Verkalkt9 college van ben w. Middelburg voelt zich uitstekend Eindexamens Stedelijke Scholengemeenschap Geslaagden aan Goese Christelijk Lyceum Regionale wedstrijden atletiek voor scholieren piNSDAG 22 JUNI 1976 lOF VOOR BRADERIECOMMISSIE beinema bezorgd over kwaliteit poffertjes MIDDELBURG - In de maandagmid dag gehouden gemeenteraadsverga dering heeft CDA-raadslid drs. M. Beinema b. en w. gevraagd hoe het col lege het ervaart, wanneer een raadslid .de heer A. Kamermans - in een PPR- bijeenkomst, getuige een verslag in de PZC, opmerkt dal 'bij de gratie van de laksheid van de raad hel college van b. en w. is verkalkt'. Dat had u nog niet gemerkt?' reageerde burgemeester drs. P. A. Wolters. waarna de heer Beinema zijn vraag concreti seerde: „Hoe ervaart het college, waar van twee leden althans bij hun verkie zing door de raad. hel vertrouwen geno ten van de PPR-fractie, zijn politieke gezondheidstoestand?". Burgemeester Wolters beperkte zich tot een kort antwoord: „Het college ervaart zijn politieke gezondheidstoestand als uitstekend." Eerder had de heer Beinema een vraag gesteld over de pachtsom van het te Middelburg opgeslagen poffertjes kraam, waarbij het hem ging om het verschil tussen de pachtsom voor 1976 en die van vorig jaar. Uit het antwoord van wethouder A. Bergshoeff bleek, dat die van ongeveer 5000,- op 27000,- is gekomen. Uit de vraagstelling van de heer Beinema bleek reeds, dat het hier om een inschrijvingssysteem gaat; de pachters bepalen zelf de hoogte van de pachtsom. Maar er is dit jaar voor het eerst met het systeem van inschrijving gewerkt. „Hoe groot", aldus de heer Beinema in zijn vraagstelling, 'acht het college de kans dat het inschrijvings systeem a-sociale effecten heeft, die een ongewenste negatieve uitwerking heb ben op het inkomen van de huidige pachter, de kwaliteit van het gebodene en de prijs van het gebodene?" B. en w. zullen nog nader schriftelijk antwoorden. Braderie Woorden van hulde sprak tijdens de rondvraag mevrouw J. J. van der Wel- Beije aan het adres van organisatie, medewerkers (politie en gemeente) en deelnemers van en aan de braderie Burgemeester Wolters verklaarde die lof graag te willen onderschrijven. Degemeentraad ging gistermiddag vlot akkoord met het voorstel een krediet van 3.842.400,- beschikbaar te stellen voor het bouwrijpmaxen van hel be stemmingsplan Klarenbeek III. Wel was het de heerW. P Rentier isgp) opgeval len. dat een bedrag van 256.000,- is uit getrokken voor het egaliseren van een gebied van twaalf hectare. ..Men dient juist hoogteverschillen in dit toch al zo vlakke land te laten zitten", zo betoogde de heer Rentier, wat wethouder H. Gil lissen wel aanspraak; hij zal de opmer king doorgeven aan wethouder W. P J Baars (met vakantie) tot wiens porte feuille deze zaak behoort. De raad gingeveneensvlotakkoord met een vijftal onderwijsvoorstelien. die be trekking hadden op de inrichting van scholen Wel was het de heer A. Kamer mans ippri opgevallen, dat men overal hekken rond de speelterreinen bij de scholen ziet verschijnen. ..Een drasti sche vermindering van de mogelijkhe den om te spelen door de jeugd die niet vernielzuchtig is", zo hoorde men hem opmerken. „Uil het hart gegrepen", reageerde we thouder M A L. Hubregtse; er wordt naar een oplossing gezocht. Tijdens de rondvraag attendeerde de heer Kamermans nog op een handteke ningenactie, die in Klarenbeek wordt gevoerd tot behoud vaneen speelplaats voor de jeugd, een terreintje dat voor scholenbouw bestemd is. GOES - Stadhuis te bezichtigen van '.4-16 uur. iULST - St. Liduinaziekenhuis, 15.05-16.30 uur: uitzending radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Xenakis-festival, Vleeshal, 14 en 20.30 uur: film 'Edipo': Nieuwe Kerk, 20 uur: orgelconcert Bram Beekman. Kuiperspoort, 14-17 uur: doorlopende filmvoorstelling over Suriname. 19.30 uur: film Koloniaal Treurspel Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. VLISSINGEN - De Piek. 20.45 uur: Filmvoorstelling. bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: De non en haar duivel, 14 jr. Luxor, 20 uur: De premiejager, 14 jr. GOES - Grand, 20 uur: Pikante avon turen van de wilde boerendochters. 18 jr- HULST - De Koning van Engeland. 