasseren voor het deel nemersveld heeft de Zeeuwse motor coureur zich een plaatsje veroverd tus sen de beste renners van de wereld, die zaterdagmorgen in de 50 cc-klas van start gaan. Er is plaats voor 28 motor coureurs, hetgeen betekent, dat er acht moeten afvallen tijdens de trainingen. Zelfverzekerd zegt Adrie de Korte: „Ik ga er niet van uit. dat ik één van die acht'ben. Als ik me niet bij de laatste 28 kan plaatsen, zou dat me zwaar tegen vallen, temeer omdat zoiets me in races in Nederland nog nooit is overkomen". Uit dc keuze van De Korte bij dit bijzon der geroutineerde racegezelschap blijkt, dat de goede klasseringen van de Zeeuwse rijder in de afgelopen kampioens- en andere wedstrijden voor de 50 en 125 cc en zijn uitzonderlijk be trouwbaar rijden niet aan het gezichts veld van de KNMV-keuzeheren en het Asser TT-bureau - die gezamenlijk uit maken wie erop de startlijsten komen te staan - onttrokken zijn gebleven. Gezien zijn optreden dit seizoen op de racecircuits is het geen grootspraak als de Zeeuwse renner beweert: „Ik ben nu een betrouwbare rijder". De Korte voegt er aan toe: „De motoren zijn be hoorlijk snel en ik merk steeds meer, dat het rijden me eigenlijk moeiteloos afgaat. Dat komt onder meer omdat ik veel wedstrijden gereden heb vanaf de start van het seizoen begin april, 23, waarvan ik er negentien uitgereden heb. Bovendien was de motorprepara tie onvoorstelbaar goed, omdat ik er steeds meer kennis van krijg. Daarbij komt nog. dat ik erg zorgvuldig te werk ga. Desnoods blijf ik een halve nacht doorwerken om de motoren gereed te krijgen". De 27-jarigc onderhoudsmonteur bij Amgas Middelburg (waar hij dag en nacht mag beschikken over zijn 'eigen' werkplaats) heeft het zelfs zo druk met de voorbereiding gehad, dathijgeen tijd overhield om iets aan zijn conditie te doen. „Mijn conditie kan daarom echt wel beter zijn", verzekert De Korte. „Er zijn erg veel renners .die er niets aan doen. maar als je je met de top wilt be-, moeien dan is het nodig om conditioneel sterk te zijn. vooral in het begin van het seizoen". naai kampioen van vorig jaar klaart: „Ik wist immers in welk gezel schap ik bij de internationale rijders kwam te verkeren. Ik heb me aan nie mand van de toprijders opgetrokken, ik heb mijn eigen races gereden, zonder ook maar enig risico te nemen". Vijfde plaatsen Het heeft de NKG-rijder «die verder nog gesponsord wordt door Valvoline. de Smokkelhoek. Zeelands motorcentrum, Asahi Pen tax en Zeelands Roemt op merkelijke resultaten opgeleverd. Zo wel in de 50 als in de 125 cc staat de Meliskerkse racer na vier wedstrijden op de vijfde plaats voor het nationaal kampioenschap. „Ik kan natuurlijk nog wel een paar plaatsen zakken omdat concurrenten hun slechte wedstrijden verbeteren, maar die kans heb ik ook. zodat mijn streven gericht blijft op een plaats bij de eerste tien Alle acht kampioensraces heeft De Korte tot een goed einde gebracht, het geen het zelfvertrouwen van de Zeeuw die vele jaren met pech af te rekenen had, danig heeft opgevijzeld „Ik heb nu", verzekert De Korte. ..vooral in de motoren de zwakke punten gevonden. Er gaat eigenlijk niets kapot zonder dat ik het zelf wil hebben Want na een be paald aantal wedstrijden vervang ik volgens een strikt schema motoronder delen. Vroeger was ik door al die pech erg gespannen bij wedstrijden, nu ver trouw ik mijn motoren en kan ik me vol ledig op het rijden concentreren. Dat heb ik voorheen nooit kunnen doen: toen reed ik zo hard ik kon Nu heb ik tijd om tijdens het rijden plannen te maken". Tussentijds Om in Assen als B-licentiehouder aan de start te kunnen komen heeft Adrie de Korte een