GEDRAGSREGELS OESO VOOR MULTINATIONALS Droogte kan zuivelberg in EEG niet doen verdwijnen PZC Treinreizigers dachten aan ramp te zijn ontsnapt WEER BESTAND IN LIBANON Vijfjarenplan voor emancipatie vrouw BEJAARDE VROUW AAN DE DOOD ONTSNAPT BIJ VLIEGTUIGRAMP Amerikaans- Palestijnse contacten Minister Lubbers: eerste aanzet Vredesmacht nam posities in Koerden weer in opstand DINSDAG 22 JUNI 1976 •PARIJS (ANP)-De ministerraad van de Organisatie voor Economische Ontwik- Met inachtneming van de noodzaak keling en samenwerking (OESO) heeft maandag in Parijs niet-bindende gedrags- van het handhaven van de openbare regels voor multinationale ondernemingen en de landen waar dergelijke onder- orcië c-n hun essentiële veiligheidsbe- nemingen werkzaam zijn aanvaard. Minister Lubbers, die met minister Van der langen, zullen de OESO-landen onder- Stoel deze conferentie bijwoonde, zei deze gedragsregels te beschouwen als 'een nemingen die op hun grondgebied eerste aanzet'. „Op moeilijke punten zijn zachte formules gekozen", aldus drs. werkzaam zijn en die hetzij het eigen- Lubbers, „zij zouden over enkele jaren wellicht verder kunnen worden uitge- dom zijn. hetzij direct of indirect diept". De betekenis van de gedragsregels is volgens minister Lubbers dat de lid- (Vervolg Kantlijn 'zwaar en log' samenwerkingsverband beschouwt. Overigens is dit aspect - de relaties met het bedrijfsleven - de oor zaak van enige extra-polarisatie: er wordt al gauw gefluisterd dat aan deze bindingen de bewuste besturen tot een politieke opstelling zouden bewegen. We geloven dat dit een onbewezen stel ling is. De overige deelnemers in de bunde ling denken hoe dan ook veel sterker Zeeuws gericht. In het bijzonder is dat het geval met de beide pedagogische akademies, die beide zijn geworteld in de Zeeuwse gemeenschap. Van die si tuatie uit is er daar grote bereidheid om offers te brengen - het woord is niet overdreven - ter willen van de onder wijsmogelijkheden in deze provincie. Men staat weliswaar niet te juichen, maar goed - als de minister en de staats secretaris samenwerking eisen als voorwaarde voor een verdere uitbouw van het hoger beroepsonderwijs in Zee land - het zij zo. Deze instellingen heb ben voorts minder last van de grim en de gram die her en der in dit land worden geuit aan het adres van de beleidslie- den, die verantwoordelijk zijn voor het hoger beroepsonderwijs. Terwijl daar entegen die onlustgevoelens voor de Vlissingers weer wel oorzaak zijn van bun afwijzende houding: „Laten we eerst maar eens zien wat het parlement over dit soort dwingende plann en zegt" Alles bijeen is echter wel een verve lende toestand ontstaan, vooral nu daardoor mogelijk verdere onderwijs kansen aan Zeeland worden onthouden. Een vervelende toestand en - zoals we in de aanhefvaststelden -tevens een eigen aardige schoolstrijd. In Nederland' wordt dit woord altijd weer verbonden aan de strijd van confessionele groepe ringen: zij eisten in het verleden voor de volle honderd procent vrijheid van on derwijs. De laatste jaren evenwel is er in deze kringen een steeds grotere bereid heid om samenwerkingsvormen aan te gaan, mits de principiële kant van hun onderwijs niet wordt aangetast. Wat ziet men nu thans in Zeeland gebeuren? 'Neutrale' schoolbesturen, die niet qua gedachtengang -zij denken namelijk in de sfeer van de openbare school - maar wel qua organisatievorm aan het bij zonder onderwijs zijn verwant, verzet ten zich tegen samenwerking en zij be roepen zich nu op de vrijheid van on derwijs, de vrijheid van richting en in richting. Ze wensen niet onder - wat zij noemen - Tiet juk van het departement' door te gaan. De vraag is echter: moeten daar de belangen van Zeeland aan wor den opgeofferd? Neen. zeggen alle insti tuten behalve die van Vlissingen. Daar durft men de gok aan medewerking te weigeren. Een geladen, wellicht