20 uur De rode zon. 14 jr: 20.30 uur: Em- manuelle II, 18 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: Een man met let OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Emma- nuelle II, 18 jr. TERNEUZEN-Luxor,20uur:DeBeierse boerenkapel stort zich in het liefdesspel, 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The man from Hong-Kong, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN SINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoot, 15-17 uur: De smalstad van Jacoba van Beieren. BURGH - Lagere School. Kerkstraat. 10-12 en 14-17 uur: expositie mevrouw J. M. de Ruiter-Kloet. GOES - Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur. Natuur en landschap in Zeeland. Lunchcafé Stadhuis: foto's en gedich ten Leendert Beye. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel van St-Maar- ten, 10-12 en 15-20 uur: tekeningen en keramiek van Jackie 'Bongers en Ada Simonse. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: expositie 'Vedronken land'. Zeeuws Kunstenaarscentrum. 14-17 uur: expositie Barbara Jean. Rijksarchief 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Contrast, 10.30-17 uur: Kera miek van Marja Hooft op meubelen uit de 16e. 17e en 18e eeuw Midgard 15-17.30 uur: Suriname- expositie. TERNEUZEN - Stadhuis: kleurvelden. Galerie 'Des Beaux Arts': expositie Cees van Langevelde. OUWERKERK - 'De vier bannen', 11- 19 uur: Het geheimzinnige leven op duis tere diepten. VEERE - GRote Kerk: Delta cultrueel UZENDIJKE - Streekmuseum Westr Zeeuws-Vlaanderen, Markt geopend van 10-17 uur. ZIERIKZEE - Geemeentemusem. terugblik op een beleg 1575-1576. Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. zeeuwsch-vlaanderen Terneuzen, telefoon 01150-4444. THOLEN en SINT-PHILIPSLAND - Telefoon 0011. MIDDELBURG - Aan de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg slaagden 54 van de 59 kandidaten voor het examen Mavo-4, drie kandidaten kregen een herexamen, twee werden afgewezen. Voor het examen Havo slaagden 58 kandidaten, drie kandida ten kregen een herexamen, 3 kandida ten werden afgewezen en I kandidaat trok zich terug. Voor het eindexamen Atheneum A werd van de 19 kandidaten slechts één kandidaat afgewezen, er waren geen herexamens. Bij het Atheneum B slaagden 11 van de 13 kandidaten. Er waren twee herexamens. Voor het ein dexamen Gymnaskum slaagden beide kandidaten en voor het eindexamen Gymnasium B slaagden alle vijf kan didaten. De geslaagden kandidaten zijn: Mavo-4. A. L A. de Böck; H. van Boeijen; H. P den Boer, R. van den Bos; R Burgmeijer; E O. de la Cousi- ne; J. H. van Cranenburgh; J. K. van Elsacker; B J. Fuchs; A Geers; J Geers; M. Geldof; M. GlUs; M. C Griep; P. Hengst; J. E. van Hoog- enhuizen; J. Janisse; N. Janisse; A S. C. Jan- se; J. M. J anse: E. L. Jobse; J. P. Kievit; P. J. de Kok; C. w. Korstanje; J. C. W. Lourense: H. A. Maas; P Meulmeester. W A. Mors: J. J. Na- humury; J. Oranje; R. S. J. Paauwe. M. J Pas- senier. J S. A. Patty. D. Postma; S. M. Rijkse. M. E. Schats: A R. Schipper: A. A Schuiling. H. K. Schuurman: E. Seijbel; P. Speijer M. A Swiers; A Thierry: M j. Tienstra; .1 O van Trigt; A. van Vaardegem; E. G. T Valentijn; A. van de Ven; E G. Vissen G. E. B. Visser; M. C M. Visser. M F A. W. van der Wal, R Walla ge. H. Willeboordse. Havo: A. J. M Aarts; A. P. van Aartsen, J. L. Adam; R J G van den Berg; J. Bodrij, M. Bommeljê; H. J. W. M. Boom; D. L. Brocköt- ter; F. A de Coninck; M. E, Copper: S. L. Da- vidse; A. M. Dekker: J. Dekker, J. van Elsac ker; J. M. Ferket. J Hamelink; B. van Heel; M. NCVB was bijeen MELISKERKE - De afdeling Melis- kerke van de NCVB hield de maande lijkse bijeenkomst in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk. Mevrouw Boersma uit Kapelle sprak deze avond over haar werk als diëtiste. Het was de laatste bijeenkomst van de afdeling in dit seizoen. De dames komen weer bij een op 16 september. L. Heyse; I. Hoogendijk. L Joosse; W C. D. Jowenko; A J. Kaland. L. A Kaland; F J L Kayser: M. K. I. Keller. S. A. M. Korstanje. I de Kubber: J. Kuiper; H. F Lantsheer: R M H. van Leen; J. Lenselink, A. J. Leijnse, C. Lievense. P. L. Lijnse: A. H. Loontjens: J P Manuputty: S. C. Meijer; P. J. Mersie; F C M. Mes. R. L. Mesu; M. E Oldeman; J M. I. van Overhagen; L. Peperzak: E. Reijnhoudt; J C. de Reu; A. S van de Sande. E van Slooten, P. J. Snijkers; A. N. van Vaardegem. A. A. Vader; A. de