Verkalkt9 college van b. en w. Middelburg voelt zich uitstekend Eindexamens Stedelijke Scholengemeenschap Geslaagden aan Goese Christelijk Lyceum Regionale wedstrijden atletiek voor scholieren dinsoag 22 JUNI 1976 WISSEL BEVELANDEN lOF VOOR BRADERIECOMMISSIE beinema bezorgd over kwaliteit poffertjes MIDDELBURG - In de maandagmid dag gehouden gemeenteraadsverga dering heeft CDA-raadslid drs. M. Beinema b. en w. gevraagd hoe het col lege het ervaart, wanneer een raadslid -de heer A. Kamermans - in een PPR- bijeenkomst, getuige een verslag in de PZC. opmerkt dat 'bij de gratie van de laksheid van de raad het college van b. en w. is verkalkt'. "Dat had u nog niet gemerkt?' reageerde burgemeester drs. P. A. Wolters, waarna de heer Beinema zijn vraag concreti seerde: „Hoe ervaart het college, waar van twee leden althans bij hun verkie zing door de raad, het vertrouwen geno ten van de PPR-fractie, zijn politieke gezondheidstoestand?". Burgemeester Wolters beperkte zich tot een kort antwoord- „Het college ervaart zijn politieke gezondheidstoestand als uitstekend Eerder had de heer Beinema een vraag gesteld over de pachtsom van het te Middelburg opgeslagen poffertjes kraam, waarbij het hem ging om het verschil tussen de pachtsom voor 1976 en die van vorig jaar. Uit het antwoord van wethouder A. Bergshoeff bleek, dat die van ongeveer 5000,- op 27000,- is gekomen. Uit de vraagstelling van de heer Beinema bleek reeds, dat het hier om een inschrijvingssysteem gaat; de pachters bepalen zelf de hoogte van de pachtsom. Maar er is dit jaar voor het eerst met het systeem van inschrijving gewerkt „Hoe groot", aldus de heer Beinema in zijn vraagstelling, 'acht het college de kans dat het inschrijvings systeem a-sociale effecten heeft, die een ongewenste negatieve uitwerking heb ben op het inkomen van de huidige pachter, de kwaliteit van het gebodene en de prijs van het gebodene?" B. en w. zullen nog nader schriftelijk antwoorden. Braderie Woorden van hulde sprak tijdens de rondvraag mevrouw J J. van der Wel- Belje aan het adres van organisatie, medewerkers (politie en gemeente) en deelnemers van en aan de braderie. Burgemeester Wolters verklaarde die lof graag te willen onderschrijven. De gemeen traad ging gistermiddag vlot akkoord met het voorstel een krediet van 3.842.400,- beschikbaar te stellen GOES - Stadhuis te bezichtigen van 14-16 uur. 1 .ïULST - St. Liduinaziekenhuis, 15.05-16.30 uur: uitzending radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Xenakis-festival, neeshal, 14 en 20.30 uur: film 'Edipo'; Nieuwe Kerk, 20 uur: orgelconcert Bram Beekman. Kuiperspoort, 14-17 uur doorlopende filmvoorstelling over Suriname. 19.30 uur: film Koloniaal Treurspel Miniatuur Walcheren geopend van 930-17 30 uur. VLISSINGEN - De Piek, 20.45 uur: Filmvoorstelling. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: De non en haar duivel, 14 jr. Luxor, 20 uur: De premiejager, 14 jr. GOES - Grand, 20 uur: Pikante avon turen van de wilde boerendochters, 18 )r. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur. De rode zon. 14 jr; 20.30 uur: Em- manuelle IL 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: Een man met lef. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Emma- nuelle II, 18 jr. TERNEUZEN-Luxor,20uur:DeBeierse boerenkapel stort zich in het liefdesspel, 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The man from Hong-Kong, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN SINT-ANNALAND - Streekmuseum T)e Meestoof, 15-17 uur: De smalstad van Jacoba van Beieren. BURGH - Lagere School. Kerkstraat. 10-12 en 14-17 uur: expositie mevrouw J M. de Ruiter-Kloet. GOES - Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. 10-12 en 13.30-17 uur: Natuur en landschap in Zeeland. Lunclicafé Stadhuis: foto's en gedich ten Leendert Beye. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel van St-Maar- ten, 10-12 en 15-20 uur: tekeningen en keramiek van Jackie'Bongers en Ada Slmonse. MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10-17 uur: expositie 'Vedronken land' Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 uur: expositie Barbara Jean. Rijksarchief 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Contrast, 10.30-17 uur: Kera miek van Marja Hooft op meubelen uit de 16e, 17e en 18e eeuw. Midgard 15-17.30 uur: Suriname- expositie. TERNEUZEN - Stadhuis: kleurvelden. Galerie 'Des Beaux Arts': expositie Cees van Langevelde. OUIVERKERK - 'De vier bannen'. 