POST: „WE GAAN NAAR DE TOUR OM TE WINNEN" Rappe Maas won ronde Zuiddorpe Jukkema nog in de solo-zeilrace NEDERLANDS EUR0PE-KLAS ZEILKAMPIOENSCHAP OP VEERSE MEER 's-Gravenpolder huldigde Raas Thistle I Whisky „Als Zoetemelk de Tour kan winnen, kan Kuiper dat zeker" PZCA GEMAKKELIJKE ZEGE 0KKER BIJ DE START VAN WIMBLEDON 11. Van den Bunder voorgedragen voor Montreal i \j'Md -fi'jjdjïJjp rj Pak-slaag voor basketballers Wolsink won Eerste klassen zaterdagvoetbal SANDY MAYER VER ONDER ZIJN MOGELIJKHEDEN Jimmy Connors de favoriet DINSDAG 22 JUNI 1976 'ADVERTENTIE) SU Gebotteld in t hart j van schotland sport BREDA - „Als Zoetemelk de Tour kan winnen, kan Hennie Kui per dat zeker". Peter Post, ploegleider van deTIRaleigh-formatie is ervan overtuigd dat zijn kopman dit jaar de Tour de France moet kunnen winnen. „Wij geloven in Hennie Kuiper. Hij heeft een zwaar seizoen achter derug, maar hij moet zijn trui verdedi gen. Hennie moet bewijzen dat hij geen Ottenbros is. Bovendien moet hij de belangen van de ploeg verdedigen. Dat heeft hij in het verleden nog nooit gehad. Maar Kuiper kan dat gezien zijn leeftijd en zijn gezondheid aan. Het is gebleken dat hij nu, op het juiste moment, op z'n top is." derde keer was het wel raak en won ..Hel wordt een open T our", betoogde Post. „Merckx is er niet bij en in het verleden stemde iedereen zijn wed strijd op hem af. We starten met Kuiper als kopman en we gaan om te winnen." De ploeg voor de Tour is als volgt sa mengesteld: Hennie Kuiper (kopman). Gerben Karstens, Gerrie Knetemann, Bert Pronk. Jan Raas. Jan van Katwijk. Piet van Katwijk. José de Cauwer (Bel gië). Aad van den Hoek en Co Hoogen- doorn. De verkiezing van Hoogendoorn boven Cees van Dongen (die met name in het nationaal kampioenschap enorm sterk reed en zijn verdienste voor de Kuiper de Ronde van Zwitserland- Daar ploeg duidelijk maakte) is in overleg ge wordt wel eens minachtend op neerge keken. maar er zitten cols in die je zelfs in de Tour niet tegenkomt." nomen met de twee betrokken renner Van Dongen heeft een niet al te beste Ronde van Zwitserland achter de rug en Met die instelling begint TI Raleigh aan de Ronde van Frankrijk. „Wij zijn niet tevreden met een plaats bij de eer ste tien", merkte Post op en daarmee nagelde hij onmiddellijk de vroegere werkgever van Kuiper. Frisol, aan de schandpaal. Die formatie ging er im mers vorig jaar van uit dat een plaats bij de eerste tien in hetr klassement voldoende zou zijn om met tevreden heid op de Tour terug te kijken. De ploegleider van het door de Engelse firma gesponsorde team (voor het eerst sinds twintig jaar rydt er weer een En gelse sponsorploeg in de Tour) stoelt zijn mening op de uitstekende presta ties van Kuiper in het voorseizoen. „We hebben in het voorseizoen veel succes gehad, maar ook heel veel pech. Parijs - ZUIDDORPE - Honderd meter voor de finish van de zesde Boekweitrondc van Nice verloor Kuiper in de laatste etappe Zuiddorpe boog Michel Jacobs reeds het hoofd voorde rappe spurter Peer Maas. en in de Ronde van Spanje werd hij Met nog twee kilometer te rijden had de zeer sterke Limburger met een forse tweede omdat de halve ploeg last had pedaaltred hetzesman tellende kopgroepje uit elkaar gefietst, pakte vijftig meter van voedselvergiftiging. Maar toch op Peer Maas, die met de finish in zicht in de achtervolging ging op Miehei Jacobs, hebben we als ploeg gedomineerd in Honderd meter voor de finish kwam Maas aan het achterwiel van Jacobs, die Andalusië. Parijs - Nice en Spanje. De meteen