Visser; P. G. E. Vos; K. L. de Vries; M. P Wallage: J. J. van der Welie: P O. Wurmbauer: E. J. de Zwart: R. de Zwart. Atheneum A: A. M. Atnheunisse. A. Bakker; P. W. Boersma: J. P Goetheer. J de Graaf: M A. Heeren. S. AL Kuijs; L. R. Kuyt; F J J B Mol: E. Oebeles: A C. P. van Overveld: J. Pas- senier; M. Passenier: M. Planteijdt; C. L J. Schoof: F Verdonk; L J. van der Werf: R R. Wcslerhout. Atheneum B. J W van Bergen, J.W.B. Crucq; J. Flipse: T. M. P. Geleijn; A. A. J. Laboyrie; J. I. de Lange; A. J. P. Postmus, P Schuit, K. Verker; L. J. de Vin; E. Wlersma. Gymnasium A: E. M. Hupkens; E A. de Jong Gymnasium B: M. A. Ducrot; R. C. Goedege- buure, D. J. Jansen; W van Overhagen; J. P. A. Tavenier. Geslaagd MIDDELBURG - Aan de protestantse school voor middelbaar sociaal- pedagogisch onderwijs te Eindhoven slaagde voor de opleiding tot gezins verzorgster Edith M. Claas te Middel burg. Straten afgesloten voor herbestrating OOST-SOUBURG - Als gevolg van herbestratingen worden in Oost- Souburg achtereenvolgens een aantal straten voor het verkeer afgesloten. Het zijn: de Burchtstraat, de Kromwe- gesingel en het Oranjeplein. De omlei dingen worden met borden aangegeven. Men verwacht dat de werkzaamheden tot midden augustus zullen duren. Optreden 'Caecilia' tijdens festival in Zomergem (B) VLISSINGEN -De drumband 'Caecilia' uit Vlissingen trad, samen met het Groot Vlissings Majorettenpcloton tij dens het Belgié-Holland-festival op in het Belgische Zomergem. Ondanks het slechte weer was er grote publieke belangstelling. Vrijdag en za terdag verzorgt 'Caecilia' optredens in Vlissingen. Zwemmanifestatie basisscholen Vlissingen werd groot succes VLISSINGEN - De zwemmanifestatie van de sportcommissie van de Vlis- singse basisscholen is een succes ge worden. Tientallen kinderen van der tig lagere scholen in Vlissingen trok ken maandag om het hardst hun baan tjes in het Vlissingse sportfondsenbad. Bij het onderdeel estafette ging de eer ste prijs naar de leerlingen van de Paauwenburgschool, tweede werden de leerlingen van de Bouwen Ewoutschool en de derde plaats was voor de Oranje- school. De leerlingen van de verschillende vierde klassen bestreden elkaar in een aparte wedstrijd. Deze wedstrijd werd gewonnen door de Theo Tliijssenschool, op de tweede plaats gevolgd door de Bouwen Ewoutschool Derde werd op dit onderdeel de H. K. v. Duy venvoorde- school. Bij het onderdeel individuele wedstrijden behaalde de Paauwenburg school weer een eerste plaats, tweede werd de Oranjeschool en derde de Bou wen Ewoutschool. De einduitslag luidt: 1 Paauwenburgschool; 2 Bouwen Ewoutschool; 3 Pieter Louwerseschool. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door wethouder Ch. J. Gillissen-Verschage. Morgen uitvoering Openluchtspelers MIDDELBURG - 'De Openluchtspe lers' geven morgen (woensdag) een uit- voering van 'De Midzomemachtsd- room' van Shakespeare voor de zater dag wegens het slechte weer afgelaste voorstelling. De voorstelling, in het openluchttheater Toorenvliedt in Mid delburg. begintom half negen 's avonds. NCVB vergaderde GRIJPSKERKE - De NCVB. afdeling Grijpskerke. hield haar laatste verga dering van het seizoen. De vice- presidente. mevrouw Blankers. had de leiding over deze avond. De heer Lie vense uit Westkapelle vertoonde dia's over een reis naar Israël. Inter Viola I verliest van Hoechst in Goese zomeravondvoetbal GOES - In de Goese zomeravondcom petitie heeft Inter Viola 1 verloren van Hoechst. Hierdoor verbeteren de kan sen voor het als tweede geklasseerde In- ter Scaldis aanzienlijk. Hoechst is er zelf ook niet slechter op geworden want het steeg maar liefst twee plaatsen. De wed strijden Inter Scaldis-Inter Viola II en Keuringsdienst-Bos Boys zijn afgelast in verband met het voetbal van afgelo pen week. Uitslagen: Inter Viola Il-Inter Viola I 0-3: FC Bevelanden-Gemeente Goes 0-4; Hoechst-Keuringsdienst 1-0: Bos Boys-PTT 1-6: Combinatie NS- Bussel Boys 2-2; Inter Viola I-FC Beve- landen 3-1; Gemeente Goes-Hoechst 3-2: PTT-Bussel Boys 3-5: FC Bevelanden-Inter Scaldis 1-3. Hoechstr Inter Viola 13-1. Stand- Inter Viola I 14 11 1 2 23 56-16 Inter Scaldis 11 10 0 1 20 39-10 Bussel Boys 12 8 1 3 17 34-18 PTT 12 7 1 4 15 37-25 Bos Boys 11 5 2 4 12 19-23 Gem. Goes 13 5 1 7 11 25-31 Hoechst 13 5 0 8 10 