Zwemmanifestatie van Vlissingse Stavermanbrigade: bijzonder nat IPZC/p Hoge verwachtingen 'bejaardencircuit' Jubilerende Oranjevereniging in s-Heer Arendskerke vierde feest Wijziging structuur avond-meao Vlissingen agenda VETERANEN IN K0UDEKERKE VOETBALDEN provincie UIT EERSTE JAAR VERSTA G BLIJKT: KINDERKERMIS, ZESKAMP EN JUBILEUMBAL VHEER ARENDSKERKE - Met veel festiviteiten heeft de oranjevereniging 's-Heer Arendskerke zaterdag het 40- jarig jubileum gevierd. Ondanks het slechte weer trokken de activiteiten op het terrein aan de Walstraat veel toeschouwers. 's-Morgens amuseerden ongeveer tweehonderd kinderen uit 's-Heer Arendskerke en omliggende dorpen zich op de kabelbaan, bij de schiettent en de beallengooitent en met ponyrij den. Tevens was er een kinderkennis, verzorgd door de padvinders uit Hein- kenszand. Twee waarzegsters kregen een hele rij kinderen op consult. Onder voortdurende regen werd 's- middags de zeskamp afgewerkt. Veel toeschouwers trotseerden de neerslag om de vijf ploegen, samengesteld uit leden van verschillende buurtvereni gingen, aan het werk te zien. Het team van de Landweg toonde zich het sterkst bij de verschillende wedstrij donderdelen: kruiwagenrace, een race op speciale fietsen, een skiloop, een zeep- en hindernisbaan en een water bassin. De lampionoptocht voor de kinderen kon wegens het slechte weer niet doorgaan. 's-Avonds was er in het Arendshuis een druk bezocht bal. Ruim tweehonderd feestvierders dansten op de muziek van het trio 'Deltasucces' van Cees Hoogesteger. Foto: Beeld van de feestelijkheden, za-, lerdag in 's-Heer Arendskerke. Geslaagde rommelmarkt Amnesty International GOES - De eerste rommelmarkt van dc afdeling Goes van Amnesty Inter national is een succes geworden. Za terdag werd aan het kraam op de Grote Markt in Goes en bedrag van ruim duizend gulden ontvangen en daar waren de organisatoren heel te vreden over. De verwachting is dan ook dat een dergelijke rommelmarkt nog wel eens herhaald zal worden. Opiet van de rommelmarkt was het verkrijgen van geld, teneinde aan de aoliviteiten van Amnestv Internatio nal meer bekendheid te kunnen geven. Van het geld wil de afdeling Goes on der andere een stand tijdens de Goese braderie in richten, een huis-aan- bais-folder verspreiden en adverten ties plaatsen. Ook wordt het adoptic- serk politieke gevangenen ermee ge steund. Tijdens de rommelmarkt ont- ring Amnesty International ook van verschillende bezoekers aan de stand jften ter ondersteuning van het werk. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden. 16-17 uur: uitzending Nomen Nescio MIDDELBURG - Xenakis Festival, Vleeshai, 14 en 20.30 uur film 'Elektra'; Gasthuis. 20-21.15 uur: uitzending Ra- wa; Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. VLISSINGEN - Bethesda/St.Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: De non en haar duivel, 14 jr: Luxor. 20 uur: De premiejager, 14 jr. GOES - Grandtheater. 20 uur: Pikante avonturen van de wilde boerendoch ters. 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 2.30 uur: Bedfeest, 18 jr; 20 uur: Muite rij op de Bounty. 14 jr; 20.30 uur: Em- manuelle II, 18 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: The gol den voyage of Sinbad. alle leeftijden. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Storm over Marokko. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The man from Hong-Kong. 18 jr. Tentoonstellingen BURGH - Lagere School. Kerkstraat. 10-12 en 14-17 uur: expositie mevrouw 1. M. de Ruiter-Kloet. GOES - Lunchcafé Stadhuis: foto's en gedichten Leendert Beye. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel van St. Maar ten, 10-12 en 15-20 uur: tekeningen en keramiek van Jackie Bongers en Ada Simonse. MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10-17 uur: Verdronken land: Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland: Galerie Contrast. 10.30-17 uur: kera miek van Marja Hooft op 16e. 17e en 18e eeuwse meubelen: Midgard. Dam 7. 15-17.30 uur. Suriname-expositie Kuiperspoort, 10-17 uur: hedendaagse Surinaamse kunstenaars. TERNEUZEN - Stadhuis: Kleurvel- den. OUWERKERK - 'De Vier bannen', 11- 19 uur: Het geheimzinnige leven op duistere diepten. VEERE - Grote Kerk: Delta Cultureel. UZENDIJKE - Streekmuseum West- Zeeuws-Vlaanderen. Markt, geopend van 10-17 uur. ZIERIKZEE - Gemeente museum: Te rugblik op een beleg 1575-1576. Hulpcentrums KOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Ter mazen, telefoon 01150-4444. JHOLEN en SINT-PHILIPSLAND - Telefoon 0011. Meer parkeerruimte in Krabbendijke KRUININGEN - Het gemeentebestuur van Reimerswaal wil de parkeergele genheid aan de Dorpsstraat te Krab bendijke (nabij de gereformeerde kerk) uitbreiden met 10 parkeerplaat sen tot 22. In de praktijk blijkt vol gens burgemeester en wethouders dat aan een grotere parkeergelegenheid behoefte bestaat, terwijl er dan tege lijk in een groter gedeelte van de Dorpsstraat een parkeerverbod kan worden ingesteld. De kosten van uit breiding vanhet parkeerterrein wor den geraamd op 48000. De gemeente raad van Reimerswaal beslist in de vergadering van dinsdag 29 juni 1976 (aanvang 19.30 uur, in het gemeente huis te Yerseke) over het voorstel. Op de agenda voor deze raadsverga dering staat ook een voorstel om geld beschikbaar te stellen (totaal 38000) voor het opknappen van de verwaar loosde brand- en siervijver aan de Mo lenlaan te Yerseke. Het ligt in de be doeling om het wateroppervlak te ver groten. enkele bomen te planten, een fraai houten hekwerk aan te brengen en een voederplaats te maken, die voor kinderen beveiligd wordt. Voor het uitvoeren van een beplantingsplan op het binnenterrein van de nieuwe be jaardenwoningen aan de Schoolstraat-Kerklaan te Hansweer. wordt aan de raad 40000 gevraagd. Naast het aanbrengen van beplanting en een volière worden trottoirs verlegd en aangelegd. Omdat de gemeente uit de opbrengst van de indertijd ver kochte bouwgrond aan de woning bouwvereniging nog een potje van 46.000 'overi heeft, zal het geld voor het beplantingsplan - als de raad ermee in stemt - hieruit gehaald worden. De uit voering van het bestemmignsplan 'be bouwde kom Yerseke, deel Haven en Scheldestraat' wordt volgens het col lege van b en w vertraagd. Alle eigen dommen in dit deelplan op één na kon ■de gemeente tot nu toe aankopen. Die ene. is de oorzaak van de vertra ging, waardoor ook het bouwen van be jaardenwoningen en eengezinshuizen aan de Haven- en Scheldestraat niet van degrond kan komen. De eigenaar van de grond moet opstallen, waarmee de gemeente het nog niet eens kan worden, stelt naar de mening van b en w te oge eisen. Aan de gemeenteraad wordt daarom voorgesteld om een ontei- geningsplan te beginnen. Geslaagden Chr. Scholengemeenschap MIDDELBURG - In de lijst van ge slaagden aan de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren te Middel burg in de PZC van zaterdag zijn en kele namen weggevallen. Voor het examen Atheneum-A slaagden ook Francien de Dreu te Middelburg en Willemien Verhey te VTissingen en voor het examen Atheneum-B slaagde Wim Sanderse te Serooskerke. Uit het zakenleven HOTEL DE KROON HEROPEND W1SSENKERKE - 'Hotel Dc Kroon' in de Voorstraat te Wissenkerke is dezer dagen na een ingrijpende verbouwing