tussentijdse A-licentie gekregen. Overigens was hij tijdens de kampioenswedstrijden al erg dicht bij het 'A-bewijs': „Om het te behalen heb je80 punten nodig, om het te houden «0. Ik zit momenteel op 70 punten. Met deze tussentijdse licentie van Assen hoefik nu waarschijnlijk volgend seizoen maar 60 punten te rijden om het bewijs te behouden", maakt de Meliskerkse coureur duidelijk. Het streven van Adrie de Korte is om zaterdag achter de 'kanonnen' van de wereldtop als de Spaanse kampioen Angel Nieto en de Zwitsers Bruno Kncubuhler en Stefan Dorfflieger ten aanschouwe van omstreeks 130.000 toe schouwers een tiende plaats te verove ren. „Dan heb ik", verzekert De Korte, „één punt behaald voor het wereldkam pioenschap. Maar als ik bij de eerste helft zit. ben ik ook meer dan tevreden. Het uitrijden van de TT is eigenlijk al prachtig". Gesteund ook doorzijn selectie voor As sen wil de succesvolle coureur van het Mtor Racing Team Zeeland -MRTZi zich dit jaar verder bekwamen. .Vol gend jaar wil ik nog betere resultaten :end rijden dan dit s nu pas merk. di weekend op w den. Rond hemelv; een tijd van zeven strijden dcc! en dan dc enorm veel ervaring op" weten. Het zal geen vcrwonderi deze opmerkelijke Zet kunstenaar' van tic rat als vorig jaar weinig au gebruikt om heerlijk in luieren. „Ik ga in mijn iwci kantic proberen om wal motorvermo gen te winnen voor een goede klasse ring tijdens de laatste kampioensrace", zo luidt zijn vakantieplanning. PETER VERHAGE mneer omdat ik •ren dankzij hel ivedslrijden rij- >dag nam ik in laat De Korte ig wekken, dat jwse 'sleutel- circuits even- i zijn vakantie et je te CRUiJFF ONDERGING MEDISCHE INGREEP BARCELONA - Johan Cruijff heeft in ren ziekenhuis te Barcelona een lichte chirurgische ingreep ondergaan aan het rechterbeen. Volgens een medede ling van hel ziekenhuis is de operatie bevredigend verlopen. ZWOLLE - De 25-Jartge Ben Schubert, voorstopper van de eerste-dlvLsleclub PEC Zwolle, heefl een tweejarig con tract getekend bij de eredivisieclub FC Utrecht Schubert speelde vijl seizoenen bij PEC In de A-ploeg, voor die lijd kwam hij uit voor Huizen, de zaterdag- eersteklasser. OOSTBURG - Het zaalvoetbal in Oostburg gaat 'wild' door. Dat is de voornaam ste conclusie van de bijeenkomst die in de sporthal 'De Veerhock' in Oostburg met de 'wilde' clubs werd gehouden. Een vergadering waarop men zich erg boos maakte over dc handelwijze van de KNVB (voetbalbond) in deze zaak. Peet van de Bekke (de man die vièr jaar lang de zaal voetbalcompetitie in Oostburg runde) zegt hierover: „Op 20 mei had ik een bijeenkomst met alle veldvoetbalvcrenigingen en de KNVB. Daar is toen de afspraak gemaakt om bij elkaar te komen met de KNVB en alle wilde clubs. Donderdag kreeg ik echtereen briefje waarin mij meegedeeld werd dat die bijeenkomst eigenmachtig door de KNVB werd afgelast". competities in Oostburg gaan draaien: een zogenaamde bonafide en zoge naamde wilde. ZIERIKZEE - De weersomstandighe den tijdens de Onrust-race. die de wa tersportvereniging Zierikzee hield in liet kader van de Delta Week. waren ei genlijk iets te rustig. Pas 'vavonds om negen uur kwamen de schepen binnen. De organisatoren hadden gerekend op een zuidwestenwind meteen kracht van 4 lot 5 De IOR- en NKK-zeilere hadden op hun baan naar de Uiterton van de Roompot echter aanvankelijk een zuid oostenwind 2 en later een westenwind 3. De platbodems voeren een korter tra ject tot net achter het werkeiland In totaal namen er negentig schepen deel De uil slagen lulden: IOR HI: 1 Schullevaer. J C. van Dam: 2 Anne Mazurka. C van der Zan- de; IOR IV: 1 Ronnie. AI berd a2 Saiotta. Van derVen; 3 Marian. K. Schik; IOP. V 1 Mafalda. Woudenberg; 2 Goud Relnette. Van der Stadi. 