ophield met keihard fietsen in de wetenschap dat zijn tweede plaats veilig was en dat hij Peer Maas in die laatste honderd meter niet zou kunnen houden. „Zolang Maas nog niet bij me was heb -re—a», ik gedacht te kunnen winnen", vertelde Michel Jacobs. „Toen hij eenmaal bij WÊÊi me was wist ik dat hij HENNIE KUIPER UTRECHT - De Koninklijke Neder landse wielrenunie heeft maandag de namen bekend gemaakt van de renners, die bij het Nederlands olympisch comité (NOC) ioorden voorgedragen om te worden afgevaardigd naar de olympi- sche spleen van Montreal. Het NOC zal erteen afscheiding kwam. Datgebeurde woensdag beslissen of de voordracht pas met nog zes ronden te rijden. Toen wordt overgenomen. Desportcommissie lukte het een zestal renners om uit de selecteerde, in overleg met de coaches, greep van de groep te komen. Die zes de volgende renners Wegploeg: Arie waren: Peer Maas en Hans Langerijs Hassink, Leo van Vliet, Toine van de van Soka. Jan Jonkers van Union- Bunder, Ad Tak, Adrie van Houwelin- Freetime, Michel Jacobs van Michelin, gen, Frits Pirard. Fons van Katwijk en Ton ter Hannsel van Amstel en Zeeuws Frits Schür. Baanploeg: Gerrit Möhl- kampioen Thijs Fase die als enige on- man, Peter Nieuwcnhuis, Gerrie Slot, gesponserde renner mee in de aanval Hennie Stamsnijder, Martin Rietveld, ging. Het zestal vond elkaar bijzonder Herman Ponsleen en Sjaak Pieters. goed. terwijl in de groep door de rest van daarna heb ik dan ook niet meer aange drongen". Dat Maas de rapste van het zes man tel lende kopgroepje zou zijn. was voor ie dereen wel een duidelijke zaak. maar dat met name Michel Jacobs zich niet zonder meer zou neerleggen bij deze si tuatie was al evenzeer te verklaren. Geen wonder dan ook dat de gerouti neerde Peer Maas na afloop vertelde dat hij er inderdaad op berekend was ge weest dat Michel Jacobs iets zou onder nemen. „Toen hij zijn demarrage plaats se. deed hij dat uit mijn wiel. hij pakte vijftig meter en ik heb geweldig moeten rijden om bij hem te komen. Een tijd lang bleef ik op een meter of tien han gen, maar toen ik eenmaal aan zijn wiel kwam was het gebeurd", zei Peer Maas. De winnaar van Zuiddorpe kwam na af loop handen tekort om alle bekers, te geltjes. vaantjes en bloemen in ont- vangst te nemen. De zesde Boekweitronde van Zuiddorpe is overigens toch een teleurstelling ge-' worden voor het talrijke publiek. On danks het geweldige deelnemersveld waarin vrijwel alle topamateurs uit Ne derland werd het een zeer eentonige wedstrijd Duidelijk was wel dat het parkoers on der de weersomstandigheden van maandag als zeer snel mag worden be stempeld en zeker niet als eén van de lastigste. Het geweldige deelnemers veld had minder dan twee uur nodig om de 90 km onder de wielen vandaan te fietsen en dat zegt voldoende. Die hoge snelheid maakte ontsnap pingspogingen al bij voorbaat onmoge lijk en wie daaraaan begon was duide lijk bezig aan een poging van zelf moord. Maar dat geweldige tempo had wel tot gevolg dat het lang heeft geduurd voor de Sokaploeg wal afstopwerk plaats vond. waardoor het zestal snel een voor sprong van een halve minuut kon ne men. Bart van Est van Jan van Erp pro beerde nog wat terug te doen maar werd al snel tot de orde geroepen. Het had wel tot gevolg dat de voorsprong van de zes leiders even terug liep naar iets meer dan twintig seconden Tevergeefs had het wielerpubliek al de hele koers uitgekeken naar Toine van den Bunder. De man uil IJzendijke liet zich in deze wedstrijd welgeteld één keer zien en dat was toen het peloton in tweeën dreigde te breken. Samen met Piet van Leeuwen reed hij toen het gat. dicht. Voor de rest ging ook hij schuil in het peloton, evenals Leo van Vliet trou wens Bij de junioren eindigde de wedstrijd net als vorig jaar in een Belgische over winning: Danny van Mosselvelde uit Zelzaete won de spurt van een dertigtal renners en volgde daarmee het voor beeld van Walter Schoonjans, nu een topamateur in België, die vorig jaar de wedstrijd won. Bij de nieuwelingen won J. Koppert. Amateurs: 1 Peer Maas. Hecrle. 