heropend. Tal van particulieren en afgevaardig den van diverse dorpsverenigingen wa ren op de receptie aanwezig. Velen hadden ook een bloemetje meege bracht. De verbouwing is in vrij korte tijd gerealiseerd. Een deel van het pand is als friture-zaak ingericht. Het hotel-restaurant is tevens geschikt voor het houden van bijeenkomsten. Geslaagden aan de 'Groene school' KAPELLE - Aan de 'Groene school' te Ka- pelle slaagden de volgende kandidaten voor het examen leerlingenstelsel akkerbouw; Pleter Bal, Wilhelminadorp: Paul de Boën- ne, Grauw, Leen Boot, Kerkwerve, Terry Bours, Ouwerkerk. Ko v. d. Bosse, Kerkwer ve; Harold Comelissens, Boschkapelle (H.r. Reinier Goud, Waarde; Sjaak Hommel. Oud-Vossemeer; Chris Klaasse. Amemui- den, Marius Kloet. Lewedorp, Piet Kooman. Zierikzee. Piet Lampert, Biggekerke; André Maijaars, Domburg; Leo Markusse. 's- Heer-Abtskerke, Nico Mesu. Vrouwenpolder: Jos Sameel, Sas van Gent; Ad Sinke. Krab bendijke: Martien Steün, 's-Gravenpolder: René Termote. Biervliet, Rinus Verhulst. Krabbendijke; Wim Wattel. Middelburg: Piet van Wingen, Baarland; Sjaak Baelde, Werkendam; Peter den Boer, Zierikzee, Jan Bol, Werkendam; Petrus van Meel. Werken dam; Emanuël Menu. Ossenisse; Johan van Oosten, Wemeldinge; Jos Schelling, Mijns- heerenland. ORGANISATOREN TELEURGESTELD OVER GERINGE BELANGSTELLING VLISSINGEN - De 24 uurs- zwemmanifestatic van de Vlissingse dr. A. Stavermanbrigaile is voor een groot deel letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Wat zaterdag een zonnig gebeuren met veel publiek had moeten worden werd - door tegen werking van het weer - een druilerig geheel. ZF-76, in en rondom het Sport- fondsenbad te Vlissingen, bood daar door rrn trieste aanblik: slap naar be neden hangende vlaggen, paraplu's, slechts een handjevol publiek in natte regenkleding en lange gezichten van de organisatoren: alleen de zwemmers hadden er kennelijk plezier In. Het slechte weer van zaterdag - op welke dag het grootste gedeelte van het uitvoerig opgezette programma moest worden afgewerkt - heeft on getwijfeld parten gespeeld in de pu blieke belangstelling. Bij mooi weer had er volgens de organisatoren toch zeker een bezoekersaantal van tussen de 2 a 3000 ingezeten, nu werd het bij elaakr ongeveer duizend man, inclusief zwemmers, medewerkers en overige betrokkenen. Toch werden niet alleen de puur slechte weersomstandigheden door de organisatoren als de boosdoener aan gewezen. „Het is een volslagenvolsla gen raadsel - dat geringe publiek", zei voorzitter Th. A. Toorenburgh 's mid dags tegen het einde van de manifesta tie desgevraagd. ..Misschien dat de Braderie in Middelburg roet in het eten heeft gestrooid. Toch zijn we bijzonder teleurgesteld. Ondanks de publiciteit en ondanks de aanvankelijk gunstige reacties is het Vlissingse publiek niet gekomen. In Vlissingen schreeuwt men altijd dat er niets te beleven valt. Nu is er iets en er komt zowat niemand. Dat ligt gewoon aan Vlissingen zelf." De organisatie wilde ondanks het mi serabele verloop toch ook de zonnoïge zijde van het 'zwemfestijn' niet ver bloemen. „We hebben het publiek wil len laten zien dat er nog altijd vrijwilli gers zijn die er een jaar voor over heb ben om iets op touw te zetten. De reac- KOL'DEKERKK - Omdat zaterdac- middag de nieuwe sportaccommodatie in Koudckcrkc geopend zou worden werd vrijdagavond een begin gemaakt met de festiviteiten. De veteranen van de Koudekcrkse vereniging VCK kwamen daartoe om zes uur samen en om zeven uur werd (nog op het oude veld) een ludieke wedstrijd gespeeld tussen een VCK-elflal uit 1950 en een uit 1960. De happening eindigde na 2 x 