11- 19uur: Het geheimzinnige leven op duis tere diepten. VEERE - GRote Kerk: Delta cultrueel UZENDIJKE - Streekmuseum West- Zeeuws-Vlaanderen. Markt geopend van 10-17 uur. ZIERIKZEE - Geemeentemusem: terugblik op een beleg 1575-1576. Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Terneuzen. telefoon 01150-4444. THOLEN en SINT-PHILIPSLAND - Telefoon 0011. voor het bouwrijpmsucen van het be stemmingsplan Klarenbeek III. Welwas het de heer W P. Rentier (sgp) opgeval len, dat een bedrag van 256.000,- is uit getrokken voor het egaliseren van een gebied van twaalf hectare. „Men dient juist hoogteverschillen in dit toch al zo vlakkeland te laten zitten", zo betoogde de heer Rentier, wat wethouder H. Gil lissen wel aanspraak: hij zal de opmer king doorgeven aan wethouder w. P. J. Baars (met vakantie) tot wiens porte feuille deze zaak behoort. De raad ging eveneens vlot akkoord met een vijftal onderwljsvoorstellen. die be trekking hadden op de inrichting van scholen. Wel was het de heer A. Kamer mans <ppr) opgevallen, dat men overal hekken rond de speelterreinen bij de scholen ziet verschijnen. „Een drasti sche vermindering van de mogelijkhe den om te spelen door de jeugd die niet vernielzuchtig is" zo hoorde men hem opmerken „Uit het hart gegrepen", reageerde we thouder M A. L HubregUe: er wordt naar een oplossing gezocht Tijdens de rondvraag attendeerde de heer Kamermans nog op een handteke ningenactie. die in Klarenbeek wordt gevoerd tot behoud vaneen speelplaats voor de jeugd, een terreintje dat voor scholenbouw bestemd is. MIDDELBURG - Aan de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg slaagden 54 van de 59 kandidaten voor het examen Mavo-4, drie kandidaten kregen een herexamen, twee werden afgewezen. Voor het examen Havo slaagden 58 kandidaten, drie kandida ten kregen een herexamen, 3 kandida ten werden afgewezen en 1 kandidaat trok zich terug. Voor het eindexamen Atheneum A werd van de 19 kandidaten slechts één kandidaat afgewezen, er waren geen herexamens. Bij het Atheneum B slaagden 11 van de 13 kandidaten. Er waren twee herexamens. Voor het ein dexamen Gymnaskum slaagden beide kandidaten en voor het eindexamen Gymnasium B slaagden alle vijf kan didaten. De geslaagden kandidaten zijn: Mavo-4. A. L. A. de Bock; H. van Boeijen; H P. den Boer; R. van den Bos; R. Burgmeijer; E. O. de la Cousi- ne; J. H. van Cranenburgh; J._K van Elsaeker B. J. Fuchs; A. Geers; J. Gee'rs; M. Geldof; M. Gilis; M. C, Griep: P. Hengst; J. E. van Hoog- enhuizen; J. Janisse: N. Janisse; A S. C. Jan- se: J. M. Janse; E. L. Jobse; J. P. Kievit: P J. de Kok: C. W Korstanje; J. C W. Lourense; K. A Maas: P. Meulmeester. W. A Mors; J. J. Na- humury; J. Oranje: R. S. J. Paauwe. KL J. Pas- senien J. S A. Patty: D. Postma: S M. Rijkse; M. E. Schats. A R. Schipper; A A Schuiling; H. K. Schuurman; E. Seijbel; P. Speijen M. A. Swiers: A Thierry. M. J. Tienstra; J. C. van Trigt; A. van Vaardegem; E. G. T. Valentijn, A. van de Ven; E. G. Visser: G. E. B. Visser. M. C. M. Vissen M.F.A W. van der Wal; R. Walla ge; H. WiUeboordse. Havo: A. J. M. Aarts; A. P. van Aartsen; J. L. Adam; R J. G. van den Berg; J. Bodrij; M. Bommeljé; H. J. W. M. Boom; D. L. Brockót- ter; F. A. de Coninck; M. E Copper; S. L. Da- vidse; A. M. Dekker; J. Dekker; J. van Elsae ker; J. M Ferket; J. Hamelink; B. van Heel; M. NCVB was bijeen MELISKERKE - De afdeling Melis- kerke van de NCVB hield de maande lijkse bijeenkomst in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk. Mevrouw Boersma uit Kapelle sprak deze avond over haar werk als diëtiste. Het was de laatste bijeenkomst van de afdeling in dit seizoen. De dames komen weer bij een op 16 september. Geslaagd MIDDELBURG - Aan de protestantse school voor middelbaar sociaal- pedagogisch onderwijs te Eindhoven slaagde voor de opleiding tot gezins verzorgster Edith M. Claas te Middel burg. Straten afgesloten voor herbestrating OOST-SOUBURG - Ais gevolg van