90 km in 1.54.25:2 Michel Jacobs. Bingelrade. 3 Tori ter Harmsel. Lage Zwaluwe; 4 Thijs Fase Oud-Vossemeer: 5 Hans Langerijs. Blokker: 6 Jan Jonkers. Oud-Gastel: 7 op 28 seconden. Bert Scheu- neman: 3 op 35 seconde. Leo van Vliet Honse- lersdijk; 9 Fons van Katwijk Oploo: 10 Toine van den Bunder. IJzendijke: 11 Ad Prinsen, Raamsdonkveer: 12 Ben Huveneers. Amster dam: 13 Ad Tak. Oud Gastel: 14 Ad Versiijlen. St. WiUebrord, 15 Johnny Verbeke, IJzendij ke; 16 Peter van der Kruis. Helmond. 17 Ge rard van 't Geloof. Oudenbosch; 18 Jan van Tilborg. Bergen op Zoom. 19 Heddy Nicuw- dorp, Wemeldinge; 20 Plet van Leeuwen. Zoe- terwoude. was mcJ name de eerste dagen niet he lemaal in orde. ..Hij viel de eerste dagen vijf kilo af', vertelde Post. „en dat vond ik teveel." Hoogendoorn daarentegen reed uitstekend in Luxemburg en daar door ging de voorkeur naar hem uit. Verwachtingen Het nationale kampioenschap van Jan Raas legt toch enige druk op de schou ders van de23-jarige 's-Gravenpolderse professional. „De mensen verwachten nu natuurlijk wat van mij", merkte Raas op. „Ik moet dat in de eerste tien etappes doen, want daarna komen de bergen." In die eerste etappes zal Raas er mede voor moeten zorgen, dat Hen nie Kuiper nog goed geklasseerd is in het algemeen klassement., om daarna de bergen in te gaan. Raleigh heeft niets aan het toeval willen overlaten. Speciaal voor de Tour de France is een fiets ontwikkeld van su- perlicht materiaal. Alle renners reden daar al op tijdens het nationaal kam pioenschap en de resultaten maakten wel duidelijk dat ze op dit verderlichte materiaal goed uit de voeten kunnen. Mecanicien Jan le Grand: „De fietsen zijn gemaakt van een mengsel vasn mangaan en molydeen. De buizen zijn ontwikkeld door Gerald O'Donovan en voor het eerst gebruikt tijdens de re cordpoging van Schuiten in Montreal. Het materiaal is uiteraard iets sterker dan de baanfiets, omdat ermee op de weg gereden moet kunnen worden. Op een frame met vorken is het verschil in gewicht 400 gram. Het normale gewicht is 2300 gram." Hennie Kuiper, die het hele seizoen al op zo'n fiets rijdt: „Het isgeweldig, zo'n licht fietsje. Je moet maar eens meteen steen van een halve kilo in je zak een berg op fietsen. Dan merk je het ver schil wel." -/ oelowe e; oe*r ga HAMILTON - Met beide benen op de grond stond het Nederlands basketbal team weer aan de vooravond van het voor-olympisch toernooi in Hamilton. De Tsjechoslowaken gaven zondaga vond laat de Nederlandse selectie een afschuwelijk pak slaag in een train ingswedstrijd. Na vier perioden van vijftien minuten, ongeveer overeen komend met de speeltijd in echte wed strijden. bedroeg het verschil 37 pun ten, 78-115. En dat was, gezien het ge toonde spel, niets te veel. Nederland was in die enige oefenpartij voor de eerste krachtmeting, vandaag (dinsdag) tegen Mexico, veel minder gemotiveerd dan de Tsjechoslowaken. De tegenstanders speelden met volle dige overgave, alsof het toernooi ai was begonnen Nederland zette, betrekke