3 Lamstraal Kats. HelJemans; 4 Volu- pia. Gullie.-.: IOR VI: I S Menhler. Zandee; 2 Uiterton. Uiterlinden; 3 Jacomien. Zuid weg. IOR VU: 1 Wecrs.' Zeilen. De Weers. 2 Loper. Frans Maas: 3 Timschall. Leenaars. 4 Babbc Pasman, IOR VUL 1 Ceïma. C. Nater. 2 Oceaan IL Van Tongeren; NKK: 1 8allcia. Freyters; 2 Festina Lente. Hoogensteyn. 3 Oentsjee. Heymerink: Ronde- en platbodem- jachten. 1 Helios. C. Blaak; 2 Kiieuw, L F Manneke 3 NarwaL Oordhuys: 4 Zonnetij. Nooteboom. LONG BEACH - Op de langere vrije slagnuinmers hebben de Ameri kaanse zwemmersen zwemsters nog eens uitgehaald. Shirley Babashof! snoepte zelfs op de 800 meter het we reldrecord af van de Oostduitse Pe tra 'I'huemer. „Ikdenk dat dit wel goed zal zijn voor het zelfvertrouwen", zei de 1 Ó-Jarige uit Mission Viejo (CaUfomiéi afkom stige zwemster ..Niemand had ge dacht dat dc tijden van de Oost duitse zwemster* verbeterd konden worden. Ik heb bewezen dat het wel kan". Shirley Babashofl lag na 200 meter nog op de één na laatste plaats. Zij legde de tweede helft v de race af in 4.17.81. Eerder won zij tijdens de selectiewedstrijden de 100. 2oo en 4oo meter vrije slag en de 400 meter wisselslag persoonlijk Een geweldige race werd de 1.500 me ter vnje slag bij de heren. De 16-jarige dolfijn' Bobby Hackett ging als een razende van start De eerste 100 me ter ging in 57 20 seconden en daai bleef Hackett op elke 100 meter iets boven de minuut Dit resulteerde na 800 meter in een nieuwe wereldre cordtijd van 3 01 54 Het oude record stond met 8 02.91 op naam van de Australische geweldenaar Steve Hol land. Bnan Goodell had zijn krach ten intussen andere verdeeld. Hij volgde gestaag zwemmend steeds op ongeveer vier seconden en noteerde na 800 meter een tijd van 3 04.47. Toen was de 17-jarige Goodell. die netalsSherley BabaxhoJT uit Mission Viejo komt. al bezig Hackett in te lo pen. Na 900 meter was het verschil 2.55 seconden, na een kilometer 1.8 seconden en na 1100 meter nog maar achttiende seconde Op het keerpunt van 1200 meter tikte Goodell als eer ste aan. Hij ging onstuimig door en Het Hackett steeds verder achter zich. Met 15 06.60 bracht GoodeU een nieuw fantastisch wereldrecord in de boeken en tevens de grens van een kwartier weer dichterbij WIMBLEDON'-Ieder seizoen wordt het duidelijker, dat Betty Stóve ook in het damesenkelspel tegen de wereldtop aanleunt. De bijna 31-jarige Neder landse onderstreepte dat gistermiddag ondubbelzinnig in de eerste VVimbledon-ronde tegen de Ameri kaanse Betty Nagelsen, die niet op enig pardon hoefde te rekenen, getuige de cijfers: 6-3, 6-0. Dat afgelasten gebeurde dan, getuige de brief die Van de Bekke had. zo laat om dat verhuisproblemen in Middelburg er tussen kwamen. Gezien het late tijdstip kon Van de Bekke nog moeilijk alle wilde verenigingen aanschrijven om mee te delen dat de vergadering niet door ging. Want die clubs waren inmid dels tijdig uitgenodigd. Eén en ander re sulteerde er in dat eergisteren de wilde verenigingen mét Van de Bekke. maar zónder de KNVB rond de tafel zaten. De gedragslijn van de KNVB in deze zaak maakte de stemming beslist niet willi ger om tot de KNVB toe te treden. „Als we de KNVB zijn gang laten gaan dan komt het nog zo ver. dat we straks voor een partijtje voetbal met je eigen zoon toestemming moeten vragen", werd er zelfs gezegd. Inmiddels heeft de KNVB bij de ge meente Oostburg speeltijd gevraagd voor een zaalvoetbalcompetitie onder deKNVB-vlag. „Erïsmaar200 minuten gevraagd per week. Dat betekent 4 wedstrijden. En momenteel hebben we al tien uur nodig voor