22-24 Keuringsdienst 11 4 0 7 8 13-21 FC Bevelanden 14 4 0 10 8 15-35 Combinatie NS 11 2 2 7 6 16-46 Inter Viola n 12 3 0 9 6 13-35 Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: dinsdag 22 juni: Boys Boys-Gemeente Goes: Bussel Boys- Keuringsdienst. Woensdag: Combina tie NS-PTT; Inter Viola II-FC Bevelan den. Donderdag: Inter Scaldis-Hoechst; Inter Viola I-Boys Boys. Vrijdag. Ge meente Goes-Bussel Boys; KeuringsdiensVCombinatie NS. Maan dag: Hoechst-Inter Viola II; Bos Boys inter Scaldis. Officiële publikatie Toepassing artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat met ingang van 23 juni 1976 gedurende veertien dagen voor een ieder op de secretarie-afdeling algemene zaken, Oostwal 31 te Goes (kamer 109) ter inzage is gelegd het- door Projecta bv te Utrecht ingediende plan voor de bouw van 26 woningen op het perceel kadastraal bekend ge meente Goes, sectie A nr. 997 (ged.), ge legen ten westen van de Troelstralaan tussen deze weg en en de Ringbaan- West Gedurende bovenvermelde termijn be staat voor een ieder de mogelijkheid bezwaren tegen vermeld bouwplan bij hun college in te dienen. Goes, 22 juni 1976. Burgemeester en wethouders van Goes, F. G. A. Huber, burgemeester. J. A. Hoste, secretaris. 'Poelwijk' koos bewonerscommissie S HEER AKENDSKERKE - Dc In woners van het bejaardentehuis 'Poelwijck' te 'vHwr Arendskerkc hebben een bewonerscommissie geko zen. waarbij men terecht kan voor klachten en dergelijke. De commissie geeft deze kluchten dan door aan de directie of het bestuur. In de bewonerscommissie werden ge kozen de heer J. Smidt. mevrouw Minnaard-Lokersc. de heer J Schip per. mevrouw C. Schipper-Kraak en de heer J. Verhage. Inmiddels is de heer Schipper gekozen tot. voorzitter van de commissie en mevrouw Mirinaard- Lokerse tot sccretaresse- epnningmeesteresse Reisvereniging maakte uitstapje HOEDEKENSKERKE - De reisver eniging 'Steeds Verder' te Hoedekens- kerke maakte het jaarlijkse uitstapje. Om zes uur 's morgens vertrok men reeds, met als reisdoel Marken en Vo- lendam. In Gorkum werd nog een kopje koffie gedronken voordat men rechtstreeks doorreed naar Volendam. Van daar uit maakte men een boot tocht naar Marken, 's Middags werd men in de gelegenheid gesteld om te winkelen in Amsterdam. Op de terug reis gebruikte men de warme maaltijd in restaurant 'Napoleon' te Rijsbergen. Daar werd ook nog een dansje ge maakt tijdens een gezellig samenzijn, voordat men. na middernacht, de reis naar huis aanvaardde. Geslaagden Goese Voetiusmavo GOES - Aan de Voetiusschbol voor mavo op gereformeerde grondslag te Goes slaagden de volgende leerlingen voor het examen mavo-4: Joop van Liere te zbaarland, Jan Duijnker- ke. Marja van den Ende. Heieen Holman, Gert Jan Kroon. Els Maas. Kees Meeuwse en Joop Walhout te Borssele: Freddie Bus- traan. Kees Eckhardt. Ad Eggebeen, Piet Hoekman. JoLJn Houtekamer. Arendien Kodde. Co de Kok, Sjakkie van Langevelde, Connie Moeleker. Llda Pekaar, Jacquelien Quist. Piet Sturm, Dicky Timmerman en In eke de Visser te Goes; René de Goffau, Adrie Tramper. Ad Tramper en Leo de Visser te 's-Gravenpolder; Adrie van Damme en Kees Wondergem te Heinkenszand: Jaan Jan Ko- le, Wim Kole. Jeanette Slabbekoom en Marry Wisse te Kloetinge: Adrie Amperse en Sjaak van der Maas te Kortgene: Nely ten Hove. Suzan MurTe en Jaap Witte te Nieuw- dorp. Corin Bruinshoofd te Rilland-Bath; Tanny Nijsse. Wim Proos en Coby de Witte te Wolphaartsdijk. Afgewezen werden drie kandidaten. Er waren geen herexamens. Geslaagden chr. mavo 'Rehoboth' te Krabbendijke KRABBENDIJKE - Aan de christe lijke mavo 'Rehoboth' te Krabbendijke slaagden de volgende leerlingen voor het Mavo-4 diploma. Peter Blok. Paul Butijn. Maddie Hirdes. Hannie Hooger- land. Elma de Leeuw. Jan Luteijm Henk Jan Nagelkerke, Marja van der Poel. Kees Schrijver. Dik van de Vreede, Jaap van de Vreede, Frans Wa terman, Jannie Westrate. en Lenie We- strate te Krabbendijke; Sjaak van Burg, Jeannet van Driel, Henk Jansen Az.. Hank Jansen Mz. Jannie Jansen Trudy Oostdijk en Betsy Sinke te Kruiningen; Wilma Harthoom en Corry Joossen te Oostdijk: Prederike de Jonge, Piet Polderman. Piet Wie- gersma en Emmy van Winden te Rilland-Bath. Jaap Kamerling, Suzan van der Maas en Jo Overbeeke te Waarde. Een kandidaat kreeg een her examen. één moet nog volledig exa men doen wegens ziekte en vier kandi daten werden afgewezen. Hengelwedstrijd GOES - De eerste Goese Hengelsport^ vereniging E. G. H. V. hield afgelopen weekeinde een hengelwedstrijd in het kanaal van Goes. Er werd gevist om centimters. Van de 43 deelnemers wer den door 19 vissers 23 vissen gevangen met een totaal van 753 cm. De uitslag luidt: 1 mevr. Deegens 108 cm. 2 B. Ge~ lok 66 cm. 3 A P. den Engelsman 62-4 M. J. van Luik 62 - 5 P Slabbekoom 45, 6 G. Verschiere 44. 