herbestratingen worden in Oost- Souburg achtereenvolgens een aantal straten voor het verkeer afgesloten. Het zijn: de Burchtstraat, de Kromwe- gesingel en het Oranjeplein. De omlei dingen worden met borden aangegeven. Men verwacht dat de werkzaamheden tot midden augustus zullen duren. Optreden 'Caecilia' tijdens festival in Zomergem (B) bÓs VLISSINGEN-De drumband 'Caecilia' uit Vlissingen trad, samen met het Groot Vlissings Majorettenpeloton tij dens het België-Holland-festival op in het Belgische Zomergem. Ondanks het slechte weer was er grote publieke belangstelling. Vrijdag en za terdag verzorgt 'Caecilia' optredens in Vlissingen. Zwemmanifestatie basisscholen Vlissingen werd Inter Viola I verliest van Hoechst in Goese zomeravondvoetbal GOES - In de Goese zomeravondcom petitie heeft Inter Viola 1 verloren van Hoechst Hierdoor verbeteren de kan sen voor het als tweede geklasseerde In- ter Scaldis aanzienlijk. Hoechst is er zelf ook niet slechter op geworden want het steeg maar liefst twee plaatsen. De wed strijden Inter Scaldis-Inter Viola II en KeuringsdienstrBos Boys zijn afgelast in verband met het voetbal van afgelo pen week. Uitslagen: Inter Viola Il-In ter Viola I 0-3; FC Bevelanden-Gemeente Goes 0-4; Hoechst-Keuringsdienst 1-0; Bos Boys-PTT 1-6: Combinatie NS- Bussel Boys 2-2; Inter Viola I-FC Beve- landen 3-1; Gemeente Goes-Hoechst 3-2: PTT-Bussel Boys 3-5: FC Bevelanden-Inter Scaldis 1-3: Hoechstr Inter Viola I 3-1. Stand: Inter Viola I 14 11 1 2 23 56-16 Inter Scaldis 11 10 0 1 20 39-10 Bussel Boys 12 8 1 3 17 34-18 PTT 12 7 1 4 15 37-25 Boys 11 5 2 4 12 19-23 Gem. Goes 13 5 1 7 11 25-31 Hoechst 13 5 0 8 10 22-24 Keuringsdienst 11 4 0 7 8 13-21 FC Bevelanden 14 4 0 10 8 15-35 Combinatie NS 11 2 2 7 6 16-46 Inter Viola H 12 3 0 9 6 13-35 Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: dinsdag 22 juni: Boys Boys-Gemeente Goes: Bussel Boys- Keuringsdienst. Woensdag: Combina tie NS-PTT: Inter Viola II-FC Bevelan den. Donderdag: Inter Scaldis-Hoechst; Inter Viola I-Boys Boys. Vrijdag: Ge meente Goes-Bussel Boys; Keuringsdienst-Combinatie NS. Maan dag: Hoechst-Inter Viola II; Bos Boys inter Scaldis. groot succes VLISSINGEN - De zwemmanifestatie van de sportcommissie van de Vlïs- singse basisscholen is een succes ge worden. Tientallen kinderen van der tig lagere scholen in Vlissingen trok ken maandag om het hardst hun baan tjes in het Vlissingse sportfondsenbad. Bij het onderdeel estafette ging de eer ste prijs naar de leerlingen van de Paauwenburgschool, tweede werden de leerlingen van de Bouwen Ewout-school en de derde plaats was voor de Oranje- school. De leerlingen van de verschillende vierde klassen bestreden elkaar in een aparte wedstrijd. Deze wedstrijd werd gewonnen door de Theo Thijssenschool, op de tweede plaats gevolgd door de Bouwen EwoutschooL Derde werd op dit onderdeel de H. K. v. Duy venvoorde- school. Bij het onderdeel individuele wedstrijden behaalde de Paauwenburg school weer een eerste plaats, tweede werd de Oranjeschool en derde de Bou wen Ewoutschool. De einduitslag luidt: 1 Paauwenburgschool; 2 Bouwen Ewoutschool; 3 Pieter Louwerseschool. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door wethouder Ch. J. Gillissen-Verschage. Officiële publikatie Toepassing artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat met ingang van 23 juni 1976 gedurende veertien dagen voor een ieder op de secretarie-afdeling algemene zaken, Oostwal 31 te Goes (kamer 109) ter inzage is gelegd het. door Projecta bv te Utrecht ingediende plan voor de bouw van 26 woningen op het perceel kadastraal bekend ge meente Goes, sectie A nr. 997 (ged.). ge legen ten westen van de Troelstralaan tussen deze weg en en de Ringbaan- West. Gedurende bovenvermelde termijn be staat voor een ieder de mogelijkheid bezwaren tegen vermeld bouwplan bij hun college in te dienen. Goes, 22 juni 1976. Burgemeester en wethouders van Goes, F. G. A. Huber, burgemeester. J. A. Hoste, secretaris. L. Heyse. L Hoogendljk: L Joosse: W C D Jowenko. A. J. Kaland. L. A Kaland; FJt Kayser M. K. L Keller; S. A M. Korstanje: I de Kubber. J. Kuiper. H. F Lantsheer: R. M. H. van Leen; J Lenselink; A J. Leijnse; C. Lievense. P. L. Lijnse. A. H. Loontjens; J. P