15 minu ten in 0-0 en op verzoek van de spelers ingelaste verlenging van tweemaal 5 mmute-n bracht evenmin een beslis sing. Strafschoppen dus De 54-jarige Bram Leijnse kreeg nog een open doekje van hel talrijke publiek bij de- derde beslissende strafschop van Jan van Sluijs. Mot een snelle reactie dook hij de penalty uit de hoek. waardoor de stand op 0-0 bleef steken. Ondanks de hoge leeftijd van enkele spelers <in het elftal van '50 speelden mannen als Frans Huvers 60. Sjaak Huvers 61 r-n de uit Zuid Afrika overgekomen Cas Wielemaker zelfs 641 was de wedstrijd allesziens het aankijken waard. Wedvlucht VLISSINGEN - De postduivc-nhouder- svereniging 'De Scheldevliegers' uit Vlissingen deed op 12 juni mee aan een vlucht vanuit Orleans. De uitslag was als volgt: 1 J. Wolvers, 2 W. Daane en Zoon, 3 M. J, Boogaart, 4 J, K. Domis- se, 5 W. Daane jr. 6 M. Ouderdijk, 7 P. J. Alebregtse, 8 C. L. Berting, 9 E J. H. Graafhuis, 10 K. A. Pleyte. NCVB maakte reisje KOUDEKERKE - De NCVB afdelin gen Koudekerke en Souburg hebben een dagreisje gemaakt naar het Bijbels openluchtmuseum 'Heilig land stich ting" te Nijmegen Daarna ging de reis naar een oud-Hollandse tingieterij te Leerdam waar de directie hen een uit eenzetting gaf over het ontstaan van tin gietwerk. De gezamenlijke maaltijd werd in Rhenen genuttigd. Met ingang van cursusjaar 1976-1977 VLISSINGEN' - Met ingang van het cursusjaar 1976/77 wordt de opzet van de avondmeao Vlissingen grondig veranderd. Men kan nog op de oude manier examen doen in zes vakken te gelijk, maar men kan ook een meao- diploma 'verzamelen' in zoveel tijd als men wenst. Aanvankelijk zouden de deelcertificaten een geldigheidsduur hebben van driejaar. Die blijven nu onbeperkt geldig. Hetzelfde is gebleven dat. voor een vol- ties van de mensen die hier geweest zijn waren laaiend enthousiast. Dat geeft moed om door te gaan. Dat zijn we bepaald van plan Dat staat als een paal boven water en boven in die paal waait onze vlag." De heer Toorenburgh kon fnog) niet meedelen of er in de na bije toekomst weer een dergelijke ma nifestatie van de dr A. Stavermanbri- gade valt te verwachten. „Als te zijner tijd de zin er is zat er ze ker weer iets worden georganiseerd", zei hij. In ieder geval was de organisa tie tevreden over deze opzet van het programma. We zijn enthousiast om dat we het geklaard hebben zei de een. ..zulke evenementen zijn erg goed voor de vereniging zulke evenementen zijn erg goed voor de vereniging. We zijn één grote familie geblekenant woordde de ander. Hiaat Over het geheel genomen is het ZF- 76-programma vlekkeloos verlopen. Behoudens een klein hiaat, want op het laatste moment liet de duiksport- vereniging Torane het afweten. Die leegte in het programma werd vrijda- Kampioenschappen van Zeeland voor jonge politiehonden CL INGE - Dc politiehondenvereni ging 'Saeftlnge' uit Clinge hield op het terrein aan de Bisschnppcndreef te Clinge het kampioenschap van /.ei land voor jonge honden. Aan dit kam pioenschap namen negen combinaties leden van de KNPV (Koninklijke Ne derlandse Politiehonden Vereniging) afdeling Zeeland deel. De Mechclse herdershond Astor van Th. van Troost uit Clinge werd kampioen van Zee land. De keurmeesters waren C. Minderhout uit Domburg en H Sweeres uit Breda Als pakwerker fungeerde John Chnv '.