Zwemmanifestatie van Vlissingse Stavermanbrigade: bijzonder nat Minder publiek op festival van 9Ons genoegen9 in Zuiddorpe Wijziging structuur avond-meao Vlissingen Tuiderslust Terneuzen I opende nieuw complex agenda (BANDAG 21 JUNI 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen Drs. Barbé onthulde naambord Foto: De drumband van 'Ons Gcnoc- OORZAKEN: REGEN EN VOETBAL SiJSZ" Volkstuinieren bevordert het sociaal contact" t TERNEUZEN - Loco-burgemeester i drs. R. C. E. Barbé heeft zaterdagmid dag het nieuwe volkstuinencomplex van de vereniging 'Tuinderslust' bij het Terneuzensde buurtschap Driewe- gen officieel geopend. Onder het be langstellend oog van de vele leden- tuinders onthulde hij een rustiek hou ten naambord aan de ingang van het volkstuienencomplex. Als aandenken mocht drs. Barbé de schaar waarmee hij de onthulling had verricht, van voorzitter J. Timmer van 'Tuinders- lust' behouden. Voor mevrouw Barbé werden er bloemen en een bak vers geplukte kroppen sla en andere groente aangedragen. In zjjn openingswoord zei drs. Barbé onder meer dat het volkstuinieren het 'sociaal contact' bevordert, dat het ook als een trimactiviteit beschouwd kan worden en dat het niet in de laatste plaats een vorm van recreatie is. Terder kwam naar voren dat bij de projectering van 4,2 ha grote volk stuinencomplex rekening was gehou- ten met een aanvankelijke leegstand tan twintig tot 25 procent. De praktijk vees evenwel uit dat de belangstelling •oor de percelen volkstuin zo groot GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16-17 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Xenakis Festival, Vleeshal, 14 en 20.30 uur: film 'Elektra', Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzendiüg Ra- wa; Miniatuur Walcheren geopend van 9,30-17.30 uur. VLISSINGEN - Bethesda/St.Joseph- aekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: De non en haar duivel, 14 jr; Luxor, 20 uur: De premiejager. 14 jr. GOES - Grandtheater. 20 uur: Pikante avonturen van de wilde boerendoch ters, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 2.30 uur: Bedfeest, 18 jr; 20 uur: Muite rij op de Bounty, 14 jr; 20.30 uur: Em- manuelle II, 18 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: The gol den voyage of Sinbad, alle leeftijden. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Storm over Marokko. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The man from Hong-Kong, 18 jr. Tentoonstellingen BURGH - Lagere School. Kerkstraat. 10-12 en 14-17 uur: expositie mevrouw J M de Rui ter-Kloet. GOES - Lunchcafé Stadhuis: foto's en gedichten Leendert Beye. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. HOOGELANDE - Kapel van St. Maar ten, 10-12 en 15-20 uur: tekeningen en keramiek van Jackie Bongers en Ada Simonse. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Verdronken land: Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Contrast, 10.30-17 uur: kera miek van Marja Hooft op 16e, 17e en 18e eeuwse meubelen; Midgard. Dam 7, 15-17.30 uur: Suriname-expositie; Kuiperspoort. 10-17 uur: hedendaagse Surinaamse kunstenaars. TERNEUZEN - Stadhuis: Kleurvel- den. OUWERKERK - 'De Vier bannen', 11- 19 uur: Het geheimzinnige leven op duistere diepten. VEERE - Grote Kerk: Delta Cultureel. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- Zeeuws-Vlaanderen, Markt, geopend van 10-17 uur. ZIERIKZEE - Gemeente museum: Te- rugblik op een beleg 1575-1576. Hulpcentrums NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Ter- neuzen, telefoon 01150-4444. THOLEN en SINT-PHILIPSLAND - Telefoon 0011. was, dat alle grond binnen tweemaan den was uitgegeven. Drs. Barbé schreef deze ontwikkeling toe aan de goede in zet en werkzaamheid van het bestuur van 'Tuinderslust'. „Er is sprake van een goed bestuurlijk beleid". Negen jaar geleden, op 1 maart 1967',' werd de vereniging 'Tuinderslust' ge sticht. Aanvankelijk waren de volk- stuiners actief op grond in de" Katspol- der. Omdat deze grond gevorderd werd voor bouwactiviteiten, moets het be stuur van 'Tuinderslust' omzien naar een nieuw terriorium. In samenwer king met de gemeente Terneuzen kwam men tot het uitzetten van nieuwe volkstuintjes bij Driewegen. Toen de officiële opening achter de rug was nodigde voorzitter Timmer drs. Barbé en verdere genodigden uit voor een rondwandeling over 'Tuin derslust'. Later op de middag werd er nog een receptie gehouden in het Ter- neuzense restaurant 'De Vijverhof. Twee auto's zwaar beschadigd bij frontale botsing KOEWACHT - Bij een frontale bot sing te Koewacht zijn zaterdag twee auto's zwaar beschadigd. De autobestuurder W. van F. uit 's- Gravenhage, die in de richting Axel reed, stuurde in de bocht nabij ,,'t Zand" te veel naar links. Hij botste daardoor frontaal op de auto, bestuurd door D. K. M. de P. uit Stekene (B). ORGANISATOREN TELEURGESTELD OVER GERINGE BELANGSTELLING VLISSINGEN - De 24 uurs- zwemmanifestatie van de Vlissingse dr. A. Stavermanbrigade is voor een groot deel letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Wat zaterdag een zonnig gebeuren met veel publiek had moeten worden werd - door tegen werking van het weer - een druilerig geheel. ZF-76, in en rondom het Sport- fondsenbad te Vlissingen, bood daar door rm trieste aanblik: slap naar be neden hangende vlaggen, paraplu's, slechts een handjevol publiek in natte regenkleding en lange gezichten van de organisatoren; alleen de zwemmers hadden er kennelijk plezier in. Het slechte weer van zaterdag - op welke dag het grootste gedeelte van het uitvoerig opgezette programma moest worden afgewerkt - heeft on getwijfeld parten gespeeld in de pu blieke belangstelling. Bij mooi weer had er volgens de organisatoren toch zeker een bezoekersaantal van tussen de 2 a 3000 ingezeten, nu werd het bij elaakr ongeveer duizend man, inclusief zwemmers, medewerkers en overige betrokkenen. Toch werden niet alleen de puur slechte weersomstandigheden door de organisatoren als de boosdoener aan gewezen. „Het is een volslagenvolsla gen raadsel - dat geringe publiek", zei voorzitter Th. A. Toorenburgh 's mid dags tegen het einde van de manifesta tie desgevraagd. „Misschien dat de Braderie in Middelburg roet in het eten heeft gestrooid. Toch zijn we bijzonder teleurgesteld. Ondanks de publiciteit en ondanks de aanvankelijk gunstige reacties is het Vlissingse publiek niet gekomen. In Vlissingen schreeuwt men altijd dat er niets te beleven valt. Nu is er iets en er komt zowat niemand. Dat ligt gewoon aan Vlissingen zelf." De organisatie wilde ondanks het mi serabele verloop toch ook de zonnoige zijde van het 'zwemfestijn' niet ver bloemen. „We hebben het publiek wil len laten zien dat er nog altijd vrijwilli gers zijn die er een jaar voor over heb ben om iets op touw te zetten. De reac- hulde het naambord van het nieuwe complex van Tuinderslust. Geslaagden aan de 'Groene school' KAPELLE - Aan de 'Groene school' te Ka- pelle slaagden de volgende kandidaten voor het examen leerlingenstelsel akkerbouw Pieter Bal. Wllhelminadorp. Paul de Boèn ne. Grauw. Leen Boot. Kerkwerve. Terry Bours, Ouwerkerk, Ko v. d. Bosse. Kerkwer ve, Harold Comelissens, Boschkapelle IH Reinier Goud. Waarde; Sjaak Hommel. Oud-Vossemeer: Chris Klaasse. Amemui- den; Marius Kloet, Lewedorp; Piet Kooman, Zierikzee; Piet Lampen, Biggekerke: André Maljaars, Domburg; Leo Markusse, 's- Heer-Abtskerke; Nico Mesu, Vrouwenpolder; Jos Sameel, Sas van Gent; Ad Sinke, Krab- bendijke; Martien Steijn. 