lijk mat. vrij slordig, de reeks van train ingen van de laatste dagen voort. Neder- CARLSBAD - Gerrit Wolsink heeft in Carlsbad de grote prijs van dc Ver enigde Staten molocross 500 cc gewon- De 29-jarige tandarts werd in beide manches eerste en passeerde daarmee in het klassement na acht van de in to taal twaalf wedstrijden, die meetellen voor de wereldtitel, de Westduitser Al- dolf Weil. Wolsink heeft nog veertien punten achterstand op zijn teamgenoot en viervoudig wereldkampioen Roger de Coster iBel), die zondag beide keren moest opgeven In de tweede manche werd Pierre Karsmakers op een Honda tweede ach ter Wolsink. Er waren 34.000 toeschou wers. De uitslag is: Eerste manche: 1 Wolsink (Ned) Suzuki; 2 Noyce <GB) Maico op 45 sec: 3 Mosier (VSi Maico: 4 Slackable iVS) Suzuki: 5 SchmiU (Wdli Puch. Tweede manche: I Wolsink (Ned) Suzuki. 2 Karsmakers iNedi. Honda op 47 sec: 3 Lackey <VS) Husqvama. 4 Jonsson t Zwei Maico: 5 Croft iVSi Honda De stand In de strijd om de wereldtitel na acht wedstrijden ziet c-r als volgt uit: 1 De Coster (Bel) Suzuki. 154 punten 2 Wol sink (.Wed) Suzuki 140 punten: 3 Weil (Wdli Maico 116 punten: 4 Noyce (GB) Maico 73 punten: 5 Schmilz (Wdl) Pueh 74 punten ENSCHEDE - Volgeils de organisa tie van solo-zeilrace is hel thans dc grote vraag of Alain Colas, de man die met zijn reusachtige grote viermaster Mediterrannee als win naar van deze race is gedoodverfd, de eindstreep zal halen. Door stor machtige winden heeft Colas de laatste weck zoveel van zijn zeilen verspeeld dat de mogelijkheid groot is dat hij de race voortijdig zal op geven. Een andere spannende vraag is of de eerste deelnemer kans zal zien deze week In Amerika te finishen. Zoals gemeld, heeft Alain Colas er vier Jaar geleden 20 dagen over gedaan. Dat was dc snelste tijd ooit gemaakt. Co las zelf verklaarde evenwel voor deze race te verwachten de oversteek In ongeveer 17.5 dag te zullen kunnen maken. Als gevolg van het slechte weer gedu rende een groot deel van de reis mag evenwel worden aangenomen dat geen nieuwe records zullen worden gemaakt, zeker niet door Colas zelf. De twee andere kanshebbers om de snelste tijden te maken, waren de Fransman Terlain met Kriter III en iter III emd hipper veria- de Amerikaan Spirit of Americ Zoals gemeld, i vorige week doo ten omdat hei t Terlain Is overg sche sleper Bess Gerard DijkMrj. die bezig i"- met de terugreis naar Engeland, heeft als winnaar getipt de Fransman Erie Taberly met hel schip Pen Duick Six. Ook van Taberly iv de laatste weken niets vernomen. Van zijn po sitie Is niets hekend. Taberly is over igens de oude leermeester van Colas, die zijn grootste concurrent is. Ook van de paar Nederlanders die nu nog in de race zijn. onder wie Jukke ma. is al lange tijd geen bericht meer opgevangen. Voor hem geldt: geen bericht goed bericht, omdat ze geen zender aan boord hebben waarmee De race is nu 16 dagen oud. Finishen de eerste deelnemers misschien bin nen 20 dagen, de schippers van dc kleinere schepen zoals Jukkema doen er wellicht een keer zo lang over. Kraal naar telstar VELSEN - Telstar heeft Eddie Kraal aangetrokken. De 20-jange spits, die het afgelopen seizoen uitkwam voor Ajax. tekende een contract voor een jaar. Kraal, voor wie ook De Graafschap en Volendam in de markt waren. ZEEUWSE ATLETEN IN 25-KM-LOOP LISSE - De 25 km loop te Lisse is ge wonnen door Barry Kneppers van S.V. Noordkop uit Den Helder Hij had een ruime voorsprong op Honcoop uit Utrecht en diens clubgenoot Den Hol lander Kneppers legde