•anen uit Bosschenhoofd. W van d> Veecken ujc Clinge trad als terreinle:- der op. Voor deze wedstrijd bestond een grot' publieke belangstelling De uitslag luidt: 1 Th van Troost 103.5 pnt; 2 F. Erentreich 102.5 pnt: 3 Her mans 98.5 pnt: 4 Souterwlj 98.5 pnt. 5 R Pardon 96.5 pnt, 6 P Ferket 92.5 pnt; 7 L. Hengstdijk 90,5 pnt: 8 P. Babij 77 pnt en 9 C. Bruyncs 67 pnt. Twee auto's bij aanrijding zwaar beschadigd KLOOSTERZANDE - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn bij een aan rijding in de Hyacintstraat te Kloo.s- terzande twee auto's zwaar bescha digd. w. A. A. uit Kloosterzande reed door onbekende oorzaak met zijn auto op de in de Hyacintstraal geparkeerde wa gen van J T. B. uit Kloosterzande. KPJ-Koewachl hield balavond KOEWACHT - ZaUrtag vienle de KPJ. afdeling Koewacht, het 50-jang jubileum met een bal. Het feest in de nieuwe hangar van de firma Baert te Koewacht werd druk bezocht. Voor het muzikaal gedeelte zorgde het orkest 'De Benjamins' uit Sluiskil. ledig meao-diploma examen wordt ge daan in zes vakken, waaronder Neder lands. tenminste één moderne taal en één economisch vak. Voor de overige drie vakken is vrije keuze mogelijk. Verder is bepaald dat er éénjarige op leidingen tot examenniveau mogen worden gegeven. Voor alle vakken is dit in de praktijk niet haalbaar. Vooral voor machineschrijven en stenografie zal een éénjarige opleiding aantrekke lijk zijn. ook als begin van een volledig meao-diploma. Bij voldoende belangstelling zullen ook verkorte cursussen mogelijk wor den voor Nederlands, Engels. Duits (handelscorrespondentie), bedrijfsad ministratie en bedrijfseconomie. gavond opgevuld door een verlengd optreden van het Schelde Loodsen Koor en een 'voorproefje' van de Vlis singse The Laurel Canyon Band. Hoewel het vrijdagavond niet regende genoten deze programmatrekkers ook niet die belangstelling die men er van had verwacht. De op het terrein aan wezige informatiestands, die later nog werden verzet vanwege de harde wind, stonden er ook maar triest en verlaten bij. Nadat vrijdagavond de verschei dene optredens achter de rug waren bleef alleen ong het zwemmen over: de 12 en 24-uurs marathon. De sfeer in die nachtelijke uren was - volgens de or ganisatoren - overigens uitstekdnd te noemen. Zaterdag stond nog meer dan vrijda gavond in het teken van optredens van Accordeola met showgirls, prestatie tochten (waarvan er meer dan aanvan kelijk gepland in het programma wer den ingelast), demonstraties vn Duik team Zeeland, schoonspringen en kunstzwemmen, alsmede waterpolo, terwijl de komische springgroep Icarus voor de vrolijke noot zorgde. De 24-uurs race, waarvoor vrijdaga- UITBREIDING NOODZAKELIJK MIDDELBURG - In d<* regio Walche ren bestaan hoge verwachtingen over dc resultaten van het gesloten bejaar dencircuit. Dit blijkt uit liet eerste jaarverslag (over 1975) van de 'Stich ting gesloten circuit welzijnswerk voor bejaarden Walcheren'. Deze in stelling is eind 1974 als experiment van start gegaan. Het gesloten bejaardencircuit is erop gericht op de verschillende voorzienin gen en activiteiten die op maatschap pelijk en medisch terrein voor bejaar den worden ondernomen, te coördine ren en te adviseren over hulpverlening en opname van bejaarden fn bejaar dentehuizen en verpleeghuizen. Voorzitter C. G boender noemt in het jaarverslag als belangrijkste doelstel ling 'te streven naar het ideaal dat ie dere bejaarde die verzorging krijgt, die gewenst of noodzakelijk is. Dit kan be tekenen: hulp van het open bejaar- denwerk of opname in een verzorgings tehuis of verpleeginrichting'. Hij benadrukt dat het hiervoor nood zakelijk is de zogenaamde doorstro ming van de grond komt en goed gaat functioneren. Hierdoor hoopt men ook meer inzicht te krijgen in de knelpun ten „Zijn er bijvoorbeeld inderdaad te weinig bedden en dit vooral bij de ver pleeghuizen? Wellicht kan ook een antwoord gegeven worden op een vraag of een zogenaamde opvangcen