7 W. van Zwee- den 40. 8 N Willemse 37. 9 J. A. Stok- mans 35, 10 M. Gijzel 35. De volgende wedstrijd wordt gehouden op 11 sep tember 1976, van 15.00-18.00 uur. in de Westerschelde bij Nikkershoek. diplót i gymnasium A ButZ. 'vHirr- ipoobir. Kapelle Abtsk'Tke. Ann«r Marleen van Dalt van Hakken. Koritteni-. Jaap Toorenu. Kapelle Dick Zander. S-Hr Hendrikskinderen; Conen Zwuger, Korti Voor hi t diploma gymnasium B slaagden: Lies Dekker. Roosendaal; Kees LepoeU-r. Kapelle. Ad de Rcgi. Kortgene; Hans Wal raven. Goes De geslaagden voor het diploma atheneum A zun René v d Berge. Goes. Dtk Berk. Wolphaartsdijk: Arte Jan Boot, Kerkwerve: Menno de Bruij';'-. Cohjnsplaac Hans van den Dool, Dordrecht. Sjaak van Hertuin. Goec Peter Joosse, Gors; Mariétte Lafco. Kruiningen. Nelieke Leus. Kruiningen. Izaak de Muljnck. Borssele; Kees Rulssen, Krabbendijke; Kees Schipper. Wilhelmina- dorp. Stoffel Slabbekoom. Kapelle; Ina Vis- seller. Kapelle; Gerard Wondergem. Kruin ingen. Drie leerlingen hebben herexamen. Vier kandidaten zijn afgewezen, een heeft zich teruggetrokken. Voor het diploma atheneum B slaagden: Ad rie Dagevos. Wemeldinge. Annie Gijzel. Ka pelle: Kees Hendnk.se. Goes: Marja de Klerk. 's-Gravenpolder. Dmgcman Lege-ma le. Hansweert: Wim Loomans. Goes. Joop Pieper. Krabbendijke. Leo de Pree. Hoede- kenskerke: Jannie Roerig. Andel; Kees Ruisnen. RlUand-Bath; Ad Slabbekoom. Kapelle. Een kandidaat werd afgewezen. Voor het diploma havo slaagden: Bram Bal kenende. Kamperland: Nelieke Blok. Wolp- haartsdUk: Marion den Boer. Kloetinge: Marjolein v. 't Bosch. Goes. Marleen Bras. Wemeldinge: Belly Bruel. Goes; Joke van Burg, Goes; Annemarlc Burger. Goes; Peter Buijze. Kamperland: Evelien Cornet. Goes; Bart Davisdse. 's-Heer-Hendrikskinderen. Nico Dijkema. Kapelle; Simon Dijkwel. Goes; Jan Willem EUerman. Goes; Jos van der Endt. Yerseke: Leonard Eversdljk. Ka pelle.'Nico Fonteine. Krabbendijke; Kees Geelhoed. 'vHeer-Arendskerke; Bart Gljs- sen. Kruiningen; Herman Hettema. Kruin ingen; Piet Heijboer. Kamperland; Joke Heijstek, ColijnsplaatG|js Hoffmans. Kloe tinge. Suus HoUestelle. "s-Heer- Hendrikskinderen: Johan de Jonge. Krab- Schoolreisje COLIJNSPLAAT - De leerlingen van de klassen 1.2 en 3 van de 'Open Hof- school' te Colijnsplaat maakten een schoolreisje naar de Efteling. De leer lingen uit de klassen 4. 5 en 6 ging ook op reis en bezochten het kasteel Oud- Zuijlen bij Utrecht. Voorts werd er een rondvaart door de grachten van Utrecht gemaakt. Op de terugweg werd nog een bezoek gebracht aan de speeltuin in Austerlitz. De schoolreis jes stonden onder leiding van de beide leerkrachten en leden van de ouder commissie. Zwemexamens KAPELLE - In het gemeentelijk zwembad te Kapelle werden de zwem examens A en B afgenomen. Voor- het A-diploma slaagden 56 kandidaten en voor het B-dipioma 60. Er werd niemand afgewezen. De diploma's werden uitgereikt door de wethouder van onderwijs en sportzaken, de heer C. M. Dagevos. De kandidaten werden opgeleid door de heren D. Coomans en A. Vervenne. Vrijdagmiddag werd de 10.000ste be zoeker genoteerd van dit seizoen. Het zwembad is 30 mei geopend. Fietspuzzeltocht plattelandsvrou wen WEMELDINGE - Ter afsluiting van het seizoen hield het bestuur van de Wemeldingse afdeling van de bond van plattelands vrouwen een fietspuzzel tocht in de omgeving van Wemeldinge. De tocht voerde vanaf het dorpshuis langs allerlei landweggetjes, naar boe- derij Schoudee. De presidente, me vrouw E. G. Eckhardt-Dominicus, ver welkomde alle dames. De volgende bij eenkomst wodr gehouden na de va kantie. 15 september in het dorpshuis Afscheid leerlingen 'De Hoeksteen WEMELDINGE - De zesde klassers van de christelijke school 'De Hoek steen' uit Wemeldinge hebben met een pannekoekenmaaltijd afscheid geno men van hun school. De heer R. J. Schierbeek verwelkomde de kinderen en de leerkrachten in de gemeen schapsruimte van de school. 