over moedige houding met mogelijk diep stekende consequenties. Het is te hopen dat het geen laatste woord is gefeest, zodat de komende interventie van ge deputeerde staten-in het bijzonder van mr. Boersma - alsnog tot resultaat zal leiden. Het gaat namelijk om het Zeeuwse voorzieningenpeil en daar mag nietslordigmee worden omgesprongen. staten van de OESO - negentien Wes- teuropese landen, de Verenigde Sta ten, Canada. Japan. Australië en Nieuw-Zeeland, hun opvattingen heb ben geharmoniseerd. Zij kunnen bo vendien worden beschouwd als de in breng van de westelijke wereld in het Politiek gesprek over de verhoudingen tussen rijke en arme landen dat onder andere in het kader van de Verenigde Naties wordt gevoerd. den geleid door onderdanen ander OESO-land. krachtens hun wet ten, voorschriften en praktijken en in overeenstemming met hel internatio naal recht, niet ongunstiger behande len dan in overeenkomstige situaties eigen, nationale bedrijven'. nemen, zij moeten 'aanvullende infor matie' verstrekken aan nationale auto riteiten 'waarbij rekening wordt ge houden met de gewettigde eisen van vertrouwelijkheid van het bedrijfsle- VI asset -on tslagen Een passage waaraan vooral de Neder landse regering belang zal hechten is die welke lukdt als volgt: 'Bij hel overwegen van veranderingen van hun werkzaamheden die van verstrekkende invloed zijn op het bestaan van hun personeel, in het bijzonder in geval van de sluiting van een bedrijf, die gepaard gaat met massa-ontslagen, dienen de ondernemingen een redelijke aankon diging van dergelijke veranderingen te doen aan de vertegenwoordigers van het personeel, en waar zulks passend is. aan regeringsvertegenwoordigers en samen te werken met werknemersver tegenwoordigers en regeringsautoritei ten om de nadelige gevolgen zo veel mogelijk te ondervangen In het kader van 'bonafide onderhan delingen' met werknemersvertegen woordigers over arbeidsvoorwaarden of het recht der werknemers zich te or ganiseren mag niet worden 'gedreigd met verplaatsing' van een bedrijf om de onderhandelingen op unfaire wijze te beïnvloeden of afbreuk te doen aan het recht om zich te organiseren' (bo nafide onderhandelingen 'kunnen', al dus de richtlijnen, arbeidsconflicten als een deel van het onderhandelings- BELEIDSPLAN BEGIN 1977 BIJ KAMER; fSSlïX&ZSZlmZi het betrokken land). ■Voor zover in overeenstemming met de plaatselijke wetten en gebruiken' wordt werknemersvertegenwoordigers informatie verstrekt die hen in staat stelt een juist beeld te verkrijgen van de gang van zaken in het bedrijf of, 'voor zo ver dit toepasselijk is', van de gehele (miltinationele) onderneming. Naleving van de richtlijnen 'geschied op basis van vrijwilligheid en kan niet worden afgedwongen door de wet'. Economische top Minister Van der Stoel heeft de OESO-conferentie in Parijs aangegre pen om nogmaals kritiek te leveren op de gang van zaken rondom de econo mische en monetaire topconferentie die op initiatief van president Ford eind deze maand in Porto Rico wordt gehouden (en waaraan verkiezings strategie niet vreemd zal zijn). De richtlijnen beginnen met een er kenning van 'de belangrijke rol van multinationals in het investeringspro ces'. Door samen te werken kunnen de OESO-landen 'het buitenlandse inves teringsklimaat verbeteren'. De 'posi tieve bijdrage die multinationale on dernemingen aan economische en so ciale vooruitgang kunnen leveren aanmoedigen' en de moeilijkheden die een gevolg kunnen zijn van hun activi teiten oplossen. 