Manuputty. S. C. Meijer. P. J. Mersie; F. C. M. Mes. R. L. Mesu; M. E. Oldeman: J. M. I van Overhagen; L. Peperzak; E. Reijnhoudt; J. C. de Reu; A. S. van de Sande; E. van Slooten; P. J. Snijkers; A. N. van Vaardegem; A. A. Vader. A. de Visser; P. G. E, Vos: K. L. de Vries; M P. Wallage: J. J. van der Welle, P. O. Wurmbauer: E. J. de Zwart; R. de Zwart. Atheneum A: A. M. Atnheunisse: A. Bakker; P W. Boersma; J P. Goetheer. J. de Graaf; M A. Heeren, S. M. Kuijs. L. R. Kuyt; F J J B. Mol:E Oebeles; AC P vanOverveld; J Pas- senier: M. Passenier; M. Planteijdt: C. L. J. Schoof: F. Verdonk; L. J. van der Werf: R. R. Westerhout. Atheneum B:J W van Bergen, J.W.B.Crucq: J Flipse;T.M P Geleijn;AA.J.Laboyrie:J. L de Lange: A. J. P. Postmus; P. Schuit; K. Verker, L. J. de Vin; E. Wiersma. Gymnaaum A: E. M. Hupkens; E. A. de Jong. Gymnasium B: M. A Ducrot; R. C. Goedege- buure, D. J. Jansen; W van Overhagen. J. P A Tavenier. Morgen uitvoering Openluchtspelers MIDDELBURG - 'De Openluchtspe lers' geven morgen (woensdag) een uit- voering van 'De Midzomemachtsd- room' van Shakespeare voor de zater dag wegens het slechte weer afgelaste voorstelling. De voorstelling, in het openluchttheater Toorenvliedt in Mid delburg, begin torn half negen 's avonds. NCVB vergaderde GRIJPSKERKE - De NCVB, afdeling Grijpskerke, hield haar laatste verga dering van het seizoen. De vice- presidente. mevrouw Blankers. had de leiding over deze avond. De heer Lie vense uit Westkapelle vertoonde dia's over een reis naar Israël 'Poelwijk' koos bewonerscommissie SHEER ARENDSKERKE - De be woners van het bejaardentehuis 'Poelwiick' te 's-Heer Arendskerke hebben een bewonerscommissie teko- zen, waarbij men terecht kan voor klachten en dergelijke. De commissie geeft deze klachten dan door aan de directie of het bestuur. In dc- bewonerscommissie werden ge kozen de heer J. Smidt. mevrouw Minnaard-Loker.se. de heer J. Schip per. mevrouw C. Schipper-Kraak en de heer J. Verhage. Inmiddels is de heer Schipper gekozen tot voorzitter van de commissie en mevrouw Minnaard- Lokerse tot secretaresse- epnningmeesteresse Reisvereniging maakte uitstapje HOEDEKENSKERKE - De reisver eniging 'Steeds Verder' te Hoedekens- kerke maakte het, jaarlijkse uitstapje. Om zes uur 's morgens vertrok men reeds, mei als reisdoel Marken en Vo- lendam. In Gorkum werd nog een kopje koffie gedronken voordat men rechtstreeks doorreed naar Volendam. Van daar uit maakte men een boot tocht naar Marken, 's Middags werd men in de gelegenheid gesteld om te winkelen in Amsterdam. Op de terug reis gebruikte men de warme maaltijd in restaurant 'Napoleon' te Rijsbergen. Daar werd ook nog een dansje ge maakt tijdens een gezellig samenzijn, voordat men, na middernacht, de reis naar huis aanvaardde. Geslaagden Goese Voetiusmavo GOES - Aan de Voetiusschbol voor mavo op gereformeerde grondslag te Goes slaagden de volgende leerlingen voor het examen mavo-4- Joop van Licre te zbaarland. Jan Duljnker- ke, Marja van den Ende. Heieen Hofman. Gert Jan Kroon. Els Maas. Kees Meeuwseen Joop Walhout te Borssele; Freddie Bus- traan, Kees Eckhardt, Ad Eggebeen. Piet Hoekman. Jolijn Houtekamer, Arendien Kodde, Co de Kok. Sjakkie van Langevelde. Connie Moeleker, Lida Pekaar. Jacquelien Quist, Piet Sturm, Dicky Timmerman en In eke de Visser te Goes; René de Goffau, Adrie Tramper, Ad Tramper en Leo de Visser te 's-Gravenpolder; Adrie van Damme en Kees Wondergem te'Heinkenszand; Jaan Jan Ko- le. Wim Kole. Jeanette Slabbekoom en Marrv Wisse te Kloetinge; Adrie Amperse en Sjaak van der Maas te Kortgene. Nely ten Hove. Suzan Murre en Jaap Witte te Nieuw- dorp, Corin Bruinsnoofd te Rilland-Bath; Tanny Nijsse, Wim Proos en COby de Witte te Wolphaartsdijk. Afgewezen werden drie kandidaten. Er waren geen herexamens. Geslaagden chr. mavo 'Rehoboth' te Krabbendijke KRABBENDIJKE - Aan de christe lijke mavo 'Rehoboth' te Krabbendijke slaagden de volgende leerlingen vooi het Mavo-4 diploma: Peter Blok. Paul Butijn. Maddie Hirdes, Hannie Hooger- land. Elma de Leeuw, Jan Luteijn. Henk Jan Nagelkerke, Maija van dei Poel, Kees Schrijver. Dik van de Vreede, Jaap van de Vreede. Frans Wa terman, Jannie Westrate, en Lenie We- strate te Krabbendijke; Sjaak van Burg, Jeannet van Driel, Henk Jansen Az.