onze competitie. Dat betekent dus dat er een heleboel clubs af zouden moeten vallen", werd er geredeneerd. Overigens verzoekt de KNVB in het zelfde schrijven aan alle veldverenigin- gen met hoeveel teams ze in de bonafide zaalvoetbalcompetitiemee willen doen. Van de zijde van die verenigingen is men het echter ook niet overal eens met de handelwijze van de KNVB. Men vindt dat de verenigingen samen op '20 mei besloten hebben om rond de tafel te gaan zitten met de wilde voetballers. Zonder die verenigingen, dus de leden van de bond. er in te kennen wordt nu een eenzijdige beslissing genomen en dat wordt niet overal in dank afgeno- Omdat er eergisteren meer dan twintig wilde elftallen (van de veertig in totaal) op de vergadering waren vertegenwoor digd werd het voorstel in stemming ge bracht om wel of niet onder de KNVB vlag te gaan varen. Er was één blanco en alle overigen waren tegen de aanslui ting. Dat betekent dat de grootste zaal voetbalcompetitie in Zeeland wild doorgaat Uit hel verdere verloop van de verga dering bleek, dat men de nadruk vooral wilde leggen op het recreatieve ele ment van hel voetbalspel. Gezien de omvang van de competitie, en het ziet ernaar uit dat er nog teams bij komen, achtte men het raadzamer om een be stuur te vormen. Want Peet van de Bekke voelde er weinig voor om het in zijn eentje te blij ven doen. Wel werd hij met algemene stemmen gekozen tot voorzitter van het nieuwe bestuur. Rein van der Helm werd gekozen tot secretaris. Piet Wil- lems tot compctitieleider en Kees Ver- straete tot penningmeester. In het be stuur neem t ook een dame zitting en wel mevrouw C. van de Voorde. Zij gaat er zorg voor dragen dat de materialen die voor het zaalvoetbal nodig zijn er zijn. Bovendien wast zij in voorkomende ge vallen de reserveshirts. De 'wild be stuursleden gaan zich nog deze week of begin volgende week bezighouden met- het aanvragen van uren in de sporthal. Dat betekent dat het mogelijk is dat het volgende seizoen twee zaalvoetbal- (Van onze correspondent) ENSCHEDE - Tot grote verrassing blijkt de Fransman Eric Taberly met zijn schip Pen Duick 6 de Amerikaanse kust reeds zo dicht te zijn genaderd dat hij vandaag of morgen in Neioport zal finishen. Dat zou dan betekenen dat on danks het slechte weer als gevolg waar van verscheidene andere kanshebbers moesten afzien, toch een nieuw ivereld- record is gevestigd. Vandaag is de zeventiende dag van de race. De snelste tijd tot dusver was 20 dagen. In 1964 won Taberly de race ook al eens toen in 27 dagen. De kans dat Taberly zou winnen was tot dusver slechts een vermoeden omdat niemand meer iets van hem had ge hoord. Pas nu, vlak voor de Ameri kaanse kust, verbrak Taberly het stil zwijgen en gaf hij zijn positie op. Op dat moment wist hij zelf nog niet dat zijn naaste concurrent Alain Colas met de Club Méditerannëe met kapotte zeilen de haven van St-John op Newfoundland was binnengelopen om de schade te re pareren. Voor de organisatoren is het bijna on begrijpelijk dat Taberly kans heeft ge zien onder de abnormale weersomstan digheden die in totaal nu al meer dan dertig deelnemers heeft doen uitvallen, tot zo'n snelle oversteek te komen. Gerard Dijkstra, de voornaamste Ne derlandse kanshebber, die de strijd ook moest staken, keert vanavond in Ply mouth terug. Van de drie Nederlanders die nog wel meedoen, onder wie Henk Jukkema. is de laatste dagen taal noch teken vernomen. OOST-SOUBURG - Het Ne derlands jeugdatletiekkam pioenschap is zondag in Am sterdam bij de sprintnum mers van de meisjes A een echte 'Vaderdag' geworden. Het Souburgse talent Els Va der sleepte er namelijk de twee te verdienen