's-Avonds hielden de ouders een bijeenkomst op school. De heer Schierbeek hield een toespraak over het afgelopen jaar. Namens het bestuur van de vereniging voor christelijk volksonderwijs reikte mevrouw J. J. de Neef-Bras de getuig schriften uit. Dc- heer Schierbeek deelde de geschenken uit. De leerlin gen zongen toen nog een afscheidslied en gaven cadeau s aan de leerkrachten. Fietspuzzeltocht jeugdvereniging GEERSDIJK - De jeugdvereniging Geersdijk organiseerde een fietspuz zeltocht. De jonge deelnemers moesten een route van zes kilometer afleggen. Het win nende koppel was Marco Hendrikse en Derco Swint. Het traject voor de oude ren was 22 km lang. Iedere deelnemer bereikte de finish bij het Drenthehuis. De winnaars bij de meisjes waren Joke en Anke de Haze, bij de jongens Leo van de Maas en Olivier Goudszwaard. Na afloop was er een gezellig samenzijn in het onderkomen 'het Keldertje' van het Drenthehuis. Zaterdag houdt men een fietstocht met tandems vanuit Serooskerke (W). 'Apollohaalde tweede prijs op concours Nijmegen WISSENKERKE - Zaterdag nam de harmonievereniging Apollo uit Wis- senkerke deel aan het KNF muziek concours te Nijmegen. Apollo behaalde in de tweede afdeling met het verplicht werk Tre Pizze van K. Vlak en het vrije werk Japanse Folk Suite van H. L. Walters een tweede prijs met 272 punten. 'steeds verder' maakte reisje HOEDEKENSKERKE - De reisver eniging 'Steeds Verder' uit Hoede- kenskerke heeft een dagtocht gemaakt naar Volendam en Marken, Men ver trok om zes uur vanaf 'de Griend', naar Volendam voor een boottochtje naar Marken. Vervolgens ging de reis naar Amsterdam waar werd gewinkeld. In Rijsbergen werd het diner gebruikt. Daarna volgde een gezellig samenzijn met dans en muziek. ncvb bijeen WOLPHAARTSDIJK - De afdeling Wolphaartsdijk van de NCVB hield een bijeenkomst in 'De Brug' te Wolp haartsdijk. Na het huishoudelijk gedeelte hield dokter A. I. Vos uit Wolphaartsdijk een lezing over zijn reis naar Malawi. Bij zijn verhaal vertoonde hij een film. De afdeling hervat haar activiteiten in augustus met een dagtocht naar Bra bant, De eerstvolgende vergadering is op 16 september. NCVB vergaderde KRUININGEN' - De afdeling Kruinin gen van de NCVB heeft in het ferefor- meerd jeugdgebouw te Kruiningen de laatste vergadering van dit seizoen ge houden. Na de behandeling van enkele huishoudelijke onderwerpen werd een verloting gehouden ten bate van het do- veninstituut 'Efatha' en het blindenin stituut in Suriname. De opbrengst hier van bedroeg 100. Vervolgens hield me vrouw Nieuwenhuyze-Dieleman een causerie over haar postzegelvereame- lingh en lichtte een en ander toe aan de hand van voorbeelden uithaar collectie brnduko; Ko K nald Klaawnan Anneke Ktuk. Kraak. Own. Kce; l Wilma LHkké, Ooi- hnartsdljk. Marijke Li-endi rls.-, Wiwnli OriT.vdijk l/iuls f Mattllijv..-. Got-y. dorp; Huiti Mee LU-S Muljnck. BwkMlrKranen Yentcke; Joke van der P'-iJ!. Gcx-x Okkc Pik. Goes; Llda PoUiJ. Gors Anja van dr R»-pc. Goes. Ronald Rheberj;m. s-H«-er- Hendrikaklndercn, Jan Roose. Goes. Ren» RotUer. Borweie: Martina Rouw. s-Heer- Hendrtksklnderi-n. Hans Ruisscn. Krabben- dijk e. Marja K anders"-. Ycrvke; E.la Schip per. Kloetinge; I>irk Schout- Zu-nkr/«-: Kees Seril. Krabbendijke; Marja Sinke. Kruiningen: Wilma Stnke, Ycrsrkc; Addu Srnldts. Ycrsrkc; Peter den Tooin. vHeer- Hendrtksklndcren; Dineke Vermaire. Kapel le. Erf Verm-i), Kapelle; Piet Verwijs. Yers'- ke; Ko de Visser Hoedckenskcrkc. Kees Vos. Kapelle. Ronnie We.vtveer. \vHeer- Hendrikskinderen Elf leerlingen weiden af gewezen, zes hebben herexamen Vier leer lingen hebben ach teruggetrokken VEILING MIIJDKUiUKC ten IA 100-118. B 12)126. 