'Internationale inves teringen hebben aanzienlijk bij gedragen aan de ontwikkeling van de OESO-landen'. aldus de richtlijnen. Multinationals mogen zich niet 'op onbehoorlijke wijze' aan plaatselijke politieke activiteiten overgeven en zij mogen, 'tenzij dit wettelijk is toeges taan' geen (financiële) bijdragen ge ven aan kandidaten voor openbare functies of aan politieke organisaties. Het omkopen, rechtstreeks of indirect, van ambtenaren of zij die openbare functies bekleden is niet toegestaan, evenmin als het uitlokken van omko ping. Multinationale bedrijven moeten 'vol ledig rekening houden' met de poli tieke doelstellingen van landen waarin zij werkzaam zijn, zij dienen de priori teiten die de landen ach hebben ge steld voor economische en sociale vooruitgang 'in gepaste overweging' te DEN HAAG - De regering zal op z'n vroegst in de eerste helft van 1977 een vijfjarenbeleidsplan voor de emanci patie van de vrouw bij de tweede ka mer deponeren. Een in ie stellen inter departementale commissie zal, ge steund door de Emancipatie Kommis sie (EK), het beleidsplan opstellen. Dit heeft minister Van Doorn van erm, coördinerend bewindsman voor het emancipatiebeleid, maandagmiddag aangekondigd in de vergadering van de vaste kamercommissie van crm. Hij noemde het een historisch moment zet °P augustus, dat. na het baanbrekend werk van femi nisten, vrouwengroeperingen, het co mité Jaar van de Vrouw en vooral ook van de Emancipatie Kommissie, eman cipatiebeleid nu heel toegespitst on derwerp van gesprek is tussen kamer en bewindslieden. „Het is de hoogste tijd voor emancipa tiebeleid", zei de minister. „Zonder ac tief beleid zal de positie van de vrouw in het jaar 2000 nauwelijks beter zijn dan nu Een begin moet worden gemaakt met de stimulering van bewustmaking in alle lagen van de bevolking, anders kunnen voorwaarde-scheppendé maat regelen niet voldoende worden benut". Een begin van realisering zal worden gegeven aan enkele door de EK aanbe volen maatregelen. Op welke concrete maatregelen hij doelde, zei minister Van Doom niet. Over het algemeen werd er, zowel door minister Van Doom als door de minister van binnenlandse zaken De Gaay Fortman, niet over concrete be leidsmaatregelen gesproken. Moties, voorgesteld door Van Winkel (ppr) en Comelissen (kvp), bleven ook vrij algemeen. Bepleit worden een sa menhangend, respectievelijk stimule rend beleid. Wat concreter was de motie van Kosto (pvda), waarin hij vraagt om een voorkeursbehandeling van vrouwe lijke sollicitanten in ambtenarenfunc- ties tot een rechtvaardige verdeling van ambtenaren en arbeidsplaatsen over mannen en vrouwen is bereikt. Bij de behandeling van buitenlandse zaken werd ook Molleman (pvda) con creet. Hij viel net beleid aan ten aanzien van de rol van de vrouw in de buiten landse dienst, en met name de rol van de diplomatenvrouw, van wie o.m wordt geëist dat zij haar echtgenoot een steun is bij het optreden naar buiten. De vergadering van de kamercommissie over dit onderwerp zal worden voortge- Droog en vrij warm Weer in Europa In de vroege ochtenduren nog op en- Aberdeen geheel bewolkt kele plaatsen mist, overigens droog en Athene onbewolkt zonnig met een zwakke tot matige "S™"" tterliin half hpwnlkt. zuidoostelijke wind. Maximumtempe raturen omstreeks 25 graden, maar bij wind van zee enkele graden lager. Berlijn half bewolkt Bordeaux onweer Brussei licht bewolkt Frankfort onbewolkt Geneve licht bewolkt Helsinki half bewolkt Xnnsbrueck half bewolkt Kopenhagen zwaar bewolkt De vooruitzichten voor woensdag donderdag. Warm tot zeer warm met later kans op u^abon"onbewolkt' onweer. De weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 8 tot 16: min.temp.: omstreeks 14 graden; max.temp.: om- Locamo onbewolkt Londen zwaar bewolkt Luxemburg licht bewolkt Mardrid zwaar bewolkt Malaga onbewolkt Mallorca geheel bewolkt Muenchen half bewolkt periode van minstens 12 uur: 95 pro- cent: kans op een geheel droog etmaal: Rome onbewoikt 80 procent. split onbewolkt Voor donderdag Stockholm half bewolkt aantal iMntl tot 16: mm.tempJSÏi.fïïSÏÏa omstreeks 16 graden; max-temp.: om- Zuerich Ucht bewolkt streeks 26 graden; kans op een droge casa Blanca geheel bewolkt periode van minstens 12 uur: 90 pro- Las Palmas zwaar bewolkt cent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. 