trum" enig soulaas kan bieden aldus de heer Boender. Sporten plezierdag voor de jeugd N7EUWERKERK - In Nieuwerkerk werd zaterdag de jaarlijkse sport- en plezierdag voor de jeugd gehouden, uitgaande van de Verenigingsraad te Nieuwerkerk. Om half tien werd reeds begonnen met een zestal kinderspelen op hel sportveld, zoals hardlopen, hoogspringen, verspringen, balgooien, enzovoorts. Ook in het zwembad 'Dol-fljn' kon men zijn behendigheid tonen. Alle bezitiers van net A-diploma mochten meedoen aan de opdracht 'zwemmend de wereld rond'. De beoordeling van de resulta ten kostte een hoop werk. maar dank zij veel vrijwilligers kwam de uitslag toch op tijd gereed. Er namen in totaal 175 kinderen aan de sport- en plezier dag deeL Op grond van de bereikte re sultaten kreeg elk kind een diploma en een vaantje. Zo werden er 10 A-diploma's. 41 B-diploma's. 31 C-riiploma's, 39 D-diploma's en 4 E-diploma's uitgereikt. Na afloop kon den de kinderen op het sportveld gra tis pannekoeken eten. Vervolgens trad in 'Ons Dorpshuis', ook weer gratis, voor de lande ren het gezelschap van Ali Ben Lux op De dag werd besloten met een rondgang door het dorp van de muziekvereniging 'Concordia' met drumband en majoret- ten uitTholen. vond het startschot werd gegeven, ein dige zaterdagavond om precies 8 uur. Door de negen zwemmers was toen een afstand afgelegd van 65.5 kilometer. Reserve Irma Wonöergem moest na 21 uur invallen voor Freddy van Meel. die onlangs een meniscusoperatie heeft ondergaan. De 12-uurs marathon (die startte om 21.30 uur vrijdagavond) verliep even eens goed. De uitslagen hiervan zijn achtereenvolgens: zwemvereniging De Stormvogel uit Vlissingen. 38.9 km: MTS Vlissingen. 36,1 km: dr. A. Sta- vermanbrigade, Vlissingen. 35,9 km: Arnhemse Reddingsbrigade. 35 km: Duikteam Zeeland. Middelburg. 32.3 km: Apeldoomse reddingsbrigade. 31.8 km en Van Dixhoombrigade. Middel burg. 29 km. Commissielid L. Wiele maker bood na afloop van ZF-76 aan het Sportfondsenbad een klimrek aan, dat inmiddels een plaats op het terrein heeft gekregen. Dat rek is gefinancierd uit een gedeelte van de toegangsgelden van ZF-76. Foto: Weinig mensen trotseerden de -egen bij het 24-uurs zwemfestijn van ie dr. AL Stavermanbrigade in het De voorzitter van het gesloten bejaar dencircuit noemt het verder uniek dat de stichting geheel op vrijwillige basta in samenwerking met de gemeentebes turen en hulpverlenende Instellingen op het gebied van de bejaarden tot land is gekomen. Indien het expert- ment aan zijn verwachting zal voldoen, zullen we op Walcheren tot een opti male verzorging van onze bejaarden komen schrijft hij. ..Laat geen weer stand om terughouden dit doel. onze bejaarden alleszins waard, te berei ken voegt de heer Boender er afslui tend aan toe Voorlopig i: de bezetting van het bu reau dat het werk moet uitvoeren nog niet optimaal.In het Jaarverslag noemt het bestuur het teleurstellend dat de mankracht niet uitgebreid kon worden met een part-time sociaal- geneeskundige. Dit door problemen bij de Walcherse kruisverenigingen. Men blijft echter streven een dergelijke functionaris aan ge? te ld te krijgen Uit de inventarisatie - die het bureau in het vorig Jaar maakte blijkt dat 250 bejaarden vorig of dit Jaar in een be jaardentehuis opgenomen wilden wor den. Daarnaast kwamen meer dan 560 verzoeken binnen om na 1977 voor op name ln aanmerking tc komen. B en w Reimerswaal: geen fritesverkoop bij haven Yerseke KRUISINGEN - De meerderheid van het college van burgemeeter en we thouders van Reimerswaal vindt dat hij de Willem-Alewxanderhaven te Yerseke geen patates frites verkocht mogen worden. Aan