6o r,i 24, paprika per kg 90 >2.1144 90 10 1 58 1136-46 IO-15I. selderij kistje 110 wU3 seldenj per cx»s 19-24. Eerste voert! door K WUJerru uit Midi VEILING NIN'T-ANNALAND, Bejaardenreis KRABBENDIJKE - Het comite 'Reis lust' ouden van dagen' te Krabbendijke hield een reisje voor bejaarden. Met twee bussen ging de trip in de ochtend uren vanafhet Dorpsplein via de Wouwsc plantage naar Gilze Rijen waar uur kof fie werd gedronken. Vandaar uit reisde men via Tilburg en Waalwijk naar Au to- tron in Druncn. waar een uitgebreide Brabantse koffiemaaltijd werd genut tigd. Daarna werd de reis voortgezet naar Drimmelen. waarna een rondvaart door de Biesbos volgde. Tot slot werd in Made. in hotel 'De Korenbeurs' gedi neerd. SCHOOLREISJE K RABBENDIJ KE- Deieerlingen vande drie laagste klassen van de basisschool van de gereformeerde gemeente maak ten vrijdag hun jaarlijkse schoolreisje. Om half negen 's ochtends vertrok men met twee bussen naar Antwerpen, waar een bezoek werd gebracht aan de die rentuin en tevens een dolfijnenshow werd bijgewoond. Rond half twee vertrok men uit Antwerpen door de bossen van Kalmthout naar Roosendaal, waar de speeltuin "Vrouwenhof werd bezocht. CLUBWEDSTRIJD 'DE PfLK' HANSWEERT - De hengelsportvereni- ging 'De Pulk' uit Hansweert heeft de vijfde clubwedstrijd van dit seioen ge houden in de Westerschelde ter hoogte van 'De Tramper'. Mede door het slechte weer viel de deelname tegen. De totale vangst aan bovenmaatse vis be droeg 3 kg. De uitslagen luiden 1 A. Ceulemans. 443 pnt.. 2 J. Willemse. 375 pnt. 3 K. Flipse. 371 pnt. 4 G. de Bas. 319 pnt. 5 W. de Bas. 200 pnt Extra kerkdienst WAARDE - In de kerk van de gerefor meerde gemeente in Waarde wordt morgenavond, woensdag, een extra kerkdienst gehouden. In deze dienst, die om half acht begint, gaat student Katr tenberg voor. I. Haartsen neemt afscheid als voorzitter PJZ BERGEN OP ZOOM - Vrijdagavond neemt Izaak Haartsen afscheid als voorzitter van de plattelands jongeren zuid. Dat afscheid vindt plaats tijdens een receptie in hotel 'De Draak' aan de Grote Markt in Bergen op Zoom. Tussen de verschillende toespraken door zal de heer Haartsen zelf dia's vertonen van een agrarische studiereis naar de Verenigde Staten, die verte genwoordigers van de drie plattelands jongerenorganisaties vorig jaar hebben gemaakt. De afscheidsbijeenkomst be gint om acht uur. VEILING GOKS-KRABBENDIJKK 21 Juni 1976 P« kk rU'-ijBc aardappek-n grote 115-132. knel Ki-102 drieSriitcn 91-103. oufli- aardappelen grote S6-H9. andijvie I 38. II 9-19. rabarber 148-68. O 47-87. tuinbonen I 58-64. doperwten I 173. prlri bo«ien I 350-360. tomaten AI 131-133. Cl 60. Per bon: uien I 47. n 12-32. kroten 140-44 Per «uk kropsla II4-14. komkommer* I 38. bloemkool' 6 «uk& per krat 77-94. 8 stuks per krat 54. afw. 32 BERGEN OP ZOOM - Veiling 21 Juni: Aurdbei Indlntria Girelia !fr.; aardbei «nati I 297-378. II 218-356; vr. aardappelen 76-140; bloemkool 28138; snijbonen 3.10-400; pnn- cesboon IJ 358400. II 190; tuinbonen 6885. peuten 4 20-540. rode kool 76-88: splte-kool 44-47: savooi 7-26: bospccn 93-132: waipeen 88103; sla 9-12; rabarber 39-53: spinazie 40- 59. erwten 187-202. gold. del. 24-74; jonathan 41-80. asperge 3.10-7.10. Paardenmarkt Utrecht Op de- paardenmarkt m Utrecht djn maan dag 393 dieren aangevoerd De prijzen waren voor luxo paarden 2300-3450. --^.-rkpaarden 1250-2200. oude paarden 1200-2100. 3-Jarlg' paarden 1)25-1900. 2-jarige paarden 775 1475. veulens 450-1100 hitten 700-12TO poniet 175-575. Slachtpaarden per kg geslacht ge wicht 4.20-/ 5.10 Jonge slaehtpnarden pw kg geslacht gewicht 4.60-J 5,40. De hande was gedrukt VEEMARKT LEIDEN - Totaalannvoer 1728 waarvan 1108 slachtrunderen, 189 varkens 180 schapen-lammeren en 251 zuigiammeren. Prijzen in guldens per kg. stieren le kwal. C.60-7.00. 2e kwaL 6.25-6.50: vaarzen le kwal 6.787.10. 2e kwaL 5^0-6.50: koeien le kwal 6.40-7.10. 2e kwaL 5.50-6.05 en 3e kwal. 5.00- 5-30. worstkoeien 4.56-6.25: slachtvarkens ex tra kwal. boven notering. 1c kwaL 3.23-3.25.2c kwal 3.21-3.22 en 3c kwal 3.19-3.21: .-lacht- zeugc-n 2.652.75; zware varken.-; 2,852.90. Prijzen in guldens per stuk: schapen 170-190 en zuigiammeren 170-200. Overzicht iresp. aanvoer, handel en prljzem: .slachtrunderen ruim - lui - lager, varkens normaal - stukg - lager, schapen en lammeren klein - slepend - lager. BARNEVELD. 21 Juni - Aanvoer 1.352-910 stuks, stemming vlot Prijzen: dn gulden* prr 100 stuksi eieren van 50 gram 11,07. 55 gram 12.69. 