29 gr 21 gr 31 gr 22 gr 26 gr 28 gr 1» gr 29 gr 18 gr 30 gr 30 gr 23 gr 25 gr 30 gr 26 gr 29 gr 27 gr 2o gr 24 gr 27 gr 30 gr 28 gr 18 gr 29 gr 29 gr BEIROET (AFP. RTR) - Via de be middeling van de Libische premier, Abdel Salam Jalloud. is in de nacht van zondag op maandag in Libanon een bestand bereikt tussen Syrië en de verbonden progressieve en Palestijnse partijen. Het nieuwste bestand wordt verondersteld maandagmorgen vroeg te zijn ingegaan, zo heeft het pro- Libische dagblad As-Safir maandag gemeld. Anderzijds zijn beide zijden ermee ak koord gegaan dat de voorhoede van de Arabische 'vredesmacht', bestaand uit een Libisch en een Syrisch bataljon, maandagmorgen Libanon zou binnen trekken. Deze troepenmacht is. aldus het Palestijnse persbureau Wafa. opge trokken naar de internationale luch thaven van Beiroet met het doel deze te heropenen voor het luchtverkeer. De Syrisch-Libische voorhoede wordt belast met het toezicht op het terug trekken van de Syrische troepen uit hun huidige stellingen. De Syriërs zul len vandaag vertrekken uit de voor steden van Beiroet, daarna uit Saida (Zuid-Libanon) en uit. Sofar (aan de au toweg Beiroet-Damascus). De Egyptische generaal Mohammed Hassan Ghomein. voorzitter van de permanente militaire commissie van de Arabische Liga. is maandag be noemd tot opperbevelhebber van de voorgenomen Arabische vredesstrijd- macht, EKvacuatie De Britse ambassade in Beiroet be sloot maandag voor de derde acnte- reenvolgende dag het vertrek van een konvooi met Britten en andere buiten landers uit Libanon naar Syrië om 'veiligheidsredenen' uit te stellen. President Anwar Sadat van Egypte is maandag in Riad besprekingen be gonnen met ae leider van de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie (PLO). Jassar Arafat, en koning Chaled van Saoedi-Arabië. Volgens het in Cairo gevestigde persbureau voor het Midden-Oosten is het voornaamste onderwerp op deze 'mini- topconferentie de huidige pogingen om een eind te maken aan het bloed vergieten in Libanon". De PLO die Syrië verwijt dat het on voldoende meewerkt aan het uitvoeren van het Arabische vredesplan voor Li banon. heeft om een nieuwe bijeen komst van ministers van buitenlandse zaken van de Arabische Liga gevraagd. Secretaris-generaal Machmoed Riad heeft in zoverre aan dit verzoek vol daan, dat hij voor woensdag in Cairo eèh bijeenkomst van ambassadeurs van de aangesloten landen heeft bij eengeroepen. Volgens de Franse krant France Soir van maandag zijn de Amerikaanse ambassadeur in Libanon en zijn eco nomische adviseur in opdracht van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO vermoord, „om de Verenigde Sta ten te straffen voor hun steun aan de Syrische interventie in Libanon". Het avondblad noemde als bron voor zijn bericht „bepaalde berichten die in Parijs zijn ontvangen". DEN HAAG - Maandagmiddag omstreeks half één is een NF-5 B-straaljager van de Neder landse koninklijke luchtmacht met twee vliegers aan boord in België verongelukt. De twee inzittenden zijn om het leven gekomen. Het zijn de eerste luitenant H. W. M. Peet- ers (24) uit Utrecht en de tweede luitenant N. H. Theu- nissen (26) uit Apeldoorn. Over de oorzaak van het onge luk is nog niets bekend. Het toestel vloog boven Balen toen het naar beneden dook en uiteenspat te. De piloot heeft zich nog met behulp van zijn schietstoel trachten te re- deen. Het toestel was op de terugweg naar het vliegveld van Eindhoven. Het neerstortende toestel sloeg op een afstand van 10 meter naast een be jaarde Belgische vrouw in de grond. De 83-jarige mevrouw J. Geypen-Geenen uit Balen vetelde: „Het werdcl Ineens heel donker. Ik dacht dat de wereld verging. Met een smak kwam ik op de grond terecht. Ik kan heel moeilijk lo pen. maar ik