dc 25 km af in 1.20.20 uur. hetgeen de vierde beste tijd was op dit parkoers. Willem Roose van AV'56 werd 46ste in 1.34.42 uur en eindigde daarmee ruim 2 minuten voor Jan Roose. die een tijd van 1.36.52 het afdrukken en daarmee beslag legde op de 56ste plaats. Aan deze wedstrijd namen ongeveer 150 at leten deel. DEN" HAAG - De indeling van de eerste klassen van het zaterdagvoetbal voor 1976-1977 is: Eerste klasse A: CSVD (Delft). DOVO (Veenendaali. Excelsior Maassluis, Hui zen. Kozakken Boys (Werkendam), Noord wijk. NSW (Numansdorp). Quick Boys (Katwijk). RCL (Leiderdorp). RVVH (Ridderkerk), SHO (Oud- Beijerland). Spakenbureg. Zwaluwen iVlaardingeni en Zwar'. Wit'28 (Rotter dam). Eerste klasse B: ACV iAsseni, Bcnne- kom. Deto iVriezenveem. Go Ahead Kampen. Harkema.se Boys 'Harkcma Opeinde). Heerjansdarn. Marken. Nun- speet. OwiosiOldenbroek). Spljkenisse. WOG (Harderwijk). WHC <Wez/-pi. Us- selmeervogels (Spakenburg) '-n De Zwervers (Rotterdams 'Van o e speciale verslaggever) land speelde. Tsjechoslowakije vocht WIMBLEDON - Toen na vijf kwartier alsof de afwezigheid bij de laatste toer- de cijfers 6-3.6-2 en 6-4 op het elektro nooien waar Nederland zeer redelijke nische scorebord van het centrecourt resultaten had behaald, in één uur oplichtten, kon Tom Okker terugzien moest worden goed gemaakt. De Tsje- op een van de gemakkelijkste eerste chen schuwden bij vlagen de forse aan- ronden die hij ooit op Wimbledon heeft pak niet. zij gaven dë sparringpartner gespeeld. De 24-jarige Amerikaan gretig een flink pak slaag. Sandy Mayer leek al verslagen nog voordal hij de haan betrad- Hij hJeef ver onder de mogelijkheden die hij in voorgaande jaren zo duidelijk op Wim bledon heeft geëtaleerd. De wisselvalligheid van Mayer was al eerder gebleken toen hij het ene jaar Nastase uitschakelde en het daaropvol gende jaar zelf door Rolf Thung werd gewipt. Vorig jaar kon Vllas hem slechts met veel moeite de weg naar de kwartfi nales blokkeren. In mentaal opzicht bleek Mayer giste ren opnieuw een labiele speler. Okken „Ik heb niet veel tegen hem gespeeld, behalve in de Amerikaanse stedencom- petitie, en toen won ik meestal van 's-GRAVENPOLDER-Nederlands kampioen Jan Raas uit 's-Gravenpolder is gisteravond in zijn woonplaats uiterst uitbundige wijze gehuldigd. Het wielercomilc Luctor et Emerrgo is maandag de hele dag in touw ge weest om de nieuwe profkampioen op passende wijze in het zonnetje te zetten. Omstreeks kwart voor acht-Raas was net terug van de voorstelling van de Tour de Francc-equipe-werden de nieuwe kampioen en zijn vrouw Anja in de Iepestraat waar zich ruim honderd belangstellenden hadden verzameld afgehaald door de harmonie Prinses Juliana uit Baarland. In een open auto maakten Jan en Anja Raas vervolgens een rit naar het dorpshuis. Daar verwelkomde de voorzitter van het wielercomitë, Jaap Vis, de kam pioen, die vervolgens nog wat nader inging op zijn kampioensrace. Burge meester G. H, E. M. van Waes van Borsele feliciteerde Jan Raas daarna met de behaalde titel, Hij wees de Nederlandse profkampioen op de verplichting die beroepssporters hebben ten opzichte van het publiek en memoreerde in dat verband de voetbalwedstrijd Nederland-Tsjechoslowakije. „Je krijgt een ka ter van mensen die goed kunnen voetballen, maar de draak steken met het publiek. Jij hebt zo'n instelling nieten ik hoop ook dat je je goede mentaliteit zult houden". Namens het gemeentebestuur bood hij Raas de zilveren leg penning van de gemeente Borsele aan. „Een gouden kan ik je nog niet