's-Gravenpolder; René Termote. Biervliet; Rinus Verhulst, Krabbcndüke; Wim Wattel, Middelburg; Piet van Wingen, Baarland; Sjaak Baelde. Werkendam: Peter den Boer. Zierikzee; Jan Bol, Werkendam; Petrus van MeeL Werken dam, Emanuél Menu, Ossenisse; Johan van Oosten. Wemeldinge; Jos Schelling, Mijns- heerenland. Blaaskapellenfestival Hulster Harmonie HULST - In verband met het 175-jarig bestaan van de koninklijke stedelijke harmonie uit Hulst hield de jubile rende harmonie zaterdag en zondag een blaaskapellenfestival. Zaterdag opende de eigen kapel van de 'Koninklijke Stedelijke Harmonie' uit Hulst de 'Hulsthackerbub'n' het festi val met een rondgang door Hulst. Daarna volgde een concert op de kiosk op het 's-Gravenhofplein. Ook de kapel "The Fprte Boys' uit Bavel trad daar op. Een rondwandeling met uitvoering op de kiosk maakten zondag de kapel 'De Sijloren' uit Etten-Leur, de Kapel 'De T-Zeikers' uit Eindhoven en de kapel 'Windkracht Negen' uit Kloosterzande. Voor de rondwandelingen en de con certen bestond veel belangstelling. ties van de mensen die hier geweest zijn waren laaiend enthousiast. Dat geeft moed om door te gaan. Dat zijn we bepaald van plan. Dat staat als een paal boven water en boven in die paal waait onze vlag." De heer Toorenburgh kon (nog) niet meedelen of er in de na bije toekomst weer een dergelijke ma nifestatie van de dr A Stavermanbri gade valt te verwachten. „Als te zijner tijd de zin er is zal er ze ker weer iets worden georganiseerd", zei hij. In ieder geval was de organisa tie tevreden over deze opzet van het programma. We zijn enthousiast om dat we het geklaard hebbenzei de een; „zulke evenementen zijn erg goed voor de vereniging, zulke evenementen zijn erg goed voor de vereniging. We zijn één grote familie gebleken", ant woordde de ander Hiaat Over het geheel genomen is het ZF- 76-programma vlekkeloos verlopen. Behoudens een klein hiaat, want op het laatste moment liet de duiksport vereniging Torane het afweten. Die leegte in het programma werd vrijda- Kampioenschappen van Zeeland voor jonge politiehonden CLINGE - De politiehondenvereni ging 'Saeftinge' uit Cünge hield op het terrein aan de Bisschoppendrccf te Clinge het kampioenschap van Zee land voor jonge honden. Aan dit kam pioenschap namen negen combinaties leden van de KNPV (Koninklijke Ne derlandse Politiehonden Vereniging) afdeling Zeeland deel. De .Meehclse herdershond Aslor van Th. van Troost uit Clinge werd kampioen van Zee land. De keurmeesters waren C. Minderhout uit Domburg en H. Sweeres uit Breda. Als pakwerker fungeerde John Chns- lianen uit Bosschenhoofd. W. van de Veeckei. uil Clinge trad als terremlei- der op. Voor deze wedstrijd bestond een grote publieke belangstelling. De uilslag luidt: 1 Th. van Troost 103.5 pnt: 2 F. Erentreich 102.5 pnt: 3 Her mans 93.5 pnt; 4 Souterwij 98,5 pnt; 5 R. Pardon 96,5 pnt; 6 P. Ferket 92,5 pnt: 7 L. Hengstdijk 90.5 pnt: 8 P. Babij 77 pnt en 9 C. Bruynes 67 pnt. Echtpaat Pieters- Vonck vierde het gouden huwelijksfeest SINT-JANSTEEN - Onder grote be langstelling vierde het echtpaar J. Pieters-Vonck uit Sint-Jansteen het gouden huwelijksfeest. Het feest be gon met een eucharistieviering in de kerk van Sint-Jansteen, geleid door pastoor Pr. van Leeuwe. Na de kerkelijke viering volgde een druk bezochte receptie in café restaurant 'Den Ouden Arend' te Sint-Jansteen. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om hun gelukwen sen aan te bieden. De gouden jubilaris sen mochten veel bloemen en geschen ken in ontvangst nemen. De Steense fanfare 'Sintjan' bracht het jubilerend echtpaar een serenade. Met ingang van cursusjaar 1976-1977 VLISSINGEN - Met ingang van het cursusjaar 1976/77 wordt de opzet van de avondmeao Vlissingen grondig veranderd. Men kan nóg op de oude manier examen doen in zes vakken te gelijk, maar men kan ook een meao- diploma 'verzamelen' in zoveel tijd als men wenst. Aanvankelijk zouden de deelcertificaten een geldigheidsduur hebben van driejaar. Die blijven nu onbeperkt geldig. Hetzelfde is cebleven dat voor een vol- OPTREDEN VAN ZEVEN ZEEUWS- VLAAMSE GEZELSCHAPPEN ZUIDDORPE - Ter gelegenheid van de kermis hield de drumband 'Ons Ge noegen' te Zuiddorpe zaterdag een ledig meao-diploma examen wordt ge daan in zes vakken, waaronder Neder lands. tenminste één moderne taal en één economisch vak. Voor de overige drie vakken is vrije keuze mogelijk. Verder is bepaald dat er éénjarige op leidingen tot examenniveau mogen worden gegeven. Voor alle vakken is dit in de prakrijk niet haalbaar. Vooral yoor machineschrijven en stenografie zal een éénjarige opleiding aantrekke lijk zijn; ook als begin van een volledig meao-diploma Bij voldoende belangstelling zuilen ook verkorte cursussen mogelijk wor den voor Nederlands, Engels, Duits (handelscorrespondentie), bedrijfsad ministratie en bedrijfseconomie. muziekfeest. Regen en de directe uit zending van de voetbalwedstrijd Ne derland - Joegoslavië waren cr vol- gens de organisatoren oorzaak van dat er minder toeschouwers kwamen op dagen dan de voorgaande jaren. Aan dit festival, dat dit jaar voor de derde keer werd gehouden, namen naast de organiserende vereniging nog zes korpsen deel. Aan het begin van de avond maakten alle gezelschappen een rondgang door het dorp. Daaraan deden mee: 'Ons Genoegen' uit Zuiddorpe, de harmonie 'De Vliegende Hollander' uit Terneu zen. de fanfare 'EMM' uit Koewacht, de fanfare 'Concordia' uit Overslag, ae drumband 'Hossana' uit Axel. de fan fare 'Sluiskil' en de drumband 'Fla mingo's' uit Westdorpe. De deelene- mers gaven vervolgens een show op het fraai verlichte Dorpsplein. Vooral het optreden van de harmonie 'De vliegende Hollander' oogstte bij de toeschouwers veel applaus. Zondagmorgen was er een bijzondere dienst in de rooms-katholieke kerk te Zondagsschool vierde het zilveren jubileum van mej. S.Klaassen BRESKENS - In Breskens is zaterdag en zondag het zilveren jubileum van mejuffrouw S. Klaassen, 25 jaar bij de zondagschool gevierd. De feestelijk heden begonnen zaterdagmorgen met festiviteiten voor de kinderen van de zondagschool. Zo was er een speur tocht, film en poppenkast en boven dien kregen de kinderen door de school een broodmaaltijd aangeboden. "s-Avonds zaten de leiding van de zon dagschool en familieleden aan aan een diner. Zondagmorgen was er een spe ciale kerkdienst, waarin mevrouw Van Kruiningen de erespeld van het hoofd bestuur van de landelijke zondag schoolvereniging overhandigde aan mejuffrouw Klaassen. Tijdens de dienst werd verder afscheid genomen van de oudste zondagschool kinderen. Uit handen van mejuffrouw Klaassen kregen de twaalf kinderen een bijbeltje. Namens de kerkeraad en gemeente bood de heer Rookus de ju- bilaresse een electrische