„ Hank Jansen Mz. Jannie Jansen Trudy Oostdijk en Betsy Sinke te Kruiningen; Wilma Harthoom en Corry Joossen te Oostdijk; Prederike de Jonge. Piet Polderman. Piet Wie- gerema en Emmy van Winden te Riüand-Bath; Jaap Kamerling. Suzan van der Maas en Jo Overbeeke te Waarde. Een kandidaat kreeg een her examen, één moet nog volledig exa men doen wegens ziekte en vier kandi daten werden afgewezen. Hengelwedstrijd GOES - De eerste Goese Hengelsport- vereniging E. G H. V. hield afgelopen weekeinde een hengelwedstrijd in het kanaal van Goes. Er werd gevist om centimters. Van de 43 deelnemers wer den door 19 vissers 23 vissen gevangen met een totaal van 753 cm De uitslag luidt: 1 mevr. Deegens 108 cm. 2 B. Ge- lok 66 cm. 3 A. P. den Engelsman 62-4 M. J van Luik 62 - 5 P Slabbekoom 45, 6 G. Verechiere 44. 7 W van Zwee- den 40. 8 N. Willemse 37. 9 J. A. Stok- mans 35, 10 M Gijzel 35, De volgende wedstrijd wordt gehouden op 11 sep tember 1976, van 15.00-18.00 uur. in de Westerschelde bij Nikkershoek. Zwemexamens KAPELLE - In het gemeentelijk zwembad te Kapelle werden de zwem examens A en B afgenomen. Voor- het A-diploma slaagden 56 kandidaten en voor het B-diploma 60. Er werd niemand afgewezen. De diploma's werden uitgereikt door de wethouder van onderwijs en sportzaken, de heer C. M. Dagevos De kandidaten werden opgeleid door de heren D. Coomans en A. Vervenne. Vrijdagmiddag werd de 10.000ste be zoeker genoteerd van dit seizoen. Het zwembad is 30 mei eeoDend. 'UNO MIDDELBURG OOKÖ- •<chn«*lijk Ij bendykr: Ko Katsnui. nomen voor het diploma ;;vmnaauu: A slaagden Nlekalbert Bu'z. 'vlleer- AbUkerke; Annem uil e Coppoolue. Kapelle. Marleen van Dalen u-GiuV'-upolder; hUy van Hakken, Kortgene Jaap Toortnaar. Kapelle, Dirk Zandee. s-lleer- Hendrikskinderen; Gorten Zwager. Kortge- Voor het diploma gymnariutn B Klaagden Lies Dekker. Roosendaal. Kees Lepoeler. Kapelle. Ad de Regt. Kortgene: Hans Wal raven. Goes De geslaagden voor het diploma atheneum A api Rene v. d Berge. Goes Dik Berk. Wolphaartsdyk: Art'- Jan Boot, Krrlcwerve: Menno de Bruljn<-, Cobjn.vplaat. Hans van den Dool. Dordrecht. Sjaak van Hertum. Goes. Peter Joosse. Goes. Marlet te Lako. Kruiningen. Nelleke Leijs. Kruiningen. Izaflk de Mufinck. Borssele: Kees Ruin-sen. Krabbendijke; Kees Schipper. WUhelmina- dorp; Stoffel Slabbekoom, Kapelle. Ina Vlv scher. Kapelle: Gerard Wondergem. Kruin ingen. Drie leerlingen hebben herexamen. Vierkandldaten zijn afgewezen, een heeft zich teruggetrokken. Voor hei diploma atheneum B slaagden; Ad rie Dagevos, Wemeldinge; Annie Gijzel, Ka pelle. Kees Hendrikse. Goes. Marja de Klerk. 's-Gravenpolder. Dingeman Legema- Ur. Hanswcert. Wim Loornans. Goes. Joop Pieper. Krabbendijke Leo de Pree. Hoede- kenskerke: Janrue Roerig. Andel: Kees Rulssen. Rilland-Batn. Ad Slabbekoom. Kapelle. Een kandidaat werd afgewezen. Voor hel diploma havo slaagden: Bram Bal kenende. Kamperland. Nelleke Blok. Wolp haartsdijk: Marion den Boer. Kloetinge; Marjolein v. 't Bosch. Goes. Marleen Bras. Wemeldinge; Betty Bruel, Goes; Joke van Burg, Goes; Annemarie Burger. Goes: Peter Buljze, Kamperland; Evelien Cornel. Goes; Bart Davisdse. s-Heer-Hendriksklnderen: Nico Dijkema. Kapelle: Simon Dijkwel, Goes; Jan WiUem EUerman, Goes; Jos van der Endt, Yerseke: Leonard Eversdijk. Ka pelle." Nico Fonteine. Krabbendijke: Kees Geelhoed. 's-Heer-Arendskerke: Bart Gtjs- sen, Kruiningen; Herman Heltema. Kruin ingen; Piet Heijboer. Kamperland; Joke Heijstek. Colijnsplaat: OIJs Hoffman:.. Kloe tinge: Suus Hollestelle. "s-Heer- Hendrikskinderen: Johan de Jonge. Krab- Schoolreisje 'Apollohaalde tweede prijs op concours Nijmegen WISSENKERKE - Zaterdag nam de harmonievereniging Apollo uit Wis- senkerke deel aan het KNF muziek concours te Nijmegen. Apollo behaalde in de tweede afdeling met het verplicht werk Tre Pizze van K. Vlak en het vrije werk Japanse Folk Suite van H L. Waltere een tweede prijs met 272 punten. 