geven, want we hebben daar normen voor. Wie een prestatie op provinciaal niveau levert krijgt een bronzen legpenning, voor een nationale prestatie wordt de zilveren legpenning gegeven en daarna komt goud." Twee jaar geleden kreeg Raas de zilveren legpenning ook al. toen hij amateurkampioen werd. De heer Van Waes sprak de hoop uit ooit de gouden penning nog eens te kunnen uitreiken. Voorts werd nog het woord gevoerd door Piet Scheers van van de wielerver eniging Middelkamp en internationaal jurylid Wim Jeremiasse. „Ik heb in het verleden wel eens gedacht: die Raas rijdt alleen op het wiel van een ander. Ik wil hier nu eerlijk bekennen dat ik me daar sterk in heb vergist." VEERE - Dirk Groenhart uit Wormer' heeft op het nippertje Hans Loermans ukt Doorwerth, verslagen in de strijd om het Nederlandse zeilkampioen- schap in de .Europe-klasse op liet Vcerse Meer. De tot zondagmiddag re gerende kampioen Loermans wist Groenhart, die in het eerste weekend vorige week een voorsprong op bouwde, in de laatste wedstrijden nog dicht te benaderen. De allerlaatste race moest de uiteindelijke beslissing brengen. Dat gebeurde zondagmorgen bij een harde wind met regen, die van de wedstrijd een slagveld maakte. Alleen de sterksten waagden deze strijd tegen de elementen: van de ruim veertig deelnemers kwamen er voor die laatste race maar een tiental op het water. Groenhart moest de strijd opgeven toen hij na een drietal golven zijn boot veranderd zag in een soort onderzeeër. Als Loermans eerste of tweede was ge worden zou deze alsnog de titel hebben kunnen grijpen. Dat lukte de zeiler uit Doorwerth echter niet: hij werd vierde en moest in het eindklassement met de tweede plaats genoegen nemen. Groen hart zelf zei dat hij zijn titel mede te danken had aan het goede varen van de Beig Joel Roland, die de laatste wedstrijden won en daardoor Loer mans met punten opzadelde. Groen hart had. na aftrek van de opgegeven wedstrijd 17.4 punten verzameld. (1- 2-2-3-31. Loermans had er 21 na aftrek van een vorige week gezeilde zevende plaats (5-1-1-2-4). Roland haalde flink op in het tweede weekend en eindigde als derde (5-6-11-1-1) met 38.7 punten, een duidelijke achterstand op de twee koplopers. Hoewel hij wel kans zag za terdagmiddag een straatlengte voor sprong op te bouwen. Hij pas seerde daarmee wel zijn landgenoten Mahaut en Sloetmaekers die vier en vijf werden. Vooral Sloetmakers werd door pech achtervolgd, twee opgege ven wedstrijden kostten hem zijn tweede plaats na het eerste weekend. Rob Klaassen die zich meermalen in het groepje van Groenhart en Loer mans wist te werken werd zesde. De zevende plaats was voor de Veerenaar Kees Beije. die tijdens net tweede weekend kampte met een armblessure. die hem de week daarvoor ook al achte ruit had geworpen. Een tiende en een elfde plaats deden hem twijfelen aan eigen kunnen. „Aan de spullen ligt het niet. dat is wel goed. Ik kan zeker niet meer zeilen", liet hij zaterdag na de wedstrijden weten. In de stormwedstrijd van zondagmorgen kwam hij niet aan de start, met een arm 'op halve krach te' zou dat trou wens zinloos zijn geweest. Niettemin heeft hij zich dit jaar wederom in de se lectie voor de wereldkampioenschap pen (in Zweden) gezeild. Na afloop van de prijsuitreiking werd bekend dat hij na Groenhart en Loermans als derde staat genoteerd. Als vierde man gaat Jan Willem van der Meer mee. die bij de Nederlandse kampioenschappen negende werd. net achter Baerends. die hem 1.7 punten voorbleef. De Goesenaar Jan ten Klooster, vorige