geloof dat ik naar de boerderij teruggevlogen ben. Het was ontzettend warm. Mijn armen en be nen zijn een beetje verbrand, verder is er echt niets aan de hand. (Van onze correspondent) GENEVE - Volgens een vertegenwoor diger van de Koerdische Democrati sche Partij (KDP) in Genève zijn de Koerden hun zesde oorlog, sinds 1961. tegen Irak begonnen. Vanaf begin mei hebben guerrillastrij ders in de bergen, bij de grens tussen Irak en Perzié en Irak en Turkije, ge vechten geleverd waarbij een 40-tal Iraakse soldaten om het leven kwamen. Aan de kant van de Koerden werd de bataljonscommandant Abdulla Nebi gedood. In de buurt van Ranya werd. dagenlang gevochten en sneuvelden 50 Iraakse soldaten. De regering van Bagdad heeft de stre ken waar de rebellen zich bevinden vanuit de lucht gebombardeerd. SowjeUwaamemers hebben bevestigd dat er in het noorden van het land wordt gevochten. De KDP. eerst socialistisch georiën teerd. beroept zich nu op het marxisme. De KDP wil samen met de Communisti sche Partij en alle progressieve groepen, die in Irak tegen het fascistische regime zijn. de Baath-partij die nu aan de macht is. omverwerpen. CAIRO (AFP) - President Sadat van Egypte is er tenslotte in geslaagd de Verenigde Staten en het Palestijns ver zet te brengen tot rechtstreekc contac ten, zo meldt de. correspondent van AFP Nabil Jumbert uit Cairo. Het Egyptische staatshoofd probeerde in feite sedert de ondertekening van het tweede Sinai-akkoord met Israël de Verenigde Staten te ovetuigen van de noodzaak met de Palestijnen een dia loog te beginnen en de Amerikanen te overtuigen van het nut van een derge lijke dialoog. Deze rechtstreekse contacten zijn zon dag onthuld door het hoofd van de Egyptische diplomatie. Ismail Fachmi. en daama bevestigd door president Ford. NS- „NIETS AAN DE HAND" SCHIEDAM - Volkomen ten onrechte hebben zaterdaga vond verscheidene treinpassa- giers in de overtuiging verkeerd dat zij op het nippertje aan een nieuwe treinramp bij Schiedam waren ontsnapt. Tot deze con clusie komt de verkeersleiding van de NS. die in samenwerking met de spoorwegrecherche een onderzoek heeft ingesteld naar beweringen van een aantal rei zigers. Zaterdagavond vertrok een zoge naamde Sprinter vanaf het Centraal Station in Rotterdam in de richting van Hoek van Holland. Enkele seconden nadat deze trein het station Schiedam verlaten had. werden de passagiers op geschrikt door een mededeling via de intercom. 'Ontgrendelen!', hoorden de reizigers in paniek roepen. Daarop stopte de trein, enkele tientallen meters van de plaats waar op 4 mei jongstleden 24 mensen bij een treinramp om het le ven kwamen. De Sprinter reed vervol gens langzaam achteruit-terug naar het station Schiedam. De passagiers verkeerden in de veron derstelling op dat moment aan een ramp ontsnapt te zijn. Het tegendeel was echter waar. ..We hebben een on derzoek ingesteld omdat van het ge beurde geen melding was gemaakt ai- dus de heer Meinsma, woordvoerder van de NS. ..Nu zijn we tot de conclusie ge komen dat er in wezen niets gebeurd is" De trein arriveerde om 19.57 uur op het station in Schiedam. De machinist ver gat echter de deuren te ontgrendelen. waardoor de passagiers niet konden in- of uitstappen. Omdat de deuren geslo ten bleven, meende de machinist dat er niemand wilde in- of uitstappen. Hij ver trok daarop, maar werd door de conduc teur via de intercom gewaarschuwd. De mededeling 'ontgrendelen' sloeg dus op het feit da de deuren niet geopend kon den worden. De machinist besloot terug te rijden naar het station, om de mensen alsnog in de gelegenheid te stellen uit te stappen. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 graden en voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. STRAND WEERSVERWACHTING Vandaag zonnig en fraai met een zwakke meer zuidelijke wind in de middag, 20 tot 22 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: warme lucht uit Frankrijk komt dichtbij en zal ook in Zeeland weer een temperatuur van bo ven de 25 graden brengen. ZON EN MAAN 22 juni Zon op 04.20 onder 21.04 i Maan op 01 18 onder 15.57 Weersvooruitzichten komende dagen de vakantielanden in Europa België, Duitsland: zomers met temperaturen rond 28 graden. Zuidoost-Engeland. wisselend bewolkt en overwegend droog. Maximumtemperaturen rond 22 graden. Frankrijk, Italië. Griekenland, Balkanlan- den en het Alpengebied fraai zomerweer Maximumtemperaturen van 27 tót 36 gra- Iberisch Schiereiland' zonnig. Maximum temperaturen omstreeks 32 graden. Toene mende kans op een onweersbui Zuid-Scandinavië: vooral aanvankelijk goed ddcn van Engeland Zijn getrof- zomerweer mei max.temp rond 25 graden. fen, 'maar Zeer tijdelijk' VerÜCh- Noord-Scandinavië: aanvankelijk half tot zwaar bewolkt met plaatselijk buien en "Dg za^ biengen VOOl het pro- temp. van is tot 20 graden. Later bleem van de overproduktie met maxima rnnrt 95 ora- van melk in de Europese Ge- Ierland en Schotland: wisselvallig weer met meenschap. Om de zuiveloverschotten in Europa LANDBOUWMINISTERS: „MAATREGELEN NODIG" (Van onze correspondent) LUXEMBURG - Minister Van der Stee (landbouw) verwacht dat de droogte waardoor vooral Frankrijk, maar ook België en weersverbetering met maxima rond 25 gra- x.temp. omstreeks 17 graden. (vooral melkpoeder, waarvan 1,4 mil joen ton is opgeslagen in de koelhuizen) weg te werken zullen zeer drastische maatregelen van structurele aard no dig zijn. aldus Van der Stee na een bij eenkomst van de landbouwministers van de Negen in Luxemburg. De Nederlandse bewindsman liet daar mee een heel ander geluid horen dan diens Franse collega Bonnet, die een emotioneel beroep op zijn collega's deed om de Franse veeboeren te hulp te schieten. Als gevolg van de droogte worden nu in Frankrijk veel koeien ge slacht. Ir. Lardinois, ae Europese land bouwcommissaris. vond overigens ook dat voorzichtigheid gewenst is met maatregelen om de produktie van melk te beschermen. Van der Stee noemde het een zotte si tuatie dat de gemeenschap kapitalen uittrektom de melkproduktie op te voe ren en er anderzijds enorme alzetpro- blemen zijn, hetgeen ook weer seld kost. De eerste vier maanden van dit jaar is de melkpoederproduktie in de negen lan den van de EEG met 40 procent geste gen. Ook wordt er ongeveer 35 procent meer boter geproduceerd. Half juli zal ir. Lardinois naar wordt verwacht voorstellen doen om de over produktie van melk te beperken. Van der Stee houdt er rekening mee dat be sloten Wuxut, tol een drastische wijzi ging van de verhouding tussen de prij zen voor krachtvoer en de melkprijs. Dat zou een stabilisatie van de produk tie tot gevolg kunnen hebben, aldus de bewindsman. De landbouwministers besloten tot een reeks technische maatregelen bij meerderheid van stemmen, een feit dat Van der Stee politiek belangrijk noem de. Vooral nu Nederland vandaag, dinsdag, het voorzitterschap van de Europese landbouwraad overneemt. Het belangrijkste besluit was dat Nieuw-Zeeland tot 1980 boter tegen voorkeurstarief naar Engeland mag uitvoeren. Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pagter Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren M. P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Groie Markl 2. tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22. tel. (01150) 4457 Hulst: Steenstraat 6. tel. (01140) 4053. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (0118511584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen per kwartaal f 37.75; franco per post 42.-; per maand 12.75; losse nummers 0,50 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11.55; ingezon den mededelingen 2'.ix tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2.50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21