'steeds verder' maakte reisje HOEDEKENSKERKE - De reisver- eniging 'Steeds Verder' uit Hoede- kenskerke heeft een dagtocht gemaakt naar Volendam en Marken. Men ver trok om zes uur vanaf 'de Griend', naar Volendam voor een boottochtje naar Marken. Vervolgens ging de reis naar Amsterdam waar werd gewinkeld. In Rijsbergen werd het diner gebruikt. Daama volgde een gezellig samenzijn met dans en muziek Bon Krun Goes. Lida Foley. Goes. A Goes: Rons id Rbetx Herx3riksieiiwJe.'«-n: Jan Rc RoiUer. Boniwle: Marline Hendrtkskind*r«si: Hans R dyke: Marja Sanders*. Yerseke. Ell; per. Kloeunge. Dick Schout.Zi K<-*x Sent. Krabbendijke; Marja Kruiningen: Wilma Sinke. Yerwki- Smidts. Yerseke; pi-u-r den Toom. Hendrikskinderen. Dineke Vermairc Ie; Eef Verwcij. Kapelle. Plet Verwijl kc; Ko de Visser, Boedekenakerki Vox. Kapelle. Ronnie Wcstvoer, Hendrikskinderen. Elf leerlingen we gewezen, zes hebben herexamen V hngen hebben zich teruggetrokken. Km VEILING SINT-A.VN ALAND, maandag 2] juni: Dore gewone; van 1.21 tot 1.3S. drie lingen: 0.97 tot 0,91»; drielingen gevjrteerd; 0.75. kriel l.OÖ tót 1,12; prima l.OCl. VEILING GOES-KRABIiENDIJKE 21 juiu 1970. Per kg. nieuwe aardappelen: Bejaardenreis oude aardappelen grot/- V.-r, U Q-19. rabarber 140-60. II 4 I »-64. doperwten 1 173. pi el 3i COLIJNSPLAAT - De leerlingen van de klassen 1.2 en 3 van de 'Open Hof- school' te Colijnsplaat maakten een schoolreisje naar de Efteling. De leer lingen uit de klassen 4. 5 en 6 ging ook op reis en bezochten het kasteel Oud- Zuijlen bij Utrecht. Voorts werd er een rondvaart door de grachten van Utrecht gemaakt Op de terugweg werd nog een bezoek gebracht aan de speeltuin in Austerlitz. De schoolreis jes stonden onder leiding van de beide leerkrachten en leden van de ouder commissie. Fietspuzzeltocht plattelandsvrou wen WEMELDINGE - Ter afsluiting van het seizoen hield het bestuur van de Wemeldingse afdeling van de bond van plattelands vrouwen een fietspuzzel tocht in de omgeving van Wemeldinge. De tocht voerde vanaf het dorpshuis langs allerlei landweggetjes, naar boe- derij Schoudee. De presidente, me vrouw E. G. Eckhardt-Dominicus, ver welkomde alle dames. De volgende bij eenkomst wodr gehouden na de va kantie, 15 september in het dorpshuis. Afscheid leerlingen 'De Hoeksteen' WEMELDINGE - De zesde klassere van de christelijke school "De Hoek steen' uit Wemeldinge hebben met een pannekoekenmaaltijd afscheid geno men van hun school. De heer R. J Schier'oeek verwelkomde de kinderen en de leerkrachten in de gemeen schapsruimte van de school. 's-Avonds hielden de ouders een bijeenkomst op school. De heer Schierbeek hield een toespraak over het afgelopen jaar. Namens het bestuur van de vereniging voor christelijk volksonderwijs reikte mevrouw J. J. de Neef-Bras de getuig schriften uit. De heer Schierbeek deelde de geschenken uit. De leerlin gen zongen toen nog een afscheidslied en gaven cadeau's aan de leerkrachten. Fietspuzzeltocht jeugdvereniging GEERSDIJK - De jeugdvereniging Geersdijk organiseerde een fietspuz zeltocht. De jonge deelnemers moesten een route van zes kilometer afleggen. Het win nende koppel was Marco Hendrikse en Derco Swint. Het traject voor de oude ren was 22 km lang. Iedere deelnemer bereikte de finish bij het Drenthehuis. De winnaars bij de meisjes waren Joke en Anke de Haze, bij de jongens Leo van de Maas en Olivier Goudszwaard. Na afloop was er een gezellig samenzijn in het onderkomen 'het Keldertje' van het Drenthehuis. Zaterdag houdt men een fietstocht met tandems vanuit Serooskerke <W). KRABBENDIJKE - Het comité 'Reis lust' ouden van dagen' te Krabbendijke hield een reisje voor bejaarden. Met twee bussen ging de trip in de ochtend uren vanafhet Dorpsplein vlade Wouwse plantage naarGilze Rijen waar uur kof fie werd gedronken. Vandaar uit reisde men via Tilburg en Waalwijk naar Auto- tron in Drunen. waar een uitgebreide Brabantse koffiemaaltijd werd genut tigd. Daama werd de reis voortgezet naar Drimmelen. waarna een rondvaart door de Biesbos volgde. Tot slot werd in Made. in hotel 'De Korenbeurs gedi neerd. schoolreisje KRABBENDUKE-Deleerlingenvande drie laagste klassen van de basisschool van de gereformeerde gemeente maak ten vrijdag hun jaarlijkse schoolreisje. Om half negen 's ochtends vertrok men met twee bussen naar Antwerpen, waar een bezoek werd gebracht aan de die rentuin en tevens een dolfijnenshow werdbijgewoond. Rond hafftwee vertrok men uit Antwerpen door de bossen van Kalmthout naar Roosendaal, waar de speeltuin 'Vrouwenhof werd bezocht. clubwedstrijd 'de pilk' HANSWEERT - De hengelsportvereni- ging 'De Pulk' uit Hansweert. heeft de vijfde clubwedstrijd van dit seioen ge houden in de Westerschelde (er hoogte van 'De Tramper'. Mede door het slechte weer viel de deelname tegen. De totale vangst aan bovenmaatse vis be droeg 3 kg. De uitslagen luiden- 1 A- Ceuiemans. 