week nog tiende, zakte in het eindklas sement naar de twintigste plaats. Za terdagmorgen moest hij opgeven na dat bij een aanvaring zijn zeil scheurde en het reservezeil dat hij zaterdaemïd- dag gebruikte bleek niet bij de mast te passen met als gevolg een zestiende plaats. Zondag hield hij het verder voor gezien. hem". Dat leek Mayer nog steeds niet vergeten te zijn. want hij bewoog zich verkrampt en zonder enig zelfvertrou wen over de baan. Slechts tot halver wege de eerste se', ondervond Okker enige tegenstand van betekenis. Daarna was het snel gebeurd met de Amerikaan, die eistermiddag alleen over een redelijke service beschikte In de tweede set passeerde Okker al tn de derde game een beslissende service- break. en in de laatste set wachtte Ok ker geduldig op zijn kans, die bij 4-4 rea liteit werd toen Mayer een dubbele fout sloeg. Hoewel na zo'n tam partijtje ver strekkende conclusies riskant zijn. wekte Okker de indruk dat hij evenals vorig jaar in een redelijke vorm steekt. Okker „Dat gevoel heb ik zelf ook. De aanpassing aan gras is voor mij niet zo moeilijk, omdat we In de Amerikaanse stedencompetitie op snelle tapijten spe len". In die stedencompetitie waren Okkers resultaten de laatste weken overigens niet denderend. „Ik schat mijn score op fifty-fïfty, maar dat is mede veroor zaakt door een rugblessure waarmee ik bijna drie weken heb gespeeld. In die periode heb ik geen partij gewonnen. Ik moest wel blijven doorspelen met de Golden-Gater uit San Fransisco. omdat ook Jeff Borowiak geblesseerd was. De pijn is verdwenen nadat ik wat pillen had genomen. Momenteel heb ik er geen last van". De komende ronden ziet Okker wel met enig optimisme tegemoet, al zal hij nooit het type sportman worden dat blaakt van zelfvertrouwen. Spelers als Amaja - zijn volgende tegenstander Pattison of Den t hoeven voor hem geen onoverkomelijk obstakel te vormen. Datzelfde geldt zelf.s voor de Italjaanse sterspeler Adriano Panatta, die op gras nog nooit een geweldenaar is gebleken. Wegens een omzetting in hetschema zal Okker in de achtste finale op deze Pa natta stuiten in plaats van op de gevaar lijker Ramirez Ook voor Okker blijft Jimmy Connors overigens de grote favoriet van dit Wimbledon. „Vorig jaar heeft Connors ae boel een beetje onderschat Dat zal hem nu beslist niet meer overkomen. Nastase is momenteel weliswaar erg goed in vorm, maar er zijn veel mensen die het hem op gras lastig kunnen ma ken". De belangrijkste uitslagen van de maandagln het tennistoernooi In Wimbledon gespeelde parUjen zijn: Herenenkelspel eerste ronde: Pasarell 'VS) - Kamlwazumi (Jap) 6-3. 6-1 en 6-3; MetreveU •ftusi - G. Mayer er. .vU ï:.i- Ar:-. - P.-..I- lips Moore 'Ausi 6-3. 6-! en 6-4: Ashe >V8» - Taygan (VS; 7-5, 6-4 er. 7-5. V. Amritraj - Ir.df - Jauffre: (Fr» 9-8.6-3en 6-4: Stockton (VS - W. Lloyd (Au£i 6-3. 6-4 en 6-3: Krulevitz 'VS) - DowdesweQ (Rod. 3-6.6-2 6-2en 8-6. Kakulia Rus- Taroczy Hom 6-1. 9-8 en 6-2; Tom Ok ker (Ned) - Sandy Mayer 'TSi 6-3, 6-2 en 6-4; John Newcombe iAuk - - Chico Hagey (VS) 8-9. 9-3, 6-4 en 6-1: Adriano Panatta Hti - Jorge Andrew (Ven) 4-6.6-4. 7-5 en 6-4: Robert Lutz (VSi - Jeff Borowiak (VS) 4-6. 6-4. 6-4 en 6-4; Sashi Menon ilndi - Roger Taylor (G-B) 5-7. 6-2. 9-8.2-6 en 10-8: Jimmy Connors 'VS) An tonio Zugarelli 'It) 6-1.6-3en6-2; CoUn Dibley (Aus) - Paul Kronk 'Ausi 6-2.6-3 en 6-2: BJOm Borg (Zwei - David Lloyd (G-B>r>2 6-2 en 6-1; Nastase 'Roe- - Nik: Spear Joei 6-2.6-3 en 6-2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11