naaimachine aan. Na afloop van de dienst was er zondag nog een druk bezochte receptie in gebouw 'De Uitkomst' B en w Vlissingen vragen raad deelname in nieuwe regeling Brandweerkring VLISSINGEN' - B- en w. van Vlissin gen stellen de raad voor om toe te tre den tot de - nieuwe - gemeenschappe lijke regeling 'Regionale Brandweer kring Noord- en Midden-Zeeland'. Met deelname in deze regeling komt au tomatisch de gemeenschappelijke re geling 'Regionale Brandweerkring Walcheren' te vervallen. Dit punt komt aan de orde in de gemeente raadsvergadering op vrijdag 25 juni, vanaf 's middags twee uur. Zoals gemeld hebben al verscheidene gemeenteraden zich voor deelname in deze regeling verklaard- Na besprekin gen hebben alle colleges van b. en w. van de betrokken gemeenten op Wal cheren en Noord- en Zuid-Beveland zich met de nieuwe opzet kunnen ver enigen. De gemeenten o Schouwen- Duiveland wensen vooralsnog niet aan deze regeling deel te nemen. Tijdens de raadsvergadering komt een groot aan tal subsidievoorstellen aan de orde, die al onderwrep van bespreking zijn ge weest in de meerdere raadscommissies. Twee 'nieuwsbrieven' van de vereni ging van Nederlandse Gemeenten worden door b. en w. aanbevolen om ter kennisgeving aan te nemen. Het ene betreft de subsidiëring sociale werkvoorziening (dat werd gepubli ceerd in het Nederlandse Gemeenten supplement van 4 juni), het ancere be treft de kosten van de keuringsdien sten van waren (gepubliceerd in het NG-supp!ement van 11 junii. Wat dat laatste betreft wordt opgemerkt: ..De gemeenten staan voor een groeiende financiële last. die niet in verhouding staat tot de mate. waarin de activitei ten van de keuringsdiensten van waren als een gemeentelijke zaak kunnen worden beschouwd'. Zuiddorpe. Tijdens de de Heilige Mla trad het uil 95 kinderen bestaande' koor 'Vrij en Blij' uit Wondelgem (B.) op. Zaterdag en zondag ontbrasken ook de traditionele kermisschietingen niet op het programma- Bij cafe 'Het Gemeen tehuis' werden wedstrijden gehouden op de staande wip. Café 'De Block' liet de schutters mikken op de liggende wip. Veel belangstelling voor expositie over kunst uit missielanden HULST - Zaterdag en zondag was er in de zaal van het in te raat Baudeloo ln Hulst een tentoonstelling over kunst uit missielanden. De geëxposeerde voorwerpen kwamen hoofdzakelijk uit Afrika. China en Thailand. De ten toonstelling werd druk bezocht. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan de missie. KPJ-Koewacht hield balavond KOEWACHT - Zaterdag vierde de KPJ, afdeling Koewacht, het 50-jarig jubileum met een bal. Het feest in de nieuwe hangar van de firma Baert te Koewacht werd druk bezocht Voor het muzikaal gedeelte zorgde het orkest De Benjamins' uit SluiskiL Twee auto's bij aanrijding zwaar beschadigd KLOOSTERZANDE - ln de nacht van vrijdag op zaterdag zijn bij een aan rijding in de Hyacintstraat te Kloos terzande twee auto's zwaar bescha digd. W. A. A. uit Kloosterzande reed door onbekende oorzaak met zijn auto op de in de Hyacintstraat geparkeerde wa gen van J. T. B. uit Kloosterzande. Automobilist rijdt tegen vrachtwagen: auto vernield AXEL - In de nacht van zaterdag op zondag is de auto van C. de F. uit Axel bij een botsing in zijn woonplaats vernield. DKe F. reed 's avonds rond elf uur met zijn auto in de Weststraat door nog onbekende oorzaak tegen twee gepar keerde vrachtwagens. B en w Reimerswaal: geen fritesverkoop bij haven Yerseke KRUININGEN' - De meerderheid van het college van burgemeeter en we ihouders van Reimerswaal vindt dat bij de