sprintti- tels, 100 en 200 meter, in de wacht. Vijfjaar geleden werd de thans 16-jarige Souburgse ontdekt. Tijdens atletiek wedstrijden van de Vlis- singse scholengemeenschap Scheldemond won ze het hoog- en verspringen en de sprintnummers. De attente leraar lichamelijke opvoe ding wees haar er op dat ze het in de atletiek ver kon brengen en 'a star was born'. Els Vader hield zich op dat moment bezig met korfballen en zwemmend redden. Ze besloot de drenkelingen te laten voor wat ze waren en koos naast korfbal (bij de Souburgse ver eniging Animo) atletiek als hobby. Haar moeder zegt: „Ze heeft natuur lijk gesloft dal ze in de handen van Gerrit de Pagter is gevallen bij Zee land Sport". De Pagter immers is een oud-sprinter, die met 10.9 al bijna 35 jaar Zeeuws recordhouder is op de 100 meter heren en het klap pen van de zweep wel kent. De sprintnummers waren meteen favoriet bij Els Vader. „Ik hou er wel van om op zo'n korte afstand te lo pen. Dat vind ik veel leuker dan de lange afstanden, waar je je krachten moet verdelen. Bovendien hou ik van warm weer", vertelt de Nederlands kampioene die onlangs slaagde voor het havo-diploma en nu fysiothera pie gaat studeren. Ook de combinatie atletiek en korf bal bevalt haar uitstekend. ..Van de "winter heb ik wel korfbal gespeeld, want toen waren er geen atletie kwedstrijden. Wel heb ik een paar keer verstek moeten laten gaan om dat ik naar de centrale training od Papendal moest, maar daar had men alle begrip voor." Als korlbalster heeft Els ook nog veel profijt van haar sprintcapaciteiten. Ze heeft een enorme startsnelheid, waardoor een doorloper' (langs de tegenstandster flitsen, de bal ont vangen en een doelpoging wagen) al tijd lukt Streepje voor Toch heeft de atletiek een klein streepje voor. De uitstekende resul taten zijn daar uiteraard de reden van. Els Vader maakt een goede kans om steeds in nationale selecties ge kozen te worden, hetgeen al diverse malen is gebeurd, omdat Nederland nu eenmaal niet veel sprintsters heeft Vorig jaar Pinksteren nam Els Vader voor de eerste maal deel aan de interland tegen Nord Rhein. Daags voor de wedstrijd werd er 's avonds om twaalf uur opgebeld met de vraag of ze in kon vallen voor Mar- got Lommers. De prestaties van Els Vader waren tijdens de interland voortreffelijk en het lag voor de hand dat ze wel vaker de nationale kleuren zou kunnen verdedigen. „Nu ik Ne derlands kampioen ben geworden word ik waarschijnlijk wel vanzelf uitgenodigd. Op de centrale trainingen wordt ze begeleidt door Jaap Noordenbos, de KNAU-sprintcoach. In Vlissmgen verzorgt Cees van Oosten de train ing Hij gaateenmaalpermaandmee naar Papendal, om daardè oefenstof die zijn pupil krijgt over te nemen. ..Noordenbos geeft me geen schema's mee" vertelt Els Vader, „omdat hij vindt dat je thuis de aanwijzingen van je clubtrainer moet opvolgen. Het is natuurlijk wel belangrijk datje geen twee totaal verschillende train ingen krijgt. Vandaar dat het fijn is dat Van Oosten meegaai". In de ban De hele familie Vader is Inmiddels in de ban van het atletiek geraakt. Haar ouders begeleiden de jongste atleten en atletes, waarvoor ze zelfs cursussen hebben gevolgd. Dochter Ingrid van 13 is ook fanatiek en be haalde al een Zeeuws kampioen schap. Tussen alle felicitaties van onder meer de vereniging Zeeland Sport ligt ook een kaart van Lilian Gillis sen. het B-meisje van de vereniging Dynamo uit Middelburg.Vong jaar was dat de grootste tegenstreefster van Els Vader. Dit jaar zitten ze ech ter in. een aparte klasse en bovendien is de vorm van Lilian, die met een blessure kampt en daardoor niet aan de nationale kampioenschappen