de gemeenteraad wordt dan ook voorgesteld om de ex ploitant van een visbakwagen bij de haven te verbieden frites te verkopen- In januari '75 besloot de Reimers- waaLse gemeenteraad een deel van het haventerrein aan de Wilm- Alexanderhaven te verhuren aan de "heer Ph. J. Steketee voor het innemen ■van een standplaats met een visver- koop tevens visbakwagen. Enige tijd geleden vernamen b en w dat in deze wagen ook frites verkocht zouden wor den. Het colege deelde de heer Steke tee toen mee dat ln strijd was met de huurovereenkomst en dus niet toeges taan was. Desondanks werd toch be gonnen met de fritesverkoop en de ex ploitant verzocht alsnog toestemming ervoor. "B en w menen dat er in Yerseke al vol doende friteszaken gevestigd zijn en bovendien vindt men de handelswijze van de heer Steketee niet elegant Re den. waarom men het verzoek wil af wijzen. VERmeld wordt nog dat het college een brief van de fri tesbakkers van Yerseke ontving, waarin bezwaar gemakt wordt tegen de verkoop ban frites op het havenplateau. Eén lid van het college van b en w neemt een af wijkend standpunt in: hij vindt dat de friless als service aan het publiek toch bij de haven verkocht moeten worden, omdat men dan op één adres frites verkocht moeten worden, en vis kan kopen. De gemeenteraad behandelt de kwestie tijdens een vergademg van dinsdag 29 juni aanvang 19.30 B en w V iissingen vragen raad deelname in nieuwe regeling Brandweerkring VLISSINGEN - B. en w. van Vlissin gen stellen de raad voor om toe te tre den tot de - nieuwe - gemeenschappe lijke regeling "Regionale Brandweer kring Noord- en Midden-Zeeland'. Met deelname in deze regeling komt au-' tomatisch de gemeenschappelijke re geling 'Regionale Brandweerkring Walcheren' te vervallen. Dit punt komt aan de orde in de gemeente raadsvergadering op vrijdag 25 juni, vanaf 's middags twee uur. Zoals gemeld hebben al verscheidene gemeenteraden zich voor deelname ln deze regeling verklaard. Na besprekin gen hebben alle colleges van b. en w. van de betrokken gemeenten op Wal cheren en Noord- en Zuid-Beveland zich met de nieuwe opzet kunnen ver enigen. De gemeenten o Schouwen- Duiveland wensen vooralsnog niet aan deze regeling deel te nemen. Tijdens de raadsvergadering komt een groot aan tal subsidievoorstellen aan de orde. die al onöerwrep van bespreking zijn ge weest in de meerdere raadscommissies. Twee 'nieuwsbrieven' van de vereni ging van Nederlandse Gemeenten worden door b. en w. aanbevolen om ter kennisgeving aan te nemen. Het ene betreft de subsidiëring sociale werkvoorziening 'dat werd gepubli ceerd in het Nederlandse Gemeenten supplement van 4 juni), het andere be treft de kosten van de keuringsdien sten van waren 'gepubliceerd in het NG-supplement van 11 juni). Wat dat laatste betreft wordt opgemerkt „De gemeenten staan voor een groeiende financiële last, die niet in verhouding staat tot de mate. waarin de activitei ten van de keuringsdiensten van waren als een gemeentelijke zaak kunnen worden beschouwd'. Twee auto's zwaar beschadigd bij frontale botsing KOEWACHT - Bij een frontale bot sing te Koewacht zijn zaterdag twee auto's zwaar beschadigd. De autobestuurder W. van F. uit 's- Gravenhage. die in de richting Axel reed. stuurde in dc- bocht nabij ,.'t Zand" te veel naar links. Hij botste daardoor frontaal op de auto, bestuurd door D. K. M. de P. uit Stekene (Bi. sportfondsenbad te Vlissingen. UAANDAG 21 JUNI 1976 UITGEBREID PROGRAMMA TER GELEGENHEID VAN HET 40-JARIG BESTAAN DEELCERTIFICA TEN ONBEPERKT GELDIG REGENDAG BEÏNVLOEDDE PUBLIEKE BELANGSTELLING

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5