443 pnt„ 2 J. Willem.se. 375 pnt, 3 K. Flipse. 371 pnt.. 4 G de Bas. 319 pnt. 5 W de Bas. 200 pnt. P« krat 54. aTw. 32. BERGEN OP ZOOM - Veiling 21 Junt Aardbei Indistrla OlreUa IV,. aardbei 'nan I 297-378, II 2)8-356; vr. aardappelen 75-14». bloemkool 28-123: snijbonen 3.KMOO; prtn- CMboon II 350-400. II 190. tuinbonen 68-85; peulen 4.20-540. rode kool 76-88: spitskool 44-47; savooi 7-26: bospecn 93-132: watpeen 88103; Sla 9-12: rabarber 3953. spinazie 40- 5» erwten 187-202; gold del. 24-74, jonathan 41-80. asperge 3.10-7.10. Extra kerkdienst WAARDE - In de kerk van de gerefor meerde gemeente in Waarde wordt morgenavond, woensdag, een extra kerkdienst gehouden. In deze dienst, die om half acht begint, gaat student Kat- tenberg voor. I. Haartsen neemt afscheid als voorzitter PJZ BERGEN' OP ZOOM - Vrijdagavond neemt Izaak Haartsen afscheid als voorzitter van de plattelands jongeren zuid. Dat afscheid vindt plaats tijdens een receptie in hotel 'De Draak' aan de Grote Markt in Bergen op Zoom. Tussen de verschillende toespraken door zal de heer Haartsen zelf dia's vertonen van een agrarische studiereis naar de Verenigde Staten, die verte genwoordigers van de drie plattelands jongerenorganisaties vorig Jaar hebben gemaakt De afscheidsbijeenkomst be gint om acht uur. voor luxe paarden 2300-3450. werkpaarden 1250-2200. oude paarden 1200-2100. 3-Jangt paarden 1125-1900. 2-jange paarden 775 1475, veulens 450-1100 hitten 700-1200 ponlei 175575 Slachtp&arden per kg gerlartit ge wicht 4,20-/5.10. Jonge slaciitpaarden pet kg geslacht gewicht 4.68/ 5.40. De hande was gedrukt. VEEMARKT LEIDEN Totaalaanvoer 1728 waarvan 1108 slachtrunderen, les varkens. 180 schapen-lammeren en 251 wunUmmeren Pnjzen in guldens per kg: stieren lc kwal. 6.60-7.00. 2e kwaL 6.25-6.5» vaarzen le kwal 6.70-7,10. 2e kwal 5.906.50-. koelen le kwal 6.40-7.10. 2e kwal. 5.50-6.05 cn 3e kwal 5.0» int kwal. boven notering. 1 c kwaL 3.23-3.25.2e kwal. 3.21-3.23 en 3e kwal 3.193.21: nacht- zeugen 2.652.75: zware varkens 2.852.90. Prijzen ln guldens per stuk: xchapen 170-190 en zulglammeren 170-200. Overzicht iresp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen rulrn lui lager, varken.-, normaal - stukg-lager, schapen en lammeren klein - slepend - lager. BARNEVELD. 21 Juni Aanvoer 14152.910 stuks, stemming vlot. Prijzen: (ln guldens per 100 stuk.M eieren van 50 gram 11.07. 55 gram 12.69. 60 gram 13.94 cn 65 gram 15.14. VEILING KAPELLE-TERNEUZKN Maandag 21 juni. Frambozen per doos IX 291. I 221-241. irx 98-147. H69. Frambozen voor tndusme per kg 120 Rode bessen per doos: IA 165-170. IB 137-150. II103 Aard beien per doos: I 51-58. HX 42-54. II 23-4 L Aardbeien per kg ln 2 kg kratten: I 220-27» IIX 130-22» 11120. Aardappelen: I 135-149, drielingen 111-115. kriel 90-100. Groente: boskroten 35-40. bosuien 7-51. andyvte 15-20. VISMIJN COLIJNSPLAAT 21 JUNI: EXPORTGARNALEN 197 KO 350, SCHAR 83 KG. BOT 46 KG. ZEEBAARS 3 KG. TARBOT3 KG. 5-chOi 184 kg. ton;; 72 kf_ paling 115 kg. herder 2 kg. ongesorteerde vlr 1 kg AARDAPPELTERMUNMARKT 2! juni- consumptieaardappelen: 3tntjc klei 40 mm opwaarts. Laten- nov 26OO. april 2750. bieden: nov. 2550. april 2700. sJot: nov. 2COi april 2800. Stemming onregelmatig. Ochtend call, nov.: hp. 2630. l.p. 2500. gem.p 2590. apnL- h p. 2990. l.p. 2500. gem.pr. 2660 Dagom zet nov 88. april 312. Consumptieaardappelen. Bintje klei 50 mm opwaarts April laten 3050, bieden 3000. slot 3050. Stemming onregelmatig. Ochtend call h p. 3100. Lp. 2750. gentp. 