60 gram 13.94 en 65 gram 15.14. VEILING KAPELLE-TEKNEUZKN Maandag 21 juni. Frambozen per doos IX 291. I 221-241. nx 96-147 1169 Frambozen voor Industrie per kg 320. Rode bessen per doos: IA 165-170. IB 337-150, II303. Aard- beten per doos: I 51-58. nX 42-54. II 23-41. Aardbeien per kg in 2 ke kratten: I 220-270, IIX 330-220. II120. Aardappelen: I i25-14'J, drielingen 131-115. kriel 90-100 Groente boskroten 3540. bosuien 7-51. andijvie 1520. VISMIJN COLIJNSPLAAT 21 JUNI: EXPORTGARNALEN 197 KO 350, SCHAR 83 KG. BOT 46 KG. ZEEBAARS 3 KG. TARBOT3KG.schol 184kg. tong72kg. paling 115kg.htrder2kg.ongesorteerde vir 'i k& AARDAPPELTERMIJN.MARKT 21 juni; consumptieaardappelen: Bintje klei 40 mm opwaarts. Laten: r.ov 2600. april 2750 bieden: r.ov. 2550. april 2700, r.iot: nov. 2600, april 2800. Stemming onregelmatig. Ochtend call, nov.: hp. 2630. l.p. 2500. gem.p. 2590, april: h.p 2900. l.p. 2500, gem pr. 2660.Dagom zet nov. 83, april 312. Consumptieaardappelen. Bintje kiel 50 mm opwaarts April laten 3050, bieden 3000. slot 3050. Stemming onregelmatig. Ochtend call h.p. 3100. l.p. 2750. gem.p. 3030. Dat-omzet april 158. Collecte YERSEKE - De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in Yerseke een bedrag van vierduizend gulden opge- OP SPORTTERREIN IN HULST voor jongens en meisjes van 13 en 14 jaar HULST - De rooms-katholieke Hul- sterse Atletiek Vereniging hield op het sportterrein te Hulst de regionale fina lewedstrijden in de competitie atletiek voor scholieren uit heel de provincie. De wedstrijden werden gehouden voor jongens en meisjes van 13 en 14 jaar in verband met het 75-jarig jubileum van de KNAL' en het tienjarig jubileum van de TROS. Uitslag afdeling meisjes: in de finale van het 80 meter lopen plaatsten zich: 1 C. Stam uit Vlissingen: 2 M. Vaickx uit Huist: 3 T. van de WerfuitZïerikzee: 4 T. de Dekker uit Zierikzee; 5 M. van de Brande uit Hulst; 6 S. Mannaert uit Hulst en 7 L. van Vossen uit Zierikzee. In de finale verspringen plaatsten zich: 1C. Stam uit Vlissingen; 2 M. Vaickx uit Hulst: 3 T. de Dekker uit Zierikzee; 4 M. Pardon uit Hulst; 5 S. Mannaert uit Hulst: 6 A. de Mooruit Hulst: 7 M. van de Vijver uit Hulst; 8 A. Memminck uit Zie rikzee; 9 E. Wesdorp uit Zierikzee: 10 J. Proost uit Goes; 11 C. de Klerk uit Goes en 12 R. van Dreven uit Zierikzee. In ae finale voor hoogspringen plaatsten zich: 1 T. van de Werf uit Zierikzee; 2 L. van Vossen uit Zierikzee; 3 H. van Breda uit Zierikzee: 4 L. van de Heide uit Zierik zee; 5 P. Verstelle uit Goes en 6 K. Kris- telijk uit Zierikzee. In de finale voor ko gelstoten plaatsten zich: 1M. Spelieruit Goes; 2 M. Pardon uit Hulst; 3 A. Bonte uit Hulst; 4 J. de Theijs uit Hulst: 5 N. Neerstad uit Hulsten NL Hart uit. Zierik zee. In de finale voor 1500 meter lopen plaatsten zich: 1 A. Steijns uit Hulst: 2 J. Inghels uit Hulst; 3 P. Verstelle uit Goes 4 L- van de Hetiflen uit Zienkzee" 5 S- Schelfhout uit Hulst. De uitslag van de estafette luidt: I Sint-Joseph Mavo uit Hulst; 2 Huishoudschool uit Zierik zee. Afdeling Jongens: In de finale van het 80 meter lopen plaatsten zich: 1 M. Nleu- wenhuizen uit Goes: 2 M. van ae Belt uit Vlissingen: 3 G. Kool uit Hulst: 4 P Loc- kefeer uit Hulst: 5 F. Bruins uit Hulst: 6 J. Mathijse uit Goes. In de finale ver springen plaatsten zich: 1 M. Nieuwen- huizen uit Goes: 2 K. Goossen uit Goes: 3 E. van Cadzana uit Hulst; 4 ?.L Jonker uit Zierikzee: 5 H. van de Belt uit Vlis singen; 6 P. Lockefeer uit Hulst: 7 E. Letaelmeyer uit Vlissingen; 8 K. Ler- nout uit Huist: 9 L. Verschure uit Goes en 10 L. de Beleit uit Hulst. In cie finale hoogspringen plaatsten zich: 1 K. de Munck uit Goes; 2 J. Jansen van Roos endaal uit Axel: 3 H. Gast uit Zierikzee; 4 J. Meeuwse uit Goes en 5 M. Bosch uit AxeL In de finale kogelstoten plaatsten zich: 1 R. de Bruine uit Vlissingen: 2 G. Kool uit Hulst: 3 J. Jansen van Roosen daal uit Axel; 4 H. Bosch uit Axel: 5 G. Lemout uit Hulst; 6 A. van de Heuvel uit Goes; 7 P. Bruine uit Huist: 8 G. Nijsse uit Goes; 9 E. de Bruin uit Zierikzee: 10 F. Bonte uit Hulst. In de finale voor speerwerpen plaatsten zich: 1 G Kool uit Hulst: 2 AL Bosch uit Axel: 3 P. Bruins uit Hulst; 4 P. Vuyck uit Goes; 5 E. Leijdetmeyer uit Vlissingen; 6 V. Leij- delmeyer uit Vlissingen: 7 G. Nijsse uit. Goes; 7 P. Suy uitTemeuzen; 9 F. Bon te- uit Hulst. In de finale voor 1500 meter lopen plaatsten zich: 1 A- Bakker uit Hulst; 2 R. Lernhout uit Hulst; 3 K. de Munck uit-Goes; 4 P. Suij uit Terneuzen 5 P. Vuyck uit Goes: 6 J Meeuwse uit Goes: 7 R. de Bruine uit Vlissingen en 8 H. Blokpoel uit VTissmgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5