deelnam, een beetje zoek. Bovendien heeft Els Lilian dit jaar al een keer verslagen, maar in provinciale wed strijden mogen ze niet meer tegen el kaar aantreden. Dal de Souburgse vorig jaar door het Dynamo- sprintstertje vaak werd verslagen in kampioenschappen vindt Els Vader niet zo erg. ..Ik werd vorig jaar twee keer tweede achter Lilian. Daar gaf ik niet zoveel om. Maar het vervelende was wel datje haar niet alleen daar tegenkomt, maar ook wanneer er in Vlissingen een wedstrijd was". Els Vader loopt nu in een oudere catego rie. Met haar 12.0 op de 100 en 25.3 op de 200 meter neemt ze eervolle plaat sen in op de nationale ranglijst: ze behoort nu tot de sprinttop van Ne derland. Els Vader met de ticee veroverde sprintmedcdiles tijdens de nationale kampioenschappen. Nagelsen staat weliswaar slechts 20e op de Amerikaanse ranglijst, maar de zelf bewuste manier waarop Stóve zich van haar distantieerde, was desondanks imponerend. Vroeger kon plotselinge faalangst haar nog wel eens fataal wor den tegen dergeiijke tegenstandsters. Deze mentale handicap lijkt ze inmid dels grotendeels overwonnen Xe hebben. Dit in tegenstelling tot haar landgeno ten Elly Appel en Tine Zwaan, voor wie plankenkoorts nog altijd een angstaan jagend begrip is. Uitschakeling was dan ook het onvermijdelijke gevolg, al speelde vooral Elly Vessies-Appel bij vlagen zeer knap tegen de als tweede geplaatste Evonne Cawley-Goolagong <2-6.5-71. Voor Tine Zwaan was nog min der eer weggegeld tegen de Britse Jac kie Fayter: 2-6, 4-6. Of Betly Stóve ook op het aUerhoogste niveau haar koelbloedigheid kan bewa ren, zal op dit toernooi nog moeten blij ken. Voor sommige van haar collega's is dat kennelijk nog een uiterst dubieuze zaak. Zo vertelde zij gisteren vol wrok dat haar partner. Frangoise Durr. haar voor het dubbelspel aan de kant heeft gezet. Tot tweemaal toe sneefde dit duo in de finale van Wimbledon, hetgeen volgens de onlangs gehuwde Francaise aan haar Nederlandse partner te wijten was. Stóve:Jk was er erg boos over. per slot van rekening hadden we vanaf 1972 sa men gespeeld. Ze vond me echter niet geschikt voor de grote toernooien". De plaatsingscommissie van Wimble don had echter meer vertrouwen in de Nederlandse en klasseerde haar met haar partner Billy-Jean King voor dit toernooi als eerste. Een tamelijk logi sche daad. want in 1972 veroverde hel Amerikaans-Nederlandse tweetal al eens de Wimbledon-titel. Coryfeeën als Arthur Ashe en Adriano Panaita hadden het gisteren danig moeilijk om zich in de tweede ronde te handhaven. In de brandende zon moest Ashe zich tot net uiterste inspannen om de Australiër Alan Stone te bedwingen '7-5. 8-9. 9-7 en 7-5 Aan de onwaar schijnlijk corpulente, jonge Australiër Collings gaf Panatta liefst twee sets prijs. „Mijn volley's zijn op gravel veel beter", verzuchtte Panatta later, „bo vendien is een voorbereiding van één week op gras voor mij eigenlijk te wein- BYDGOSZCZ (ANP)-Irena Szewinska heeft dinsdag in Bydgoszcz (Polen) het wereldrecord op de 400 meter hardlo pen voor dames verbeterd en gebracht op 49.75 seconden. De Poolse was daarmee tweehonderdste seconde snel ler dan de Oostduitse Christine Breh- mer, die op 9 mei in Dresden lot 49,77 seconden was gekomen. Irena Szewinska heroverde het wereld record. Op 23 juni 1974. dus bijna twee jaar geleden, liep ze als eerste vrouw de 400 meter binnen de 50 seconden. Zij no teerde destijds in Warschau een hand- gestopte tijd van 49.9 seconden, die tot aan de prestatie van Christine Bre'nmer wereldrecord betekende. De tijd van de Poe Isc werd dinsdagavond electronisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11