3030. Dagomzet april 158. Collecte YERSEKE - De collect-? ten bate van het Rode Kruis heeft in Yerseke een bedrag van vierduizend gulden opge bracht OP SPORTTERREIN IN HULST VOOR JONGENS EN MEISJES VAN 13 EN 14 JAAR NCVB BIJEEN WOLPHAAKTSDIJK - De afdeling Wolphaartsdijk van de NCVB hield een bijeenkomst in 'De Brug' te Wolp haartsdijk. Na het huishoudelijk gedeelte hield dokter A. I. Vos uit Wolphaartsdijk een lezing over zijn reis naar Malawi. Bij zijn verhaal vertoonde hij een film. De afdeling hervat haar activiteiten in augustus met een dagtocht naar Bra bant. De eerstvolgende vergadering is op 16 september. NCVB vergaderde KRUININGEN - De afdeling Kruinin gen van de NCVB heeft Ln het ferefor- meerö jeugdgebouw te Kruiningen de laatste vergadering van dit seizoen ge houden. Na de behandeling van enkele huishoudelijke onderwerpen werd een verloting gehouden ten bate van het do- veninstituut 'Efatha' en het blindenin stituut in Suriname. De opbrengst hier van bedroeg 100. Vervolgens hield me vrouw Nieuwenhuyze-Dieleman een causerie over haar postzegelverzame- lingh en lichtte een en ander toe aan de hand van voorbeelden uit haar collectie. HULST - De rooms-katholieke Hul- sterse Atletiek Vereniging hield op het sportterrein te Hulst de regionale fina lewedstrijden in de competitie atletiek voor scholieren uit heel de provincie. De wedstrijden werden gehouden voor jongens en meisjes van 13 en 14 jaar in verband met het 75-jarig jubileum van deKNAU en het tienjarig jubileum van de TROS. Uitslag afdeling meisjes: in de finale van het 80 meter lopen plaatsten zich: 1 C. Stam uit Vlissingen: 2 M. Vaickx uit Hulst; 3 T. van de WeifuitZierikzee; 4 T. de Dekker uit Zierikzee: 5 M. van de Brande uit Hulst; 6 S. Mannaert uit Hulst en 7 L. van Vossen uit Zierikzee In de finale verspringen plaatsten zien: 1 C. Stam uit Vlissingen; 2 M. Vaickx uit Hulst. 3 T. de Dekker uit Zierikzee: 4 M. Pardon uit Hulst: 5 S. Mannaert uit Hulst; 6 A. de MooruitHulst. 7 M. van de Vijver uit Hulst; 8 A. Memminck uit Zie rikzee; 9 E Wesdorp uit Zierikzee; 10 J. Proost uit Goes; li C. de Klerk uit Goes en 12 R. van Dreven uit Zierikzee. In de finale voor hoogspringen plaa tsten zich: 1 T. van de Werf uit Zierikzee: 2 L van Vossen uit Zierikzee; 3 H. van Breda uit Zierikzee: 4 L. van de Heide uit Zierik zee; 5 P. Verstelle uit Goes en 6 K. Kris- telijk uit Zierikzee. In de finale voor ko gelstoten plaatsten zich: 1M. Speller uit Goes; 2 M. Pardon uit Hulst; 3 A. Bonte uit Hulst; 4 J. de Theijs uil Hulst: 5 N. Neeretad uit Hulst en M. Hart uit Zierik zee. In de finale voor 1500 meter lopen plaatsten zich: 1 A. Steijnsuit Hulst: 2 J. Inghels uit Hulst; 3 P. Verstelle uit Goes- 4 L van de Heijden uitZiertkzee: 5 S. Schelfhout uit Huls'. De uitslag van de estafette luidt: 1 Sïnt-Joseph Mavo uit Hulst; 2 Huishoudschool uit Zierik zee. Afdeling Jongens: In de finale van het 80 meter lopen plaatsten zich: 1 M. Nieu- wenhuizen uit Goes; 2 M. van de Belt uit Vlissingen: 3 G. Kool uit Hulst; 4 P. Loc- kefc-er uit Hulst; 5 F. Bruins uil Hulst; 6 J. Mathijse uit Goes. In de finale ver springen plaatsten zich: 1 M. Nieuwen- huizen uit Goes; 2 K. Goossen uit Goes: 3 E. van Cadzand uit Hulst: 4 M. Jonker uit Zierikzee: 5 H. van de Belt uit Vhs- singen; 6 P. Lockefeer uit Hulst: 7 E. Leidelmeyer uit Vlissingen: 8 K. Ler- nout uit Hulst: 9 L. Verschure uit Goes en 10 L. de Beleit uit Huis'.. In de finale hoogspringer, plaatsten zich: 1 K. de Munck uit Goes: 2 J. Jansen van Roos endaal uit Axel: 3 H. Gast uit Zierikzee; 4 J. Meeuwse uit Goes en 5 M. Bosch uit AxeL In de finale kogelstoten plaatsten zien: 1 R. de aruine uit Vlissingen; 2 G. Kool uit Hulst; 3 J. Jansen van Roosen daal uit Axel; 4 H. Bosch uit Axel; 5 G. Lemoui uit Hulst: 6 A. van de Heuvel uit Goes: 7 P. Bruine uil Hulst; 8 G. Nijsse uit Goes: 9 E. de Bruin uit Zierikzee; 10 F. Bonte uit Hulsi, In ce finale voor speerwerpen plaatsten zich: 2 G. Kool uit Huist: 2 M. Bosch uit Axel: 3 P. Brums uit Hulst; 4 P. Vuyck uit Goes; 5 E. Le-ijdelmeyer uit Vlissingen; 6 V. LeiJ- delmeyer uit Vlissingen. 7 G. Nijsse uit Goes; 7 P. Suy uitTemeuzen; 9 F. Bonte uit Hulst In de finale voor 1500 meter lopen plaatsten zich: 1 A. Bakker uit Hulst; 2 R. Lemhoui uit Hulst; 3 K. de Munck uit Goes: 4 P. SuiJ uit Terneuzen: 5 P. Vuyck uit Goes; 6 j. Meeuwse uit Goes: 7 R. de Bruir.e uit Vlissingen en 8 H. Blokpoel uit Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15