Willem-Alewxanderhaven te Yerseke geen patates frites verkocht mogen worden. Aan de gemeenteraad wordt dan ook voorgesteld om de ex ploitant van een visbakwagen bij de haven te verbieden frites te verkopen. In januari '75 besloot de Relmers- waalse gemeenteraad een deel van het haventerrein aan de Wilm- Alexanderhaven te verhuren aan de "heer Ph. J. Steketee voor het innemen •van een standplaats met een visver- koop tevens visbakwagen. Enige tijd geleden vernamen b en w dat in deze wagen ook frites verkocht zouden wor den. Het colege deelde de heer Steke tee toen mee dat in strijd was met de huurovereenkomst en dus niet toeges taan was. Desondanks werd toch be gonnen met de fritesverkoop en de ex ploitant verzocht alsnog toestemming ervoor. "B en w menen da* er in Yerseke al vol doende friteszaken gevestigd zijn en bovendien vindt men de handelswijze van de heer Steketee niet elegant. Re den. waarom men het verzoek wil af wijzen. VERmeld wordt nog dat het college een brief van de fritesbakkers van Yerseke ontving, waarin bezwaar gemakt wordt tegeh de verkoop ban frites op het havenpiateau. Eén lid van het college van b en w neemt een af wijkend standpunt in; hij vindt dat de fritess ais service aan het publiek toch bij de haven verkocht moeten worden, omdat men dan op één adres frites verkocht moeten worden, en vis kan kopen. REGENDAG BEÏNVLOEDDE PUBLIEKE BELANGSTELLING gavond opgevuld door een verlengd optreden van het Schelde Loodsen Koor en een 'voorproefje' van de Vlis singse The Laurel Canyon Band. Hoewel het vrijdagavond niet regende genoten deze programmatrekkers ook niet die belangstelling die men er van had verwacht. De op het terrein aan wezige informatiestands, die later nog werden verzet vanwege de harde wind, stonden er ook maar triest en verlaten bij. Nadat vrijdagavond de verschei dene optredens achter de mg waren bleef alleen ong het zwemmen over: de 12 en 24-uurs marathon. De sfeer in die nachtelijke uren was - volgens de or ganisatoren - overigens uitstekdnd te noemen. Zaterdag stond nog meer dan vrijda gavond in het teken van optredens van Accordeola met showgirls, prestatie tochten (waarvan er meer dan aanvan kelijk gepland in het programma wer den ingelasti. demonstraties vn Duik team Zeeland, schoonspringen en kunstzwemmen, alsmede waterpolo, terwijl de komische springgroep Icarus voor de vrolijke noot zorgde. De 24-uurs race, waarvoor vrijdaga vond het startschot werd gegeven, ein dige zaterdagavond om precies 8 uur. Door de negen zwemmers was toen een afstand afgelegd van 65.5 kilometer. Reserve Irma Wondergem moest na 21 uur invallen voor Freddy van Meel. die onlangs een meniscusoperatie heeft ondergaan. De 12-uurs marathon (die startte om 21.30 uur vrijdagavond) verliep even eens goed. De uitslagen hiervan zijn achtereenvolgens: zwemvereniging De Stormvogel uit Vlissingen. 38,9 km; MTS Vlissingen, 36,1 km; dr. A. Sta vermanbrigade. Vlissingen. 35.9 km; Arnhemse Reddingsbrigade, 35 km: Duikteam Zeeland. Middelburg. 32,3 km; Apeldoorase reddingsbrigade. 31,3 km en Van Dixhoornbrigade. Middel burg. 29 km. Commissielid L. Wiele- maker bood na afloop van ZF-76 aan het Sportfondsenbad een klimrek aan. dat inmiddels een plaats op het terrein heeft gekregen. Dat rek is gefinancierd uit een gedeelte van de toegangsgelden van ZF-76. Foto: Weinig mensen trotseerden de regen bij het 24-uurs zwemfestijn van de dr. A. Stavermanbrigade in het sportfondsenbad te Vlissingen. DEELCERTIFICA TEN ONBEPERKT GELDIG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17